Uit de raad van Vierlingsbeek DOE MEE MET HET LITERAIR CAFE EXCLUSIEVE DAMESMODE PEEL EN MAAS Donderdag 27 oktober 1994 - Pagina Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, Patersstraat 29, tel. 82385 bgg 85855; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Opgeven misintenties: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor overl. ouders Arts- Comelissen en voor Jeu Jenniskens. 15.00 Feestelijke H. Mis b.g.v. het zilveren huwelijk van de ouders Giliam. 19.00 Feestelijke H. Mis, opgeluis terd door het St. Ceciliakoor uit Veldhoven; voor Ben Peters, als jaard. voor Gré Vermeulen-Stoks, Joep en Lies Loonen-Quicken; Til Janssen-Pelzer, coll.;Herman Verhaeg en echtgen., coll; Harrie Minten; Herman Philipsen, coll.; Theodora de Bruijn-Gerrats, overl. echtgen. en zoon Piet; Gerard Spee, ouders Duijkers-Philipsen en zoon Pieter; Alfons Odenhoven en zoon Jan; Jacob van Dijck en zoon Marinus. Zondag: 31e Zondag door het jaar. 9.30: Latijnse Hoogmis als jaard. voor Agnes Camps-Thié; overl. echtel. J. Tillemans-Duijf; Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; Harrie Stevens, coll.; Piet Janssen-Oudenhoven en overl. fam.; Harrij Wijnhoven, veij.; Huub Stoef en overl. fam.; Anny van Stiphout- Keijzers. 11.00 Gezinsmis als jaard. voor Jo van Oers; ouders Coenen- Houtackers en zoon Ed; Piet Schellen; Nora Laurensse-Janssen; overl. ouders Lies en Herman Jeuken-Verhulsdonk; Mie Swinkels- Seykens; overl. fam. Berkens- Jacobs en uit dankbaarheid. 15.00: Algemene begraafplaats Boschhuizen: dodenherdenking (Grote kruis). Maandag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis ter ere van de H. Maagd Maria voor onze parochie; om een heid en vrede. Dinsdag Allerheiligen: 9.00: Feestelijke H. Mis voor mevr. H. Janssen-Hilberts (J); voor Huub Stoef en overl. fam. Woensdag Allerzielen: 9.00 H. Mis voor al die overledenen aan wie nie mand meer denkt. 19.00: Plechtige Requiemmis voor al die overledenen die het afgelopen jar hun uitvaart in onze kerk hadden; en als jaard. voor Petrus Gooren en Gerda Gooren; Nelly Janssen-Muis; Jan Schiks en Truus Schiks- Ramsteyn; overl. fam. Pouwels en overl. fam. Min; ouders van Es- Barends, kinderen en Helm; Jacob de Bruyn. Donderdag: 9.00 H. Mis voor pas toor Wismans; voor ouders van Osch-Hebben. Vrijdag H. Carolus Borromeus: 9.00 H. Mis voor voor Maria Clephas-Rutten, coll. 9.00: De H. Communie wordt rond gebracht bij zieken en thuiszitten den. Dienbeurten en lektoren: za 19.00: Suzanne en Sylvia Laurensse; Judith Janssen en Leon Arets zo 11.00: Ties en Sanne Koopmans; Richelle Wetzels en Joost Bovee. Woensdag 19.00: Bart Thomassen; Tie Koopmans; Koen Voermans en Daisy Straetmans. Akolieten: zo 9.30: de heren Hoppenbrouwers en Mingels A.s. zondag 30 oktober om 11.00 uur is er een gezinsviering in de grote kerk van Venray. Het thema deze keer: "Als de bladeren val len...." Jullie zijn allen van harte uit genodigd. Tot zondag. Werkgroep gezinsviering. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St, Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: J. Korff; lektrice: zr. Jacinta. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: J. Korff; lektrice: T. Blom-v. Brakel. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 11.00 Leesgroep in het stiltecentrum. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor vrijdagmorgen 10.30 uur. Gedurende de maand oktober zal elke avond (ma t/m vr) de Rozenkrans geneden worden om 18.40 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 gezinsmis; overl. ouders Linders-Verkoeyen, coll; Bets Leenders-Gommans,coll.; ouders Janssen-v. Gerven en kinde ren; Quirina v.d. Lienden-Snijders, coll.; Engelina gooren-Mathey, coll.; Miet Arts; Jan Arts en over. fam. Zondag: 8.30 Pater Thomas v. Schaick, coll.; 10.30 m.m.v. 'Zonnelied'; Antoon Jenneskens; Lies Ewals-Holtackers (namens Fleuren); levende en overl. fam. Swinkels. 12.45 doopt Dylan Troch, Handelstraat 50. Maandag: 19.00 overl. ouders Huybers; Ans Esser. Dinsdag Allerheiligen: 19.00 overl. fam. Ewals-Strijbosch; overl. ouders Derickx-Jacobs en Karei; Harrie Clephas; overl. fam. Arts-Janssen. Woensdag Allerzielen: 19.00 voor levende en overl. fam.; fam. Peters- Arts; Piet Basten en overl. fam. Donderdag: 19.00 jrg. Teng Arts, Antoon Bovee en overl. fam. Vrijdag: 19.00 Jac. v. Dijck; Lambert Kerkhoff en Piet Jacobs; Wim v.d. Munckhof en overl. fam. Vredeskerk Zaterdag: Gedachtenis van Maria op Zaterdag 8.00 t.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 31e Zondag door het jaar. Kinderwoorddienst.Overl. ouders Coopmans-Custers; jrgt. Jep Janssen; Sraar Evers, coll.; Bep Kateman-Gommans, coll.; Grad Swinkels, coll.; jrgt. Leo Klokke; Giel Vullings, coll. Zondag: 31e Zondag door het jaar. 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Gregoriaanse Hoogmis voor Trees Denckx-Onkels, coll.; Grad Swinkels, coll. Maandag: Géén H. Mis om 8.00 uur! 19.00: Vooravondmis voor het Hoogfeest van Allerheiligen. Dinsdag Hoogfeest van Allerheiligen 8.00: Voor priester en diakenroepin gen. 19.00: Gregoriaanse Hoogmis voor ouders Faesen-Stalpers; Teng en Marie Linders en overl. ouders Linders-Kappel. Woensdag gedachtenis van alle overleden gelovigen. Allerzielen: 19.00 heel bijzonder gedenken wij in de H. Mis alle dit jaar overleden parochianen die vanuit deze kerk Begraven zijn. Voor overl. Theo en Truus Jansen-Beerkens; overl. ouders Jenneskens-Elbers en fam.; Sjaak v.d. Vorle; Giel Vullings, coll.; Thérèse Bouwman. Donderdag H. Hubertus, bis schop: 19.00 overl. fam. Hermsen-Barents; frans Schmitz; Wim Hendriks en zoon Martien; jrgt. Cor Dijkmans en overl. fam. Vrijdag Eerste vrijdag van de maand: 18.30 H. Kruisweg.19.00 voor Nellie Sanders-Emans; ouders Thielen-Hendriks en overl. fam.; Jan v.d. Laar, coll.; Hans Gijsen. Mededelingen: 1. De deurkollekte voor de wereld missiedag heeft 800 opgebracht, waarvoor namens de Missies gaarne onze dank. 2. Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar de Stichting 'Reik elkaar de hand' een inzameling houden van kleding, schoeisel, duurzaam ver pakte levensmiddelen inklusief snoepgoed voor de kinderen en zeep, en wel op dinsdag 1 november a.s. tussen 10.00 en 12.00 uur. De ingezamelde goederen zij dit jaar bestemd voor Kroatië. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Pierre Jacobs en overl. fam., Harry Thuijls, overl. fam. Verrijdt-de Lauw, Harrie Claessens, jrdst. Gerrit Rutten; Hubertus Jenniskens; t.e.v. O.L.Vrouw van Oostrum behoude nis der kranken uit dankbarheid voor een verkregen gunst; Giel Vennekens en echtgenote en wederz. fam. Zondag: 8.30 overl. ouders Jans- Verheggen; overl. ouders Pelser- Janssen. 10.00 jaardienst Ger en Lei Janssen; Piet Litjens; jrdst. Piet van Hout; Herman Verheijen; Toon Muller; Fien Broeren-Kersten; Herman de Kleijn; overl. ouders Maas- Martens; overl. ouders Camps- Willems; Annie Theeuwen-Derks; Giel Vennekens en echtgenoten en wederzijdse fam. (Gem. koor). 15.00 Allerzielendienst. Harmonie en gem. koor. Maandag: 9.00 Herman de Kleijn. Dinsdag Allerheiligen: 9.00 tot bij zondere intentie. Woensdag Allerzielen: 9.00 GEEN mis. 19.00 Fien Broeren-Kersten; overl. ouders Broekmans-Bovee; Herman Schoenmakers; Piet Peeters; Frits Veugen; overl. ouders Lemmens- Stevens; overl. ouders Camps- Willems; Cor Thielen; Annie Theeuwen-Derks; voor dierbare overledenen (herenkoor). Donderdag: 9.00 voor een zieke, overl. fam. Litjens en echtgenoten. Vrydag EERSTE VRIJDAG VAN DE MAAND: 9.00 uit dankbaar heid en tot bijzondere intentie. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Jaqueline Engels, Linda Wijnhoven, Erna Gooren, Laura op den Camp. Zondag 8.30: Merijn Cloudemans, Frank Frederix, Marco Janssen, Roel van Haeren. 10.00 Simone Geraerdts, Suzanne Nellen, Dianne v.d. Mortel, Anke Reijnders. 15.00 Annet Jeucken, Susan Janssen, Maud Lepsi Woensdag 19.00 Maud Kessels, Lieke ten Brummelhuis Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge garde koor). Feest van Allerheiligen. overl. ouders Voermans-Strijbosch; Antoon Maessen; overl. fam.l. van Rhee- Hermes; overl. ouders Peeters- Hermans en hun kinderen Martien en Gon.Zondag: 10.00 Hoogmis van Allerheiligen. Harrie en Truus Rongen-v.d. Berg; st. Wim Rongen; Grad Rongen; Martinus Custers; Lei Direks; Thei Classens en overl. ouders Wismans-Lommen Mooren; overl ouders Steeghs-van Rijswijck. 15.00 Allerzielen-herdenking met fanfare en bezoek kerkhof. Kollekte voor onderhoud kerkhof. Woensdag: 9.00 H. Mis voor wel doeners van onze kerk. Vrijdag: 9.00 H. Mis t.e.v. H. Hart van Jesus en voor priesterroepingen. Pastoor Herman Reijnen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00: Wim Geerets; jrdst. Antoon Roelofs; overl. ouders Janssen-Emonts en kinderen; Wilhelmina Kunen-Hermans; jrdst. overl. ouders Reijders-Weijs; jrdst. overl. ouders Vollenberg-Philipsen; Leonardus Geurts en Wilhelmina Linders; Leo Willemssen; Johannes Willems; Hay Reijnders; Harrie Pingen; Leen Emonts. Dinsdag: 19.00 Allerheiligenviering. Woensdag: 9.00 Allerzielenviering. Misdienaars: za 19.00: Thijs- Sjekky en Annet. Zondag 6 nov om 15.00 herdenken wij onze overledenen met zegening op het kerkhof. Parochie Leunen In dit weekend vieren we het hoog feest van Allerheiligen. 31e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. voor Sjaak Classens, Cor Creemers, Wim Bouten, Jan Verheijen; weekd. voor Piet Bots (3). Zondag: 10.00 Hgm. voor overl. fam. Wismans-Loonen, Jan v.d. Berg, Willem Bal en Dénise Buray, jrd. voor Henri Direks en Anthonetta Direks-Derckx. 11.15 lsm voor het welzijn van de parochie. 14.30 GEBEDSDIENST voor alle overleden gelovigen. Aansluitend stille tocht naar het kerkhof, waar wij de graven van onze dierbare overledenen zullen besprenkelen met wijwater. Maandag: 19.00 Lsm. voor Pierre Philipsen en Anna Philipsen- Lensen. Dinsdag Allerheiligen: 19.00 Lsm. voor Han Keiisers-Kusters (v.w. Catharinastraat), lsm. voor Teng Houben (v.w. koersbal-club). Woensdag Allerzielen: 19.00 Lsm.voor Antoon Verheijen en overl. fam. Verheijen-Droessen. Donderdag: 19.00 Lsm. voor Bert Jenniskens en Truus Jenniskens- Droessen. Vrydag H. Carolus Borromeus, bisschop, EERSTE VRIJDAG VAN DE MAAND: Vanaf 8.45 Ziekencommunie aan huis. 19.00 Lsm. t.e.v. H. Hart (v.w. offerblok), lsm. voor Piet Timmermans en dochter José, Mathieu Vervuurt, dochter led en zoon Sjaak en overl. fam. Misdienaars: za 19.00: Henk de Klein en Roel Litjens. Zo 10.00 Hgm. Sanneke van den Oetelaar en Inge Smits. 11.15 Susanne Jenniskens en Marleen Sonnenberg. 14.30 GEBEDSDIENST met daarna Stille Tocht naar het kerkhof: René timmermans, Sanneke van den Oetelaar, Inge Smits, Susanne Jenniskens en Marleen Sonnenberg. ma t/m vrij 19.00: Inge Smits en Sanneke van den Oetelaar. Lektoren: za 19.00: mw. Gonny Weys zo. 10.00 mw. Annie Reintjes Gedoopt: Lisa Mariens, Vullingsstraat 30. Opbrengst kerkdeurkollekte wereld missiedag: ƒ431,20. Rektoraat Heide Zondag: 31e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis overl. ouders Achten-Cox, Stephania Coppus-de Groot, Sef Michels en overl. fam. 1.; fam. Michels-v. Dijck; intentie uit dankbaarheid; Piet v. Kempen v.w. (coll). 15.00: Allerzielendienst, waarna processie naar het kerkhof. Donderdag Gedachtenis van de H. Hubertus, bisschop. 9.00 H. Mis voor overl. ouders Janssen-Doumen. Rektoraat Veulen 31e Zondag door het jaar Zaterdag: 19.00 Hgm. voor Ant. Drabbels en Dina Klaassen. Zondag: 10.30 Hgm. overl. fam.l. van Staveren-v. Son; Jacobus Ewals en Maria Ewals-Holtackers; Wilhelmina Geuris-Ambrosius (namens familie); overl. ouders Timmermans-Roozen; overl. ouders Jacobs-v. Dijck overl. fam.l. 14.30 Allerzielendienst en processie naar het kerkhof. Maandag: 8.00 H. Mis voor de overl. fam. Fleurkens-Janssen. Dinsdag Allerheiligen: 8.00 H. Mis voor de parochie. Woensdag Allerzielen: 8.30 H. Mis voor Ant. Janssen en Anthonia Janssen-Sanders; Wiel Kuypers en Jo Denissen; Zr. T/. Janssen; Jacoba Baltussen-Janssen. 19.00 H. Mis voor alle overledenen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Vrydag Eerste vrijdag van de maand: H. Mis voor de overlede nen. Akolieten: za: Bas Reintjes en Gert-Jan Holtermans. Misdienaars: zo: Roy Smets en Nico Knapen. In de donderdag gehouden raads vergadering van de raad van Vierlingsbeek werden de volgende besluiten genomen. Ten behoeve van de herinrichting van de kom van Vierlingsbeek had de raad geen moeite om het pand Kreupelstraat 5 aan te kopen. Eerder kon de aankoop niet doorgaan omdat er bodemverontreiniging was geconstateerd. Nu werd het pand verkocht op basis van de taxatie waarde met een doorberekening van 25% van de noodzakelijke sane- ringskosten. Het gaat om een per ceel ter grote van 2200 m2. Voor de uitbreiding van het bedrij venterrein in Overloon stelde de raad een bedrag van 198.200,- ter beschikking. Dit om het terrein bouwrijp te maken. Voor het bedrij venterrein is grote belangstelling. Tevens is er behoefte aan een par keerterrein voor vrachtwagens. Het beschikbaar stellen van een bedrag van Ü49.000,- voor de aanleg van een speelterrein in De Vlasseri was slechts een hamerstuk. Hiermee wordt de wens van de buurtvereni ging, met veel jeugdige leden, geho noreerd. Het speelterrein komt ana de Lange Akker te liggen. De overdracht van het beheer en de exploitatie van de sportzaal in Parochie Ysselsteyn 31e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Kinderwoorddienst!); riïridd M. Derickx-Héndriks; Gerrit Peetefc (Fanfare!); Coba Gooren cen overl. fam. Willems; t.i.v. de fam. Smeets (reünie). Zondag: 9.30 Thei Janssen; overl. fam. Swinkels-Bennebroek; P. Spreeuwenberg. 11.15 geestelijk welzijn van onze parochie. 15.00 Allerzielendienst! Maandag Hoogfeest van allerhei ligen: 19.00 gezongen dienst. Woensdag Gedachtenis van aller- zielen 19.00 requiemmis voor Jan Swinkels, jrd.; G. Trommelen en overl. fam.; overle. fam. Mulders- Maessen en voor alle parochianen die sinds november vorig jaar zijn overleden. Vrydag Eerste vrijdag van de maand: 19.00 ter ere van het H. Hart van Jesus. Misdienaarsbeurten: za 19.00: N. Jaspers en B. Slangen. Zo 9.30 M+N Pouwels; 11.15 M. Spr.berg en I. Poels; 15.00 M. Arts. W. Claessens en M. Peters. Ma: Sj. Ewals en H. v.d. Hoff; di: J. Slangen en K. Jaspers; Woe vrij: M. Claessens en W. Verheijen. Kijk goed en kom je beurten nauwgezet na! Doopschema: 0 Op de zondagen en kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden toegendiend. Kerkbijdrage '94: Heeft u eraan gedacht? Ook UW bijdrage is nodig om de 'kerkhuishouaing' te kunnen laten funktionerenüü! Kinderwoorddienst: Ouders, Iaat uw kind dit niet missen.! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Anna van Lankveld- Giesbers. Misd. Marielle Poels en José de Jong. Zondag: 10.00 jgt. Jan Janssen, misd. Bianca Zegers en Elke Claessens. Dinsdag: 8.30 Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kinderen; Tien de Rijk. Woensdag: 19.00 overl. pries ters hier werkzaam geweest, gien Arts-Aben, coll.; Grad Bongers (v.d. fam. Robben). Vrijdag Eerste vrijdag van de maand: 8.30 t.e.v. Hl. Hart; Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kinderen; Tien de Rijk; Antoon Tijssen (coll.).misd. Sanne Derkx en Ellen van Dijck. Kerk poetsen: mevr. Michels-Poel en van Hoof-Thijssen. Opbrengst kollekte wereldmissie dag: 230,75 waarvoor onze harte lijke dank. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Harrie Arts. Zondag: 10.00 ouders v. Veghel- Peters en kinderen; Maria Fleuren-v. Leipzig en Arnold Zegers; Henk Nabuurs en fam. Dinsdag Allerheiligen: 19.30 fam. Nabuurs-v.d. Broek. Woensdag Allerzielen: 19.30 voor alle overleden parochianen. Vrijdag Eerste vrijdag van de maand: 8.30 schoolmis. Maashees verdient volgens het CDA en de Maaskantfraktie geen schoon heidsprijs. Volgens beide partijen was de overdracht al beklonken voordat de gemeente daar weet van had. Andere mogelijke gegadigden voor het beheer en de exploitatie hebben hierdoor geen kans gekre gen. Toch had de raad wel vertrou wen in de nieuwe beheerder. LANGE RIT KORTE VERGADERING Het raadslid A. Weerts kan niet ver weten worden dat hij zijn democra tisch verworven recht niet serieus neemt. Voor de vergadering van afgelopen donderdag was hij extra vanuit zijn nieuwe werkkring, de dierentuin Artis in Amsterdam, naar Vierlingsbeek gereden om daar de vergadering bij te wonen die slechts vijftien minuten duurde..... Na de vergadering toog dhr. Weerts weer vrolijk terug naar Amsterdam. "Ik zou het ongepast vinden om mij af te melden voor deze reden. Dan zou ik het raadslidmaatschap niet waard zijn." Dhr. Weerts zal overi gens niet lang op deze wijze door gaan. Hij heeft al aangekondigd de gemeenteraad met ingang van 1 januari te verlaten. Hij zal worden opgevolgd door Geert Jans. Misdienaars: za: Meriska en Karin van de Zanden. Zond. Nicole, Anita Grard en Karin. Lezers: zat. Josien Claessens, zo. Jan Classens De missiekollekfe beeft het mooie bedrag opgebracht van ƒ220 waarvoor onze hartelijke dank. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor fam. De Hoog-Coppes; fam. Koopmans-Hendricks; Neeltje Ketelaar; Jeanne van Lith-den Dungen; Herman Janssen. Zondag: Hoogfeest van Allerheiligen. 8.30 H. Mis te Holthees voor Piet Ermers; overl. ouders V.d. Heyden; onze gestorve nen. 10.00 Hoogmis voor Jeu Custers; Herman v.d. Berg; Jan Logtens en Petronella Seroo; Rene Buijzen; Dora Versteegen-v. Kempen; overl. ouders Phihpsen- van Dijck; overl. ouders Nellen; overl. ouders Wijnhoven-Braun en fam. Wim Mossink; Arnoldus Reijders; Ria v.d. Oord-Berge en v.b.i. 15.00 Gedachtenisviering van Allerzielen, waarna bezoek aan het kerkhof. Woensdag: Allerzielen. 9.30 H. Mis in de kerk. Int. voor alle overle denen van ons rektoraat; Margriet Theunissen; fam. Spauwen; ouders Michiels-Versteegen; fam. en kinde ren en overl. ouders Janssen- Versteegen. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, dhr. D. Piersma uit Ubbergen voor gaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kinderne- vendienst gehouden. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Hoe men ondanks honger toch gelukkig kan zyn. in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen kollekte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 04709-87786. Diensten: D.V. zondag om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: Evangelist JAJ Bals uit Horst. Zondags tijdens de middagdienst is er kinderoppas. Na de middagdienst, tijdens de zon dagsschool is er gezamenlijk koffie drinken. Bybelonderwijs/Catechisatie: Voor de kinderen van 6-12 jaar (basisschool) dinsdagmiddag om 16.15 uur. Voor de kinderen van 12 tot ca. 20 jaar maandagavond van 19.45 tot 20.35 uur. Iedereen mag komen! Bybel/Kontaktavond: De eerstvol gende is donderdag (vanavond) aanvang 20.00 uur. Grotestraat 7 Winkelcentrum Venray Telefoon 04780-84263 Een dolgelukkig bruidspaar, hier gekiekt voor hun door de buren feestelijk versierd huisje aan dl Broekweg. Het zijn Toontje van Cuyck en zijn geliefde Rosa Pliikmack uit Duitsland, die elkaar in 1929 het ja-woord gaven. Toontje was als manusje van alles werkzaam in de Sichorei fabriek van de fam. Esser. Hun huwelijk werd gezegend met een zoon. Geflankeerd door twee schutters van schutterij St. Anna poseerde het paai voor de fotograaf. Links zien we Tieneske Hendriks en rechts Frans Barents. Jan v.d. Putten Zakkenroller weer aktief Ook tijdens de maandagse marki blijkt weer een zakkenroller aktief te zijn geweest. Nu werd de porte monee van een 13-jarig meisjt §erold. In die portemonnee zat eei edrag van2 gulden, haai bankpas en foto's. Inbraak in personenauto In de nacht van zondag op maand, werd door forcering toegang verkrè gen tot de personenauto van een 19 jarige Venraynaar. Die auto ston achter de ouderlijke woning aan d Maasheseweg geparkeerd Ontvreemd werd de radiocasettert corder en een OV-jaarkaart. Diefstallen in kleedlokaal. Maandadg werden tussen 17.30 19.00 uit de kleding van drie spa tende dames van 17 en 18 jar protemonnees ontvreemd. De klc ding hing in het kleedlokaal vand sporthal aan de Zuidsingel. In di portemonnee zat een klein geldbf drag en giropas, bibliotheekpas, 01 jaarkaart, foto's en persoonlij! bescheiden. In de andere portemoi nee zat ook de sleutel van de bron fiets van de 17-jarige. Met die slei tel werd haar bromfiets van hi merk Tomos, die voor de sporthi stond, ontvreemd. 5eur^/ Literair café Venray-regi De oktober-opgave, de voorlaatste in de reeks poëzieproblemen van dit jai steekt menigeen een hart onder de riem: 'k Schrijf achteraf dit op ik schrijf wat op papier En liever dan ae fantasie Had ik jou liever hier" Wie is de auteur van bovenstaand kwatrijn en hoe luidt de titel van gedicht waaruit deze versregels afkomstig zijn? Inzendingen kunt u voor; november sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray- reg Rochusstraat 1,5801 RR VENRAY. De september-opgave was moeilijker dan hij leek. Velen hebben zich hoofd gebroken, weinigen kwamen heelhuids aan de eindstreep, maar lee plezier was er voor allen. De stand is nu zo dat Mevrouw L. Colsen 90 punten heeft en zich daarm stevig op kop nestelt. Op de 2e plaats treffen we de heren A. Kroft en Leyssen aan, beiden met 70 punten. De 4e plaats is voor Mevrouw W. Nelissen-Wijnhoven, Mevrouw T. Petei ten Have en Mevrpuw T. Smits met 40 punten. Op de 7e plaats staat Mevrouw G. de Beyer-Crenels met 30 punte Mevrouw H. van Beek en C. Receveur-van de Horst met 20 punten, got voor de 8e plaats. Mevrouw R. van Dommelen, Mevrouw S. Lemmens Mevrouw W. Vink, scoorden ieder 10 punten. Het fragment van de 4e donderdag in september was afkomstig uit "Laats gedicht" van Hans Andreus. In het gedicht, waarin een stervende dicht afscheid van het leven, van het dichten neemt, zocht hij zijn laatste houvai Hij noemt dat houvast toch weer "Heer" God), zoals hij dat vroeger dee maar nu zonder dat hij zich daarbij wat kan voorstellen. Wanhopig en twijfelend stelt hij zich de vraag, die de opgave van de vorii keer was. Hoe moet het - nu ik sterven ga - met mij verder? Waar blijft li aardse en hemelse licht, wanneer het leven langzaam wegvalt in het onnoei bare? Of is er nog troost, Heer? dat niet uitgesproken hoeft te worden, opbeurend en begripvol teken voor mij? Vanavond - donderdag 27 oktober - zal de Lokale Omroep Venray, Fr. MH 102.0, dit gedicht uitzenden, voorgedragen door Mevrouw Rennie vi Windt. Tussen 18.00 en 19.00 uur is het te beluisteren! Hans Andreus: LAATSTE GEDICHT Dit wordt het laatste gedicht wat ik schrijf, nu het met mijn leven bijna is gedaan, de scheppingsdrift met ook wat is vergaan met letterlijk de kanker in mijn lijf, en, Heer (ik spreek je toch maar weer zo aan, ofschoon ik me nauwelijks daar iets bij voorstel, maar ik praat liever tegen iemand aan dan in ae ruimte en zo is dit wel de makkelijkste manier om wat te zeggen), - hoe moet het nu, waar blijf ik met dat licht van mij, van jou, wanneer het vallen, weg in het onverhoeds onnoemelijke begint? Of is het dat jij me er een onverdicht woord dat niet uitgesproken hoeft voor vindt? Gedurende de komende maanden zal er elke 4e donderdag van de maand et citaat van een of meer dichtregels verschijnen in Peel en Maas. Per keer va len er 10 punten te verdienen. - 5 punten voor de juiste titel van het gedicht - 5 punten voor de juiste naam van de dichter. Donderdag, 24 november zal alweer de laatste opgave van 1994 zijn. Op vri dag 16 december zal de prijswinnaar tijdens de avond waarop ook <S Raadselige Roos voor proza en poëzie uitgereikt zal worden, de hem toekc mende hulde in ontvangst mogen nemen. Poëzieliefhebbers blijft volhoudei ATTENTIE: Op vrijdag 4 november leest de voordrachtskunstenai Coen Pronk in het Literair Café voor uit eigen werk dat Indisck auteurs aan de Nederlandse hebben bijgedragen! Draag ook uw steentje by en wordt donateur van het Literair Cal Venray-regio. Inlichtingen zyn te verkrijgen by het secretariaa Rochusstraat 1,5801 RR VENRAY. Telefoon: 04780-82948

Peel en Maas | 1994 | | pagina 18