PEEL EN MAAS 399,- Talk-show De Bonte Wereld in café De Bonte Koe in Tarieven sportaccommodaties licht omhoog Venray Griepvaccinatie 1994 Altzheimervereniging N. Limburg houdt informatie-avond Bridgen voor waterzuivering Kalkoen uit Vredepeel wint nationale titel I Waar geloven we eigenlijk in? EasyBoarcL PEEL EN MAAS Werkgroep Behoud de Peel Julianasingel 3, Venray Tel. 04780-82025 Stel kijkgemak niet langer uit neem Varilux Comfort® van Essilor. OPTIEK VERHOEVEfl Plaatselijke Groene Kruis wil zich opnieuw opheffen U gelooft uw ogen niet! nu sii UisKussie over ontwiRkelingswerK en mensenrecnten WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Onderzoek nieuwe tarieven pas in 1995 Op woensdag 2 november vindt in café de Bonte Koe een bijzondere talk-avond plaats die de titel heeft meegekregen 'de v bonte Wereld'. Tijdens deze avond komen mensen aan het woord die in Venray en omgevng aktief zijn op het gebied van ontwikkelingssamenwerking, vrede, veiligheid en mensenrechten. Bovendien praten jonge mensen Iover hun achtergrond o naar een ontwikkelingsland te gaan werken. Het initiatief is genomen door enke le Venray naren die al jaren aktief zijn op het gebied van mondiale vor ming in samenwerking met de exploitant van De Bonte Koe Wilbert Jeuken. Hij hoorde dat drie jonge Venraynaren binnenkort voor vier jaar worden uitgezonden naar Afrika en wil hen graag in zijn café de gelegenheid geven te vertellen over hun plannen en vooral hun drijfveren. Pratend over dat idee groeide de opzet van een talk-avond I waar diverse mensen van uiteenlo pende disciplines hun persoonlijk Die vraag staat centraal tijdens een informatiebijeenkomst van de werk groep Vrouw, Geloof en Leven in Venray. Steeds vaker hoort men de verzuchting van mensen dat men maar raak leeft. Het lijkt wel of ieder voor zich uitmaakt wat goed en kwaad is. Terwijl het vroeger blijkbaar heel duidelijk was volgens welke regels en op welke wijze mensen keuzes maakten in hun leven. Op 7 november wordt stilgestaan bij b de vragen en bij de inspratiedie I mensen in hun leven kunnen tegen- 1 komen. Hoe en waardoor laten men- sen zich leiden in het beantwoorden van die vragen. Pasklare antwoor den kunnen niet gegeven worden Imaar het met elkaar in gesprek gaan hierover kan soms heel verhelde rend en inspirerend zijn. De inleiding op het thema wordt verzorgd door theologe Mevr. O. van Kollenburg. Vrouwen die belangstelling hebben om deze avond bij te wonen zijn van harte welkom. De aanvang is om 20.00 uur in De Kemphaan, Kennedyplein I 4 te Venray. Voor een; bijdrage in de I kosten wordt ü3,50 gevraagd. Hiervoor krijgt IJ; wel een kopje thee of koffie. Voor meer informatie over deze avond kunt U bellen met Seraphine Linskens, tel. 89941 of Carla van Dijk, tel. 11502. Brand op school Vorige week woensdag brak rond 13.15 uur brand uit tijdens dakwerk zaamheden op de basisschool in Merselo. Tijdens isolatiewerkzaam heden vatte een boeiboord vlam. Omdat personeel op deskundige wijze de brand bestreed was het vuur al gedoofd toen de brandweer ter plekke arriveerde. Inbraak in café In de nacht van vorige week dinsdag op woensdag werd er ingebroken in een café aan de Paterslaan. Door forcering was toegang verkregen. Een onbekend geldbedrag wordt vermist. Winkeldiefstal Een 33-jarige Venray naar werd betrapt toen hij een doe-het-zelf zaak in het centrum wilde verlaten met een boormachine die niet betaald was. De man bleek een bekende van de politie te zijn. Hij werd ingesloten en onderzoek naar andere diefstallen loopt nog. Ruiten ingeslagen Woensdagavond werden aan de Sparrendreef twee ruiten van een personenauto ingeslagen. Het gaat hierbij vermoedelijk om een vanda- lenstreek. De 53-jarige eigenaar van deze gloednieuwe auto (pas twee weken oud), zit wel met de schade. Koplamp vernield Een 50-jarige vrachtwagenchauffeur deed bij de politie aangifte van ver nieling van een koplamp van zijn vrachtauto. Deze stond aan de Antoniusveldweg geparkeerd. Modem: 04780-12484 (16 lijnen) Meer dan 120.000 bestanden in 12 gigabyte 24 allernieuwste CD Roms online abonnement slechts ƒ35,- per jaar Internet faciliteiten voor VIP abonnees Alle lijnen 28.800 bps V.Fast Class Onbeperkt toegang via 06-91091084 (1 gpm) Niet voor niets "BBS van de maand" in Modem Magazine verhaal vertellen. In de Bonte Wereld komen deze mondiale thema's aan de orde, is gelegenheid tot diskussie, valt te genieten van muziek en kan gewoon onder het genot vna een drankje van gedachten worden gewisseld. Gasten Voor de eerste talk-avond De Bonte Wereld zijn als gasten uitgenodigd: de Venrayse docent maatschappij leer Theo van de Wee van scholen gemeenschap Jerusalem Venray; de Venrayse jongeren Jolanda Janssen, Peter-Paul van Keijsteren en Wiljo Fleurkens uit Venray die zich bij het Centrum Missionaire Participatie Afrika voor vier jaar uitzending naar Afrika of soortgelijk werk in Nederland; de Meerlose kunstenaar Floor Hermans van galerie Pacha Mama en over betrokenheid met asielzoekers en Poolse arbeiders. Enkele aktieve leerlingen van Opnieuw heeft het bestuur van de plaatselijke vereniging Het Groene Kruis Venray en Omstreken een ledenvergadering belegd met als belangrijkste agen dapunt het opheffen van deze ver eniging. Tjjdens een eerdere ver gadering, gehouden op 4 oktober jl. bleken er te weinig leden aan wezig om besluiten te kunnen nemen. Buiten het bestuur was er nl. niemand van de ruim 9100 leden aanwezig. Zoals bekend moge zijn, worden alle plaatselijke verenigingen van het Groene Kruis opgeheven om zo te komen tot een districtsvereniging De Altzheimervereniging Noord- Limburg nodigt belangstellenden uit voor een informatie-avond over deze ziekte op 8 november a.s. Als thuisverzorging van een demen terende niet langer meer mogelijk is en opname in een psycho-geria- trisch verpleeghuis in zicht komt, roept dit vele vragen op. Tijdens deze avond zullen deskundigen de Scholengemeenschap Jerusalem; Mevr. Ans van Oers van de Werkgroep Mondiale Vorming Venray en Kees Oostveen van de Wereldwinkel Venray. Duo De presentatie van de eerste De Bonte Wereld is in handen van het duo Carolien van der Hulst, mede werkster van het in Venray gevestig de Oikos en de Meerlose Dagblad voor Noord-Limburg medewerker Rene Poels. Carolien van der Hulst bezogt en werkte onder meer enige tijd in Mexico en Guatemale. Rene Poels maakte reportagereizen naar Derde Wereldlanden. De muzikale omlijsting is in handen van Laijda Diawara met de Cora, een soort Afrikaanse harp. elke week nieuws Het Groene Kruis Noord-Limburg. Ale leden en alle middelen zullen hierdoor aan de districtsvereniging worden overgedragen. Voordat het zo ver is zal wel de ledenvergade ring het besluit tot opheffen moeten nemen. Hiervoor dienen minimaal 30, leden aanwezig te zijn. Op 4 oktober waren dat er, op de zes bestuursleden na, geen. Te weinig dus om de vereniging op te heffen. Daarom wordt er op 8 november a.s. een nieuwe vergadering belegd in De Clockert, Bergweg 4 te Venray om de vereniging alsnog op te hef fen. Komen er dan niet genoeg leden dan is het bestuur wel gemachtigd om besluiten te nemen. weg schetsen die dan afgelegd moet worden. Hoe ingrijpend deze gebeurtenis is, zal de partner van een dementerende uit eigen ervaring vertellen. De informatie-avond vindt plaats in de aula van het Interven College, Leunseweg 2 te Venray. Aanvang van de avond is 20.00 uur. Zaterdag 29 Oktober gaat Werkgroep Behoud de Peel weer aand e slag in "het Zinske", onder deel van het natuurmonument "de Deurnese Peel". Om de typische planten eh dieren van het hoogveen landschap een kans te geven wordt een deel van de berkeboompjes, die er als gevolg van turf graven en uit droging zijn gaan groeien, omge kapt. Door dit werk en ook door de begra- .zing in een deel van het gebied, gaat het vrij goed met typische veenplan- ten als wollegras, struikheide en dophei. Iedereen die mee wil wer ken is van harte welkom om negen uur bij de kerk van Neerkant. Voor meer informatie: 04930-19610 of 04932-9482. Gevaarlijke granaat Tijdens werkzaamheden bij de aan leg van de waterleiding aan de Eijkenhofweg te Veulen ontdekte het personeel een "oorlogssouve- nier". Het bleek een nog zeer gevaarlijke Duitse granaat te zijn met een lengte van 50 cm en een doorsnede van 15 cm. De granaat werd, in afwachting van de EOD, veilig gesteld. Inbraak in woningen Twee woningen aan de Hagelweg kregen afgelopen weekeinde onge wenst bezoek. Beide woningen waren compleet doorzocht. Uit een woning werden twee portemonnai- ees met enkele honderden guldens vermist. Uit de andere woning Werd even eens een geldbedrag vermist, even als een kistje met sieraden. Diefstal bestelbus In de nacht van zondag op maandag werd een aan de Langstraat gepar keerde Ford Transit bestelbus ont vreemd. Inbraak in warenhuis Maandagmorgen werd ontdekt dat er in het weekeinde was ingebroken in een warenhuis aan de Grotestraat. Toegang was verkregen door force ring van de achterdeur. De inbrekers hebben enkele dozen met Lego, bar biepoppen en enkele stofzuigers meegenomen. Benzine overgeheveld Opnieuw werd aangifte gedaan van het overhevelen van benzine uit een personenauto. Een 32-jarige Venraynaar constateerde maandag morgen dat de benzinedop van zijn auto was vernield en dat naar schat ting ongeveer 30 liter benzine was overgeheveld. De auto stond gepar keerd aan de Hubenhof. Inbraak in personenauto Een 51-jarige inwoner van Sambeek deed aangifte van inbraak in zijn aan de Langstraat geparkeerde auto. Een van de portieren was geforceerd. Er bleek echter niets ontvreemd te zijn. De man zit wel met flinke schade. Inbraak in bouwkeet Een inwoner van America deed aan gifte van inbraak in een aan de Loonsedijk te Merselo staande bouwkeet. Er was alleen sprake van schade. Er waren geen goederen ontvreemd. Vernieling bromfiets Een aan de Marktstraat gestald bromfiets van een 16- jarige Venrayse jongedame werd opzette lijk vernield. Getuigen gevraagd Vrijdagmiddag werd op De Gouden Leeuw de personenauto van een 72- jarige Venraynaar geramd. Dat gebeurde tussen 14.30 en 15.45 uur. Er bleven wel stukken van de auto van de veroorzaker achter maar een visitekaartje lag er niet bij. De poli tie verzoekt mensen die de botsing hebben gezien, om kontakt op te nemen met haar onder nr. 31111. DONDERDAG 27 OKTOBER 1994 Nr. 43 De tarieven voor gebruikers van de gemeentelijke sportaccommo daties voor 1995 gaan met 1,5 omhoog. Die stijging is gelijk aan trendmatige stijging van alle tarieven in de begroting. Het eer der aangekondigde onderzoek naar een nieuw tariefsysteem wordt doorgeschoven en onderge bracht in de brede discussie over gemeentelijke kerntaken en de bezuinigingsmaatregelen die nodig zijn als Venray artikel 12 loslaat. De bedoeling is dat in 1996 de tarieven voor de sportaccom modaties gebaseerd worden op het nieuwe systeem. Het college van B en W heeft dat in de vergadering van dinsdag beslo ten. Het onderzoek naar een nieuw Voor het achtste achtereenvolgende jaar zal een groot aantal Venrayse huisartsen samen met de apothekers een gezamenlijke griepvaccinatie organiseren in de foyer van de Schouwburg. De vaccinatie vindt dit jaar plaats op dinsdag 1 november a.s. tussen 13.30 en 18.00 uur. De patianten van de diverse artsen praktijken worden op afzonderlijke tijden verwacht: Dr. Bloemen en Schraven: 13.30- 14.40 uur; Dr. Gabeler 14.40- 15.00 uur; Dr. Vercauteren 15.00-15.30 uur; Dr. Lankveld en Wittgen: 15.30-16.30 uur; Dr. Corver 16.30- 17.00 uur; Dr. de Vocht 17.00-17.40 uur; Dr. Schmeetz 17.40-18.00 uur. Voor de groepsvaccinatie in de schouwburg ontvangen de patianten van hun huisarts een oproepkaart die dienst doet als recept en dus voor de Voor de derde keer in successie organiseert de stichting Venray- Divinolandia een bridgedrive waarvan de opbrengst ten goede komt aan de realisatie van een waterzuiveringsinstallatie in de buurt van het Braziliaanse Divinolandia. Deze Wijn-Wild drive zal op vrijdag 11 november a.s. worden gehouden in danscentrum Janssen aan de Raadhuisstraat. Inschrijven kan nog tot 3 november door Ü20,- p.persoon over te maken op bankrekeningnr. 64.15.92.094 t.n.v. Bridge Drive Stichting Venray-Divinolandia. Hierbij dient in ieder geval de speel- sterkte vermeld te worden. Er kan op diverse nivo's worden Tijdens de landelijke tentoonstelling van kleipdieren in Utrecht wist dhr. P. Botden uit Vredepeel met een van zijn Crollwitzer kalkoenen een fraaie eerste plaats te behalen. Daarmee werd het dier landskam pioen bij de siervogels. Tijdens dit kampioenschap deden ook nog enkele andere leden mee van de Kleindieren Sportfokkers Vereniging Venray e.o. Ook zij behaalden goede resultaten bij o.a. de konijne, de grote hoen ders, de dwerghoenders en de watervogels. Verder werd aan een tentoonstelling in Horst deelgenomen. Bij de water vogels wist dhr. M. Botden met een Argentijnse slobeend eerste te wor den. De KSV Venray e.o. houdt overi gens elk jaar een eigen clubtenoon- stelling. Dit jaar is die in Leunen van 18 t.m. 20 november bij gebr. Tijssen aan de Steegsepeelweg. Voor meer informatie over de ver- tariefsysteera zal waarschijnlijk niet door een extern bureau worden gevoerd. Begin dit jaar presenteerde de gemeente een onderzoek van de stichting Spel en Sport naar de hoogte van de tarieven van de Venrayse sportaccommodaties in relatie tot de kosten voor de gemeente. Spel en Sport kwam tot de conclusie dat met name de tarie ven voor de accommodaties in Venray-kom en op de kerkdorpen veel te laag waren. Voorgesteld werd om de tarieven op te trekken naar een kostendekkend niveau. Onderzoek en voornemen stuitten op grote weerstand vanuit het ver enigingsleven. Verenigingen pleitten voor meer zelfwerkzaamheid, waar- vaccinatie moet worden ingeleverd. Indien U geen oproepkaart heeft ontvangen en toch een griepspuit wilt hebben, dan moet U zich in ver binding stellen met uw huisarts. Ook voor verdere vragen kunt U daar of bij uw apotheek terecht. De patianten van de groepspraktijk aan de Patersstraat worden, evenals voorgaande jaren, verwacht in deze praktijk en wel op woensdag 2 november tussen 14.00 en 16.00 uur of op donderdag 3 november tussen 14.00 en 16.00 uur. Uitsluitend voor bezoekers die deelnemen aan de griepvaccinatie mag er op dinsdag 1 november op het Schouwburgplein worden geparkered. Let wel. Het plein is alleen vanaf de Kempweg bereik baar. ingeschreven. Clubbridgers worden onderverdeeld in goede spelers, redelijke spelers en beginners. Verder is er nog een thuisbridgers nivo. De bridgedrive is een uitstekende mogelijkheid om een lokaal derde wereld-project te steunen, en dat te combineren met een gezellige avond. Behalve dat het inschrijfgeld naar het waterzuiveringsproject gaat, zal ook gepoogd worden via sponsoren geld binnen te krijgen. Vorig jaar heeft de bridgedrive ruim 6.000 gulden opgeleverd. De totale kosten van het waterzuiveringspro ject bedragen Ü400.000,-. De Stichting Venray-Divinolandia heeft daarvan al driekwart bij elkaar. eniging kunt U terecht bij J. Swinkels, Gussenstraat 10, tel. 80258. nunucnu v lor i iciiul ohmhuhuu door de tarieven aanzienlijk lager zouden kunnen. De toenmalige wet houder Driessen zegde toe de zaak nog eens nader te bekijken. Nu wordt voorgesteld om het her nieuwde onderzoek naar een ander tariefsysteem in te passen in de kerntakendiscussie. Een van de uit gangspunten van het onderzoek is volgens welzijnsambtenaar B". Suilen dat rekening wordt gehouden met zelfwerkzaamheid en privatise ring van (onderdelen) van accom modaties naar verenigingen. Het voorstel van het college over de trendmatige stijging van de tarieven en de hernieuwde start van het onderzoek wordt in november in commissie en raad besproken. Inbraken in auto's Door forcering van het portierslot was toegang verkregen tot de auto van een 29-jarige Venraynaar. Deze stond op een afgesloten terrein aan de Witte Vennen weg. Uit de koffer bak werden een cd-speler en enkele cd's ontvreemd. De schade bedraagt ongeveer Ü1500,-. Ook werd ingebroken in de perso nenauto van een 27-jarige inwoner van Afferden. Die had zijn auto geparkeerd op het terrein van een garage aan de Leunseweg. Ook hier was een slot geforceerd. Vermist werd de hoedenplankmet daarin wel zes geluidsspeakers en verster kers. Uit een auto van een 42-jarige vrouw uit Meerlo waren autopapie ren en eurocheques ontvreemd. Deze werden echter korte tijd later teruggevonden in de buurt van de auto, die zij bij een instelling aan de Wanssumseweg had geparkeerd. Toegang was verkregen door het inslaan van een van de ruiten. In de Dr. Poelsstraat werd vorige week een ruit van een personenauto ingegooid. Uit de auto wordt niets vermist. De 38-jarige eigenaar van de auto zit wel met de schade. Door het inslaan van een ruit was toegang verkregen tot een aan de Kempweg geparkeerde personen auto. De auto was wel doorzocht maar de eigenaar mist niets uit zijn auto. Stukje chocolade.... Een dienstplichtig militair, gelegerd op luchtmachtbasis De Peel werd in een supermarkt in De Bleek betrapt op de diefstal van een stukje choco lade. De man werd aan de politie overgedragen die vervolgens de marechaussee inschakelde. Met alcohol achter stuur In de nacht van zaterdag op zondag was opvallend rijgedrag aanleiding voor ae politie om een personenauto tot stilstand te brengen. De chauffeur, een 27-jarige inwoner uit Steyl, bleek teveel alcohol genuttigd te hebben. De man kreeg een rijver bod van vijf uur en de aanzegging dat proces verbaal zal worden opge maakt. Poging tot inbraak In de nacht van vrijdag op zaterdag is getracht in te breken in een café aan de Albionstraat. Twee mannen waren bezig om zich toegang tot het café te verschaffen, toen zij werden ontdekt door een inwoner van Leunen. Het tweetal verdween ver volgens in een personenauto. Een zoekaktie van de politie leide echter niet tot het gewenste resultaat. Diefstal en vernieling In de nacht van vrijdag op zaterdag ontdekte een bewoner van de Marimbastraat dat twee mannen en twee vrouwen bezig waren met het slopen van tuinkabouters en andere tuinornamenten in de tuin van zijn buurman. Hij waarschuwde de buur man. Toen de vier d^4ers e* "lucht van kregen", verdwenen zij spoor loos. Zij hadden nogal wat geweld gebruikt bij het losmaken van de tuinversiering. Later werden de ver dwenen ornamenten in de buurt teruggevonden. VOORHEEN STOMERIJ VELTUM Yroeg of laat krijgt iedereen boven de veertig te maken met problemen bij het lezen. Uw armen worden te kort om dichtbij nog scherp te kunnen zien; u heeft een "leesbril" nodig. Een bril met de nieuwe Varilux Comfort® brilleglazen van Essilor is dan voor u de beste en meest praktische oplossing. Bij een zeer natuurlijke hoofdhouding heeft u weer het jeugdige en comfortabele zicht van dichtbij tot veraf zonder hinderlijke overgangen. Stel kijkgemak niet langer uit en informeer bij ons over Varilux Comfort® glazen van Essilor. GSSIIjOR NU MET GRATIS MULTI-GOLD O NTS PI EG ELI N G T.W.V. MAX. 120, 'geldig tot 14 november 1994 Uw Varilux Specialist Grotestraat 48, Venray, telefoon 04780-82409 PEEL EN MAAS een abonnement waard Alle leren damesparka's van 740,- S4&7 .mab«ll«N - Leder- en "Boutique mode—

Peel en Maas | 1994 | | pagina 11