,g< 20 Bijzondere bijstand Vergadering gemeenteraad Voorlichting over gescheiden afvalinzameling m wet milieubeheer milieubeheer Meer gemeente praat op pagina Hinderwet GE werk aan Parkeerplaats invaliden Gouden Leeuw en op 't Liene PEEL EN MAAS Donderdag 20 oktober 1994 - Pagina GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Fax: 04780-23425 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden Informatiebalie: maandag t/m vrij dag 09.00-17.30 uur. Telefonisch: 08.00-18.00 uur. In de oneven we ken op vrijdag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Socia le Zaken, Financiën en Gemeente werken: maandag 09.00-17.30 uur, dinsdag t/m vrijdag 09.00-ia00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken-spreek uur (tel. 23326 of 23327). Maandag 08.30-17.30 uur, dinsdag t/m don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00- 17.00 uur en vrijdag 08.30-13.00 uur (en in de even weken ook van 14.00-16.30 uur). Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00-11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mo gelijk na telefonische afspraak, tel. 04780-23269 (alléén vóórmiddag). Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. Kosten van ziekte, ouderdom of andere omstandigheden. Als u uitgaven moet maken waar voor u het geld eigenlyk niet kunt missen, kan afdeling sociale zaken u misschien helpen. Er is namelyk een mogelijkheid om vergoeding te vragen voor bijzondere kosten. Hieronder leest u er meer over. VOOR WIE? "Iedereen" kan bijzondere bijstand aanvragen. Geen onderscheid wordt gemaakt naar het soort inkomen. Dat kan zijn een bijstandsuitkering, een andere sociale uitkering, pen sioen of inkomsten uit arbeid. Ook geldt deze regeling voor mensen met een hoger inkomen dan het sociaal minimum. WAARVOOR KUNT U BIJZONDERE BIJSTAND VRAGEN? U kunt bijzondere bijstand vragen voor uw bijzondere noodzakelijke kosten. De noodzaak van uw bijzon dere kosten van het bestaan heeft vaak te maken met medische rede nen. Ook andere persoonlijke omstandigheden kunnen de kosten noodzakelijk maken. Gewone kos ten zijn géén bijzondere kosten, bijv. de normale kosten voor voe ding, kleding, huisvesting, huisraad enz. Voorbeelden van bijzondere kosten zijn: de eigen bijdrage van kraamhulp, gezins-, bejaarden- en alphahulp; de eigen bijdrage van medisch vervoer; de kosten van een bril (vergoeding montuur maximaal f 137,50); de eigen bijdrage van medische verstrekkingen op grond van Ziekenfondswet en standaard aan vullende verzekering bijvoorbeeld kunstgebit, tandheelkundige hulp, steunzolen, elastieke kousen, hoor- apparaat en rolstoel; de méérkosten van orthopedisch schoeisel; dieetprodukten voor zover deze duurder zijn dan gewone voeding; de reiskosten in verband met bezoek aan familieleden in het zie kenhuis, verpleegtehuis of inrich ting; de extra kosten voor kleding of verwarming ten gevolge van ziekte of handicap; de contributie voor een kruisver eniging bijvoorbeeld het Groene Kruis; de premie van de standaard aan vullende verzekering; de méérkosten van een huisapo theek; de door de rechter vastgestelde kosten van bewindvoering; de reis- en advocaatskosten in ali mentatie-procedures; de buitengewone reiskosten in ver band met bezoek aan gedetineerd gezinslid; de eigen bijdrage van de Wet Voorziening Gehandicapten; WET MILIEUBEHEER. Vergunningaanvragen. Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krach tens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Besluiten. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: 1. Manders Machines b.v., Smakterweg 25, 5804 AE Venray voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4 voor het ver vaardigen van machines en machi ne-onderdelen gelegen aan de Smakterweg 25 te Venray. 2. W. Alards, Jaegerweg 18, 5962 AB Melderslo voor een revisiever gunning op grond van artikel 8.4 voor een varkenshouderij gelegen aan de Rouwkuilenweg 29 te Ysselsteyn. 3. H. Arts, Kuulenweg 11/15/17, 5816 AD Vredepeel voor een revi sievergunning op grond van artikel 8.4 voor een rundveebedrijf gelegen aan de Kuulenweg 11/15 te Vredepeel. 4. Technisch installatiebedrijf H. de Bruyn, Leunseweg 14, 5802 CH Venray voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4 voor kanto ren, magazijnen, werkplaats en garage voor de uitvoering van een installatiebedrijf gelegen aan de Leunseweg 14 te Venray. 5. C.H.M. Jacobs, Noordsingel 27, 5801 GJ Venray op grond van arti kel 8.1 lid 1 voor het oprichten en in werking hebben van een showroom voor werk/sport-kleding, diverse camping- en legerartikelen en vuur werkverkoop met een daarachter gelegen opslagloods gelegen aan de Nieuwhuisweg ongenummerd te Venray. 6. L. van de Mortel, Ericaweg 7, 5808 AN Oirlo voor een revisiever gunning op grond van artikel 8.4 voor een fokzeugen- en vleesvar kenshouderij gelegen aan de Ericaweg 7 te Oirlo. 7. Maatschap van Bommel-Seegers, Zwartwater 1, 5816 AA te Vredepeel voor een revisievergun ning op grond van artikel 8.4 voor een varkenshouderij en landbouw- produktiebedrijf gelegen aan de Zwartwater 1 te Vredepeel. 8. A.Th.M. Drüggen, Lollebeekweg 49, 5811 AJ Castenray voor een revisievergunning op grond van arti kel 8.4 voor een varkenshouderij en -fokkerij annex akkerbouwbedrijf gelegen aan de Lollebeekweg 49 te Castenray. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu ver leend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage van 20 oktober tot 1 december 1994 in het gemeen tehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeente werken). De stukken kun nen ook, na telefonische afspraak (04780-23439), op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit: b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. A.M.v.B.-meldingen. Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal cate gorieën van bedrijven vrijgesteld van de vergunningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.-meldingen zijn binnenge komen van: 1 E Houwen, Bremmenkamp 14, 5808 AD Oirlo voor het van toepa sing worden van het Besluit akker- bouwbedrijven milieubeheer op een reeds opgericht akkerbouw- of tuin bouwbedrijf gelegen aan de Bremmenkamp 14 te Oirlo. 2 L.J.G. Maas, Heidseschoolweg 5, 5812 AK Heide voor het oprichten van een akkerbouw- of tuinbouwbe drijf voor opengrondsteelt gelegen aan de Heidseschoolweg 5 te Heide. 3 L. Goumans-de Klerk, Julianasingel 3a, 5802 AS Venray voor het oprichten van een chemi sche wasserij gelegen aan de Julianasingel 3 te Venray. 4 A. Goumans, Paterstraat 4,5801 AV Venray voor het van toepassing worden van het Besluit slagerijen milieubeheer op een reeds opgerich te slagerij gelegen aan de Paterstraat 4 te Venray. 5 Slagerij Verschuuren, Grotestraat 59, 5801 BE Venray voor het van toepassing worden van het Besluit slagerijen milieubeheer op een reeds opgerichte slagerij gelegen aan de Grotestraat 59 te Venray. 6 P. Pijpers, Grote Markt 19, 5801 BL Venray voor het van toepassing worden van het Besluit brood- of banketbakkerijen milieubeheer op een reeds opgerichte brood- of ban ketbakkerij gelegen aan de Grote Markt 19 te Venray. 7 Th. EM. Kronenberg, Eindstraat 21, 5801 CP Venray voor het van toepassing worden van het Besluit brood- of banketbakkerijen milieu beheer op een reeds opgerichte brood- of banketbakkerij gelegen aan de Eindstraat 21 te Venray. 8 G.H.M. van Gassel, Timmermannsweg 2, 5813 AN Ysselsteyn voor het van toepassing worden van het Besluit brood- of banketbakkerijen milieubeheer op een reeds opgerichte brood- of ban ketbakkerij gelegen aan de Timmermannsweg 2 te Ysselsteyn. 9 H. Verheijen, Mgr. Hanssenstraat 25, 5807 BA Oostrum voor het van toepassing worden van het Besluit brood- of banketbakkerijen milieu beheer op een reeds opgerichte brood- oi banketbakkerij gelegen aan de Mgr. Hanssenstraat 25 te Oostrum. 10 De Vleesmeesters b.v., Grotestraat 99, 5801 BE Venray voor het van toepassing worden van het Besluit slagerijen milieubeheer op een reeds opgerichte slagerij gelegen aan de Grotestraat 99 te Venray. 11 A. Houben, Steenstraat 8,5961 EV Horst voor het van toepassing worden van het Besluit brood- of banketbakkerijen milieubeheer op een reeds opgerichte brood- of ban ketbakkerij gelegen aan de Kiosk 22a te Venray. 12 Jan Verheijen V.O.F., St. Apolloniastraat, 5809 AK Leunen voor het van toepassing worden van het Besluit brood- of banketbakke rijen milieubeheer op een reeds opgerichte brood- en banketbakkerij gelegen aan St. Apolloniastraat 1 te Leunen. De meldingen kunnen worden inge zien van 20 oktober tot 3 november 1994 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kun nen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (04780- 23439), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Vergunningaanvragen. Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om ingevol ge de Wet Milieubeheer een milieu vergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden milieu voorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De normale procedure inge volge de Wet Milieubeheer bestaat uit 2 verschillende stappen: -ontwerp-beschikking; -beschikking. Bij iedere stap wordt het besluit op een aanvraag ingevolge de Wet de extra kosten voor bejaarden, of gehandicapten nodig om langer zelfstandig te kunnen blijven wonen, bijvoorbeeld: - de méérkosten van maaltijden voorziening thuis. - dagverzorging in bejaardencen trum. Deze opsomming is niet volledig. Heeft u een bepaalde uitgave, waar van u niet weet of deze, gelet op uw persoonlijke omstandigheden, gere kend kan worden tot de bijzondere kosten, vraag dan hierover nadere informatie. Ook kunt u om duide lijkheid te verkrijgen, een verzoek om bijstand indienen. WANNEER KOMT U IN AANMERKING VOOR BIJSTAND? Allereerst moet u nagaan of er andere vergoedingsmogelijkheden bestaan voor uw bijzondere kosten. Dat kan zijn het ziekenfonds, een bedrijfsvereniging of anderen. -Bijzondere bijstand kunt u pas krij gen zodra de bijzondere kosten méér bedragen dan f 186,(drem pelbedrag) per 12 maanden. De periode van 12 maanden (draag- krachtjaar) vangt aan op de eerste dag van de maand, waarin u uw aan vraag heeft ingediend. Heeft u in die 12 maanden verschillende bijzonde re kosten, dan kunt u die kosten bij elkaar optellen. - Degenen met een netto-inkomsten, gelijk aan de bijstandsuitkering (=sociaal-minimum), hoeven niet verder mee te betalen. -Wanneer uw netto-inkomsten hoger zijn dan de bijstandsuitkering, moet u zelf meebetalen. Het verschil tus sen uw inkomen en de voor u gel dende bijstandsuitkering wordt over 12 maanden berekend en hiervan wordt maximaal 35% genomen. De 35% is uw eigen draagkracht. VOORBEELD U beschikt over een inkomen dat f Milieubeheer bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet Milieubeheer). Ontwerp-beschikkingen. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij voor nemens zijn vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer te verlenen aan: 1. P. Nagelkerke, Kennedyplein 12, 5801VH Venray op grond van artikel 8.1 lid 1 voor het oprichten en in werking hebben van een disco theek gelegen aan De Gouden Leeuw 14 te Venray. Dit onder oplegging van voorschrif ten in het belang van de bescher ming van het milieu. De ontwerp-beschikking en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 20 oktober tot 20 november 1994 (bezwarentermijn) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werk dagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). Tijdens die bezwarentermijn kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Bovendien liggen alle relevante stukken na de bezwarentermijn tot het einde van de beroepstermijn ter inzage in het gemeentehuis op de hierboven genoemde tijdstippen. Tijdens de bezwarentermijn kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Een ieder wordt na telefonische afspraak (tel. 04780- 23439), gedurende de bezwarenter mijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ontwerp van de beschikking van gedachten te wisse len. Tevens kan een ieder bij die gelegenheid, mondeling bezwaren inbrengen tegen de ontwerp beschikking. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Alleen degenen die bezwaar hebben ingebracht op de wijze als boven omschreven en degenen die aanto nen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. 100,per maand méér bedraagt dan de bijstandsuitkering. Uw eigen draagkracht is dan per 12 maanden: 35% van f 100,—x 12 f420,- minimum eigen bijdrage f186,- Totaal f606,- U heeft aan bijzondere kosten-/- f1000,- Bijstand is f394,- Ook wordt gekeken naar uw vermo gen. U hoen echter niet eerst al uw spaargeld op te maken, een beschei den vermogen mag u altijd houden. Voor mensen die vermogen hebben in een eigen huis liggen de bedragen hoger. Bent u 65 jaar of ouder en woont u in een verzorgingstehuis, dan is het vrij te laten vermogen lager. Wel geldt in sommige geval len een extra vrijlating voor begrafe nis- en crematiekosten. REKENINGEN BEWAREN Het is altijd belangrijk om rekenin gen te bewaren. U kunt namelijk alleen bijzondere bijstand krijgen als u rekeningen kunt overleggen. Ook als uw bijzondere kosten lager zijn dan het drempelbedrag kunt u het beste de rekening bewaren. Het is mogelijk dat u later in het jaar (draagkrachtjaar) nog andere bij zondere kosten krijgt, waardoor u wel boven het drempelbedrag uit komt. Meer informatie? Heeft u na het lezen van deze infor matie nog vragen, neem dan contact op met ae afdeilng Sociale Zaken, tel. 23326. Bent u van mening dat u mogelijk recht heeft op bijzondere bijstand, dien dan gerust een aanvraag in. Dat kan tijdens de openingsuren van Sociale Zaken, op maandag van 9.00-17.30 uur en op andere werk dagen van 9.00-13.00. Neem zo mogelijk de bewijsstukken mee van de bijzondere kos ten, uw inkomen en vermogen. Ook kunt u een verzoek per brief richten aan: Gemeentebestuur van Venray, afd. sociale zaken, Postbus 500,5800 AM Venray kennisgeving beschikking. Burgemeester en wethouders van Venray, maken, gelet op de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne en het overgangsrecht van de Algemene Wet Bestuursrecht bekend, dat zij een hinderwetver gunning hebben verleend aan F.A.M. Gommers, Steegse Peelweg 100, 5813 BG Ysselsteyn, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een varkens- fokkerij en -mesterij, gelegen aan de Steegse Peelweg 100 te Ysselsteyn. De Beschikking en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 20 oktober tot 1 december 1994 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werk dagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen ook, na telefonische afspraak (04780-23439) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bezwaren hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bezwaren hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp zijn aangebracht; e. belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verweten geen bezwaren te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet, in twee voud, worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrecht spraak, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 20 oktober 1994 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, chef onder afdeling milieubeheer De gemeenteraad vergadert op dinsdag 25 oktober 1994, aanvang 19.00 uur en. In verband met de behandeling van de begroting 1995 wordt deze vergadering voortgezet op woensdag 26 okto ber om 18.00 uur. Beide bijeen komsten vinden plaats in de raadszaal van het gemeentehuis en zijn openbaar. De agenda luidt als volgt: 1. Opening 2. Mededelingen. 3. Notulen van de openbare verga dering van de raad van de gemeente Venray, gehouden op 27 september 1994 4. Ingekomen stukken 5. Vaststelling van de "Exploitatie- verordening gemeente Venray 1994" 6. Aankoop pand/perceel Broekweg 21 van de fam. Kalwij-Cobben 7. Beschikbaar stellen van een raamkrediet ten behoeve het in exploitatie nemen van St. Antoniusveld 8. Beschikbaar stellen van een kre diet van f 79.000,ten behoeve van het bestemmingsplan Westeinde, Etnalaan 9. Overname risico's woningbouw leningen door Waarborgfonds Sociale Woningbouw 10. Wijziging wachtgeld- en uitke ringsverordening Venray 1991 11. Niet-ontvankelijk verklaren bezwaarschrift van de heer P.J.H. van Dorresteijn, Smakterveldweg 5 te Venray, inzake herziening b.p. Landweert 12. Vaststelling overzicht gewenste vermeerdering voor blijvend gebruik bestemde huisvestingsvoor zieningen ten behoeve van het basis onderwijs voor het jaar 1996 13. Verkoop grond in het bestem mingsplan Vredepeel aan de heer L van Vegchel ten behoeve van de uit breiding van zijn garagebedrijf 14. Voorbereidingsbesluit ten be hoeve van de bouw van een winkel ruimte met 3 bovenwoningen aan de Schoolstraat t.n.v. de heer P, Mooren 15. Voorbereidingsbesluit ten be hoeve van het realiseren van woningbouw aan de Landweertweg in b.p. Burggraaf t.n.v. Smits Bouwbedrijf So- meren b.v. 16. Voorbereidingsbesluit ten be hoeve van het realiseren van woningbouw in centrumzone Brukske door Woningstichting Noord-Limburg 17. Behandeling en vaststelling van de gemeentebegroting 1995 en begroting Grondbedrijf 1995 N.B. Na de eerste termijn van de algemene beschouwingen, gehou den door de frakties- voorzitters, wordt de raadsvergadering ver daagd naar woensdag 26 oktober 1994; aanvang 18.00 uur. 18. Eerste wijziging van de begro ting 1995. 19. Vaststelling belastingtarieven voor het jaar 1995 (Gemeenteblad 1994, nr. 159). 21. Sluiting Binr wijdt kl levei dar ons En DIA> Ik l okt Mij mij Jeani Nico St. Fr 5802 Mijn Lia ei Wij n en na Daarl een tt Ge NIEI 12 Zo Hen! Verst Broei Kerk 5813 Gr Jij Wc joi te. BRY De gemeente organiseert op maandag 24 oktober een voorlich tingsavond over de gescheiden inzameling van afval in Venray. De bijeenkomst is bedoeld voor alle inwoners van Venray. De gemeente start in januari met het gescheiden inzamelen van groente-, fruit- en tuinafval. In de loop van 1995 en 1996 zullen er ook meer mogelijkheden komen voor het gescheiden inzamelen van onder meer glas, papier, textiel, oud ijzer en blik. De gemeente heeft de plannen daar toe uitgewerkt in het zogeheten bedrijfsplan afvalstoffen en de afvalstoffenverordening. In de bij eenkomst van 24 oktober zullen medewerkers van de gemeente de inhoud van beide nota's toelichten. Ook zullen zij graag bereid zijn uw vragen te beantwoorden. De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in het gemeentehuis. U bent allen van harte welkom. De afvalstoffenverordening ligt tót en met 7 november ter inzage bij de vakbalie Gemeentewerken in hel gemeentehuis. Tijdens een inspraak avond op maandag 31 oktober kunt u uw bezwaren of andersoortige op en aanmerkingen met betrekking tot de afvalstoffenverordening indie nen. Ook de ze avond vindt plaats in het gemeentehuis (20.00 uur). Meh Hag< Sche 5801 lelefi Wiji 151H W ge L0I G< 19 Win W ge I 1( Mai Jan; Car Hief Dan L Afsluiting Rosmolenbaan De Rosmolenbaan zal in verband met wegwerkzaamheden aan beide zijden worden afgesloten. Er komt een verkeersdrempel en vanaf Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat met hun besluit van 4 oktober 1994, nr 94.12362 besloten is aan Gouden Leeuw een algemene invalidenpar keerplaats in te richten. De parkeer plaats zal worden gesitueerd in het verlengde van de aanwezige laad- en losstrook en wel zodanig dat een mogelijke gebruiksbeperking van de strook minimaal zal zijn. Burgemeester en wethouders van Venray maken verder bekend dat met hun besluiten van 27 september 1994 nrs. 94.10684 en 94.10970 besloten is op 't Liene twee parkeer plaatsen tot gereserveerde invaliden parkeerplaats aan te wijzen ten behoeve van twee bewoners van deze straat. Venray, 20-10-1994 Burgemeester en wethouders voor noemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, secretaris Toelichting: Bovengenoemde besluiten liggen ter inzage bij de vakbalie Gemeentewerken van het gemeente huis. Openingstijden: maandag van 9.00-17.30 uur en overige werkda- Lisdodde tot aan het viaduct krijgt de weg een asfaltdeklaag. De afslui ting betreft het gedeelte vanaf De Marjolein tot aan de Spurkterdijk. De werkzaamheden worden uitge voerd van 24 t/m 31 oktober. Voor vragen kunt u terecht bij de heer M. Arens van Openbare Werken, tel. 23440. gen van 9.00-13.00 uur. Belanghebbenden kunnen tegen de besluiten binnen zes weken na de dag waarop ze genomen zijn, beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en inge diend bij de commissaris van de koningin. Jan van Rot Wij, Jen will dat Auto bekrast In de nacht van zondag op maan dag werd een op het Mgr. Goumans- plein geparkeerde personenauto van een Venrays garagebedrijf aan de rechterzijde bekrast. In zowel hel voor- als het achterportier waren die pe krassen aangebracht. De schade wordt op ƒ1.500,- geschat. Aangifte van deze vorm van van dalisme werd gedaan door de 26-jari- ge huurder van die auto. Winkeldief aangehouden Dinsdagmiddag werd een 20-jarige inwoner van Stevensbeek in een wa renhuis in de Grotestraat betrapt om dat hij o.a. een tasje en enkele rie men wilde meenemen zonder te beta len. Hij werd aan de politie overge geven die nadat een transaktie tot betalen van een bedrag van ƒ200,- hem weer naar Stevensbeek stuurde. Diefstal personenauto In de nacht van vorige week woensdag op donderdag werd een aan de Tedderstraat geparkeerde persone nauto Volkswagen Golf Turbo die sel van het bouwjaar 1990 gestolen. De auto heeft nog een waarde van ongeveer ƒ11.500,-.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 18