H© Venrayse tuinarchitect schreef LOI-cursusboek Streekgenoten gaan strijd aan met de natuur in de Arctic Super Challengeralley Kleurrijke afsluiting le lustrum Francesca Informatiemiddag Thuiszorgwinkel Welfare tentoonstelling in Het Schuttersveld Zeelen v.d. Burgt IFDC hypotheekadviseur Timmerfabriek geheel uitgebrand Open Huis bij Gommans-de Wit Stroopwafels waren niet voor Scouting Venray Oirlonaar in Topscore Geslaagd Wij componeren graag de juiste hypotheek voor u. Elen, sanitaire hulpmiddelen en naterialen tegen doorliggen. Ook reft u er hulpmiddelen aan die het lagelijks handelen wat eenvoudiger naken, zoals een panty-aantrekker if een extra lange schoenlepel, 'EEL EN MAAS Donderdag 20 oktober 1994 - Pagina 13 De winter begint maar het ijsseizoen van ijssalon Francesca zit erop. Daarmee is tevens het eerste lustrum van de ijssalon van Francisca en Wim Smits een feit. Een lustrum dat het paar niet onopgemerkt voorbij wilde laten gaan. De ijssalon krijgt al enkele jaren schitterende tekeningen aangeboden van kinderen die in hun zaak komen. Bij gelegenheid van het le lustrum werd besloten om er een wedstrijd aan te verbinden. Vele "kunstwerken" van kinderen tussen 3 en 8 jaar werden bij Francesca ingeleverd. Allemaal zijn ze in de zaak opgehangen. "Het geeft mij veel voldoening als zo'n kind met een tekening bij mij komt" Iaat Francisca Smits met gepaste trots weten. Vorige week werden de prijswin naars "op de koffie" uitgenodigd met natuurlijk gebak, snoep, fris en ijs. Het was een dolle boel met maar liefst achttien kinderen in huis. Op de foto enkele prijswinaartjes die door Franscisca Smits een prijs overhandigd krijgen. In de nacht van vrijdag op zater dag kwam er om 02.18 uur bij de politie een melding binnen van een uitslaande brand op de Joh. van Wyt- tenhorstweg in Vredepeel in de al daar gevestigde timmerfabriek. Bij aankomst van de brandweer, die met groot materiaal was uitgerust, stond de fabriekshal van ongeveer 25 bij 50 meter reeds in lichterlaaie. Al snel bleek dat aan redden niet meer te denken viel. De brandweer moest zich beperken tot het redden van het aangrenzende woonhuis en de omlig gende panden. De schade wordt geschat op enk ele miljoenen guldens. Door de brand zijn ook deeltjes asbest vrij gekomen. Door de gemeente werden onmiddellijk maatregelen genomen. De direkte omgeving werd afgezet en er werd meteen begonnen met het opruimen. De technische recherche stelt in samenwerking met de brandweer een onderzoek in omtrent de oorzaak van de brand. Het machinepark was nog vrij nieuw en recentelijk nog goed gekeurd door de brandveiligheids- dienst. In het bedrijf werken veertien per sonen en de orderportefeuille was zeer goed gevuld. Er zal op korte termijn getracht worden de produktie weer op gang te brengen. Inbraak in bedrijf Voor de tweede maal binnen een week is ingebroken in een bedrijf aan de Ysselsteynseweg in Yssel- steyn. Door forcering van een deur was toegang verkregen. Met een slijpschijf werd de in dat bedrijf staande kluis open gesneden. De da der moet hebben gedacht daarin geld te vinden maar dat was niet aanwe zig. Autobedrijf Gommans-de Wit te Ysselsteyn bestaat in november 10 jaar. Bovendien heeft dit jonge gara gebedrijf onlangs een grote verbou wing achter de rug. Reden voor Tjeu de Wit en Wim Gommans om klan ten, bekenden en nieuwsgierigen eens uit te nodigen in hun garagebe drijf. Zaterdag 22 november houden beide ondernemers open huis in Ysselsteyn aan de Gezellenbaan 8, van 10.00 tot 19.00 uur. Tien jaar geleden begonnen Gommans en de Wit met een werk plaats waar auto's werden onder houden en gerepareerd. Bovendien werden vanuit Duitsland schade auto's geïmporteerd, die compleet werden opgeknapt en weer werden verkocht. Na enkele jaren werd door Gommans en de Wit het schadebe- drijf Hulsterdreef overgenomen. Daarmee kon het bedrijf haar scha de- aktiviteiten uitbreiden. Al deze aktiviteiten verhuisden naar Venray. In Ysselsteyn bleef men echter door gaan met de verkoop van nieuwe en gebruikte auto's. Desondanks groei de het bedrijf en bleek de oude ruimte te klein. Daarom werd onlangs de bedrijfshal met 12 meter verlengd. Met deze uitbreiding kon het magazijn worden aangepast evenals de werkplaats, de receptie en de ver koopafdeling. Tevens werd de werkplaats, waar nog autoreparaties worden uitge voerd aangepast aan de huidige eisen van milieu en techniek. Al met al reden om de klant eens een kijkje te laten nemen in het ver nieuwde bedrijf. Behalve dat een drankje en een hapje klaar staan, kunt u de kinderen laten schminc- ken of ze uit laten leven op een groot springkussen. Wilt U meer weten over het onder houd van uw auto, dan kunt U zater dag met uw vragen terecht bij het Sonax Car Care promotie team, dat bij Gommans-de Wit aanwezig zal zijn. Bij de politie kwamen maandag avond en dinsdag meldingen binnen van verontruste inwoners die het een vreemde zaak vonden dat er gevent werd met stroopwafels en dat daar voor een vergunning was afgegeven door de gemeente. De politie trof een drietal personen aan in de zg. Schutterswijk die een door de ge meente afgegeven vergunning kon den tonen die was verleend voor maandag 17 en dinsdag 18 oktober. Toen de venters bij de sekretaris van Scouting Venray stroopwafels te koop aanboden en daarbij vertel den dat de opbrengst voor de Venray- se scouting was, begreep de sekreta ris er totaal niets van omdat hij van een aktie niets afwist. Op verzoek van Scouting Venray waarschuwde de Kabelkrant dat voor die verkoop weliswaar een vergun ning was afgegeven maar zeker niet voor Scouting Venray. Toen bleek eerst welk een kijkdichtheid onze Kabelkrant heeft, want bij de politie regende het telefoontjes van inwo ners die inlichtingen wilde hebben omtrent de gekochte stroopwafels, terwijl anderen de politie belden dat ook bij hen stroopwafels te koop waren aangeboden. De door de gemeente verstrekte vergunning was afgegeven aan Scouting Overloon. Maar dat vertel de de verkopers niet. Omdat de ven ters een vergunning aan de politie konden tonen werd door de politie verder geen aktie ondernomen, wel werd de venters op het hart gedrukt niet te doen voorkomen als zou de winst bestemd zijn voor Scouting Venray. Autobestuurders op de vuist Twee bestuurders van personenau to's, een 40-jarige man uit Bergen en een 39-jarige man uit Hegelsom, kregen problemen om een parkeer plaats aan De Gouden Leeuw. Na een woordenwisseling ging het tweetal op de vuist, dit tot vermaak van omstanders. Toen de politie arri veerde bleken de vechtersbazen hun gevecht te hebben gestaakt. Beiden deden aangifte inzake mishandeling want bieden waren 'pijnlijk' getrof fen. Vier banden kapot gestoken Het afgelopen weekend werden de vier banden van een personenauto van een 82-jarige inwoner, die gepar keerd stond op De Gouden Leeuw kapot gestoken. Voor de bejaarde eigenaar een schadepost van ƒ800,-. Op woensdaƒ26 oktober a.s. zal in het programma Topscore de Oirlonaar Ruud de Mulder te zien zijn. De Mulder, 26 jaar, zal in dit spelprogramma met Ted de Braak proberen zoveel mogelijk woorden te raden en te vormen. Ruud de Mulder had zich enige tijd geleden opgegeven voor dit programma. Na een schrifte lijke voorronde werd hij vervolgens in Amsterdam uitgeno digd voor een vervolgrond en een gesprek. Dat leidde er toe dat hij onlangs "voor de camera" aan mocht treden. Hij hij het er vanaf brengt ziet U woensdag om 18.30 op Nederland 1. Gaby Basten uit Leunen is aan de Universiteit van Amsterdam geslaagd voor het doctoraal examen sociologie, met als specialisatie organisatie en beleid. hij voor U de gemeentegarantie, vraagt voor U een loonbelastingbe schikking aan, controleert voor de offertes en regelt de benodigde ver zekeringen. U ziet het, de FDC advi seur kijkt verder vooruit dan U denkt. Wilt U meer weten, maak dan vrij blijvend een afspraak met de FDC hypotheekadviseur van Zeelen v.d. Burgt, dhr. Manders, tel. 83636. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwing Timmer- en onderhoudsbedrijf J. van de Ligt I KjA Wanssum, De Cuyperstraat 37 I I 04784-2184 Fietser door vogel aangevallen Dinsdagmiddag kreeg een 46-jarige Venraynaar de schrik van zijn leven toen hij, fietsend door de Eisenhowerstraat, werd aangevallen door een kraai of een kauw. De vogel pikte eerst de zwarte muts van de man van het hoofd. Vervolgens bleef de vogel de man bedreigen, waardoor deze snel wegfietste. Pas in de buurt van de Westsingel liet de vogel de man met rust. U wilt toch 'n klinkende hypotheek? Onafhankelijk en deskundig zet FDC-hypotheekadviseurs graag de juiste toon voor uw hypotheek. Een eerste gesprek met ons zal u dan ook als muziek in de oren klinken. Grootmeesters in hypotheken Makelaars- en assurantiekantoor Zeelen - v/d Burgt BV. Merseloseweg 13-17, Venray, Telefoon: 04780-83636 j Graag ontvang ik uw gratis informatie over het j FDC-hypotheekadviespakket. J Naam j Adres i Postcode plaats i i Deze bon gaarne in gesloten envelop zenden aan: Antwoordnummer 1024, 5800 VB Venray Frits Ruyten, tuinarchitect in Venray, heeft de laatste anderhalf jaar een drukke periode achter de rug. Sedert begin vorig jaar heeft de Venraynaar zich nl. gebogen over de studie Tuinarchitectuur. Niet voor zichzelf maar juist voor anderen. In opdracht van de LOI, en in samenwerking met twee experts op het gebied van planten kunde heeft hjj deze cursus her schreven. Belangrykste onderdeel hiervan is het boek Beplantingsieer. Dit 300 pagina's tellende boek hoort by de cursus maar is ook apart te verkrijgen. Het boek dat door Frits Ruyten is samengesteld, richt zich met name op de onder houdsarme tuin. DOCENT Frits Ruyten is sinds 1986 betrok ken bij de LOI als docent. Ook met het samenstellen van examens voor de cursus Tuinarchitectuur was Frits Ruyten nauw betrokken. Begin vorig jaar kreeg Ruyten de opdracht om de cursus Tuinarchitectuur de herschrijven. Een klus waar hij graag aan begon. De cursus die ontstaan is bestaat uit negen lesblokken die weer zijn onderverdeeld in o.a. ontwerpleer, plantenleer, beplantings leer, techni sche aanleg, tekenen en ontwerpen. Voor dat laatste gebruikte Ruyten veel van zijn eigen ontwerpen, waaronder ook vele Venrayse tui nen. Het boek beplantingsieer is de trots van Frits Ruyten. In het boek komen ongeveer 800 van de meestvoorko- mende tuinplanten voor. Ook hier heeft Ruyten gekeken naar de prak tijk. Welke planten komen het meest voor in de tuin. Deze lijst is vervol gens gescreend geworden door twee andere tuinexperts. Nadat de defini tieve lijst was samengesteld, kon worden begonnen met het samen stellen van het boek. COMPLEET Naast een uitgebreide plantenbe- schrijving wordt er ook dieper op de praktijk ingegaan. Hoe groot wordt een plant, voor welke ziekten zijn ze gevoelig, welke bodembedekkers passen het beste bij welke planten etc. Een praktische handleiding over beplantingsieer laat zien hoe U zelf het beste Uw tuin kunt indelen. Verder is alle informatie over plan ten nog eens in schema's weergege ven. Tenslotte is er een verklarende woorden lijst voor de vaak onbegrij pelijke latijnse namen. ONDERHOUDSARM Wat Frits Ruyten ook uit de praktijk heeft geleerd is dat de mensen steeds meer een onderhoudsarme tuin willen hebben. "Traditionele siertuinen komen voort uit de moes tuin, waar spitten en planten een begrip is. De natuurlijke groei en bloei is daar minder belangrijk geweest. In het boek beperk ik mij tot het meest noodzakelijke snoeiwerk. Hierdoor staat een beter architectonisch beeld en een betere vegetatiekundige eenheid". De methode die Ruyten hanteert in het boek is dusdanig nieuw dat de Landbouwuniversiteit in Wageningen dit verder wil onder zoeken. Mogelijk dat Ruyten hier in de toe komst zijn doctorsgraad op kan halen. Oorlogstuig Terwijl Venray de 50e verjaardag van de bevrijding herdenkt, blijken wij nog altijd niet verlost te zijn van oorlogstuig. Op de Veulense- weg werd een mortiergranaat van 15 centimeter lengte en een doorsnede van 5 centimeter aangetroffen. Op een bedrijf aan de Molenhof weg werden een staartstuk en de ont steker van een granaat gevonden. Aan Op de Kamp in Merselo werd een brisantgranaat aangetroffen. Het oorlogstuig is in afwachting van de komst van de EOD veilig gesteld. inde arinj n Jonderdag 3 november a.s. zal het ;chaj Jroene Kruis Noord-Limburg u uit- :hik «ebreid informeren over de Thuiszorgwinkel. In de huiszorgwinkel vindt u het ver- rouwde assortiment verpleegartike- en en hulpmiddelen, die u reeds van jet kruiswerk gewend bent, zoals oophulpmiddelen, rolstoelen, bed- bestemd voor mensen die niet goed kunnen bukken. Deze middag wordt georganiseerd door de Stichting RISC in samen werking met de ouderenbonden. Als u lid bent van het kruiswerk is de Thuiszorgwinkel extra aantrekke lijk. U kunt dan bepaalde artikelen gratis in bruikleen krijgen geduren de een bepaalde periode. Deze middag wordt gehouden in het Aktiviteitencentrum voor Ouderen De Kemphaan, Kennedyplein 1 te Venray, aanvang 14.00 uur. De toe gang is gratis. n het laatste weekend van oktober [vordt weer de jaarlijkse Welfare Tentoonstelling gehouden in bejaar dencentrum Het Schuttersveld aan Ie Bergweg in Venray. plet veel plezier en de nodige inzet |s gewerkt aan het vervaardigen van jalloze handwerkstukken. Om maar Jets te noemen: truien, sokken, slof fen, mutsen, dassen, gehaakte en geborduurde kleedjes en tafellakens, Verschillende wenskaarten, klein lak- en borduurwerk, schorten, lussens, knuffels en poppen. Er is eveel om op te noemen. Uleen al komen kijken naar wat jnensen met vaak een leeftijd van [neer dan 80 jaar, kunnen maken, haakt een bezoekje aan de tentoon stelling de moeite waard. Toch zal er, met de feestdagen alweer in het verschiet, vast en zeker wel iets voor u bij zijn. Op zaterdagmiddag verzorgen twee senioren een demonstratie perga- mano en kaartborduren. Ook is er weer een enveloppenspel, loterij en boelkraam (verkoop van 2e-hands spulletjes). De trekking van de loterij is 's zon dag om 16.00 uur en wordt tevens bekend gemaakt in de eerstvolgende Peel en Maas. De tentoonstelling is óp: vrijdag 28 okt. van 19.30 tot 21.30 uur, zater dag 29 okt. van 14.00 tot 16.30 uur en zondag 30 okt. van 10.30 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur. Twee streekgenoten, de heer Walter Fischer (47) uit Leunen en de heer G. Versleijen (28) uit Horst zullen, samen met hun derde teamgenoot P. Hagelaar (40) uit Schaijk, begin november 1994 in Oslo van start gaan in de Arctic Super Challenge 1994. Via Rovaniemi (Lapland), Helsinki (Finland), St. Petersburg (Rusland), Tromsö en Hammerfest (Noorwegen) gaat het naar de finish, op 20 november 1994 weer naar Oslo. SPEKTAKULAIR 'Waarom we meedoen en dan nog wel met een privé-auto? Die vraag is ons, sinds dat we er mee bezig zijn vaker gesteld', aldus Walter Fischer. 'Samen met de derde teamgenoot, Peter Hagelaar het ik ongeveer 18 jaar geleden het plan opgevat om iets spektakulairs te gaan doen. Dit met een gewone standaard auto natuurlijk. Dit idee bleef konstant in ons hoofd zitten. Totdat Peter in oktober 1993 opbelde met de vraag of deelname aan de Arctic Super Challenge 1994 iets voor ons was'. Ik heb toen even zitten nadenken en drie sekonden later heb ik ja gezegd. Met welke auto was de volgende vraag. Ik héb toen mijn auto, een Subaru Legacy met permanente vier wielaandrijving, beschikbaar gesteld want voor deelname aan deze ralley worden uitsluitend stan daard auto's toegelaten. 7500 KILOMETER De bedoeling van deze wedstrijd is de totale afstand van meer dan 7500 kilometer, door ca. 70 deelnemende teams uit geheel Europa zo snel mogelijk af te leggen. De deelne mers (drie per auto is verplicht omdat zo goed als non-stop wordt gereden) moeten de kortste route zien uit te stippelen, zonder daarbij de plaatselijke verkeersregels te overtreden. Overigens is het niet de bedoeling zo hard mogelijk te rijden. Vals spe len wordt lastig want alle deelne mende auto's moeten worden voor zien van een tachograaf, die meedogenloos registreert of en wan neer de snelheidslimiet is overtre den. Te hard rijden levert strafpun- ten op en heeft dus negatieve gevolgen voor een goed eindresul taat in deze Challenge. Op van tevo ren aangegeven plaatsen dienen kontrolestempels te worden gehaald. -40° Meer dan 90% van de wegen in Scandinavië is medio november met sneeuw en ijs bedekt en de tempera turen, vooral boven de Poolcirkel, kunnen dalen tot -40°. In deze Arctic Challenge gaat het dan ook vooral om het uithoudings vermogen van zowel mens als machine. Wij, als Subaru-team, gaan proberen het karwei, ondanks de meest erbarmelijke omstandighe den, tot een goed einde te brengen. 'Bij de meer dan 7500 ralleykilome- ters komen er voor ons nog eens ca. 3000 kilometer bij, namelijk de aan- en afrijroute Nederland-Oslo- Nederland. In tien dagen wordt dan dus meer dan 10.000 kilometer gereden. We hebben ons op alle fronten zo goed mogelijk proberen voor te bereiden. Tijdens de Ralley zal gewerkt gaan worden in 'ploe gendienst', per etmaal 2x4 uur rij den, 2x4 uur kaartlezen en 2x4 uur slapen. Op deze manier kan dus continu worden doorgereden en dat kan dagenlang worden volgehou den', zo stelt Walter Fischer. AANPASSINGEN Moet nog iets speciaals met de auto gebeuren? G. Versleijen geeft het antwoord op de vraag. Dit is zijn terrein. Hij is namelijk de automon teur en heeft in het team dus de technische plaats ingenomen. 'Het is voor mij een avontuur om de auto zo optimaal mogelijk te laten funk- tioneren. Een auto zo voorbereiden op dergelijke winterse omstandighe den,d at maak je in Nederland maar weinig mee. Maar in samenwerking met de Noordlimburgse Subaru- dealer, Autocentrum Hendrix uit Venlo, zullen we deze opgave mees teren. En voor verdere technische ondersteuning is ook alle medewer king toegezegd door de Subaru- importeur in Aalsmeer'. Aan de standaard Subaru Legacy Stationcar 2.0 GL 4WD automaat zijn geen noemenswaardige wijzi gingen aangebracht. Uitsluitend door de organisatie verplichte aan passingen zijn uitgevoerd, bestaan de uit vijf winterhanden extra, ver en breedstralers en een tachograaf. Het zal een zware beproeving wor den maar het is natuurlijk ook een geweldige uitdaging. fotoMathieu Schamp finds kort heeft makelaarskantoor :elen v.d. Burgt, al meer dan 10 jaar gevestigd in Venray, zich aange- loten bij het FDC (Financieel liensten Centrum) en mag de ":elaar zich daardoor FDC hypo- teekadviseur noemen. Met deze 'alificatie biedt een hypotheekad- 'ies U enkele bijzondere voordelen. Iet kiezen van de meest geschikte lanciering van uw woning is geen nvoudige zaak. Een FDC hypo- leekadviseur heeft de nodige ken- Jis en ervaring om voor U tot een Verantwoorde keuze te komen. De kennis komt voort uit de 20 jari ge ervaring van het FDC. FDC is in die 20 jaar uitgegroeid tot een natio nale keten met maar liefst 50 onaf hankelijke topadviseurs. De FDC adviseur geeft U tijdig inzicht van de financiële consequenties die het kopen van een huis voor U met zich meebrengt. De adviseur komt eerst met een oriënterend advies, aan de hand van de gegevens die U aan reikt. Van belang is dan of de plan nen inderdaad realiseerbaar zijn. 'ervolgens wordt een adviespakket lengesteld met een financierings wet, een aflossingsmethode, ver keringen (m.b.t. de hypotheek), eigen rentelasten, fiscale consequen ts maar ook gezinsbudgettering. Geen enkele financiering is immers hetzelfde, maar juist afhankelijk van dé persoonlijke situatie van de koper. Tenslotte treedt de FDC advi- j seur op als bemiddelaar bij het - .afsluiten van een hypotheek, regelt

Peel en Maas | 1994 | | pagina 13