PEEL EN MAAS Thomas» mode COI\PJUNT bllTS^l Weer honderdjarige in Schuttersveld Voorlichting én inspraak over Venrays afvalbeleid Jeugd raapt ƒ600,- "van de grond" warmer wonen met de juiste kleur Zaterdag a.s. I WOONHUIS mettuin(tje) EasyBoard Serie inbraken n het centrum Slangenexpo geopend door burgemeester de beste in verfde beste in behang Paterslaan 7, Venray, Tel. 04780-82810 VERF6* WAND Venray, Grotestraat 93 tel. 04780-81214 Winkeldiefstallen Een 33-jarige inwoner dacht een koopje te hebben gehaald in een wa renhuis in de Grotestraat. Hij had een vlakschuurmachine uit de doos gepakt en in een plastic tas gedaan. Bij het verlaten van de winkel ging het alarm toch af. Hij werd aang ehouden en aan de politie overgege ven die hem, nadat proces-verbaal was opgemaakt, naar huis stuurde. Een 34-jarige inwoonster van Lot- tum werd betrapt in een warenhuis in de Grotestraat toen zij huishoude lijke artikelen voor een bedrag van ƒ34,- wilde meenemen zonder die te hebben afgerekend. Zij werd aan de politie overgegeven, die nadat haar een transaktie tot betaling van een bedrag van 200,- was aangeboden, haar weer naar huis stuurde. Donderdagmiddag zag een onbe kende kans om een aantal kinderkle dingstukken, waaronder jacks, pak jes en broekjes, vanaf een rek voor een zaak in de Marktstraat mee te nemen. De waarde van de kleding wordt geschat op ƒ500,-. Monteur gaf de oplossing Op de Langstraat reed een tege moetkomende personenauto zo kort bij het passeren dat de spie gel van een personenauto, bestuurd door een 51-jarige inwoonster, werd geraakt en ver nield werd. De bestuurster schrok zich rot maar de veroor zaker reed, zonder dat zijn of haar identiteit kon worden vast- gesteld, door. De mevrouw ging naar een garage in Venray om een nieuwe spiegel aan te laten brengen. Daar vroeg de monteur of die spiegel er net op de Langstraat vanaf was gereden. Toen dat bevestigd werd kon de monteur het kenteken doorgeven want dat had hij genoteerd. Met het kenteken ging de vrouw naar de politie en die spoorde de bestuurder, een 22-jarige inwo ner van Venray op. Hij verklaar de het niet te hebben bemerkt, anders was hij wel gestopt. Hij was bereid de schade van ƒ220,- op het gebied van afvalinzameling. In de AV wordt bijvoorbeeld precies omschreven wat klein chemisch afval is, op welke wijze grof vuil wordt opgehaald en dat degenen die afval willen ophalen daarvoor een vergunning moeten hebben. Ook staat er in wie toezicht houdt op naleving van de verordening en wat de gevolgen zijn voor mensen die zich er niet aan houden. VOORLICHTING EN INSPRAAK Het beleid van de gemeente Venray wordt uiteindelijk bepaald door (je gemeenteraad. In december neemt de raad een besluit over het Bedrijfsplan Afvalstoffen. Vanwege de vele veranderingen die invoering met zich meebrengt, worden voor en na die tijd de inwoners van Venray uitgebreid ingelicht over het plan en de gevolgen. De voorlichtingsavond van 24 oktober is een onderdeel van het trajekt. Ook de Afvalstoffenverordening dient door de gemeenteraad te wor den goedgekeurd, maar hierover kunnen de Venraynaren direkt hun mening geven. De gemeente wijkt namelijk met de verordening op belangrijke punten af van de alge mene regels in de Wet Milieubeheer. Dat mag, maar de wet schrijft in zulke gevallen een inspraakprocedu re voor. Om die reden ligt het con- cept-Afvalstoffenverordening sinds 3 oktober jl. ter inzage. Tot maandag 7 november 12.00 uur kan iedereen de stukken inzien tijdens openings uren van het gemeentehuis en elke donderdag van 16.30 tot 19.00 uur. AFWIJKEN Tot 7 november kan iedereen schrif telijk reageren op dat deel van de verordening dat afwijkt van de alge mene regels. Het gaat daarbij om net voorstel van de gemeente om niet langer wekelijks alle afval in te zamelen, maar om de andere week het GFT- en het restafval. Ook op het voornemen om niet wekelijks KCA, textiel, koel- en vrieskasten, asbest- en asbesthoudende materia len en snoeiafval in te zamelen kun nen de inwoners van de gemeente schriftelijk _reageren. Hetzelfde geldt voor het aanwijzen van gebie den in de gemeente waar papier en karton niet afzonderlijk worden ingezameld. Voor mensen die liever mondeling hun inspraakreaktie op het concept- Afvalstoffenverordening geven is er maandag 31 oktober de speciale hoorzitting. De reakties van bezoe kers aan deze avond worden, net als alle schriftelijke reakties, voorge legd aan het college van burgemees ter en wethouders. Zij bekijken of de reakties aanleiding geven tot wij ziging van het concept. De definitie ve Afvalstoffenverordening komt dan, samen met het Bedrijfsplan Afvalstoffen, in december in de gemeenteraad. TEKMTCCmAM hUseauanuilK hirakf: - Mt-mtM dessins op één de meest praktische kwaliteiten in eigentijdse kleuren en te combineren met gordijnstof, behang, verf en raamdecoratie a EL EN MAAS Modem: 04780-12484 (16 lijnen) Meer dan 120.000 bestanden in 12 gigabyte 24 allernieuwste CD Roms online abonnement slechts ƒ35,- per jaar Internet faciliteiten voor VIP abonnees Alle lijnen 28.800 bps V.Fast Class Onbeperkt toegang via 06-91091084 (1 gpm) Niet voor niets "BBS van de maand" in Modem Magazine Als geintje bedoeld... De bedreiging die vorige week maandagavond heeft plaats gevonden bij de receptie van De Sprank is anders afgelopen dan de jongeman had bedoeld. Dankzij de medewerking van getuigen kwam de politie op het spoor van de jongeman die die bedreiging uitvoerde. Voordat de politie de jongeman kon aanhou den, had deze zich al vrijwillig gemeld bij de politie. Hij verklaarde voor de 'gein' met een luchtdrukpistool op de receptioniste te hebben gericht. Later had hij daar spijt van gekregen. De jongeman die het pistool op de receptioniste had gericht was een 17-jarige inwo ner. Zijn 18-jarige vriend had hem toen het pistool afgenomen. De derde jongeman die daarbij was, had niets met de bedreiging te maken. Na verhoor werd te verstaan gegeven dat proces-verbaal inza ke bedreiging en overtreding van de Wet Wapen en Munitie zal worden opgemaakt. Diefstal scooter Dat zelfs een op de eerste etage van een flat geplaatste scooter niet veilig is, ondervond een 64-jarige inwoner. Zijn rode scooter bleek verdwenen te zijn. Oudste van vijf generaties DONDERDAG 20 OKTOBER 1994 Nr. 42 HONDERD VIJFTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Op vrijdag 13 oktober werd de Slangenexpo geopend door de bur gemeester van de gemeente Vierlingsbeek dhr. drs. J.H.M. Dittner. Na een welkomstwoord door de sekretaris van de botani sche tuin Overloon werd een slang overhandigd aan de burgemeester, die al meer ervaring heeft opgedaan met slangen zoals in het openings woord ook tot uiting kwam. Ook legde hij de nadruk op een betere samenwerking tussen gemeente eri botanische tuin. Dat er in de toe komst mogelijkheden liggen kwam in zijn woorden tot uitdrukking. Ook wenste hij de botanische tuin sukses met de slangenexpo waar reeds enkele zeer goed bezochte dagen voorbij zijn. De slangenexpo blijft open tot zon dag 23 oktober dagelijks van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. De tentoonstelling bestaat uit een 50-tal terraria waarin zich zo'n 100 slangen bevinden. U ziet bekende soorten als onze adder, boa's, ratelslangen en pythons, maar ook minder roemruchte soortgeno ten. In de ruim bemeste bakken is zoveel mogelijk hun natuurlijke leefomstandigheden nagebootst. Elk terrarium is van uitgebreide infor matie voorzien. Er is tevens een videopresentatie te zien die het leven van een slang van het ei tot aan de dood schetst. De bezoeker kan bovendien de eigen kennis van de slangenwereld testen met behulp van een computer. In de botanische tuin zelf is gedu rende de slangenexpo een expositie te zien van accasia's en andere sub tropische planten met een tiental ter raria met reptielen. Een bezoek 's avonds wordt aange raden omdat dan de dieren het meest aktief zijn. Entree volwassenen ƒ10,-, 65+ ƒ7,50 en kinderen van 4 t/m 11 jaar ƒ5,-. In mei 1984 kon het echtpaar Van Soest hun intrek nemen in het ver zorgingshuis Het Schuttersveld. In december 1984 overleed Toon van Soest. Tot voor enkele jaren kon mevr. Van Soest nog zeer aktief zijn in het bejaardencentrum maar twee i'aar geleden diende zich ook bij iaar de 'oudedagskwaaltjes' aan. Dat werd goed opgevangen door dagelijks deel te nemen aan de groepsverzorging of groepstherapie, die zij geen dag wil overslaan. Ze leest nog wekelijks, zonder bril, haar lijfblad 'Peel en Maas' want ze wil op de hoogte blijven van het wel en wee van Venray. 'Och ja' zo zegt ze tegenover ons, 'het heeft weinig moeite gekost om 100 jaar te worden maar de laatste weken duurt het toch eigenlijk te lang eer die dag aanbreekt'. De feestdag begint met een eucha ristieviering in de kapel van Het Schuttersveld. De dienst begint om 10.00 uur. Daarna kan iedereen de honderdjarige gelukwensen in het restaurant van Het Schuttersveld, 's Middags wordt het feest in besloten kring voortgezet. Zonder helm Een 24-jarige inwoner werd door J I e politie aangehouden op de Handel- traat toen hij op zijn bromfiets zon- j er verlichting en zonder helm reed. lóvendien bleek bij het onderzoek J at de bromfiets niet verzekerd was. I t)e bromfiets werd voor technisch j inderzoek in beslag genomen. Geld ligt niet altyd voor het opra pen. Niet altijd maar soms toch wel. In het Odapark spelen dage lijks vele kinde ren. Onlangs werd de Stichting St. Odapark erop geattendeerd dat in het park "het geld daadwerkelijk op de grond lag". In de vorm van eikels wel te verstaan. Afgelopen weken hebben de spelen de kinderen "dit geld" bijeenge raapt. De opbrengst was maar liefst 600 kilo aan eikels. Deze eikels werden afgelopen vrijdag opgehaald door een inzame laar uit Zundert deze betaalde de kinderen daar het mooie bedrag van ƒ600,- voor. Dit bedrag werd vervolgens overgedra gen een Yvonne Wismans van de stichting. Deze trakteerde kinderen, als tegenprestatie, op limonade en vlaai. Vol trots neemt de jeugd de f600,- in ontvangst. Maandag 24 oktober wordt in de burgerzaal van het Venrayse gemeentehuis een voorlichtings avond gehouden. Aan de orde komen het Bedrijfsplan Afvalstoffen en de ontwerp- Afvalstoffenverordening van de gemeente. Speciaal voor de Afvalstoffenverordening wordt in het kader van de inspraakpocedu- re maandag 31 oktober een hoor zitting gehouden. Tijdens deze zit ting kunnen burgers hun eventuele bezwaren tegen delen van de ontwerp- Afvalstoffenverordening kenbaar maken. Beide bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. Begin oktober presenteerde de gemeente Venray het Bedrijfsplan Afvalstoffen (BPS) en het ontwerp er al het eerste achter-achterklein kind. De eeuweling kan met recht trots zijn dat zij de oudste is van vijf generaties in rechte lijn. LEZEN In de nacht van dinsdag op woens- g werd in zeven zaken in het cen- im ingebroken dan wel een poging artoe gedaan. Omstreeks 05.00 uur ging het arm af van een aan de Hoender- raat gelegen cafetaria. De 37-jarige genaar werd wakker en hij hoorde >g iemand wegrennen. Het bleef een poging en de schade van for- ring. Even later hoorde de eigenaar van n aan de Merseloseweg gelegen wielhandel dat aan de deur werd irommeld. Hij ging kijken en bij n ontdekking rende iemand weg. er was geen schade. Door forcering van de nooddeur as toegang verkregen tot de aan de oenderstraat gelegen jeugdsoos. De breker is wel binnen geweest maar oor zover kon worden nagegaan ordt er niets vermist. Woensdagmorgen werd ook ont- :kt dat door forcering van een deur legang was verkregen tot een in de leek gelegen slagerij. Zowel het antoor, de kantine en de koelruimte aren doorzocht. De buit bedroeg echts 2 gulden. De schade door de ircering bedraagt het veelvoud van at bedrag. Woensdagmorgen werd ontdekt at geprobeerd was de voordeur van en aan de Kruitweg gelegen zonne- ludio open te breken. Of de dader ier in zijn werk is gestoord of dat forcering niet is gelukt kon niet 'orden vastgesteld. Woensdagmorgen werd ontdekt at door forcering van de rolluiken het raam toegang was verkregen 't een aan de Hoenderstraat gelegen afetaria. De speelautomaten bleken pengebroken te zijn en het daarin 1 anwezige geld - hoe veel is niet be- fend - was verdwenen terwijl tevens inhoud van de fooienpot was mee- enomen. Door forcering was die nacht ook aegang verkregen tot een in De Heek gevestigde kapperszaak. Onderzocht wordt wat er verdwenen De politie verzoekt nogmaals met klem om vooral tijdens grote drukte in het centrum uiterst alert te zijn op zulke sieraden, en juist als er zul ke botsingen hebben plaats gevon den goed op die spullen te letten. Indien er getuigen zijn van dergelij ke vorm van zakkenrollerij worden zij verzocht kontakt op te nemen met de politie. 4 oktober jl. was het weer •st in Het Schuttersveld omdat >n de oudste bewoonster van nray, mevrouw Jacobs- huiling, haar I03e verjaardag irde. 27 oktober a.s. is het weer est in het bejaardencentrum, als evrouw Coba van Soest (gebo- n Van Geven) een mijlpaal in ar leven zal bereiken. Op die bereikt zy precies de leeftijd d 100 jaar. ij brachten een bezoek aan deze nderdjarige, die geboren en geto- n Venrayse is en werd geboren op Nieuwhuisboerderij. Die stond pde plaats waar nu Inalfa is geves- ;d. Haar gehele leven heeft mevr. tn Soest doorgebracht in Venray, it uniek te noemen is. igroeien in Venray, waar ze de ïool bezocht van de Ursulinen aan Maasheseweg, stond toen al vast it, als ze de school zou verlaten, erhuurd' zou worden als 'boeren- eid'. Dat deed ze totdat bij de zus- rs Ursulinen een plaatsje vrij- ram om daar in de huishoudelijke inst te gaan werken. Dat beteken- ook dat ze 's avonds de school oest gaan poetsen aan de aasheseweg. aar leerde zij ook haar latere man, ion van Soest, kennen die als boe- iknecht diende op de tegenover de school gelegen boerderij van de familie Wismans. Na een niet te lange verkering gin gen ze trouwen. Dat huwelijk, met alle vreugde en leed, duurde maar liefst 59 jaar. Het echtpaar Van Soest was net in Het Schuttersveld ingetrokken toen haar man overleed. AKTIEF Geïnspireerd door haar man, die aktief was bij de Arbeidersbeweging in Venray, heeft Coba van Soest aan de wieg gestaan van de Katholieke Arbeidersvrouwenbeweging in Venray, die zich later afsplitste in de Katholieke Vrouwenbeweging. Als buurtleidster is ze ook aktief geweest en zij heeft zich jarenlang verdienstelijk gemaakt voor het zet ten van koffie voor bejaarden en ook het serveren daarvan. Daarnaast heeft zij vele honderden mensen kunnen helpen met haar 'mysterieuze gave' die zij had voor het genezen van exzeem. VUF GENERATIES Wij schreven het reeds, een huwe lijksleven met veel liefde en leed. Er kwamen negen kinderen. Daarvan zullen er zeven haar eeuwfeest mee maken. Die zeven kinderen zorgden voor achttien kleinkinderen. De vol gende generatie telt 25 achterklein kinderen en sinds enkele maanden is voor een nieuwe Afvalstoffenverordening (AV). In het BPA staat het gemeentelijk beleid in de komende jaren ten aan zien van afval en de verwerking ervan beschreven. Ook wordt beschreven hoe de gemeente en de uitvoering van het beleid ter hand wil nemen. Het principe van het beleid is: zoveel mogelijk afval gescheiden inzamelen. In het BPA staat onder meer te lezen dat er meer flasbakken in wijken en dorpen omen en dat een milieustation wordt ingericht. De gescheiden inzameling van groente-, fruit- en tuinafval (GFT) behoort eveneens tot de kernpunten van het afval stoffenbeleid In de Afvalstoffenverordening staan de regels voor gemeente en burgers Zakkenrollers aktief Maandag tijdens de markt is een (of meerdere zakkenrollers) aktief geweest. In twee gevallen werd aan gifte gedaan. Maandagmiddag botste tijdens het winkelen in de Grotestraat een meis je tegen een Venrayse dame op. In een reflekt hield de dame haar hand op haar jaszak waarin haar porte monnee zat.. Naar later bleek was die botsing opzettelijk, want korte tijd later merkte zij dat haar geel gouden 18 karaats armband verdwe nen was, terwijl die van een goede sluiting voorzien was. De armband was 25 jaar oud en had toen ƒ500,- gekost. Ze was er zeer aan gehecht. Ook maandagmiddag werd van een 57-jarige dame uit Weert, eveneens in de Grotestraat, haar gouden da meshorloge, die ook van een deugde lijke sluiting was voorzien, van haar pols 'gerold'. De horloge had een waarde van ƒ600,-.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 11