Venray speeltuin voor projectontwikkelaars 0 Active Club brengt bijeen voor Kinderfonds Kiwanis Club overhandigde opbrengst jazz-festival Stichting Zelfhulpgroepen voor mensen met fobiën COI\l>AII\!T Kijk uw ogen uit bij Optiek Verhoeven ontdek /gordijnstoffen bü c;oi\ PAINT warmer wonen met de juiste kleur I WOONHUIS I mettuin(tje) EasyBoard PEEL EN MAAS Ledenvergadering VVD Samen verder na een beroerte Commissielid v.d. Vorst treedt terug Speel mee en win een TV!' OPTIEK VERHOEVEfl Onderzoek dienstverlening gemeente PEEL EN MAAS Directeur woningstichting: Gemeente moet touwtjes in uitbreidingsgebieden zelf in handen nemen Donderdag 13 oktober 1994 - Pagina 5 Zwitserse Tegelkachels flntiek in Ci ken en f.jrcnen Qopic flntiek geloogd [j renen Let- en Salontafels Stoelen Kusten 'Dressoirs en ommodes Slaapkamers Babykamers t ISanken en fauteuils Loijd Loom en Riet Messing Binnenrerlichting Spiegels Woon- en Tuindecoraties Buitenverlichting Bielsen en Hekwerk Stationsweg 80 5807 Hf Oostrum-Venray tel. 04780-jfmÓ/803ÓI Open di. t/m do. 13.30-17.30 uur vrij 13.30-21.00 uur za. 9.00-16.00 uur aparte stoffencollecties met actuele dessins bijpassende stoffen in onze behangboeken gordijnen eventueel op maat gemaakt compleet kleur-advies voor behang, verf en raamdecoratie VERTS' WAK» de beste in verfde beste in behang Paterslaan 7. Venray, Tel. 04780-82810 De gemeente moet zich harder gaan opstellen ten opzichte van projectontwikkelaars en zelf een actiever grondverwervings- en ruimtelijke ordeningsbeleid moe ten gaan voeren. Momenteel maken in de praktijk projectont wikkelaars in Venray de dienst uit en holt de gemeente achter de fei ten aan. Die ontwikkeling drijft de grondprijzen op en dat is een slechte zaak voor de volkshuisves ting. Dat is de kern van de kritiek die de Woningstichting Noord- Limburg heeft op het ruimtelijke ordeningsbeleid van de gemeente. De woningstichting verwoordt die kritiek onder meer in een enkele weken geleden aan het college gestuurde brief. In de afgelopen twee jaar is veel particuliere grond in de gemeente opgekocht door projectontwikke laars, schrijft de woningstichting in haar brief aan het college. Gevraagd om toelichting zegt directeur De Jong dat in Antoniusveld "het merendeel van de grond gekocht is door projectontwikkelaars". Alleen de grond van het Vincent van Gogh Instituut in het gebied heeft is nog niet verkocht, maar blijkbaar is ook het instituut driftig in onderhande ling met het bedrijfsleven, dat meer geld biedt dan de gemeente. In de Brabander is hetzelfde aan de gang. "Er worden prijzen betaald van 40 en 50 gulden per m" voor grond waarvan niet bekend is of er in de toekomst gebouwd mag wor den", aldus De Jong, die zegt al advertenties te hebben gezien waar landbouwgrond in Brabander voor 70 gulden per m" werd aangeboden. De gangbare prijs ligt rond de 25 gulden, dus de kostenverhoging voor een woning laat zich uitreke nen. Hij zegt het niet zo letterlijk, maar Venray lijkt momenteel een soort speeltuin voor projectontwik kelaars. samenzijn. De tuinkas is gesponsord door drie sponsors onder wie de Kiwanis Club Venray. De tuinkas wordt gebruikt voor tuintherapie aan cliën ten en bewoners van Nieuw Diefstal uit woning Hoewel er geen braaksporen waren te ontdekken heeft een 36-jarige in woner ongewenst bezoek gehad in zijn woning aan de Langstraat. Dat bezoek heeft plaats gevonden in de nacht van maandag op dinsdag. Voor zover thans kon worden vastgesteld werd uit een geldautomaatcollector een geldbedrag van ongeveer 250,- ontvreemd. De politie sluit niet uit dat de onbekende met gebruikma king van een valse sleutel zich toe gang heeft weten te verschaffen. ^TEKMPeCVRAAC^B Prils en aanvaarding In nering: 044-113300 RTSICOLOOS Eén van de redenen dat de ont wikkelaars vrij spel hebben is dat ruimtelijke ontwikkelingen al in een vroeg stadium openbaar worden. Dat is een goed democratisch gebruik, maar geeft de projectont wikkelaars wel de gelegenheid om rustig en zonder al te veel risico gronden aan te kopen. Een tweede reden is de groeidoel stelling van Venray. In verband met de komst van de Peelmilitairen en de uitbreiding van Nestig waren op korte termijn veel woningen nodig. Die haast manoeuvreert de gemeen te in een slechte onderhandelingspo sitie als het gaat om grondverwer ving. 'Dit geeft projectontwikkelaars een vrij risico loze uitgangspositie', schrijft de woningstichting in haar brief aan het college. Daarnaast is de gemeente gewoon niet actief genoeg met het verwerr ven van grond en voert ze een 'vriendelijk beleid' ten aanzien van projectontwikkelaars. Ze krijgen ruimschoots de gelegenheid om nieuwbouw te realiseren en grond aan te kopen in potentiate uitbrei dingsgebieden. Soms haalt de gemeente de projectontwikkelaars zelf binnen om een gebied te ont wikkelen. 'Zeker buiten de nieuwe uitleggebieden (uitbreidingsgebie den, red.) wordt de ontwikkeling vrijwel geheel aan het particulier initiatief overgelaten' aldus de woningstichting. ACHTERHOEDE De gevolgen van het vrije markt mechanisme op Venrayse bodem zijn duidelijk: doordat veel ontwik kelaars zich op eenzelfde gebied storten gaat de prijs de hoogte in. Bouwen wordt duurder, er moeten dus meer kleinere huizen op een km" om een project exploitabel te krijgen. De gemeente wordt door deze ontwikkelingen verder naar de ach tergrond gedrongen en het wordt moeilijker om het ruimtelijk orde ningsbeleid in de praktijk te bren gen. 'De gemeente zal in toenemen de mate volgend worden in plaats van sturend', stelt de woningstich ting in haar brief. "Als je de grond niet hebt, zit je in de achterhoede. Je kunt hoogstens nog wat dwarsliggen met je bestemmingsplan", stelt De Jong. Aanwijzen van een reservelo- katie zoals sportpark De Wiean noemt hij niet reael. "Als je even nadenkt is dat geen echte oplossing. Je moet elders weer grond kopen en daar een nieuw complex aanleggen. Dat weten projectontwikkelaars ook". Bovendien speelt steeds weer de haast van de gemeente een rol, waardoor het wapen van dwarslig gen met de randvoorwaarden min der krachtig wordt. "De gemeente kan wel hard roepen dat ze de grond die een projectontwikkelaar heeft gekocht tot park bestemmen, maar daarmee heeft ze zelf ook geen woning gebouwd", schetst De Jong het dilemma. VOLKSHUISVESTING De enige die uiteindelijk voordeel heeft bij deze ontwikkeling is de verkoper van de grond. Grote verlie zer is de consument en dan vooral de huurder die is aangewezen op goedkopere woningen. Nogmaals de brief van de woningstichting: 'Een groot risico van deze ontwikkeling is dat de Volkshuisvesting in gevaar komt. De lokale overheid heeft hier in traditioneel een belangrijke rol. Door stedebouwkundige randvoor waarden, subsidies en differentiatie in de grondkosten konden ook in de nieuwe wijken goedkopere wonin gen gebouwd worden. Naarmate de overheidsinvloed afneemt, minder subsidies beschikbaar zijn en de grondkosten stijgen, wordt de bouw van goedkopere woningen onbetaal baar'. Komende maanden gaat de gemeente Venray de kwaliteit van de eigen dienstverlening onder zoeken. Het onderzoek vindt plaats in de periode tussen medio december en februari. Omstreeks mei volgend jaar worden de resul taten verwacht. Het kwaliteitson derzoek kost 60.000 gulden. In het onderzoek worden betrokken de manieren waarop ambtenaren met het publiek in contact treden, Er zijn meer mensen dan je denkt die fobisch/angstig zijn. Vaak ook durven zij er met anderen niet over te praten. Ze vinden zich een last voor zichzelf en hun omgeving of schamen zich er voor. Ervarin gen leren dat gericht praten met lotgenoten in een zelfhulpgroep in vele gevallen mensen kan stimule ren iets aan hun fobie te doen en/of hun angsten te overwinnen. In deze zelfhulpgroepen wordt ge tracht door middel van steun en herkenning de zelfwerkzaamheid te bevorderen en daarmee gene- zingsgericht te werken. Het zijn geen praatgroepen, daar wij van mening zijn, dat dit geen enkele bijdrage levert aan het Modem: 04780-12484 (16 lijnen) Meer dan 120.000 bestanden in 12 gigabyte 24 allernieuwste CD Roms online abonnement slechts ƒ35,- per jaar Internet faciliteiten voor VIP ghnnnppQ 4* Alle lijnen 28.800 bps V.Fast Class 3ÉÉ Onbeperkt toegang via 06-91091084 (1 gpm) Niet voor niets "BBS van de maand" In Modem Magazine riiPiffui «PP JL '*y via de telefoon, mondeling of schrif telijk. Gekeken wordt hoe dit gebeurt. Daarnaast wordt onder zocht hoe een aantal gemeentelijke produkten en diensten (zoals bouw vergunningen en paspoorten) tot stand komen. Gekeken wordt hoe lang een verzoek op de afdeling ligt, hoeveel ambtenaren er aan werken en hoe het antwoord er uit ziet. De gemeenteraad moet het krediet nog goedkeuren. bestrijden van een fobie. Wat wij doen is 'stapje voor stapje' werken aan het gedrag. Eens in de veertien dagen hebben wij een bijeenkomst. Blijf niet met je fobie/dwangneu- rose alleen, praat erover en ga ze te lijf. Bel voor informatie: Vera 04780- 84507 of Resie 04780-80633. elke week nieuws Vanavond, donderdag 13 oktober, houdt de VVD afdeling Venray haar ledenvergaderingin restaurant Buitenlust aan de Maasheseweg. Aanvang 20.30 uur. Op de agenda staat o.a. de verkiezing van het nieu we bestuur. Als nieuwe voorzitter van de Venrayse afdeling wordt dhr. Piet Kienhuis voorgedragen. Andere nieuwe bestuursleden die op de nominatie staan zijn de heren M. Hendriks en G. Verlinden. Van het huidige bestuur zijn de heren Hazeu, Drentje, Robberegt en Klomp her kiesbaar. De ZaMo Active Club kan terugkij ken op een geslaagde aktiedag, afgelopen zaterdag op het Schouwburgplein en in de Schouwburg. Zo'n 1300 kinderen en ouderen namen deel aan de akti- viteiten die georganiseerd waren om geld bijeen te zamelen voor het Ronald McDonald kinderfonds. Daarin lijken de Zamo's geslaagd want het eindresultaat van deze dag was dat er fl. 2500,- overgemaakt kan worden aan het Kinderfonds. Verder kent deze dag ook alleen maar winnaars. De d.onateurskaar ten loterij telt negen winnaars. De hoofdprijs, een gratis hotel weekend, is voor mevr. Koekoek. De andere prijzen zijn voor dhr.& mevr. Grootemaat, mevr. A. v.d. Heijden, Dhr. en Mevr. P. Swinkels, mevr. J. van Aerle, Dhr. en mevr. A. Viersma, Dhr. en Mevr. v.d. Geer, dhr. en mevr. J. Hendrix en Dhr. en Mevr. Snels. TEKENWEDSTRIJD De tekenwedstrijd kent nog meer winnaars. Er waren drie leeftijdsca- tegoriean. De hoofdprijs in de cate gorie 4-6 jaar ging naar Sandra CVA-gehandicapten zijn mensen die getroffen zijn door een beroerte. Jaarlijks worden in Nederland 30.000 mensen getrof fen door een beroerte, waarna vrijwel altijd stoor nissen optreden in bewegingen, met in enkele gevallen zelfs volledige verlamming. "Samen Verder" is een vereniging voor mensen die zelf of in hun naaste omgeving te maken hebben gehad met een beroerte. Er worden aktiviteiten georganiseerd (o.a. bewegingstherapie onder lei ding van fysiotherapeuten) om de lichamelijke conditie van patianten op peil te houden. Ook de belangen behartiging van de patianten is een van de doelen van de vereniging. Samen Verder houdt in Venray om de 14 dagen bijeenkomsten. Dat gebeurt 's maandagsavonds in ver pleeghuis Beukenrode. De aanvang van de avonden is 19.00 uur. Wilt U meer informatie over deze avonden dan kunt U terecht bij dhr. F. Kuypers, tel. 87422 of mevr. A. Jansen-Franssen, tel. 85528. Jeuken. Tweede werd Kevin Reijnders en derde Ramon Troisfontaine. In de categorie 7-9 jaar ging de hoofdprijs naar Tamara Klaassen. Judith van Sundert werd tweede voor Danialle Koekoek. In de categorie 10-12 jaar werd Ivy Kooter eerste voor Marlin Voesten en Kim Janssen. De overige prijzen werden ook ver deeld over de drie categoriean. De volgende kinderen kunnen zaterdag morgen in wijkcentrum 't Stekske te Landweert, tussen 10.00 en 12.00 uur hun prijsje afhalen: Mieke van Bracht, Kirsten (9jr.), Niek Wilmsen, Murat Karatas, Bram van hoek, Inge Vermeulen, Dominique Oosterwijk, Ronnie van Heel, Michelle Robben, Luuk Berden, Annemarie Staaks, Josien Verstegen, Kevin van Callandt, Petra Engelen, Mieke Janssen, Marlies van Lankveld, Koen van Gemert, Annelie Reynders, Peter Baars, Genevieve (12 jr.), Vincent Verlinden, Jim Voesten, Tim Winnen, Alain de Klerk, Marjolein de Gooier, Jip Weyers, Manuel Schawachïfer, Kim Gerrats, Lizzie Saffrie, Derrick Smith, Janneke Reijnders, Stef Janssen, Roy van de Korput, Moniek van Lankveld, Christopher Troisfontaine, Bowie Swinkels, Claartje de Vocht, Lisanne (9 jr.), Saskia Grootemaat, Marly Gommans, Birgit Biemans, "Roy van Delft, Tim Klassen, Niki Saamena, Denny Gommans, Katrijn Lenssen, Layla Voesten, Anneke Appeldoorn, Bennie Bee kers, Freek, Lonneke Verlinden, Loes van Osch, Hennie Engelen, Anneke Baars en Benjamin Schoon. Het commissielid v.d. Vorst heet het college van b. en w. laten weten niet verder meer beschikbaar te zijn voor het raadscommissiewerk in de com missie openbare werken. Theo v.d. Vorst had in deze commissie zitting namens de fraktie v.d. Vorle. V.d. Vorst heeft het onvoorzien erg druk gekregen en kan het commissiewerk niet meer met zijn andere bezighe den combineren. Inmiddels heeft de fraktie v.d. Vorle dhr. C. Bijl uit de Pavanestraat in Venray voorgedragen als nieuw commissielid. Op dinsdag 11 oktober jl. over handigden vertegenwoordigers van de Kiwanis Club Venray de opbrengst van het jazzfestival dat in juni jl. werd gehouden in De Witte Hoeve te Venray. Zoals gebruikelijk is de jaarlijkse opbrengst van het jazzfestival bestemd voor een goed doel. Dit jaar is het goede doel gedeeltelijke financiering van de tuinkas van Nieuw Spraeland. Direkteur Jos Nauts van Nieuw Spraeland nam het bedrag dankbaar in ont vangst. De heren T. Kalkman (president elect), G. de Beijer (voorzitter jazz- commissie) en H. v.d. Kolk (voorzit ter projektcommissie) boden eenen twintig duizend gulden op ludieke wijze aan. Eenentwintig planten, bedoeld voor in de tuinkas en goed voor duizend gulden per plant, wer den een voor een aangereikt. Jos Nauts zegde, namens de bewo ners en cliënten van Nieuw Spraeland, hartelijk dank voor de/ geldelijke bijdrage van de Kiwanis Club Venray. Daarna hadden aanwe zigen, onder het genot van een kop koffie met vlaai, nog een gezellig Spraeland. Door deze kas kan ook in de winter tuintherapie gegeven wor den,het geen zeer belangrijk is voor dé behandeling van mensen met een verstandelijke handicap en van men sen met een verstandelijke handicap die lijden onder psychische en gedragsstoornissen. Feestelijke heropening op vrijdag 14 oktober 9 zijr» Bij aankoop van een komplete bril en/of contactlenzen kunt u meedoen aan ons speciale openingsspel, waarbij u kans maakt op een schitterende kleuren-TV! Tevens ontvangt u op onze nieuwe collectie brilmonturen 10% korting en verder is er voor iedere cliënt een leuke attentie. Grotestraat 48, Venray, telefoon 04780-82409 Contactlens-specialist ANVO 's maandags geopend vanaf 13.00 uur.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 5