15% Fanfare Ons Genoegen uit Oirlo on concours Gemeente licht voor 'over afval' op Venrayse weekmarkt NOVEMBER jarig, Seniorservice opent hobbyruimte "KIJK, WAT SCHITTEREND... Uit de raadsvergadering gemeente Meerlo- Wanssum Zomaarpop 1994 met negen bands 50.000 Gulden van provincie voor Venrayse kaasmakerij IVN houdt oriëntatietocht in Geijsteren Verkoop Unicef- artikelen van start Ingezonden Gimsel Natuurvoeding de smaak van de toekomst! Beurs voor kinderkleding VERJAARDAGSAKTIE bent u in de maand dan voor u, van ons kassa korting ..ma IkIU" PEEL EN MAAS Donderdag 13 oktober 1994 - Pagina 3 Op zondag 23 oktober zal fanfare Ons Genoegen uit Oirlo deelnemen aan het bondsconcours van de Lim burgse Muziekbond te Weert. Daar zal zij uitkomen in de ere-afdeling. Om aldaar goed voor de dag te ko men is de fanfare, onder leiding van dirigent Martien Maas uit Vlier den, reeds maandenlang aan het re peteren en worden er vele extra uren daaraan opgeofferd. Fhnfare Ons Genoegen uit Oirlo telt momenteel 55 leden waarvan bijna de helft jonger is dan twintig jaar. Voor ruim een kwart van de le den zal het dan ook de eerste keer zijn, dat zij deelnemen aan een der gelijke wedstrijd. De laatste keer dat de fanfare deel nam aan een bondsconcours was in november 1991. Toen behaalden zij in Veldhoven 292 punten, een mooie eerste prijs. Dat resultaat zal men op 23 oktober a.s. graag evena ren en liever nog verbeteren. Vanaf zaterdag 22 oktober aanstaan de zet Seniorservice haar deuren open voor iedereen die gebruik wil maken van een hobbyruimte op de Marktstraat 8. Seniorservice wil door het aanbie den van een beperkt aantal instruc tiebijeenkomsten, over onder andere modelbouw en creatieve technie ken, de gelegenheid geven aan belangstellenden op een eenvoudige en goedkope wijze kennis te maken met diverse hobbies. Het is voor zowel ouderen als jongeren een mogelijkheid om zich te orianteren op een bepaalde hobby. Na die ken nismaking kan men eventueel meer verant woord besluiten tot het vol gen van een uitgebreidere cursus. De instructiebijeenkomsten worden geleid door ouderen met verstand van zaken en een uitgebreide erva ring. Seniorservice wil daarmee op een meer praktische wijze 55-plussers in staat stellen eigen kennis, kunde en ervaring door te geven aan anderen. Daarin wordt geen onderscheid gemaakt tussen jong of oud, man of vrouw. MEER INFORMATIE Voor dat doel is op de Marktstraat 8 voor wie maar wil iedere zaterdagmorgen van 10.00 tot 12.30 uur gelegenheid gebruik te maken van de ruimte en het gereedschap voor het eigen uit te voeren klusje. Een of meer oude ren zijn dan aanwezig om U des gewenst deskundig te adviseren. De bijdrage in de organisatie kosten per instructiebijeenkomst of voor de zaterdagmorgen bedraagt fl. 2,50. Belangstellenden zijn voor meer informatie iedere maandagmid dag van 14.00 tot 16.00 uur, tij dens de al lopende instructiebij eenkomsten modelbouw op donderdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur en iedere zaterdagmor gen welkom op de Marktstraat 8. Voor telefonisch informatie en inschrijving voor instructiebyeen- kom sten kunt U bellen naar Seniorservice, tel. 12139 of dhr.Ter Beek op 82839. Het IVN Geij steren-Venray houdt op zondag 16 oktober een wandelorian- tatietocht in de omgeving van Geijsteren. Gestart kan worden tus sen 13.00 en 14.00 uur bij caf£ 't Trefpunt te Geijsteren. De tocht is bedoeld voor leden maar ook voor andere geïnteresseerden. De route is op een schematische plattegrond aangegeven terwijl er onderweg vra gen beantwoord moeten worden. Aan die vragen zijn diverse leuke prijzen verbonden. De kosten om mee te doen bedragen fl. 2,50. Daarvoor krijgt men bij aankomst wel een kop soep. Brand in SRV-wagen Maandagmorgen omstreeks 08.10 uur ontdekte de bestuurder van een SRV-wagen op de Kiekweg dat er brand was uitgebroken in zijn servi cewagen. Met de hulp van de brand weer werd uitbreiding voorkomen maar de serv icewagen moest worden weggeleept en de keuringsdienst van waren zal bekijken wat er als verlo ren moet worden beschouwd van de goederen. Hoe groot de schade is kon nog niet worden medegedeeld, wel dat de oorzaak van de brand vermoedelijk kortsluiting is. In het kader van de voorlichting over afvalstoffen en de op handen zijnde wijzigingen, staat de gemeente maandag 3, 10 en 17 oktober op de markt. Het publiek kan in de kraam alles te weten ko men over thuis composteren, ge scheiden inzamelen van groente, fruit- en tuinafval (GFT) en over de nieuwe afvalstoffenverordening en de gevolgen daarvan voor de Venrayse burger. Bezoekers aan de gemeente lijke kraam kunnen bovendien reke nen op een aardige groene attentie. De marktkraam maakt deel uit van de grote voorlichtingsaktie die de gemeente Venray voert om de in woners op de hoogte te brengen van de vele veranderingen op het gebied van afvalstoffen: binnenkort krijgt elk huisgezin een GFT-container en per 1 januari wordt GFT-afval (te beginnen met de laagbouwwoning- en) gescheiden van de rest opge haald. Ook de inzameling van glas, papier en metaal wordt anders. Over al deze zaken kan het des- I kundig gemeentepersoneel de markt- bezoekers uitvoerig informeren. De GFT-containers zijn ter plekke te bekijken en er is schriftelijk infor matiemateriaal. Te zien zijn ook compostvaten. Daarmee kunnen be zitters van tuinen hun GFT-afval zalf. composteren, zodat zij minder hoeven mee te geven aan de ophaal dienst. De gemeentelijke kortingsak- tie op de vaten loopt nog tot het einde" van het jaar. Bezoekers aan de kraam krijgen boendien een tweetal kleine attenties mee. De gemeente heeft een katoe nen tas laten bedrukken met het motto en het vignet van de aktie: 'Gooi 't niet op één hoop. Afval scheiden we aan de bron'. Deze tas plus een aardig plantje krijgt elke bezoeker gratis. Het leuke van het plantje is dat het potje is gemaakt van materiaal dat zó in compostvat of GFT-container kan. De marktkraam van de gemeente Venray staat tegenover de muziekschool. De weekmarkt in Venray duurt van 12.00 tot 16.00 uur. DE NIEUWE NAJAARSMODE!" Grotestraat 93, Venray Tel. 04780-81214 Alvorens besluiten te nemen had de raad van Meerlo-Wanssum maan dagavond een half uur nodig voor behandeling van de ingekomen stukken. Daaronder was ook de hardheidsclausule voor de schade, geleden door de watersnood. Opgemerkt diende te worden dat eigenlijk de gelden die door inwo ners bij elkaar werden gebracht ook gebruikt zouden worden voor her stel van geleden schade, zoals dat ook in een gemeente in de regio zou gaan gebeuren. Duidelijkheid werd gevraagd omtrent de ingekomen brief van de provincie Limburg inzak het ont werp Milieubeleidsplan 1995-1998 en wat voor inspraak de raden daar bij zouden kunnen hebben. Brieven omtrent de klachten over aanlegsteigers en jet-ski's werden ondersteund door verschillende frakties. Kontrole die zal worden uitgevoerd moet de overlast vermin deren. Voor de raadsperiode 94-98 werd aan de beide wethouders ontheffing verleend om neveninkomsten uit hoofde van het wethoudersambt te storten in de gemeentekas, omdat het wethouderschap maar een part time funktie is. Zowel de PK- als de CDA-fraktie was het eens met het voorstel om een bedrag van ƒ35.000,- ter beschikking te stellen voor de aan schaf van communicatie- en compu terapparatuur ten dienste van de Rampenbestrijding. Voor dat bedrag kan de aanleg van een gemeentelijk mobilofoonnet en deelneming aan het Piter Project worden bekostigd. Het net zal bestaan uit" drie mobilo- foonposten waarvan twee vaste, het gemeentehuis en de brandweerka zerne en een post die mobiel is en kan worden geïnstalleerd b.v. op het rampenterrein. Er kunnen dan tien portofoons ingezet worden,^ vier heeft het Rode Kruis reeds en zes zullen nog moeten worden aange schaft. Het net zal de gehele gemeente dekken. Omdat er nog wat onduidelijkheden waren stemden de vier leden van de GP-fraktie tegen. Mogelijk was het om de PK-fraktie te overtuigen om een bedrag van ƒ4.008,- beschikbaar te stellen, zijn de 10% van de kosten voor het bui tengewoon herstel van de kerk in Tienray. Die fraktie zag liever een onderhoudsplan door de kerken, zoals dat ook bij de scholen gebrui kelijk is. Dat werd door de CDA- fraktie bestreden omdat de kosten voor de kerkbesturen voor het maken van het onderhoudsplan te hoog werden. De voorzitter vroeg zich wel af hoelang de gemeente nog zal kunnen bijdragen in het onderhoud van de kerken. De PK- fraktie had na de verduidelijking geen moeite met haar medewerking te verlenen. Geen bezwaar had de raad tegen de uitbreiding eerste inrichting met onderwijspakket en meubilair ten behoeve van de zesde groep van de basisschool in Swolgen en daarvoor stelde de raad een bedrag van ƒ24.866,- beschikbaar. De raad keurde het voorstel omtrent het nemen van een voorbereidings- besluit bestemmingsplan Geysteren goed en dat betekent dat het gemeenschapshuis in Geysteren kan worden uitgebreid. Aan het openbaar verkeer kan wor den onttrokken een gedeelte van de Kortenboszijweg en voor de realise ring van een oprijlaan een gedeelte van die weg te verkopen aan de heer Mes die daarvoor een bedrag van ƒ5.000,- zal moeten betalen. Ten behoeve van het opstellen van een nieuw bestemmingsplan kern Swolgen stelde de raad van bedrag van ƒ24.300,- beschikbaar. Ten behoeve van de dorpsuitbrei ding in Swolgen werden een aantal percelen aangekocht. Aan de scoutinggroep De Meuleberg in Blitterswijck werd een perceel grond in erfpacht uitge geven, terwijl ook de Stichting Ruitersport Meerlo een perceel grond in erfpacht verkreeg. Ook het voorstel omtrent de exploitatieveror dening ondervond geen bezwaren vanuit de raad. Moeilijker lag het voorstel om een bedrag van ƒ1.812.000,- ter beschikking te stellen ten behoeve van herstelwerkzaamheden water schade en achterstallig onderhoud wegen. De fraktie van het CDA had geen problemen met het bedrag voor het herstel en onderhoud van wegen. De GP- en de PK-frakties hadden daar we moeite mee, immers er was al begonnen met herstel van enkele wegen en er stonden wegen op de lijst die eerder niet waren genoemd. Ook dat er geen openbare aanbeste dingen hadden plaats gevonden von den de woordvoerders van beide frakties geen goede zaak. Wethouder Rutten verduidelijkte een en ander want bij de nu op het voorstel staande wegen waren er enkele die door de raad al eerder werd goedgekeurd voor herstel en die nu gelijk waren meegenomen. Het was de raad die eerder het colle ge machtiging had gegeven om bij onderhoud van wegen niet eerst bij de raad te moeten aankloppen. Het belang van een snelle start was noodzakelijk geworden. Volgens de GP kan de gemeente geld verdienen bij een openbare aanbesteding als het gaat om dergelijke bedragen. Na schorsing voor beraad van het college kwam het college met een tussenvoorstel. Het voorstel zou het college terugnemen en in de volgen de vergadering met een ander voor stel komen en dan moet de raad maar uitmaken hoe dan de aanbeste ding moet plaats vinden. Wel kreeg het college groen licht voor de reeds in uitvoering zijnde wegen. Het col lege zegde toe de volgende raads vergadering met een lijst te komen van wegen welke nog onderhoud behoeven en wat de kosten daarvoor zijn. Henseniusplein 9a 5801 BB Venray Tel. 04780-88198 Fax:04780-11959 September Venray is een leuke bloemenwinkel langs Jan en Truus Hulsman aan het Henseniusplein. Ben je er nog nooit geweest? Loop dan 'ns gewoon binnen! Altijd nieuwe ideeën te vinden. Het is nu overigens echt 'n leuke tijd; er zijn mooie herfstmaterialen in de meest schitte rende kleuren. We zien je graag komen. Tot ziens in September! (Deèorah, Miranda, (Daphne Chant aC Zaterdag 15 en zondag 16 oktober gebeurt het eindelijk weer! Dan zal het inmiddels legendarische festival Zomaarpop in al haar hevigheid los barsten. Dit losbarsten zal op zater dag 15 oktober gebeuren met de Valkenswaardse formatie Sign. Deze jonge getalenteerde band brengt stevige rock ten gehore en zal voor een zeer swingende opening zorgen. Als DE hoofdact van Zomaarpop'94 staan The Prodigal Sons op het pro gramma. Deze nationaal zeer gewaardeerde band zal om 22.30 uur het podium betreden, na Sign, dat om 21.00 uur het festival opent. The Prodigal Sons, o.a. bekend van hun radiohit 'You still think' en wordt nu al omschreven als een belangrijke aanwinst voor de Nederpop-geschiedenis. Dit mede door optredens bij o.a. Vara's 2 meter Sessie, Villa 65 en Denk aan Henk. Vooral niet te vergeten is hun optreden op het 25-jarige Pinkpop, waar ze voor 70.000 man hun Kun nen ten gehore brachten. The Prodigal Sons zijn: Erwin Nijhoff, Albert Bartelds, Henk Bennen en Jeroen Hobert. Op zondag zal de Venrayse band Ignition om 14.30 uur de spits afbij ten. Deze band is al drie jaar aan de weg aan het timmeren en ze zorgen voor een daverende opening met o.a. covers van Pearl Jam en Still Skin. Om 16.15 uur zal als tweede de vijf mansformatie Desert Dust optreden. Hun repertoire bestaat uit stevige blues-rock in de stijl Status Quo en ZZ-top. De driemansformatie Samson's Barber zal als derde om 18.00 uur het podium betreden met hun gitaar rock. Ze waren o.a. al te beluisteren in de Bonte Koe en de finale van Havenpop. Om 19.00 uur zal tijdens de pauze onder in de Soos het duo BGG (Bij Geen Gehoor) op geheel eigen Vanaf heden kunt u voor aankoop van Unicef-artikelen terecht bij mevr. Addy Mutsaers, Strubenlaan 3, Venray, tel. 84189. Zij beheert het hoofddepot waar nu de hele voor raad nog aanwezig is. In verband met de komende feestda gen zullen zoals gebruikelijk ook verkoopdagen gehouden worden bij Albert Heyn in Venray en Horst, bij de Hema in Venray en de Cl 000 te Wanssum. manier covers ten gehore brengen, die te beluisteren zijn onder een hapje en een drankje. Om 20.15 uur gaat het dan op vol vermogen weer verder met het twee de hoogtepunt van Zomaarpop'94 nl. Brotherhood Foundation. Brotherhood Foundation staat voor het hardere werk en je kunt ze zien als de uitvinders van de hard-core in Nederland en ze weten tot nu toe nog elke zaal letterlijk op zijn kop te zetten. Als vijfde band zal Not The John Wayn Orchestra alles uit de kast trekken met hun repertoire, beïn vloed door Ierse folk. Als afsluiting dit jaar zal om 23.45 uur de Horsters-Wanssumse vijf mansformatie From Beyond op het podium staan, ze waren al eerder te zien op Zomaarpop'93 en zullen dit jaar een zeer gevarieerd en boeiend Zomaarpop 1994 in gemeenschaps huis De Linde in Oirlo afsluiten. Betreft carnavalsliedje Reaktie op de 'Noot van de Redaktie' De redaktie kan 't goed bedoelen, maar heeft 't toch op bepaalde pun ten mis. Punt 1: Dat de tekst van 'Mientje' werd gebruikt in overleg met de artiesten van toen, kan best waar zijn, maar je moet met de schrijver overleggen en dat is en was dhr. Bernard Engelberts. Punt 2: Het is belachelijk om te beweren als iemand gedeeltelijk iets pikt, om achteraf te zeggen dat 't werd gebruikt. Punt 3: Het nummer 'Mientje' is nog nooit in 't Nederlands uitgebracht, maar in eerste instantie is het lied in 't Twents dialekt opgenomen en uit gebracht. Punt 4: Ik heb niet de bewering geuit dat het tegen de regels van Buma/Stemra was. Het is alleen niet te ontkennen als men de tekst zoge naamd gebruikt en aanpast er sprake van origineel kan zijn. Tot slot wil ik mijn verbazing uit spreken dat de redaktie ondanks de duidelijke gelijkenis van de tekst, toch nog naar verzachtende omstan digheden is gaan zoeken. Slotakkoord op deze noot 100% Origineel is het nummer natuurlijk niet maar kijkt men naar de hedendaagse hitlijsten dan is ook daar van originaliteit weinig sprake. Verder heeft de redaktie geen ver zachtende omstandigheden gezocht. Uit naspeuringen bleek gewoon dat er feitelijk niets fout is aan het liedje. Sinaasmarmelade Bosvruchten thee rfUwnodH^ Venray, Paterstraat 4, tel: 04780 - 87217 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, II. Schraven en J. Wittgen: za: Dr. Van THIEL Stationsweg 15, tel. 81465 zo: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, E Schmeetz, D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: za: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 zo: M. v.d. ACKER Aronskelk 76, tel. 85900 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keizer en dr. Van Dongen: DR. Van DONGEN Past Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G van GEMEKT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer, W.G.A.M. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van WINDEN, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor (1e praktijken van mevr. Raay- makers. mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-86538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door II. van EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 82411. A.s. zondag 16 oktober wordt er van 13.30 tot 16.00 uur een kinderkle- dingbeurs gehouden in zaal De Ruif, Hoofdstraat 43 te Oirlo. Deze beurs wordt georganiseerd door peuter speelzaal Robbedoes in Oirlo. Behalve tweedehands kinderkleding kunt U er ook terecht voor byggy's, kinderwagens, stoeltjes, badjes etc. Deze goederen kunt U ook te koop aanbieden. Die kunnen dan ingele verd worden op vrijdag 14 oktober a.s. tussen 19.00 en 21.00 uur in de peuterspeelzaal te Oirlo, tegenover de Rabobank. Wel wordt verzocht om setjes, die bij elkaar horen, aan elkaar te bevestigen. De prijs wordt in gezamenlijk overleg bepaald. 70% Van de opbrengst is voor de verko per, 30% voor de peuterspeel zaal. Niet verkochte artikelen die U ook niet meer terugwenst, sturen wij door naar een kindertehuis in Polen. Voor meer inlichten kunt U bellen met tel. 71497 of 71961. Gedeputeerde Staten (GS) geven ƒ50.000,- subsidie aan een agrarisch bedrijf in Venray om er een kaasma kerij voor de produktie van fêta- kaas te vestigen. Met dit projekt is in totaal een investering van ruim van ruim een half miljoen gulden gemoeid. In het bedrijf dat eigen dom is van de maatschap Slangen kan 1 miljoen kilo melk verwerkt worden tot 150.000 kilo fêta-kaas. Het projekt is ontstaan uit een toe nemende vraag naar fêta-kaas door Turken. Door middel van literatuur studie en praktijkproeven is het in samenwerking met de agrarische hogeschool in Den Bosch gelukt om het produktieproces technologisch onder kontrole te krijgen. Het projekt is volgens GS een voor beeld van bedrijfsontwikkeling in de Peel zonder verdere milieubelasting. Ook is het een voorbeeld van het benutten van afzetmogelijkheden door marktgericht werken en het levert enkele arbeidsplaatsen op. Voor de provincie Limburg is de land- en tuinbouw een zogeheten speerpuntsektor. Naar de mening van GS kan dit projekt bijdragen aan de versterking van de marktpositie van de landbouw. Daarnaast past het pro jekt in het agrarisch beleid van de provincie waarbij aktiviteiten wor den ondersteund die het assortiment verbreden en de afzetmogelijkheden vergroten. Tenslotte strookt het pro jekt met het milieu-economie beleid van de provincie. Het projekt kost in totaal ƒ550.000,-. Leder- en "Boutique mode Scriooist'aat 24 5801 BP Venray Tel 0478083500 Legitimatiebewijs meebrengen

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3