Kijken naar Venray en Overloon IA PEEL EN MAAS Donderdag 13 oktober 1994 - Pagina Hirosjima, Pearl Harbour, Dresden, Coventry, Caen, Rotterdam, Arnhem, Overloon. Namen die met bloed in de boeken van de wereldgeschiedenis staan geschreven. Het lijstje kan moei teloos met tientallen andere plaat sen worden uitgebreid. Steden en dorpen waar de vuurstorm van de tweede wereldoorlog even heeft haltgehouden om extra in te bran den in zielen en huizen. In de top 100 van slagvelden en gruwel- plaatsen komen we de naam van Venray niet tegen. Evenmin die vanéén van kerkdorpen. De oor log ging, zeker de eerste jaren, relatief rustig aan de gemeente voorbij, al zullen tientallen men sen die persoonlijk andere erva ringen hebben, moeite hebben met een dergelijke koele constate ring vijftig jaar na dato. In het algemeen ging het leven in Venray en op de kerkdorpen na mei 1940, binnen de door de Duitsers toegestane marges, weer z'n gewone gang. Natuurlyk, er waren elke week nieuwe verorde ningen, levensmiddelen waren op de bon en de mannen liepen de kans opgepakt te worden voor werk in Duitsland. Maar de kin deren gingen naar school, de koei en werden gemolken, het graan gedorst en gevochten werd er niet. De oorlog die speelde zich af op de Russische steppen,* in Noord- Afrika en in de Stille Oceaan. Bommenwerpers die richting Roergebied vlogen, waren de voornaamste signalen van de oor log in de regio. Totdat in juni 1944 de geallieer den via de Normandische stranden het Europese vasteland bereikten en begonnen aan een gestage opmars richting Berlijn. Opeens kwam de oorlog dichtbij en in september van dat jaar schoof de frontlinie vanuit het zuiden omhoog. In die maand veranderde voor de inwoners van Venray en de kerkdorpen het leven drastisch. In Merselo hield een jongeman van toen 21 jaar, Frans Muijzers, de gebeurtenissen in zijn omgeving bij in een dagboek. Geen oorlogsro man, geen verhaal van helden, van bloed en geweld, maar het relaas van een dorpsbevolking die van dag tot dag leefde en tussen de granaat- aanvallen door probeerde zoveel mogelijk de draad van alledag vast te houden. Het dagboek schetst het beeld van een kleine oorlog. De mensen op de geasoleerd liggende boerderijen en in de verschillende delen van het dorp hadden weinig contact met elkaar. De oorlog in Kleindorp was anders dan in Daland en in Weverslo weer anders dan in Grootdorp. Vanuit de schuilkelders keken de Merselonaren toe hoe de strijd zich vooral afspeelde in het noorden en oosten, in Overloon en Venray. De titel van het boek, 'Dagboek van bezetting en bevrijding van 't Kleindorp tijdens de strijd om Venray van 24 september tot en met 18 oktober 1944' geeft het even eens aan. Het is niet de officiële geschiedschrijving van de tweede wereldoorlog in Noord-Limburg. Het gaat uitsluitend om een korte periode en geldt voor een deel van een dorp. Dat het boek begint op 24 septem ber 1944 is min of meer toevallig. De schrijver kan het zelf niet verkla ren waarom hij juist toen is begon nen. Waarschijnlijk werd de span ning in het dorp toch groter. ANDERE GEZICHTEN De jaren daarvoor had de tweede wereldoorlog Merselo links laten liggen. De eerste Duitsers zagen de De 'kleine oorlog' op een Venrays kerkdorp inwoners met Pinksteren 1940, enkele dagen na de inval. Daarna ging het gewone leven weer z'n gang. Aan de rand van het dorp ston den zoeklichten, soms kwamen de BlitzmNdel uit het kamp bij Leunen of wat soldaten door het dorp. En de affiches met de bijna wekelijkse nieuwe verordeningen. De onderduikers zorgden nog voor de grootste verandering in het dorpsleven, maar ook dat ging rela tief geruisloos. Ze leefden gewoon mee, werkten op het land. Vaak waren het ook jongens uit het dorp of van familie uit de omgeving die zich hadden onttrokken aan de Arbeitseinsatz. Je zag wat andere gezichten in de kerk. Af en toe werd er iemand meegenomen. Zoals die joodse onderduiker, die ze al voor tweede keer oppakten. Er werd niet veel over gepraat. Ze waren er gewoon. En wat je niet weet kun je ook niet verraden. Dat was het ada gium voor veel Merselonaren. Ook over de activiteiten van de ondergrondse werd nauwelijks gesproken. In het dorp wist iedereen dat molenaarszoon Frans Michels in het verzet zat. Families die onder duikers hadden werden bijna auto matisch voorzien van bonnen of een persoonsbewijs. Overdag was Frans een gewone jongeman, maar ieder een wist dat hij 's nachts actief was. Als hij met z'n vrienden 's zondags naar de bioscoop ging, zat hij stee vast te slapen... NAAR VENRAY 'Sinds enige dagen is het kanon gebulder van de frontlinie steeds dichterbij gekomen. De Geallieerden zijn vanuit Someren en Liessel naar het noorden getrokken. Ze wisten Helmond zo goed als helemaal te omsingelen..' Zo begint Frans Muijzers z'n Merselose dagboek. Door het dorp trekken de laatste weken van sep tember regelmatig Duitse troepen vanuit Venray richting front en vice versa. 'Zoiets hebben wij nog hier nog nooit meegemaakt: oorlog, Typhoons, kanonnen, tanks, frontli nie, enzovoort'meldt het dagboek de eerste dag. De schrijver komt in dorp wel een paar honderd Moffen op fietsen tegen en besluit vervol gens om z'n eigen fiets in veiligheid te brengen. De Duitsers zijn op de terugtocht na het mislukken van de tegenaanval op Helmond. Ze vorde ren fietsen. @ltekstc:'Wir mAssen heuteabend noch nach Venlo', zegt een Duitser. 'Dus zal hier zeer waar schijnlijk niet gevochten worden en dan zullen we morgen of overmor gen in Venray moeten gaan kijken om een Tommy te zien, zoals we in mei 1940 ook naar Venray moesten om de eerste Mof te zien'meldt het dagboek. De snelle bevrijding blijft echter uit. Integendeel, de volgende dag hergroeperen de Duitsers zich en vertrekken via Endepoel en Daland richting Overloon. In plaats van Engelsen krijgen de Merselonaren Duitsers in hun huizen. Ook de familie Muijzers moet er twee onderdak geven. Merselo komt vlak achter het front te liggen en de boer derijen die aan 't Zwart Water en de Endepoel liggen worden ontruimd. De Duitsers vorderen steeds meer karren, wagens en paarden. De boe ren hebben het werk neergelegd en letten alleen nog op dat niet alle die ren worden weggehaald. De eerste week van het dagboek komen de eerste vluchtelingen het dorp binnen. Het zijn moeder Janssen met twee dochters en een zoon. Ze zijn afkomstig van hun boerderij in 't Roosendaal, die door de Duitsers in bezit is genomen. Volgens de ingekwartierde Duitser zijn ze bijna helemaal omsingeld. Vrijdag 29 september, op de vijfde dag dat de jonge Merselonaar z'n dagboek bijhoudt, valt in Kleindorp het eerste slachtoffer. Het is z'n eigen vader, die bij het kippenhok naar overvliegende vliegtuigen staat te kijken als hij door een granaat dodelijk wordt getroffen. Het knip mes, waarmee hij een appel stond te schillen, heeft hij nog in z'n hand geklemd. In de maand oktober kost de oor log nog aan vijf Merselonaren het leven. Ze komen eveneens om het leven bij granaataanvallen. Frans Michels wordt in Leunen doodge schoten door de Duitsers. In totaal kost de tweede wereldoorlog direct en indirect het leven aan tien Merselonaren. Een van de zesendertig tweemotorige B-26 Marauders, de bommenwerpers die Venray als doelwit hadden. BOMMEN OP VENRAY Vader Muijzers wordt de volgen de dag al begraven. Daarna moet pastoor De Bot op last van de Duitsers de kerk sluiten. De bewo ners zien dezelfde dag het tragische bombardement op St. Anna. De dagen daarna richten hun blikken zich op Overloon, net als de grana ten van de Duitse Nebelwerfer die bij de Beek staat. In de omgeving staat regelmatig iets in brand. Er worden schuilkelders bijgebouwd, de Duitsers vorderen vanalles en nog wat, waaronder het vee. Mannen en jongens worden opge roepen om aardappelen te komen rooien, maar Engels granaatvuur verhinderd de uitvoering van die Duitse order. Donderdag 12 oktober zien de bewoners van Merselo de Amerikaanse Martin Marauder- bommenwerpers hun last op Venray afwerpen. Wat er precies gebeurd is horen ze twee dagen later als men sen uit Venray melk komen vragen. Dezelfde dag zien ze Jerusalem in brand staan. 'Verschrikkelijk, ver schrikkelijk', schrijft M. in z'n dag boek. 'Hoeveel mensen zijn van daag weer het slachtoffer van deze oorlog Ons geduld begint toch op te raken....Aan het kelderleven zijn we al gewend geraakt, al duren de uren en nachten soms lang. En., waar wachten we feitelijk op?' vraagt hij zich af. Nog een paar dagen, maar dat weten de dorpsbewoners niet. Zondag 15 oktober worden kerk en kerktoren getroffen. "Af en toe wordt het wat lichter boven de bos sen van Overloon'. ZE ZIEN D'R, ZE ZIEN D'R De maandag breekt in Merselo met spanning aan. In alle vroegte blazen de Duitsers op de splitsing Kleindorp-Daland een paar dikke note- en eikebomen op. Over het Bekerveld hangt een rookgordijen en er klinkt mitrailleurvuur. Frans houdt het niet meer in de kelder en glipt naar buiten, '...ik zie nog juist twee Moffen kruipend de Kleindorpse grindweg oversteken en achter het huis van Hieps Theike wegrennen door de Steeg, richting Venray. Zijn dat nu echt de allerlaat ste Moffen???? Dan kijk ik langs de oostgevel van ons huis, richting Overloon en ...wat zie ik??? L de oostgevel van de boerderij van Tieskes Driek komt een soldaat in een licht gekleurd uniform met een gecamoufleerde platte helm od en met een stengun in de hand in onze richting gerend! Als een gek ren ik laar naar binnen, de kelder in. 'Ze zien d'r, ze zien d'r', roep ik met blijde stem als ik zo de kelder binnen val, boo Eventjes wordt het heel stil'. or 'FENRAAI IS OOK FREP Een geweldige ervaring, die zo plotseling komt dat de bewoners van Kleindorp het nog niet helemaal beseffen. Helemaal afgelopen is hel ook nog niet, al komen er steeds meer Engelsen het dorp binnen. Muijzers verbaast zich over hei geweldige materieel van de Tommies. En natuurlijk de pakjes Players en Bond Street, waaraan menige jongen zich ziek rookt. De Engelsen kwartieren zich in Merselo in. De familie Muijzers krijgt een groep soldaten in het kip- pehok en drie officieren in de beste kamer. De volgende dag marcheren de Britten allemaal richting Venray en een dag later meldt de ingekwar tierde majoor 'Fenraai is frei' Langzaam komen inwoners en eva- cuées uit de schuilkelders en kunnen de rood-wit-blauwe vlaggen uitge hangen worden. De dag dat Venray bevrijd wordt OB beandigt de jeugdige kroniekschrij ver z'n dagboek. Z'n moeder bewaart het in een kast, zoals ze veel meer bewaarde. Vele jaren later, als de oude vrouw naar de Kruuze verhuist, komt het schrift pas weer ikto tevoorschijn. Mede op verzoek van z'n eigen kinderen schrijft Frans z'i jeugdherinneringen over en kopiaert enkele tientallen malen. Alle 22 mensen die bij de familie of in de buurt in de kelder zaten, hebben een exemplaar gekregen. Om niet te ver geten. Hoewel duizenden mensen veel meer leed hebben meegemaakt lijn in de jaren '40-'45 en er nu mensen if n zijn die nog veel ergers moeten doormaken, dat beseft de schrijver. Z'n geschrift draagt een beetje bij tot beter begrip van de nood van die mensen, hoopt hij. im da iree V inist 5.0' lllei AI Een gedeelte van de originele tekening van de vliegroutes die de bommenwerpers moesten nemen om Venray te bereiken en via een ommezwaai over Horst weer terug naar hun basis Beauvais-Tilé. in I iet! n gelk i BI U' dan i-f ztjn rte1 IEL! iele is g 4o olm oub irT 3 Cl RIN aan erda 1.1X1 Udii 'Ijl: an 9.3C aal irlo oktc lepti )0 n Gr rsek £0 m are ésir selc pen A Ril en 1 we igh nzc ewe idei eda oor HA. lier; oor nPi !he Ho app dyn eut) Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, Patersstraat 29, tel. 82385 bgg 85855; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215; kapelaan H. Boumans, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Opgeven misintenties: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 8.40 Rozenhoedje in de Mariamaand. 9.00 H. Mis voor ouders Neeteson-Custers; Anna Maria Jenniskens-Spreeuwenberg; Vincent Pijls, Johannes Camps en Elisabeth Büchel. 19.00 H. Mis voor Annie en Jan Schwachöfer- Dijkmans (koll); Sjef Truijen en overl. fam.; Johannes Th.J. Martens (koll); jrd. Grad Goumans; overl. ouders Antoon en Maria Stiphout- Claessens; overl. ouders Pijpers- Clabbers. Zondag: 29e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis als jrd. Bert van Vegchel; Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; Toon Jenneskens; Eduard v.d. Berg; mevr. H. Janssen- Hilberts (J); overl. ouders Van de Beuken-Schaeffers. 11.00 H. Mis voor Gonnij Voermans-Franssen; Wies Maessen (koll); overl. ouders Jetten-Reijniers, dochter Mia en zonen Gerrit en Wim. Maandag: H. Ignatius van Antiochie. 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor Maria Clephas-Rutten (koll); overl. ouders Kersten-Daniëls en overl, kinderen; overl. ouders Van Soest- Swinkels en Theo van Soest; Maria Schols-Helsper. Dinsdag: H. Lucas. 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor fam. Peters; Theodor Creemer en overl. fam. Woensdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor het welzijn van onze parochie. Donderdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor H. Mis voor To Jansen- Hermans (koll); Jan Peter Schols en Maria Hubertus Leers; Ben Schim v.d. Loeff en ouders Savelsbergh. Vrijdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis als jrd. voor Jan M.H. Janssen; Toon Sanders (koll). Dienbeurten en lektoren: za 19.00: Suzanne en Sylvia Laurensse, Joost Bovee en Judith Janssen; lektor: G. de Groot; zo 11,00: Ties en Sanne Koopmans; Koen Voermans, Vianca Verhoeven; lektor: A. Noijens. Akolieten: zo 9.30: Dhr. P. Vosbeek en F. Mingels. Servatiuskapel Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. van Loenen; lektor: P. Wittenbols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. van Loenen; lektrice: B. Kuiper. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 14.00 Gespreksgroep in het stiltecentrum. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 11.00 Leesgroep in het stiltecentrum. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor vrijdagmorgen 10.30 uur. Gedurende de maand oktober zal elke avond (ma t/m vr) de Rozenkrans gebeden worden om 18.40 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Nel. v. Grinsven- Peeters; overl. ouders Janssen- Wolbertus; Abraham v.d. Geer (koll); Martien Wilms (koll); Quirina v.d. Lienden-Snijders (koll); mevr. Michiels-Wyenen. Zondag: 8.30 Voor de parochie. 10.30 Volkszang; Harrie Janssen en overl. fam.; overl. fam. Slits (koll); Antoon Lenssen en Gertruda Heesen. Maandag: 19.00 Antoon Lucassen en overl. fam. Dinsdag: 19.00 Mevr. V.d. Heyden- Bredius; uit dankbaarheid. Woensdag: 19.00 Jan Theeuwen. Donderdag: 19.00 Fam. Peters-Arts; Clemens en Constant Pijls. Vrijdag: 19.00 Fam.Arts-Janssen. Vredeskerk Zaterdag: H. Teresia van Jezus. 8.00 T.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 29e Zondag door het jaar. Kindernevendienst. Antoinette Janssen-Kusters (koll); Sraar Evers (koll); Bep Kateman-Gommans (koll); Gerard Swinkels (buurt). Zondag: 29e Zondag door het jaar. 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Gregoriaans; overl. fam. Van Rossum-Janssen; Antoinette v. Hoof-Wilmsen; Maria Bouten- Linssen (koll); Grad Swinkels (koll). Maandag: H. Ignatius van Antiochië. 8.00 Voor de zieken van de parochie. Dinsdag: H. Lucas. 19.00 Voor priester- en diakenroepingen en roe pingen tot het religieuze leven. Woensdag: HH. Johannes de Brebeuf en Isaac Joques. 19.00 Marie Linders. Donderdag: 19.00 Voor het behoud van vrede en gerechtigheid; overl. ouders Jenneskens-Elbers en fam. Vrijdag: 19.00 T.e.v. de H. Naam Jezus; Jan v.d. Laar (koll). Parochie Oestrum Zaterdag: 19.00 Annie Theeuwen- Derks (bewoners Valkenkampstraat); overl. ouders Lemmens-Stevens; Fien Broeren-Kers sn; Martin Vermeulen, papa en moeke Vermeulen en dochter Truus; Nel v.d. Berg-Linskens; Toon en Cor Thielen; overl. ouders Haegens-van Lin; gest. jrd. Toon van Cuijk; Martin Moorrees; overl. ouders Graat-Verhaag; overl. ouders Broekamsn-Bovee (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen. 10.00 Toon Janssen en overl. fam.; overl. ouders Camps- Wolters; Giel Vennekens en echtgen. (Gem.koor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Uit dankbaarheid. Woensdag: 9.00 Voor het behoud van het geloof in onze gezinnen. 19.00 PI. Lof met Rozenkransgebed (int.: Voor het behoud van het geloof in onze gezinnen); Gregoriaans koor. Donderdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Vrijdag: 9.00 Overl. ouders Houba- Henssen en kinderen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Iris van Dijk, Judith Philipsen, Susan Frederix, Annet Jeucken. zo 8.30: Tom Gielens, Arjan Kempen, Thijs Cox, Frank Frederix; 10.00 Susan Janssen, Maud Lepsi, Maud Kessels, Loes Kessels. Parochie Oirlo Zaterdag: 11.00 PI. Huw.mis bruid spaar Custers-Zanders. 19.00 Gez. H. Mis (Stien en Lea); Willem Michels, Wilhelmina van Osch en zoon Frans; Theodora Schepers- Woker; Jan en Mie Classens- Volleberg; jrd. Frans Maas; Wim van Rhee (buurt); Mathieu Duijf; Jan Speijken. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); st. pater Antoon Peters; Leon Geurts en Wilhelmina Spreeuwenberg; Marinus Custers. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de zie ken van onze parochie. Vrijdag: 14.00 H. Mis uit dankbaar heid b.g.v. 40-jarig huw.feest echt paar Peters-Goumans. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Wilhelmina van Kuyck-Munsters (P); Jan Jakobs; jrd. Sjang van Kuyck; jrd. overl. ouders Gellings-Verhoeven en Willy Verhoeven; overl. ouders Janssen- Emonts en kinderen; Martien Maes. Woensdag: 9.00 Harrie Pingen (Ouderenbond). Misdienaars: za 19.00: Suzanne, Wilma en Sandra. Parochie Leunen Zaterdag: 19.00 Gezinsmis b.g.v. Wereldmissiedag van de kinderen. Thema 'Ik droom dat wij vrienden zijn. Jij en Ik. Wat droom jij?'; lsm. Mathijs Litjens en echtgen.; Harrij Geurts en overl. fam.; Wim Bouten; Teng Houben (buurt); wkd. Piet Bots (1); jrg. Gerard Hendrickx; gest. jrd. Peter Antoon Janssen en echtgen.; gest. jrd. Peter Goumans en echtgen. Zondag: 10.00 Hoogmis Liza Breugelmans-Radt; overl. ouders Koenen-Hendrickx en overl. kinde ren; gest. jrd. Hel, Bert, Anna en Mina Jenniskens. 11.15 Pierre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen; mndd. Piet de Louw. 15.00 Doopviering van Floortje Eijdems. Maandag: H. Ignatius van Antiochië, bisschop en martelaar. 19.00 Lsm. t.e.v. H. Gerardus en 0>L> Vrouw van Altijddurende Bijstand (KJ); gest. jrd. Jozef Loenen en Wilhelmina Loenen-Verschuuren; gest. jrd. HYendrik Philipsen en Catharina Philipsen-Spreeuwenberg. Dinsdag: H. Lucas, evangelist. 19.00 Lsm. overl. fam. Manders-Arts. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: 19.00 Lsm. overl. ouders Martens-Verhees en overl.fam.; gest. jrd. voor de oor logsslachtoffers van Leunen en Veulen. Misdienaars: za 19.00: Rick Cremers en Renée Timmermans; zo 10.00: Sanneke v.d. Oetelaar en Inge Smits; 11.15 Jenny Jenniskens en Henk de Klein; ma/di en do/vr 19.00: Rick Cremers en René Timmermans Rektoraat Heide Zondag: 29e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis jgt. Harrie Mommen; Piet v. Kempen (koll); Piet Rongen; Helm v. Rens. Misd.: Gijs en Wimar. Donderdag 9.00 H. Mis voor Piet Rongen. Rektoraat Veulen 29e Zondag door het jaar Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt. Piet en An de Lauw-Classens. Zondag: 10.30 Hgm. als jgt. Maria Ewals-Holtackers; Wilhelmina Geurts-Ambrosius (buurt); Grad Reintjes; jgt. Aly v. Staveren en overl. fam. Maandag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Vrijdag: H. Mis voor de overlede nen. Akolyten: za: Richard Mulders en Steffan Mulders. Misdienaars: zo: Tom Derks en Eric Wismans. Parochie Ysselsteyn 29e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); jrd. ouders Thijssen-Direks en Fr. Thijssen-v.d. Poel; ouders Arts- Teunissen en dochter Dini; Thei v.d. Pas; Bert Derks en Josephina Lemmens. Zondag: 9.30 Overl. fam. Fleurkens- van Staveren. 11.15 T.g.a. Mara; uit dankbaarheid (J). Maandag: 19.00 Overl. parochianen. Woensdag: 19.00 Ouders Philipsen- Misdienaarsbeurten: za 19.00: B. en I. Slangen; zo 9.30: M. Arts en K. Jaspers; 11.15 I. Poels en N. Pouwels; ma: M. en W. Claessens; wo en vr: M. Peters en M. Verheijen, Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Ben van Meyel (buurt); en de int. van di en wo: Grad Bongers (koll); Tien de Rijk; Jaak Hendriks (koll); Antoon Tijssen (koll); jgt. Henr. Verhaag. Misd. Sanne Derks en Ellen van Dijck. Zondag: 10.00 Hoogmis ter herden king van de bevrijding. Misd.: Paul Engels en Erik Janssen. Dinsdag: 8.30 Jgt. Petrus H. Muysers en Maria C. Steegs; Tien de Rijk. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Overl. ouders Van Rijswijck Klaassen en Handrie van Rijswijck; Grad Bongers (koll). Vrijdag: 8.30 Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Frans Geven. Zondag: 10.00 Jgt. mevr. Van Kasteren-Jacobs. Maandag: 19.00 T.i.v. fam. Cornelissen-Hendriks. Hierna bid den van het Rozenhoedje. Donderdag: 19.00 Voor zieken. Misdienaars: za: Leonie en Karin v.d. Zanden; zo: Karin en Grard. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Guido Janssen; Hendrietta Theuniisen; v.b.i. en uit dankbaar heid. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Peter v.d. Ven en v.b.i. en uit dankbaarheid. 10.00 Hoogmis voor Harrie van Els, Henricus en Josephina Janssen; fam. Penssens: Gerardus Gooren; Herman Janssen; Sjaak Janssen en Jo Thijssen en t.z.i, Woensdag: Geen H. Mis in de Jozefkapel. Vrijdag: 14.00 Eucharistieviering b.g.v. 25-jarig huw.feest Arie Heijl en Toos Heijl-Maes. 0

Peel en Maas | 1994 | | pagina 18