OGiC Reorganisatie bij Vincent van Gogh Instituut kost banen Venrayse geselekteerd voor nationale dameshockeyselektie '«uSsLfrta I A// Corridor wordt Kleinestraat Omwonenden Theuws zien niets in gesprek )on OS JANSSEN/ WEEKBLAD VOOR YENRAY EN OMGEVING Modehuis BERDEN viert feest Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Asteria J speciale Y%. openingsweek V ■eur lini v.d. gir DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1994 Nr. 37 HONDERD VIJFTIENDE JAARGANG PEEL EN MAAS o0a Venray W. 85958 Paterastraat 19a UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY Grotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 Advertentieprijs: 36 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar 15,00 Abonnementsprijs buiten de regio f22,00 uitsluitend bij vooruitbetaling i «fe *mj Wij tracteren u op: MODESHOWS vrijdag 23 september aanvang: 10.30 - 12.00 - 13.30 - 15.00 - 16.30 - 19.00 Gaarne reserveren voor gratis kaarten tel. 04780-81526 Modehuis Venray Een ingrijpende reorganisatie bij het Vincent van Gogh Insti tuut kost tot 1998 naar schatting tussen de 200 en 300 banen. Het ergste getroffen wordt het facili tair bedrijf. Forse inkrimpingen worden ook verwacht onder het leidinggevend verplegend perso neel. Voor dit jaar en voor 1995 belooft de direktie dat gedwongen ontslagen uitblijven. Voor de twee Vorige week werd bekend dat Marlies Vossen, geboren en getogen in Venray, geselekteerd is voor het nationale hockeyteam. De 23-jarige Marlies Vossen, die in Utrecht aan de universiteit studeert is door de kersverse bondscoach Tom van 't Hek aangewezen voor de selektie die op 3 oktober a.s. tegen Duits land zal spelen. Marlies Vossen startte haar hoc- keycarriere bij de Venrayse Mixed Hockey Club. Haar talenten bleven echter buiten het Venrayse niet on opgemerkt. Al op zestienjarige leef tijd werd zij gevraagd om voor de Venlose hockeyclub VHC te gaan spelen. Het Venlose damesteam speelde toendeitijd in de over gangsklasse. Na twee seizoenen ging het verder bergop. De Eindho- vens hoofdklasser EMHC lijfde het Venrayse talent in. Om studieredenen. Marlies Vos sen studeert momenteel medicij nen in Utrecht, veranderde ze van club en ging ze bij Kampong spe len. Met dit team werd zij afgelopen seizoen Nederlands kampioen. Mar lies Vossen speelt bij Kampong op het middenveld en beeft de straf- comer als specialiteit, indien zij te gen Duitsland mag spelen, dan zal ze ongetwijfeld vanaf het midden veld spelen. Het oranje-shirt is overigens niet nieuw voor Marlies Vossen; Eerder lcwam zij al uit voor de nationale A- jeugd en voor Jong Oranje. Daarna bleef ze, ondanks goede prestaties, uit het zicht van de bondscoach. De nieuwe bondscoach, Tom van 't Hek, heeft voor de interland tegen Duitsland een groot aantal nieuwe, jonge speelsters opgeroepen. Hy heeft daarb\j aangegeven dat hij met dit team voor een langere pe riode aan de slag wil. Mogelijk dat Grotestraat 76 Venray FotoMamix Schmidt Marlies Vossen dan voor Oranje uit kan komen tijdens de Olympische Spelen in Atlanta in 1996. Marlies Vossen is overigens niet het eerste 'MHCV-produkt' dat voor het nationale team uitkomt. Een aantal jaar geleden was met Mare Schaeffers die voor het heren Oran jeteam uitkwam, en daarmee Euro pees kampioen werd. Inbraak in vrachtauto's In de nacht van zaterdag op zon dag werd ingebroken in een tweetal vrachtauto's, die geparkeerd ston den op het terrein van een trans portbedrijf aan de Kerkweg te Ysselsteyn. Bij één vrachtauto wer den de radio en zendapparatuur ontvreemd, bij de tweede bleef het bij een poging. Bij de ontdekking in de vroege zondagmorgen om streeks 03.00 uur stonden beide vrachtauto's met draaiende motor. Mogelijk zijn de daders bij hun werk betrapt en hebben het hazen pad gekozen. Zoekaktie in de omge ving leverde geen resultaat op. Het schadebedrag kon niet worden me degedeeld. volgende jaren worden geen har de beloftes gedaan. De onderne mingsraad (OR) onderschrijft de achterliggende visie van de direk tie, maar wil eerst meer concrete cyfers alvorens goedkeuring aan het plan te geven. Dat blijkt uit het 'Voorgenomen besluit organisatie-inrichting Vin cent van Gogh Instituut' dat deze week aan het personeel en gisteren aan de pers werd gepresenteerd. Het voorstel, mede tot stand geko men na voorwerk in een groot aan tal projektgroepen, gaat uit van een compleet andere organisatiestruc tuur van het instituut voor geeste lijke gezondheid dan de huidige. In plaats van een strak van boven af geregelde, bureaucratische orga nisatie komt een flexibele organi satie, die is gebaseerd op zelfstandig werkende teams. In het groot wordt WGI verdeeld in divisies, die even eens een grote mate van zelfstan digheid krijgen. Er komen vier behandeldivisies, samengesteld op basis van bij elkaar horende zorg en behandelfuncties, plus een divi sie facilitair bedrijf. MINDER LEIDING Het gevolg van de nieuwe struk- tuur is een organisatie die met min der schijven en minder mensen gaat werken. Met name op het ni veau van de leidinggevenden ver dwijnen er afdelingen en funkties. Het aantal leidinggevende verpleeg kundigen wordt ingekrompen van 90 nu, naar circa 30. Op de afdelin gen administratie en automatise ring vervallen zes van de tien leidinggevende funkties. Bij het fa cilitair bedrijf vallen grote klappen. Daar blijft naar schatting slechts eenderde van de ruim 20 leidingge vende funkties over. In totaal wordt het aantal van deze funkties yan circa 130 naar 40 tot 45 terugge bracht. Dankzij de reorganisatie bespaart het Van Gogh Instituut jaarlijks 240.000 gulden op de sala riskosten van leidinggevend per soneel. Volgens de direktie betekent ver lies van functie niet automatisch verlies van baan. Er wordt gewerkt aan een sociaal plan waarin de na druk komt te liggen op omscholing en (hulp by) outplacement Finan ciële afvloeiingsregelingen worden niet nagestreefd. Binnenkort gaat de direktie om tafel zitten met de vakbonden. KOPPEUNG De ondernemingsraad van het Van Gogh Instituut schaart zich vol mondig achter de visie van de di rektie. Voorzitter Cor van der Zwaan: 'Decentralisatie en cultuu romslag zijn velen uit het hart ge grepen. De consequenties, met name personeel, zyn echter te wei nig uitgewerkt. We zullen vragen om nadere informatie over de con crete personele gevolgen voordat wij een advies geven'. De OR vindt verder dat de direk tie de zaak een beetje te eenvoudig heeft voorgesteld. Convenant, reor ganisatie en een andere behandel- methodiek zyn drie operaties, die elk hun weerslag hebben op het personeelsbestand en elkaar ver sterken. Volgens de OR-voorzitter moeten de gevolgen worden opge teld en gaat het dan in totaal om zo'n 200 tot 300 arbeidsplaatsen. Dat getal correspondeert ook met de in de convenant genoemde re- dnktie. Als voorbeeld noemt, de OR- delegatie het facilitair bedrijf. Dat wordt dubbel getroffen: als gevolg van de in 1993 afgesloten conve nant stroomt werk weg en daarbo venop komt de reorganisatie. Aantallen worden niet genoemd, maar verwacht wordt dat het facili tair bedrijf (keuken, linnenkamer, huishoudelijke dienst, receptie, drukkerij, enzovoort) uiteindelyk maar de helft van z'n huidige om vang zal blijven behouden. Op dit moment zyn er by de facilitaire diensten ongeveer 200 fuU time for matieplaatsen. Het voorstel van de direktie voor een nieuwe organisatiestruktuur wordt de komende zes weken in tern besproken. Ook de OR zal zich erover buigen. De ondernemings raad heeft al laten weten dat ze zich door een externe deskundige laat adviseren. Het aan te leggen bevoorra- dingsstraatje tussen de Grotestraat en de Julianasingel zal niet 'Corri dor' gaan heten maar 'Kleinestraat'. Dit advies kreeg wethouder de Loo dinsdagavond tijdens een commis sievergadering van de politici mee. Tegen de naam Corridor bleek nogal wat bezwaar te zijn. Voor het ene commissielid was het meer ge voelsmatig, andere commissieleden verwezen naar een herenmodezaak in de Grotestraat met dezelfde naam. Vervolgens werden diverse sug gesties vanuit de commissie op tafel gelegd. Frits Ruyten suggereerde de naam 'Achterom' die echter al door de wethouder verworpen werd om dat deze naam al in Leunen bestaat. Een andere suggestie was 't 'Smaal Pe^je', de benaming voor een pad dat vroeger ter hoogte van de Julia nasingel lag. Deze laatste suggestie leek door de commissie aangenomen te wor den ook hier stak de wethouder een stokje voor. Zy vroeg zich af of het wel verantwoord was om straatna men in het dialekt te gaan voeren. Bovendien gaat het hier om een be voorradingsstraatje waar veel van buitenaf bevoorraad wordt. De suggestie Kleinestraat die ver volgens vanuit de commissie werd geopperd getuigde volgens dhr. Geurts, die als ambtenaar belast is met de straatnaamgeving, van wei nig vindingrijkheid. De commissie vond het echter een hele logische naam voor een bevoorradings straatje van zaken aan de Gro testraat. KETSENSTRAATJE Tijdens deze discussie werden ook de namen Porteng en Ket- senstraatje genoemd. Het Ket- Hotel Restaurant nodigt u uit voor... Hotel asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray inl en reserveringen: tel. 04780-1 1466 De omwonenden van spuiterij Theuws aan de Acaciastraat zien weinig heil in een gesprek met het bedrijf en de gemeente Venray. Wet houder De Loo probeert met de uit nodiging om rond te tafel te gaan zitten alleen te verdoezelen dat de gemeente in gebreke is gebleven en de zaak Theuws jaren heeft laten versukkelen. Dat zegt L. Vrenken, bewoner van de Serenadestraat en woordvoerder van de circa honderd bewoners van de Aubade-, Ouverture-, Serenade- en Etudestraat die al jaren klagen over stankoverlast van het vlakbij gelegen bedrijf P. Theuws Total Coa ting. Vorige week werden in de commissie milieu vragen gesteld over de zaak. De gemeente wil Theuws een aangepaste milieuwet vergunning geven, waartegen de be woners bezwaar maken. 'Het is wel leuk om nu een geza menlijk gesprek voor te stellen, maar dat gaat voorbij aan liet wer kelijke probleem', stelt Vrenken. 'Waar "t om draait is dat de gemeen te jarenlang heeft getolereerd dat een bedrijf niet heeft gewerkt bin nen de opgestelde regels. Aan hand having van die regels is al die tijd niets gedaan en nu helpt de ge meente mee om die situatie te lega liseren'. Als bestuurder is mevrouw De Loo daarvoor verantwoordelijk, vinden de bewoners. De groep om wonenden heeft begin deze week een brief gestuurd aan gemeente bestuur en politiek, waarin ze rea geren op de oproep van de wethouder. Die stelde vorige week een gesprek voor tussen de drie partijen. De werkgroep van omwonenden, die in april een groot aantal bewaar schriften indiende tegen de ontwerp-milieuvergunning voor Theuws, wacht het nieuwe vergun- ningsvoorstel af. 'Als dat onvoldoen de tegemoet komt aan de eisen van de bewoners, zullen we bezwaar aantekenen tegen de vergunning verlening'. zo laat Vrenken weten. 'Ons uitgangspunt is onveranderd. Kortgezegd: Theuws mag blijven zit ten, maar dan op kleine schaal en met inachtneming van alle eisen ten aanzien van gezoendheid, mi lieu en veiligheid. Of Theuws gaat hofstraat 14 VENRAY 04780-13290 Personenauto gestolen In de nacht van donderdag op vrydag werd een op de oprit van een woning aan Laurahof gepar keerde personenauto, een rode Vol vo 440, van een 36-jarige Venray- naar gestolen. De auto heeft een waarde van ƒ29.000,- en was af gesloten. senstraatje lag ter hoogte van de plek waar nu Van Sehaijik staat. Porteng lag zelfs nog voorbij de Hof straat De naam Ketsenstraatje zal binnenkort voorgesteld gaan wor den voor het straatje dat vanaf de Julianasingel naar de parkeergara ge onder Van Schayik voert Omdat dit een openbare weg is zal ook dit straatje benoemd moeten worden. ergens anders verder in de huidige vorm', aldus de woordvoerder. De aangepaste vergunning wordt over enkele weken verwacht. Vanaf heden zijn alle zakelijke aktiviteiten van overgenomen door: mr 'iKOttEN ELEKTROTECHNIEK Henri Dunantplein 11 5961 HK Horst tel. 04709-85320 Spijkerbroek te lang? Lee m- alle lengtes Jonny Q m- alle lengtes Cars m- alle lengtes Garcia alle lengtes Canoe m- alle lengtes enz. enz. Zeer grote keuze!!! Ook voor uw winter- kollektie en betaalbaar. Vierlingsbeekseweg 18 Overloon 04781-41434 Dinsdags gesloten AUTOBEDRIJF REPKES BOXMEER Uw Volvo dealer voor Boxmeer e.o. Via A73 15 min. van Venray Repkes staat voor: alle Volvo modellen nieuw 100% betrouwbare occasions optimale service schade herstel LPG inbouw leasing - fra Op 300 meter vanaf station VOLVO Valendries 14 Boxmeer 08855-76565 ZIE ONZE VERGROTINGSAKTIE OP PAGINA 4 UUR FOTO SERVICE foto video Patersstraat 10 Venray Tel. 04780-84485

Peel en Maas | 1994 | | pagina 1