- diverse stripverhalen halve prijs - schoolagenda's 94/95 halve prijs - leren buro-accessoires: pennenbakjes - bloes boekensteunen enz kantoorboekhandel van den munckhof bv Mais ~T5 Wereldwinkel Venray Wijziging inschrijflijden peuterspeelzalen Venray Prinses Beatrix Fonds Geslaagde VZO fietstocht Heeft u vragen over Dementie? Aanbiedingen zolang de ma voorraad strekt. halve prijs grotestraat 68 Venray tel. 04780-82727 EEN GROOT ASSORTIMENT TUINPLANTEN TEGEN SCHERPE PRIJZEN, uit eigen kwekerij. VRIJWILLIGE VERKOOP BIJ INSCHRIJVING ALWEER ZO'N ONGELOOFLIJKE GOEIE PRESTO PRINT AKTIE! PEEL EN MAAS Donderdag 15 september 1994 - PagW Het Kofïïemanifest Onder grote belangstelling heeft op 3 sept., jl. burgemeester Waals als eerste van het comité van aanbeve ling zijn handtekening gezet in het 'bonenboek'. Na de ondertekening zorgde joekskape Rats d'r Nève voor de vrolyke noot. In optocht trokken deze muzikanten al spelend door het centrum van Venray met in hun kielzog twee wandelende Max ITavelaarkoiïiepakken en v\jf jonge lui met borden met de eisen van het koffiemanifest. Deze handteke- ningenaktie duurt de hele maand september. Dit bonenboek is ter on dersteuning van de eisen van het kofïïemanifest Het kofïïemanifest is een oproep tot duurzame ontwik keling door rechtvaardige prijzen voor de koffieproducenten. De We reldwinkel roept alle inwoners van Venray en omgeving op hun hand tekening te komen zetten om zo hun betrokkenheid te tonen met de koffieproducenten in Zuid-Amerika en Afrika. Het is de bedoeling dat ieder die tekent een boon in een bo- nenpot doet, een beetje het idee van een duit in het zakje doen! Be langstellenden kunnen in de We reldwinkel de integrale tekst van het kofïïemanifest lezen. Op 12 okt. bieden de 3000 Wereld winkels uit vijftien Europese landen de verzamelde handteke ningen en bonenpotten aan het Eu roparlement in Brussel aan. De Landelijke Vereniging van Wereld winkels heeft voor iedere regio een bepaalde Europarlementariër aan gewezen. Voor onze regio, waartoe ook Venlo, Tegelen, Baarlo en Hel den hoort, is dat de Duitser Ger hard Schmidt, lid van de Commis sie Ontwikkelingssamenwerking. In oktober zal Wereldwinkel Ven ray vragen aan de supermarkten de keurmerkkoffie aktiever te promo ten door deze op een goede plaats in de winkel te zetten en grootverbrui kers vragen op Max Havelaarkoffie over te gaan. De koffieproducenten van Max Havelaarkoffie kregen al een gega randeerde minimumprys - en krij gen nu een nog betere prijs - meer jaren kontrakten, vóórfinanciering en de koffie werd al rechtstreeks in gekocht, maar dit kofïïemanifest wil betere voorwaarden voor alle koffiep roducenten De Wereldwinkel op het adres ITenseniusstraat 3a, een zijstraat van het Henseniusplein, is iedere dag open en wel: maandag 12.00- 17.00 uur: dinsdag t/m donderdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.00-21.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Vlag uit, winkel open! Kom gerust eens een kijkje nemen. In de maand september wordt iedere za terdag gratis koffie (of thee) ge schonken. Op koopzondag 18 sept. is de Wereldwinkel open van 12.00-17.00 uur. In de ruimte achter de winkel zijn er speciale aanbie dingen en in de winkel is er op die dag een korting van 10% op huis- houdtextiel. Voor meer informatie tijdens ope ningsuren: tel. 88571. U kunt ook terecht bij An Wondergem, tel. 84545 of Karla Menger, tel. 88005. Vanaf 2 jaar kunt u uw kind aan melden bij een van de vier peu terspeelzalen in Venray. Er wordt naar gestreefd om de kinderen rond de 2¥2 jaar te plaatsen. Op de meeste peuterspeelzalen lukt dat. Wilt u eens komen kijken en uw peuter aanmelden dan kan dat en wel op de volgende plaatsen en tijden. Op de laatste donderdag van de maand .-van 15.30 tot 16.30 uur op: peuterspeelzaal De Blokken doos, Kruidenlaan 161, tel. 10585; peuterspeelzaal De Paddestoel, Beu kenlaan 6a, tel. 86498; peuterspeel zaal De Mierenhoop, ITubenhof 67, tel. 86446 en van 18.00 tot 19.00 uur op: peuterspeelzaal De Hum- meltjeshoek, Bachstraat 14a, tel. 83077. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ15,-. De eerstvolgende inschrijf- donderdagen zyn op 29 septem ber en op 27 november. Mochten er nog vragen zijn dan kunt u telefonisch kontakt opne men met de betreffende peuter speelzalen of met de coördinator Hetty Koster, tel. 86498 op maan dag-, woensdag- of vrijdagmorgen. Inbraak in bedrijf Door verbreking van een ruit was toegang verkregen tot een van de lokalen van een bedrijf aan de Sta tionsweg. Ontvreemd werden een 50-tal cd's en de afspeelapparatuur. De inbraak vond zondag plaats. Vernielingen Een plaatsgenoot deed aangifte van vernielingen van zijn op het Gouden Leeuwterrein geparkeerde personenauto. De linker buiten spiegel en de antenne waren ver nield, terwijl het lakwerk eveneens was beschadigd. Een 27-jarige Venrayse deed aan gifte van vernielingen aan haar aan de Mambostraat geparkeerde perso nenauto. De linker buitenspiegel was er vanaf gehaald en ook de van binnenuit verstelbare handel. Van 18 tot en met 24 september gaan tienduizenden kollektanten van deur tot deur om geld op te ha len voor het Prinses Beatrix Bonds. Ook hier in de regio koliekteren de ze vrijwilligers voor meer dan 100.000 mensen die leven met de gevolgen van ziekten aan het cen trale zenuwstelselof de spieren. Oorzaak hiervan zijn ziekten als po lio, Parkinson, Huntington, spier ziekten, spasticiteit en multiple sclerose. Ziekten die vaak ernstige handicaps met zich meebrengen. Om al die Nederlanders zo goed en zelfstandig mogelijk te laten funkti- oneren, is er nu al 38 jaar het Prin ses Beatrix Fonds. Het Fonds met als beschermvrou we IT.M. de Koningin is een particu liere instelling en ontvangt geen overheidsgelden voor de noodzake lijke hulp. Giften zijn hard nodig in de kollektebus of zakjes of door storting op giro 969 of bank 70.70.70.325. Geld wordt goed besteed Het Prinses Beatrix Fonds on dersteunt gehandicapten, die onder de doelstelling vallen, wanneer on misbare hulpmiddelen en voorzie ningen in huis of voor studie en scholing niet op andere wijze be kostigd kunnen worden. Daarnaast steunt het Fonds pro- jekten die de zorg voor patiënten nastreven. Medisch wetenschappelijk onder zoek naar oorzaak en behande lingsmethoden van de ziekten worden door het Prinses Beatrix Fonds aktief gestimuleerd en on dersteund. Zo is in samenwerking met de Vereniging Spierziekten Ne derland (VSN) een by zonde re leerstoel Neuromusculaire Zieken- ten (spierziekten) ingesteld aan de Universiteit van Amsterdam. Patiënten en hun familie kunnen bovendien tegen een gering vergoe ding gebruik maken van de negen aangepaste vakantiebungalows die door het Fonds worden beheerd. Ondanks de twijfelachtige weers omstandigheden schreven toch nog ruim 200 mensen in voor de door de VZO Ysselsteyn e.o. uitgezet te fietstocht. In het begin kwam het zonnetje nog even te voorschijn, maar later in de middag moest ér toch af en toe geschuild worden. Even uitblazen konden de fietsers by de NLW Bedrijven Molenveld in Horst, waar een kijkje genomen kon worden in de grote Tuinkrui denkwekerij Molenveld. Iedere fiet ser kreeg een pakje kervel met recept aangeboden. Ook kon men zien hoe de Cultuur Technische Dienst haar werkzaamheden ver richt. Onder het genot van een kop je koffie kon men de vragen beantwoorden. De goede oplossin gen waren: 1. dobbelsteen; 2. ge meentegrens; 3. 8e; 4. val, kar, gel; 5. Molenboek; 6. O.L.V. van Lourdes; 7. 30 boomsoorten. Er waren vele goede oplossingen en door loting zijn de volgende win naars te voorschijn gekomen: mevr. V. Schepers uit Ysselsteyn; C. Hen- drickx uit Merselo; Anouk Ewals uit Ysselsteyn; J. Weijs ujt Leunen. De prijswinnaars hebben inmid dels hun prijs ontvangen. De opbrengst, ruim 700 gulden, is bestemd voor de peuterspeelzalen in Heide, Leunen, Merselo, Veulen en Ysselsteyn en zal in overleg over handigd worden. De organisatie hoopt volgend jaar opnieuw een mooie fietstocht uit te kunnen zetten en dankt iedereen voor de medewerking. Woensdag 21 september is uitge roepen tot eerste Wereld Alzhei- merdag om aandacht te vragen voor de ziekte van Alzheimer en an dere vormen van dementie. In de hele wereld lijden meer dan 15 mil joen mensen aan de ziekte van Alz heimer. In de nabije toekomst zullen, als gevolg van de vergryzing, steeds meer familieleden met deze ziekte te maken krijgen. Dementie brengt voor de partner en overige familieleden een grote belasting mee. Naast problemen rondom de verzorging leven er by hen veel vragen. Wanneer is vergeetachtigheid een eerste symptoom van dementie? Waarom verliezen demente men sen de greep op de hen omringende wereld? Wat doe je als je demente partner onredelijk is en soms agressieve buiten krijgt? Hoe lang houd je de verzorging thuis vol? In het kader van de wereldwyde aandacht voor dementie heeft de RIAGG Noord-Limburg woensdag 21 september een telefonisch infor matiepunt ingericht. Van 09.00- 17.00 uur kunt u mw. P. Broekman, psychologe, allerlei vragen over de mentie voorleggen. De RIAGG Noord-Limburg hoopt op deze wyze familieleden en andere belangheb benden terzyde te staan. Indien u vragen heeft over de mentie, belt u dan: woensdag 21 september tussen 09.00 en 17.00 uur tel. 077-550222. september aanbiedingen di. t/m za van 9.00-17.00 uur. planten kwekerij P.J.M. Bistervelts Steegse Peelweg 55, Leunen tel. 04780-89732 Tom Bouwman V.O.F. HANDELSONDERNEMING Fourage-mesthandel Paardekopweg 17 5813 AT Ysselsteyn (L) Tel. 04932-9462 Fax 04932-9354 Te koop gevraagd: HALF SEPTEMBER start de cursus huid verzorging en make-up. Opgave en informatie by Schoonheidsspecialiste Maija de Maat tel. 89739 FEESTEN OP WOENSDAG Ja dat kan! informeer eens. Er is meer mogelijk dan u denkt. CAFÉ 'T PODIUM TEL. 81143 VENRAY - Stationsweg 23 Goed onderhouden karakteristiek vrijstaand herenhuis met royale achtertuin en vrije ach terom. C.v. op gas. Bwjr. ca. 1930. Electri- sche bedrading en meterkast zijn vernieuwd. Pand is royaal van opzet, ideale ligging op korte afstand van centrum. Ind.: Ruime hal. Slaap-/werkkm. Ruime doorzon-woonkamer. Gesloten eetkeuken met kunststof keukenblok met app. Betegel de badkamer met ligbad, 2e toilet en v.w. Achterportaal. Bet. toilet. Bijkeuken. 1e verd.: Royale overloop. 3 ruime verwarm de slpkms. Ruime bergzolder. Perceelgrootte: 550 m2 Bezichtiging na afspraak met ons kantoor. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar op ons kantoor aan de Gebr. van Doorne laan 15 te Horst en dienen uiterlijk op vrijdag 30 september, 12.00 uur 's mid dags op voornoemd kantoor ingeleverd te zijn. Kantoor Horst, Tel. 04709-85757 Voor 89 ct* een Henseniusplein 6 5801 BB Venray Telefoon 04780 - 8 13 91 TE KOOP IN VENRAY 2 onder 1 kap woning t/o speeltuintje, kavel opp. 360 m2, vrijstaande garage. Ind. kamer, open keuken, aangebouwde open serre met lichtkoepels, hal, toilet. 1e verd.: 3 sl.k., badk. met ligbad, douche en 2e toilet. Vaste trap naar zolder met 4e slaapkamer. Geheel voorzien van rolluiken. Inl. 04780-80903. voor kleine en grote drukwerken van den munckhof b.v. grotestraat 68 venray natuurlijk mag u bellen: 82727

Peel en Maas | 1994 | | pagina 14