't Diepvrieshuis Sportcomplex De Sprank biedt meer dan alleen zwemmen v.z.o. Leo van Schaijik opent in Venray Tentoonstelling over afval in Venrays gemeentehuis Kermis Oostrum in OJC Iduna HELDRO-IJS Ingezonden Wijziging inschrijflijden peuterspeelzalen Venray 'Zomerfestijn 94' in Castenray Fietstocht Excursie vleermuizen Geslaagd Prijsuitreiking ballonnen wedstrijd KVW fttL tN MAAb Donderdag 8 september 1994 - Pagina 7 tfaar aanleiding van de ergerlijke ietsdiefstal, die leidde tot een iproep om ondersteuning, ontgaat ne bet doel van de betreffende proep in Peel en Maas van 1 sep- emberjl. Wy zijn zelf reeds vier maal het lachtoffer geworden van zo'n iiefstal. Drie keer werd een dames iets gestolen en de laatste maal een [onda-scooter. Postcodenummers raren in de frames gegraveerd en an de scooter was het registratie- lummer en het nummer van het erzekeringsplaatje bekend. On- anks al deze registratienummers, if juist door de hieruit voortvloei- nde bureaucratische opsporings- aethode, is het niet gelukt om ook aaar één van deze eigendommen e achterhalen. Het lijkt erop dat de enige reme- je is dat men zelf optreedt als men ulke vergrijpen ziet. Eenmaal heb ik een fietsdiefstal ien gebeuren en meldde dit me ten. Ik heb vermeld wie de dief ras en wat het Duitse kenteken was an het busje waarmee de fiets rerd afgevoerd. Observatie van dit busje leerde ne dat er door de politie niet werd pgetreden. Als de politie crimineel edrag van bekend zijnde personen pdoogt. moeten we aannemen dat leze lieden door de politie in be- cherming worden genomen. Dit betekent dat we ons dan loortaan zelf moeten beschermen egen crimineel gedrag, ook al kost iet politie apparaat ons handen vol Jeld. Wellicht dat er verbetering komt n de opsporing van crimineel ge- w als de schade die voortvloeit lit crimineel gedrag gekort wordt lp het budget voor justitieel- en lolitie-overleg. Interessant is ver- Ier dat ik nog onlangs een paar luderen hoorden vertellen over 't •inde der dertiger jaren. Het Venrayse grondgebied was oen veel moeilijker te kontroleren m dit gebeurde met hooguit vijf genten. Maar fietste men een keer ronder licht of fietsplaatje. of haal- le men kattekwaad uit, dan had de lolitie je zo te pakken. Ondanks dat nen niet beschikte over de moder- ie middelen van nu. Voorkoming van crimineel ge- Irag. door opsporing en een hoge lakkans van de criminele dader, is Ie beste preventie. Ter afschrikking van crimineel [edrag zouden gedetineerden daar- >m naast een vergoeding van de chade. met hard werken voor de [evangeniskosten moeten opdraai- in. Nu gaat dit op kosten van de ge- neenschap en lijdt enkel het ilachtoffer schade. Nu na alle over- egvormen en het HALTbureau een enkele aanpak werkelfjk lljjkt te helpen, is de tijd aangebro ken dat er opgetreden wordt tegen leze criminaliteit. De eerder aange- ïaalde oproep om hulp maakt dit och voldoende duidelijk. S. Schol ts, Ven ray Vanaf 2 jaar kunt u uw kind aan belden bij een van de vier peu- erspeelzalen in Venray. Er wordt laar gestreefd om de kinderen rond de 2% jaar te plaatsen. Op de neeste peuterspeelzalen lukt dat. Wilt u eens komen kijken en uw peuter aanmelden dan kan dat en wel op de volgende plaatsen en jjden. Op de laatste donderdag van de maand van 15.30 tot 16.30 uur op: peuterspeelzaal De Blokken doos, Kruidenlaan 161, tel. 10585; leuterspeelzaal De Paddestoel, Beu kenlaan 6a. tel. 86498; peuterspeel zaal De Mierenhoop, Hubenhof 67, tel. 86446 en van 18.00 tot 19.00 uur op: peuterspeelzaal De Ilum- neltjeshoek. Bachstraat 14a, tel. 13077. Het inschrijfgeld bedraagt r15,-. De eerstvolgende inschryf- londerdagen zijn op 29 septem- )er en op 27 november. Mochten er nog vragen zfjn dan tuut u telefonisch kontakt opne- nen met de betreffende peu- erspeelzalen of met de coördinator ietty Koster, tel. 86498 op maan- lag-, woensdag- of vrijdagmorgen. Po. 'ging tot inbraak in caravan I Met een breekijzer is getracht in te breken in een stacaravan op de [camping aan de Zeilbergseweg. Die Was kennelijk te goed afgesloten. De eigenaar, een inwoner van Apel- üoom, zit nu met geringe schade. Vernielingen Tweer ruiten van de Dr. Poels- 'school aan de Langeweg werden niet stenen kapot gegooid. Een 61-jarige inwoner deed aan- ";e dat zijn aan het Helmkruid ge- •arkeerde personenauto met een •cherp voorwerp was bekrast. Scha lde 500,-. Inbraak in auto Dinsdagavond ontdekte een |38-jarige inwoner van Venray dat de portierruit van zijn op de parkeer plaats aan de Hoenderstraat gepar keerde auto was ingeslagen. Uit zijn auto werden de autoradio en de au topapieren ontvreemd. Dit weekend organiseert Fhnfare Dorpsklank uit Castenray haar in middels traditionele Zomerfestjjn in gemeenschapshuis De Wis aan de Matthiasstraat. Het feest begint op vrijdagavond 9 september met een popmuziek avond. Er komen dan vanaf 20.30 uur twee groepen op het podium, die in de regio de nodige faam heb ben verworven door hun spranke lende optredens. Het concert wordt, geopend door de band From Bey ond. Vervolgens is het de beurt aan De Heideroosjes. De zaal voor dit live-concert gaat open om 20.00 uur en de entree bedraagt ƒ5,-. De tweede dag van het 'Zomer festyn 94' is zoals gebruikelijk de zondag (11 september) met een ge varieerd programma. Dit zondag middagmatinee begint om 15.00 uur en biedt voor elk wat wils. Voor het eerst in Castenray is er een Ka raoke show. Men kan daarbij op de bühne zijn muzikale kunnen ten gehore brengen, onder de deskun dige begeleiding van de Double Dutch Karaoke Show. Als speciale act zal de winnares van de Casten- rayse Play Back show, Angela Cox, met haar winnende nummer voor een leuk intermezzo zorgen. Na het sukses van vorig jaar is er de gehele middag weer het 'Rad van Avontuur', met een keur aan aardi ge prijzen. Ook spelaktiviteiten zjjn mogelijk voor degenen die van wat meer aktie houden. Kortom het belooft weer een ge zellige middag te worden in De Wis, met een voor alle leeftijden aan trekkelijk programma. De toegang tot deze middag is gratis. Op zondag 11 september organi seert de VZO Heide, Leunen. Merse- lo. Veulen, Vredepeel, Ysselsteyn voor de achtste keer weer de fietstocht. De tocht heeft een lengte van ruim 40 km en voert langs vele mooie plekjes in onze omgeving. Dit jaar gaat de tocht in de richting Horst en ook onderweg is er veel te bekijken. Bij de rustplaats krijgt men een konsumptie aangeboden. De tocht is bedoeld om rekreatief te fietsen. Het inschrijfgeld be draagt ƒ5,- per persoon (kinderen 2,50) en de opbrengst wordt besteed aan de Peuterspeelzalen in onze dorpen. Tussen 11.00 en 13.30 uur kan gestart worden op drie plaatsen: Herberg De Peel in Ysselsteyn; café zaal 't Veide in Veulen en Stomerij Piet. Rutten in Heide. De startplaats is tevens finish- plaats. Tijdens de tocht kunnen en kele vragen beantwoord worden, waarna men de formulieren kan in leveren bij de finishplaats. Enkele leuke prijzen staan ter beschik king. We hopen dat het zondag lekker fietsweer zal zyn, zodat velen kun nen genieten van deze mooie fiets tocht. Op zaterdag 10 september houdt het Natuurhistorisch Genootschap regio Venray een excursie naar vleermuizen in de Kasteelse Bossen in Horst. Vleermuizen oriënteren zich door middel van echolocatie. Via de mond of neus zenden ze zeer hoge geluiden uit. Deze hoogfrequente geluiden weerkaatsen tegen voor werpen in de buurt en via het scherpe gehoor worden ze weer op gevangen, waardoor de vleermui zen zich-een T)eeld' kunnen vor men van de omgeving. Met een bat detector kunnen deze geluiden ook worden opgevangen. Deze zet de ul trasone tonen om in voor de mens hoorbare geluiden. Deze geluiden zijn-grotendeels soortspecifiek, zo dat bekend is om welk soort vleer muis het gaat. De Kasteelse Bossen in Horst wor den zaterdag 10 september bezocht om de verschillende vleermuis- soorten in kaart te brengen. Vertrek om 20.00 uur by de kerk in Geysteren en om 20.30 uur bij de kasteel ruïne in Horst Belangstel lenden zijn hierbij welkom. Infor matie over deze excursie by Martijn Dorenbosch. tel. 04780-85377. Veroorzaker reed door Zaterdagmiddag parkeerde een 36-jarige plaatsgenoot zjjn perso nenauto bij zijn woning aan de Lu pine. Tben hij zondagmorgen bij zyn auto kwam bleek die bescha digd te zijn. Uit de sporen maakte de politie op dat er vermoedelijk een botsing had plaatsgevonden tussen de geparkeerde auto en een bromfiets. Die bestuurder is er zon der zijn visitekaartje achter te laten vandoor gegaan. Mogelijk dat er ge tuigen zijn die de politie op het spoor van de wegpiraat kunnen zetten. Diefstal bromfiets Een inwoner deed aangifte van diefstal van zijn goed afgesloten brommer van het merk Pueh Maxi die hij aan de Bindstraat had ge plaatst! De diefstal vond vorige week donderdagmiddag plaats. De waarde van de bromfiets is niet bekend. Vanaf donderdag 8 september aanstaande heeft Venray er een nieuwe winkel bij. Maar niet zo maar een winkel. Leo van Schaijik noemt zijn elektrowarenhuis met gepaste trots een 'superstore'. De winkel op het Wilhelminaplein (hoofdingang aan de Wilhelmina- straat) heeft een oppervlakte van 2.000 m2, een eigen Technische Dienst voor reparaties èn een unie ke, ondergrondse vrouwvriendelij ke parkeergarage. Bovenop de winkel staan twaalf fraaie en ruime appartementen en twee penthou ses. Met straks een gezellige en groene daktuin. U vindt in de su perstore van Leo van Schayik in Venray alles onder één dak. Er is keuze uit méér dan 7.500 artikelen. Tijdens drie feestelijke openingsda gen op donderdag 8, vrydag 9 en za terdag 10 september laat Leo van Schaijik iedereen uit Venray en om geving meeprofiteren met vele leu ke akties. FEESTELIJKE AKTIES Deze week komt bij u een speciale huis-aan-huiskrant van Leo van Schaijik in de brievenbus. Deze krant staat vol informatie over de openingsakties, spektakulaire aan biedingen en leuke achtergrondin formatie over deze nieuwkomer. Elke krant heeft een uniek, per soonlijk geluksnummer. Hiermee kunt u één van de 3.000 graits prij zen winnen. Tydens de drie feeste lijke openingsdagen hangt er in de winkel een groot bord met num mers en pry zen. De pry zen varië ren van een cassettebandje tot een grote Philips kleurentelevisie. Zelfs de 'niet-winnaars' maken nog kans op een prijs. Zy stoppen hun inge vulde geluksnummer in een specia le bus in de winkel. Uit alle deel nemers worden nog een aantal grote prijzen getrokken, zoals een 9-daagse vliegreis naar Amerika met een bezoek aan Disneyland. Bovendien krygen de eerste 5.000 kopers in Venray bij de kassa een leuke attentie. In feestmaand sep tember geeft Leo van Schaijik 10% bestedingskorting in zyn vijf filia len te Cuijk, Nijmegen, Arnhem, Venlo en natuurlijk Venray. By voor beeld: u koopt voor tweeduizend gulden aan artikelen, dan krijgt u een bon met een 10% bestedingsbe drag van tweehonderd gulden. Dit bedrag brengt u bij een volgende aankoop in mindering. Het regle ment hangt in de winkel. Ook veel leveranciers van Leo van Schaijik geven feestelijke extra's. Bij welke artikelen u zo'n extraatje krygt, kunt u lezen in de speciale huis- aan-huiskrant en de advertentie el ders in dit blad. GEOPEND: MAANDAG 13.00-18.00 Dl. T/M VR. 9.00-18.00 ZATERDAG 9.00-17.00. GEEN KOOPAVOND a staaf roomijs 1,5 Itr. 49» pot roomijs u„ NIEUW NIEUW NIEUW roombl per slulc roomch per sluit potjes per slulc UW WINKEL VOOR DE LEKKERSTE DIEPVRIESPRODUKTEN Deurneseweg 134, 5813 AB Ysselsteyn Tel: 04780-41513 Op zondag 11 september zet het sportcomplex De Sprank in Venray haar deuren open om iedereen ken nis te laten maken met het sport complex. Op die zondagmiddag zal De Sprank laten zien dat het meer biedt dan alleen maar zwemmen. Zwemmen is al een eeuwenoude sport. In de Romeinse tijd wist men al te genieten van de badhuizen. Niet zozeer voor de sport dan wel voor een stuk ontspanning. De Sprank laat u zien dat zwemmen goed voor u is in elke leeftijdscate gorie. Er worden op de open dag al lerlei demonstraties gegeven in het aqua joggen, het aqua aerobic, het trimzwemmen voor de jeugd. Wij laten u zien wat meer bewegen voor ouderen is. het zwemmen voor hart- en vaatpatiënten. cara. reuma en fibromyalgie is. In de squashhal wordt op professionele wijze uitge legd wat die sport betekent en als u in uw sportkleding komt kunt u gratis een balletje slaan met uw partner. In de entreehal van het zwembad staan een aantal stands die u informatie kunnen geven over alle soorten doelgroepen. SPECIAAL VOOR KINDEREN Voor de kinderen is er een de monstratie voor het leren zwem men voor kinderen vanaf 4 jaar. Daar kunt u zien dat het lessysteem wat gehanteerd wordt in De Sprank de kinderen snel leert zwemmen. Speciaal voor de kinderen komt meneer Malloot met zijn ballonnen om deze uit te delen en er gekke fi guren van te maken. Ook is er een groot springkussen voor de jeugd. En alle kinderen die naar de open dag komen krygen allemaal een gratis ijsje. Duikvereniging Najade laat u zien wat onderwatersport is want zy geven een ruime demon stratie. Tijdens het rekreatief zwemmen kunt u genieten in het subtropi sche zwembad met al zijn toeters en bellen. Terwijl u rustig baantjes kunt zwemmen, gaat de ander van de grote glijbaan af. gaat men in de whirlpool zitten genieten of laat zich heerlijk meedeinen in de gol ven van het golfslagbad Massage- stralen onder water geven een fijn gevoel en watervallen en spuiters houden u urenlang bezig in het bad. MODESHOW ZWEMKLEDING Tweemaal die middag zal er een modeshow in badkleding worden gegeven. In samenwerking met Tweka laat men de jeugdmode en de zwemkleding voor ouderen zien. De jeugd laat zien dat een badpak net zo mooi kan zijn als een bikini en de ouderen mogen gezien wor den in een badpak. Ondanks de leeftijd lopen de ouderen er schitte rend bij want de modeshow voor ouderen wordt ook gedaan door ouderen. De open dag op 11 september is van 12.00 tot 15.00 uur en de toe gang is gratis. Vanaf 1 januari 1995 gaat de ge meente Venray groente-, tuin- en fruitafval (GFT) gescheiden inzame len. Het GFT-afval wordt vanaf dat moment tot compost verwerkt in de speciaal gebouwde compost- installatie in Venlo. Ook met betrek king tot ander afval als papier, textiel en glas zyn er veranderin gen op til. De gemeente Venray wil haar burgers tjjdig en uitgebreid over alle wijzigingen informeren. Voor dat doel is de tentoonstelling 'Scheiden aan de bmn' ingericht. Deze expositie informeert op een aantrekkelijke manier over zaken als (thuis) composteren, hergebruik van grondstoffen, gescheiden afval inzameling en klein chemisch afval. Bezoekers kunnen onder meer de nieuwste systemen voor het in zamelen van glas, papier en textiel zien. Interessant is ook de stand waar getoond wordt hoe een sy steem van 'betalen per kg afval' werkt. Nu nog toekomstmuziek, maar binnen enkele jaren wellicht ook in Venray werkelijkheid. In de laatste week van de tentoonstelling zijn bovendien werstukken te be wonderen die Venrayse schoolklas sen hebben gemaakt naar aanlei ding van het thema 'Afval en herge bruik'. Bezoekers kunnen middels enquêteformulieren laten weten welke inzending zij het beste vin den. Een vakjury zal de werkstuk ken eveneens beoordelen en op 3 oktober de prijswinnaar fêteren. Aan de expositie werken behalve de gemeente Venray ook AVL Stu ring en producenten van inzamel- middelen mee. De expositie wordt gehouden in de burgerzaal van het gemeentehuis. Wethouder van mi lieuzaken mevr. De Loo zal de ten toonstelling maandag 12 septem ber om 17.00 uur openen. 'Schei den aan de bron' is daarna te zien tot en met 30 september, tydens de openingsuren van de vakbalies (maandag 09.00-17.30 uur, dinsdag t/m vrijdag 09.00-13.00 uur) en daarbuiten op afspraak voor groe pen. De entree is gratis. SUPERSTORE Het is beslist de moeite waard om binnenkort een keer bij Leo van Schaijik naar binnen te stappen. U vindt op de afdeling bruingoed al les wat te maken heeft met beeld en geluid, zoals kleurentelevisies en stereo-sets. Ook alles op het gebied van wassen, drogen, koken en koe len is aanwezig Maak uw huishou den makkelijker èn lekkerder met artikelen als keukenmachines, elektrische messen, brood roosters, espresso-apparaten en waterkokers. Verder zijn er speciale afdelingen voor gereedschap, persoonlijke ver zorging, fietsen, bruiningsappara- tuur, inbouwapparatuur. verlich ting en verwarming/verkoeling De Technische Dienst in Venray staat klaar om elke reparatie voor u uit te voeren. Het grootste elektrowaren huis zan Zuid-Ooost Nederland word je niet in één dag. In ongeveer 27 jaar tijd hebben Leo en Wies van Schaijik vier zeer suksesvolle zaken opgebouwd. De opening van de nieuwe superstoren in Venray mag zeken bij dit suksesverhaal worden opgeteld. Door de uitbreiding in Venray is het totaal bestand van me dewerkers gekomen op 110. Klant vriendelijkheid, goede service, eerlyke voorlichting en scherpe prijzen zijn de belangrijkste peilers van Van Schayik. De service blijft beslist niet steken bij een lekker kopje koffie. Grote aankopen wor den gratis thuisbezorgd en vakkun dig geïnstalleerd. Inwoners van Venray en omgeving moeten bin nenkort maar eens komen kijken naar deze nieuwe aanwinst in het centrum van Venray. Aan de Technische Universiteit Eindhoven studeerde Nicole van Lipzig uit Vredepeel af als inge nieur (ir.) voor de opleiding techni sche natuurkunde. Op het podium van Iduna zullen dit jaar tydens de kermis acht bands verschijnen, waarvan zes uit de regio. Op zaterdag 10 september zal En joying Litrature de eerste band zijn die het podium beklimt. De band begon zo'n 2V2 jaar geleden met het produceren van een grote bak her rie. Tbt op de dag van vandaag weet men echter nog steeds niet in welk hokje hun muziek geplaatst moet worden. Er gaan geruchten rond dat er een zeker 'Sonic Youth- gevoel' te bespeuren is. Zelf om schrijven zij hun muziek als 'een lekker potje geluid op volume' en zullen zy voor een daverende ope ning zorgen. Na Enjoying Litrature is het de beurt aan Samson's Barber. Deze driemansformatie uit Venray stond eerder dit jaar nog in de finale van Havenpop. waar zy bewezen dat zy met hun melodieuze gitaarrock geen enkele moeite hebben om het publiek in beroering te brengen. Zy spelen voor 90% eigen muziek in de richting van Buffalo Tbm en de Lemonheads en zullen zonder twij fel ook in Oostrum zorgen voor een portie muziek die staat als een muur. Op zondag 11 september zullen zes bands de aangename trillingen van de trommelvliezen gaan verzor gen. De eerste trillingen zullen ver oorzaakt worden door de Venrayse band De Knoeinels. Deze pas opge richte band speelt covers van o.a. Nirvana en de Ramones, aangevuld met eigen nummers. Dus De Knoe- mels staan garant voor een stevige pot herrie. Vervolgens zullen Die Nakse Ba nanen het podium onveilig maken. De band begon in 1990 na twee re petities aan hun eerste optreden met als doel de versaaiing in Venray tegen te gaan. Na een aantal rom melige jaren stonden zij in 1993 plotseling in de picture. Ze werden door 'The UK Subs' persoonlijk uit genodigd om enkele gastoptredens in Nederland te verzoigen. Anno vandaag weten Die Nakse Bananen met hun pretpunk by iedereen het beest weer los te peuteren. Als iedereen goed los is gekomen zal Ruffi! met hun energieke gitaar- werk het publiek bezig houden. De band speelt voornamelijk eigen werk, ergens in het verlengde van Buffalo Ibin en Nirvana. Ze hebben eerder dit jaar een vyf nummers tellende mini-cd uitgebracht en aan degenen die nog twijfelen deze cd aan hun kollektie toe te voegen zou ik willen zeggen: 'Come and see them'. De tweede helft van het program ma breekt aan by de klanken van Sal's Paradise. De styl van de band is een kombi natie van vette sou thern rock met dance, vergelijk baar met byvoorbeeld Primal Scream en The Black Crowes. Het motto van de band is duidelijk-. 'Let's have a good time'. De invloe den zyn: het leven! en alle muziek waar met aandacht naar geluisterd wordt, variërend van Delta-blues tot muziekjes by de tandarts en in de lift. Liefhebbers van Herman Brood komen aan hun trekken bij Stick and the Bangers. Deze vijfmans formatie uit Maassluis heeft name lijk overduidelijke Brood-invloeden in hun muziek. Zy speelden da» ook regelmatig in het voorprogram ma van Herman Brood en Power- play. Hun muziek bestaat voorna melijk uit eigen werk wat wordt aangevuld met voornamelijk 'onbe kende' covers. Crisis. Daarom luisteren steeds meer jongeren naar harde muziek met een boodschap. Vandaar dat hardcore vandaag de dag een main- stream-genre begint te worden. De Ilardcore/metal-liefhebbers zullen zeker uit de voeten kunnen met de rauwe deunen van de Wanssum- se/Horsterse groep From Beyond. Met covers van o.a. Biohazard en Slayer, en met eigen nummers in datzelfde genre zullen zij zorgen voor een verpletterende afsluiting van de avond. Sal's Itiradise. Zaterdag 17 september vindt de prijsuitreiking plaats van de ballon nenwedstrijd van het Kindervakan tiewerk Venray e.o. in het wijk centrum De Kiosk in 't Brukske om 16.30 uur. Prijswinnaars krijgen een schriftelijke uitnodiging om bij de prijsuitreiking aanwezig te zijn. Kindervakantiewerk vindt in 1995 plaats in de week van 3 tot en met 7 juli. Laatje ouders dit vast in hun agenda noteren, zodat ze hun vakantie in andere weken plannen. Snelheidskontroles De politic zal blijven doorgaan met snelheidskontroles op de Lor- baan en dan speciaal in de morge nuren. Donderdagmorgen werden daar 97 voertuigen gekontroleerd; 34 reden harder dan de toegestane maximum snelheid van 80 km per huur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 113 kin per uur. In de bebouwde kommen van Veulen, Castenray en Leunen werd tussen 08.10 en 11.00 uur gekon troleerd. Daar mag maar 50 km per uur worden gereden. Op de Veulen- seweg werden 31 voertuigen gekon troleerd, tien reden te snel en de hoogste snelheid bedroeg 80 km per uur. Op de Horsterweg werden 32 voertuigen gekontroleerd waarvan er 24 te snel reden. De hoogste snel heid bedroeg hier 95 km per uur. Op de Albionstraat werd in beide richtingen gekontroleerd. Van de 169 gekontroleerde voertuigen re den er 45 te snel en de hoogste snelheid bedroeg deze keer 91 km per uur. Vernielers autobus aangehouden Vrijdagmiddag werd door enkele inzittende de achterbank van een bus van het Streekvervoer Limburg vernield. De daders, een 19-jarige inwoner van Sevenum en een even eens 19-jarige inwoner van Mel- derslo. konden door de politie worden aangehouden. Na verhoor en opmaking van proces-verbaal konden zy huiswaarts keren. De schade aan de bus is nog niet. be kend. maar de rekening krijgt het tweetal wel toegezonden. Vals bankbiljet van 100 gulden Tijdens het tellen van geld uit een geldcassette die door een win kelier bij een bank in het centrum was gedeponeerd, ontdekte het per soneel dat een bankbiljet van 100 gulden vals was. De winkelier is daarvan in kennis gesteld, maar kon niet verklaren van welke klant hij het biljet had ontvangen. Dus winkeliers let op. er is vals geld in omloop! Gestolen auto uitgebrand teruggevonden In de nacht van vrydag op zater dag werd op de Wustenweg in Castenray vanuit een loods een per sonenauto ontvreemd. Tevens bleek in het nabijgelegen woonhuis te zyn ingebroken. In verband met de vakantie van de bewoners kon nog geen aangifte worden gedaan van wat er mogelijk ontvreemd is. De gestolen auto werd in de nacht van zaterdag op zondag uitgebrand aangetroffen op het Kennedyplein. De benadeelde is een 43-jarige in woner van Castenray. Zoekaktie had geen resultaat Vrijdagmiddag zagen bewoners van woningen aan de Burggraaf dat een hen onbekende vrouw een ruit je van een woning aan de Burggraaf insloeg en de woning binnenging Tben de politie arriveerde was de vrouw niet meer in de woning Zoekaktie in de omgeving had geen resultaat, maar gezien het opgege ven signalement hoopt de politie de vrouw toch op te kunnen sporen. De woning bleek geheel doorzocht te zyn. De bewoners deden later aangifte dat een klein geldbedrag en een kleine hoeveelheid weed was ontvreemd. Verbodsborden genegeerd Op de Mgr. Hanssenstraat in Oostrum z(jn in verband met werk zaamheden verbodsborden ge plaatst. Verkeer is maar in één richting toegestaan. Er kwamen klachten binnen dat die verbods borden door motorvoertuigen wer den genegeerd. Tijdens een don derdag gehouden kontrole kregen de klagers gelyk. want de politie deelde aan twaalf bestuurders be keuringen uit voor het negeren van de verbodsborden. De politie heeft aangekondigd met de kontroles door te gaan.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 7