Magna Carta in 't Podium 'Blaos um op' speelt op 'Fischmarktfesten' Spaanse weken bij cafetaria Snack Corner 't Allemanscafé presenteert Oostrumse Kermis '94 Dubbel-expositie in 'Het Theehuis' Evenementenkalender REGIOKALENDER Gimsel Natuurvoeding de smaak van de toekomst! Expositie Wanssumse kunstenaar St Servatiusmuseum open tijdens Monumentendag Geslaagd Countrydansen in Venray PEEL EN MAAS Bibliotheek- nieuws Sporthal Schola Cantorum Basketbalvereniging zoekt nieuwe leden Reünie Kooppark/Torro Filmnieuws rtLL tlN MAAÖ Donderdag 8 september 1994 - Pagina 3 I i A.s. zondag wordt in Het Thee huis in het Odapark een nieuwe ex- I positie geopend. Deze keer een zg. I 'dubbel expositie" met werken van beeldhouwer Wim Rijvers en schil- i der Harry Wolfkamp. De opening van de expositie is om 15.00 uur. Wim Rijvers werd in 1927 gebo ren in Kessel. Zyn werk heeft een duidelijke sociale betrokkenheid. Alleen een beeld dat geladen is met iets waarachtigs kan a,ls kunstwerk een funktie hebben. Het ontleent zijn kracht aan dingen die je zelf hebt ervaren', aldus Ryvers. Het is dan ook niet verwonderlijk dat ook j de kleinere werken van Rijvers een monumentale uitstraling hebben. Zyn beelden zijn nooit chaotisch en getuigen van groot vakman schap. Hij laat zich niet door trends beïnvloeden en streeft naar een perfektionering van de vorm. Harry Wolfkamp is van een ande re generatie. Hij werd in 1960 gebo ren in Dalfsen en rondde in 1985 zijn studie af aan de Groningse kunstacademie. Zyn werk ontwik kelde zich in korte tyd van harmo nieus, zuiver en doordacht naar dynamisch, direkt en avontuurlijk. Harry Wolfkamp werkte eerst op papier maar door zyn behoefte aan spanning en avontuur is hy sinds enige tijd bezig met schilderen op doek. Het verrassende van zyn wer ken op doek is dat Wolfkamp. on danks zijn totaal andere techniek, de sprankelende frisse kleur en lichteffekten heeft weten te be houden. Zaterdag 10 september is de le gendarische Engelse band Magna Carta te gast in 't Podium. De band groeide in de jaren '70 uit tot een van de bekendste folkgroepen van Europa. In de loop der jaren wissel de de band herhaaldelijk haar sa menstelling. maar ondanks dit werden inmiddels zestien albums en diverse singles opgenomen en uitgebracht De LP's 'Seasons' en 'Lord of the ages' zijn de bekendste hiervan. De single 'De Airport song' kwam in zestien landen de hitlijst binnen. Op dit momen bestaat Magna Car ta uit Chris Simpson (oprichter, zanger en schrijver van de meeste songs) en Linda Ihylor, die vanaf 1986 samen met Simpson een duo vormt. Na de rustige jaren '80 neemt nu de belangstelling voor dit duo weer in sneltreinvaart toe en zijn ze inmiddels aan een nieuwe toernee in Europa begonnen. Aan vang 22.00 uur, entree ƒ5,-. Groentebouillon Vetara Groentebouillon die alles in zich heelt. *EKO-kwaltteil- 'vegetarisch 'makkelijk oplosbaar 'zonder conserve- ring. Tortilla's Chips Grote zak rijk gekruide, knapperige chips uil biolo gische mais. ffieiAMAtvocdittfr Venray, Paterstraat 4, tel: 04780 - 87217 September 9 t/m 11 10 t/m 13 10 10 11.00-17.00 uur Zomerfestijn fanfare De Dorpsklank. Castenray Kennis Oostrum 11.00-17.00 uur Nationale Bowlingdag. Restau rant Bowling Venray te Oostnim 11.00-17.00 uur Demonstratie bowlen op het Schouwburgplein Open Monumenten Dag 11.00-17.00 uur Fietstocht Ysselsteyn 13.30-17.00 uur Rommelmarkt, jeugdspelen, handwerkdemonstraties etc., wijkcentrum Den Hoender 19.30 uur Lezing over voettocht Santiago de Compostella, in zaal In Den Engel te Venray. Straatfestival, centnim, Veixtay Drumband concours, De Wetteling Liedjesfinale De Piëlhaas, schouwburg Tot. en met. half september iedere woensdag 'Wandeling door de Peel' met demonstratie turfsteken. Start om 13.15 uur vanaf de rotonde Ileidsepeelweg in Ysselsteyn. Iedere maandag t/m zaterdag van 14.00-16!00 uur openstelling Grote Kerk/St. Petrus Banden kerk. 13 17 en 18 18 18 In de Peel en Maas Regiokalender, vindt u een korte opsomming van evene menten en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redaktione- le kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. 10-9 Vleermuizenexcursie naar Kasteelse Bossen Ilorst Vertrek 20.00 uur vanaf kerk in Geysteren. om 20.30 vanaf kasteelruïne Horst Organisatie: Natuurhistorisch Genootschap Limburg, regio Venray. Voor info-. M. Dorenbosch. tel. 04780-85377. 9/11-9 Eindhoven Modestad. Mode-aktiviteiten in de binnenstad. Zondag koopzondag Alle modeshows gratis toegankelijk. 10-9 Springwedstryd manege Seurenheide. Voor ponies en paarden. Aanvang 18.00 uur. Entree gratis. Voor inlichtingen: tel. 04783-1204. 11-9 Ruitersport in Wanroy. Kampioenschappen dressuur en springen van de NKB voor ponies. Naast wedstrijdprogramma voltigeerde monstratie. Wedstrijden vinden plaats op recreatiepark de Ber gen. Aanvang 10.00 uur. Entreeprijs 9,-. kinderen beneden 10 jaar onder geleide gratis. 7-5/2-10 Vleermuizenexpositie Jochumhof Steyl. Wetenswaardigheden over leefwijze, voortplanting etc. van deze kleine zoogdieren. Geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Entreeprijs ƒ4,-, kinderen tot 12 jaar (on der begeleiding! gratis. 17-9/- Expositie 'Veranderend landschap' in Limburgs Museum te Venlo. Tentoonstelling 37 schoolplaten van vroeger van Nederlandse landschappen. Daarnaast foto's van de huidige situatie. Vertoning van eerste Nederlandse schoolfilm uit 1918, getiteld 'Limburg in beeld'. Info: 077-522112 (Sef Derkx). 16/18-9 Amateurtlieaterfestival in Venlo. Opening van toneelseizoen door Limburgse Federatie van Amateurtoneel. Aktiviteiteen. informatie, foto-expositie, toneelvoorstelling 16/18-9 Nazomerfeesten Westerbeek. In gymzaal. Met karaoke-show. joeks- kapellenavond en optreden formatie OEF. Organisatie is in han den ran fanfare SL St Gerardus. Vanaf 3 september exposeert dhr. Ph. v. Oostenbrugge in de Rabo bank te Wanssum een tiental schil derijen. Op deze expositie zijn werken te zien in aquarel en in acrylteehniek. De geëxposeerde werken laten een duidelijke voorliefde zien voor het Noordlimburgse landschap (Maas en Hamert). In zijn landschapsweergave laat Van Oostenbrugge ruimte voor fan tasie. Een exacte weergave gaat hy bewust uit de weg. Wie daar behoef te aan heeft is beter uit met een kleurenfoto, aldus Van Oosten- brugge. Zijn kijk op het landschap is ge vormd door enkele jaren les van o.a. Eric Toebosch uit Venlo en H. Schreinemachers uit Venray. De expositie is de gehele maand september tijdens de kantooruren te bezichtigen. In het kader van de Open Monu mentendag. zaterdag 10 september aanstaande, is het St. Servatiusmu seum van het Vincent van Gogh In stituut lokatie Stationsweg geopend voor het publiek. Van 14.00 tot 16.30 uur is iedereen van harte wel kom aan de Stationsweg 46 te Venray. Janine Swinkels uit Ysselsteyn is aan de Landbouwuniversiteit te Wa- geningen afgestudeerd als inge nieur in de biologie. Aan de katholieke Universiteit Brabant is Mirelle Crooijmans geslaagd voor de studie bedrijfs economie. Het is dit jaar vijfjaar geleden dat het country-line-dansen in Venray werd gestart Onder de naam De Green River Countrydancers werd een groep opgericht door mensen die een gezamenlijke interesse had den in het countrydansen en dit in een gezellige sfeer wilden leren. Het uitgangspunt van de groep was dus duidelyk op de eerste plaats de ge zelligheid. Met een groep van zes mensen werd er de eerste maanden proefgedraaid, waarna in december de groep werd uitgebreid. Door de jaren heen is de opzet van de club hetzelfde gebleven. De gezelligheid staat nog steeds bovenaan, maar het aantal leden is flink gegroeid. De nu 50 leden tellende groep, die op dinsdagavond haar clubavond heeft in wijkgebouw Op 't Nipperke, St. Odastraat 41, viert haar vijfjarig bestaan in besloten kring op 17 sep tember in café-zaal In den Engel in Venray. De avond wordt opge luisterd door de uit Helden af komstige McVille Country Ban. De avond is alleen toegankelijk voor le den en genodigden. Het ligt in de bedoeling om een nieuwe groep te starten. Het juiste tijdstip en avond liggen echter nog niet vast. Eventueel geïnteresseerden kun nen op een clubavond eens langs komen, eventuele vragen zullen dan graag beantwoord worden door de organisatoren. Telefonische in formatie: tel. 04780-88102 of 04767- 1232 na 17.00 uur. Zondag 11 september zullen in het voorbij Kalkar aan de Rijn gele gen oude stadje Grieth, de Fisch marktfesten gehouden worden. In vroegere tijden was Grieth een be kende riviervisseryhaven. Het Hei- matmuseum Grieth heeft deze nos talgische tijden willen doen herle ven en hebben genoemde Festen georganiseerd. Er wordt o.a. veel informatie over de Rijnscheepvaart gegeven en naar goed Duits gebruik is er een Biergarten, vis- en andere eet- stands, etc. Op de jaarlijkse grote stads feesten in juli jl. in Goch, waar Blaos um op optrad, werd dit mu ziekgezelschap gevraagd ook in Grieth te komen optreden. Daar worden ca. 10.000 tot 15.000 bezoe kers verwacht Vanaf 11.00 uur tot 18.00 uur zal Blaos um op op de Rheinpromena- de acte de presence geven. Grieth ligt via Goch en Kalkar, ongeveer 50 km van Venray en is gemakkelijk te bereiken door na Goch de B67 naar Kalkar en dan de B57 richting Kleve te nemen. Dan afslag Grieth by Mayland nemen. Blaos um op zal hier o.a. een gedeel te van hun nieuwe, in opbouw zijn de, 'Fifties' en 'SLxties' programma ten gehore brengen, uiteraard met zang van onze 'zingende schoester' Boy. Voor de meesten van ons zit de va kantie er voor dit jaar weer op en al leen de foto's herinneren ons nog aan die schitterende zomer van 1994. Om u toch nog even van de va kantiesfeer te laten proeven, start cafetaria Snack Corner op donder dag 8 september met de Spaanse weken. Alleen tijdens deze vier weken kunt u genieten van het typisch Spaanse gerecht: Paella, met zorg samengesteld uit diverse soorten vis met gele ryst Ook het voltallige personeel is in Spaanse kledy gestoken, en er klinkt zonnige muziek in de (ge heel in stijl omgetoverde) zaak. Kortom, er wacht u een warm wel kom bij cafetaria Snack Corner. Het 'Spaanse team' van Snack Corner Door het enorme sukses van vo rig jaar in de loods achter het café heeft 't Allemanscafé het dit jaar nog groter en professioneler aange pakt. Meer biertappunten - nog be tere bands en artiesten - en dit jaar is er ook aan de inwendige mens gedacht. De loods is op zaterdag, zondag en maandag geopend van 20.00-02.00 uur en voor u treden de volgende artiesten op. Zaterdagavond 10 september, aanvang 21.00 uur: 'Rock the Night met Crash. Crash speelt swin gende rock. Het repertoire loopt van Gouwe Ouwe tot modem werk: van Clapton, Stones en Golden Ear ring tot Bryan Adams, van Tina Turner tot Melissa Etheridge van Joe Cocker en Steve Miller via Dire Straits tot moderne goden als INXS en De Dijk. Crash bestaat uit vier mannen en een vrouw die allen de nodige podi umervaring opdeden by o.a. de Jan Akkerman Band, Alquin en De- cenium. Zondag 11 september is de loods om 15.00 uur geopend (een laat matinee zullen we maar zeggen). Vanaf 16.00 uur speelt Design, een band die verder geen uitleg nodig heeft. Tbpamusement uit Venray e.o. met om 18.00 uur een optreden van Dee Denise, zij won de Henny Huisman SoundmLxshow met haar favorite persoonlijkheid 'Diana Ross' en kreeg hierdoor meteen een platenkontrakt. De grote kracht van Dee Denise is wel het feit dat zij haar zangkunst zeer goed weet te kombineren met een uitstekende presentatie, fantastische uitstra ling, en het inspelen op het publiek heeft haar een grote naam bezorgd. Maandag 12 september: Diep Shit met een gastoptreden van Huub Hang Op (zanger van Herb News en the Mules). Deze avond wil len wij u allen aanraden, want dit is onvervalste dialektmuziek gekom- bineerd met de Brabantse kolder van Huub Hang Op, bekend van ra dio en tv. Kortom, feest, feest, feest! Op deze drie avonden in de loods is de entree slechts 5 piek! Het café is tydens de kermisda gen geopend vanaf 12.00 uur, en vanaf 21.00 uur zal k.j. Chris op zaterdag-, zondag- en maandag avond onze klanten in het café testen op hun zangkwaliteiten. Ka raoke show met afwisselend de bes te muziek voor jong en oud. Dinsdag 13 september in het ca fé: 'Het Hollandse Hits festival' met een optreden van Rob van Holland. Vanaf 21.00 uur zal het café in het teken staan van 'Holland'. De optre dens van Rob van Holland (die on getwijfeld geassisteerd zal worden door enkele Oostrumse Westendorf- gangers) zullen afgewisseld worden door de beste Nederlandstalige hits en uiteraard kunnen jullie je eigen zangtalenten ook laten horen! elke week nieuws Een keuze uit de nieuwe romans: Bloom, A.: Kom tot my. Verhalen. Twaalf verhalen over mensen die met verrassende emotionele ont wikkelingen worden gekonfron- teerd. Cook, Th.H.: Dodelijk geheugen. Een veertigjarige man herinnert zich hoe zyn vader het gezin uit moordde, wat fatale gevolgen heeft voor zijn eigen gezinsleven. Flendrie, L.: Wederom Pardon. De eigenaressen van een privé-detec- tive bureau krygen de opdracht een ontrouwe echtgenoot te scha duwen. Fletcher, J.: De laatste moord. Detective-schrijfster Jessica Flet cher gaat tydens een bezoek aan Engeland op zoek naar de dader van de moord op een collega schrijfster. Mac Carry, Ch.: Het tweede ge zicht Nadat een geheim agent door zijn zwangere vrouw is verlaten, wordt hy door zijn beste vriend en collega-spion verraden. Matsier, N.: Gesloten huis. Zelfpor tret met ouders. Een man probeert de dood van zyn ouders te verwer ken bij het uitruimen van de ouder lijke woning Pristavkin, A.: Koekoeksjongen of treurlied tot troost van het hart. Het leven van kinderen in tehuizen in Stalinistisch Rusland. Sandford, J.: Op glad ijs. Als in een barre winternacht een gezin in een afgelegen boerderij wordt uitge moord, komt inspekteur Davenport de plaatselijke politie te hulp. De Wetteling Donderdag: Rooyse VK 17.30-21.00 Rooyse VK/Manual 21.00-22.00 Manual 22.00-23.00 Vrydag: Rank Xerox 16.30-17.30 Jumpers 17.30-19.30 Bekerwedstrijd ZW Venray-Nederweert 19.30-20.30 De Steeg-DESM 20.30-21.30 Veronica-Brevendia 21.30-22.30 Drukshop-Tomadeo 22.30-23.30 Zaterdag: Drumband 17.30-20.30 Zondag: Voetbal 18.00-22.00 Maandag: Gemeente Rooyse VK Huukske-Maksar Veronica-Venray Venray 3-Oud Meerlo Dinsdag: Rooyse VK Badmintonclub Woensdag: Gemeente Badmintonclub De Schuivers 16.30-17.30 17.30-20.30 20.30-21.30 21.30^2.30 22.30-23.30 17.30-21.00 21.00-23.30 16.30-17.30 17.30-22.30 19.30-21.30 Zaterdag 17 september zal de Schola Cantorum van het Ward In stituut in de St Willibrorduskerk te Geysteren de eucharistieviering opluisteren met de vaste en wisse lende Gregoriaanse gezangen. De viering begint om 19.00 uur. De Schola Cantorum van het Ward Instituut werd in 1964 opge richt door de in december 1986 overleden dr. Jos Lennards. De akti viteiten van de Schola bestaan voor namelijk uit het verzorgen van de Gregoriaanse gezangen tijdens li turgische plechtigheden, het geven van concerten met Gregoriaanse muziek en het medewerking verle nen aan radio- en televisie-uitzen dingen. Grote bekendheid kreeg de Schola in binnen- en buitenland door haar medewerking aan het Festival van Vlaanderen, het Hol land Festival Oude Muziek te Utrecht en festivals en congressen voor religieuze muziek in Salzburg, Rome, Lille. Maastricht en Venlo. De muzikale leider van de Schola Cantorum, Louis Krekelberg. stu deerde aan het Conservatorium te Maastricht. Om zich op het gebied van de koormuziek te specialiseren volgde hy diverse opleidingen in binnen- en buitenland. Vanaf de oprichting was hij lid van de Schola Cantorum van het Ward Instituut in 1979 volgedc hij er Jos Lennards op als muzikaal leider. Sinds 1974 is hij bestuurslid van de Nederlandse Sint Gregoriusvereniging. Basketball-vereniging Jumpers '76 uit Venray zoekt jongens gebo ren in 1978 of 1979 die willen gaan basketballen in kompetitieverband. Wij zouden graag twee jongens teams van die leeftyd goed bezet hebben met het oog op de toekomst Heb je hier wel zin in, neem dan eens kontact op met Stan Bertijn, tel. 83474. De trainingstijd is op vrijdag van 18.30- 19.30 uur in de Wetteling. De eerste drie trainingen zijn gratis, zodat je eerst kunt ken nis maken met de basketballsport Na de derde training laat je ons we ten of je lid wilt worden. Denk er niet te lang over na! Kom en speel mee! ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld. H. Schreven en J. Wittgen: J. WITTGEN langstraat 106, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van R Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer, A. Coenen. F. Sehmeetz, D. Vercauteren. J. de Vocht en M. v.d. Acker: A. COENEN Patersstraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Key ze r en dr. Van Dongen: DR. KEIJZER Van Beurdenweg 10. Ysselstevn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VEN RAYS E APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN R AY-YSSELSTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. HAMMINGA, tel. 11132 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK WH. Kremer. W.G.AM. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak G. GELLING Vlasakker 1, Oostrum, tel. 10956 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H.M. de Vocht. R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak E. RUYMBEEK, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEK DIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOIHN Blauwververstraat 30. tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 13727 Een aantal (ex-) werknemers van KoopparkAbrro zyn druk doende om een reünie van vroegere werk nemers (ongeveer de jaren '70-'80) te organiseren. Deze reünie zal wor den gehouden op zaterdag 1 okto ber a.s., aanvang 20.00 uur in café-zaal Het Anker in Merselo. Als je niets van ons gehoord hebt (omdat we niet achter het adres konden komen e.d.) en je wel inte resse hebt om aan de reünie deel te nemen, al dan niet met je levens partner. verzoeken we je zo spoedig mogelyk 25 gulden per deelnemer over te maken op Rabobank rek.nr. 15.39.49.902 tn.v. H.J.E. Suiker, in zake reünie. Dit bedrag zal gebruikt worden voor een hapje en een drankje. Informatie: Tbos van Duynhoven. tel. 13843. Tot ziens op 1 oktober in Merselo. I LOVE TROUBLE: de terugkeer van Pretty Woman. De nieuwste film van Julia Ro berts is I Love Trouble. Het is een verhaal over twee journalisten, die elkaar het licht niet in de ogen gun nen en toch de kriebels in de buik krijgen als ze elkaar ontmoeten. Omdat ze op spektakulaire jour nalistiek gespecialiseerd zyn, ko men ze in de meest bizarre en gevaarlijke situaties terecht. Dat geeft een lichtvoetig geheel, waar het publick van zal genieten. SPEED raast door in Venray en bezorgt het publiek de sensatie van hun leven. FOUR WEDDINGS AND A FUNERAL met aa. Rowan Atkin son (Mr. Bean) weet de lachers op de hand te krijgen. BEVERLY HILLS COP 3 met Eddy Murphy. DE FLINSTONERS en de prachtige thriller THE CLIENT worden even eens geprolongeerd.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3