o@rc jen 25-jarig bestaan MODESHOWS 16.95 Feest bij berden Gewapende overval op bejaard echtpaar Venray Promotion moet geld bijleggen Videocamera voor Stichting St. Odapark Hogere geluidsschermen langs de A73 Inalfa gaat schuifdaken maken voor Koreaanse auto-industrie WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING van ons modehuis Wij trakteren onze klanten vrijdag 23 september adres: Grotestraat 23 Venray aanvang: 10.30 uur 12.00 uur 13.30 uur 15.00 uur 16.30 uur 19.00 uur Toegangskaarten zijn gratis verkrijgbaar. Gemeente gaat over tot aanschaf minicontainers Organisatie noemt evenement geslaagd maar... PEEL EN MAAS Asteria m'S0 uur f29'501 LL iifex?5.<w ^öciwS' PEEL EN MAAS lf speciale \Z- (aanbieding tijdens de openingsweek Le iini v.d. Leur DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1994 Nr. 36 HONDERD VIJFTIENDE JAARGANG WHISKY-STUNT Dougherty's Whisky 40* CoyiNET SLUTERUywiJNHANDEL PEEL EN MAAS UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY Grotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 Advertentieprijs: 36 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar f15,00 Abonnementsprijs buiten de regio f22,00 uitsluitend bij vooruitbetaling Reserveer snel, want de plaatsen zijn beperkt. Modehuis Venray In de nacht van dinsdag 6 op woensdag 7 september is een be jaard echtpaar in Venray in hun wo ning overvallen door twee mannen. Tegen middernacht kwamen de man en vrouw thuis in hun woning aan de Leunseweg. Daar werden zij opgewacht door twee gemaskerde mannen, waarvan er zeker een ge wapend was met een pistool. De man werd bedreigd met het pistool. Onder dwang werd het echtpaar be wogen bekend te maken waar zij hun geld verborgen hadden. Door de daders werd dit geld (een zeer aanzienlijk bedrag) gevonden en meegenomen. Beide slachtoffers werden gekneveld en in de woning achter gelaten. Zij konden zich vrij snel bevrijden. De daders ont vluchtten met de auto van de slachtoffers. Deze werd later door de politie terug gevonden aan de Zuidsingel. Door de politie van het distrikt Venray wordt momenteel met tien mensen aan het onderzoek ge werkt. Woensdag werd een buurt onderzoek gestart. Personen die zich tussen 23.15 en 00.15 uur in de omgeving van de Leunseweg-Zuid- singel bevonden en mogelijk iets verdachts hebben gezien, worden verzocht kontakt op te nemen met de politie. Heftruck in brand Maandagmiddag zag de bestuur der van een heftruck op een bedrijf aan de Geysterseweg te Wanssum rook onder de motorkap vandaan komen. Hij stopte om de brandweer te waarschuwen, maar toen hij by de heftruck terugkeerde, was het al te laat en kon die als verloren wor den beschouwd. Vermoedelyk was kortsluiting de oorzaak van de brand. Het schadebedrag kon niet worden medegedeeld. Diefstallen Een inwoner van Klein Oirlo/deed aangifte van diefstal van tien meter goot die hij op de achterplaats van zijn in aanbouw zijnde woning had liggen. Schade ƒ150,-. Namens een schildersbedrijf aan de Langeweg werd aangifte gedaan van diefstal van twee ladders en twee stabilisatoren die de schilders het afgelopen weekend bij een wo ning aan de Handelstraat hadden geplaatst Ondanks het feit dat deze met kettingen aan elkaar waren be vestigd werden ze toch ontvreemd. De waarde bedraagt ƒ2.660,-. De be woners van de woning waar de lad ders waren geplaatst hebben niets van de diefstal gemerkt. Attente buren... Vrijdagavond omstreeks 23.20 uur kwam bij de politie een melding binnen van veron truste buren die hadden waar genomen dat er vennoedel yk by hun buren aan de Matter- homlaan werd ingebroken. Ze wisten zeker dat de bewoners niet thuis waren. De politie ging op onderzoek en ontdekte ook dat er licht was in die wo ning, maar toen zy met de grootste voorzichtigheid de wo ning waren genaderd merkten ze dat de bewoners thuis waren gekomen... en dat hadden de buren niet bemerkt. Maar toch bedankt buren! Inbraak tijdens vakantie Buurtbewoners ontdekten dat er was ingebroken in een woning aan de Eikenhofweg in Veulen. De bewo ners die met vakantie zijn, zullen bij hun terugkeer eerst aangifte moeten doen van wat er ontvreemd is. De woning, die met geweld was opengebroken, is in afwachting van de terugkeer van-de bewoners dicht gemaakt. De gemeente Venray gaat ten be hoeve van het gescheiden inzame len van GFT afval, over tot de aanschaf van 11.000 zg. minicontai ners. Deze containers, met een in houd van 140 liter, kosten ƒ42,77 per stuk. liet totale bedrag dat met de aanschaf is gemoeid bedraagt ƒ470.470,-. Burgemeester en wethou ders hebben zich dinsdag akkoord verklaard met de aanschaf hiervan. De firma SULO uit Ittervoort, mag de containers gaan leveren. Zoals het er nu naar uitziet zal de compostfabriek die voor de regio Noord-Limburg in Venlo wordt ge bouwd, in de loop van december in gebruik worden genomen. Vanaf dat moment zal de gemeente Ven ray ook overstappen op het geschei den inzamelen van GFT (Groente- Fruit en Tuin) afval. Eerder dit jaar stelde de gemeenteraad hiervoor een bedrag van ƒ546.600,- beschik baar. In dit bedrag zyn ook de kosten van een voorlichtingscam pagne opgenomen. In Venray zal eerst worden gestart met het gescheiden ophalen bij laagbouwwoningen. Naar ver wachting zullen de flats in Venray in maart 1995 bij hel gescheiden ophalen worden betrokken. 'Het evenement is geslaagd. We moeten alleen kijken hoe we de plooien in het financiële plaatje gladstrijken' laat mede-organisa tor Paul Bol, daags na het minder suksesvol verlopen weekeinde weten. Zondag nog liet hij weten dat een tweede evenement, geor ganiseerd door Venray Promotion 'niet waarschynlyk was'. Na een nachtje slapen heeft Bol al iets meer zicht op de situatie gekeken. 'We hebben ervan geleerd en we ten dat het volgend jaar anders moet', aldus Bol. ZATERDAG Een van de conclusies die Paul Bol trok is dat men op de zaterdag nooit meer een aktiviteit moet orga niseren waar veel in geïnvesteerd moet worden. Ondanks het feit dat meer dan 10.000 mensen de weg naar Keizersveld hadden gevonden, vond Paul Bol dat voor zo'n mani festatie te weinig. De Groep Geleide Wapens De Peel. die zich voor het eerst buiten de basis aan het pu bliek presenteerde, had z.i. meer verdiend. 'Maar er is gebleken dat je op zo'n dag. de mensen niet uit de winkelstraten van het centrum krijgt. Als je naar de zondag kijkt dan was het programma op die dag minder spektakulair maar er kwam wel drie keer zoveel volk'. Reden voor Bol om het evenement toch geslaagd te noemen. MUZIEK De schuimhouseparty op zater dagavond trok ongeveer 300 be langstellenden. Zaterdagavond met het optreden van Design en Big Fat John Russel waren dat er 600. 'Ge noeg, maar het kon beter'. Zondag overdag besloot de organi satie om het muziekprogramma van die avond, met o.a. Willem Duyn, af te gelasten. E.e.a. was me de het gevolg van de weersomstan digheden, op zaterdag en zondag. 'Zaterdag ging het nog wel maar zondag moesten we het bungij um- pen en springen aliassen vanwege het weer. Bovendien speelde het weer de terrasexploitatie parten. Was het mooi en warm geweest dan had het terras gelopen als een trein. Nu hadden er maar weinig zin om in dit weer op het terras plaats te nemen'. Vanaf vandaag (donderdag) kan het winkelend publiek terecht bij Leo van Schaijik in de Wilhelmi- nastraat. Ruim drie jaar nadat de eerste plannen door Van Schaijik bij de gemeente Venray kenbaar wa ren gemaakt, is de realisatie van de winkel nu een feit. Drie jaar waarin de nodige verwikkelingen de ope ning van de zaak sterk vertraagde. Afgelopen zondag werd echter een streep onder deze periode gezet. Wethouder Kersten verrichtte geza menlijk met dhr. V.d. Braak, oud burgemeester van Beers, de ope ningshandeling. Dat gebeurde in het bijzijn van een groot aantal ge nodigden. Wethouder Kersten sprak zijn enorme waardering uit voor dhr. Van Schaijik betreffende de mede werking van deze ondernemer, toen de Venrayse politiek de eerste plannen, met een parkeergarage boven het winkelpand, naar de prullebak verwees. Ook de compen satie van de parkeerplaatsen die op het 'Wilhelminaplein' verdwenen. is een heet hangijzer geweest. 'We hebben daar met Van Schayik pit tig over onderhandeld, hard. maar wel eerlyk' aldus Kersten. Die par keerplaatsen brachten de wethou der overigens ook nog twee keer bij de Raad van State, een van de vele hobbels die genomen moest wor den voordat de bouw van start kon gaan. CAMERA Bij de opening van het vyfde lïli- aal*van Van Schayik, wilde de Bra bantse ondernemer ook een geste doen naar de Venrayse bevolking. De aktivitciten van de Stichting St. Odapark. die o.a. zorg droeg voor de renovatie van het Theehuis in dit park. waren daarbij in het oog van de familie Van Schaijik gesprongen. Dhr. Van Schaijk overhandigde daarom bij de officiële opening ran de Venrayse vestiging een kostbare videocamera aan dhr. Welschen, voorzitter van de Stichting (zie foto). Veel belangstelling ivas er van de jeugd voor het luchtmachtge- beuren. Daardoor bleef de horeca-omzet ver achter datgene wat de organisa tie begroot had. Om geen verdere achterstand op te lopen werd daar om besloten de zondagavond te la ten voor wat het was. Alleen het vuurwerk vormde het afscheid van een weekeinde dat niet het ver wachtte vuurwerk had gebracht. TOEKOMST Toch ziet Paul Bol toekomst in het evenement. 'Over datgene wat we georganiseerd hadden hebben we alleen maar positieve reakties ge hoord. We moeten nu gaan kijken hoe we het evenement dat nog moet groeien, volgend jaar van de grond krijgen. Daarbij zal het tijdstip ran het evenement en de programmering meer aandacht krijgen dan dit jaar.' elke week nieuws Hotel restaurant nodigt u uit voor... "'^'fnjondag f 27 Sf) Hotel Asteria venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray inl en reserveringen: tel. 04780-1 1466 Burgemeester Waals geeft het start sein voor de manifestatie. Rechts mede-organisa tor Paul Bol. Spijkerbroek te lang? Lee alle lengtes Jonny Q -r alle lengtes Cars m- alle lengtes Garcia ■»- alle lengtes Canoe m- alle lengtes enz. enz. Zeer grote keuze!!! Ook voor uw winter- kollektie en betaalbaar. Vierlingsbeekseweg 18 Overloon 04781-41434 Dinsdags gesloten De gemeente Venray heeft Ryks- waterstaat opdracht gegeven om de geluidsschermen, die langs de A73 worden geplaatst, hoger te maken dan was gepland. Het gaat hierbij om liet gedeelte van de A73 tussen de Stationsweg en de Henri Du- nantstraat. E.e.a. is het gevolg van de nieuw te bouwen wijk Antoni- usveld. Antoniusveld is de wijk die tus sen de twee eerder genoemde we gen komt te liggen. Omdat de plannen voor deze wijk van zeer re cente datum zyn, moeten de plan nen met betrekking tot de aanleg van de A73 enigszins aangepast worden. De oude plannen voorzagen in de aanleg van een geluidsscherm van 2,5 meter over een lengte van 220 meter vanaf de Stationsweg en de aanleg van een scherm van '2 meter over een lengte van 230 meter tot de Henri Dunantstraat. Omdat in het achterliggende gebied nu wo ningen komen zijn de schermen niet hoog genoeg om aan de strenge geluidsnonnen te voldoen. Daar over heeft de gemeente enige malen overleg gehad met Rijkswaterstaat. Dat heeft geresulteert in de op dracht die de gemeente eind vorige maand aan Rijkswaterstaat heeft verstrekt om de geluidschennen over de lengte van 450 meter te ver hogen tot 3 meter. Hoe hoog de kosten van deze ver hoging zijn. is nog niet bekend. De ze zullen wel ten laste ran de gemeente komen. Metaalwarenfabrikant Inalfa, vooraanstaand producent van schuifdaken, gaat schuifdaken produceren voor de Zuidkoreaan- se antofabriek Daewoo Motors. Het gaat oin circa 50.000 schuif daken per jaar, bestemd voor twee nieuwe Daewoo-modellen. De produktie gaat grotendeels in Korea plaatsvinden. Inalfa heeft daartoe met twee Koreaanse part ners, Dongyang Mechatronics en Coco Sunroof, een gezamenlijke on derneming opgezet. In deze. joint venture bezit Inalfa 50% van de aandelen. Het Venrayse bedrijf vorige week meegedeeld. Met deze opdracht heeft Inalfa volgens eigen zeggen vaste voet gekregen in het Verre Oosten, waar de automobielmarkt qua verkoop en produktie, het snelst groeit, met name in Korea en China. Eerder richtte Inalfa een joint venture op in Tsjechië. De on derneming. met als hoofdzetel Ven ray. heeft verder fabrieken in België. Italië, de VS en Engeland. 'n abonnement waard AUTOBEDRIJF REPKES BOXMEER Uw Volvo dealer voor Boxmeer e.o. Via A73 15 min. van Venray Repkes staat voor: alle Volvo modellen nieuw 100% betrouwbare occasions optimale service schade herstel LPG inbouw leasing Op 300 meter vanaf station VOLVO Valendries 14 Boxmeer 08855-76565 hofstraat 14 VENRAY 04780-13290 Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray ZIE ONZE VERGROTINGSAKTIE OP PAGINA 4 UUR FOTO SERVICE foto I video Patersstraat 10 Venray Tel. 04780-84485

Peel en Maas | 1994 | | pagina 1