PEEL EN MAAS Tóntje Beerkens erelid Politiehondenvereniging 'De Verdediger' Pierre Wientjens 25 jaar aan de K.T.S. Venray Volksuniversiteit Venray e.o. vernieuwt aanbod Open dag bij Classens Pluimveebedrijven te Vredepeel 25,- NIEUW IN VENRAY!!! 'If Cül\l>f4»VT EG-geld voor Smakterheide Wijziging dienstregeling buurtbus MTC Aostrum organiseert Toy Run 1994 DAMES SPIJKERBROEKEN Nu ter kennismaking .tmiIxrtltF Op vrijdag 16 september zal tij dens de feestvergadering van de politiehondenvereniging De Verde diger in lokaal Tielen aan het Ken- nedyplein de net 84 jaar oud geworden mede-oprichter van de oudste politiehondenvereniging van Ven ray Tóntje Beerkens. wor den gehuldigd en benoemd tot ere lid van De Verdediger. Beerkens is vanaf de oprichting in 1934 aktief aanwezig bij wedstrijden en vooral b\j het africhten van honden. Al 60 jaar leidt hij met veel liefde honden op en richt ze af voor die taken die van een politiehond worden ver wacht. Dat hij zijn bouviers met veel liefde heeft gehouden, blijkt uit het feit dat er verschillende hem meer dan tien jaar als baasje hadden. Tóntje Beerkens. een rasechte Venraynaar, die woont aan de Bos weg, vertelt graag over de hon densport, waaraan hij zijn hart heelt verpand. Hij is een kenner, maar vooral straalde uit zijn woor den zijn grote liefde voor de sport en in het bijzonder voor bouviers. Hij wist ook precies uit te leggen waarom hondenbezitters uit de toenmalige 'arbeiderswoningen' aan de Maasheseweg, Odastraat en Willemstraat besloten om honden af te richten. Dat was in september 1934. Maar omdat in de crisistijd ieder dubbeltje moest worden om gedraaid, sloot men zich pas in 1935 aan bij de landelijke bond. Daarom kan dit jaar nog niet het 60-jarig bestaan van De Verdediger worden gevierd en zal die feestvie ring moeten wachten tot het najaar van 1995. Het eerste terrein van de vereni ging, waar het stel- en pakwerk kon worden gedaan, lag achter het café ran Teng van de Ven aan de toen malige Hagelweg, want bij dat ter rein hoorde ook een verenigings lokaal. VLAAI De leden van de vereniging kre gen veel waardering, ook van de Venrayse autoriteiten en zelfs een beschermheer in de persoon van de legendarische heer De Jaeger. Tben deze als beschermheer werd geïn stalleerd, kregen de leden een stuk je vlaai aangeboden, een delicatesse die men anders alleen met de ker mis kreeg. Uit die dagen dateert dat op zondagmorgen wordt geoefend met de honden want 's avonds zat er voor de meeste leden niet in. Er fyerden in die tyd lange dagen ge maakt en er werd ook nog op zater dag gewerkt. De honden werden afgericht om aan wedstrijden deel te nemen en natuurlijk waren het de mooiste be levenissen als naar de nationale keuringen kon worden gegaan. Als die niet in Venray waren, zorgde in de eerste jaren Wim van de Laar voor vervoer. Hij was vrachtwagen chauffeur bij de firma Bom en daar kon hij dan voor die zondag de vrachtauto lenen. Leden en honden werden op de vrachtauto geladen en zo ging men met weinig on kosten naar de wedstrijden. Hoog tepunt was als De Verdediger zelf wedstrijden mocht organiseren. NIET TE KOOP Café Van de Ven moest verdwij nen omdat die omgeving een ander bestemmingsplan kreeg. Geen nood, de leden van de vereniging besloten om van de gemeente een eigen terrein aan de Beekweg aan te kopen. Dat terrein is nog steeds eigendom van De Verdediger en de clausule is opgenomen in de nota riële akte, dat het terrein nooit ver kocht kan worden zolang er nog één lid bij de vereniging is. Een vereniging zonder clublokaal dat kan niet. Zelfs niet voor een hondensportvereniging. Geen nood. De leden bouwden dan ook zelf een verenigingslokaal "en - zon der anderen die zich voor de reali satie hebben ingezet iets te kort te willen doen - waren het de gebroe ders Beerkens. de een als metselaar en de ander als timmerman, die de bouw een dusdanige konstruktie gaven dat het nog steeds het tref punt kan zijn. iedere zondagmor gen, en ook vele avonden in de zomer. Onvermeld mag zeker niet blijven de onvermoeide inzet van voorzitter Harrij Dechnar, want on der zijn voorzitterschap groeide de vereniging uit tot één van de toon aangevende verenigingen op dat ge bied. Momenteel kent Venray een vijftal politiehondenverenigingen maar De Verdediger is niet alleen de oudste, maar heeft ook de leden met de meeste verenigingsjaren. Het ledental schommelde altijd zo rond de 25 leden. De jubilaris van nu, Tóntje Beer kens - 60 jaar lid, maar officieel 59 jaar - weet zich nog te herinneren dat hij een officieel speldje bezat, wat hem gratis toegang gaf tot alle wedstrijden ran de hondensport. Wij willen niet onvermeld laten dat Tóntje eigenlijk twee hobbies heeft, want naast de hondensport maakt hij ook houtsnijwerk en die werkstukken mogen gezien wor den. Zaterdag 3 september inschrijfdag/open dag Het kursusprogramma van de Volksuniversiteit Venray e.o. biedt een 20-tal nieuwe kursussen. Deze zijn opgenomen in het programma boekje dat. vanaf 15 augustus wordt verspreid en waarin meer dan 175 kursussen zijn opgenomen. Aanvullende informatie over de diverse kursussen wordt gegeven tijdens de open dag dag op zaterdag 3 september van 11.00 tot 15.30 uur in de accommodatie van de Volks universiteit Venray e.o. aan de Oost singel 37a te Venray. Zoals gebruikelijk is er weer gestreefd een aantrekkelijk pro gramma met nieuwe onderwerpen samen te stellen, zonder voorbij te gaan aan de kursussen waarnaar al jarenlang veel vraag bestaat en die telkens weer een sukses blijken te zijn. Immers de behoeften van deel nemers zijn steeds de basis waarop de Volksuniversiteit haar aanbod ent. De breedte van deze behoeften wordt dan ook weerspiegeld door de breedte van het kursus-aanbod. De uitvoering van de kursussen is in handen van gekwalificeerde do- centemnet-epecifieke deskundig- Wat past het beste bij mijn huis? Vaak ziel u bij u in uw omgeving een smaakvol ogende kleuienkombinatie van buitenverf. Toch betekent dit niet automatisch, dat dezelfde kleuren het op üw huis ook goed doen. De Verf Wand-adviseur helpt u beter bij uw strikt persoonlijke kleurkeuze >SIGMA9 /Sigma g Schilderwerk kost geld, dus doe 't goed. Ons advies: laes een professionele verf, die ook door de vakschilder wofdt gebruikt Die zeer goede merken zijn ook bij Verf Wand te koop. Ze kosten wat meer in aanschaf, maar u hebt er jaren langer geen omkijken naar de beste in verfde beste in behang Paterslaan 7, Venray. Tel. 04780-82810 heid op het terrein van de volwas seneneducatie. Derhalve bieden de kursussen van de Volksuniversiteit een breed spectrum aan leer- en in teressegebieden, zijn de kursussen betaalbaar en toegankelijk voor alle groepen uit de bevolking en wor den de aktiviteiten zowel overdag als 's avonds dicht bij de woon plaats van deelnemers uitgevoerd. In de week van 19 september be ginnen de meeste van de meer dan 175 kursussen. Belangrijk onderdeel van het aanbod vormen vanouds de talen- kursussen. Op verschülende ni- veau's kan men Engels. Frans, Spaans. Italiaans, Duits, Pools, Ba- hasa en Russisch leren. Bij enkele kursussen is het moge lijk, aan het eind van het seizoen, de lessen met een examen af te slui ten. Wy denken dat met name deel nemers die een bepaalde (b.v. taal-) kursus voor hun werk nodig heb ben. hierin geïnteresseerd zijn. Een geheel nieuwe loot binnen het aanbod is een taal en cultuur- reis Indonesisch. In samenwer king met Holland International Venray wordt een kursus Indonesië Indah (Prachtig Indonesië) georga niseerd. Het doel van deze kursus is de kursisten de grondbeginselen van de Indonesische taal bij te brengen en aan hen de gelegenheid te geven na de kursus van twaalf weken hun opgedane kennis van deze taal in de praktijk te gebrui ken tijdens een drieweekse ron dreis op Java en Bali. Daarnaast is het aanbod binnen de informatiekursussen verruimd. Deze kursussen zijn gericht op de alledaagse praktijk en de deskundi ge docenten werken met pakketten die universeel gebruikt worden. Men kan starten met een kursus computertypen, om vervolgens via een introduktie en vervolgkursus informatica, tekstverwerken verder te gaan met kursussen op het ge bied van MS DOS, installeren van soft-ware-programma's en het op zetten en onderhouden van compu ternetwerken. Nieuw in het aanbod zijn onder meer lessen filosofie, de Indonesi sche keuken, edelsteenkunde, kleuren-analyse, inleiding in de al ternatieve geneeswijzen, werken met je eigen krachtbronnen, basis- kursus recht en sociale verzekerin gen, de verzorging en de gezond heid van gezelschapsdieren, bin- nenhuisarchitektuur, fotografie en werken met eigen video en randap paratuur. tarot, make-up. vervolg kursus sterrenkunde, boekbinden, houtbewerking en pech onderweg. Indien u in augustus geen pro grammaboekje hebt ontvangen dan kunt u dit gratis afhalen bij de Volk suniversiteit Venray e.o. aan de Oostsingel 37a te Venray of bij de bi bliotheken, gemeenten en Rabo- banken in de hele regio Noordelijk Noord-Limburg. DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1994 Nr. 35 HONDERD VIJFTIENDE JAARGANG De Europese commissie heeft de opknapbeurt van industrieterrein Smakterheide erkend als zoge naamd 5b-projekt. Dat betekent dat de Europese gemeenschap bij draagt in de kosten. Dat deelde burgemeester Waals dinsdag mee in de vergadering van de gemeenteraad. De EG komt waarschijnlijk volgend jaar met geld over de brug, aldus Waals. De 5b-gelden zijn bedoeld voor regio's in Europa die op economisch ge bied een achterstand hebben. Noord-Limburg, waaronder het Ven- rays buitengebied hoort daarbij. In dat kader had Venray de facelift van Smakterheide ingediend als on- dersteuningsprojekt. De gemeenteraad ging dinsdag akkoord met een krediet van ruim zes ton voor de eerste fase van de werkzaamheden. Op verzoek van de Industriële Kring Venray is het opknappen van een viertal wegen vooruitgeschoven. 'In de loop van dit jaar komt het hele trajekt na drukkelijk in z'n geheel aan de or de', beloofde wethouder Truijen van openbare werken dinsdag de ge meenteraad. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Ergerlyke fïetsdiefstal Zondagavond. 28 augustus, is een afgesloten heren rijwiel ontvreemd voor een woning aan het Seilierpad. De eigenaar ran het vervoermiddel, een 15-jarige middelbare scholier, die nog geen jaar in Nederland is, heeft de fiets net voor de grote va kantie cadeau gekregen van zijn medeleerlingen Onder het motto: 'Geef een knaak, want dat is echt helemaal laak!' hebben zijn medeleerlingen indertijd een mooi bedrag bij el kaar vergaard zodat een hartewens in vervulling is gegaan en de jon gen zijn aktie-radius aanzienlijk heeft kunnen uitbreiden. Nu is hem zijn fiets ontnomen, en daarmee ontstaat voor hein op nieuw de noodzaak alles te, voet af té leggen want de financiële midde len voor een goede tweede-hands fiets ontbreken hem. Wie helpt??? (naam en adres by redaktie bekend) Met ingang van maandag 29 augustus jl. is de dienstregeling van de Buurtbus Venray enigszins ge wijzigd. De wyziging houdt in hoofdzaak in dat voortaan in Maashees de Kal- verstraat in de route is opgenomen, dat in deze straat een halteplaats is gerealiseerd en dat 's morgens, aan sluitend aan de rit vanuit Maas hees. een rit wordt verzorgd via het ziekenhuis te Venray naar Merselo. Als gevolg van deze wijzigingen zijn de overige aankomst- en vertrektij den enigszins gewijzigd. Behalve de hiervoor genoemde verbeterde opstap mogelijkheid in Maashees en de direkte aansluiting naar het ziekenhuis, is door (be perkte) aanpassing en wijziging van de aankomst- en vertrektijden aan sluiting en voortgang in de gehele regeling verbeterd. Het verzoek om de dienstregeling te wijzigen is gehonoreerd door de minister van verkeer en waterstaat en is op maandag 29 augustus in gegaan. De nieuwe dienstregeling is te verkrijgen bij het Zuidooster auto busstation in Venray, in de buurt bus zelf en voorts op het gemeente huis van Venray en Vierlingsbeek. Overigens kan op het gemeente huis Venray telefonisch ook overige informatie worden verkregen m.b.t. de buurtbus. Verduisterde auto in Venray aangetroffen Woensdagmiddag rond 14.30 uur .werd in het centrum Van Venray een in Tiel gestolen auto gesigna leerd, zonder inzittenden. De auto stond in de Pr. Hendrikstraat gepar keerd. Postvatten van de politie had al snel resultaat. Nadat de man was weggereden werd hij aangehouden en overgebracht naar het politiebu reau. Het bleek een 39-jarige man te zijn zonder vaste woon- of ver blijfplaats. In afwachting van de komst van de politie uit Tiel werd hij ingesloten. Na het verhoor werd hij in de loop van woensdagavond weer in vrijheid gesteld. De ontvreemde auto werd aan de rechtmatige eigenaar teruggegeven. De auto was ongeveer drie weken geleden gehuurd en niet op de af gesproken datum terugbezorgd. Er was dus sprake van verduistering van de auto. Op vrijdag 2 september en vrijdag 9 september wordt er uitbundig ge vlagd op de Katholieke Technische School in Venray. Op beide dagen wordt op feestelijke wyze het 25-jarig schooljubileum van de waarnemend direkteur de heer P.J. Wientjens gevierd. De heer Wientjens, geboren en getogen tussen Venray en Oost rum, begon in 1959 zijn loopbaan in het onderwijs als onderwijzer aan de RK jongensschool St. Jan te Kaats heuvel. In 1960 werd hij benoemd, wat dichter bij de Limburgse grens, aan de RK jongensschool St. Jozef te Deume. Na hier twee jaar werk zaam te zijn geweest zag hij in 1962 kans benoemd te worden aan de RK jongensschool St. Franciscus te Venray. Sindsdien is de heer Wien tjens zijn geboortegrond trouw ge bleven. Na zeven jaar aan de St. Franciseusschool werkzaam te zyn geweest, een periode waar hij met prettige herinneringen aan terug denkt en die hij omschrijft als een heel leuke onderwijsperiode, volg de in augustus 1969 de overstap naar de Venrayse Ambachtsschool. Aan deze overstap heeft hy in het begin wel moeten wennen, maar het feit dat hy er nu 25 jaar werk zaam is is toch wel het bewys dat hij er aardig gewend is geraakt. Als docent in de Duitse taal en Alge meen vormende vakken startte hy zijn loopbaan in het technisch on derwijs. Na enkele jaren nam hy de taak op zich speciale aandacht en tijd te besteden aan de pedagogi sche en didactische begeleiding van de leerlingen. Om bij te blijven en zijn persoonlijke vaardigheden uit te breiden verdiepte hij zich in deze materie. Hiervoor volgde hy naast een kursus ITO heroriëntatie een kursus begeleidingstaken in het onderwijs bij het pedagogisch- didactisch instituut aan de Rijks universiteit te Utrecht. Ook werd door de heer Wientjens deelgeno men aan een kursus schoolorgani satie en onderwijsmanagement. In 1981 volgde zijn benoeming tot adjunkt-direkteur met in zijn por tefeuille leerlingen zaken. In 1985 werd deze benoeming omgezet in adjunkt-direkteur. tevens plaatsver vangend direkteur. De heer Wientjens is een man met een groot hart voor zijn leerlin gen en coUega's, een man die ook eerlijk zegt dat het omgaan met jeugdigen op weg naar de 'volwas senheid' beslist niet over rozen gaat. maar een grote verantwoorde lijkheid en empatisch vermogen vraagt en een enorme tijdinveste- ring vergt In de loop der jaren heeft de heer Wientjens meer vorm en inhoud gegeven aan het beroep van docent door de aandacht te vestigen op taken als counselor, be geleider en maatschappelijk wer ker. De jubilaris geeft zyn collega's een pluim, die hij zeker zelf ver dient. door te stellen dat zyn werk de afgelopen jaren alleen verwezen lijkt kan worden door een grote vorm van collegialiteit op de Ven rayse KTS. Ook sociaal en maatschappelijk gebied heeft de heer Wientjens zich zeer verdienstelijk gemaakt. Zo was hy o.a. 23 jaar voorzitter/sekretaris van de Venrayse postzegelvereni ging Philatelica. vier jaar voorzitter van de afdeling jeugdvoetbal van SV Venray en bekleedde hij vele jaren diverse funkties, waaronder die van voorzitter, in de personeelsvereni ging- Nu na 25 jaar vindt de schoolge meenschap dat het tijd wordt dat de heer Wientjens voor zyn vele verdiensten eens goed in het zon netje wordt gezet. Vandaar dat er twee dagen feest wordt gevierd. Vrydag 2 september wordt een feestdag voor de leerlingen, be staande uit vele aktiviteiten binnen de school en op diverse lokaties daar buiten. Vrydag 9 september wordt de ju bilaris en mevrouw Wientjens, in het bijzijn van hun kinderen en fa milie door het bestuur, de direktie, de ouderraad, de leerlingenraad, collega's en oud-collega's in de bloe metjes gezet tijdens een interne viering in de aula van de KTS. Opfokstal voor 90.000 opfokhennen Op vrijdag 2 september 1994 opent de familie Classens haar vol ledig nieuw gebouwde opfokstal voor leghennen op het bedrijf aan de Beekweg 98 in Vredepeel. MILIEU De nieuw te openen stal te Vrede peel betreft een geheel nieuw ge bouwde stal. De stal met een lengte van 96m en een breedte van 25m kan 90.000 dieren huizen. Schaal vergroting dient ook hier te zorgen voor kostenverlaging in kombinatie met extra kosten in de milieutech niek. De stal is uitgerust met een lengte-ventilatiesysteem. Dit garan deert een optimaal klimaat voor dier en mens. Middels computers is het klimaat volledig regelbaar. De inrichting bestaat uit een Big Dutchman Groen Label opfokbatte- rij. Op deze batterij wordt de mest direkt middels beluchting ge droogd. Door beluclitingskasten met mengkamers en centrale ver warming kan de lucht optimaal worden samengesteld zodat een snelle droging en optimaal klimaat wordt verkregen. Hierdoor treedt nauwelijks nog ammoniakproduk- tie op. De mest wordt wekelijks af gevoerd en geëxporteerd naar het buitenland. Dit systeem geeft een perfekt klimaat voor dier en mens en ongedierteproblemen behoren tot het verleden. Ook aan de voeder- en waterstu ring is de nodige aandacht besteed. Middels de computer kan per etage en per rij exact de gewenste hoe veelheid voer en water worden ge doseerd. Door toepassing van deze techniek is het mogelijk zowel brui ne als witte hennen gezamenlijk op te fokken. De verlichting bestaat uit hoog frequente TL-balken. Deze zyn zo danig opgehangen dat het licht van de TL voor de volle 360 graden wordt benut. GebTuik van hoog frequent licht geeft een aanmerke lijke besparing op de stroomkosten. De verlichting is oplierbaar, de hoogte kan door de computer wor den gestuurd zodat op alle etages een optimale verlichting mogelijk is. Op het bedrijf is verder het schone-vuile weg principe toege past alsmede een hygiënesluis zo dat ziekte-insleep voorkomen wordt. Door toepassing van deze ontwik kelingen voldoet het bedrijf aan eisen welke mogelijk in de toe komst gesteld gaan worden en loopt derhalve vooruit op de toekomst. FAMILIEBEDRIJF Classens bedrijven is een familie bedrijf wat door toetreding van cie zonen Piet en Mat zich de laatste ja ren sterk ontwikkeld heeft. Clas sens bedrijven bestaat uit drie bedrijven. Classen bedrijven is voortgekomen uit Classens Broede- rij Oirlo. In Oirlo treffen we een nieuw leg- bedrijf aan met 75.000 legkippen. Dit bedrijf is in 1982 volledig gere noveerd en ingericht met groen la bel batterijen met droge mest. Bij het ouderlijk huis in Oirlo heeft de familie Classens een opfok- bedrijf voor 100.000 dieren. Op dit bedrijf werd in 1994 ook een nieu we stal in gebruik genomen, uiter aard met een groen label batterij met droge mest. Het derde bedryf bevindt zich in Vredepeel en werd in 1985 aangekocht. Op dit bedryf kunnen in totaal 170.000 dieren worden opgefokt. Op alle drie de bedrijven wordt momenteel droge mest geprodu ceerd en bevinden zich groen label inrichtingen. Classen pluimveebe drijven loopt hiermee voorop in de ontwikkelingen op milieugebied. Er is de laatste jaren flink geïn vesteerd in de milieutechnologie. Het mestafzetprobeleem is hiermee overigens door eigen initiatief gro tendeels opgelost. Geïnteresseerden zijn welkom op vrydag 2 september tijdens de open dag op het bedryf aan de Beekweg 98 te Vredepeel. Het be drijf stelt haar deuren van 13.00 tot 19.00 uur open. De familie Classens geeft u onder het genot van een kopje koffie graag uitleg over hun bedrijvigheid. Op zondag 11 september organi seert Motor Tour Club Aostrum we derom haar bekende toy run. Deze toertocht van 120 km wordt dit jaar voor twee goede doelen gereden, nl. voor het kinderdagverblijf Het huis te Binderen in Helmond en voor de alom bekende zuster Truus Lem- mens uit Oostrum. die op deze wij ze de kinderen in Pakistan een extraatje kan geven. Het motto van deze tocht mag bekend zijn: Rijden voor de gehandicapte medemens, al het sponsor- en inschrijfgeld komt deze twee doelen dan ook volledig ten goede. Dus versier je motor met speelgoed, of wat nog beter is: spek de donatiepot (veel kinderen heb ben namelijk aangepast speelgoed nodig). Tijdens de pauze van deze mooie tocht is er een loterij met leuke prij zen. Verder zyn er diverse bekers beschikbaar, o.a voor de mooist versierde motor, de verst komende, etc. Inschrijving vindt plaats tussen 10.00 en 12.00 uur by café Van Dijk in Oostrum. De rit start om 12.15 We zyn nog steeds op zoek naar sponsors. Deze zijn van harte wel kom! \bor inlichtingen: tel. 04780- 84586 of 84027. Gat in de weg Even na het middernachtelijk uur, van zaterdag op zondag, ging een 32-jarige Duitser, verblijvende op het motorcitcuit De Peel nog wat wandelen. Hij zag echter te laat een gat in de weg, en kwam met zyn voet daarin terecht en wel zodanig dat hij voor behandeling van een gebroken voet naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Hij kon na behandeling weer naar het cross terrein worden vervoerd. A/B Selection. Perfect passende I" Leder-en "Bouaqv* mode - direkte kassakorting Diverse kleuren en modellen.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 13