SV Ven ray en DIS in finale Venray Cup Nieuwe start werkgroep Samenleving en Criminaliteit Nieuwe Grisham-thriller in première Venrayse kampioenschappen buikschuiven Vrijdag op sportpark de Wieën Eindstand Venray Cup OOK Man bedreigd in auto Gratis carpoolkaart bij ANWB Landelijke MIVA-aktie Tweede lustrum Bloemsierkunst Semperflorens Naam voor bedrijfsstraatje Grotestraat PEEL EN MAAS Fancy Fair in Oostrum Donderdag 18 augustus 1994 - Pagina 7 Het kombinatieteam van SV Venray speelt morgen de finale om de tweede Venray Cup. Tegen stander is DIS uit Oirlo, de win naar van vorig jaar. De Venray- naren bereikten de laatste twee dankzij een beter doelsaldo. Kon- kurrent Leunen had evenveel punten en was eveneens ongesla gen. Teleurstellend is de Venray Cup verlopen voor Holthees. Het team van trainer Kepser gaat na drie nederlagen puntloos naar jhuis. Geen mentale opsteker aan |het begin van het seizoen. On- Iderstaand een overzicht hoe de fi naleparing tot stand kwam. EERSTE SPEELDAG De eerste ronde, gespeeld op don derdag 11 augustus, leverde nog niet meteen verrassingen op. Cup verdediger DIS hield Ysselsteyn in I eigen huis op 3-4, ook dankzij de twee goals voorsprong bij het begin. De Ysselsteyners zetten de Oirlona- I ren met name in de tweede helft be hoorlijk met de rug tegen de muur, maar DIS hield stand. Leunen haal de een puntje tegen Venray doordat Henri Rongen in de allerlaatste mi nuut de niet onverdiende gelijkma ker scoorde. In Venray werd het 1-1. De ploeg van Holthees bleek niet opgewassen tegen het team van Henk van Rhee. De 1-0 voorsprong was niet voldoende: Oostrum won met 2-5, dankzij twee doelpunten elk van Kessels en Evertz. Merselo had een goede start en won even- eens met 5-2 in en tegen debutant i Casten ray. TWEEDE SPEELDAG Tbt ieders verrassing liet Ys selsteyn ook in de tweede wedstrijd i een steekje vallen. Merselo hield de ploeg op 2-2, ondanks een zwaar veldoverwicht van Ysselsteyn in de tweede helft. De goals van Yssel steyn - Merselo kreeg ze reglemen tair 'cadeau' - vielen allebei pas na de thee, waarbij de hulp van Merse- lonaar Eric Baten nog nodig was. John van Ass scoorde uit een vrije trap het fraaie tweede doelpunt. Na deze wedstrijd stond Merselo ver rassend op kop in poule B en waren de kansen van Ysselsteyn op een fi naleplaats al verkeken. Verrassend was ook de uitslag van de lokale derby tussen DIS en Casten ray. De ploeg van Casten ray. die vorig jaar afzag van deelname uit vrees voor een afgang, zette de Oirlose buren met 4-1 opzij. Casten- ray legde de basis voor de winst in de eerste helft, toen Ivan Maas twee keer scoorde. Dezelfde speler beze gelde het lot van DIS door in de tweede helft nog tweemaal te sco ren. Eerst vlak na rust uit een straf schop en vervolgens twintig minu ten later nog een keer. De tegengoal van Peter Verlinden had enkel nog statistische waarde. Na twee wed strijden stonden beide ploegen op twee punten. In poule A bevestigde Venray de rol van favoriet door Oostrum met 4-1 te kloppen. Niels de Klerk, die ook al tegen Leunen voor het Ven- rayse doelpunt zorgde, scoorde een gave hattrick. Venray stond al na een half uur op 3-1 en bij alle drie de doelpunten vertoonde de Oos- trum-defensie zwakke plekken. Na rust kreeg de ploeg van trainer Van Rhee meer greep op het gebeuren, maar het was Venray, in de persoon van Alex Jansbeken dat scoorde. De 4 SV Venray-kombinatieploeg stond er daarmee goed voor in de poule, net als Leunen, dat met 7-3 over Holthees heen wandelde. Nadat Leunen binnen tien minuten het klasseverschil van 2-0 had wegge werkt, hield Holthees de rest van de eerste helft de rijen goed gesloten. In het begin van de tweede periode kwam de ploeg van Kepser zelfs op voorsprong, maar daarna ging bij Leunen het heilig vuur branden en bij Holthees het licht langzaam uit. Tweemaal Henri Rongen, André Peeters, Eddy Litjens en Michel Bal- tissen bepaalden de eindstand. DERDE SPEELDAG De laatste en beslissende wedstrijden werden dinsdagavond gespeeld. Venray had daarbij in poule A op papier het gemakke lijkste karwei. Tegen het nog punt loze Holthees moest de finaleplaats veilig worden gesteld. De Venrayna- ren deden wat verwacht werd. Holt hees werd met 8-2 verslagen. Net zoals in eerdere wedstrijden hiel den de Holthesenaren voor de thee nog redelijk stand, maar stortten ze na rust ineen. De wedstrijd werd ontsierd doordat vlak voor rust Holthees-keeper Geert Koopmans geblesseerd het veld moest verlaten na een wat onbesuisde aktie van Mersélo-spéler Jan Hendriks schermt de bal af voor een Oirlo- spëler. Hachelijk moment voor het DIS- doel. De Oirlose doelman grijpt in voor de wachtende Robert van Kem pen iets kan uitrichten. een Venray-speler. By Holthees groeide de irritatie over het verloop van de wedstrijd en het uitvallen van de keeper en dat resulteerde in twee rode kaarten. Rob Poels en Jos Reinders werden beide het veld uit gestuurd. Leunen had in Oostrum eveneens weinig moeite met de thuisploeg. De 4-1-einduitslag kwam al in de eerste helft op het scorebord door doelpunten van Jos Fleurkens (12e min.), John Janssen (17e min.), Mi chel Baltissen (32e min.) en op nieuw John Janssen (40e min.). Hadden de oranjehemden maar va ker gescoord, dan had een finale plaats binnen bereik gelegen. Nu heeft Leunen de finale aan Venray moeten laten. Die ploeg scoorde één doelpunt meer en had één goal minder tegen. m In poule B .keerde Merselo!weer met beide benen ,op aarde,terug. Hoewel de stand wat hoog uitviel was de overwinning voor DIS op Merselo wel terecht. In een matige wedstrijd regende het wederzyds doelkansen die te weinig werden verzilverd. De vizieren van Marco de Mulder, René Voermans en voor al van Leo Alards bleken beter af gesteld dan die van de Merselo- aanvallers. Leo Alards scoorde drie keer en bracht DIS voor de tweede keer in de finale van de Venray Cup. Castenray kon theoretisch nog voor een verrassing zorgen en ge lijk komen met DIS, maar de ploeg kwam tegen Ysselsteyn niet tot sco ren. De ploeg van Ysselsteyn scoor de daarentegen driemaal en eindig de daardoor in de poule op een gedeelde tweede plaats. Ondanks de doelpunten (van Peter Bartray, Geert van Dijck (kw) en Peter Broers) had Ysselsteyn ook in de laatste wedstryd te kampen met hetzelfde euvel als eerder in het toernooi: een groot veldoverwicht onvoldoende kunnen omzetten in doelpunten. De Ysselsteyners zul len zich van hun optreden wellicht ook meer hebben voorgesteld. FINALE Daarover is bij het ter perse gaan van dit nummer nog niet meer te melden dan dat de wedstryd om 19.00 uur gespeeld wordt op sport park de Wieën in Venray. Voor meer informatie raadpleeg de Ka belkrant POULE A: Venray 3-5 Leunen 3-5 Oostrum 3-2 Holthees 3-0 Venray poulewinnaar op grond van beter doelsaldo. POULE B: DIS 34 Merselo 3-3 Ysselsteyn 3-3 Castenray 3-2 DIS poulewinnaar. voor uw A KETTING A FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 Ü- Zwitserse Tegelkachels fintiek in Ciken en fjrenen (Popie flntiek Cjcloogd grenen Let- en Salontafels Stoelen Kasten it Dressoirs en C onmodes Slaapkamers Babykamers Banken en fauteuils Loyd Loom en Riet Messing Binnenverlichting Spiegels Woon- en Tuindecoraties Buitenverlichting Bielsen en Hekwerk Stationsweg 80 5807 HC Oostmm-Venray tel. 04780-85Q50/803ÓI Open: di t/m do. 13.30-17.30 uur vrij. 13.30-21 00 uur za 900-1600 uur Een 29-jarige Venraynaar is maandag bedreigd met een op een pistool lykend voorwerp. Getracht werd de man te beroven, maar na dat gebleken was dat hij geen waar devolle spullen bij zich had, mocht de Venraynaar gaan. De politie neemt de zaak ernstig op en vraagt eventuele getuigen zich te melden. De bedreiging vond plaats in een auto. De man had daarin plaatsge nomen op verzoek van de inzitten den. Die hadden hem in de wijk Brukske de weg gevraagd. Na z'n uitleg vroegen ze of hij niet even kon meery den om de weg te wijzen. Ze beloofden om de man terug te brengen. Eenmaal ingestapt be dreigden de inzittenden de Venray naar met een voorwerp dat op de loop van een pistool leek. Hij moest z'n geld afgeven. Iben bleek dat de plaatsgenoot niets van waarde bij zich had, werd hij op de Kempweg weer uit de auto gèzet. De politie is inmiddels aan de hand van de beschikbare signale menten en de beschryving van de auto (een lichtgroene Opel, oud mo del) het onderzoek gestart. De poli tie vraagt getuigen die iets gezien hebben of het volledige kenteken van de auto hebben genoteerd, zich te melden. De bevolking wordt ge waarschuwd niet in te stappen als gevraagd wordt de weg te wijzen. Soortgelijke berovingen hebben zich vaker in de regio voorgedaan. Eveneens maandag werd in Neder- weert een persoon op een identieke manier beroofd. Samen met je collega('s) in één auto naar het werk ryden kan al gauw honderden guldens per maand voordeel opleveren. Er is nu een handige schuiikaart waarmee men tot op de gulden nauwkeurig kan uitrekenen hoeveel geld er te besparen valt Wie bijvoorbeeld samen met één collega carpoolt over een woon- werkafstand van 35 km (enkele reis), in een auto van 25.000-30.00 gulden nieuwwaarde. bespaart 181 gulden netto per maand, zo valt op de schuifkaart af te lezen. Carpoolen is natuurlijk niet al leen goed voor de eigen portemon nee. Het helpt ook mee het file probleem terug te dringen en beperkt het energieverbuik en de milieuvervuiling. Wie alles wil weten over carpoo len kan een gratis informatiepak ket aanvragen bij de ANWB Carpool Informatielijn: 06-9772 (50 ct/min). In dat pakket zit ook de handige carpool rekenschij f. Oorlogstuig Ook tijdens de kermisweek kwam een melding binnen van het vin den van oorlogstuig. Deze keer tij dens landbouwwerkzaamheden aan de Deumeseweg. Het bleek een 'verschoten' en daarom nog extra gevaarlijke 5,5 inch brisantgranaat van Engelse makelij te zyn. Die werd in afwachting van de ruiming veilig gesteld. Gevallen met fiets Zaterdagmiddag omstreeks 16.50 uur verloor een driejarig meisje de kontrole over haar fiets en kwam ten val. Ze moest naar het zieken huis worden vervoerd voor behan deling van een lichte hersenschud ding en schaafwonden. Zy kon later naar huis worden vervoerd. Burgemeester Waals installeeert dinsdag 23 augustus de werkgroep Samenleving en Criminaliteit (SEC) nieuwe stijl. De Werkgroep SEC is in haar nieuwe opzet een groep die als klankbord en denktank voor ge meente en maatschappelijke orga nisaties fungeert en preventie- projekten ter voorkoming van veel voorkomende kleine criminaliteit opzet. In de groep hebben gemeen te, ondernemers, dorpsraden, poli tie, Halt-bureau en het RISC zitting. De werkgroep Samenleving en Criminaliteit is enkele jaren gele den ontstaan en is voortgekomen uit de in 1983 opgerichte werk groep anti-vandalisme. Doelstelling van de groep waren steeds aktivitei- ten ontwikkelen ter voorkoming en bestrijding van vandalisme en klei ne criminaliteit De werkgroep kreeg in de afgelopen jaren bekend heid door akties als fietsen grave ren, een levensecht straattheater stuk over winkeldiefstal en de jongerenmanifestatie 'Greep in het donker'. De werkgroep heeft altijd nauwe banden onderhouden met de poli tie. Adjudant Sjef Janssen van de De derde verfilming van een boek van de suksesschrijver John Gris ham is een feit: na 'The Firm' en 'The Pelican Brief is er nu 'The Client', wederom een prachtige thriller met in de hoofdrollen Su san Sarandon, Tommy Lee Jones en Brand Renfro. The Client vertelt het verhaal van een 11-jarige jongen, Mark Sway, die samen met zijn kleine broertje getuige is van de dramtische zelf moord van een louche advokaat uit New Orleans. Vlak voor zyn zelfge kozen dood vertelt de advokaat Mark een geheim, waardoor Mark voor zowel de politie als de mafia een interessant objekt wordt. Hij dreigt verstrikt te raken in een ge vaarlijk web van belangen, prestige en criminaliteit. Als hij zich te zeer onder druk gezet voelt worden, neemt hij zijn toevlucht tot de advo- kate Reggie Love. Alleen aan haar vertelt Mark het ware verhaal en zij doet er vervolgens alles aan om hem te beschermen tegen de geva ren die hem van verschillende kan- Zaterdag 20 augustus opent jeugdclub De Springplank haar nieuwe seizoen. Om de aandacht hierop te vestigen en ook óm er wat moois van te maken, organiseert De Springplank de eerste Venrayse kampioenschappen 'buikschuiven'. Iedereen, vanaf groep 3 tot en met de schoolverlaters, mag hier aan meedoen. De deelname is geheel gratis. Tevens is er voor iedereen, die dat wil, een wedstrijd 'kussen gevecht'. Er wordt gespeeld, door jongens en meisjes apart, in vier catego rieën: de groepen 3 en 4, de groe pen 5 en 6, de groepen 7 en 8 en de groep schoolverlaters. Voor iedere groep is er een prys beschikbaar. Er zijn dus acht eerste prijzen te verdienen. De start is zaterdagmiddag om 13.00 uur op het speelveld aan de Berkenstraat. Voor de laatste keer maken we gebruik van dit veldje. WAT IS BUIKSCHUIVEN Het is een sensationeel spel dat zich afspeelt op een zeil welk is in gesmeerd met groene zeep. Op het zeil ligt een gfote binnenband. Men neemt een aanloop en duikt op de binnenband. Door de kracht gaat deze aan het schuiven. Het gaat er natuurlyk om wie het verst komt. Men kan óók over de band heen duiken, dan krijgt men het echte buikschuiven. Men moet er wel rekening mee houden dat het dus mis kan gaan. Men komt dan in aanraking met de groene zeep. Trek dus kleren aan die tegen een stootje kunnen. Neem eventueel reserve kledij mee en na tuurlyk een handdoek. gemeentepolitie was jaren voorzit ter. De reorganisatie by de politie leidde tot een herbezinning op de status en de werkwijze van de werk groep. Begin dit jaar verscheen een nota die de instelling van de werk groep nieuwe styl tot gevolg had. Voornaamste verschil met de voor gaande groep is dat de SEC nieuwe styl als denktank en klankbord fungeert en projektmatig gaat wer ken. De werkgroep kan daarbij pro- jektgroepen instellen, die eventueel worden uitgebreid met vertegen woordigers uit relevante groepen uit de samenleving. Deze projekt- groepen opereren onder de vleu gels van de SEC. Het sckretariaat van de werkgroep wordt uitgevoerd door het RISC. die ook de (financië le) administratie verzorgt. De officiële installatie van de nieuwe werkgroep vindt plaats tij dens een bijeenkomst in het ge meentehuis. Tydens de bijeen komst houden kinderofficier Janssen van het arrondissement Roermond en distriktschef Her mans van de Regiopolitie een toespraak. De installatiebyeen- komst begint om 16.30 uur. ten bedreigen. The Client werd geregisseerd door Joel Schumacher en gaat op 18 augustus in Nederland in première. Geprolongeerd Geprolongeerd worden: SPEED, het overdonderende superspekta kel zoals er nog nimmer een in de bioscoop te zien was. Een film als deze in Dolby Digitaal Stereo Spec trum geluid kan men eigenlijk al leen maar genieten in de perfektie die de bioscoop thans te bieden heeft. De film is spannend van be gin tot eind en mensen die de film zagen, boeken vaak opnieuw voor de volgende voorstelling. Ook BEVERLY HILLS COP 3 met Eddie Murphy trekt volle zalen en gaat dus door. DE FLINSTONES houden al vijf weken lang het programma, terwijl Walt. Disney's visie op Cats DE ARISTOKATTEN de achtste week in gaat. Deze laatste film is Nederlands gesproken. Het kussengevecht is een beken der spel. Hier staan twee deelne mers op een balk met een kussen in de hand. Hiermee probeert men elkaar mee van de balk te slaan. Bij dit spel wordt het knock-out systeem gehanteerd. WAT IS I)E SPRINGPLANK De Springplank is een jeugdclub die zich bezig houdt met jeugd van groep 3 tot en met 15 jaar. Zij doet dit in vijf bedrijven: maandagavond van 18.30 tot 20.00 uur de groepen 3 en 4. dinsdagavond van 18.30 tot 20.00 uur de groepen 7 en 8. don derdag van 18.30 tot 20.00 uur de groepen 5 en 6 en van 20.15 tot 21.30 uur de schoolverlaters. Tenslotte op zaterdagavond van 19.30 tot 22.30 uur de avond voor de jeugd van 12 t/m 15 jaar. Het programma dat tijdens de clubavonden gedraaid wordt, met uitzondering van de zaterdagavond waar de jeugd zichzelf vermaakt, is zo breed mogelijk. Het omvat knut selen, estafettespelen, kringspelen, buitenspelen, kwissen, tochten, teamspelen. expressie, kimspelen, enz. Vaste punten op de Spring plankagenda zyn verder ieder jaar: St Nieolaasviering. carnaval (avond en deelname optocht). Buitendag (met z'n allen een dagje uit), Rolle bol (spellendag ergens in Noord- Limburg) en natuurlyk het kamp. Het kader van de Springplank wordt gevormd door zo'n 25 leiders en leidsters plus een bestuur van zeven personen. De Springplank is aangesloten bij de Verenigde Jeugd clubs Limburg. Deze koepelorgani satie organiseert onder andere kursussen ter begeleiding van de leidir^. Dit jaar vindt in het weekeinde van 27-28 augustus de landelijke MIVA-aktie plaats. Met de op brengsten van de inzamelingsaktie wil MI VA de aanschaf van vervoer middelen voor medewerkers van kerken en kerkelyke ontwikkeling sorganisaties in de derde wereld realiseren. Al sinds 1935 brengt de stichting MIVA (Missie Verkeersmiddelen Aktie) wielen in beweging. Zij be kostigt fietsen, motoren, auto's en andere transportmiddelen om het werk van missionaire werkers die aktief zijn in de derde wereld moge lijk te maken. Mensen die betrok ken zijn bij pastoraal en sociaal werk. gezondheidszorg, onderwijs en uitvoering van kleinschalige ontvvikkelingsprojekten. Vaak be schikken zij niet over middelen van vervoer. Dikwijls moeten zij uren te voet of zijn zy voor trans port afhankelijk van anderen. Ter wijl een fiets of een auto. een bootje of soms zelfs een paard dé oplos sing is om efficiënter te kunnen werken. MIVA ondersteunt juist die mensen en zorg met financiël en ook praktische middelen voor oplossing van hun vervoerspro bleem. Door de steun van het pu bliek tijdens de landelijke MI\A- aktie op 27-28 augustus a.s. kan MIVA ook dit jaar weer honderden mensen helpen aan goed en dege lijk vervoer, zodat missionair- en ontwikkelingswerk kan blijven draaien! Dinsdag 22 augustus 1984 open de mevr. Defesche de smalle deur van Bloemsierkunst Semperflo rens. Sinds die tyd is Semperflo rens weer een bekende naam van de bloemenwinkel aan de Stations weg, of in de volksmond, dat kleine winkeltje of de winkel met dat smalle deurtje. Sinds die tijd is er het een en ander veranderd. Dacht men eerst, dat de klanten veel planten en snybloemen kwa men kopen, nu is dat geheel an ders. Men koopt vooral bloem- stukjes, snybloemen en kado- artikelen. Verder hydrocultuur voor kantoren, grafonderhoud en rouwbloemvverk. Semperflorens besteedt aandacht aan allerlei aktiviteiten. Er worden bloemsehikkursussen gegeven. Jaarlijks houdt men half mei een Fuchsia-show waar 400 soorten fuchsia's te bezichtigen en te koop zijn zoals stam-, struik- en hang- fuchsia's. Op 14 februari, Valentijns dag, geeft dhr. Jakobs getuige van Br. Valentijn. De familie Van Ham. nu wonende aan de Westsingel, gaf indertijd toe stemming om dezelfde naam te ge bruiken. Mevr. Jakobs is dagelijks druk doende om de klant op een prettige manier te helpen en in raad en daad bij te staan. In de week van 22 t/m 27 augus tus heeft men ter gelegenheid van dit tweede lustrum een verrassing voor elke klant. Het bedrijfsstraatje achter de Grotestraat, tussen Post- en Wil- helminastraat gaat de Corridor heten. Dat stellen B en W binnen kort aan de raad voor. De naamge ving van het straatje in spé brengt het moment van aanleg echter niet dichterby. Volgens P. Hermens, hoofd grond en eigendommen ran de gemeente, is men nog steeds in onderhande ling iftet de eigenaren ran de grond. 'Aanleg van het straatje is nog steeds het uitgangspunt'. Her mens noemt als streefdatum waar op met de aanleg begonnen kan worden eind dit jaar 'mits we de be nodigde grond in den minne kun nen- verwerven'. De bedoeling van de gemeente is volgens Hermens nog steeds om via onderhandelingen de gronden aan te kopen. De gemeente kan juri disch overgaan tot onteigening. Het bedrijfsstraatje is al sinds beginja ren '70 in het geldende bestem mingsplan opgenomen. Voor de aanleg heeft de gemeente in het ka der ran Buck-nota geld gere serveerd. uw weekblad Op zondag 21 augustus houdt peuterspeelzaal 't Rommelhöfke Oostrum een fancy fair met onder andere een springkussen, schmin ken. een loterij, de kop van Jut en nog veel meer leuke spellen. Joekskapel 't Göt zorgt voor de vrolijke muzikale omlijsting. Het geheel vindt plaats op de peu terspeelzaal. Valkepkampstraat 'j to Oostrum van 11.00 tot 13.00 uur. Opening Springplankseizoen I

Peel en Maas | 1994 | | pagina 7