Kroniek van de kermisweek Kermis Venray: feest zonder smetten PEEL EN MAAS Donderdag 18 augustus 1994 - Pagina 5 Het Raadhuisplein werd ook dit jour druk bezocht. Op dit ruime plein trok onder meer het spookhuis veel bekijks. Inbraak in kelder woning Zondagmiddag werd ontdekt dat door forcering van een deur toe gang was verkregen tot de kelder van een woning aan het St. Cecilia- pad. Uit de kelder werd gereed schap met een waarde van ƒ1.200- ontvreemd. Vernielingen aan personenauto In de nacht van vrijdag op zater dag bleek de personenauto van een 33-jarige inwoner van Zundert doel wit van vandalen. De buitenspiegel was er af geslagen en er waren kras sen in het plaatwerk aangebracht. De eerste, uren leek het alsof de regen dit jaar spelbreker zou worden. Brandjes In de nacht van maandag op dins dag werd een bermbrand ontdekt nabij de Korte Dril weg. De politie bluste met een in hun auto aanwezi ge brandblusser de brand. Dinsdagmiddag omstreeks 15.17 uur ontdekte de piloot van het vliegtuig voor de brandpreventie van de bossen een beginnende bos brand aan de Ballonzuil. Door dé snelle ontdekking kon uitbreiding van de brand worden voorkomen en veel natuurschoon worden ge red. Deskundigen vermoeden dat de brand opzettelijk is gesticht. Woensdagmorgen omstreeks 11.35 uur werd brand ontdekt in een bungalow aan de Brennerlaan. Door onbekende oorzaak was brand uitgebroken op de zolderverdie ping. Door snel ingrijpen van de brandweer kon uitbreiding worden voorkomen, maar de brandweer kon niet verhinderen dat de zolder- dieping uitbrandde. Woensdagmiddag moest de brandweer in aktie komen voor het blussen van een bermbramije aan de Pelgrimslaan in Smakt. Asbak was wasmand Maandagmiddag omstreeks 16.55 uur zagen buurtbewoners rook uit een nog vrij nieuwe woning aan de Reseda in Iandweert. De brand weer, die in rekordtijd ter plaatse was. wist uitbreiding te voorkomen. De brand was ontstaan in de ach terkeuken van de woning. Uit het onderzoek bleek dat de oppas - de bewoners waren op vakantie - de as bak had geledigd in een was mand met wasgoed. Dat wasgoed was gaan smeulen en in brand ge raakt Door de hitte waren de diep vriezer en wasmachine vervormd, terwyl het onderste gedeelte van de woning roet- en rookschade had op gelopen. Salvaee zorgde voor de opruiming en de bewoners werden van vakantie teruggeroepen. Bijtende Huskyhonden Zaterdag kwamen by de politie meldingen binnen dat de twee Hus ky poolhondcn. van een aan de Cel- lost raat wonende eigenaar los liepen. Die honden hebben al eens eerder een andere hond gebeten. De buurt klaagt al lang over de loslop'eïIdï^ïTondPhOok déze keer was de eigenaar niet thuis. Later heeft irte politic,4$ eigenaar te ver staan gegeven andere maatregelen te treffen om de buurt van die over last te verlossen. Verkeersongevallen Zaterdag omstreeks 22.10 uur vond op de Langeweg een verkeer songeval plaats waarbij een 19- jarige inzittende dusdanige ver wondingen opliep dat ze voor be handeling naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Een 35-jarige bestuurder van een personenauto wilde enkele gepar keerde personenauto's inhalen, toen hij bemerkte dat er een tegen ligger aan kwam. Om een botsing te voorkomen remde hij krachtig af en stuude naar rechts. Maar het lukte niet om de geparkeerde auto's te ontwijken. Zyn auto botste tegen de geparkeerde personenauto van een 24-jarige inwoner van het Duit se Wachtendonk en vervolgens te gen de personenauto van een 55- jarige inwoner van Leunen. Door nog niet opgehelderde oor zaak kwam woensdagmiddag om streeks 16.45 uur een bejaarde fietser, die vanaf de Hoenderstraat de Langeweg wilde oversteken, ten val. Bij de val liep hij dusdanige ver wondingen op dat hij per ambulan ce naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Na behandeling kon hy naar huis. elke week nieuws Kermis blijft toch vooral voor de jeugd een onvergetelijk spektakel. Met een variant op het saluutschot ging de kermis vrijdag 5 augustus van start Poging tot diefstal auto Een 28-jarige Venraynaar deed aangifte van poging tot diefstal van zijn op het Gouden Leeuwterrein geparkeerde personenauto. Toen de eigenaar van een personenauto dinsdagavond omstreeks 22.45 uur bij zijn auto kwam zag hij dat twee personen bezig waren de auto te stelen. Eén van de twee stond op de uitkijk terwijl de ander bezig was met het doorverbinden van de be drading. Tben hij de mannen aan riep werd hij met een blinkend voorwerp, vermoedelijk een mes bedreigd, maar na de bedreiging koos het tweetal het hazepad. Er werd aangifte gedaan van ver nieling van een ruit van een wo ning aan de Schoolstraat. De benadeelde is een 52-jarige Ven raynaar. In de nacht van woensdag op donderdag werd een ruit van een aan het Christoffelkruid geparkeer de vrachtauto vernield. Of het de dader te doen is geweest om de vrachtauto te stelen dan wel pure baldadigheid, kon niet worden vast gesteld. De 39-jarige bestuurder deed aangifte. In de nacht van maandag op dins dag werd een band van een perso nenauto die aan de Linden straat geparkeerd stond, met een scherp voorwerp lek gestoken. De kermis 1994 in Venray is ver lopen zoals gemeente, exploitan ten en politie hadden gehoopt: inooi weer, veel bezoekers, gezel ligheid en weinig problemen. Me nigeen is wellicht desondanks de kermis al een beelje vergeten om dat werk of school weer alle aan dacht opeisen. Omdat traditio neel 'Peel en Maas' in de kermis- week niet verschijnt, kijken wij in de week erna uitgebreid terug op het grote zomerfeest. Een vlekkeloze kermis. Zo mag de kermis 1994 in Venray in de ge schiedenisboeken. Afgezien van wat illegale handel en de - helaas - gebruikelijke inbraken en diefstal len had de politie een rustig week end. Ook het kermisteam van de gemeente blikt tevreden terug al waren er vooraf wat trubbels over de vergoeding die de horeca voor hun vierkante meters terras moest betalen. De eerste dagen bereikten gemeente en politie klachten over geluidsoverlast, veroorzaakt door wat al te enthousiaste kermisexploi tanten en horeca-ondememers. Na een gemeentelijke waarschuwing werd de volumeknop eerder dicht gedraaid. Natuurlijk gebeurde er in de zes kermisdagen wel het nodige wat niet door de beugel kon. net zoals dat in andere weekeinden gebeurt. Onze politie-verslaggever zet ze op 'n ry. 'Praattruc' werkt nog steeds Vorige week woensdagmiddag omstreeks 16.30 uur werd er aan de voordeur gebeld bij een aan Klein- dorp in Merselo wonend bejaard echtpaar. De 77-jarige vrouw deed open en werd geconfronteerd met twee vrouwen die een nietszeggend verhaal opdisten. Ze hielden de vrouw aan de praat. Toen ze de voor deur weer gesloten had bleek dat tijdens hun gesprek personen via de achterdeur de woning zijn bin nengekomen en in de huiskamer waren geweest In de daar aanwezi ge kast vonden zij een geldbedrag van ƒ1.000,-. Getuigen hebben gezien dat een auto van een ouder type bij de wo ning is geweest en weer is vertrok- Standplaats ingenomen Een 34-jarige inwoner van Rotter dam werd aangehouden omdat hij zonder vergunning een standplaats had ingenomen op de kermis en daar een hoeveelheid lichtgevende en reflekterende goederen te koop aanbood. Op diverse kermissen in Nederland wordt gehandeld in dit soort 'liclitgevers'. Aangezien deze apparaten niet ongevaarlijk zijn voor de volksgezondheid en er klandestien in wordt gehandeld, wordt zonder pardon opgetreden tegen deze handelaren. De man is na in beslagname van zyn handel proces-verbaal aange- jd, waarna hij werd heengezon den. De man werd vrijdag om streeks 23.00 uur aangehouden. Vénten van lichtgevend touw Op zaterdag, omstreeks 22.00 uur werden twee inwoners van Nijme gen, 24 en 28 jaar oud. aangehou den voor het venten van zoge naamd lichtgevend touw. Deze personen, die verklaarden studen ten te zijn en deze goederen ver kochten ter aanvulling van hun studiebeurs, werden, nadat de goe deren in beslag waren genomen en proces-verbaal was aangezegd, huis waarts gezonden. Later die avond, omsteeks 23.30 uur, werden nog twee inwoners van Rotterdam aan gehouden, 25 en 34 jaar oud, voor dezelfde handel. Ook die partij goe deren werd in beslag genomen en nadat proces-verbaal was aangezegd werden ook zij huiswaarts ge zonden. i'Venten met 'light robes' Een 47-jarige inwoner van Stads kanaal werd aangehouden in ver band met het venten, zonder vergunning, van zogenaamde 'light- robes' op het kermisterrein en wel op 9 augustus. De goederen werden in beslag genomen en proces-ver- baal aangezegd. De man verklaarde geen vergunning te hebben aange vraagd omdat die toch geweigerd zou worden. Inbraak in auto Woensdagmiddag wilde een 35- jarige inwoner van Venray gaan re- kreëren in de Geysterse bossen en parkeerde zijn personenauto aan de Rosmolenweg, omstreeks 14.00 uur. Tben hij om 16.30 uur terug keerde bJeek de auto te zijn openge broken. Ontvreemd was de radio- cassettespeler. Inbraak in loods Een 36-jarige inwoner van Merse lo deed aangifte van inbraak in een loods by zijn bedrijf aan de Beek. De toegangsdeur was geforceerd. Voor zover kon worden nagegaan werd er niets ontvreemd. Autodiefstallen Vrijdag werd de op de parkeer plaats aan de Raadhuisstraat gepar keerde personenauto van een 47- .jarige inwoonster van Westerbeek ontvreemd. De diefstal vond pUugjiit tussen 17.00 en 21.30 uur. In de nacht van zöftdag op ftiaah" dag werd een personenauto, die op de parkeerplaats aan de Bachstraat geparkeerd stond, ontvreemd. De eigenaar had vergeten de sleutels uit het kontaktslot te halen, maar had wel de deuren afgesloten. De benadeelde is een 25-jarige inwo ner van Venray. In de nacht van maandag op dins dag werd ten nadele van een 25- jarige inwoner van Meerlo zyn per sonenauto, die hy op het Gouden Leeuwterrein geparkeerd had. ont vreemd. In de auto waren nog een dure zonnebril, een fototoestel en een radiocassettespeler aanwezig. De heer Jacobs uit de Harpstraat in Ven ray werd winnaar van de ker- misloterij. Uit handen van T. van Ham ontving hij z'n hoofdprijs, een t iendaagse verzorgde re is voor t wee personen naar Benidorm. ken. Het opgenomen kenteken- nummer bleek niet juist te zyn. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat dit kenteken vals is en niet bij die auto hoort. De auto is in de richting van Overloon vertrokken. Omdat de politie vrij snel op de hoogte was van deze - in de hele regio veel voor komende - diefstal heeft ze direkt alle beschikbare mankracht inge zet, maar helaas tot op heden nog zonder het gewenste resultaat. Nogmaals en dat willen wij bena drukken. maak als er gebeld wordt nooit de voordeur open voordat u heeft vastgesteld wie het is en nog beter: als u het niet vertrouwt, waarschuw direkt de politie en de buren. Bekeurd wegens gras beregenen Een landbouwer kreeg proces verbaal aangezegd omdat hij zijn grasland aan het beregenen was aan de Beekweg. Hij verklaarde te genover de politie dat hy wel op de hoogte was van het verbod om tus sen 11.00 en 17.00 uur geen water te onttrekken, maar door noodzaak gedwongen was het verbod te over treden. Snelrecht Op vrijdag 29 juli omstreeks 23.00 uur bemerkte een bewoner van de Vennenweg dat er in de wo ning van zijn buurman werd inge broken. De politie, die snel ter plaatse was. kon een 24-jarige Roe meen aanhouden. Diverse goede ren stonden al klaar om meegeno men te worden. Later kon de politie een tweede verdachte aanhouden, eveneens met de Roemeense natio naliteit Twee andere verdachten wisten te ontkomen. Woensdagmiddag kwam de zaak in een zogenaamde snelrecht procedure reeds voor de rechtbank in Roermond. Officier van Justitie mr. Van Hilten eiste een gevange nisstraf van drie maanden onvoor waardelijk met aftrek van de tien dagen die de Roemeen reeds in voorarrest heeft doorgebracht. Na zijn detentie zal hij het land wor den uitgezet. De president was het met de eis volledig eens en wees vonnis zoals in de eis door de offi cier was gevraagd. De officier en president kondigden aan dat in de toekomst in dergelijke zaken, waar bij asielzoekers betrokken zijn, meer het snelrecht zal worden toe gepast. Diefstal bromfiets Een 34-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal van zijn tien jaar oude bromfiets van het merk Puch Maxi. Die werd woensdag ont vreemd vanaf de Lupine. Al is die bromfiets nog maar 100 gulden waard, voor de eigenaar was het een waardevol bezit. Zakkenrollers I Een 32-jarige inwoner van Venray deed aangifte van diefstal van zijn portemonnee inhoudende een geldbedrag van ƒ45,- en twee bank- pasjes. De diefstal is gepleegd vrij dag tussen 20.00 en 21.00 uur. De portemonnee is vermoedelijk uit zijn broekzak gehaald op het ker misterrein. Maandag omstreeks 16.30 uur werd uit de jaszak van een 50-jarige Venrayse de portemonnee gerold. Daarin zat een bedrag van 65.- en haar huissleutel. Maandag tussen 17.00 en 17.30 uur werd op het kermisterrein uit de broekzak van een 25-jarige inwo ner van Krommenie de portemon nee gerold. Daarin zat een geld bedrag van 325,- en zyn giropas. Een 22-jarige inwoner van Bruns- sum deed aangifte van diefstal van zyn portemonnee uit zijn broek zak. In die portemonnee zat een be drag van ƒ100,-. De diefstal, vond plaats op het kennisterrein aan het Henseniusplein, dinsdagmiddag tussen 17.30 en 17.35 uur. Een 14-jarige Venrayse deed aan gifte van diefstal van haar porte monnee uit haar tas, die zij had laten liggen in de botsauto's. Later werd de tas temggegeven aan de kassa van de botsauto's, maar toen ontbrak de portemonnee met in houd. In de portemonnee zaten al leen maar papieren en geen geld. Inbraken en diefstallen Donderdag 3 augustus werd door een 73-jarige inwoonster vim Ven ray aangifte gedaan van diefstal van haar bankpasje. Tevens deed de be jaarde aangifte, dat met behulp van dat bankpasje onbevoegd een be drag van ƒ2.000,- van haar rekening was gehaald. De diefstal was ge pleegd tussen 27 en 30 juli. Op don derdag 3 augustus werd als ver dachte van die diefstal een 31-jarige inwoner van Venray aangehouden. De man gaf bij zijn aanhouding een valse naam op. Hij werd ingesloten en na het opmaken ran proces verbaal heengezonden. De man had pech want by kontrole bleek dat hij nog, in verband met het niet beta len van een aantal geldboetes, een vervangende hechtenis moest on dergaan van zeventien dagen. Die zeventien dagen werden meteen ten uitvoer gelegd. Een 45-jarige inwoner van Leu nen deed namens de voetbalvereni ging van Leunen aangifte van inbraak in de kantine van de voet balvereniging aan de Meester de Haanstraat. Toegang was verkregen door het vernielen van een ruit. De gehele kantine was doorzocht, maar zover kon worden nagegaan werd er niets ontvreemd. In de nacht van zondag op maan dag was door forcering van de toe gangsdeur toegang verkregen tot een schuur van een landbouwbe drijf aan de Beek onder Merselo. Uit een kast werd een beregenings- pomp ter waarde van ƒ350.- ont vreemd. Een 43-jarige landbouwer deed aangifte van diefstal van een sproei- installatie aan de Brugpas. De in stallatie was ontkoppeld. De waarde kon niet worden medegedeeld. Door forcering was toegang ver kregen tot een fiat op de vierde eta ge aan de Bachstraat. Uit de flat werd een geldkistje ontvreemd. De geldkist werd opengebroken in de buurt van de flat teruggevonden. De inhoud, ƒ200 was verdwenen. De benadeelde is een 21-jarige Venray naar. De inbraak heeft woensdag middag plaats gevonden. Woensdagavond ontdekten de bu ren dat er was ingebroken in een appartement op het Gouden Leeuw terrein. De bewoners waren op va kantie. Of er iets ontvreemd is zal pas bij hun thuiskomst bekend zyn. Een 17-jarige inwoner van Ys- selstevn deed aangifte van diefstal van zyn horloge en een bedrag van één gulden, toen hij aan het zwem men was in het zwembad. De dief stal werd dinsdag tussen 12.55 en 16.30 uur gepleegd. Diefstal brievenbus Een 70-jarige inwoner deed aan gifte van diefstal van de PTT- brievenbus aan zijn woning aan de Julianasingel.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 5