ZOMERFINALE Crisis binnen SV Venray opgelost VAN OORSCHOT MODE REGIOKALENDER Evenementenkalender Dieven komen aan de deur Voorverkoop Muziekfeesten Leunen Dingus zoekt gitaristen Nieuwe expositie in De Lochting Back to the Seventies in Castenray Bibliotheek- nieuws Ingezonden Donderdag 18 augustus 1994 - Pagina 3 De afgelopen maanden is er binnen SV Venray veel gebeurd. Over de problemen die er waren gerezen tussen met name bestuur en een aantal selektiespelers SV Venray heren 1 omtrent het funk- tioneren van de huidige hoofd trainer van de amateurhoofd klasser hebben wij u reeds uitvoe rig bericht. In december 1993 besluit het bestuur van SV Venray het kon- trakt met Maarten Arts te verlen gen voor de duur van één jaar. Enkele spelers verbaasden zich na dien over deze voortvarende aan pak van het bestuur. De afgegeven signalen door enkele spelers wer den niet van dien aard door het bestuur geïnterpreteerd om niet tot kontaktverlenging over te gaan. Te gen het einde van de kompetitie, waarin Venray de nodige punten liet liggen, bereikten het bestuur duidelijkere signalen van ontevre denheid ten aanzien van het funkti- oneren van de hoofdtrainer. Echter de kontraktverlenging was toen reeds lang een feit en het bestuur wenste niet aan het verlangen van een aantal spelers om tot kontrak- tontbinding over te gaan tegemoet te komen daar men in hun ogen in december een weloverwogen be sluit had genomen waarin ook de mening van de spelers was mee genomen. Uiteindelijk gaven een aantal spe lers te kennen onder de huidige omstandigheden niet meer voor SV Venray in aktie te willen komen. Het probleem binnen de club werd uiteindelijk zover op de spits gedreven door partijen dat het uit zicht voor een oplossing ver weg leek. Om uit de impasse te geraken werd medio juni oud-speler van het eerste elftal Sjef Keijzers gevraagd om een inventarisatie van de pro blemen te maken en de meest ge schikte oplossing aan te dragen die voor alle partijen acceptabel was. 'In het woordje acceptabel lag na tuurlijk het grootste probleem', geeft Keijzers aan. 'Uiteindelijk zijn we nu zover dat er een raamwerk is opgesteld waar in alle partijen zich kunnen vin den. Het is een raamwerk van de partijen zelf. Dit is ook de enige ma nier om het een kans van slagen te geven in deze omstandigheden. Je kunt als bemiddelaar de meest fan tastische oplossingen aandragen maar op het moment dat er geen ac ceptatie is kun je het vergeten'. Afgelopen zaterdagmiddag 6 augustus hebben alle partijen vol- jnondig ja gezegd tegen het gefor- miuleerde voorstel. 'Kort en bondig komt het hier op neer dat Maarten Arts hoofdtrainer en eindverantwoordelijk blijft voor de resultaten van de selektie van SV Venray. Aan de trainersstaf wordt echter een assistent trainer toege voegd die met Arts samen de trai ningen zal gaan verzorgen. Eén van de bezwaren die de spe- I rs hadden was de Venray oneigen Met de regelmaat van de klok komen bij de politie in de hele regio meldingen binnen dat er in georganiseerd verband dief stallen worden gepleegd. De laatste weken zijn er in Oost- Brabant en Noord-Limburg en kele tientallen meldingen bin nengekomen die allen het zelfde patroon vertonen. Meestal in afgelegen gebieden wordt er aan de voordeur ge beld en als wordt opengedaan wordt er een verhaal opgedist of wat te koop aangeboden. Op hetzelfde moment zyn anderen via de achterdeur naar binnen gegaan en die doorzoeken dan in de kortste keren de vertrek ken. Het gaat allemaal erg snel. Dikwijls heeft degene die de deur heeft opengemaakt niet bemerkt dat er meerdere perso nen in de woning zyn geweest. Volgens een woordvoerder van de politie gaat het om rond trekkende zigeuners. Zelfs is het voorgekomen, vol gens de politie, dat inwoners eerst na enkele weken merkten dat er goederen ontvreemd zijn en dan pas denken dat de dief stal iets met het bezoek te ma ken heeft. Nu ook in Venray meldingen bij de politie zijn binnengekomen van personen die zich verdacht ophielden of auto's die de bewoners niet ver trouwden, verzoekt de politie ons nogmaals een dringende waarschuwing te doen uitgaan. Als er aan de voordeur wordt gebeld, ga pas openmaken als u zeker bent dat men niet onge merkt achterom binnen kan komen. De politie is ook geïnteres seerd in verdachte auto's met daarin meerdere personen. Als u het niet vertrouwd kunt u ook hulp van de buren vragen. Als de bezoekers zien dat er meer dere personen in de buurt zijn, zullen ze er vandoor gaan. De politie heeft al een goed beeld van enkele auto's. Het gaat om een witte Volvo, een oranje Opel Caravan en een groene BMW die voorzien is van een Italiaans kenteken. speelwijze van het afgelopen jaar. De spelstyl was puur resultaat ge richt waarbij de amusementswaar de vaak ver te zoeken was. Echter de taak die het bestuur Arts het af gelopen jaar had opgedragen was eindigen bij de eerste zes. Aan deze opdracht heeft Arts voldaan. Dit is ten koste van de spelvreugde en het Venray imago gegaan. De doelomschrijving is door het bestuur aangepast. Verklappen hoe die luidt gaat me nu wat te ver', deelt Keijzers mede, 'echter ko mend seizoen zal er meer te bele ven vallen op de Wieën dan het afgelopen seizoen'. 'Dat SV Venray in de hoofdklasse wil blijven voetballen is echter geen geheim.Met Jan Poels, die vorig jaar is gestopt als elftalleider zal nader worden overlegd voor een hem pas sende funktie binnen SW. Ben Lenssen is bereid gevonden zijn oude vertrouwde job weer op te pakken als elftalleider (Lenssen was reeds een tiental jaren leider van het standaardteam van Venray). Of de gekozen strategie de juiste is zal moeten blijken de komende maanden. Feit is dat SV Venray met een voltallige selektie aan de kom petitie gaat beginnen en de neuzen dezelfde kant opstaan. Ook de over schrijving van Kellenaers naar Horst gaat niet door en Kellenaers zal komend seizoen de kleuren van Venray blijven verdedigen. Enige uitzondering kan nog worden Step- han Sijbers'. Keijzers geeft aan dat ook Step- han Sijbers zich volledig in het voorstel heeft kunnen vinden ech ter het vervelende feit doet zich voor dat Panningen begin juni met Sijbers bepaalde afspraken heeft ge maakt. Sijbers beschouwde destijds bij SV Venray de situatie als uit zichtloos en hij besloot op de aan bieding van Panningen in te gaan. Vervolgens is hij zes weken naar Amerika op vakantie gegaan en Panningen heeft intussen gewerkt aan de afspraken. Sijbers vindt het nu niet fatsoenlijk ten opzichte van Panningen, nu de crisis bij Venray opgelost is, zijn toezeggingen aan Panningen niet na te komen. 'Dit valt te respekteren', zegt Keijzers. 'Hoe vervelend dat ook voor SV Ven ray is. Echter of Sijbers werkelijk het komend seizoen voor Pannin gen uitkomt valt nog te bezien. SV Venray is namelijk niet bereid mee te werken aan de overschrijving van Sijbers naar Panningen. Het mom van verhuizen en het mogelij kerwijs werk krijgen zyn in de ogen van SV Venray niet de werke lijke argumenten en derhalve werkt SV Venray niet mee aan de tussentijdse overschrijving van Sijbers'. Sijbers wacht ondertussen de ontwikkelingen af. Wanneer het Panningen-verhaal niet doorgaat voetbalt Sijbers komend seizoen ge woon voor de Venrayse hoofdklas ser. De beslissing is hiermee in handen van de KNVB komen te liggen. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwing Timmer- en onderhoudsbedrijf J. van de Ligt IjJ Wanssum, De Cuyperstraat 37 04784-2184 Weer autobanden gedumpt Personeel van de gemeente moest weer vier illegaal gedumpte ge bruikte HuTbEanden opruimen. De ze keer waren die gedumpt op Kempkensberg in Ysselsteyn. Geen voorrang Vrijdagmorgen omstreeks 11.45 uur was het niet verlenen van voor rang op de kruising Hoeveweg- Noordsingel-Nieuweind oorzaak van een botsing tussen een perso nenauto. bestuurd door een 57-jari- ge Venraynaar en een fiets bestuurd door een 28-jarige plaatsgenoot Bij de botsing kwam de fietser ten val en moest voor behandeling van schaafwonden aan hoofd en pols naar het ziekenhuis worden ver voerd. Na behandeling kori hij naar huis worden vervoerd. Vrijdag 23 september barsten in Leunen de jaarlijkse muziekfeesten weer los. Drie dagen lang staat het dorp dan in het teken van muziek op initiatief van harmonie St. Ca- tharina uit Leunen, Veulen en Heide. Vrijdag begint het programma met een spektakulair optreden van de Rowwen Hèze, de Americaanse band die inmiddels al voor het der de achtereenvolgende jaar Leunen bezoekt. In het voorprogramma speelt de formatie Guess What. Zaterdag 24 september is de jeugdmiddag en het avondprogram ma wordt dan op sfeervolle wijze in gevuld door de Grubbenvorster band Wooden Chain. Zondag 25 september tenslotte begint het feestprogramma met een plechtige hoogmis gevolgd door een optreden van blaaskapel Die Fröhli- chen Rübensammler uit Leunen, 's Middags begint een joekskapel- lenshow met medewerking van de joekskapellen Noeët Tuus uit Leu nen. Luuster Efkes uit Veulen en Heisa uit Heide. De muziekfeesten 1994 worden afgesloten met de Oplose feestformatie OEF die garant staat voor amusement van de bo venste plank. Kaarten voor het optreden van Rowwen Hèze kosten in de voorver koop ƒ15,-. De entree op zaterdag avond voor Wooden Chain kost ƒ5,- en op zondagmiddag betaalt men eveneens ƒ5,- voor de formatie OEF. Er zijn ook passepartouts te koop voor het bedrag van ƒ17,50. De voorverkoop start op maandag 22 augustus by Kapper Gielens in Heide. Rabobank Leunen. Van Gas- sel Veulen, Van Heyster America, VW-kantoor Deume en by muziek handel Hans van Bree in Venray. OJC Dingus is op zoek naar gita risten die een avondvullend pro gramma kunnen verzorgen. Het is bedoeld voor een Hippy Convention oftewel een Hippy Party. De bedoe ling is dus dat de gitaristen muziek zullen spelen uit die tyd. Dat kan variëren van Bod Dylan tot Led Zep pelin, zolang het maar akoestisch blijft. De bedoeling is een eenmansfor- matie met gitaar, maar zonder ver sterker. De vergoeding is de hele avond voor niks drinken en eten. Ben je geïnteresseerd: neem dan kontakt op met OJC Dingus. Vraag, daar naar Martyn om een kleine au ditie te doen. De Hippy Convention duurt een heel weekend dus je kunt zelf bepalen welke dag je wilt spelen. De data zyn 19, 20 en 21 augustus. In de periode van 18 tot 28 augus tus exposeert Marlies van Zeben recent werk. schilderyen in ge mengde techniek (papier, acryl, kryt en potlood). Marlies van Zeben (geboren in 1951, Windesheim, Ov.) uit Venray studeerde tekenen en textiel aan de lerarenopleiding in Arnhem. By verschillende ateliers bekwaamde ze zich verder in diverse technie ken. Een werkbezoek in de zomer van 1993 aan de steden Berlyn en Postsdam vormt sindsdien de inspi ratiebron voor een serie schildery en. Zijzelf is er van overtuigd dat deze steden en de indrukken die ze daar opdeed voorlopig haar inspira tie blijven geven. Leidend thema daarbij is 'zwe vende beelden'. Beelden in letterlij ke en figuurlyke zin. Zy wekken de illusie, hoewel statisch, óm de val len. óp te stijgen, verstrikt te raken, zich te bevrijden, te bewegen, zich van elkaar afwendend of juist toe nadering zoekend. Daarnaast exposeert de in Eersel woonachtige Mien Paridaans (1954) beelden in zwart manner (mazy) en Belgisch hardsteen. Zij werkt bin nen het beeldhouwerskollektief 'De Stenen Poort' te Borkel en Schaft. De expositie is geopend op don derdag tot en met zondag van 14.00-18.00 uur en na telefonische afspraak. De Lochting. Laagheidse- weg 16. Venray. tel. 85173. Gevonden en verloren voorwerpen GEVONDEN 9x portemonnee; portemonnee Dundee; wieldop; 7x fiets; 2x fiets Cove; 2x fiets Gazelle; fiets Birming ham; fiets Juncker; fiets Rodeo; fiets Motobecane; fiets Supersport; 2x fiets Batavus; fiets Union: 2x sleutel; sleutel Audi; sleutel Mitsu bishi; sleutel Volkswagen; sleutel Peugeot; konyn; 3x hond-, hond La brador; hond Herder; 2x geld; tas; bankpas rabo: bankpas Postbank 2x bankpas ABN-Amro; dier; bril; 2x konijn; 3x kat; broek; Giromaat- pas; pincet; 2 batterijen; beker; cosmetica: dopsleutelset; etui; kwast; 2x lamp; 2x panty; 2x pot lood; tang; trommel Colo Dowley; horloge; commodore; tankpas Mo bilgard. VERLOREN 7x bankpas Rabo; 3x bankpas ABN- Amro: 2x bankpas Postbank; 4x bankpas: 18x portemonnee: porte monnee Reebok; portemonnee He- ma: portefeuille: v rij vervoe rsbe- wijs; vaarbewijs: horloge Flicflac: horloge Danish: horloge Swatch; 2x abonnement: 3x rijbewijs; 2x geld: bloempot; sleutel Lips; blouse: eletr. doe.; W-document; tas: trouwring; videotheekkaart; sleutel Renault; 2x sleutel: sleutel Mitsubishi; ket ting: 2x dier; kentekenbewijs; pa pier; verzekeringsbewijs; gehoor apparaat: 2x kat; badlaken; badpak; zonnebril; zwembroek: vest: pas poort. Op zaterdag 27 augustus is het tien jaar geleden dat drive-in show Paranoid uit Castenray zyn officiële laatste optreden heeft verzorgd. Ter gelegenheid hiervan is op zaterdag 27 augustus een reünie-optreden. Het begon voor drive-in show Pa ranoid op 25 oktober 1975 met een discobal voor de KJB in het toen malige patronaat in Castenray. Drive-in show Paranoid bestond toen uit Gerrit Vollenberg, Albert Claessens, en de broers Theo en Martien Duykers. Albert Claessens stopte in 1979, zyn plaats werd toen ingenomen door Hans Baltissen. Na dit eerste optreden volgden nog ongeveer 700 optredens in ge heel Noord-Limburg en enkele tien tallen keren buiten de regio. De jaren 1979, 1980 en 1981 waren de piekjaren met gemiddeld 120 op tredens per jaar. Begin jaren '80 trouwden de leden voor en na en begin 1984 werd besloten om te stoppen met het drive-in gebeuren. Het afscheidsoptreden was op maandag' 27 "augustus 1984 met de Castenrayse kermis in het patro naat in Castenray waar het negen jaar eerder allemaal begonnen was. Op zaterdag 27 augustus met de Castenrayse kermis, tien jaar na da- to is het nog voor één keer terug naar de jaren '70. De avond is in het gemeenschapshuis De Wis (het vroegere patronaat) vanaf 20.00 uur, voor iedereen die zijn hart nog een keer wil ophalen aan de jaren '70 en van een gezellige avond houdt. 42x Betrapt Als het zo doorgaat zal de nu 25-jarige inwoonster van Helmond wel een rekord gaan vestigen voor het plegen van winkeldiefstallen. Vrydagavond omstreeks 20.00 uur werd ze in een drogisterij in de Gro testraat op heterdaad betrapt toen ze goederen wegnam en de winkel wilde verlaten zonder te betalen. Een personeelslid hield de vrouw aan. waarna die begon te slaan en schoppen. Tbevallig was een Ven rayse politieman in burger getuige van het gevecht. Hij bedacht zich geen ogenblik, pakte de Helmondse beet en gaf die later over aan zyn collega's. Die namen haar mee naar het politiebureau waar ze werd in gesloten. Dat was de vierde keer dat ze die dag 'proletarisch' in Venrayse zaken had gewinkeld. In totaal had zy op haar strooptocht voor een be drag van 600.- buit gemaakt Zij bleek verder een goede bekende ran de politie te zijn. want het was de 42e keer dat zij werd betrapt De winkeldiefstallen had ze in de gehele regio gepleegd. Ze werd voor geleid en ingesloten en zondagmor gen werd ze. nadat proces-verbaal was opgemaakt weer huiswaarts gezonden. Nog 3 dagen vele j extra aanbiedingen I Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. In de Peel en Maas Regiokalender, vindt u een korte opsomming van evene menten en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redaktione- le kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. 21-8 Hamertdag. Diverse aktiviteiten in nationaal park in oprichting De Hamert. Excursies, wandel- en fietsroutes vanaf 08.00 uur. Info: Stichting Limburgs Landschap, tel. 04703-1840. 21-8 Reichswaldtoertocht. Fietstocht over 95 of 140 km vanuit Grave. Starten tussen 07.30 en 09.00 uur by café Oud Velp. Bronkhorst- weg 1, Velp bij Grave. Inlichtingen: tel. 08860-73601 of 08860- 73043. 7-5/2-10 Vleermuizenexpositie Joehumhof Steyl. Wetenswaardigheden over leefwyze, voortplanting etc. ran deze kleine zoogdieren. Geo pend van 11.00 tot 17.00 uur Entreeprijs ƒ4.-. kinderen tot 12 jaar (onder begeleiding) gratis. 27/28-8 Show van eustom-auto's, auto's die op een of andere manier z(jn aangepast. Verder korte baan-sprints en behendigheidswedstr(j- den. Zaterdag tussen 17.00 en 19.00 uur beoordeling van de auto's. Show vindt plaats op sportpark/circuit De Berckt. Napoleonsbaan in Baarlo. Entreeprijs autoshow ƒ2,50. 28-8 Nederlands kampioenschap tractorpulling. Spectaculair trekwerk in diverse categorieën. Aanvang 11.00 uur op terrein aan het Holle voort langs weg Bakel-Deume. 17-9/- Expositie 'Veranderend landschap' in Limburgs Museum te Venlo. Tentoonstelling 37 schoolplaten van vroeger van Nederlandse landschappen. Daarnaast foto's van de huidige situatie Vertoning van eerste Nederlandse schoolfilm uit 1918. getiteld 'Limburg in beeld'. Info: 077-522112 (Sef Derkx). Attentie: Om gezondheidsrede nen van mevT. Van Beek wordt er voorlopig op woensdagmiddag niet voorgelezen! Een keuze uit de nieuwe informa tieve boeken van de jeugdafdeling. Mary Ling: Pinguïns. Dit boekje laat de ontwikkeling van een hulpe loos pinguïn-kuiken tot volwassen pinguïn zien. Anna Russelmann: Nieuws uit de Melktandstraat. Harry en Dikkie wonen beiden in een kies. Ze boren gaatjes in de kies om de grote voor raden drop. chocolade en andere heerlijkheden in op te bergen, tot dat de TKP flhnden en Kiezen Poli tie) komt om alles met een bezem schoon te maken... Helen Barden: De kleine tuinier. Stap voor stap worden verschillen de onderwerpen van het tuinieren, zoals bonen kweken, sterrekers en zonnebloemen zaaien, uitgelegd. Tevens wordt er informatie gegeven over onkruid en vogels in de tuin. Son Tyberg: Handig om te weten. 'Hoe maak je een opbergsysteem voor allerlei dokumentatiemateri- aal?', 'Hoe houd je je nagels schoon?' Tal van tips, handigheid jes, knutselwerkjes en spelletjes stimuleren kinderen tot handvaar digheid of tot het met kameraadjes iets uitproberen. John Farman: Pas op!: verboden voor ouders en andere volwasse nen. In veertien hoofdstukken wordt aan tieners uitgelegd hoe konflikten over onder anders slor digheid, huiswerk, kleding, sex, geld, leefgewoonten, verliefdheid en vtteriüen met ouders en opvoe ders te hanteren. Barbara Taylor: Weer en klimaat. Een aantal weerkundige onderwer pen zoals klimaten, jaargetijden, zon en temperatuur, wind, wolken, neerslag en weersverwachting wor den beschreven. Colin Threadgall: De ongeloofly- ke wereld van de dinosauriërs. Al lerlei bijzonderheden over dinosau riërs worden verteld: de grootte, het voedsel, de jachtmethode, de wijzen van vechten, het verzorgen van de jongen, het leven in de lucht en in de zeeën en het mysterieuze einde van deze dieren. Joost van Orten: Vanaf nu: win nen met Monopoly. Het gezel schapsspel Monopoly werd in 1935 bedacht door de Amerikaan Ch .B. Darrow. Momenteel zijn er in 39 landen ongeveer 110 miljoen exem plaren verkocht Wereldkampioen Joost van Orten legt uit welke in vesteringen aan te raden zijn. hoe omgegaan moet worden met faillis sement of hypotheek en welke huisregels soms toegepast moeten worden. Kontrole verlofhouders Wet Wapens en Munitie De komende weken gaat de af deling Byzondere wetten van de Regiopolitie Venray, kontro- les uitoefenen by legale vuur- wapenbezitters. Hun aandacht zal vooral uit gaan of de wapens en munitie op de juiste wijze zijn opgeborgen. Toen indertyd de zandvlakte ach ter het voormalige raadhuis met het oog op zijn toekomstige plein bestemming de naam 'Wilhelmina- plein' kreeg, was dit om meer dan één reden begrijpelyk. maar wel voorbarig: hel plein is er nooit gekomen. Nu echter deze plein-plannen niet zijn doorgegaan, is het toch vanzelfsprekend, dat met deze plan nen ook de naam Wilhelminaplein netjes in de archiefmappen worden opgeborgen. Het zou toch absurd zijn. als deze naam in de toekomst nog gebruikt gaat worden om een passage rond om het winkelcomplex er mee aan te duiden. Is het niet logischer, dat men in het betrelTende gebied eens op zoek gaat naar een geschikt al ternatief. Zo heeft er. volgens pastoor Van Haeff (1815-1884) vanaf de Hofstraat een straatje gelopen, dat op de Veldstraat (nu Wilhelminastraat) uitkwam. Dit straatje heette vol gens hem het 'Ketsenst raatje'. Tbch geen onaardige naam voor een passage! Ging men overigens langs dit zelf de straatje richting Hofstraat, dan kon met de Hofstraat oversteken en binnendoor langs de 'Porlang' bij de oost-ingang van het kerkhof komen. De Portang heeft eeuwenlang aan de Hofstraat gelegen en deze 'over steek' gemarkeerd (1628-1822). On danks het feit, dat er van het woord Portang nog geen acceptabele ver- 1 klaring gevonden is, of het moet zyn. dat er een soort verdraaiing van 'anghen Port' -haar Portang heeft plaats gevonden, zou het toch ook een zeer bruikbare naam zyn voor deze passage. Namens enkele vrienden van Venray's geschiedenis. L.M. Rutten Diefstal op bouwwerk Een 37-jarige inwoner van Casten ray deed namens een bouwbedryf uit Ysselsteyn aangifte van diefstal op een bouwwerk aan de Haag in Merselo. Er was een laserwaterpas- apparaat met oplader ter waarde van ƒ4.000,- ontvreemd. De diefstal heeft plaats gevonden tussen maan dag en dinsdag. Winkeldief had bij Justitie nog veel open staan Personeel van de telefoonwinkel in De Bleek betrapte vrijdagmiddag een 20-jarige inwoner van Bergen bij diefstal van een autotelefoon. Hy werd aangehouden en aan de poli tie overgegeven. Die ontdekte dat de man gezocht werd voor meerdere diefstallen, o.a. het stelen ran video- rekorders in Schyndel en Arnhem en twee maal diefstal ran een auto telefoon in Venlo. Tevens werd ont dekt dat de man nog enkele vonnissen moest afrekenen met Justitie. Nadat hij in Venray gast vrijheid had genoten op het politie bureau werd hy voor verder onder zoek overgedragen aan de (Militie van de regio Gennep-Bergen. Augustus 190 20.00-02.00 uur Fuif Leunen. Stichting Jong Leunen Leeft. 20-21 Nat. Midgetgolftoernooi, Restaurant Buitenlust 25 20.00-23.00 uur Volksdansfestiral schouw burg Venray 27 t/m 30 Kennis Castenray 27-28 13.00-18.00 uur ÈK Saloon Stockcars, circuit De Peel 28 10.00-17.00 uur Gezinstoertocht TWC Oost rum 28 09.00 uur Rekreatie Mendag. Paardensporl- centrum Ysselsteyn t/m 29 14.00-17.00 uur Expositie Wiel Kusters. Freu- lekeshuus, Venray T/m eind augustus ieder dinsdag 13.30 uur stadswandeling o.l.v. stadsgids. T/m half september iedere woensdag 'Wandeling door de Peel' met demonstratie turfsteken. Start 13.15 uur rotonde Ileidsepeel- weg in Ysselsteyn. Ieder maandag t/m zaterdag van 14.00-16.00 uur openstelling Gro te Kerk/St. Petrus Banden Kerk. Elke donderdagavond in augustus vr(j bridgen in de Kiosk in 't Brukske. Inschrijven 19.15 uur. aanvang 19.30 uur. Prys ƒ3.- per paar. Info: mevr. Poels, Dr. Poesstraat. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler. T. Lankveld. H. Schreven en J. Wittgen: R GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Sehmeetz. D. Vercauteren. J. de Vocht en M. v.d. Acker: D. VERCAUTEREN Merseloseweg 75, tel. 82200 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DR. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrijdag 1800 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE .APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrydagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YS S ELSTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 81458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK W.H. Kremer. W.G.A.M. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak G. GELLING Vlasakker 1, Oostrum, tel. 10956 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H.M. de Vocht. R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W. de VOCHT, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. van EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door H. van EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 82411 Motorrijder zeer ernstig gewond Maandagmiddag omstreeks 13.00 uur had op de Steegse Peel weg on der Leunen een eenzydig verkeers ongeval plaats. Een 37-jarige motorrijder uit Panningen verloor door nog onverklaarbare oorzaak de kontrole over zijn motor en botste tegen een links ran de weg staande lantaarnpaal. De bestuur der werd met inwendig letsel naar het ziekenhuis overgebracht, waar operatief moest worden ingegre pen. De toestand werd als zeer ern stig bestempeld. De motor werd zwaar beschadigd. Messteek bleek wespesteek Zaterdagmiddag kreeg de politie via de alarmcentrale een melding binnen dat een ambulance naar een warenhuis in de Schoolstraat was gestuurd, waar een vrouw met een mes gestoken zou zijn. Then de politie ter plaatse was. bleek de vrouw al in de ambulance te liggen, maar van een messteek was geen sprake. De vrouw was door een wesp gestoken en wel zo danig dat ze direkt naar het zieken huis moest worden vervoerd en daar ter obeserratie moest worden opgenomen. Een wespesteek kan fataal zijn. dat hebben onlangs nog twee Nederlanders ondervonden, die aan zo'n steek overleden zyn. Dronken bestuurder Dinsdagmiddag kwam er by de politie een melding binnen dat op de Stationsweg een auto reed waar van de bestuurder onder invloed van alcohol was. Naby de Mgr. Hanssenstraat kon de politie de auto staande houden. De bestuur der. een 58-jarige Venraynaar ver keerde daadwerkelijk onder invloed. De blaastest rechtvaardig de een ry verbod van zeven uur. aan zegging dat proces-verbaal inzake het r(jden onder invloed wordt op gemaakt en invordering van het rij- bewys.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3