Tweede editie Venray Cup completer Alle verenigingen uit gemeente present W. Oostrum S.V. Ysselsteyn S.V. Merselo S.V. Castenray D.I.S. Oirlo V.V. Holthees-Smakt S.V. Leunen S.V. Merselo S.V. Venray I PEEL EN MAAS Donderdag 4 augustus 1994 - Pagina 5 Donderdag 11 augustus, daags na het einde van Venrayse kermis, trappen acht voetbalteams uit de gemeente voor de eerste keer af in de strijd om de Venray Cup. Aan het handicap-toernooi om de Ven ray Cup doen dit jaar alle voetbal verenigingen uit de gemeente mee. Het toernooi heeft ook meer waarde voor de voorbereiding ge kregen. Door de veranderde inde lingen komen bijna alle deel nemende teams elkaar namelijk in de kompetitie tegen. De finale om de Venray Cup wordt vrijdag 19 augustus gespeeld. De Venray Cup is een initiatief van de voetbalverenigingen uit de gemeente zelf en is behalve als sportieve voorbereiding op het na derende seizoen ook bedoeld om de kontakten tussen de clubs onder ling te verstevigen. Het toernooi kent een handicap-vorm, dat wil zeggen dat in de kompetitie hoger - geplaatste ploegen aan een wed strijd beginnen met één doelpunt tegen. Om het verschil te verklei nen treedt SV Venray bovendien aan met het derde elftal. Die maat regelen moeten een spannend ver loop van het toernooi stimuleren. Het toernooi wordt afgewerkt in twee poules van vier ploegen. Elk team speelt in de poule één keer te gen de beide andere elftallen. De beide poulewinnaars komen daar na direkt tegen elkaar uit in de fi nale. Die wordt niet op neutraal terrein, maar op het veld van één der finalisten gespeeld. De Venray Cup, een beker van ruim een halve meter hoog die ter beschikking is gesteld door Van den Munckhof B.V., de uitgever van I 'Peel en Maas', is momenteel in het bezit van DIS uit Oirlo. Na een gelijkopgaande strijd in de beide poules en een spannende ontkno ping in de finale tegen buurdorp Oostrum mochten de Oirlonaren de beker als eerste mee naar het clu blokaal torsen. DIS is niet helemaal gerust op prolongatie, maar het handicap-systeem en de wijzigin gen in de teams maken het moei- lyk om vooraf een winnaar te voorspellen. In elk geval is het toer nooi een goede graadmeter voor de trainers aan het begin van een nieuw seizoen. W Oostrum kwam in het af gelopen seizoen opnieuw één doelpunt tekort om terug te ke ren in de 4e klasse KNVB. Even was er de teleurstelling, maar inmiddels heeft iedereen het oog weer gericht op het nieuwe seizoen. Een seizoen waarin W Oostrum haar opwachting maakt in de nieuw gevormde hoofdklasse van de afdeling Limburg, maar ook een seizoen waarin W Oostrum haar 60- jarig bestaan gaat vieren. Deze viering gaat plaatsvin den van 25 t/m 28 mei 1995. Maar eerst begint de aanloop naar de kompetitie met deelna me aan de Venray Cup 1994. In 1993 wist W Oostrum de finale te halen en in een spannende finale werd nipt verloren van DIS. Trainer Henk van Rhee be gint vol vertrouwen aan zijn tweede seizoen en zag de selek- tie sterker worden doordat er maar liefst zeven jeugdspelers overkwamen, allen rijp voor de selektie. Het beleid rondom de jeugd opleiding wordt uitstekend door het jeugdbestuur en tech nische staf uitgevoerd en onder leiding van jeugdtrainer Gerard Stappershoef neemt de A-jeugd ook komend seizoen weer deel aan het groepsvoetbal. Daar door is er een betere aanslui ting als een jeugdspeler over komt naar de senioren. De eerste training, onder WK- temperatuur, zit er inmiddels op en onze jongens hebben er weer zin in. Poule-indeling Poule A: 1. Holthees 2. Oost nun 3. SW 4. Leunen Poule B: 1. Ysselsteyn 2. DIS 3. Casten ray 4. Merselo De Vemuy Cup, gesponsord door drukkerij, van den Munekhof bv nloorboekhandel De symboliek van de Venray Cup: een Oirlo-speler vuurt een vrije trap af op een muurtje bestaande uit spelers van Merselo, Ysselsteyn, Leunen, Venray, Castenray en Oostrum. De speler van Holthees- Smakt ontbrak tijdens de foto- De wedstrijden Donderdag 11 aug., 19.00 uur: Holthees-Oostrum SW-Leunen Ysselsteyn-DIS Castenray-Merselo Zaterdag 18 aug., 18.00 uur: Oostrum-SW Leunen-Holthees DIS-Castenray Merselo-Ysselsteyn Dinsdag 16 aug., 19.00 uur: Holthees-SW Oostrum-Leunen Ysselsteyn-Castenray DIS-Merselo Vrijdag 19 aug., 19.00 uur: Ï1NALE Winnaar Poule A-Winnaar Poule B (plaats: bij A of B). SV Ysselsteyn werd opgericht in 1929. De eerste 'wedstrijden' werden gespeeld op een stukje woeste heidegrond, geheel in de pioniersgeest van de inwoners van Ysselsteyn. By de oprich ting telde de vereniging die de naam Victoria droeg vijftien le den. Het eerste kampioenschap werd in 1933 binnengehaald. Tydens de bezetting moest de naam veranderd worden in Ys selsteyn. Na de oorlog kwam Ys selsteyn uit in de 2e klasse, behaalde in 1948 het kampi oenschap, maar promoveerde pas in 1950. Degiadatie volgde echter in 1952. In het seizoen 1969-1970, ko mend seizoen 25 jaar geleden, kon SV Ysselsteyn eindelijk spreken van een goede eigen ac commodatie, toen sportpark De Vlies in gebruik genomen werd. Sinds 1977 kende de vereni ging weer sprekende suksessen met een kampioenschap in de 2e klasse in dat jaar, het kampi oenschap in de le klasse in 1984, gevolgd door het kampi oenschap in de 4e klasse KNVB in 1989. Helaas volgde het jaar daarop weer degradatie vanuit de 3e klasse. Sindsdien hand haaft het eerste team van Ys selsteyn zich daar uitstekend. SV Ysselsteyn hoopt ook voor het komende seizoen op hand having in de 4e klasse en pro beert mee te dingen naar een periodetitel. Voor het komende seizoen staat het team voor het derde jaar onder leiding van trainer Pieter Delauw en leider Geert van Gassel. Behalve sprekende suksessen kende de vereniging ook diver se kampioenschappen bij lage re elftallen en jeugdteams. De jeugd is zeer belangrijk voor SV Ysselsteyn. Komende seizoen zullen negen jeugdspelers doorstromen naar de senioren, waarvan een aantal naar de se lektie. Jeugdtrainer Josef Sassa- bone heeft de taak om de junioren en SV Ysselsteyn op voetbalgebied te ontwikkelen. Verder is de vereniging sinds 1987 gefuseerd met de korfbal vereniging De Peelkorf. De voetbaltak van SV Ys selsteyn telt thans ongeveer 125 senioren-leden en 90 jeugdleden. De selektie wordt gesponsord door Autobedryf Gommans-de Wit, Autoschade- bedryf Hulsterdreef en Maes- sen Recycling/Zand en Grind. De Merselose voetballief hebbers halen opgelucht adem. Nog maar enkele weken terug zag het er naar uit dat Merselo 1 voortaan de punten moesten gaan halen in het Zuidlimburg se land. Een sportief gezien, on sportieve verenigingsstraf. Maar het bestuur van onze vereniging heeft direkt bij de KNVB haar wensen kenbaar ge maakt en de nodige over en weer kontakten brachten uit eindelijk het gewenste resul taat: Merselo 1 ingedeeld bij de overige standaardteams uit de ze gerio. Deze uitslag is aanlei ding om de komende kompe titie met vertrouwen tegemoet te zien. Niet dat het nog jeugdi ge team direkt een woordje bo venin mee zal spreken, maar ze zullen hun sportieve plicht ver vullen en ze zullen groeien in de wedstrijden tegen de vaan deldragers uit de regio. Met onze nieuwe trainer An- toon Arts uit Oirlo werd er een trainer aangesteld die onze ver eniging van haver tot gort kent Hij speelde zelf als geboren Merselonaar jarenlang in ons eerste team en had al eens eer der onze vereniging onder zijn Hoede. We hopen dat mede door zijn inzicht onze jongens een stimulans krijgen, wat zich straks op het veld zal uitwijzen. Al zes seizoenen 'eigen haard'-meubelen, de hoofd sponsor en onlangs werd het kontrakt weer met drie seizoe nen verlengd met de firma die meubelzaken heeft in Sevenum en Venlo. De overige teams van de vereniging, van zowel de af deling voetbal als korfbal wor den gesponsord door plaatse lijke ondernemers uit zowel Merselo, Vredepeel en Venray. Ondernemers die het dus mede mogelyk maken dat verenigin gen in dorpen bestaansrecht hebben. SV Merselo is een bloeiende vereniging, die met de hulp van vele vrijwilligers weer vol ver trouwen de kompetitie ingaat. En die, zeker gezien de her nieuwde kompetitie-indeling, weer vele supporters langs de lyn zal trekken, zowel thuis op sportpark De Vloed, als uit. De strijd om de Venray Cup is een goed initiatief en bewijst eens te meer dat de verenigin gen, die op bestuurlijk vlak el kaar nodig hebben, dit ook sportief voortgezet wilden zien op de grasmat. Gezien de ont wikkelingen binnen de KNVB zal dit zeer zeker in de nabije toekomst van groot belang blijven. SV Merselo wenst iedereen een sportieve strijd toe en alle verenigingen sukses in de ko mende kompetitie. Een kompe titie waarin Merselo in het traditionele geel/zwart, weer als vanouds zal spelen op de Noord limburgse voetbalvelden. Castenray zal dit jaar voor het eerst deelnemen aan de Venray Cup. Vorig jaar nog was Casten ray toeschouwer, nu echter is men van mening dat men ook aan deze cup kan deelnemen. In groep B zal Castenray als tegenstanders Merselo, DIS en Ysselsteyn ontmoeten. De formatie onder leiding van M. Fokkens, voor het derdejaar trainer in Castenray, is ten op zichte van vorig jaar met enkele spelers veranderd. Henk Arts is gestopt, W. van Osch zal een plaats bij de selektie innemen, komend uit de eigen jeugd. Daar waar vorig jaar ook al en kele verjonging was met Ron van Osch en Ivan Maes. DIS (Door Inspanning Sterk) is een sportvereniging met een voetbaltak en een korfbal tak. De shirtsponsoring bij de voetbalsenioren gebeurt al vele jaren door Electro Gommans uit Oirlo. De shirtsponsoring bij de korfbalsters wordt al gerui me tyd verzorgd door het Oirlo- se pluimvee-servicebedrijf SEP- Peeters. Het jeugdgedeelte van de voetbaltak speelt al jaren sa men met buurtgenoot en me- desportparkbewoner Castenray. Terug naar de senioren: DIS komt komend seizoen zowel bij voetbal als korfbal met vier seniorenteams uit. Daarnaast is nog een veteranenvoetbalteam aktief waarvan het Oirlose bouwbedrijf Van den Broek als shirtsponsor fungeert DIS 1 Vorig jaar werd DIS 1 de ver rassende winnaar van de eerste editie van de Venray Cup. In een prachtige finale werd buur Oostrum verslagen. In de kom petitie ging het minder goed. Het teveel verloren terrein in de aanvangsfase kon ondanks veel inzet niet meer worden goedge maakt. Mede door de kompeti tiewijziging was de nieuwe hoofdklasse geen haalbare kaart en komt DIS 1 derhalve in het nieuwe seizoen uit in de nieuwe eerste klasse standaard. Blijven trainer (Hay Cox), lei der (Jan Nelissen7 en grens rechter (Willie Claessens) in funktie, daarentegen staat het vertrek van de selektiespelers Eric Kurvers, Eric Geurts, Rob Classens en Piet Kusters. Wel krijgen de senioren versterking vanuit de jeugd van Bart Joos- ten, Roel de Rijck en Maikel Wennekers. In de nieuwe kompetitie zyn alleen nog TOP en America over van verleden jaar. De overige teams zijn allemaal nieuw te weten Castenray, Eiker Boys, FC Steyl, Geysteren, Griendtsveen, Holthees, Kronenberg, Merselo en RKBVC. Wat betreft de komende Ven ray Cup zal DIS 1 trachten de CUP te verdedigen, maar beseft ook terdege dat prolongatie een zeer moeilijk karwei zal gaan worden. Een bijzondere vereniging, die - nog steeds - twee dorpen en zelfs twee provincies verte genwoordigt. Bovendien is het waarschijnlijk de kleinste voet balvereniging van de gemeente. Opmerkelijk is ook dat Holt hees-Smakt sinds afgelopen sei zoen de hele jeugdafdeling heeft 'overgedaan' aan Volhar ding uit Vierlingsbeek. Het eerste team komt dit jaar samen met onder meer Casten ray, DIS, Merselo, Geysteren, America, Griendtsveen en Kro nenberg uit in de eerste klasse E van de afdeling Limburg. Ook dit seizoen staat Holthees- Smakt onder leiding van de Grubbenvorster trainer Piet Kepser en houdt voor het ko mend seizoen vast aan verzorgd en aanvallend voetbal. Sponsor is voor het tweede seizoen Hol- these kunststof spuitgietbedrijf LOBO B.V. Voor de Venray Cup streeft Holthees-Smakt naar een betere klassering dan vorig jaar, toen de vereniging zevende en laatste werd. Ondanks het 'afstoten' van de jeugdafdeling noemt Holthees- Smakt zichzelf een vereniging met toekomst. Ze leidt dat af uit het grote aantal aktiviteiten ook buiten het voetbalveld. W Holthees-Smakt is (medeorga nisator van de Loobeekloop, het Stratentoemooi en het jaarlijk se Pater Ludovicus-nederlagen- toemooi. De vereniging Leunen is rela tief gezien een jonge vereni ging. Wy bestonden dit afgelo pen jaar pas 31 jaar. Leunen is ook een erg aktieve vereniging waarin zo'n 250 voetballers en voetballertjes iedere week hun favoriete sport beoefenen. Voor al onze jeugd krijgt veel aan dacht omdat ons bestuur van het standpunt uitgaat 'Wie de jeugd heeft heeft de toekomst'. Wy hebben dan ook in vergelij king met andere dorpen om ons heen veel jeugdelftallen, namelijk elf. Deze zijn verdeeld in één A-elftal, één B-elftal, twee C-elftallen, twee D-elftallen, drie E-elftallen en twee F-elftallen. Onze vereniging heeft ook een bloeiende veteranenafde- ling, waarin 22 aktieve spelers per jaar zo'n 40 wedstryden spelen, en waarvan de derde helft zeker zo belangrijk is als de eerste twee. De senioren bij onze club worden verdeeld over zeven elf tallen waarvan het eerste 4e- klasse KNVB speelt, het tweede le-klasse, het derde 2e-klasse, het vierde 3e-klasse en het vijf de, zesde en zevende 4e-klasse afdeling. Dit alles met wisselen de resultaten. Als je dit rijtje zo eens beziet dan kun je zien dat er iedere week ook weer veel mensen no dig zijn om de aktieven aan het voetballen te houden. Deze mensen worden vooraf gegaan door een aktief bestuur onder leiding van Peter Loenen (voor zitter), Willy Claessens (sekreta- ris). Jan Gielens (penningmees ter) en Henk Mariens als hoofd jeugdzaken. Zij slagen er ieder jaar toch maar weer in om sa men met de ongeveer 50 vrij willigers (leiders, trainers, grensrechters, jeugdleiders, wedstrijdleiders en kantineper- soneel) de vereniging te laten bloeien zoals ze er nu voorstaat Onze selektie staat onder lei ding van een jonge maar erg ak tieve trainer, Henk Stiphout, die komend seizoen aan zijn derde seizoen bij SV Leunen be gint. De afgelopen twee seizoe nen heeft de hoofdmacht van onze vereniging het toch ge presteerd om de na-kompetitie te halen. Ook het tweede en der de elftal draaiden het afgelopen jaar bovenin mee. Een bewijs dus dat er in Leunen veel goede voetballers huizen. Afgelopen jaar voetbalden er bij SV Leunen een paar jongens uit Venray. Zij hebben helaas besloten om komend jaar toch weer naar hun oude vereniging terug te keren. Jammer. Omdat ook Maarten Claes sens heeft besloten om een stapje terug te doen, zal er ko mend jaar een beroep gedaan moeten worden op de jeugd. Nou ja, in het tweede elftal lo pen een paar talenten rond die klaar zijn voor het grote werk. De Merselose voetballief hebbers halen opgelucht adem. Nog maar enkele weken terug zag het er naar uit dat Merselo 1 voortaan de punten moesten gaan halen in het Zuidlimburg se land. Een sportief gezien, on sportieve verenigingsstraf. Maar het bestuur van onze vereniging heeft direkt bij de KNVB haar wensen kenbaar ge maakt en de nodige over en weer kontakten brachten uit eindelijk het gewenste resul taat: Merselo 1 ingedeeld bij de overige standaardteams uit de ze gerio. Deze uitslag is aanlei ding om de komende kompe titie met vertrouwen tegemoet te zien. Niet dat het nog jeugdi ge team direkt een woordje bo venin mee zal spreken, maar ze zullen hun sportieve plicht ver vullen en ze zullen groeien in de wedstryden tegen de vaan deldragers uit de regio. Met onze nieuwe trainer An- toon Arts uit Oirlo werd er een trainer aangesteld die onze ver eniging van haver tot gort kent. Hij speelde zelf als geboren Merselonaar jarenlang in ons eerste team en had al eens eer der onze vereniging onder zijn Hoede. We hopen dat mede door zyn inzicht onze jongens een stimulans krijgen, wat zich straks op het veld zal uitwijzen. Al zes seizoenen 'eigen haard'-meubelen, de hoofd sponsor en onlangs werd het kontrakt weer met drie seizoe nen verlengd met de firma die meubelzaken heeft in Sevenum en Venlo. De overige teams van de vereniging, van zowel de af deling voetbal als korlbal wor den gesponsord door plaatse lijke ondernemers uit zowel Merselo, Vredepeel en Venray. Ondernemers die het dus mede mogelijk maken dat verenigin gen in dorpen bestaansrecht hebben. SV Merselo is een bloeiende vereniging, die met de hulp van vele vrijwilligers weer vol ver trouwen de kompetitie ingaat. En die, zeker gezien de her nieuwde kompetitie-indeling, weer vele supporters langs de lijn zal trekken, zowel thuis op sportpark De Vloed, als uit. De stryd om de Venray Cup is een goed initiatief en bewijst eens te meer dat de verenigin gen, die op bestuurlijk vlak el kaar nodig hebben, dit ook sportief voortgezet wilden zien op de grasmat. Gezien de ont wikkelingen binnen de KNVB zal dit zeer zeker in de nabije toekomst van groot belang blijven. SV Merselo wenst iedereen een sportieve strijd toe en alle verenigingen sukses in de ko mende kompetitie. Een kompe titie waarin Merselo in het traditionele geel/zwart, weer als vanouds zal spelen op de Noord limburgse voetbalvelden. SV Venray is - uiteraard - de grootste deelnemende vereniging aan de Venray Cup. De club telt bijna 900 leden en is daarmee de grootste voetbalvereniging van Limburg. SV Venray brengt komend seizoen 16 seniorenelftallen op de been, plus twee dames- en evenzoveel meisjeselftallen. Daarnaast doen 36 jongenselftallen mee aan de di verse kompetities. Dit seizoen is het vijftig jaar geleden dat SVV werd opgericht en dat betekent groot feest in 1995. Binnen de vere niging wordt druk gewerkt aan een aantrekkelijk feestprogramma met amusement, toernooien en een bijzondere jubileumwedstrijd. SV Venray is een vaste waarde in de hoofdklasse C, waarvan de ploeg medio jaren '80 ook kampioen wist te worden. Afgelopen sei zoen eindigde Venray, na een onverwacht sterke eerste seizoenshelft, in de middenmoot. SV Venray wordt voor het derde seizoen getraind door Maarten Arts, onder meer geassisteerd door oud-speler Noud Janssen. De selektie is deze week weer aan de training begonnen en doet dat zonder Wim Jacobs, die naar eerste divisionist VW vertrok, en zonder Norbert van Haren, die een trapje lager gaat voetballen. Hoofdpsonsor van de Venrayse hoofdklasser is metaalwaren fa briek Inalfa. Sportzaak A&S Intersport is kledingsponsor.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 5