O f5,- korting ZOMERFINALE Rio-dag met luchtshow en Braziliaanse braderie REGIOKALENDER Evergreen verhuisd VAN OORSCHOT MODE Bibliotheek- nieuws 1 CHRIS I FOTO'S Superfilms in Venray Keurslager Verschuuren en medewerkers Oudste koorzanger overleden Geslaagd Gradje Lemmens Geslaagd VVV-nieuws Donderdag 4 augustus 1994 - Pagina 3 Grootste luchtballon van Nederland stijgt op Een spektakulaire luchtshow, een Braziliaanse braderie met Rio-bazar, boekenmarkt, Latijns-Amerikaanse muziek, een rad van avontuur, gezellig terras en een speciale kinderhoek zijn de belangrijkste onderdelen van een spetterende Rio-dag op zon dag 7 augustus te Blitterswijck. De entree van deze toeristische fa miliedag is gratis. I Op de speelweide en het grote sportveld van rekreatiepark Het j Roekenbosch in Blitterswijck (ge meente Meerlo-Wanssum) vindt de- j ze zomerse happening plaats. De opbrengst van deze Rio-dag is voor een straatkinderprojekt in Rio de Janeiro. Meerlo-Wanssum zet zich gedurende twee jaar in voor de in richting van een huis voor straat meisjes met een baby en de eerste inrichting van een technische school voor straatjongens. BRADERIE Het programma begint om 13.30 uur en duurt tot ongeveer 19.00 uur. Op de Rio-markt is ónder meer een Braziliaanse braderie waar o.a. Braziliaanse snuisterijen (oorbel len, hangers, armbanden) worden verkocht die in Rio gemaakt zijn door straatkinderen en er is een verkoop van Latijns-Amerikaanse kleding. De komplete dorpsbiblio theek van Blitterswijck wordt tij dens deze braderie ook verkocht, terwijl de in deze regio zeer beken de Klazien uit Zalk een eigen na- tuurstand heeft op de braderie. Verder is er een stand van de We reldwinkel Venray en wordt infor matie gegeven over het werk van de stichting Ontwikkelingssamenwer king over het straatkinderprojekt Rio. Tenslotte is er een informa tiestand over bijzondere vliegreizen naar Rio de Janeiro met onder an dere een bezoek aan het staatkin- derprojekt. Op het grote podium treedt regel matig de Latijns-Amerikaans mu ziekgroep Bahia Linda op. Boven dien worden hier giften aangebo den door bedrijven, organisaties en particulieren. Op dit podium wordt ook de Iranees Homi Hakimi gehul digd die speciaal voor het straatkin derprojekt een sponsorfietstocht van 3125 km door ons land heeft gefietst. Voor de kinderen is een speciale speelweide ingericht met tal van spellen en een poppenkastvoorstel ling. De poppenkast wordt verzorgd door Anny Jacobs uit Wanssum. De keramiste Mieke van Vroonhoven uit Geysteren verzorgt voor de Let op: De bibliotheek is in de kermis-week normaal geopend, vanaf maandag 8 august us kunt u weer boeken lenen. VOORGELEZEN WORDEN! Ook als kinderen volwassen zijn, vinden zij voorgelezen worden nog steeds leuk! Tijdens literaire avon den of vertelmanifestaties spreekt een blik in de zaal doorgaans boekdelen. 'Weet je wat leuk is, als ik uren lang op de ladder sta te schuren en te verven', zei laatst iemand. 'Mijn walkman opzetten en me lekker la ten voorlezen! Je hebt tegenwoordig zoveel leuke boeken op band'. Voorgelezen worden is leuk én- niet aan leeftijd gebonden. De jeugdbibliotheek heeft sinds een jaar een kollektie geluidscas settes voor de jeugd. Dit is een groot sukses gebleken. De bibliotheek Venray heeft nu ook een kollektie 'Gesproken boe kleintjes een speciale klei- happening. Het Antonius-gilde van Blitterswijck staat er met een zelf ontworpen negerzoenwerpspel voor de kinderen. ALR-SHOW Op het grote terrein van Het Roe- kenbos wordt 's middags een spek takulaire luchtshow afgewerkt. Rond half drie geven leden van de modelvliegclub Apollo uit Horst een spektakulaire show met hun zelfgebouwde vliegtuigen. Rond de klok van vier uur geven liefst tien parachutisten van vliegclub Teuge een wervelende show en demon stratie en na zes uur, dat hangt me de af van de weersgesteldheid, wordt alles gereed gemaakt voor het opstijgen van Nederlands groot ste luchtballon met onze wereldbe roemde ballonvaarder Henk Brink. Deze ballonvaarder bereidt zich nu voor op een non-stop ballonvaart rond de wereld. Deze unieke vlucht moet plaatsvinden in het najaar en begin volgend jaar. De ballon waar mee deze krachttoer wordt uitge haald is ontwikkeld door Fokker Space and Systems. De ballon zal op 13 km hoogte gaan varen. De ballon is gevuld met vijfentwintig miljoen liter edelgas helium. Het gevaarte weegt 10.500 kilo en is 82 meter hoog. Ondertussen is Henk Brink bezig om voor die tijd zoveel moge lijk vluchten te maken. LOTERIJ Op het kleine podium is doorlo pend het rad van avontuur. Er zijn waardevolle prijzen te winnen. Rond 17.00 uur is de trekking van de grote loterij door burgemeester J. Hahn ran Meerlo-Wanssum en notaris Mathijsen uit Wanssum/ Venray. De eerste prijs is een tien daagse reis voor twee personen naar Rio de Janeiro. De tweede prijs een vakantie in een bungalowpark in de Ardennen van de exploitant van Het Roekenbos en de derde prijs een exclusief etentje in eet huis Den Boogaard in Geysteren. Informatie over de loterij bij Afko Schoonbeek, tel. 04789-1970. Deze grote.^openlucht Rio-dag wordt georganiseerd door de stichting Ontwikkelingssamen werking Meerlo-Wanssum als af sluiting van een twee jaar durende aktie voor het straatkin derprojekt Sint Martinus in Rio de Janeiro. De happening is spe ciaal bedoeld voor de inwoners van Meerlo-Wanssum en geïnte resseerden in de regio en in het bijzonder de toeristen die gast zyn in Noord-Limburg. ken' voor volwassenen. Cassette bandjes met verhalen en romans in grote verscheidenheid. Om enkele auteurs te noemen: AC. Baantjes, Boudewijn Büch, Hella Haasse, Yvonne Keuls, Kees van Kooten, Jan Wolkers. Maar ook Henny Thijs- sing-de Boer en Margreet. van Hoorn. Aan het lenen van deze ma terialen zyn geen extra kosten ver bonden. Kom ook voor 'gesproken boeken' naar de bibliotheek, Merseloseweg 59. 5801 CC Venray, tel. 04780- 81970. Openingstijden Maandag t/m donderdag 14.00-18.00 Vrydag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Bevangen door de warmte Vorige week woensdag werd een politiepatrouille naai' de Kastan jestraat gestuurd, waar in 78-jarige inwoner van Venray door de warm te bevangen was. De man werd door de ambulance in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis over gebracht Hy was veel te warm ge kleed voor de tropische tempera turen. SCHOOLSTRAAT 5 UUR iT, 5801 BN VENRAY bij ontwikkelen en afdrukken van uw kleurenfilms (tegen inlevering van deze advertentie, geldig in de maand augustus 1994) Deze week is de première ran BE VERLY HILLS COP 3. Deze nieuwste film van Eddie Murphy trok on danks de tropische temperaturen afgelopen weekend in de voorpre mière veel belangstelling. Men mag dus aannemen, dat Luxor daarmee een fantastische kermishit in huis heeft. De FL1NSTONES trekt ook enorm veel bezoekers. Ook in de kermis- week zal het goed raak zyn. STRICKING DISTANCE de spekta kulaire aktiefilm van Bruce Willis gaat de derde week in MAVERIK weet de lachters op de hand te krij gen en gaat de vierde week in. Walt Disney's visie op CATS draait alweer zes weken in Venray. Deze Neder lands gesproken tekenfilm zal ook in de kermisweek veel bezoekers gaan trekken. Omdat volgende week geen Peel en Maas verschijnt attenderen wij nu reeds op de volgende grootse première. SPEED gaat op 11 augustus in Venray draaien. Dit is het meest overdonderende schouwspel, dat Hollywood ooit heeft afgeleverd. In een bus is een bom geplaatst die af gaat als de snelheid te laag wordt. Pure sensatie. In Hollywood erkent men dat dit allesovertreffende amu sement is. Deze film zal inslaan als een bom. Tijdens de kermisdagen zijn wij gesloten. Donderdag 11 augustus staan wij weer voor u klaar. KEURSLAGER Zondag 31 juli overleed Lei van Els, met z'n 94 jaar de oudste aktie- ve koorzanger in de gemeente. Van Els was byna 25 jaar lid van de ge mengde zangvereniging Crescendo, waarvan hij ook vele jaren sekreta- ris is geweest. Lei van Els is vandaag begraven. De uitvaartdienst vond plaats in de Paterskerk. Gemengde zangvereni ging Crescendo verleende muzikale medewerking aan de dienst. Aan het Onderwijscentrum Hore ca behaalde Carsten Keuten (22) uit Venray onlangs het diploma pri mair restaurantkok. In memoriam In de leeftijd van 78 jaar over leed in Beukenrode, waar hij al vele jaren liefdevol werd ver pleegd, de Oostrummer Gradje Lemmens. Het is haast ondoenlijk om de vele funkties die Gradje Lem mens zowel voor de oorlog als enkele tientallen jaren daarna heeft vervuld voor de Oostrum- se gemeenschap te vermelden. Mede door de inzet van deze sla ger is in Oostrum veel tot stand gekomen. We doen maar - nog maals, onvolledig - een greep: als klein manneke begonnen als muzikant bij de harmonie Sub Matris Tutela, waarvan zijn vader president was. Hij bleef zijn liefde voor de muziek uit dragen, vele jaren lang en was van die harmonie ook enkele ja ren president. Aktief als to neelspeler bij toneelvereniging De Vlasbloem. Maar dat was niet voldoende, daarvan was hij ook vele jaren de stuwende kracht als regisseur. Hij behoorde tot de oprich ters van de voetbalvereniging Oostrum en van die vereniging was hij vele jaren penning meester. Carnaval zonder Gradje vie ren was in Oostrum niet moge lijk. Jarenlang was hij vorst van de Karklingels. Aktief in de commissie van samenwerking zoals de Dorpsraad in Oostrum zich noemde. Toen hij zijn slagerij over droeg verhuisde hij naar Ven ray, maar dat was voor hem moeilijk wennen, want dan was hij niet meer in Oostfüm. Wat was hij blij toen hy enkele ja ren geleden kon terugkeren naar Oostrum, helaas te kort ei- genlijk. Voor zijn verdiensten voor de Oostrumse gemeenschap in het 'bijzonder behaagde het H.M. de Koningin om hem een konin klijke onderscheiding in de or de van Oranje Nassau te ver lenen. De Bond van Limburgse Carnavalsverenigingen, de BCL, verleende hem een hoge onder scheiding. Maandagmorgen werd Grad je, na een plechtige uitvaart dienst in de parochiekerk van Oostrum, op het kerkhof Trans Cedron aan de schoot der aarde toevertrouwd. Hier zal Gradje die rust vinden die hij in zijn aktief verenigingsleven nooit heeft gevonden. Gabrielle Cunnen is geslaagd voor haar doctoraal examen Neder lands Recht, richting economisch publiek- en bedryfsrecht aan de Universiteit te Utrecht. Aan de Rijks Universiteit Utrecht is Sabine Custers uit Venray af gestudeerd als dierenarts. Diefstal bromfiets Maandagmiddag om 14.00 uur stalde een 75-jarige inwoner uit Horst zijn Puch bromfiets aan de Henseniusstraat. Met een beugel- slot beveiligde hij zijn bromfiets. Maar dat bleek toch nog onvoldoen de te zijn want toen hij om 15.00 uur op die plaats terugkeerde was zijn bromfiets verdwenen. In de Peel en Maas Regiokalender, vindt u een korte opsomming van evene menten en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redaktione- le kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. 7-8 Luikse markt en vlooienmarkt in en rond Brouwershuis te Broekhuizen. Van 10.00 tot 18.00 uur. Er is ook een amuse mentsprogramma. Entreeprys ƒ3,- voor volwassenen, 65-plussers en jeugd van 13 t/m 16 jaar ƒ2,-. Kinderen t/m 12 jaar gratis. 7-8 Tirolermarkt in Roggel van 11.00 tot 01.00 uur. Braderie in Tiro- ler sfeer met muziek en kinderattrakties. Centrum autovrij, toe gang gratis. 7-5/2-10 Vleermuizenexpositie Jochumhof Steyl. Wetenswaardigheden over leefwijze, voortplanting etc. van deze kleine zoogdieren. Geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Entreeprijs ƒ4,-, kinderen tot 12 jaar (on der begeleiding) gratis. Fietstocht Limburgs Landschap door en langs eigendommen van Limburgs Landschap in Noord-Limburg. Deelnemen kost ƒ5.- en daarmee steunt u het werk van de stichting. Routepaketten te koop bjj VW's in de buurt en in Poortgebouw kasteel Arcen. Iloningslingerdemonstratie in Zoemhukse. Tussen 11.00 en 13.00 uur. Gratis toegang. Modelbjjenstand 't Zoemhukske ligt in de Kasteelse Bossen in Horst 7-8 7-8 Per 1 augustus is Evergreen, zij den bloemen, planten en bomen verhuisd van Stationsweg 126 naar Patersstraat 24a te Venray. De zyden bloemen van Evergreen zyn kwalitatief hoogwaardige pro- dukten. Ze zijn gemaakt van zijde, katoen en polyester. Zijde maakt dat het produkt zacht en zeer lyn van struktuur is. Katoen geeft, ste vigheid en polyester maakt het pro dukt zeer sterk. De stof is geverfd met een nauw keurig op kleur gebrachte verfstof en daarna voorzien van een coa ting. Deze coating geeft enerzijds een zachte glans aan de blaadjes zo als dit in de natuur ook te zien is. Daarnaast beschermt de coating het materiaal tegen aanslag van bij voorbeeld nicotine, water en ultra violette straling uit het zonlicht. Verkleuren is dus niet mogelijk. Een gelijktijdig voordeel is dat de coating het onderhoud vergemak kelijkt. Eventueel stof kan gewoon met een sopje worden afgenomen. Een speciaal reinigingsmiddel is niet nodig. Het fenomeen zijden bloem bestaat al ruim 1000 jaar en komt oorspronkelijk uit China. Als een vorm van kunstnijverheid experi menteerden de Chinezen met zij den stoffen in gebruiksartikelen, kleding, maar ook bloemen en planten. Tussen 1920 en 1930 emi greerden veel Chinezen naar Noord- Amerika en informeerden bij bloe misten naar de zyden bloemen en planten. Handelaren haakten hier op in en haalden het produkt naar Noord-Amerika. Er is echter wel een verschil. Het Chines produkt is lyn van vorm en kleur. De produk- ten die op de Amerikaanse markt belanden, zyn ook op de Ameri kaanse smaak afgestemd. Vaak zijn het schreeuwende, onnatuurlijke kleuren en is het materiaal niet ge- perfektioneerd. Het is om bovenstaande redenen dat de zijden bloem pas 20 tot 30 jaar geleden in Europa bekend werd en in de winkels te koop werd aangeboden. Door het uitgebreide aanbod in kleur en vorm is het mo menteel bijzonder populair bij de aankleding van huiskamers, kanto ren, showrooms en ontvangstruim ten. Daarnaast is het produkt zeer geschikt voor de decoreren van beurzen, etalages en tentoonstel lingen. Vanwege deze heropening zyn er diverse aanbiedingen voor de klant in petto, zoals zijden roos en zijden tulp van ƒ1,50 per stuk en alle plan ten, bomen en bloemstukken voor de halve prijs. Deze aanbiedingen gelden alleen voor de maand augus tus. Tot ziens bij Evergreen, Pa tersstraat 24a te Venray. Gevonden en verloren voorwerpen GEVONDEN Papegaai; Portefeuille,- Fies Bata- vus, fiets Heidemann, fiets Mondia, fiets Cortina: Trouwring; 3x Hond: Hond Labrador; Schoen; Dier; Arm band; 3x Bankpas; Konijn: 2x Sleu tel; Sleutel Abus; 4x Portemonnee; Bril; Fietstas. VERLOREN 5x Bankpas Rabo; 6x Bankpas; Bankpas ABN-Amro; Bankpas Cre dit Lyonnais; 4x Sleutel; Sleutel Ford; Sleutel o.a. Yale; 6x Portemon nee; Portemonnee Esprit; Porte monnee Dutch; Vaarbewijs; Arm band; Trouwring Arco; Hond Labra dor; Hond; Etui; Abonnement; Kentekenplaat; Dier; Bril. Auto uit de bocht Vrijdagavond zag een 19-jarige bestuurder van een personenauto op de Ysselsteynseweg in een bocht ter hoogte van Heide twee tegenlig gers aankomen. Hij week uit, zijn auto kwam in de wegberm en daar door verloor de bestuurder de kon- trole over de auto. Voordat hy deze weer onder kontrole had, was hij in de bermsloot tot stilstand geko men. De bestuurder had geluk dat hij geen noemenswaardige verwon dingen opliep. Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Zwitserse Teyel kachels flntiek in Ciken ew fjrenen Cop ie llntick fjdoocjd fjrenen Cel- en Salontafels Stoelen Kasten 'Dressoirs en ommodes Slaapkamers Babykamers 13anken en fauteuils Loifd Loom en Kiet Messing oinnenrerlichtintf Spiegels Woon- en Tuindecoraties Buitonverhchtmy Bielsen en Hekwerk Stationsweg 80 0807 HC OosfrHW- Venray tel. 0-/78ü-85Q5Ö/8().iÓl Open: di. t/m do. 1330-17.30 uur vrij. 13.30-21.00 uur za. 9.00-16.00 uur Diefstallen uit winkelwagentjes Vorige week donderdag zijn uit de winkelwagentjes van twee Venrayse vrouwen de tassen en portemon nees gestolen. Van een 34-jarige in woonster werd tijdens het winkelen in een supermarkt aan de Stationsweg een portemonnee met daarin ruim honderd gulden plus giro- en bankpas gestolen. Uit het wagentje van een 44-jarige Venray se verdween diezelfde middag een portemonnee met een bedrag van 40 gulden. In de portemonnee be vonden zich eveneens een bankpas en het rijbewijs van de vrouw. Deze diefstal gebeurde in een super markt aan de Bleek, tussen 14.30 en 14.40 uur. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler. T. Lankveld, II. Schraven en J. Wittgen: 6-7 aug.: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 13-14 aug.: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: 6-7 aug.: E. de MUINCK KEIZER Patersstraat 60, tel. 88800 13 aug.: W. v.d. ACKER Aronskelk 76, tel. 85900 14 aug.: G. van LOON Patersstraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: 6-7 en 13-14 aug.: DR. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN 5-12 aug.: DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 12-19 aug.: DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: 6-7 aug.: H. JANSSEN, tel. 87273 13-14 aug.: G. VALLEN, tel. 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer. W.G.A.M. Loonen, GW. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak 6-7 aug.: R. EELDERINK Moleneind 13, Meerlo tel. 04789-2820 13-14 aug: W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.II.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak 6-7 aug.: R. GOEDEGEBUURE, tel. 81336 13-14 aug.: J. van WINDEN, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren 5-8 aug.: M. VERMAZEREN, tel. 04784-2273 12-15 aug.: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door 8-12 aug.: H. van EERTEN Volen 2A, Heide, tel. 04780-13727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 82411 15-19 aug.: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 13727 Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. Augustus: I t/m 31: Over het IJ Festival, Am sterdam 6: Normaal in Achtmaal, Schyf. Breda 6: African Music Festival, Delft 6-7: Nirwana Tuinfeest, Lierop II t/m 24 (behalve zondag): Fleu rig '94, Ede 12-13: 12e Antilliaanse Feesten, België 18: Frema's Party night, Oss 19-20: Theater Titanick, Maas tricht 20: Terror Dome (House Party), Kampen 21: Club Locale, Amsterdam 25 t/m 31: Nationale Thptoe, Breda 26-27: Traject 'Wormer' 26 t/m 28: A Campingflight to Lowlands Raradise, Biddinghuizen 27: Pukkelpop, België 27: Jazznight at the Dorint '94. Eindhoven September: 1 t/m 3: Nationale Thptoe, Breda 2: Fish, Huybergen 2: Normaal. Almere 3-4: Luka Bloom, Amsterdam 3-4-5: The Magic of David Copper Field, Rotterdam 4: Phil Collins. Duitsland 10: Frema's Partynight. Den Bosch 17: John Denver, Rotterdam 21: Roxette, Rotterdam 22: René Froger, Kaatsheuvel 25: Sjravel Festival, Maastricht 28: Patrick Bruel, Rotterdam

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3