Een afwisselend menu... Nieuwe uitgave gemeentegids in december NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Het weten waard over thuis composteren (2) wet milieubeheer ■1 ke ordening woningwet Openingstijden gemeentehuis tijdens kermis Verkeersverloop kermis Venray Reglement voorbereiding gemeentelijke basisadministratie feiteer Herziening provinciale samenwerkings gebieden Vorige keer hebt u kunnen lezen dat composteren een heel natuur lijk proces is, dat dag in dag uit overal ter wereld aan de gang is. Daarom is thuis composteren ook helemaal niet moeilijk. In feite bootst u in een compostvat gewoon de natuurlijke kringloop in het klein 11a. Soms zijn daarbij kleine korrekties nodig omdat een natuur lijke kringloop in een vat van één kubieke meter nou eenmaal niet helemaal hetzelfde is als in een oer woud... Maar als u een beetje oppast met wat u aan het vat toevertrouwt lukt het best. Hieronder leest u wat wel en niet geschikt is om te com posteren en hoe u het proces kunt korrigeren. U weet inmiddels dat voor het leeuwedeel bacteriën en schimmels verantwoordelijk zijn voor het com- posteerproces. De invloed van de mens is beperkt. Het enige wat we eigenlijk kunnen doen is zorgen voor een optimale 'werkomgeving. Gelukkig stellen de organismen daaraan weinig eisen. Het enige wat ze vragen is zuurstof en het juiste voedsel. Om met het eerste te beginnen. U moet dus bij het vullen van het vat zorgen dat er voldoende lucht kan doorstromen. De fabrikant heeft daaraan ook gedacht. De vaten zijn voorzien van speciale beluchtings gaten in de bodem en aan de onder en bovenkant. Het 'torentje' op de bodemplaat dient om de zuurstof midden in het vat te brengen. Ver der kunt u met de vulling zorgen dat overal zuurstof bij kan. Leg on derin daarom wat grovere takken. Die composteren weliswaar minder snel, maar zorgen wel voor goede doorstroming van lucht. DOORSTROMING Daarmee zijn we al bij de opbouw van het compostvat. Een goede doorstroming van zuurstof bevor dert u door regelmatig een laagje grover materiaal (takjes, snoeihout, stro) toe te voegen. Als de inhoud van het vat te zeer opeen woi'dt ge perst, kan er geen zuurstof meer bij en stopt het proces. Dat kan gebeuren wanneer er te grote hoeveelheden van hetzelfde materiaal in het vat terecht komen. Een dikke laag gras van 20 cm vormt, zeker als het nat is, een ver stikkende deken en hetzelfde geldt voor bladeren. Een oplossing is re gelmatig maaien en het gras laten liggen of het maaisel enkele dagen naast het compostvat laten 'voor- drogen'. Daarna in dunne laagjes in het vat leggen. U merkt dat de inhoud van uw compostvat te nat is doordat het gaat stinken. Het. is dan zaak droger materiaal toe te voegen. Dat kun nen takjes zijn, maar landbouw- kalk of as uit barbecue of open haard kan ook. Maar wel een dun laagje (circa 5 cm) anders is het middel erger dan de kwaal. In het ergste geval moet u het vat omkeren en opnieuw vullen, maar dan met wat meer afwisseling. OPHALEN Daarmee zijn we bij het voedsel beland. Bij aankoop van een com postvat - tot 31 december kosten ze slechts 30 of 60 gulden - krijgt u een kaart waarop staat aangegeven welke materialen goed composteer baar zijn, waarmee u moet oppas sen en wat u er beter niet in kunt doen. Kort samengevat gaat het om twee soorten plantaardige materia len: de groene planten, vaak wat 1 september 1994 en voor aanvraag nr. 2 van 4 augustus 1994 tot 4 sen- aan 1 tenstn 1 1 september 1994 en voor aanvraag nr. 2 van 4 augustus 1994 tot 4 sep tember 1994 (bezwarentermijn) in het gemeentehuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 tot 13.00 uur. Tijdens die bezwaren termijn kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Bovendien lig gen alle relevante stukken na de be zwarentermijn tot het einde van de beroepstermijn ter inzage in het ge meentehuis tijdens werkdagen van 09.00 tot 13.00 uur. Tijdens de bezwarentermijn kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burge meester en wethouders. Een ieder wordt na telefonische afspraak (tel. 04780-23439), gedurende de bezwa rentermijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ont werp van de beschikking van ge dachten te wisselen. Tevens kan een ieder bij die gelegenheid, mon deling bezwaren inbrengen tegen de ontwerp-beschikking. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Alleen degenen die bezwaar hebben inge bracht op de wijze als boven om schreven en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het in stellen van beroep gerechtigd. Ainvb-meldi ngen Gelet op het bepaalde in de Wet Milieubeheer (artikel 8.40) is bij al gemene maatregel van bestuur (A.M.V.B.) een aantal categorieën van bedrijven vrijgesteld van de vergunningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke no dig zijn in het belang van de be scherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.-meldingen zijn binnenge komen van: Combinatie kon. van Drunen- Verstoep, Kasteellaan lb, 5961 BW Horst voor het oprichten van een propaantank in het kader van het Besluit propaan in de bouw aan de Castenrayseweg te Venray. De meldingen kunnen worden in gezien van 4 augustus tot 18 augus tus 1994 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 9.00 tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 9.00 tot 13.00 uur (vakbalie gemeente werken). De stukken kunnen gedu rende deze weken ook, na telefonische afspraak (04780- 23439), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 18.30 uur. Venray, 4 augustus 1994 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieu Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zij voornemens zijn hinderwetvergunning te verlenen aan W.T.J. Philipsen, Carmelie tenstraat 4, 5817 AE Smakt voor he uitbreiden/wijzigen ex art. 6A van een varkenshouderij ingevolge de Hinderwet, gelegen aan de Carme lietenstraat 4 te Smakt. Dit onder oplegging van voorschriften die no dig zijn in het belang van het voor komen of beperken van gevaar schade of hinder buiten de inrich ting. De ontwerp-beschikking en bijbehorende stukken kunnen in het gemeentehuis op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de ove rige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewer ken) worden ingezien van 4 augus tus tot 18 augustus 1994. Tbt deze datum kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (04780- 23439), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaar schriften moeten schriftelijk bjj burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke vens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zij voornemens zijn hinderwetvergunning te verlenen aan MEGA LIMBURG, Postbus 3920, 6202 NX Maastricht voor het uit breiden/wijzigen ex art. 6A van een hoogspanningsschakelstation inge volge de Hinderwet, gelegen aan Keizersveld 26 te Venray. Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zijn in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen in het ge meentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werk dagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken) worden ingezien tot 11 augustus 1994. Tbt deze datum kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (04780-23439), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaar schriften moeten schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Venray, 4 augustus 1994 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieu HELL EN MAAS GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Fax: 04780-23425 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden Informatiebalie: maandag t/m vrij dag 09.00-17.30 uur. Telefonisch: 08.00-18.00 uur. In de oneven we ken op vrijdag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Socia le Zaken, Financiën en Gemeente werken- maandag 09.00-17.30 uur, dinsdag t/m vrijdag 09.00-13.00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken-spreek uur (tel. 23326 of 23327). Maandag 08.30-17.30 uur, dinsdag t/m don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00- 17.00 uur en vrijdag 08.30-13.00 uur (en in de even weken ook van 14.00-16.30 uur). Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00-11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mo gelijk na telefonische afspraak, tel. 04780-23269 (alléén vóórmiddag). Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur, In verband met de kennis is het gemeentehuis komende maandag, dinsdag en woensdag geopend van 09.00-13.00 uur. In de middag is het gemeentehuis gesloten en zijn we ook telefo nisch niet bereikbaar. Bespreking bestuurs commissie begraafplaats De bestuurscommissie Begraaf plaats heeft maandag 15 augustus om 09.30 uur een besloten werk bespreking in het gemeentehuis. De agend luidt als volgt: 1. Opening, mededelingen en inge komen post. 2. Brief uitvaartverzorgers. 3. Afoening van enkele zaken. 4. Rondvraag en sluiting. In verband met de kermis op de locaties Schouwburgplein, Henseniusplein, Grote Markt. Raadhuisstraat (gedeeltelijk) en Raadhuisplein zullen de volgen de wegen van woensdag 3 t/m donderdag 11 augustus 1994 af gesloten zijn voor alle verkeer, behalve voetgangers: - De rijbanen en fietspaden van het Schouwburgplein, Hense niusplein en Grote Markt. - De Raadhuisstraat van Julia- nasingel tot en met de aanslui ting van de Stationsweg. - Het Raadhuisplein. De Stationsweg blijft vanaf de Oostsingel voor bestemmings verkeer bereikbaar tot apo theek De Burggraaf. De Raadhuisstraat blijft vanaf de Noordsingel bereikbaar tot aan het gemeentehuis en Dan scentrum Janssen. Het BP-tankstation aan de Raadhuisstraat blijft bereikbaar via de Noordsingel en Tuin straat. De Schoolstraat blijft voor alle verkeer komende vanaf de Mer- seloseweg bereikbaar. Ingevolge artikel 19 sub 2 van de Wet persoonsregistratie wordt hier- bij bekendgemaakt, dat is opgesteld het "Reglement voorbereiding GBA". Het reglement is in werking getreden met ingang van 15 juni 1994 en blyft in werking tot het tydstip van inwerkingtreding van de Wet gemeentelijke basisadmi nistratie personen (GBA). Het regle ment is ter inzage gelegd op het gemeentehuis, afdeling bestuurson- dersteuning, kamer 3.23 en is aan gemeld by de Registratiekamer. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. - het plaatsen van een antennemast en een apparatuurhuisje aan de Twistweg 14 te Vredepeel tnv PTT Vastgoed BV, Postbus 410 te Roermond; - het veranderen van een overdekt terras in een serre/tuinkamer aan de Herik 2 te Venray tnv M.G.W. Klomp, Herik 2; - het bouwen van een carport aan de Vingerhoedskruid 18 te Venray tnv Bouwmij Janssen, Kempweg 33; - het bouwen van een carport/serre aan het Herderstasje 5 te Venray tnv H.W. Rotthoff, Herderstasje 5; - het veranderen en vergroten van de woning aan de Pr. Beatrixstraat 4 te Venray tnv A.T.H.M. Sanders, Dagoberthof 31; - het bouwen van een tijdelijke lo- giesverblijf en receptiegebouw aan de Witte Vennen te Ysselsteyn tnv De Witte Vennen, Peelweg 12; - het bouwen van een onderkelder- de serre/berging aan de Dr. Kort- mannweg 22 te Venray tnv R.J.A. Welbers, Dr. Kortmannweg 22; - het bouwen van een woning met berging aan de Randenrade 63 te Oostrum tnv P.G.W. Martens, Bo terbloem 34; - het bouwen van een bijkeuken aan de Zilverschoon 39 te Venray tnv A.L.M. Tonen, Hessenberg 27 te Nijmegen; - het bouwen van een woning met garage aan de Strübenlaan 6 te Ve- nay tnv H.J.M. Verbaandert, Eindstraat 16; - het bouwen van een woning aan de Zevenblad 19 te Venray tnv H.A.W. Baars, Gertrudisstraat 10 te Oirlo; - het bouwen van een woning aan de Zevenblad 17 te Venray tnv N. de Graaff, Ouverturestraat 25. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die ter mijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagteke ning van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. - het bouwen van een bijkeuken aan de Buitenhof 7 te Oost rum tnv B.W.J. Peeters, Langst iaat 124 te Venray; - het bouwen van een tuinhuisje aan de Randenrade 49 te Oostrum tnv H.A.M. II el lege ra, Randenrade 49. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestem- mingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuurs recht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toe gezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht geno men, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt in gediend. Ingekomen bouwaanvragen Iter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij bur gemeester en wethouders van Ven ray ingekomen bouwaanvragen: - het renoveren van de buitenkozij nen aan de Eindstraat 6a te Ven ray tnv Turkse Gemeenschap Venray, Eindstraat 6a-, - het vergroten van de garage aan het Biezenvenneke 5 te Venray tnv C. Neervoort, Biezenvenneke 5. - het bouwen van een woning aan de Kaardebol te Venray tnv G.J.J.Willems, Stationsweg 47. Procedurestart artikel 18a WRO t.b.v. bouwmeldingen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepas sing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaat se geldende dan wel van de in voorbereiding zijnde herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwmeldingen: - het bouwen van een tuinhuis je aan de Melisse 15 te Venray tnv J.A.G.C. Linders, Melisse 15. De op de bouwmeldingen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 5 augustus 1994 gedu rende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeente werken. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bezwaren bij burge meester en wethouders worden in gediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bou waanvragen medewerking te verlenen. natter, en het wat drogere houtach tige materiaal. Als u die een beetje afwisselend gebruikt kan er eigen lijk al niets meer misgaan. Tikken en dergelijke kunt u het beste ver knippen tot stukjes van 5 k 10 cm. In principe zyn alle organische afvallen composteerbaar, maar een aantal stoften kunt u thuis beter niet composteren. Op gekookte etensresten, botjes, vlees en brood komen niet alleen bacteriën en schimmels af, maar ook muizen en soms ratten. Dus gooit u dat voorlo pig maar in de gewone vuilniszak. Wanneer in 1995 het GFT-afval ge scheiden wordt opgehaald, kunt u dit uiteraard wel in de GFT- container kwijt. Een uitzondering op deze regel vormen visgraten om dat, deze erg snel composteren. Ei erschalen zijn ook prima omdat ze veel kalk bevatten. Wel even ver kruimelen. KEUZE Voor het overige is de inhoud van uw compostvat een afspiegeling van uw levenshouding. Is uw eerste doel minder afval en kosten of wilt u ook natuurlijke compost? In het laatste geval moet u wat kieskeuri ger zijn met vullen. Zo zijn de schil len van sinaasappels, citroenen en grapefruits behandeld met schim- melwerende middelen. Die bevor deren het proces niet, evenmin als het poeder waarmee sommige aar dappelrassen zijn behandeld. In de bloementeelt worden nogal wat bestrijdingsmiddelen gebruikt en die komen ook in uw compost te recht. Er zijn lijsten waarop de meest "beruchte' snijbloemsoorten staan vermeld. Heeft u specifieke vragen of problemen schroom dan niet, bel met de vakbalie gemeente werken, tel. 23379. - het bouwen van een bijkeuken aan de Zilverschoon 57 te Venray tnv J.G.G. van Crooij, Gelreplein 12 te Venlo; - het bouwen van een serre aan de Serenadestraat 47 te Venray tnv J.G. Janssen, Serenadestraat 53; - het bouwen van een berging aan de Vossestaart 29 te Venray tnv M.A. Goumans-v/d Munckhof, Vos sestaart 29; - het bouwen van een serre aan de Muurpeper 10 te Venray tnv H.M.P.I. Oomens, Muurpeper 10; - het bouwen van een woning met berging/carport in Landweert III te Venray tnv C.J. Smeets, Dionisi- usstraat 8 te Oirlo; - het bouwen van een serre aan de Kroonkruid 42 te Venray tnv A.J.T. Arts, Kroonkruid 42; - het bouwen van een garage aan de Kolkweg 4 te Venray tnv J.M. Lia- nes Robles, Kolkweg 4; - het bouwen van een garage aan de Kolkweg 6 te Venray tnv P.J.W.J. Hendriks, Kolkweg 6; - het bouwen van een garage/car port aan de Sleutelbloem 35 te Venray tnv G.S. Hout, Sleutel bloem 35; - het bouwen van een serre aan de Oirloseweg 8 te Oostrum tnv D.W. Bartram, Oirloseweg 8; - het bouwen van een carport aan de Sleutelbloem 33 te Venray tnv EA.C. Kerstens, Sleutelbloem 33. - het bouwen van een woning aan het Zilverschoon te Venray tnv R.J.P. Manders, Warande 10 te Deume; - het veranderen van een bedrijfs woning aan de Zandhoek 17 te Oirlo tnv A.M.P. Arts, Zandhoek 17; - het bouwen van een berging aan Aan de Dril 6 te Venray tnv J.W. Feuth, Aan de Dril 6. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 5 augustus 1994 gedu rende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeente werken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij burge meester en wethouders worden in gediend. Bouwvergunning aangevraagd (art. 15 WHO) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om met toepassing van een vrijstellingsbepaling uit het desbetreffende bestemmings plan medewerking te verlenen aan de volgende bouwaanvraag. - het bouwen van een woning aan de Jaegerhofweg 12 te Oirlo tnv J.van Dongen, Blenkert 15 te Roggel. De op de bouwaanvraag betrekking hebbende stukken liggen met in gang van 5 augustus 1994 geduren de 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewer- Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en in richtingen is verplicht om krach tens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden mi lieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit. By iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij een vergunning krachtens de Wet milieubeheer hebben ver leend aan: M.J.M. van Asten, Rouwkuilenweg 30, 5813 BH Ysselsteyn op grond van artikel 8.4 voor een varkens- en paardenhouderij aan het adres Rouwkuilenweg 30 te Ysselsteyn. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 4 augustus tot 15 september 1994 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen ook, na telefoni sche afspraak (04780-23439), op el ke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedu rende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging be roepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid ad vies uit te brengen over het ont werp van het besluit; c. degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten op zichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontweip van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuurs rechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergun ning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van Stater postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voor dat op dat verzoek is beslist. Ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij voor nemens zijn vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer te verlenen aan: 1. Maatschap van Bommel-Seegers, Zwartwater 1, 5816 AA Vredepeel voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4 Wet milieu beheer, voor een varkenshoude rij en landbouwproduktiebedrijf aan het adres Zwartwater 1 te Vredepeel. 2. M. Hubers, Klein Oirlo 17, 5811 AW Castenray voor een revisie vergunning op grond van artikel 8.4 Wet milieubeheer, voor een kippenopfokbedrijf aan het adres Klein Oirlo 17 te Castenray. Dit onder oplegging van voorschrif ten in het belang van de bescher ming van het milieu. De ontwerp beschikking en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage voor aan vraag nr. 1 van 4 augustus 1994 tot ken. Gedurende deze termijn kun nen eventuele bezwaren bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Venray, 4 augustus 1994 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieu. In december dit jaar verschijnt er weer een nieuwe uitgave van de ge meentegids van Venray. Deze ge meentegids is de enige officiële gids die met medewerking van de ge meente wordt uitgegeven. De opla ge is 15.000 waarvan het grootste gedeelte huis aan huis zal worden verspreid. Als extra service zal in de nieuwe uitgave een complete lijst met postcodes van Venray en een kaartje van de parkeermoge- lykheden in het centrum worden opgenomen. De voorbereidingen voor de uitga ve van de gids zijn deze week gestart. De gemeente werkt daarbij samen met de uitgeverij City Pro motions uit Waalwijk. Als eerste zal de acquisitie van advertenties ter hand genomen worden. Onderne mers en bedryven worden daar voor vanaf vandaag, 4 augustus, benaderd door de heer C. de Leeuw van City Promotions. Deze zal daar bij een brief overleggen waarin de gemeente haar samenwerking aan deze gids bevestigt. In de komende weken zullen alle adressen in de gemeentegids ge checkt worden op hun volledigheid en/of juistheid. De betrokken perso nen en organisaties zullen schrifte lijk worden verzocht wijzigingen en/of aanvullingen aan te geven en deze in een antwoordenveloppe te rug te sturen naar City Promotions in Waalwijk. Alle wijzigingen/aan vullingen kunt u tot 4 september a.s. doorgeven. Ook als u nog niet verhield staat Donderdag 4 augustus 1994 - Pagina in de gemeentegids, kunt u de ge wenste gegevens versturen aan de hand van de bon achterin de gids en deze vóór 4 september retourne ren aan: City Promotions, t.a,v. mevr. N. Mudde, Postbus 686, 5140 AR Waalwijk. U kunt ze ook faxen via fax. nr. 04160-40130 (t.a.v. mevr. N. Mudde). De burgemeester van Venray maakt bekend dat van 1 augustus 1994 tot 18 oktober 1994 in het ge meentehuis (kamer 0.21) voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp- statenbesluit tot herziening van de indeling van de provincie Limburg in samenwerkingsgebieden. Het besluit volgt uit artikel 2 van de Wet gemeenschappelijke regelingen als mede de bijbehorende toelichting met by lagen. Tbt een week na afloop van de hierboven genoemde termijn - dat wil zeggen tot 25 oktober - kunnen belanghebbenden schriftelyk hun bedenkingen tegen dit ontwerp besluit naar voren brengen bij Pro vinciale Staten van Limburg, post bus 5700, 6202 MA Maastricht.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 14