Hans Beurskens wereldkampioen Tae Kwon Do f5,- korting Vreemdelingenpolitie wil procedures kort houden Houseparty zorgde voor geluidsoverlast X Fiscaal in zicht Huiszwaluw-telling 1994 Vuurwerk kermis dit jaar voor rekening van exploitanten Laten we het leuk houden, voor iedereen?!? 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND wU Bulgaarse topploeg te gast bij S.V. Venray Efficiëntere voeding... m CHRIS I FOTO'S tT. Navordering verruimd PEEL EN MAAS Donderdag 28 juli 1994 - Pagina 5 Jeugd houdt party's bij 'oude zwembad' Een groep Venrayse jongeren houdt regelmatig 'houseparty's' op het terrein van het voormalige zwembad. Afgelopen weekeinde werd 'echter voor het eerst geluids overlast gekonstateerd, waarna de politie ingreep. De jeugd had alle begrip voor deze klachten en beëin digde rustig de party. Als reden voor deze lokatie geeft de jeugd aan dat zij 'nergens anders in Venray naar toe kan'. Een sociaal probleem, wat vaker bij de Venrayse jeugd te beluisteren valt. OVERLAST De party, in de nacht van vrijdag op zaterdag, zorgde voor geluids overlast by het ziekenhuis. Veel pa tiënten konden hun nachtrust niet vinden waarna de politie op onder zoek uitging. Op het terrein van het voormalig zwembad trof men onge veer 20 jongeren aan die in de open lucht aan het 'housen' waren. Daar- by werd de nodige alcohol genut tigd, was er een kampvuur gemaakt en 'genoot' men van de muzikale Het jaarlijkse vuurwerk op ker mis dinsdag komt dit jaar weer voor rekening van de kermisexploi tanten. Vorig jaar nog was het de horeca die deze hapening financier de. Zij hebben daar dit jaar vanaf gezien. De reden moge bekend zijn. De gemeente heeft voor de kermis- terrassen een precariorecht in gevoerd. Horeca-exploitanten moeten van af dit jaar gaan betalen voor elke vierkante meter terras die zij ty- dens de kermisdagen exploiteren. Voor de hele kermis gaat het om 15 gulden per vierkante meter. Het eerste gemeentelijk voorstel hier over vermelde een belasting voor al le terrasmeters tijdens de kermis. Dat betekende dat ondernemers, die de rest van het jaar een terras exploiteren, en hiervoor betalen. Aangifte werd ingetrokken In de nacht van zaterdag op zon dag, omstreeks 01.30 uur was er in een cafetaria aan de Langstraat een vechtpartij ontstaan. De eigenaar van de cafetaria kon de vechters sussen en buiten de deur zetten. Op de Langstraat werd de vechtpartij echter voortgezet. Hierbij werd een stoel als wapen gebruikt en werd een betrokkene aan zijn hoofd ge wond. De gealarmeerde politie trof de gewonde echter niet meer aan. Korte tijd later kwam deze op het politieburau aangifte doen van mis handeling. Omdat de man ernstig aan zijn hoofd was gewond werd hij eerst naar het ziekenhuis vervoerd alwaar de EHBO enkele hechtingen aanbracht. Omdat de man geen identiteitspapieren kon tonen, werd hy ingesloten en verhoord. De politie kon echter vaststellen dat het een in Nederland verblijvende Ghanees was die wel over geldige verblijfspapieren beschikte. Nadat proces-verbaal inzake mishande ling was opgemaakt kon de man het politiebureau verlaten. Hij keerde korte tijd later weer te rug met de mededeling dat hij zijn aangifte wilde intrekken. De man die hem had geslagen bleek een vriend te zijn en de vechtpartij was door een misverstand ontstaan. Vernieling luifels Een 51-jarige Venraynaar deed aangifte van vernieling cq. bescha diging van twee luifels hangende aan een confectiezaak in de Gro- testraat. Het vermoeden bestaat dat de vernieling tussen 20 en 22 juli is veroorzaakt door een vrachtauto en de bestuurder vergeten is - hij moet het hebben bemerkt - de politie of I eigenaar daarvan in kennis te stel- j len. De schade bedraagt ƒ1.500,-. klanken vanuit een muziekinstalla tie in een auto. De jongeren toonden begrip voor de klachten, doofde het vuur en ieder ging zyns weegs. De eigenaar van de auto werd aansprakelijk gesteld voor de overlast. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. NERGENS HEEN De klacht van de jongeren is dui delijk. Zij kunnen in Venray ner gens terecht. 'In Dingus (het jongerencentrum) draaien ze onze muziek niet of nauwelyks en in Ti me is er ook niets aan' verklaarde een van de jongeren onlangs aan ons. 'Bovendien is het sluitingsuur veel te vroeg. Wij gaan regelmatig naar andere plaatsen waar we lek ker kunnen housen tot de vroege ochtend'. Om toch aan hun trekken te komen organiseren ze regelmatig party's op het terrein van het oude zwembad. 'Dat hadden ze nooit moeten slopen' merkt een van de jongeren op. 'Maar voor ons is het een ideale plek om te vertoeven...' nog eens extra tijdens de kermis voor diezelfde meters zou moeten betalen. Het college van burge meester en wethouders is hier ech ter op teruggekomen. De horeca- mensen hoeven nualleen nog maar voor de 'extra' meters te betalen, die tijdens de kermis worden geëx ploiteerd. De horeca-ondememers zijn alles behalve blij met deze belasting. Vooral omdat het juist de gemeente is geweest die het vormen van ter rassen zoveel mogelijk heeft gepro moot. Reden waarom de horeca heeft, besloten om dit jaar niet de kosten van het vuurwerk op zich te nemen. De verdere samenwerking tussen horeca en gemeente aan gaande de kermis en andere zaken, is overigens niet aangetast door de ze 'precaire' zaak. Autobrand Zondagavond omstreeks 20.15 uur reed een 34-jarige inwoner van Venray met zijn personenauto over de Nieuwlandstraat. De motor sloeg af en terwijl de bestuurder hulp ging halen, raakte de auto in brand. De brandweerbluste de brand maar de auto was grotendeels vernield. De oorzaak i& vermoedelijk te wy- ten aan kortsluiting in het stroom circuit. Koeien op rijbaan In de nacht van donderdag op vrijdag omstreeks 02.15 uur zag een 25-jarige bestuurder van een personenauto uit Leunen op de Lor- baan plotseling een aantal koeien voor zich op de rijbaan lopen. Hij kon zijn auto nog, door fors afrem men, tot stilstand brengen zonder in botsing te komen met die koeien. Hij zette zijn auto met de lichten aan in de wegberm om hulp te ha len bij bewoners van de Lorbaan. Een 47-jarige bestuurster van een personenauto uit Venray zag de koeien evenals de langs de weg staande personenauto. Ook zy rem de af en week uit om een botsing met de koeien te voorkomen maar haar auto botste wel tegen de in de wegberm staande personenauto. Gelukkig bleef het bij materiële schade. De eigenaar van de koeien - het waren er vijf - kon worden ach terhaald en woont aan de Veulense- waterweg. Bij kontrole kon worden vast gesteld dat het onverklaarbaar is hoe de koeien uit de goed afgeslo ten weide zijn kunnen komen. Het is vrijwel zeker dat vandalen de koeien uit de weide hebben gejaagd met alle mogelijke gevolgen van dien voor het wegverkeer. De eige naar van de koeien heeft zich be reid verklaard voor de schade aan beide auto's op te komen. Onlangs toonde de Turkse ge meenschap in Venray zich bezorgd om de gang van zaken bij de Vreem delingendienst, die sinds 1 april jl. gevestigd is bij de politie, op het dis tri ktskantoor Venray. Door een mi nimale bezetting en volgens de Turkse gemeenschap minder des kundige mensen zouden de proce dures te lang duren, waardoor het verlengen van verblyfsvergunnin- gen gevaar zou lopen. Naar aanleiding daarvan legde dhr. Reurink, woordvoerder van deze dienst, nog eens uit dat de be zorgdheid van de Turken onge grond is. 'De deskundigheid is wel degelijk aanwezig. Het is alleen de wet die gewyzigd is'. Voorheen was het zo dat bij de gemeente een ambtenaar hiermee belast was. Met ingang van 1 april van dit jaar is het verlenen van vergunningen en het verlen gen van verblijfsvergunningen in handen van de distriktskantoren van de Regiopolitie gegeven. 'Voor het distrikt Venray betekent dit dat er twee professionele krachten hier aan moeten werken. Het is wel zo dat in de praktijk dit werk door slechts een persoon wordt gedaan. Voor de tweede persoon is een solli citatieprocedure lopende'. Deze professionele krachten wor den verder ondersteund door drie 'senior-medewerkers', zynde briga diers van de politie. Deze senior-medewerkers verzor gen de spreekuren. In Venray zijn die op maandag-, woensdag- en vrij dagmorgen. 'Daarnaast kan er een afspraak worden gemaakt om op andere tijden te komen'. PROCEDURE Overigens lopen de procedures van een aanvraag voor een verblyfs- vergunning via de Nederlandse consulaten in het land van her komst. Daar moet de vreemdeling tevens aangeven wie de verblijfsver- Als de Inspecteur een aanslag oplegt is dat voor de belastingplich tige een belangrijk moment. Hij weet of de Inspecteur de ingedien de aangifte volgt, of alle stellingna- mes gevolgd worden en wat hij exact dient te betalen. Het spreekt voor zich dat de Inspecteur zwaar wegende redenen moet hebben om de belasting plichtige deze zekerhe den te ontnemen door terug te -ko men op de aanslag door middel van een navorderingsaanslag. Op 4 mei is de mogelijkheid tot navorderen verruimd. Reden om stil te staan bij de afweging tussen gerechtvaardig de heffing en rechtszekerheid: de navordering. Voor de navordering is uiteraard vereist dat al een aanslag is opge legd. Binnen vyf jaar na het be lastingjaar kan de eerste aanslag vervangen worden door één of meerdere navorderingsaanslagen. Bij gevraagd en verleend uitstel voor het indienen van de aangifte wordt deze termijn verlengd. Om de belastingplichtige op tijd zeker heid te verschaffen over zijn of haar aangifte mag deze navordering niet onbeperkt. Als de Inspecteur met de feiten en omstandigheden die de reden voor de navordering zijn be kend had moeten of kunnen zijn verdient de belasting plichtige be scherming. De Inspecteur heeft im mers by de primitieve aangifte zijn werk gewoon niet goed gedaan zo dat hij daar zelf voor op moet draai en. Nieuw is dat de belasting plichtige die zelf te kwader trouw is deze bescherming niet verdient. Zelfs als de Inspecteur zijn werk onnauwkeurig heeft gedaan wordt nagevorderd bij de belastingplichti ge die wist of behoorde te weten dat zijn aangifte of aanslag onjuist was, indien hy daarby te kwader trouw is. Veel aanslagen worden door de Inspecties als 'stempel posten' ver werkt. Bewust handigheidjes in de aangifte verwerken was dus lucra tief. Ziet de Inspecteur het, dan past hij de aanslag direct aan, maar heeft hij niet de bevoegdheid een boete op te leggen. Ziet hy het niet dan kan hij bij latere ontdekking (de volgende aangifte) niet navorde ren; de aangifte vermeldt immers alle gegevens. De op 4 mei in wer king getreden verandering houdt schaffer in Nederland (in dit geval Venray) is. Die aanvraag komt ver volgens bij de vreemdelingendienst in Venray terecht, die een onder zoek opstart naar de verblyfsver- schaffer. Als alles in orde is, gaan de papieren weer, via het ministerie van Buitenlandse Zaken, terug naar het betreffende consulaat. Als de aanvraag positief wordt beoordeeld, dan zal de aanvrager eerst de leges- gelden moeten betalen. Na vier tot zes weken krijgt hy of zij dan een aanvraagformulier, wat met twee kleurenfoto's moet worden inge diend. Na ongeveer een week zal de vergunning vervolgens worden verleend. Volgens Reurink is het zelfs zo dat na de wetswijziging van 1 april aan vragen zelfs sneller worden behan deld. 'Als overschry dingen van de termynen veroorzaakt worden door de vreemdelingensdienst dan kunnen betrokkenen hiertegen be roep aantekenen. Wij zullen er ech ter alles aan doen om de proce dures zo kort mogelyk te laten verlopen'. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwing Timmer- en onderhoudsbedrijf AJ. van de Ligt Wanssum, De Cuyperetraat 37 04784-2184 Diefstal van personenauto In de nacht van dinsdag op woensdag werd vanaf een parkeer plaats aan de Eindstraat een zwarte Volkswagen Golf GTI ter waarde van ƒ18.000,- ontvreemd. De benadeelde is een 25-jarige Venraynaar. nu in dat navordering (met boete) in dit geval wel mag omdat sprake is van het bewust invoeren van een handigheicye. De belastingplichtige is dus te kwader trouw. Waar 'handigheid' begint en 'on handigheid' eindigt ligt natuurlijk niet vast. Wel ligt vast dat de Inspec teur de kwade trouw aannemelijk dient te maken. Waar de belasting plichtige gerede twijfel aan de wet- suitleg mocht hebben en dit goed gemotiveerd in zijn aangifte ver meld heeft is geen plaats voor na vordering. Deze wetsaanpassing lijkt mij zeer terecht. Iemand te kwader trouw verdient geen be scherming tegen fouten bij de fis cus bij de primaire aanslag. Houdt u by het indienen van de aangifte met een en ander wel rekening. Op een navordering betaalt u een fikse boete en rente. Nog van belang is het moment waarop de kwade trouw ontstond. Bij het indienen van de aangifte hoeft deze nog niet te bestaan. Ook als u daarna ontdekt dat u fout zat bent u alsnog te kwader trouw. U dient de fiscus te informeren. Bij invoering van de nieuwe rege ling 4 mei jongstleden is ook mede gedeeld dat kwade trouw van vóór 4 mei onder de nieuwe regeling aan leiding kan zijn voor navordering. Voor het erbij opleggen van een boete is weer van belang dat de kwa de trouw na 3 mei ontstond. We mo gen veel rechtspraak verwachten over het al dan niet bestaan van kwade trouw bij de belastingplichti gen. We krijgen zelfs dicussies over het tijdstip waarop de belasting plichtige geacht kon worden ken nis te hebben genomen van zyn omstandigheden waardoor de kwa de trouw ontstond. We zullen dus 'een aantal jaren moeten onderzoe ken waar de grenzen liggen. Als u uw aangifte naar eer en geweten in vult en ook tussentyds de fiscus op de hoogte houdt by ontdekking van eigen fouten of verzuimen weet u zeker dat u geen navordering met boete krijgt. Mede daarom is mijn eindoordeel over deze nieuwe regel positief. Mr. T.C. van Zwieten Rühl/Haegens/Van Aar Accountants en Belastingadviseurs Kantoren te Boxmeer, Venray en Reuver, tel. 08855 - 76464 De 36-jarige Hans Beurskens uit Overloon is afgelopen week einde in het Engels Leicester We reldkampioen Tae Kwon Do geworden. Voor Beurskens, die al meer dan 20 jaar aktief is in deze tak van sport, was het de tweede wereldtitel. Hans Beurskens is lid van de Tae Kwon Do vereniging Chang Hun in Overloon-Boxmeer en is in het bezit van de vijfde Dan. Maandagavond wachtte hem in Overloon een grootse huldi ging, waar hy nu nog van onder de indruk is. KAMPIOENSCHAP Drie jaar geleden deed Hans Beurskens ook al mee aan het we reldkampioenschap. Op het onder deel breektesten met een achter waartse traptechniek behaalde hy verrassend de wereldtitel. Verder kwam hij toen uit in de categorie 'Tuis', een gevecht tegen een denk beeldige tegenstander. Afgelopen weekeinde verdedigde Hans zijn titel 'breektesten' (het WK wordt niet jaarlijks gehouden). Dat verliep echter niet zoals ver wacht. Al in de voorronde werd hy uitgeschakeld. Met de schijngevechten ging het echter beter. Gezien zijn prestatie uit 1991, had Hans hier ook hoge vei"wachtingen van. Hij bleek uit eindelijk niet te kloppen en kwam met goud naar huis. ONTHAAL Overloon liep maandagavond massaal uit om de kersverse kampi oen te huldigen. In een versierde auto werd hij van zyn huis naar het kerkplein gereden, alwaar hij o.a. werd toegesproken door loco-burge meester Litjens. Vervolgens ont stond er een spontane receptie. 'Het was schitterend', aldus Hans. 'Zoiets had ik niet verwacht'. Ook dit jaar wordt de gemeente Venray weer onderzocht op het aan tal hier nestelende paartjes huis zwaluwen. Deze tellingen zijn al twee keer eerder gebeurd nl. in 1992 (199 nesten) en 1993 (148 nesten). Dat gebeurde door twee na tuurliefhebbers uit Venray. Deze ge gevens zijn doorgestuurd naar het SOVON (Samenwerkende Organisa ties Vogelonderzoek Nederland) waar ze verwerkt zijn met gegevens uit heel Nederland. FC Botev Plovdiv, een van de top- ploegen uit de Bulgaarse kompeti tie, is tussen 30 juli en 10 augustus te gast bij S.V. Venray. FC Botev ein digde in de Bulgaarse kompetitie op de derde plaats en speelt komend seizoen mee voor de Uefa Cup. Het team herbergt drie internationals, te weten Sasho Angelov, Dimitar Po pov en Konstadin Vidolov. Interna tionals, die ook aan het WK in de Verenigde Staten aktief waren. In bovengenoemde periode spe len de Bulgaren vier oefenwedstrij den, tegen Wilhelmina'08, RKC, Lom mei (België) en VW uit Venlo. Tegen deze laatste ploeg wordt, evenals vorig jaar, op Venrayse bo dem gevoetbald. De wedstrijd wordt gespeeld op dinsdag 2 augustus om 19.00 uur. Plaats van handeling is het veld 8 op sportpark De Wieën (nabij het hoofdveld). De entree be draagt voor volwassenen ƒ5,-, voor kinderen 2,00. Hans Beurskens en echtgenote tij dens de huldiging in Overloon. (fo to: Chris 1 uur foto's) Zoals men ziet is er in 1993 een behoorlijke teruggang gekonsta teerd wat ook in het landelijke beeld past. Echter om een beter in zicht te krijgen van de gemiddelde aantallen (in de gemeente Venray) zullen deze tellingen zeker nog wat jaren moeten doorgaan. Dit jaar worden de tellingen ge daan door de werkgroep vogels van het Natuurhistorisch genootschap van de kring Venray. Mensen die mee willen tellen kunnen tot en met zondag 31 juli kontakt opne men met Henk Alards (tel. 04780- 10298) die voor de organisatie zal zorgen. De tellingen vinden eind ju li en begin augustus plaats. Een byzondere wijze van bespa ring cq. bezuiniging is ontwikkeld door twintig medewerkers van het Vincent van Gogh Instituut. Zij wil len in de tweede helft van 1994 nl. ƒ50.000,- besparen op alles wat met de voeding te maken heeft. Het gaat daarby met name om de aankoop van grondstoffen en het vervaardi gen van voeding. Zij doen dat onder liet motto 'Voeding Effciënter ,94'. De initiatiefnemers denken hun doel te bereiken door een kritische planning van de produktiehoeveel- heden. Zij zullen o.a. intensiever volgens een vastgelegde receptuur produceren. Bovendien wordt ver wacht dat door deze aktie de kwali teit van de voeding en van de dienstverlening positief worth beïnvloed. UUR SCHOOLSTRAAT 5 5801 BN VENRAY bij ontwikkelen en afdrukken van uw kleurenfilms (tegen inlevering van deze advertentie, geldig in de maand juli en augustus 1994) De jaarlijkse kermis, heel erg gezellig... Maar toch gebeuren er elk jaar weer dingen die, als je er even langer over nadenkt, helemaal niet zo leuk zijn. De politie en het HALT-bureau willen je waarschuwen voor de gevol gen van het plegen van vernielingen. Allereerst zal de politie extra oplettend zijn tijdens de kermisdagen. Word je door de politie opgepakt vanwege vernielingen, dan moetje daar ook voor opdraaien. Jongeren tussen 12 en 18 jaar worden doorverwezen haar het HALT-bureau; dan ga je een aantal uren wer ken en moetje ook de schade vergoeden. Doe je dit niet dan wordt de zaak overgedragen aan justitie, watje dezelfde straf oplevert met misschien daarop nog een boete en in ieder geval een aantekening in het strafregister. Word je door de politie gepakt en ben je ouder dan 18 jaar dan maakt de politie proces-verbaal op. Over enige tijd kun je dan vanuit Roer mond een accept-giro verwachten of een uitnodiging om je te komen verantwoorden voor de aangerichte vernielingen. Natuurlijk hopen we dat het bovenstaande voor jou niet nodig is. La ten we het leuk houden... voor iedereen. Prettige kermisdagen HALT-bureau steunpunt Venray Marktstraat 8A, 5801 BM Venray, tel. 04780-14127 Een maandelijkse rubriek over fiscale aktualiteiten

Peel en Maas | 1994 | | pagina 5