KERKELIJKE DIENSTEL Tien-daagse unieke projekt reizen naar Rio de Janeiro En zoë was 't ien Venroj PEEL EN MAAS Travel with a mission 'Ontmoet de straatkinderen van Rio' PEEL EN MAAS Vreemdelingen dienst is 'n welkom verjaardagskado Verkrijgbaar in de boekhandel Donderdag 21 juli 1994 - Pagina 14 Grote Kerk Deken J. Coenen, Eindstraat 6. tel. 81275: kapelaan H. de Wit, Paters- straat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; ka pelaan L. Ilouben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664; kapelaan R. Woutering, llorsterweg 57, Casten ray, tel. 71215. Missen bestellen: ma t/m za (niet op do) 09.30-10.30 uur Eindstraat 6. Zaterdag: 9.00 Zuster v.d. Berg; Nel ly Janssen-Muis. 14.00 Eucharistie viering b.g.v. 25-jarig huw.feest echtpaar Van de Voorn-van Kem pen. 19.00 ZONDAGSVIERING; Ouders An toon Janssen-Verdellen; Annie Sehwachofer-Dykmans; Jan Schwachofer en Marianne; Herman Verhaeg en echtgen. (koll.); Dick Wells (koll.); Toos Bouten; Mien Tie- len (koll.): Tb Janssen-Hermans (buurtbewoners); Leo Hellegers (fam. Hellegers). Zondag: 17e Zondag door het jaar. 9.30 Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay: overl. fam. Ewals-van Osch; Guust Iluysmans en echtgen. 11.00 Jan van Haren, Jan Kuijpers, Frans Martens en Mensi Zegers; Gonnij Voermans-Franssen; Cor Janssen; Nora Laurensse-Janssen (koU.). Maandag: H. Jacobus,, apostel. 9.00 Marie Jansen-Giesbertz (koll.); overl. ouders Willems-Vermeulen en dochter Maria. Dinsdag: HH. Joachim en Anna, ouders van de H. Maagd Maria. 9.00 Fam. De Wit-Neilen. Woensdag: Z. Titus Brandsma, priester en martelaar. 9.00 Tot een bijz. int. Donderdag: 9.00 Voor genezing van een zieke (fam. R. v.d. H.). Vrijdag: H. Marta, 9.00 Martinus Hubertus Gerardus Poels. Akolieten: Zo: 9.30 Peter Harrewijn en Wilbert van Ham. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Silvia en Suzanne Laurense; lektor: J. Truijen. Zo: 11.00 Ties en Sanne Koopmans en Koen Voermans; lek tor: A. Noijens. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: J. Korff. Lektrice: B. Kuiper. Vertrek bus om 18.15 uur vanaf de St. An nakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: J. Korff. Lektrice: H. de Jong. Vertrek bus om 09.45 uur vanaf de St. Servati uskapel:j.iv; no dr' Dinsdag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. 16.45 Liturgievie ring in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woute ring, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misint. ma t/m vr 09.30- 10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 80202. Voor verering van H. Antonius is de kerk op dinsdag geopend van 10.00-12.00 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Maria Sprink- huyzen-Löbker. Zondag: 8.30 Earn. Stappers- Pouwels. 11.30 PI. Hoogmis m.m.v. Zangers v. St. Frans; Piet v. Kessel (koll.); jrg. Harry Volleberg. Maandag: 19.00 Mevr. Van Rooy- Tijssen (koll.). Dinsdag: 19.00 Simon Gieling (koll.). Woensdag: 19.00 Piet Creemers en overl fam. Donderdag: 19.00 Mev. Van Rooy- Tijssen (koll.). Vrijdag: 19.00 Jrg. Cor Bouwmans. Parochie Brukske Bereikbaarheid priesters: kapelaan A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misint. ma t/m vr 09.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 80202. Zondag: 10.30 Voor de parochie. Vredeskerk Zaterdag: H. Birgitta. 8.00 Toos v. Roov (koll.). 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voor- avondmis voor de 17e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Voor An Stevens (koll.); Sraar Evers (koll.); Pieter Jacobs (koll.): Carla La- fleur (koll.). Zondag: 17e Zondag door het jaar. 8.30 Overl. ouders Drabbels- Klaassen; ouders Derikx-Geurts en fam.; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Nederlands. Voor overl. ouders Willemse-Weys; Tbon Goo- ren (koll.); Piet Fleurkens. Maandag: H. Jakobus. 8.00 Cor Reijnders-Lemmen; voor de zieken van de parochie. Dinsdag: H. Joachim en Anna. 19.00 Mevr. Wolke-Greefkens. Woensdag: Z. Titus Brandsma. 19.00 Marie Linders. Donderdag: 19.00 Voor het gezin. Vrijdag: 19.00 Jan v.d. Laar (koll.); als eerherstel aan het Goddelijk Hart Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Willem en Gertru- da Janssen, kinderen en kleinkin deren; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verh eggen, An toon Verheggen en Hendrina van Haaren. 10.00 Lei en Ger Janssen; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Maandag: 9.00 'Ibt bijz. int. Dinsdag: 9.00 Voor een goede uitkomst. Woensdag: 9.00 Voor het behoud van het geloof in onze gezinnen (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Vrydag: 9.00 Chrit Broekmans. Misdienaars: Za: 19.00 Judith Phi- lipsen en Maud Lepsi. Zo: 8.30 Roel van Haeren en Emil Moure; 10.00 Fieke en Els Basten, Loes Kessels. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dames koor); st. Jan Houwen; st. Monseig neur Jan van Susante; Drieka Wismans-Mooren; overl. ouders Baltissen-Ingenpass, overl. kinde ren en schoondochters; Piet Duij- kers en Jozephina Poels. Zondag: 10.00 Hoogmis (Heren koor); Gerardus Friesen en Johan na Kemmelings; Henrieus Heidens en Anna Bos; Maria Smits- Jeurissen. Woensdag: 9.00 H. Mis Pastoor Leens. Vrijdag: 9.00 H. Mis Gerard Geurts en ouders-, Martinus Voermans en Maria Minten. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Strybos-Duijkers; Nella Classens- Janssen en Geert Classens; Jan Ja- kobs; Leen Emonts; Martien Maes; Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders Van Kuyck-Verrijdt. Woensdag: 9.00 Jrd. Johannes Willems. Misdienaars: zaterdag: 19.00 Fred. Mededeling: Zoals u gezien zult hebben is deze week de renovatie van de toren gereed gekomen. Als laatste werd de bol en de haan op de toren geplaatst. Ook werd de kerk voorzien van een geheel ziieuwe bliksembeveiliging. De kosten van dit alles waren ƒ72.000,-. Dankzij subsidie en enkele giften is dit fi nancieel voor ons mogelijk zonder extra een beroept op u te doen. We kunnen nu zeggen dat ons kérkgè bo'üWm eèn gdecle staat van onder houd verkeert. Voor volgend jaar staat op het programma schilder- werk en het vervangen van afvoe ren. Door jaarlijks het nodige te doen willen wij trachten voor 100% de subsidie binnen te halen welke hiervoor beschikbaar wordt gesteld. Parochie Leunen 17e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. Jan v.d. Berg (fam. Jacobs); Wim Bouten; Harrij Geurts en overl. fam.; weekd. Maria Loonen-van Rens (3). Zondag: 10.00 Ilgm. Fien Thijssen- Hesen (vw H.); Teng Jenniskens (buurt); weekd. Teng Houben (2). 11.15 Lsm. Henk Ouwerkerk (buurt). 15.00 Doopviering van Ma ry n van Osch. Maandag: H. Jakobus, apostel. 19.00 Lsm. pastoor Jacques Ilaenen en overl. fam.; gest. jrd. Eduard As- selberghs en Wilhelmina van Helden. Dinsdag: Geen avondmis. Woensdag: Z. Titus Brandsma, priester en martelaar. 19.00 Lsm. overl. ouders Croymans-Peeters en Martien Croymazis; gest. jrd. Peter Johannes Arts en Maria Poels. Donderdag: Geen avondmis. Vrydag: H. Marta. 19.00 Lsm. overl. fam. Koenen-Janssen; Frans Baltus- sen, Willem Baltussen en overl. fam. Baltussen-Loonen. Misdienaars: Za: 19.00 Tom Bos en Roel Litjens. Zo: 10.00 Maayke Jen niskens en Jenny Jenniskens; 11.15 Stephan Jenniskens en Rick Cremers. Ma, di en vr: 19.00 Rick Cremers en Stephan Jenniskens. Lektoren: Za: 19.00 Goen Reintjes. Zo: 11.15 Lies van Bavel. Rektoraat Heide Zondag: 17e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis voor Wim Swinkels; Piet v. Kempen (koll.). Misd.: Gijs en Chiel. Donderdag: 9.00 H. Mis uit dank baarheid. Rektoraat Veulen 17e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. voor de pa rochie. Zondag: 10.30 Hoogmis als 6e zwd. Wilhelmina Geurts-Ambrosius. Door de week géén H. Mis. Akolieten: Za-. Bas Reintjes en Ruud Bexkens. Misdienaars: Zo: Yvonne Emonts en Annelie Reintjes. elke week nieuws Parochie Ysselsteyn 17e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Gelezen dienst); L. Koonings-Veron; Fr. Horrevoets en echtgen.; uit dankbaarheid (J); uit dankbaarheid (L). Zondag: 9.30 (Gelezen dienst); geestelyk welzijn van onze paro chie. 11.15 M. Tbnnaer-Franssen. Maandag: 19.00 Mndd. A. Marcellis- Deckers; Wim Thoone; ouders Geurts-van Dijck; uit dankbaarheid (M); tot zekere int. Woensdag en vrydag: 19.00 Voor onze overl. parochianen. Misdienaars: Za: 19.00 J. Slangen en H. v.d. Hoff. Zo: 9.30 N. en K. Jaspers; 11.15 M. Arts en R. Keyzer. Ma: 19.00 M. en W. Claessens. Wo en vr: 19.00 M. en N. Pouwels. Spreuk van de week: 'Het is nooit te laat om vooroordelen te laten va ren! (Thoreau)' Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Iris Fleurkens, Heidse- p eel weg 48. Doopschema: (augustus) Op de zon dagen 14 en 28 aug. kan in onze kerk het H. Doopsel worden toe gediend. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Fhm. Tijssen- Thijssen. Misd.: Arya van Dijck en Wü Poels. Zondag: 10.00 Lev. en overl. fam. Janssen-Pubben. Misd.: Ingrid en Nancy Arts. Dinsdag: 8.30 Jgt. Petnas van Hel den; Tien de Rijk; pater Wim Jans. Woensdag: 19.00 Anna van Lank- veld; Gien Arts-Aben (van kaart club, Dinsdag). Vrijdag: 8.30 Tien de Rijk. Kerk poetsen: Mevr. Kersten en mevr. Arts-van Hoof. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Jgt. Thea v. Bakel- Peters; overl. ouders Botden-Geurts en zoon Tonny. Maandag: 19.00 Fkm. Fleuren- Janssen. Donderdag: 19.00 Uit dankbaar heid; fam. J. v.d. Heuvel-Peters. Misdienaars: Za: Anke en Maaike. Zo: Mariska en Leonie. Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Jan Classens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Sraar Kersten; ouders Kersten- Geurts; Corry Peters; Wiel Koop- mans; alle overledenen van de Carmel. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees uit dankbaarheid en voor b.z.i. &0;0Q Hoogmis voor' Herman v.d. 33erg; Martien Hermans; fam. DJe^jtx- Meulensteen; vader en moeder Van de Winkel-Geurts; rector Heijnen en uit dankbaarheid. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de II. Jozef; by het feest van Titus Brandsma; voor de overledenen van de Carmel. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 24 juli zal in het In- terVen College, Leunseweg 2a te Venray, ds. W. Weersma uit Venray voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinder- nevendienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck zal ds. Weersma eveneens voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is hier 11.00 uur. Tij dens deze dienst is er geenkinde- ropvang en er wordt geen kindemevendienst gehouden. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wy u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Met Jehovah's ver enigde organisatie dienst verrich ten in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Gebouw Rehoboth: Cuppenped- je 2a Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax 04709-87786. Kerkdiensten: Zondag 24 juli om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. C.M. Buys uit Resteren. Tijdens de middagdienst is er kinderoppas. Gevonden en verloren voorwerpen GEVONDEN Bankpas; 5x Portemonnee; 4x Hond; Hond Pool; 2x Hond, vuilnis bakras; Horloge Citizen; Fiets; 2x Fiets Batavus; 2x Fiets Gazelle; 2x Fiets Cove; Fiets Union; Fiets Corti na; Fiets Arizona; Konijn; Zonne bril Ray-Ban; Bromfiets Yamaha; 3x Sleutel; Kat; Tas; Werkvergunning; Horloge Samsung. VERLOREN 6x Portemonee; 5x Bankpas; 3x Bankpas Rabo; Bankpas ABN- Amro; 2x Bankpas Eurocard; Bank pas Credit Lyonnais; Jas; 2x Sleutel; Werkvergunning; 3x Armband; Le gitimatiebewijs; Tberistenkaart; Kentekenbewijs; Portefeuille; Tele foonkaart PTT; Horloge. Raptim Brasil, een reisorganisa tie speciaal gericht voor bijzondere reizen naar Brazilië, organiseert in samenwerking met de hulpverle ningsorganisatie Sao Martinho in Rio de Janeiro sinds kort unieke vliegreizen naar het tropische Rio de Janeiro in Brazilië. Het unieke van deze reis is niet al leen de scherpe prijs maar ook dat de deelnemers naast de prachtige toeristische plekjes van de stad kennis maken met het werk van de hulpverleningsorganisatie voor straatkinderen Sao Martinho waar van de Limburgse pater Cox presi dent is. Zoals bekend worden in de Noordlimburgse gemeenten Venlo, Venray, Horst en Meerlo-Wanssum op dit moment tal van akties gehou den voor de straatkinderen van Rio de Janeiro. Pater Cox, de initiatiefnemer van deze projekt reizen, biedt met deze reizen de geïnteresseerden de unie ke mogefijkïleid om de">stra2ftkin de ren van Rio te ontmoeten, 'Het is- geweldig dat in Noord-Limburg zo veel akties worden gehouden voor de straatkinderen. Deze reis geeft de mensen de gelegenheid om een en ander van nabij te bekijken. Te rug in Nederland kunnen ze aan vrienden en bekenden vertellen wat we in Rio de Janeiro doen. Béte re ambassadeurs kan ik me niet wensen', is het credo van pater Cox. Gedurende twee dagen wordt de deelnemer rondgeleid door de uit Brunssum afkomstige Jan Dam die tekst en uitleg geeft over het werk met de duizenden zwerfkinderen in Rio. Bovendien wordt in de stad een opvangcentrum voor straatkin deren bezocht en wordt een bezoek gebracht aan een bijzonder produk- tiebedrijije in Niteroi waar straat kinderen werken. Bovendien krijgt de deelnemer tijdens de rondritten een indruk van de vele krottenwij ken in deze miljoenenstad. De deelnemers maken uiteraard ook kennis met de mooiste plekjes van de wereldstad Rio de Janeiro: zoals het Christusbeeld, de witte stranden, de Hippiemarkt en het suikerbrood. De reizigers logeren in het drie sterren hotel Florida in het stads deel Flamengo en één weekend in een speciaal rustiek vakantiever blijf in Baxaca, honderd kilometer vanRiodeJineyp... J3razilië is een-vakantieland voor mensen die vap, .uitersten houden.; Een land vol verrassingen, tegen stellingen en superlatieven. Vanaf heden worden regelmatig Raptim Brasil Sao Martinhoreizen gehouden met verschillende reis- arrangementen voor elke beurs. De eerstvolgende reis vindt plaats in oktober, de volgende in het voorjaar van 1995. In zes zaken ingebroken Er kwamen zes aangiften binnen dat er door forcering van de achter deur toegang was verkregen tot in het centrum gelegen winkels. De inbraken hadden allen plaats in het afgelopen weekend. Omdat de werkwijze om binnen te komen de zelfde is, denkt de politie met de zelfde dader te maken te hebben. Tot op heden - woensdag - zijn er nog geen aangiften binnengeko men wat er precies is ontvreemd, maar de politie vermoedt dat het de dader te doen is geweest om geld en dat was er niet te vinden. De eige naren zitten nu alleen met de scha de die ontstaan is by de inbraak, maar die schijnt gering te zijn. Verkeersongeval met gevolgen Dinsdagmiddag omstreeks 16.20 uur had een verkeersongeval plaats tussen twee personenauto's op de kruising Oostsingel-Oude Oostrum- seweg. Een 25-jarige bestuurder uit Ven ray verleende, komende vanuit de Oude Oostrumseweg geen voorrang aan een personenauto op de Oost singel, bestuurd door een 59-jarige plaatsgenoot. Het bleef by materiële schade, maar bij het onderzoek bleek dat de 25-jarige man niet in het bezit was van een rybewijs. Ook de auto was niet verzekerd. Hij dacht door een valse naam op te geven niet ge merkt zou worden dat hij geen rij bewijs bezat. Maar dat pakte anders uit. Nadat de verschillende proces sen-verbaal waren opgemaakt werd hij huiswaarts gezonden. De auto werd in afwachting van de beslis sing van de officier van justitie ach ter het politiebureau geplaatst. Zeer ernstig gewond oversteken bij Donderdagavond omstreeks 19.00 uur wilde een 12-jarige jon gen met zijn fiets vanaf de St. Serva- tiusweg de Stationsweg oversteken. Hij lette daarbij onvoldoende op. Een 19-jarige bestuurder van een personenauto uit Oostrum kon de overstekende jongen niet meer ont wijken. Hy werd geschept en kwam op het wegdek te liggen. Hy moest met zeer ernstige verwondingen naar het ziekenhuis worden ver voerd. Wegpiraterij In de nacht van zaterdag op zon dag, net na het middernachtelijk uur, liep een echtpaar uit Land- weert met hun herdershond te wandelen langs de Nieuwe Maashe- seweg tóen de hond door een perso nenauto, die met hoge snelheid kwam aanrijden, werd gegrepen en vele tientallen meters werd mee gesleept. De hond bleef dood op het wegdek liggen. De bestuurder nam niet de moeite om te stoppen en reed, zonder dat zijn identiteit kon worden vastgesteld door. Het echtpaar was behoorlyk over hun toeren. Ze vonden het erg dat de hond was doodgereden maar nog erger dat de bestuurder niet is gestopt. De auto moet gezien de klap behoorlijk zijn beschadigd. Wie zal de politie op het spoor van die wegpiraat kunnen zetten? Inbraken in personenauto's In de nacht van zaterdag op zon dag was door verwijdering van een rubber strip van een raampje inge broken in de personenauto van een 32-jarige inwoner van Leunen. De auto stond aan de Albionstraat ge parkeerd. Ontvreemd werden een blauwe gereedschapskist met hand gereedschap en de draagbare radio- cas^ettespeler. Dezelfde nacht was door force ring van het portier toegang verkre gen tot een aan de Pr. Bemhard- straat geparkeerde personenauto van een Venraynaar. Uit de auto werden de autoradio en deel I en II van het kentekenbewijs ont vreemd. Muggenlarvevangers weer betrapt Zondagmiddag kreeg de politie een tip binnen dat er weer muggen- larven werden gestroopt in de afwa- teringssloot vanaf de Waterzuive ringsinstallatie van de Loobeek. De politie betrapte op heterdaad een 50-jarige inwoner van Oijen en een 24-jarige inwoner van Oss. Het tweetal had reeds 10 kilo van het voor vissers belangrijke voer en aas gestroopt. Het is nog altijd een lu- kratieve vangst want de opbrengst per kilo loont de moeite. Ook deze keer had het tweetal pech want eerder waren ze ook al betrapt. Nadat proces-verbaal was opgemaakt werden ze huiswaarts gezonden. De 10-daagse vliegreis naar Rio met overnachtingen in het drie sterrenhotel Florida en in een weekendverblijf in Bacaxa, met da gelijks uitgebreid ontbijt en diner, excursies in Rio en omgeving voor 2.600,-. De mogelijkheid is ook aanwezig om langer in Brazilië te verblijven en eventueel binnenlandse vluch ten te maken. Een 12-daagse reis kost 2.785,- en de 15-daagse reis ƒ2.900,-. In alle gevallen is het mo gelijk om ter plaatse binnenlandse vluchten te boeken voor uitstapjes naar de wereldberoemde waterval len op de grens met Argentinië en naar de prachtige stad Salvador. Tijdens de grote openlucht RIO- dag op zondag 7 augustus in rekrea- tiepark Het Roekenbosch wordt speciale aandacht geschonken aan deze bijzondere RIO-reizen. Nadere informatie voor deze unie ke Raptim Brasil Sao Martinho pro jekt reizen is mogelijk bij José Poels, Hoofdstraat 36, 5864 BG ..Meerlo, tel. 04789-1771. Weer banden lek gestoken Het wordt, een obsessie voor auto bezitters nu met de regelmaat van de klok vandalen bezig zijn met het lek steken van autobanden. Het afgelopen weekend werden van een op de parkeerplaats van de Bachstraat geparkeerde vrachtauto de banden met een scherp voor werp kapot gestoken. Met klem verzoekt de politie om medewerking van de inwoners die, als zij iets verdachts zien, niet schromen om de politie daarvan in kennis te stellen, want met die me dewerking lukt het de politie mis schien de vandalen in de kraag te grypen. Verkeersongeval met ge wonden Vrijdagavond om 17.50 uur was het niet verlenen van voorrang oor zaak dat op de kruising Deumese- weg-Venloseweg een botsing ont stond tussen twee personenauto's. Een 46-jarige bestuurder uit Maas- bracht verleende geen voorrang aan een over de Venloseweg rijden de personenauto, bestuurd door een 24-jarige inwoonster van Mel- derslo. De bestuurder en bestuur ster en twee inzittenden moesten voor behandeling naar het zieken huis worden vervoerd maar kon den later weer naar huis. De materiële schade was groot. Winkeldiefstal Vrijdagmorgen omstreeks 11.45 uur werd een 27-jarige inwoonster van het Brabantse Mill door perso neel van een supermarkt in de Gro testraat betrapt toen zij voor een bedrag van ƒ15,- vleeswaren, kaas en ijs wilde meenemen zonder die te hebben betaald. De dame had een aantal le vensmiddelen netjes afgerekend maar vleeswaren, kaas en ijs in haar tas laten zitten. Zij werd aan de politie overgegeven die haar na verhoor en opmaking van proces verbaal naar huis stuurde. Het was de Venrayer Willem Wijnhoven die op 12 oktober 1907 bij de gemeente Venray aanklopte en vergunning vroeg voor het plaat sen van een stoomketel en het in werking brengen van een stoom- houtzagerij en gi-aanmolen aan de Leunseweg (het nu braakliggend terrein van Schoenmakers Hout handel). In mei 1908 maakte hij het geach te publiek van Venray en omstre ken bekend, 'aan de Leunseweg een stoomhoutzagerij en stoomgraan- molen in werking te hebben gesteld. Zy die bomen wensen ge zaagd te hebben, kunnen deze be zorgen aan de zagerij. Ook dagelyks gelegenheid tot het. laten malen van alle soorten graan. Alsmede ver krijgbaar: bak- en voerrogge, maïs, gerst, haver, boekweit en grutten'. In mei 1913 werd de zaak overge-J dragen aan zijn schoonzoon Johan Claessens. Op 31 januari 1921 werd de druk- beklante zagerij en malerij door no taris Pluijmakers publiek verkocht. Tegen een vriendelijke prijs werd Grad Stoks uit Venray nieuwe eige naar. In 1907 werd Grad Stoks ook eigenaar van de bekende Gitzeis molen. Johan Claessens vestigde zich op 15 april 1921 in de Hofstraat, in het pand dat bekend was als de 'goedko pe' winkel van Hub Custers. Dat de foto gemaakt is op 3 juli 1917 staat duidelijk te lezen op de boomstam met een doorsnede van 100 cm. De man zittend is Th. Claessen met dochtertje Jeanne. Links achter de boom is Th. Claessen (later aanne mer aan de Oude Oostrumseweg). De man rechts is onbekend. Jan v.d. Putten 'n abonnement waard Tijdens de vakantieperiode - de maanden juli en augustus - zul len alleen diingende zaken bij de Vreemdelingendienst in be handeling woraen genomen omdat de dienst dan maar een minimale bezetting heeft. Tijdens de kermisdagen, 8, 9 en 10 augustus zal er geen spreekuur worden gehouden. Degenen die hun vergunning verlengd moeten hebben die nen daar rekening mee te houden. Dronken man lag op kerkhof Vrijdagavond kwam bij de politie een melding binnen dat op het kerkhof in Leunen een man lag. De melder wist niet precies wat er aan de hand was met die man. De poli tie kwam en vond de man die be hoorlijk aan Bacchus had geofferd. Bij het zien van de politie begon hij te schelden en gooide met zijn schoenen naar de politie, overigens zonder die te raken. Omdat de man een gevaar was voor zichzelf en voor anderen werd hij naar het po litiebureau overgebracht en in de daarvoor bestemde cel ter ontnuch tering ingesloten. Het bleek een 26-jarige inwoner van Meerlo te zijn. In de loop van zaterdag werd de man in vrijheid gesteld, wel met de aanzegging dat tegen hem proces-verbaal zal worden op gemaakt. BEZORGING PEEL EN MAAS Peel en hjaas verschijnt wekelijks op donderdagmiddag. Onze be zorgers doen hun uiterste best om de krant voor 19.00 uur bij u in de bus te hebben Voor bezorgklachten kunt u bellen op vrijdag vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur, op ons kan toor, tel. 04780-82727. Wij be zorgen dan uw krant tussen 12.00 en 13.00 of tussen 18.30 en 20.00 uur. Ook kunt u met uw bezorgklach ten in onze boek- en kantoorboek handel, Grotestraat 68, terecht. Er wordt uitsluitend vrijdags op genoemde tijdstippen na bezorgd. ABONNEMENTEN Adreswijzigingen, nieuwe abon nementen en annuleringen die nen, voor zaterdagmiddag 17.00 uur bi] ons zijn doorgegeven. Al leen dan kunnen ze nog de vol gende week worden doorgevoerd. Anders zullen de wijzigingen pas een week later worden uit gevoerd.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 14