Eten, poepen en doodgaan Gehandicapten en betaald parkeren in de gemeente Venray Fiscaal in zicht Bekendmaking verordening Het weten waard over thuis composteren (1) PEEL EN MAAS wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer De vechtende voetbaltrainer Bijdragen van het Anjerfonds rrxL, EH ivirttto Donderdag 21 juli 1994 - Pagina 12 GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Fax: 04780-23425 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden Informatiebalie: maandag t/m vrij dag 09.00-17.30 uur. Telefonisch: 08.00-18.00 uur. In de oneven we ken op vrijdag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Socia le Zaken, Financiën en Gemeente werken: maandag 09.00-17.30 uur, dinsdag t/m vrijdag 09.00-13.00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken-spreek uur (tel. 23326 of 23327). Maandag 08.30-17.30 uur, dinsdag t/m don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00- 17.00 uur en vrijdag 08.30-13.00 uur (en in de even weken ook van 14.00-16.30 uur). Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00-11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mo gelijk na telefonische afspraak, tel. 04780-23269 (alléén voormiddag). Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. De hierna volgende wijzigings verordening is koninklijk goedge keurd. U kunt deze verordening inzien op het gemeentehuis. Raad huisstraat 1. op maandag van 09.00 tot 17.30 uur en op dinsdag tot en met vrijdag tussen 09.00 en 13.00 uur. Indien u meer informatie wilt kunt u kontakt opnemen met de heer G. Lindeboom, tel. 04780-23431. v k 1. Verordening tot wijziging van de legesverordening, rubriek gemeen tebrandweer en brandweerzaken; datum goedkeuring 04-07-94; num mer goedkeuring 94.005349. In de gemeente Venray loopt tot eind van dit jaar een aktie rondom het thuis composteren. De gemeen te geeft een forse subsidie op de aanschaf van compostvaten en in formeert de burgers uitgebreid over de verschillende aspekten van thuis composteren. In het kader van de voorlichtingscampagne kunt u komende weken op de pagi na Gemeentepraat een serie artike len lezen over thuis composteren. Deze week gaat het over het com- posteerproces in het algemeen. In volgende artikelen komen onder meer de financiële aspekten en een aantal praktijkproblemen aan de orde. Composteren? Wat is dat eigen lijk? Iedereen kent compost uit de plastic zakken, maar hoe komt het rulle donkerbruine produkt tot stand? Compost is het eindprodukt van een natuurlijk aihreekproces, zoals dat jaar in jaar uit plaatsvindt in tuinen, bossen en oerwouden. elke week nieuws Het leven bestaat uit eten, poepen en doodgaan. Voor alle levende we zens op de aarde. Mens, aap, koe of vogel. We hebben allemaal voedsel nodig om te kunnen funktioneren. Eten is de brandstof voor alle orga nismen. Niet alles wat gegeten wordt is bruikbaar en wat we niet kunnen gebruiken komt er aan de andere kant weer uit. Dat afval van het ene wezen vormt evenwel weer een heerlijk maal voor een ander dier, dat op zijn beurt weer eet en afval produceert. En zo gaat die na tuurlijke kringloop door. En Wat er van het eten uiteindelijk overblijft, nadat alle mogelijke dieren en bac teriën ervan gesnoept hebben, is prima voedsel voor planten. Com post dus. REDUCENTEN In de schakel van de kringloop waarin allerlei klein organisch af val wordt omgevormd tot compost, zijn minuscule levende wezens ak- tief. Schimmels en bacteriën, die met een wetenschappelijke term 'reducenten' worden genoemd. In Sinds 1 november 1993 is er be taald parkeren in Venray-centrum. Dat dit de nodige onduidelijkheden met zich mee heeft gebracht is ge bleken. Inmiddels is een eerste eva luatie van het betaald parkeren afgerond en kunnen wij daar enke le konklusies aan verbinden. Eén daarvan is ten aanzien van de par kerende gehandicapte in het cen trum van Venray. Er is een duidelijk verschil in de gewone vakken vwaar betaald par keren geldt en de gereserveerde invalidenplaatsen-algemeen. Bij de invoering van het betaald parkeren is er voor gekozen dat de gehandi capten niet hoeven te betalen op de gereserveerde invalidenplaatsen- algemeen. Wanneer een gehandi capte op een gewone betaald par keerplaats gaat staan, moet. deze de verplichte parkeergeldert voldoen. Deze regeling blijft vooralsnog ge woon gehandhaafd. Vóór 1 januari 1995 wordt bekeken of de regeling ten aanzien van het parkeren van gehandicapten in het centrum defi nitief gehandhaafd blijft. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. - het bouwen van een wachtgebouw aan de Ripseweg 1 te Venray tnv Ministerie van Defensie, Postbus 5034; - het uitbreiden van machineber ging aan de Kempkensberg la te Ysselsteyn tnv Mts. Dobbe; - het bouwen van een serre aan de Pinksterbloem 41 te Venray tnv P.J.M. Verbruggen; - het bouwen van een berging aan de Urbanusweg 13 te Leunen tnv P.C.A. Brok; - het bouwen van een woning aan de Zilverschoon 24 te Venray tnv K. van de Molengraft; - het veranderen van de woning aan de Hoofdstraat 4 te Oirlo tnv R.J.E.J. van Ryswyck; - het bouwen van een woning aan de Ranonkel 31 te Venray tnv Th. Tsunissen, Jan Poelsweg la te Ys selsteyn; - het vergroten van de garage aan de Walstro 1 te Venray tnv Nevan- co Woningbouw bv. Postbus 7084; - het bouwen van een carport, aan de Kamperfoelie 55 te Venray tnv II.T. v.d. Broek; - het bouwen van een carport aan de Kamperfoelie 53 te Venray tnv T.J.M. Vorstenbosch; - het bouwen van garage en berging aan de Vingerhoedskruid 27 te Venray tnv H.W.H.H. Willems; - het uitbreiden van een pluim veestal en een eierlokaa! aan de Eykenhofweg 8 te Castenray tnv Marclas Beheer bv, Wusterweg 1; - het bouwen van een garage/ber ging aan de Vingerhoedskruid 23 te Venray tnv M.W.M. Albers; - het bouwen van een bijkeuken aan de Vogel wikke 17 te Venray tnv H.J.A. Freriks, Rembrandt- straat 17 te Horst; - het bouwen van een bijkeuken aan de Zwanenbloem 36 te Venray tnv M. v.d. Baan, Am Gaswerk 17 te Stolzenau (BRD); - het bouwen van een bijkeuken aan de Zwanenbloem 38 te Venray tnv R.C.P.M. v. Noort, Von Müneh- mausenstrasse 24 te Stolzenau (BRD): - het bouwen van een garage/ber ging aan de Vlinderbloem 4 te Venray tnv M.H.T.M. Lamers. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kunnen op grond ran de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Venrav. 21 juli 1994 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. - het bouwen van een tuinhuisje aan de Wijnruit 10 te Venray tnv G.P. Schoenmakers. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestem- mingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuurs recht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toe gezonden of uitgereikt. Die termyn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouw vergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw- aanvragen medewerking te ver lenen. - het bouwen van een garage aan de Vogezenlaan 5 te Venray tnv M.W. Steynmann; - het bouwen van een fietsenhof aan de Ranonkel 35 te Venray tnv G.J.H. Geven; - het bouwen van een woning aan de Zilverschoon te Venray tnv G. Brink, Reinickendorferstrasse 21 te Blomberg (BRD). De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 22 juli 1994 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de in de afgelopen week by burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. - het uitbreiden van de woning aan de Oranjestraat 26 te Venray tnv L.J.M. Janssen; - het uitbreiden van de woning aan de Oranjestraat 28 te Venray tnv M.A. Reijen; - het bouwen van een woning met garage in Landweert II te Venray tnv M. Derks, Boterbloem 46; - het bouwen van een woning aan de Zilverschoon te Venray tnv J.Th. Rambags, Van Lo mm straat 16 te Maasbree; - het veranderen van de winkel aan de Grotestraat 53 te Venray tnv Koko Blue bv. Middelweg 24 te Nieuwkuijk; - het uitbreiden van een garage en het bouwen van een kweekkas en een volière aan de Sleutelbloem 67 te Venray tnv J.C.A.M. Brouwers; - het bouwen van een garage aan de Kolkweg 6 te Venray tnv P.J.W.J. Hendriks; - het bouwen van een garage aan de Kolkweg 4 te Venray tnv J.M. Lia- nes Robles; - het bouwen van een varkensstal aan de Enge Steeg 2 te Leunen tnv W.H.P. Jenniskens; - het vergroten van de woning aan de Kievitsweg 15 te Ysselsteyn tnv M.T.M. Janssen, Pioeniersstraat 34; - het bouwen van 12 woningen aan de Penningkruid te Venray tnv Jac v.d. Wijngaard Projekt bv, Post bus 712 te Uden; - het bouwen van bedrijfsgebouwen in bp. Keizersveld te Venray tnv BV Bedrijvencentrum Limburg, Postbus 1310 te Maastricht; - het bouwen van zes woningen aan de Smakterveldweg te Venray tnv BBOM bv. Postbus 680 te Sittard; - het bouwen van een laadperron, fietsenstalling en een portiersloge aan de Maasheseweg 83 te Venray tnv Inalfa Beheer bv, Maashese weg 83; - het bouwen van een woning met garage aan de Zilverschoon tnv J.F.M. Bosman, Schubertstrasse 18 te Schieder (BRD); - het bouwen van een schuur aan de Look 9 te Venray tnv C.M. Hasson. de natuur vreten ze zich een weg door afgevallen bladeren, dode die ren, omgevallen bomen, rotte vruchten, dierlijk mest en ga zo nog maar even door. In uw com- postvat doen ze hetzelfde, alleen lig gen daar geen dode dieren. Waarom u beter geen dode kanariepietjes en goudvissen in uw compostvat kunt stoppen leest u in een volgend artikel. De reducenten, daarbij terzijde gestaan door wormen, mieren, pis sebedden en duizendpoten, doen hun werk in alle rust. Composteren heeft z'n tiid,nodig, daar is niets aan te doen. Veel h'elpen kunt u niet, behalve dan zorgen voor opti male leefomstandigheden in com postvat of -hoop. Essentieel voor de bacteriën en schimmels in uw com postvat is aanwezigheid van zuurstof. Met zuurstof en voedsel gaan de organismen aan de slag. Ze eten en poepen totdat alles letterlijk en fi guurlijk kort en klein is. Ze doen daar, afhankelyk van de omstandig heden, zes maanden tot een jaar over. Dan is alles op en resulteert een donkerbruine rulle stof: com post. Voor dieren zit daar niets eet baars meer in, maar voor planten des te meer. Bovendien verbetert compost de bodemstruktuur. Het zorgt dat de losse zandkorrels een beetje aan elkaar plakken en houdt water en voedingsstoffen vast. U zult merken dat er meer leven op en in de grond komt en dat bloe men en planten het uitstekend doen. En als ze zyn uitgebloeid be gint het verhaal weer van voren af aan... Tot zover het composteerproces in het algemeen. In een volgend ar tikel kunt u wat praktische tips le zen en worden enkele veel voor komende composteerproblemen besproken. Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en in richtingen is verplicht om krach tens de Wet milieuwbeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden mi lieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De normale procedure ingevolge de Wet milieubeheer bestaat uit twee stappen: 1. ontwerp-beschikking; 2. beschikking. Bij iedere stap wordt het besluit op een aanvraag ingevolge de Wet mi lieuwbeheer bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer). Ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij voor nemens zijn vergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan: Gebroeders Jenniskens bv, Engesteeg 2, 5809 EB Leunen voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4 Wet milieubeheer voor een fokvarkens- en vleesvar- kenshoudery gelegen aan de En gesteeg 2 te Leunen. Dit onder oplegging van voor schriften in het belang van de be scherming van het milieu. De ontwerp-beschikking en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 21 juli tot 18 augustus 1994 (be- zwarentermijn) in het gemeente huis, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 tot 13.00 uur. Tijdens de bezwarentermijn kun nen de stukken ook, na telefoni sche afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Bovendien liggen alle relevante stukken na de bezwarentermijn tot het einde van de beroepstermijn ter inzage in het gemeentehuis tij dens werkdagen van 09.00 tot 13.00 uur. Tijdens de bezwarentermijn kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burge meester en wethouders. Een ieder wordt na telefonische afspraak (tel. 04780-23439), gedurende de bezwa rentermijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ont werp van de de beschikking van ge dachten wisselen. Tevens kan een ieder bij die gelegenheid, monde ling bezwaar inbrengen tegen de ontwerp-beschikking. Degene die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Alleen degenen die bezwaar heb ben ingebracht op de wijze als bo venomschreven en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zyn geweest, zijn la ter tot het instellen van beroep ge rechtigd. Meldingen Wanneer voor een inrichting reeds vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrich ting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer. Voor waarde hiervoor is dat redelijker wijs moet worden aangenomen dat de veranderingen geen gevolgen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevol gen hebben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een melding ingekomen is van: Inalfa bv, Maasheseweg 83. 5804 AB Venray voor het uitbrei den van het Kantoorgebouw Busi ness Unit Schuifdaken, met galerei naar bestaande bouw, laadperron, portiersloge, fietsenstalling, over kapping t.b.v. opslag, parkeerplaats aan de Maasheseweg 83 te Venray. De meldingen kunnen worden ingezien van 21 juli tot 4 augustus 1994 in het gemeentehuis, Raad huisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 tot 17.30 uur en op de ove rige werkdagen van 09.00 tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen genoemde weken ook, na telefonische afspraak (04780-23439), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Amvb-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieuwbeheer (artikel 8.40 Wm) is by algemene maatregel van bestuur (amvb) een aantal categorieën van bedrijven vrijgesteld van de ver gunningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zyn in het be lang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er amvb- meldingen zijn ingekomen van: 1. Maatschap M. Janssen-Janssen, Overbroekseweg 9, 5809 EN Leu nen voor het van toepassing wor den van het Besluit melkrund- veehouderijen op een reeds op gerichte melkrundveehouderij gelegen aan de Overbroekseweg 9 te Leunen. 2. Maatschap M. Janssen-Janssen, Overbroekseweg 9, 5809 EN Leu nen voor het oprichten van één of meer bassins voor het bewa ren van dunne mest, dan wel het veranderen van de gebezigde werkwijze aan de Overbroekse weg 9 te Leunen. De meldingen kunnen worden in gezien van 21 juli tot 4 augustus 1994 in het gemeentehuis, Raad huisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 tot 17.30 uur en op de ove rige werkdagen van 09.00 tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische af spraak (04780-23439), worden inge zien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Venray, 21 juli 1994 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van afdeling volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieu 0\A Een maandelijkse rubriek over fiscale aktualiteiten Sinds de invoering van de Oort Wetgeving in 1990 is de discussie over veel aftrekbare posten aardig verstomd. Veel is niet meer aftrek baar. De drempel is verhoogd en het gebruikelijkheids- en omvangscri- terium voorkomen meestal de vroe ger veel voorkomende discussies. Des te opmerkelijker vond ik het navolgende geval dat voor het Ge rechtshof te Amsterdam diende. Een voetbaltrainer geeft les aan een groep jongetjes. De kinderen le ven zich volledig uit en de trainer prijst zich gelukkig dat hij deze baan heeft. Lekker zonnetje, de kin deren vermaken zich en het ver dient nog z'n geld ook. Bruut wordt deze droom verstoord door die ver velende vent met z'n hond die z'n wandel rondje precies langs het veld heeft lopen. De hond, agressief van aard, toont de nodige interesse in de rondrazende beentjes van de voetballertjes en de rond stuiteren de bal. Wederom is de hond niet goed aangelynd, wederom ver stoord de hond op brute wijze het voetbalgeluk. Onze trainer, opgewekt uit z'n middagdroom, vindt dat de maat nu echt vol is. Hij spreekt de eige naar aan. Het wandelrondje moet maar worden verlegd, de hond moet maar aangelynd worden en tijdens de trainingen wenst hy de hond niet meer in de buurt te zien. U begrypt het al, de hond kwam wel terug en het liep weer verkeerd. De trainer verloor zijn geduld en sloeg zeer terecht de eigenaar van de hond enorm op zyn gezicht. Tbt zijn schrik diende de trainer later wel de tandartsnota van de man te betalen die zich overigens niet meer liet blikken. De inspecteur die ineens onder de aftrekbare kosten een tandarts nota zag staan was terecht verbaasd en nam contact op met de trainer: 'Deze hoort thuis onder de buiten gewone lasten en u overschrijdt de drempel niet'. Groot was zijn verba zing toen hij het verhaal hoorde: 'Maar dit accepteer ik niet. Uw ge brek aan zelfdiscipline is totaal niet aan te merken als noodzakelijk voor de verwerving van inkomsten en anders toch in ieder geval onge bruikelijk'. Hier vond de inspecteur het Hof op zijn weg. Voetbal is heilig in deze dagen, zeker in de hoofdstad. De voetbaltrainer diende in het kader van zijn dienstbe trekking de kin deren te beschermen. De kosten waren daarmee in beginsel aftrek baar. Bovendien overtroffen de kosten ook niet hetgeen gebruike lijk is bij gebitsherstel. De kosten waren aftrekbaar. Dit is een aardig staaltje van sympathie-rechtspraak. Het Hof had de kosten dienen te weigeren; anderen in dezelfde doelgroep ma ken deze kosten niet tot deze hoog te. De inspecteur die in een andere procedure voor zichzelf de aftrek voor vakliteratuur beknot zag zal verbaasd kennis genomen hebben van de uit spraak. De conclusie is duidelijk. Hindert iemand u by de uitoefening van uw beroep dan raad ik u niet aan uw zelfbeheersing te verliezen. Doet u dat toch dan zijn de eventuele kosten van gebitsherstel van uw op ponent tenminste nog aftrekbaar. Ik adviseer u wel een sympathiek verhaal gereed te hebben. Anders zou de rechter wel eens minder cle mentie kunnen hebben. Mr. T.C. van Zwieten Rühl/Haegens/Van Aar Accountants en Belastingadviseurs Kantoren te Boxmeer, Venray en Reuver, tel. 08855-76464 Het. Anjerfonds Limburg heeft in het eerste half jaar voor ongeveer twee ton aan financiële hulp bijge dragen. Hulp aan amateurs die zich met kunst, cultuur of natuurbe houd bezighouden. Het Anjerfonds kan dit door bijdragen uit het Prins Bemhardfonds en door de jaarlijk se Anjerloterij. In Venray is voor ƒ10.000,- steun 'weggegeven'. De Koninklijke Har monie Euterpe heeft voor de aan schaf van muziekinstrumenten een bijdragen van ƒ7.500,- ontvangen. Het Regionaal Instituut voor Wel zijnswerk heeft voor het projekt Tschnika 10 een eenmalige waarde ringssubsidie ontvangen van ƒ2.500,-. Vreemd rijgedrag Het was door het rijgedrag van een 23-jarige bestuurder van een personenauto, dat de politie in de nacht van zaterdag op zondag om streeks 02.45 uur een onderzoek in stelde. De politie had verschillende verkeersovertredingen van de bestuurder, een man van Poolse na tionaliteit die tijdelijk in ons land verblijft, gekonstateerd. Enkele ma len werd het stopteken genegeerd maar op de Westsingel werd toch gestopt. De bestuurder verkeerde zwaar onder invloed van alkohol, zo werd aangegeven door de blaas- testen. De auto bleek niet verzekerd te zijn en was ook niet APK ge keurd, terwijl de remmen niet in orde bleken. Omdat de man geen rijbewijs kon tonen zal moeten worden onder zocht of hij over een geldig rijbewijs beschikt. De auto werd voor tech nisch onderzoek 'veilig' gesteld. Hij werd ter ontnuchtering ingesloten en in de loop van zondag in vrijheid gesteld met de mededeling dat van een en ander proces-verbaal zal worden opgemaakt. Een rijverbod van acht uur werd hem tevens op gelegd. Insluiping in woning Toen een 52-jarige inwoner van Venray dinsdagmiddag omstreeks 15.30 uur bij zyn woning aan de Deurneseweg terugkeerde zag hij een voor hem onbekende man van naar schatting 20 jaar in een oud model personenauto stappen en wegrijden. Hij kwam tot de ontdek king dat die man in de niet afgeslo ten woning was geweest en daar een aantal sieraden en cheques had buit gemaakt. Hoe groot de waarde van liet. gestolene is kon ons in ver band met het onderzoek niet wor den medegedeeld. Illegale hennepkwekerijen opgerold In de loop van dinsdag zijn door het Interdistriktelijk team van de Regiopolitie op twee plaatsen inval len gedaan bij illegale hennepkwe kerijen. In een schuur bij een woning in Meerlo-Wanssum werden hennep planten aangetroffen, evenals mate riaal dat voor verwerking gebruikt wordt. Daarbij werd ook 230 gram Nederwiet aangetroffen. De bewo ner van de woning, een 26-jarige man, werd aangehouden en naar het Venrayse politieburau overge bracht. Na verhoor en opmaking van proces-verbaal kon hij weer naar huis terugkeren. In Venray werd in een tuin een hennepkwekerij aangetroffen. De bewoner werd niet aangetroffen. Hier werd 900 gram Nederwiet ge vonden. Ook was een technische in stallatie voor het verwerken van de hennep aanwezig. Alles werd in beslag genomen. Het onderzoek wordt voorgezet, o.a. wie de teler cq. de verwerker is. Of beide zaken met elkaar te maken hebben kon ons niet worden bevestigd. Winkeldief aangehouden Personeel van een textielzaak in De Bleek betrapte dinsdagmiddag een 23-jarige man, zonder vaste woon- of verblijfplaats, die een paar sokken zonder te betalen wilde meenemen. De man werd aan de politie overgegeven. De politie ont dekte dat de man dertien pakjes scheermesjes bij zich had die hij - zo bekende hij - in twee drogiste ryen in Deume had gestolen. Hy is in verband met het onderzoek of hij nog meerdere diefstallen op zijn kerfstok heeft., ingesloten. Afrastering bleef aan auto hangen In de nacht van vrijdag op zater dag omstreeks 00.20 uur, hoorde een bewoner van de St. Antonius- veldweg geluiden die hij 'niet thuis kon brengen'. Hij stelde de politie daarvan op de hoogte. Op dat mo- ment was al ontdekt dat een perso nenauto door een weiland langs de St. Antoniusveldweg was gereden. De chauffeur was, zonder dat zijn identiteit was vastgesteld door gereden. Na een tip trof de politie voor de woning van een 40-jarige inwoner van de Harpstraat een personen auto aan. waar nog enkele stukken afrastering aan zaten. De man ver klaarde dat hij wel wat had gehoord maar dacht dat hij tegen een paaltje was gereden. Hij bleek behoorlijk onder in vloed ran alkohol te verkeren. De blaastest rechtvaardigde een rijver bod van negen uur. Zyn rybewijs werd konform de voorschriften in gevorderd.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 12