■Iffl PEEL EN MAAS Het gat van Oirlo wordt gevuld Volgend jaar oplossing voor kruispunt Oostrum J.G. Niestenprijs voor Venrayse student Wie kent deze man Voortvarendheid gemeente verrast Veulen OOI\PfUNT Jazz '94 geslaagd ƒ21.000,- voor Nieuw-Spraeland Vreemdelingen dienst W.A.O. VAN SOEST Speeltoestellen in Landweert Gemeente bepaalt zelf kom-grenzen sigma! sigmaJ LSIGMA DONDERDAG 14 JULI 1994 Nr. 28 HONDERD VIJFTIENDE JAARGANG dames mode boutique grotestraat 7 venray 04780-84263 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING 'Donderslag bij heldere hemel' VEBFfi* Tydens de vakantieperiode - de maanden juli en augustus - zul len alleen dringende zaken bij de Vreemdelingendienst in be handeling worden genomen omdat de dienst dan maar een minimale bezetting heeft. Tijdens de kermisdagen, 8, 9 en 10 augustus zal er geen spreekuur worden gehouden. Degenen die hun vergunning verlengd moeten hebben die nen daar rekening mee te houden. beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 Venray Telefoon 04780-86408 De provincie Limburg heeft maat regelen aangekondigd om het kruispunt Mgr.HanssenstraatAVitte Vennenweg met de provinciale weg Wanssum-Deurae veiliger te ma ken. Gedacht wordt aan een roton de of verkeerslichten. Ingrijpende maatregelen worden echter pas op z'n vroegst volgend voorjaar ver wacht. Op korte termijn volstaat de provincie met het aanleggen van fietssluizen. Voor de maatregelen op korte termijn is maximaal 40.000 gulden beschikbaar. De door velen gewenste tunnel voor fietsers lijkt daarmee van de baan. Dat heeft de provincie Limburg deze week de gemeente laten weten. Het kruispunt van verkeerslichten voorzien kost ongeveer een half miljoen gulden. Het aanleggen van een rotonde gaat naar schatting ze ker het dubbele kosten. De oplos sing met een tunnel voor fietsers is nog duurder, onder meer vanwege de Oostrumse Beek, die 'overgesto ken' moet worden. Gemeente en provincie gaan bin nenkort praten over de definitieve oplossing voor de kruising waar in de afgelopen jaren diverse ongeluk ken zyn gebeurd met overstekende fietsers. De beslissing over rotonde of verkeerslichten valt begin 1995. By de besluitvorming zal ook het in aanleg zynde recreatiepark Witte Vennen worden betrokken. Tbt de definitieve oplossing er is stelt de provincie voor om door middel van hekjes de snelheid van de fietsers af te remmen. Dergelijke hekjes staan al jaren by het kruising Langstraat/Heidseweg met dezelfde provinciale weg. In het najaar wor den aan weerszyden van de provin ciale weg ten westen van het kruispunt bomen geplant. Die moe ten de automobilisten het idee ge ven dat de weg smaller wórdt, waardoor ze vaart minderen. De ge meente moet van de provincie ver der zorgen dat het fietsverkeer niet aan de verkeerde kant het kruispunt oversteekt. Nu steken veel fietsers eerst de Mgr. Hans- senstraat over en vervolgens aan de meest oostelijke kant de provincia le weg. Deze maatregelen komen bij de afsluiting van de uitvoegstrolcen, die de snelheid van het autoverkeer op de provinciale weg remmen. De uitvoegstroken werden al eerder af gesloten. Na de vakantie zal Veilig Verkeer Nederland bovendien via een lesbrief op de scholen aandacht vragen voor het gevaarlyke kruispunt in Oostrum. Wethouder Truyen toont zich wel tevreden over de brief van Gedepu teerde Staten. Vooral dat nog voor het nieuwe schooljaar iets wordt ondernemen. Over het niet door gaan van de fietstunnel laat Truijen weten dat dit slechts één van de ge noemde oplossingen was. De pro vincie heeft volgens de wethouder Wat past het beste bij mijn huis? Vaak net u bij u in uw omgeving een smaakvol kleurenkombinatie van buitenverf. Toch betekent dit niet automatisch, dat dezelfde kleuren het op ïlw huis ook goed doen. De Verf Wand-adviseur helpt u beter bij uw strikt persoonlijke kleurkeuze. Ergerlijke vernielingen Door een 27-jarige inwoner van Geysteren werd aangifte gedaan van vernieling van zyn personen auto die hy geparkeerd had op het Gouden Leeuwterrein. De vernie lingen zyn vermoedelijk aange richt met gebruikmaking van een houten of ijzeren paal. Vernield werden de achterruit de linker zy- ruit en er zat een scherpe deuk in het dak en een forse deuk in de kof ferbak. De vernielingen moeten hebben plaats gevonden op vrydag 8 juli tussen 21.15 en 24.00 uur. Ge zien het tijdstip en de verschillende slagen die op de auto gepleegd zijn, moeten er getuigen van deze ver nieling zijn. Die worden dringend verzocht kontakt op te nemen met de politie. De eigenaar van de auto is ernstig gedupeerd. De schade be draagt ƒ3.000,-. Een 26-jarige inwoner van Venray deed aangifte van vernieling van zyn motor. Die stond gestald voor een flatgebouw aan de Zuidsingel. De bougiekabels waren losgerukt de brandstoftank bekrast en de lichtschakelaar was vernield. Hoe groot de schade is kon nog niet wor den medegedeeld. De vernielingen zijn gepleegd in de nacht van don derdag op vrydag. Het 'Gat van Oirlo' wordt gevuld. Op het braak liggend terrein op de hoek IToofdstraat-Deputé Péters- straat, zullen zes woningen Worden gebouwd. Hiermee wordt Oirlo ein- I delyk verlost van de 'doom in het oog'. Grondeigenaar Houben heeft de bouwplannen desgevraagd be vestigd. ZES WONINGEN Nadat eerdere bouwplannen fi nancieel niet interessant waren, zullen er nu zes woningen (drie blokken van twee onder een kap) worden gerealiseerd. Het gaat daar bij om twee verschillende woning typen. De woningen staan op kavels van gemiddeld 300 m2 en kosten iets meer dan twee ton. Na de bouw- i vak zal het bouwbedrijf Raets uit Oostrum met de verkoop van de wo- j ningen starten. Daarna zal zo snel mogelijk met de bouw worden be gonnen. De gemeente is inmiddels met de voorbereidingen bezig voor het aan passen van het trottoir. Aan dew I Hoofdstraat zal deze aangelegd wor den terwijl in de Deputé Pe- I tersstraat het troittoir herstraat moet worden. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwing Timmer- en onderhoudsbedrijf J. van de Ligt lEAn Wanssum, De Cuyperstraat 37 d 04784-2184 Het tempo waarin de gemeente Venray de werkzaamheden in de kern Veulen uitvoert heeft in het dorp verbazing gewekt. Terwijl de graafmachines voor augustus wa ren aangekondigd is vorige week het sportveld achter 'de Vlies' al afgegraven. Veel mensen in het dorp wisten van niets. Oorzaak van de onverwachte snelheid is de planning bij de aannemer. Onder andere de voetballers van FC 't Veule, de cafévoetbalclub die al vele jaren van het veld gebruik maakt, werden eind vorige week onaangenaam verrast. In het veld zyn diepe sleuven voor de aanleg van riolering gegraven. 'We hadden voor zaterdag nog een wedstrijd gepland, maar die hebben we moe ten afgelasten', zegt woordvoerder H. Hendriks van de voetbalclub. 'Het was een komplete verrassing. We wisten van niets. Zonder een vorm van overleg wordt er een, weg dwars door je voetbalveld aan- gelegd'. Voorzitter J. Sonnemans van de Veulense Verenigingsraad, die na mens de verenigingen het terrein beheert, toont zich al even verrast. 'We zyn niet geïnformeerd door de gemeente dat ze eerder met het werk zouden beginnen', zegt hij. 'Het kwam als een donderslag bij heldere hemel'. Sonnemans vindt dat de gemeente de morele plicht heeft om de gebruikers op tijd te in formeren, ook al gaat het dan om gemeentelijk eigendom. Nu kost het de verenigingen geld. Op een aangrenzend perceel had den de Veulense verenigingen boekweit aangeplant voor de ver koop. Die is deels vernield. Boven dien mist de Verenigingsraad de inkomsten uit drie voetbaltoernooi en, waaruit weer een deel van het onderhoud kon worden betaald. Dat onderhoud gaat wel gewoon door. 'We hebben een kontrakt met de NLW-bedrijven voor 25 keer maaien in een jaar. Ik denk niet dat we daar onderuit kunnen', zegt Son nemans. Volgens de woordvoerder van de Veulense voetballers is kort voordat de graafmachines kwamen het voetbalveld nog gemaaid. De sleuven voor de riolering lopen dwars door één van de doelgebie den van het voetbalveld van FC 't Veule. UITBREIDING De werkzaamheden zyn inder daad eerder begonnen dan was voorzien, bevestigt medewerker J. de Bruijn van de afdeling openbare werken. Aanvankelijk stond het werk gepland voor na de vakantie, maar doordat de aannemer op an dere plaatsen sneller opschoot, kon hij eerder beginnen. Volgens De Bruijn zijn er inderdaad geen kon takten geweest met de gebruikers van het veld. Wel met iemand van de Dorpsraad, maar daarvan kan hij zich de naam niet herinneren. Formeel hoeft volgens de ambte naar de gemeente de gebruikers ook niet in te lichten. De grond is eigendom van de gemeente en erop rust een geldend bestemmings plan. De Dorpsraad is'eveneens verrast over de snelheid bij de gemeente, maar was wel op de hoogte ge bracht. Tenminste over de infra- strukturele aktmteiten op het aangrenzende boekweitveld. 'Maar we wisten tevoren niet dat het voet balveld ook plaats moest maken voor een weg', aldus Dorpsraadse- kretaris G. Reintjes. 'Daar heeft de gemeente ook nooit over gerept'. Het voetbalveld met kleedruimte, ligt in de Vlies aan de westkant van het dorp. De gemeente heeft daar ruimte voor uitbreiding. De dorpe lingen pleiten al veel langer voor uitbreiding van het aantal woning- bouwlokaties in Veulen, in het ka der van leefbaarheid in de kleine kernen. Om woningbouw mogelijk te maken moeten leidingen de grond in en legt de gemeente een noodweg voor het werkverkeer aan. Maandag 25 juli is het weer zover. De jaarmarkt in Venray zal dan weer het centrum van Venray gaan beheersen. De marktkoop lieden hebben ook dit jaar weer het een en ander georganiseerd om het de mensen zo aangenaam mogelijk te maken. Vaste trek pleister is inmiddels het looporkest Toedem, dat voor de nodige vro lijke noten zal zorgen. Vrolijkheid straalt ook de bekende clown Ome Ko uit. Voor de kinderen is er bovendien een verrassing. Op de jaarmarkt zullen 500 ballen worden uitgedeeld. Verrassingen zijn er ook voor de kopers op de markt. Mr. X zal zich ook dit jaar weer met waardebonnen tussen de mensen begeven. Hij heeft- voor een totaal van f2500,- aan kortingsbonnen bij zich. In de Gro testraat zal er weer een standwerkersconcours worden gehouden. Voor een natje en een droogje zorgt verder de Venrayse horeca. Met- goed weer zullen de terrassen weer letterlijk volstromen. De politie Land van Cuijk is op zoek naar de man op bijgaande foto. Wie weet wie deze man is of wie heeft deze man afgelopen tijd er gens in het Land van Cuijk of omge ving gezien. Op woensdag 15 juni 1994 werd een vrouw in het Raamdal in Escha- ren aangerand. Dinsdag 21 juni 1994 werd een vrouw in Overloon lastig gevallen. In beide geballen werden de vrouwen bedreigd. Het is mogelyk dat deze man bij deze zaken betrokken is geweest. SIGNALEMENT Het gaat om een blanke man, 30 tot 40 jaar oud, gekleed in een don kere sportbroek en wit t-shirt, spor tief postuur, geen snor of baard, h(j droeg beide keren een zwarte of blauwe baseballpet. Een ieder die deze man kent of er gens gezien heeft wordt verzocht kontakt op te nemen met de politie Land van Cuijk, tel. 08850-99444: Al uw informatie zal vertrouwelijk' behandeld worden. Harold Stevens uit Venray heeft op 8 juli jl. in de Maaspoort te Venlo de Prof. Dr. Ir. J.G. Niesten-Prys in ontvangst mogen nemen. Deze pry's wordt jaarlijks door de Hoge school Venlo uitgereikt aan een stu dent, die dat jaar afstudeerde. Het afstudeerprojekt van Harold Ste vens bleek de beste te zyn van de drie projekten, die voor deze prijs waren genomineerd. Harold Stevens studeerde dit jaar af aan de HTS Elektrotechniek, richting Meet- en Regeltechniek. Zyn afstudeeropdracht werd door hem uitgevoerd bij Stork Sereens BV te Boxmeer. De opdracht ging over het Axumerik Testsysteem - het testen van een CNC-controller. De prys, waaraan ook een geldbe drag van ƒ1000,- is verbonden, werd aan Ilarold Stevens toegekend om dat het om een complexe en veel omvattende opdracht ging die kompleet was afgerond en op een nivo was gebracht dat in ruime ma te uitgaat boven de oorspronkelijke eisen. Verder was de opdracht en de verslaggeving zodanig opgezet en uitgevoerd dat het resultaat van het onderzoek direkt in het bedrijf toe pasbaar is. Door het gedegen test programma dat door Harold was samengesteld is de goede werking van het systeem volgens de gecom- miteerden overtuigend aan getoond. JSaa >v Schilderwerk kost geld, dus doe 't goed. Ons advies: kies een professionele verf, die ook door de vakschilder wordt gebruikt Die zeer goede merken zijn ook bij Verf Wand te koop. Ze kosten wat meer in aanschaf, maar u hebt er jaren langer geen omkijken naar. de beste in verfde beste in behang Paterslaan 7, Venray. Tel. 04780-82810 Nabij de Wederik en de Weegbree in Landweert zal, direkt na beëindi ging van alle bouwaktiviteiten al daar, een speeltoestel worden geplaatst ter waarde van ƒ19.000,-. Dat heeft dhr. Raaymakers van het gelijknamig bouwbedryf afgelopen vrijdag laten weten. Hij deed dat bij de oplevering van 28 woningen aan voornoemde straten. Besloten 'is om pas dit najaar tot plaatsing over te gaan in verband met de inrich ting van de openbare ruimten, die ook dit najaar zal plaatsvinden. I De Kiwanisclub Schieëpersland is erin geslaagd met de organisatie van Jazz '94 de rest van het geld, nodig voor de bouw van de nieuwe tuin kas van Nieuw-Spraeland, bin nen te halen. Het gaat om een be drag van ƒ21.000,-. In de weken voorafgaande aan Jazz '94 was er al een stevige basis voor dit financiële sukses gelegd met de bijdragen van een groot aantal sponsoren. Een duizendtal muziekliefhebbers heeft zaterdag 18 juni in en rond de Witte Hoeve in Venray het bedrag swin gend met entreegelden en bar- omzet tot de gewenste hoogte aangevuld. Het optreden van Beryl Briden, begeleid door de Hot Snacks, was een groot sukses. En voor eigen publiek wist de Venrayse Basement Band er weer een dave rend optreden van te maken. in de agenda staat. Het is lang zamerhand uitgegroeid tot een ontmoetingspunt voor heel wat jazzliefhebbers uit Venray en om geving'. De hoofdsponsor van Jazz '94, PTT Telecom, ontving tijdens Jazz '94 een dertigtal gasten en bleek zeer tevreden over de manier waar op de Kiwanisclub Schieëpersland het jaarlijkse Venrayse Jazzfeest ge organiseerd had. De Kiwanis zullen na de vakantie periode tijdens een speciale byeen- komst de opbrengst van Jazz '94 overdragen aan vertegenwoordigers van Nieuw-Spraeland. De gemeente Venray mag voort aan zelf de grenzen van de dorps kernen gaan bepalen. Dit werd tot op heden door de provincie gedaan. De gemeente blyft wel gebonden aan de wettelijke regels die voor de ze grensbepaling gelden. Voorstellen tot wyziging van de bebouwde kom grens, worden door de gemeenten voorbereid, waarna deze aan Gedeputeerde Staten wor den voorgelegd. Deze werkwijze wordt door GS als inefficiënt erva ren. Omdat GS niet meer kan doen dan zich aan de wettelijke regels houden, hebben zij voorgesteld om deze bevoegdheid over te dragen aan de gemeenten. Dit leidt boven dien tot een kortere procedure zon der dat er voor de gemeente een taakverzwaring uit voortvloeit. Het college van b. en w. neemt nu im mers ook een besluit dat naar GS gaat. Het college van b. en w. staat positief tegenover deze Gerard de Beijer, voorzitter van de Jazzcommissie van de Kiwanis: 'Als dat al niet zo was, dan hebben we onze naam nu definitief ge vestigd. Dit was echt een schitte rend feest. We hadden fantastisch weer, de sfeer wasjyima en de Wit te Hoeve, mét het nieuwe Schieë- persplein, leent zich natuurlijk by uitstek voor dit soort feesten. Dank zij onze sponsors, het enthousias me van de artiesten en ons publiek. Volgend jaar zijn we er zeker weer. Ik ben ervan overtuigd dat ons jazz feest bij heel wat mensen nu alweer

Peel en Maas | 1994 | | pagina 9