Opnieuw Heimatabend en Tirolermatinee in Leunen Suksesvolle kunstmanifestatie Literatuurprijs 1994 De Raadselige Roos Geysteren Euterpe organiseert Promconcert Bij Van Oorschot Mode is de opruiming in volle gang! VAN OORSCHOT MODE Gimsel Natuurvoeding, de smaak van de toekomst! 209 WV-nieuws De opruiming van onze kleurrijke zomercollectie is van start gegaan. Wij nodigen u uit om uw zomergarderobe extra voordelig aan te vullen. Er is nog volop keuze op alle afdelingen! Graag tot ziens in onze zaak. Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. O «au Panda iPharmafoödl 't is zuiver, 't is lekker. Zonder synthetische geur en kleur. Zak 200 gram Witte Wijn I Prodor Blayais, 'n heerlijke, droge, witte Bordeaux appellation contrölée. Biologische kwaliteit. Flo 0,751 Venray Sterstraat 4, tel. (04780) 87217 Donderdag 7 juli 1994 - Pagina 3 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld. H. Schraven en J. Wittgen: H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinek Keizer, A. Coenen. E Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: D. VERCAUTEREN Merseloseweg 75, tel. 82200 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DR. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij (le ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VEN RAYS E APOTHEKEN. ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 84504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN ARTSENPRAKTIJK WH. Kremer, W.G.A.M. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak V. GEURTS, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers. mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door H. van EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 82411 Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kimt boeken. Juli: 1 t/m 31: Over het IJ Festival. Am sterdam 6: Womad Festival, Den haag 8: BZN Concerttour Sweet Dreams, Herten 8 t/m 10: North Sea Jazz Festival 1994, Den Haag 8 t/m 10: Langedijker Popsien. Langedijk 9: It mega house party. Rotterdam 9: Waldrock Festival. Bergum (Fr.) 13: Club Locale. Amsterdam 15: In Concerto '94 (o.a. Eros Ra- mazzotti). Eindhoven 28 t/m 30: Loosdrecht Festival '94. Loosdrecht 30: Bryan Adams Support Act, Nijmegen Augustus: 1 t/m 31 (behalve maandag): Cyra no, Amsterdam I t/m 31: Over het IJ Festival. Am sterdam 6: Normaal in Achtmaal, Breda II t/m 24: Fleurig '94, Ede 12-13: 12e Antilliaanse Feesten, België 18: Frema's Party night. Oss 18 t/m 21: Flevo Tbtaal Festival, Flevoland 20: Tterror Dome (House Party). Kampen 23: Pink Floyd, Duitsland 25 t/m 31: Nationale Thptoe, Breda 26 t/m 28: A Campingflight to Lowlands Raradise. Utrecht 27: Internationaal jazz Festival, Noord wijk 30-31: New York Comedy Nights. Amsterdam September: 1 t/m 3: Nationale Thptoe. Breda 1 t/m 3: New York Comedy Nights, Amsterdam 2: Fish, Huijbergen 10: Frema's Partynight. Den Bosch 11: Music Fun 1994. Hoorn 21: Roxette, Rotterdam 22: J.J. Gale, Den Haag 24: Volendamse Avond, Bameveld Oktober: 1: Santana. Rotterdam 10: André Hazes, Rotterdam 14-15: René Froger. Groningen Muggelarvenvangers betrapt Dinsdagmorgen om 5.10 u. wer den twee Belgen bekeurd, die bezig waren met het scheppen van mug- gelarven uit de waterlossing van de waterzuivering op de Spurkt,. Die plaats is een zeer geliefde plek voor muggelarvenvangers. Beide Belgen, afkomstig uit Bree, hadden ieder al ongeveer 1 Vi kilo van het kostbare visvoer geschept. Na het terugzet ten van de buit' en na aanzegging dat proces verbaal zal worden opge maakt kon het tweetal, in de leeftyd van 38 en 57 jaar, huiswaarts keren. terstand. Op deze zonnige warme dag zou een beetje water zeer ver frissend geweest zijn. Even buiten het dorp legde Harm Rutten de laat ste hand aan de veldkapel die werd nagelaten aan de gemeenschap als herinnering aan deze kunstmani festatie. Diverse kunstenaars legden waar devolle kontakten met galeries en belangstellenden. Het Stichtings bestuur kan terugkijken op een geslaagde kunstmanifestatie van hoge kwaliteit die mede mogelijk gemaakt werd door subsidie van de Provincie Limburg, Transnova Ven- lo. Industriële Club Venray en vele andere sponsors. Kortom het was overweldigend dat zo'n 2500 bezoekers de warmte trotseerden om op ongedwongen wyze naar deze 2e Kunstmanifesta- Voor amateur-schrijvers en -dichters Het Literair Café Venray-regio or ganiseert voor de tweede keer een literatuurprijs voor amateur-schrij vers en -dichters onder de naam 'De Raadselige Roos'. De winnaars worden bekend ge maakt tijdens de grote poëzie- en proza-avond voor amateurs op vrij dag 16 december. De in Helenaveen woonachtige schrijver-dichter- zanger Jules de Corte verleent daar zyn medewerking aan. De naam van de Literatuurprijs is ontleend aan een zin (naar raadseli ge rozen) uit het gedicht 'Het lied der dwaze bijen' van M. Nijhoff. Uit dat gedicht is ook de logo-zin van het Literaire Café Venray-regio af komstig: 'Een geur van hoger honing'. Afgelopen jaar deden meer dan twintig Noordlimburgers mee aan de amateurwedstrijd. Om in aan merking te komen voor de Litera tuurprijs De Raatselige Roos Zondagmiddag vond in manege Vlakwater een bijzondere ge beurtenis plaats. Kapelaan Hoeben en dominee Weersma. zegenden paarden en stallen van de manege in. Dat gebeur de naar aanleiding van de over name van de manege. De nieuwe exploitantde heer Burkheimer, is Duitser en daa r zijn inzegeningen, zeker in het zuiden, traditie. Na afloop vond nog een rij-demonstratie plaats, waaraan ook de Don Boscorui- ters meededen. moeten de by dragen voor 1 novem ber 1994 ingezonden worden aan Stichting Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1. 5801 RR te Venray. De verhalen en gedichten moeten in goed Nederlands zijn geschre ven, geen dialekt. Bovendien moet het werk origineel zijn en niet eer der gepubliceerd. De teksten moe ten een dusdanige omvang hebben dat de jury zich een beeld kan vor men van de vaardigheid van de auteur of autrice. Voor poëzie is een minimale lengte van 75 en een maximale lengte van 150 woorden toegestaan. Voor proza mogen mini maal 750 en maximaal 1240 woor den worden gebruikt. Iedere deel nemer mag slechts met één inzen ding meedingen. De inzendingen moeten voorzien zijn van naam en voornaam, adres, geboorteplaats en datum. - Amateurs die interesse hebben kunnen het reglement van de lite ratuurprijs De Raadselige Roos 1994 opvragen by Toos van Ooi, tel. 04780-89352 of 82644. Ruit vernield Er werd aangifte gedaan van ver nieling van een etalageruit van een bedrijf aan de Grotestraat. Die ruit, met een afmeting van 2 bij 1,5 me ter, is door vandalen ingegooid na afloop van de wedstryd Nederland- België, vermoedelyk door dezelfde vandalen die ook de ruit aan de ry- wielzaak hadden vernield. uit Beringe, die samen om beurten hun kunnen ten gehore zullen brengen. Blaaskapel Die Lustigen Freunde staat onder leiding van Leo Zinzen en is onder meer be kend door haar suksesvolle deelna me aan diverse kampioenschap pen. Verder zijn diverse opnames van CD's. MC's en LP's een geweldig sukses gebleken. Met hun geva rieerde volksmuziek hebben ze veel buitenlandse optredens en de nodi ge rechtstreekse radio-uitzen dingen achter de rug. De 'Zwarte Fanfare' uit Aarle- Rixtel zal reeds voor het vierde ach tereenvolgende jaar met veel bra voure deze middag muzikaal afslui ten. Deze kapel, die bekend staat door haar gemoedelijkheid en on gedwongenheid, heeft reeds diverse optredens in Tsjechoslowakijke achter de rug. Het is dan ook niet verwonderlijk dat er vooral Tsje chisch nummers op haar repertoi re staan. Aanvang van het Tirolermatinee is om 13.15 uur. De entree voor deze middag is gratis. De Taptoe Venray 1994 gaat waarschijnlijk de geschiedenis in als de warmste van allemaal. Na in de afgelopen jaren regel matig geplaagd te zijn door kou en regen, ging de 21e editie on der welhaast tropische tempe raturen over de bühne. Het publiek kon dan ook volop ge nieten van blaasmuziek en show. Dit keer hoorde onder meer een band uit Hengelo tot de deelnemers, die Schotse mu ziek speelde en danste. Primeur voor Venray: Muziek- en rnajorettenshoiv- korps SL Petrus Banden heeft bovendien zondagmiddag haar verenigingslokaal officieel in ge bruik genomen. Dat gebeurde door een tevoren ingezegende gedenksteen in te metselen. Die steen was in optocht van de Gro te Kerk naar het lokaal aan de Oostsingel gebracht. Het Ven- rayse korps zat al sinds de ja ren zeventig zonder een eigen home. Het restaurant van mevr. Ilona Stockings was omgetoverd tot een grote expositieruimte. Pieter Wie- gersma exposeerde diverse werken toegespitst op kruiden en groente. Een van de andere exposanten was mevr. Gerda van Gijzel uit Roer mond, aquarelliste van portretten en landelijk zeer bekend als il lustrator van de Pietje Bel boeken en Dik Trom. Zo was er in en om Eethoeve De Boogaard nogal wat te zien en te doen. In de schaduw onder de grote bo men genoten kinderen van het boetseren onder leiding van de ke ramiste Maija DerLx. Door het hele dorp toonden 51 deelnemers hun werken. De Venrayse Therese Schaeffers had van de groene drie hoek in het dorp een ware beelden tuin gemaakt. Op de achtergrond zes regionale kunstenaars in grote tenten met hun schilderwerken. Koos Swinkels uit Venray herinner de de bezoekers nog even aan het hoge waterpeil van afgelopen win ter. Hij had keramische wandtegels de hode wa- wisselende show met de mooiste melodieën door op zaterdag 9 juli de Heimatabend in Leunen te be zoeken. Aanvang van de avond in de feesttent by café Martens om 20.45 uur. Entree 7,50. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij café Martens te Leunen of telefo nisch te bestellen via tel. (04780-) 81616, 82206 of 89039. Ook de voetbalfans kunnen zater dag met een gerust hart naar Leu nen komen. In de feesttent staan televisies zodat ze de verrichtingen van Oranje kunnen volgen. MATINEE Op zondag 10 juli wordt in dezelf de feesttent een gezellig Tirolerma tinee gehouden. Deze middag wordt elk jaar druk bezocht door jong en oud. Terwijl de ouderen kunnen ge nieten van Egerlander en Tsjechi sche muziek kunnen de kinderen zich vermaken met. diverse spelle tjes. Een grimeur zal wederom de meest vreemde gezichtjes by de kinderen naar voren brengen. Het spits op deze middag zal wor den afgebeten door de organiseren de kapel 'Die Fröhlichen Rüben- sammler' uit Leunen o.l.v. Leo Reintjes en 'Die Lustigen Freunde' Op zaterdag 1 oktober 1994 orga niseert Venray's Koninklijke Har monie Euterpe een groots Prom concert. Het is de eerste keer. dat in Venray een dergelijk muziekevene ment wordt gehouden. Geheel in stijl en volgens de be kende Engelse concertformule gaan in dit muziekfeest klassieke en moderne muziek hand in hand en is er zowel instrumentale als vo cale klank te beluisteren. Uiteraard neemt Harmonie Eu terpe een belangrijk deel van het programma voor haar eigen reke ning, met een keur van lichtklassie- ke en eigentydse werken. Maar een evenzeer belangrijke rol is wegge legd voor de bekende Basement Band, die het publiek zal vergasten op onvervalste big band sound. Ook zullen veel muziekliefheb bers blij zijn met het feit, dat de le den van het voormalige orkest Burlesk in een soort van muzikale reünie ook van de partij zullen zijn. Daarnaast zal het vocale element op deze avond worden vertolkt door bekende stemmen als van Mariska Rommers, Angelique Lemmens, Geert Pelzer, Jac van Els en Peter Verbeme. Natuurlyk neemt - last but not least - ook de Drumband van Euter pe aan het evenement deel, en in de grote finale zullen alle artiesten ge zamenlijk voor u optreden. U ziet het, een pur-sang Venrayse aangelegenheid, dit Promconcert. Het concert vindt plaats in de Venrayse schouwburg en na de va kantieperiode zullen wij u verder op de hoogte brengen van het pro gramma. alsook van de kaartver koop. Nu staat al vast. dat de publieke belangstelling zeer groot zal zijn. dus wij kunnen u er nu al op attenderen er vroeg bij te zijn, zodra er meer over de voorverkoop bekend is. Verkeersongeluk Zondagmiddag omstreeks 18.50 uur botste op de rondweg Brukske een een personenauto tegen een lichtmast. Een 40-jarige bestuurder van een personenauto uit Vortum-Mullem passeerde een vluchtheuvel links en moest daarna naar rechts uitwij ken voor een tegenligger. Hij raakte de macht over het stuur kwyt en botste met zijn auto tegen een rechts van de weg staande licht mast. De tegemoetkomende auto werd bestuurd door een 23-jarige inwoonster van Maastricht. De bestuuider van de auto uit Vortum-Mullem en een 7-jarige in zittende moesten met verwondin gen naar het ziekenhuis vervoerd worden. De bestuurder bleek alcoholhou dende drank te hebben genuttigd en de blaastest rechtvaardigde een proces-verbaal inzake het rijden on der invloed en een rijverbod van acht uur. Konform de voorschriften werd het rijbewijs ingevorderd. Tydens de officiële opening wa ren honderden bezoekers aanwezig. Na de toespraak door de heer P. Nouwen. hoofddirekteur van de ANWB ging hij als eerste door de prachtige poort naar de bijzondere tentoonstelling van Hendrik Cha- bot. Deze poort werd gemaakt door bloemsierkunst September uit Venray. De kerk was vol tydens de lezing door de heer Rob Smolders, conser vator van museum De Wieger uit Deume. over het Nederlandse ex pressionisme en Chabot. Het kunst minnend publiek was zeer onder de indruk dat deze expositie in het kleine Geysteren door de Stichting gerealiseerd kon worden. Van heinde en ver kwamen Chabot-liefhebbers zijn werken be wonderen, die eigendom zijn van de familie en het Chabotmuseum te Rotterdam. Het geheel werd opge luisterd door Het. Gitaartrio Venray en Het Blokfluitkwartet Venray, ge realiseerd door de Muziekschool Zaterdag 9 juli wordt wederom de jaarlijks terugkerende Heimat abend gehouden. In het verleden traden er op deze avond vaak meer dere kapellen op. Sinds afgelopen jaar is er gekozen voor één kapel van een wat hoger niveau. Dit jaar werd blaasorkest 'Die Fidelen Ro- sentaler' bereid gevonden om deze avond op te luisteren. Dit orkest ge niet internationaal grote bekend heid en behoort absoluut tot de top van de Nederlandse blaasorkesten. Die Fidelen Rosentaler staat voor kwaliteit en gezelligheid! Die Fidelen Rosentaler biedt een gevarieerd en veelzijdig program ma met bekende muziekstijlen zoals originele Egerlander, Tsjechi sche- en Moravische volksmuziek én evergreens. Solistische optredens en zang, ondersteund door een lichtshow en een perfekte geluidskwaliteit, zor gen er voor dat Die Fidelen Rosenta ler telkens weer het publiek tijdens haar optredens weet te boeien. Het orkest behaalde al diverse malen het landskampioenschap in de topklasse en geniet onder meer bekendheid door haar optredens op radio en televisie. Ook u kunt genieten van een af-

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3