s VW luidt nieuwe periode in I r' Stichting Kruisen en Kapellen rondt langdurig karwei af Komend weekend weer weekend van de schutterij OOK ANB0 moet ook opkomen voor belangen van jongere ouderen Algemene Hulp dienst Venray Uit de raadsvergadering van Meerlo-Wanssum ADOR Oostrum grijpt nipt langs winst «,na 'EEL EN MAAS Donderdag 23 juni 1994 - Pagina 7 ffl Wim Schillings, sinds 1989 voor- iitter van de Ven ray se VW. neemt ilscheid na een eververende perio- ie waarin de VW zich professio- leel wist te ontwikkelen. Zijn ©volger is Erik Peters, geworteld in iet Venrayse gemeenschapsleven, n het dagelijkse leven hoofd perso neel en organisatie by Inalfa BV. De Venrayse VW heeft al een lan ge geschiedenis. Het 60-jarig be staan zal in 1996 worden gevierd. De voorloper was in feite de Vereni ging Ven ray Vooruit, die met een vooruitziende blik reeds als VW door het leven ging. Voor de oorlog is deze vereniging van een aantal mensen, die het goed meenden met de gemeente Ven ray, ontstaan. De VW funktioneert als vereni ging, met daarnaast een bestand aan donateurs. Financieel kan de VW voorts het hoofd boven water houden door een flinke gemeente lijke subsidie (in 1989 nog 17.500,-, nu 100.000,- per jaar). Voorts zijn inkomsten uit het ANWB- agentschap (sinds 1992) en uit dienstverlening, waaronder de ver koop van artikelen en het (mede) organiseren van evenementen. Al in de jaren zeventig streefde de Venrayse VW naar het verkrijgen van een officiële status binnen de procineiale en landelyke VW orga nisatie, herinnert Wim Schillings zich. De WV draaide van oudsher op basis van de inzet van vrijwilli gers. Dat ging, met de nodige moei lijkheden, vrij goed, maar wij wilden als één van de centrum plaatsen in Noord-Limburg meer. Een volledige service bieden aan de inwoners van Venray, de mensen uit de streek en andere binnen- en buitenlandse bezoekers. Wij meenden in aanmerking te komen voor de I-status binnen de ANW-organisatie. Maar dit bete kende ook dat we, naast de vrijwilli gers, met enkele beroepskrachten zouden moeten gaan werken. Zoiets vergt veel van de organisatie, maar heeft daarnaast veel met geld te maken. Toen ik in 1989 aantrad, hebben we een beleidsplan 1989-1993 ge maakt dat helemaal toegespitst was op het verkrijgen van de I-status (heet sinds de reorganisatie van de landelijke VW: A-status). We heb ben dit met vuur verdedigd in de di verse raadskommissies, omdat de gemeente met geld over de brug moest komen. In die tijd kregen we van de gemeente 17.500,-. Daar sla je nog net geen deuk in een pakje boter mee. Na vele vergaderingen kregen we voor de eerste twee jaar 25.000,- ekstra per jaar. Dit vorm de een basis om aan een echt pro fessionele organisatie te gaan werken. Er is in die periode een organisa tieplan opgezet; nog in mijn funk- tie als voorzitter én direkteur. Een van de uitgangspunten was te omen tot de benoeming van een direk teur. Mw. Bietje Nijdam kwam in oktober 1991 als zodanig (voor 20 uur per week) in dienst. Inmiddels bestaat de organisatie uit vier vaste (deeltijd) krachten, met daarnaast de noodzakelijke aanvulling van vrijwilligers en weekendhulpen. Zonder hen zoucen we geen goede service kunnen verlenen. Ondertussen hebben we ook het ANWB-agenschap 'in kunnen lij ven'. Voorheen stond er ze nu en dan een ANWB-bus tussen de marktkramen op het Hensenius- plein. Die dreigde weg te ggan. Ge lukkig hebben we leans gezien het ANWB-agentschap naar ons toe te halen. Het betekent een volledigere service voor onze kliënten én een jaarlijkse financiële injektie. Als A-kantoor kunnen we nu een volledigere service bieden in de re gio. Voor de middenstand lijkt mij dit een aardige opsteker, want wie naar ons toe komt, zal al gauw een rondje maken door het winkel centrum. Venray wil een regiofunktie ver vullen. de gemeente heeft dit, met als ondersteuning het Buck- rapport, ingezien en verleent in middels alle mogelijke medewer king. Voorts zijn de kontakten in Venray, met name met de winke liersvereniging en de plaatselijke horeca aangehaald én'zrjn we met" de VW's in Venlo, Roermond en Weert een samenwerkingsverband aangegaan. Onze burgemeester is hiervan de voorzitter. We hebben die samenwerking vorm gegeven omdat de streekbezoeken van zelfsprekend geen boodschap heeft aan plaatselijke VW-grenzen. Wim Schillings, voor zijn VUT- periode Venrayse brandweerkom- mandant in gemeentelijke dienst, kan terugzien op een suksesvolle periode. Bijna alles wat wij in 1989 voor ogen hadden is verwezenlijkt. Maar dit betekent beslist niet dat mijn opvolger Erik Petera in een gespreid bed terechtkomt. De lan delijke VW-organisatie zit nog mid den in een ingrijpende reorganisatie, met, als doel nóg meer klantgericht te werken. Daar voor zal nog veel werk moeten wor den verzet. De nieuwe voorzitter Erik Peters staat voor de taak de VW- organisatie verder professioneel uit te bouwen. Hij zegt: 'Er is de afgelo pen jaren een prachtige start ge maakt, onder leiding van Win Schillings en Rietje Nijdam met hun mensen. Maar er moet nog veel gebeuren. De VW is van folder-service uitgegroeid tot een professionele organisatie. Daar moeten we nog meer inhoud aange ven, Waarom? De inwoners van Ven ray en het toenemende aantal bezoekers hebben daar recht op. Bovendien mogen we niet vergeten dat er meer en meer sprake is van konkurrentie op het gebied van toe risme en rekreatie. Als VW willen Komende Zaterdag 2juli wordt in de parochiekerk in Ysselsteyn het vernieuwde kruisbeeld van de hoek Midden Peelweg Paardekopweg ingezegend tijdens de mis van 19.00 uur Daarna zullen medeerkers van de stichting het beeld op de vertrouwde plek op hangen. Het kruis is door de familie Jen- neskens opgericht uit dankbaar heid voor de eerste geslaagde oogst op het in 1936 ontgonnen gebied. Zowel het beeld als het kruis zijn uitgevoerd in beton. Dat kan tegen een stootje, zou je zeggen. Enkele jaren geleden werd het beeld door vandalen van het kruis gerukt en een eindje verderop stuk geslagen en langs de weg achter ge laten. Jenniskens verzamelde een doos vol brokstukken, scherven en splinters. Een arm is nooit meer te ruggevonden. De Stichting Kruisen en Kapellen in de gemeente Venray had nog nooit een zo zwaar beschadigd beeld onder handen gekregen. Bij het samenvoegen van de stukken kwam al gauw een bijzonderheid aan het licht. Het beeld blijkt in de oorlogsdagen flink geraakt te zyn. Met name aan de plooien van de lendendoek was goed vast, te stel len, dat groten delen waren aange vuld. Verder bleken de benen zozeer versplinterd te zijn, dat een goed herstel nagenoeg uitgesloten was, Een arm ontbrak en de andere was op enkele plekken gebroken. Toener een foto van voor 1940 voor de dag kwam, werd het besluit dan ook snel genomen om het cor pus volledig te vernieuwen. Het oude beeld werd daarom weer zo goed mogleijk in de oude staat ge bracht met allerlei opvulmateria- len. Ook vormde met twee nieuwe armen in was. De volgende stap was, om een afgietsel van het beeld te gaan maken. Gezien de omvang van het beeld was dat een flink kar wei, waarmee een lange periode van mallen maken, gieten en afwer ken begon. De medewerkeera van de stich ting hebben het werk helemaal in eigen beheer kunnen klaren. Het resultaat is binnenkort weer in Ys selsteyn te bewonderen. wij een spilfunktie blijven vervul len, als het even kan in samenwer king met anderen die min of meer op hetzelfde terrein werkzaam wil len zijn'. Wij beschikken daarvoor over een inmiddels behoorlijk geoliede organisatie'. Momenteel zijn wij bezig met het opstellen van een meeijaren- beleidsplan, dat nog dit jaar zal ver schijnen. Uitgangspunten zyn myns inziens: een betere financiële onderbouwing, ondermeer door nog meer aandacht te besteden aan dienstverlenende aktiviteiten die geld opbrengen in een toenemende samenwerking met de VW's in de regio, ook met die uit het Brabant se'.'Voorts is, denk ik, een zekere in ternationale samenwerking, door de ligging van Venray, gewenst'. 'In dit verband is de ondersteu ning van het Venrayse bedrijfsle ven, en zeker ook de middenstand, van groot belang. Ja, we hebben het dan ondermeer over financiële on dersteuning, maar ook andere vor men van medewerking zyn uiterst welkom. Eén van onze programma punten is dan ook een uitbreiding van ons donateursbestand'. 'Ons uitgngspunt bij eht uitbrei den en verdiepen van de aktivitei ten van de VW is dat iedere inwoner en elke ondernemer toch trots behoort te zijn op Venray als woon- en wèrkgemeenschap, die be zoekers veel te bieden heeft. De VW kan dit uiteraard niet alleen. Daarom pleiten we voor vergaande samenwerking'. Ingezonden Klantvriendelijk? Ook voor ge handicapten? In de afgelopen jaren is er veel veranderd in en om het gemeente huis. Voor de gehandicapte bezoe ker was er in aanvang nogal wat te overbruggen. Vele knelpunten zijn er weggenomen, op advies van de Werkgroep Gehandicapten Belan gen Venray. We waren dan ook blij met de aangebrachte aanpassingen c.q. voorzieningen. Toch zijn er enkele knelpunten overgebleven, die goed zouden worden bekeken. En wel de volgende: Aanpassing van de hel- lingbaan zou worden overwogen. Verlengen was niet mooi in de ogen van enige commissies. De gehandi capte kan heden nog steeds niet zelfstandig in of uit het gebouw ko men. Nu ook nog de beide parkeer plaatsen zijn verwijderd is de bereikbaarheid er niet op vooruit gegaan. Dan spreek ik nog over hoe een rolstoeler zich voelt als het re gent. Ook het personeel is niet bly met deze vorm van hulpverlening. De parkeerplaatsen zyn zo maar er gens op de besloten ruimte ge creëerd. Waarom niet zo kort mogelijk bij de toegangsweg? De bestrating is zeer slecht te noemen naar de hellingbaan. Reden voor de verplaatsing van de beide parkeerplaatsen zijn: te veel auto's van ambtenaren en an deren. Dat er dagelijks nog steeds meerdere auto's geparkeerd staan is voor menig gehandicapte een doorn in het oog. Latér kwam er een bericht dat er een heflift voor rolstoel-gebruik naast de ingang zou komen. Dit bericht was twee jaar na de genoemde overweging. Tijdens de verbouwingswerk zaamheden heb ik er op gewezen dat de telefoon in de hal niet te ge bruiken was voor een rolstoeler (ster). Deze zit te hoog en te diep in de muur gebouwd. In een gesprek met een ambtenaar kreeg ik als ant woord dat hun dat ook op was geval len. Er zou zo snel mogelijk iets aan worden veranderd. Voor de visueel gehandicapten zijn de ingangsdeuren niet te on derkennen. De voor de verbouwing gebruikte deuren waren voorzien van gele markeringsstrepen. Nu ontbreken deze markerngen op de zo nodige plaats. Kleine aanpassingen zijn nodig, maar dit zal het Gehandicapten Platform Venray, dan nu funktio neert, ook wel opvallen. Deze pun ten zijn voor mij, nu ik zelf op de rolstoel ben aangewezen, een bron van ergernis. Voorop gesteld dat ik er niet op uit ben negatief te reage ren, moest ik dit toch even bij u op het buro brengen. Ik hoop met deze opmerking bij te dragen tot, verbetering van de toe gankelijkheid en tevens de zelfstan digheid kan bevorderen van de gehandicapte (bezoeker) mede burger. J. v.d. B. Komend weekend zal weer in het te ken staan van enkele aktiviteiten van onze Venrayse Schutterij 't Zan- dakker Gilde St. Jan. De aktivitei ten zullen geschieden op vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag 26 juni. Vrijdag 24 juni, de dag van de Pa troonsheilige St. Jan de Doper, zal er voor het eerst sinds 1813 weer een Gildemis gehouden worden aan het St. Jansaltaar in de St. Pe trus Banden Kerk. In 1813 werd het voormalig St. Jansaltaar in de Peelkathedraal af gebroken. Bij de Schutterij 't Zan- dakker Gilde St. Jan uit Venray overheerstte steeds de gedachte om het altaar van hun patroonsheilige opnieuw op te bouwen. Deken Buschman werd vorig jaar inge schakeld, toen bleek dat er twee al taren uit het voormalig St. Josefklooster aan de Bindstraat werden gesloopt. Met behulp van de leder der Venrayse schutterij wed er een schitterend altaar opge bouwd, wat vorig jaar op zondag 25 juni 1993 grandioos werd ingeze gend tijdens een schitterende Gildemis. Nu, 181 jaar na de afbraak, zal er dus weer een Gildemis gehouden worden. Deze H. Mis zal om 19.00 u. aanvangen. Zaterdag 25 juni zal door de Ven rayse Schutterij de vierde en laatste schutterswedstrijd georganiseerd worden van de Schutterskombina- tie Noord-Limburg. Deze kompetitie werd een aantal jaren geleden opge zet voor de hoogste zestallen der verenigingen op het Oud Limburgs Schuttersfeest. Inmiddels, in de loop der jaren, is deze kompetitie echt een kompetitie geworden, want alle teams strijden ten volle voor de diverse prijzen in de diver se klasses. De verenigingen die deelnemen aan deze kompetitie zijn: St. Jan uit Grubbenvorst, St. Anna uit Maasbree, St Martinus uit Maasbree, St. Anthonius en St. Pe trus uit Baarlo, Ons Genoegen uit Siebengewald, St. Sebastianus uit Sevenum, Wilhelmina uit Horst, St. Urban us uit Grashoek en onze eigen Venrayse Schutterij 't Zan- dakker Gilde St. Jan. De aktiviteiten zullen om 14.30 u. aanvangen opt de Schuttersweide aan de Loonsedijk. Zondag 26 juni zal het St. Jans- feest georganiseerd worden. Deze dag zal aanvangen met een Gilde mis in de St. Petrus Banden Kerk in Venray. 's Middags zal er op de Schutters weide aan de Loonsedijk door de le den van Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan gestreden worden met een schietwedstrijd. Echter, hier aan voorafgaande zal dhr. Karei Beerkens geïnstalleerd worden als honorait lid van onze vereniging. Dhr. Beerkens heeft zich al jaren ingezet voor onze vereniging. Zo vervaardigde hij het roodkoperen draagbord van de schutterij. Een bord waar de Venrayse Schutterij nog elke keer komplimenten voor krijgt. Vorig jaar was hij de persoon die er voor zorgde dat de eeuwen oude schelleboom zijn rentree in de Venrayse Schutterij kon maken. Mede hierdoor is het voor de Ven rayse Schutterij een eer om Karei Beerkens te mogen begroeten als honorair lid van onze Schutterij. Na dit St. Jansfeest zullen alle ogen van de leden van de Schutterij ge richt wordne op het Oud Limburgs Schuttersfeest in Stokkem op zon dag 3 juli a.s. Onze schutterij zal er alles aan trachten te doen om hier perfekt voor de dag te komen en de Venray se eer hoog te houden. Hierbij is al le steun nodig. Daarom, mocht u volgende week zondag niets te doen hebben, stap in de auto en rij naar Stokkem en geniet van een schitterend festijn, waai- menige wereldlijke en geeste lijke autoriteiten aanwezig zullen zijn uit heel Nederland en België. Geniet van een bijna drie uur du rende optocht van 163 schutterijen en beleef een spektakel zoals de schietwedstrijden nog altijd zijn. De spanning die dit feest met zich meebrengt, van te voren is niet te beschrijven. Dat moet je meege maakt, hebben. Trek massaal naai' Stokkem en steun de Venrayse Schutterij. voor uw KETTING A FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 Jongere ouderen zien niet in wat een ouderenbond voor hen kan be teken. Zy vinden dat de ouderen bonden zich teveel richten op rekreatieve ektiviteiten en op de be langen van 65-plussers. Dat blijkt uit een onderzoek door de Hoge school voor Economie en Manage ment in Utrecht. Het rapport heet 'Jong voor Oud', met het oog op de toekomst. Een van de konklisies: De ANBO moet meer werk maken van belangenbe hartiging voor ouderen tussen de 50 en 65 jaar. Om te weten wat hier van de oorzaak is heeft het hoofd bestuur een opdracht tot onderzoek gegeven aan de Utrecht se Hogeschool. Uit dat onderzoek bleken belang rijke verschillen in leefwijze, opvat ting en verwachtingen. Jongere ouderen zijn aktiever, vaak beter geschoold en hebben meer geld. Ze hebben andere verwachtingen van een ouderenbond. Zij zien de bond als een manier om een vuist te ma ken tegen de politiek. De jongeren groep heeft geen of weinig behoeft aan rekreatie via de bond, maar vindt het prima als dat voor oude ren wordt georganiseerd. De jonge rengroep vindt dat de bonden teveel aan rekreatie doen, wn wei nig aan de belangen voor mensen tussen 50 en 65 jaar, zoals vut regeling of leeftijdsdiskriminatie op het werk. Zij zien niet in wat een ouderenbond voor hen kan doen. Daar ligt het probleem zeggen de onderzoekers. Frappant is wel dat eenderde van de ondervraagden het voornemen heeft om lid te wor den. Het rapport geeft de ANBO een aantal aanbevelingen: ★Het bondsbeleid zal meer af gestemd moeten worden op de be langen van mensen tussen de 50 en 65 jaar. ★De ANBO moet daarbij een eigen positie innemen die verschilt van vakbonden en politieke partijen. ★De grotere deskundigheid van jongere ouderen dient ingezet te worden in de bond. ★Er dient een koppeling te ko men tussen solidariteitsgedachten en individualistische opstelling. ★De ANBO heeft jongere leden nodig om aan de toekomst te kun nen werken; aldus de onder zoekers. Kunt u niet meer alles zelf doen? Door bijvoorbeeld ziekte, handicap of door uw leeftijd? Dan is het een hele geruststelling als u huisgeno ten, buren of familieleden heeft op wie u een beroep kunt doen. Maar wat te doen als dat niet mogelijk is? Bij wie kunt u dan terecht? WAT KAN DE HULPDIENST VOOR U DOEN? Een hulpdienst geeft vooral prakti sche en eenvoudige hulp van korte duur. Telkens even inspringen wan neer dat nodig is, maar soms is hulp over een wat langere termijn mogelijk. Daarnaast kunnen de vrijwilligers ook gewoon eens bij u langs komen voor een praatje of om een wandeling te maken. WAT IS EEN HULPDIENST? Een hulpdienst is een vrijwilliger sorganisatie voor hulp aan mensen thuis. De vrijwilligers stellen daar graag een deel van hun tijd voor be schikbaar. Ze ontvangen daarvoor geen betaling: ze doen dat puur voor hun plezier. De hulp die u krijgt is in principe gratis. Soms wordt een vergoeding gevraagd voor onkosten die de vrij williger heeft gemaakt (bijvoor beeld reiskosten). VOOR WIE IS DE HULPDIENST-? Iedereen die hulp nodig heeft kan in principe bij de hulpdienst aan kloppen. Oud of jong, alleenstaand of een gezin, het maakt niets uit. Het enige dat telt is of u behoefte heeft aan hulp die de hulpdienst kan bieden. De hulpdienst helpt daar waar mogelijk. Het kan wel eens voorkomen dan men u niet kan helpen, maar dan weet men u de weg te wijzen naar andere in stanties. HOE KUNT U VRIJWILLIGERS- HULP AANVRAGEN? Als u hulp van de hulpdienst wilt inroepen, bel dan tel. 84163. Samen kunt u dan overleggen of de hulp dienst u kan helpen en hoe dat ver der in zyn werk gaat. HULP GEVEN, IETS VOOR U? Het kan zijn dat u helemaal geen hulp nodig heeft en dat u zelf (nog) prima uit de voeten kunt. Ook dan kan de hulpdienst voor u belang rijk zijn! Heeft u tijd vrij, wilt u iets omhanden hebben en vindt u het leuk om kontakt te hebben met mensen? Bel dan de hulpdienst, want zij kunnen byna altijd wel nieuwe vrijwilligers gebruiken. Samen met de mensen van de hulpdienst kunt u overleggen wat u precies wilt gaan doen. U kunt ook aangeven welke momenten u het beste uitkomen. Niet alleen voor hulp aan mensen thuis zijn er vrijwilligers nodig. Ook de organisatie van de hulp dienst kan mensen gebruiken. Wilt, u hier meer over weten? Bel dan tel. ..34163. In de maandagavond gehouden raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum werden de volgen de besluiten genomen. Het is volgens het college gebrui kelijk dat bij het aantreden van de nieuwe raad bekeken wordt of wijzi ging nodig is van het reglement van orde voor de vergadering en andere werkzaamheden van de raad. Daar naast was het noodzakelijk het reg lement aan te passen aan de nieuwe wettelijke bepalingen. Voor dat de raad dat reglement van orde vaststelde waren het de woordvoer ders die nog enkele onduidelijkhe den hadden gevonden in dat reglement, dan wel aanvulling wil de. Nieuw in het reglement is, dat aanwezigen, waaronder ook de pers, het woord mogen voeren over de op de agenda vermelde onder werpen. De totaal beschikbare tijd bedraagt maximaal 30 minuten, terwijl een spreker de maximale tijd van 5 minuten krijgt toegewe zen. Zijn er meer dan zes vra genstellers, dan zal de voorzitter naar rato van die aavragers de duur van die spreektijd verkorten. Vanuit de diverse frakties kwam de wens naar voren dat de rond vraag voor de raadsleden gehand haafd blijft. De raad had geen moeite met het aamvijzen van de gemeentelijke vertegenwoordigers in de diverse besturen en organen. Zo werd als gewest raadsleden benoemd: burge meester Hahn en wethouder J. Rut ten als plaatsvervanger. In de intergemeentelijke sociale dienst Maasdorpen zit wethouder Beterams als lid en burgemeester Hahn als plaatsvervanger. In het Cultureel Centrum werd namens de gemeente Meerlo-Wanssum het raadslid B. Derksen aangewezen, onder voorwaarde dat de gemeen ten Horst en Vierlingsbeek daar mee instemmen. Het subsidieverzoek van de Stich ting Gemeenschapshuis 'de Zand hoek' in Wanssum ten behoeve van de verbouwing en het doen van groot onderhoud tot een max. be drag van F1 26070.= werd inge willigd. Tegen aankoop van grond en ves tiging van opstalrecht en erfdienst baarheid had de raad geen bezwaar. Van de heer Wijnhoven werd te Geysteren grond aangekocht ten behoeve van een reeds opgericht ri- oolpompgemaal voor een bedrag van F1 4200. Meer moeite had de raad bij ver koop van een perceel landbouw grond aan de her M. v.d. Heijden in Wanssum. Na uitleg van de wethou der ging de raad daar toch mee ak koord. Het kollege was het met de raad eens dat, waar mogelijk, de ge meente haar gronden aan inwoners zal verkopen, zeker als dat om pachtgronden gat. De nieuwe pacht wet beschermt de pachters nog be ter dan in het verleden. VERKEERS VEI LIGHEI DSI'LAN De werkgroep verkeersveiligheid heeft haar verkeersveiligheidsplan gereed. Daarin werden diverse sug gesties gedaan om in de loop van de komende jaren aan de knelpunten iets te gaan doen. Namens de GP 94 fraktie zou nog eens moeten wor den bekeken of er een stopverbod bij Jan Linders in Tien ray zou moe ten worden gerealiseerd. Namens de CDA fraktie werd gevraagd om speciale aandacht voor verhoging van de verkeersveiligheid voor de leerlingen van het vervolgonder wijs en dat er meer moest worden gedaan aan verbetering van de trot toirs in de kerkdorpen. Het obsta- ken in de weg Meerlo-Tienray wordt binnen enkele maanden 'opgelost'. In het verkeersveiligheidsplan wordt niet ingegaan op de verkeers veiligheid van de Venrayseweg- Brugstraat in Wanssum omdat die weg woonstraat wordt als het ge plande noordelijk haventracé wordt uitgevoerd. Grote zorgen hadden de woord voerders van de verschillende frak ties over de baten en lasten van de Intergemeentelijke milieudienst. Men was verontrust omdat geen reëele begroting kon worden op gesteld. De raadsvoorzitter vond het maar een vreemde zaak dat de raadsleden wel hun zorgen over de baten en de lasten van die dienst uitspraken, maar met geen woord repten over het rendement voor het milieu. Deze dienst zal de gemeente geld blijven kosten, omdat het kosten-baten principe binnen die dienst niet aand e orde is. Bij de aanbieding van de cijfers over de jaarrekeningen over het jaar 1993. maakte het raadslid Piet Hendrikx volgens T. Vollenberg van de GP 94-fraktie een denkfout.. Piet Hendrikx stak de loftrompet over de gunstige cijfers. Twan Vollen- berg had een heel andere analyse van die cijfers gemaakt. Het waren volgens hem de eenmalige meeval lers die zorgden voor die gunstige cijfers. Ook het kollege bevestigde dat die cijfers niet ieder jaar ver wacht kunnen worden en dat. ook de bijdragen van de Rijksoverheid de volgende jaren minder zullen wordne. Desondanks is de financië le toestand van de gemeente Meerlo-Wanssum niet ongunstig te noemen. AANLEGSTEIGER Met name het raadslid G. Janssen van de CDA-fraktie had met be zorgdheid gelezen dat er een zg. ge- doogdvergunning was verleend voor een aanlegsteiger in de Maas bij Blkitterswijck waardoor dat stil- tegebied verstoord zou worden. Burgemester Hahn maakte duide lijk dat de gemeente geen vergun ning kan geven voor alles wat op of aan het water gebeurd. Dat is in de wet geregeld bijde Provincie. Wel zal de gemeente, indien nodig, be klag doen bij de Provincie. Het is de jeugdclub Ador uit Oostrum net niet gelukt de eerste prijs, plus wisselbeker, in de wacht te slepen tijdens Rollebol '94 in Lomm. Het was de Lommse jon gensclub Lichtboei '75 die wederom met de hoogste eer ging strijken. Dat de Venrayse clubs het nog niet zo slecht gedaan hebben moge bly- ken uit de uitslag, waar Castlo Castenry de derde en de Spring plank uit Venray de vierde plaats wisten te bemachtigen. Rollebol '94, de elfde in zijn be staan, was de grootste. In totaal 357 kinderen en 125 leidinggevenden bevolkten het voetbalveld aan de Kerkhoflaan daar in Lomm. Een ab soluut rekord. Klokslag 10.00 u. werd begonnen met de opening. De ze werd verricht door Truus Lens- sen en Guus Haeijen. In de jaren tachtig voorzitters van de beide Lommse jeugdverenigingen Zonne bloem en Lichtboei '75. Zij deden dit op spektakulaire wijze, en wel door een duik op de binnenband van het buikschuiven. Daarna start te de strijd tussen de verschillende teams. HET PROGRAMMA Op het programma stonden, voor iedere leeftijdskategorie, drie on derdelen. Elk onderdeel duurde IVi uur. Iedere kategorie deed de 'zes kamp'. Dit onderdeel bestond uit 18 spelen. Deze werden volgens een bepaald rouleersysteem afgewerkt. Hierbij vielen op: het balpompen, waar in kunstig gemaakte grote bal- zowYZO KOFFIEHUYS nog eventjes 'met de mond vol tanden...' ZOWYZO OPENT IN JULI Grolestraat 3 5801 BD Venray 04780-89821 pompen water gezogen werd om daar vervolgens vier meter verder bordjes mee om te spuiten. Het ga ten kaasspel was een zeer geslaagde replika van hetzelfde spel uit een bekende TV-show. Het, al eerder ge noemde, buikschuiven bleen een waardige vervanger van de groene zeep-helling. Bij dit spel neemt met een aanloop en duikt dan op een binnenband. Deze glijdt dan over een zeil, dat is ingesmeerd met groene zeep. Toch waren er kinde ren die dit spel te letterlijk uitvoer den. De talrijke toeschouwers, waaronder veel oudera van deelne mende kinderen, konden genieten van de eehte buikschuivers. Degene die over de band doken om hun me ters, zonder, af te leggen. Een ander onderdeel was het teamspel. Handbal voor de 11-jarigen en ouder en bliktreibal voor de kinderen van 9 en 10 jaar. Bliktrefbal is een variant op het ge wone trefbal. Maar, behalve het af gooien van tegenstanders, kon men ook blikken van palen gooien. Als laatste was er voor de 6 tot 8-jarigen nog een kreatief onder deel. genaamd 'de laatje zien show'. Hierbij moesten, met behulp van kranten en schmink, een aantal op drachten worden uitgevoerd. Toen tegen 15.45 u. alle onderdelen afge lopen waren had menigeen de pijp leeg. Alles kon weer afgebroken worden, en het veld werd ontdaan van alle dingen die niet tussen het gras thuishoren. Onderwijl kon de jury haar berekeningen maken. De volgende uitslag kwam uit de bus: 1. Lichtboei '75 uit Lomm 2. Ador uit Oostrum 3. Castlo uit Casten ray 4. de Springplank uit Venray 5. Zonnebloem uit Ixmim 6. Hobbits uit Kessel en 7. Jong Arcen uit Arcen Bedrij fsongeval Maandagmorgen kwam, door tot nu toe nog niet vastgestelde oor zaak, een 56-jarige werknemer van een bedrijf aan de Maasheseweg met zijn been onder het voorwiel van een heftruck, bestuurd door een 34-jarige werknemer. De man liep en beenfraktuur op en moest naar het ziekenhuis worden ver voerd. De polietie stelt in samen werking met de Arbeidsinspektic een onderzoek in.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 7