'Auf wiedersehen Deutschland' De Kemphaan ongeschikt als aktiviteitencentrum voor ouderen Tussen kerntaken en artikel 12 Uit de raadsvergadering van Vierlingsbeek Nederlandse militairen hebben zin in 'De Peel' OOK FOTOTIP Dat staat er weer leuk op. Collegeprogramma 1994-1997 Schakelcursus naar Mavo 'EEL EN MAAS Donderdag 23 juni 1994 - Pagina 5 Vrijdag 1 juli start de Groep Ge- jleide Wapens De Peel. Deze week Iverhuisde ongeveer de helft van ;de duizend personeelsleden, in clusief materialen en wapentuig, vanuit het. Lippische land in 'centraal-Duitsland naar Noord- ILimburg. Een historische gebeur- itenis, want met het vertrek kwam een einde aan de 34 jarige aanwe zigheid van de Groep Geleide Wa pens in Duitsland. De verhuizing is bovendien een logistieke prestatie van de eerste orde en de grootste reorganisatie die ooit in het Nederlandse leger heeft plaatsgevonden. De pers was uit genodigd om de verhuizing mee te maken. Woensdagmorgen, 09.05 uur. Het is druilerig op 'de bult', één van de vele heuvels in het Lippische land, in de driehoek Hannover-Kassel- Padèrbom. Rondom de groene ba rakken en containers heerst een immelige activiteit. Soldaten in de jrijze luchtmachtuniformen sle- ien met weekendtassen en plunje- talen. Voor de mannen die, soms 'ele jaren, op deze eenzame plek lussen de bossen hun werkplaats ebben gehad, breekt het afscheid De vrachtauto's staan klaar, al les is ingepakt. In de motregen tn DAF's en Mercedessen gela len met Ilawk-raketten, generato- :n, radar-apparatuur en andere .ken. Hawk-squadron 328 is klaar mi in konvooi naar Nederland te vertrekken. Het squadron vormt sa- en met het 500 Hawk- en 502 [Patriot-squadron uit Stolzenau en de 326 Patriot-collega's uit Blom berg de eerste helft van de Groep Geleide Wapens De Peel (GGW DP, jin de beruchte defensie-afkorting), lort daarna geven ze gas en ver- Iwijnen toeterend van 'de bult', zo als de Hawk-opstelling op de heuvel [wordt genoemd. 'Auf wiedersehen jDeutschland" staat te lezen op een rood-wit-blauwe vlag. Sinds de Defensienota in 1991 [uitkwam weten de 1600 militairen in Blomberg en Stolzenau dat aan hun permanente verblijf in Duits land een einde zal komen. Op grond van internationale ontwikke lingen en uit bezuinigingsoverwe gingen is de aanwezigheid van Hawks en Patriots, de geleide luch- tafweersystemen van Nederland in Duitsland niet langer nodig. "Het stadium van schrikken is voorbij", had kolonel Peter de Vries tijdens de persbriefing, gezegd. De Vries had een groot aandeel in de Neder landse verdwijntruc en wordt per 1 juli de eerste commandant van GGW De Peel. De mensen zijn al een paar jaar -noodgewongen- met. hun toekomst in Zuid-Nederland bezig. Een groot deel van hen met de toekomst in Venray. VOORZIENINGEN Zoals Herman Foeken, al zestien jaar bij het 328. op dezelfde bult. Foeken werkt in de vuurleiding scentrale van een Hav/k-systeem. Hij staat 'Peel en Maas' graag te woord. Blijkt het blad al meer dan een half wekelijks in Blomberg in de bus te ontvangen. Per 1 juli werkt hij op de Peel. Z'n vrouw en de kinderen, die in groep 1 en 4 van de basisschool zitten, blijven nóg. Hun huis aan de Weegbree in Landweert 3 is nog niet klaar. Het wordt half november opgeleverd schat Herman. Ook de andere vijf Blombergera in de straat zullen el ke weekend vanuit de Peel naar Duitsland terugkeren totdat de hui zen klaar zijn. Foeken schetst de oriëntatiefase. Hoe hij en z'n gezin in Venray te recht zijn gekomen. "We zijn me teen een paar keer met vakanties naar de omgeving gegaan. Ik heb onder andere op de Barrier gestaan. Je kijkt eens rond, verge lijkt eens. Uiteindelijk ging bij ons de keuze tussen Deume en Venray". Voor het gezin Foeken gaven de be tere voorzieningen in Venray de doorslag. "En de gemeente Venray heeft er meer aan gedaan ons bin nen te krygen". Collega Richard Mooyman, een 31-jarige Haagse sergeant eerste klas, heeft bewust voor Venray ge kozen. Hy heeft er erg veel zin. "Acht jaar in Blomberg. Ik heb een mooie tijd gehad, maar ik zou 't niet willen verlengen". Het gezin Mooyman wil graag wat minder geï soleerd wonen. "Ik woon nu buite naf, buiten de Siedlung -de wijk waar de militairen- en ik merk aan m'n dochtertje van vier dat ze an ders reageert dan andere kinderen. Ze kan wel goed met dieren over weg enzo, maar nu kan ze leren din gen te delen met anderen". Sergeant Mooyman heeft meer geluk dan collega Foeken. Zijn huis aan de Vossestaart is wel volgens plan in juli klaar. Na z'n verhuizing naar de Peel is het nog wat klussen en dan inhuizen. In het complex van 21 woningen komen in totaal vijf gezinnen uit Blomberg en Stol zenau te wonen. Voor hulpkok Michel Massop uit Amersfoort is het nog niet zo ver. Hij blijft nog een jaartje en komt dan naar De Peel, waarschijnlijk naar Venray. "Ik sta ook in Horst en Sevenum ingeschreven, maar ik heb gehoord dat je in Venray de meeste kans op een woning hebt". Massop heeft ook gehoord dat er in Venray niet vreselijk veel te beleven is op uitgaansgebied. Een aspect dat voor hem en collega Waterham, die nu drie kwartier moeten rijden naar de dichtstbijzijnde disco, van belang is... LICHT UIT Het is inmiddels kwart voor tien. De inderhaast voor de pers gezette koffie is op. De bekertjes ook. Als de heren en dames journalisten in de bus stappen om terug te keren naar het hoofdkwartier in Blomberg, pakken de soldaten de statafeltjes waaraan ze zojuist geïnterviewd werden in een legertruck. Op de bult gaat het licht uit... voor uw KETTING A FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 Diefstal van siervelgen Sen 30-jarige inwoonster van Leu ken deed aangifte van diefstal van der siervelgen van haar op de par iteerplaats by het ziekenhuis gepar- teerde personenauto. Banden lek Van twee geparkeerde personen auto's aan de Margrietstraat werden de banden lek gestoken. In diezelfde nacht werd ook de per sonenauto van een 21-jarige in woonster uit Castenray, die geparkeerd stond aan de St. Catha- rinastraat, bekrast. Diefstal Audi 80 Vorige week woensdagavond werd tussen 22.15 en 23.15 vanaf de on verharde parkeerplaats bij het zie kenhuis een Audi 80 ontvreemd. Dit ten nadele van een 28-jarige in woonster van Horst-Melderslo. Met de in de auto aanwezige apparatuur wordt de schade geschat op onge veer 20.000 gulden. Ruiten In de nacht van zaterdag op zondag werd een ruit van de boerenbond aan de St. Catharinastiaat met een steen ingegooid. In dezelfde nacht werden twee rui ten van de basisschool de Meent aan de Kapelweg met trottoirtegels ingegooid. Vernielingen Getuigen hebben gezien dat drie mannen in de nacht van vrijdag op zaterdag met twee trottoirtegels een grote ruit van 3 bij 2,5 meter in de Wilhelminastraat hebben inge gooid. Met de medewerking van de politie kon een noodreparatie wor den verricht. Zoekaktie van de poli tie naar die drie mannen had geen resultaat. BEZORGING PEEL EN MAAS Peel en Maas verschijnt wekelijks op donderdagmiddag. Onze be zorgers doen hun uiterste best om de krant voor 19.00 uur bij u in de bus te hebben Voor bezorgklachten kunt u bellen op vrijdag vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur, op ons kan toor, tel. 04780-82727. Wij be zorgen dan uw krant tussen 12.00 en 13.00 of tussen 18.30 en 20.00 uur. Ook kunt u met uw bezorgklach ten in onze boek- en kantoorboek handel, Grotestraat 68, terecht. Er wordt uitsluitend vrijdags op genoemde tijdstippen na bezorgd. ABONNEMENTEN Adreswijzigingen, nieuwe abon nementen en annuleringen die nen, voor zaterdagmiddag 17.00 uur bij ons zijn doorgegeven. Al leen dan kunnen ze nog de vol gende week worden doorgevoerd. Anders zullen de wijzigingen pas een week later worden uit gevoerd. 15 Kippen gestolen Ten nadele van een 56-jarige in woner van de Smakt werd uit een kippenhok aan de Loobeek een 15-tal kippen gestolen. Man viel door ruit De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag een melding binnen dat in het Brukske een ge wonde man op straat zou liggen. Onderzoek leverde op dat inder daad een inwoner bloedend voor de deur van zijn woning lag. Hij werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Uit het onderzoek kon worden vastgesteld dat de man dooi de ruit van zijn eigen voordeur was gevallen. Patronen in Milieuwagen Personeel van de milieuwagen trof fen in Merselo in hun wagen een zak aan met enkele tientallen nog op scherp staande geweerpatronen aan. Die werden door de politie, in afwachting van de komst van de EOD, veilig gesteld. Spijkerjack ontvreemd Een 17-jarige inwoner deed aangifte van diefstal van zyn sp ij kei jack vanaf de kapstok van een café in Oost rum. Dichtbij Insekten, jonge wilgeniakken, uitlopende bloemknoppen; ze moeten allemaal van zo dichtbij als enigzins mogelijk is gefoto grafeerd worden Bij het fotograferen op korte afstand wordl de achtergrond bo vendien onscherp, zodat uw onderwerp mooi "los" komt Veel camera's (en dan met name spiegelreflexen) zijn vandaag de dag standaard voorzien van een ma crostand Die macrostand biedt bijvoor beeld de mogelijkheid een msekl beeldvullend op de foto te zetten. Bij Foto Dom Melskens kan men u deskundig in formeren over de verschillende camera typen die momenteel verkrijgbaar zijn. dom melskens iray. Schoolstraat 15 Snelheidskontroles Dinsdagmorgen werden van 7.15 tot 11.25 u. snelheidskontroles ge houden. In verband met vele klachten dat, tijdens wegwerkzaamheden, de weggebruikers zich niet houden aan de snelheidsbepalingen, wer den er op de Venloseweg 100 auto's gekontroleerd. Daarvan reden er 68 te snel. De hoogste snelheid be droeg 82 km per uur. Op de Albionstraat werden 104 auto's gekontroleerd. Daarvan re den er 34 te snel. De hoogste snel heid bedroeg hier ook 82 km per uur. Op de Stationsweg werden 84 auto's gekontroleerd, 12 reden te snel en de hoogste snelheid be droeg 73 km per uur. Op de I-Iorsterweg in Castenray werden 129 auto's gekontroleerd, waarvan er 34 te snel reden. De hoogste snelheid bedroeg 86 km per uur. Op de Deumeseweg werden 154 auto's gekontroleerd; 11 bestuur ders reden te snel en de hoogste snelheid bedroeg 120 km per uur. Op de Peelweg tussen Yssensteyn en de Vredepeel werden 48 auto's: 5 reden te snel en de hoogste snel heid bedroeg 112 km per uur. Op de Beelcweg tenslotte werden 153 auto's gekontroleerd. Daar re den 8 auto's te snel en de hoogste snelheid bedroeg hier 116 km per uur. Weer verkeersongeval bij kruising Witte Venneweg Donderdagmiddag omstreeks 14.35 u. wilde een 18-jarige brom fietser rijdend op het fietspad langs de Mgr. Ilanssenstraat de kruising naar de Witte Venneweg overste ken. Hij bemerkte te laat een van links over de Wanssumseweg ko mende personenauto, bestuurd door een 46-jarige inwoner van Ber gen op. Bij de botsing kwam de bromfietser ten val en moest voor behandeling van hoofdverwondin gen naar het ziekenhuis worden overgebracht. Overigens bleef de schade aan de personenauto beperkt. Personenauto gestript Een 30-jarige inwoner van Ys- selsteyn wist donderdagmorgen niet wat hij zag, toen hij bij zijn per sonenauto kwam, die hij aan de Moerslag had geparkeerd. De grille en bumper met kenteken plaat waren er vanaf gesloopt even als de spoiler. Het kanteldak was eruit gehaald, en door de rub berstrip van een tochtraampje te verwijderen was dat raampje ook meegenomen. Er was ook getracht de radiocassettespeler mee te ne men maar dat was niet gelukt. De schade bedraagt enkele duizenden guldens. Bestuurder verkeerde onder invloed Vorige week woensdagmiddag, om streeks 17.45 ii., vond op de krui sing Oude Oostrumseweg Oostsingel een botsing plaats tus sen een personenauto, bestuurd door een 57-jarige inwoner en een vrachtauto, bestuurd door een plaatsgenoot. Bij de botsing bleef het bij licht schade. Omdat de bestuurder van de personenauto geen schuld wilde bekennen werd de politie ingeschakeld. Pech voor de bestuurder van die personen auto, want de politie konstateerde drankgebruik. De blaasproef recht vaar digde een rijverbod van 16 uur. Proces verbaal terzake het rijden onder invloed werd opgemaakt ter wijl het rijbewijs konform de voor schriften werd ingevorderd. Jonge diefjes Personeel van een bouwbedrijf aan de Kruidenlaan betrapte op heter daad drie jongens, in de leeftijd van 12 tot 16 jaar, toen die bezig waren in een nog niet volledig afgewerkte nieuwbouwwoning een kraan van een wastafel te demonteren. Het gereedschaphadden zij van diezelfde bouwfirma 'geleend'. De jongens werden aan de politie over gegeven, die proces verbaal op maakte. Het drietal zal zeker een alternatieve straf krijgen. De ouders werden van de daden van hun zonen in kennis gesteld. Diefstal van bromfietsen Een 19-jarige inwoner deed aangifte van diefstal van zijn afgesloten Pueh Maxi, die hij bij de flats aan de Veltumse KI effen had gestald. Die diefstal vond vorige week woensdag plaats. Vorige week donderdag vond tus sen 21.30 en 21.55 u. wederom een diefstal plaats van een bromfiets van hetzelfde merk. De benadeelde was eveneens een 19-jarige inwo ner. Ook hij had zijn bromfiets goed afgesloten en gestald in de bromfietsrekken aan het Hense- niusplein. Geen voorrang Donderdagmiddag omstreeks 15.50 u. verleende een 52-jarige fietster, toen zij de splitsing Ch ristoffelkruid-Kruidenlaan wilde oversteken, geen voorrang aan een van rechts komende personenauto, bestuurd door een 26-jarige inwo ner. De dame kwam ten val en liep daarbij een bovenbeenfraktuur op. Zy werd naar het ziekenhuis over gebracht. Het gebouw De Kemphaan (voor heen Ilenseniusschool) aan het Kennedyplein is geen geschikte ac commodatie voor aktiviteiten voor ouderen. "Zowel het ontbreken van een lift als de indeling van het ge bouw maken een optimaal gebruik van het gebouw niet mogelijk. De grootste ruimte kan 60 tot 80 deel nemers herbergen en is in die zin soms te klein voor grote activitei ten. Hét aanbrengen van alleen een lift in het gebouw zou derhalve voor een aantal problemen nog geen oplossing bieden". Dit staat in een onderzoek van het RISC met betrekking tot het ac- commodatiebeleid in Venray ten behoeve van ouderen. DE KEMPHAAN De Kemphaan is een voormalig schoolgebouw met een grote entree en ruimtes op begane grond en eer ste verdieping. Het gebouw wordt hoofdzakelijk gebruikt als activitei tencentrum voor ouderen. Hier ligt al meteen een belemmering voor ouderen die slecht ter been zyn. Zij kunnen niet op de bovenverdieping komen. De aanschaf van een lift, kost ergens tussen de ƒ120.000,- en ƒ150.000,-. Behalve dat hiervoor geen geld is, acht het RISC, en ook de gemeente, het niet raadzaam om een lift te plaatsen. Het gebouw en de ruimte is immers voor een groot aantal grotere aktiviteiten te klein. De Kemphaan wordt wel veel ge bruikt als vergaderruimte, voor de aktiviteiten in het kader van Meer Bewegen voor Ouderen, recreatieve aktiviteiten en educatieve aktivitei ten. In totaal komen wekelijks ruim 500 personen naar het centrum. ONDERZOEK Behalve dat het onderzoek stelt dat de accommodatie niet geschikt is, is het RISC wel van mening dat de ligging van De Kemphaan ideaal is: dicht bij het centrum met vol doende parkeerruimte. Een centra le accommodatie dient dan ook gehandhaafd te blijven. Volgens het RISC geven de bezoekersaantallen aan dat een aktiviteitencentrum voor ouderen zeer zeker bestaans recht heeft. Zeker gezien de toe komstverwachtingen, waaruit blijkt dat deelname aan aktiviteiten alleen maar zal groeien. Het RISC is verder van mening dat naast de aktiviteiten in De Kemphaan ook kleinschalige akti viteiten in de diverse wijkcentra aangeboden moeten worden. AANBEVELINGEN Het RISC vraagt de gemeente om zich uit te spreken dat een grote centrale accommodatie voor oude ren in Venray gehandhaafd blyft. Verder zou er een werkgroep moe ten komen die nader onderzoekt hoe een centrale accommodatie ge realiseerd kan worden in samen hang met de Kemphaan, op dezelfde locatie. "Daarby kan ook gedacht worden aan het realiseren van woningbouw voor ouderen op het parkje achter De Kemphaan, in samenhang met gemeen schappelij ke voorzieningen, ondergebracht in die centrale accommodatie." al dus het RISC in het onderzoeksrap port. Zowel het RISC als de ouderenorganisaties willen in die werkgroep zitting nemen. De burgers beter en sneller in formeren, hun betrokkenheid bij de lokale overheid bevorderen, langzame groei naar 40.000 inwo ners, extra aandacht voor sociale veiligheid, optreden tegen alle mogelijke vormen van overlast, Venray nadrukkelijker profileren als woon-, winkel- en werkgebied. Een greep uit de voornemens die het college van burgemeester en wethouders heeft samengevat in het collegeprogramma 1994-1998. Die worden echter al lemaal overschaduwd door de sombere financiële positie van Venray. Wat kan wel met het be scheiden huishoudboekje van de gemeente en wat niet. 'Financieel gezien zullen de ko mende jaren onverminderd moei lijk zijn. In de ogen van de burger, en dat is volstrekt begrijpelijk, is de grens meer dan bereikt,. De be lastingdruk is hoog, zo niet te hoog, en de landelijke ontwikkelingen op het terrein van de gemeentefinan- ciën'. Aldus een letterlijk citaat uit het collegeprogramma. Onder het kopje 'financiële positie' gaat het in mineur verder. Het college voor spelt dat het wonen in Venray voor de burger nog duurder wordt: af valstoffenheffing en rioolrecht stij gen verder, evenals de onroerend zaakbelasting. Ook sommige leges, tarieven en heffingen kunnen wel licht nog stijgen. Veel te bezuinigen is er niet meer, schrijft het college. Alleen via een sober en realistisch financieel beleid zullen we aan deze situatie het hoofd kunnen bieden'. Tot zover het collegeprogramma. Afgelopen maandag waren Marlies de Loo en Bert Kersten namens B en W aanwezig om de pers een toe lichting te geven op het be leidsstuk. Daar werd duidelijk wat het college bedoelt met een sober en realistisch financieel beleid: ho pen op voortgezette rijkssteun ook na 1996 en het gemeentelijk taken pakket inkrimpen. Andere moge lijkheden ziét het college niét. "De kemtakendiscussie wordt heel be langrijk komende jaren", zei we- In de vorige week donderdagavond gehouden raadsvergadering van de gemeente Vierlingsbeek kreeg het kollege eindelijk groen licht bij de verlening van vrijstelling van het bestemmingsplan 'kom Maashees' ten behoeve van het bouwplan van Havens Graanhandel. Maar het was niet zo, zoals de woordvoerder van de PK traktie veronderstelde, dat met de bouwaktiviteiten al begon nen zou zijn. 'Dat zijn alleen maar de voorbereidingen voor de bouw', aldus wethouder Litjens. De lyst Overloon vroeg wel om meer open heid naar de burgers toe. HAVENS Voordat de raad zonder hoofdelijke stemming haar goedkeuring gaf, kreeg de raad de gelegenheid hun zegje te doen op de ingediende be zwaren. Die waren vervat in een boekwerk van maar liefst 63 pagi na's. Ook had het bedrijf zelf een groot aantal bezwaren ingediend omdat het aantal uitbreidingsmoge lijkheden te beperkt zou zijn. Nu de raad haar goedkeuring aan het plan gaf, is een einde gekomen aan een ZEVEN JAAR lange strijd waarbij in het verleden de gemoe deren wel eens hoog oplaaiden. Het kollege stelde nadrukkelijk dat zo veel mogelijk medewerking aan het plan is gegeven maar ook, dat de omwonenden optimaal beschermd worden. De aanpak en de openheid van het kollege naar de burgers van Maashees toe, heeft er toe bijgedra gen dat bij de uiteindelijke behan deling in de raad, vanuit het publiek geen kritiek meer werd geuit. Namens de Maaskantfraktie werd gesteld en daarin werd de wens van de gehele raad eigenlyk het beste vertolkt: 'Havens kan trots zijn op Maashees en Maashees kan trots zijn op Havens". De CDA- fraktie stelde dat de gemeente, de bezwaarmakers en Havens naar el kaar toe zijn gegroeid. Volgens wethouder Litjens kon het ook zo vertaald worden dat het, nu ingediende plan een redelijk plan is. Het bedrijf wil meer uitbreiden dan wij kunnen toestaan in een woonomgeving, terwijl de omwo nenden vinden dat ze teveel hinder van het bedrijf ondervinden. Het kollege is iedereen zoveel mogelyk tegemoet gekomen, maar als de be langen zo lynrecht tegenover el kaar staan dan kan niet iedereen tevreden zijn met het eindresultaat. Wethouder Litjens stelde verder nog dat het bedrijf in de loop van de jaren miljoenen heeft geïnvesteerd om de hinder zo min mogelijk te la ten zijn. Het plan moet nu nog worden goed gekeurd door de Provincie. Als die een beslissing heeft genomen, kun nen er opnieuw bezwaren worden ingediend. Wethouder Litjens drong er bij de omwonenden en bij de firma Havens aan om eindelijk eens redelijk te zijn omdat een ein de komt aan de jarenlange slepen de kwestie, waarmee het bedrijf en de bevolking van Maashees niet is gediend. GRONDVERKOOP Aan de heer Bijl te Overloon werd een kavel grond op het bedrijven terrein verkocht tegen een prijs van F1 117.500,-. Op datzelfde bedrij venterrein werd een kavel aan Ster- ko BV ver kocht voor de prijs van F1 134.243,-. De grondprijzen voor de ongesubsi dieerde woningbouw in het kom- plex Groeningsveld werd bepaald op F1 125,- per vierkante meter. Ge schat wordt dat er vijf kavels in een jaar zullen kunnen worden uitgege ven. De Maaskantfraktie vroeg aan het kollege om tot een snellere uit gifte te komen gezien de rente op de markt. Wethouder Litjens stond daar niet onwelwillend tegenover, maar de hogere Overheid heeft daarin het laatste woord. Overigens staan vol gens Litjens de kandidaten niet te springen om een kavel. Dezelfde prijs werd vastgesteld voor grond in het bestemmingsplan 't Helder in Overloon. Daar zullen 15 kavels bejaardenwoningen. 14 premie-A. 44 vrije sektor kavels en vier kavels voor villabouw gereali seerd kunnen worden. Bij een ge schat uitgavetempo van gemiddeld 11 woningen per jaar kan men daar nog ongeveer zeven jaar vooruit. Wel moet in dat plan, gelegen tus sen de Merseloseweg en de Venray- seweg in Overloon, rekening worden gehouden met de milieu wetgeving. De raad verleende medewerking voor het plegen van onderhoud aan het schoolgebouw en de gymzaal te Vierlingsbeek. Aan reparatie van plafondplaten in de speelzaal van de basisschool in Vierlingsbeek, voor het plegen van onderhoud aan de gymzaal van de basisschool in Overloon en voor het plegen van onder houd aan de voormalige kleuterschool in Holthees. thouder De Loo. Collega Kersten scherpte dat nog aan: "We zullen ons niet beperken tot de kernta ken. We zullen alle gemeentelijke taken onder de loep nemen. Kijken wat het ons kost en wat het op brengt. Alles staat wat mij betreft ter discussie. Niets is heilig". Thken afstoten dus die geld kosten. Aan de inkomstenkant van het huishoudboekje ziet het er al niet veel beter uit. Zoals uit de meerjarenbegroting al bleek heeft de gemeente komende periode te maken met een gat in de begroting van vijf miljoen. Dat kan eigenlyk alleen worden gedicht als het Rijk opnieuw met geld over de brug komt. Verlenging van de artikel 12-status dus. Of het ministerie daar in 1997 weer aan wil is nog niet duidelijk. Venray rekent er in elk geval wel op. In de meeijarenbegroting wordt geen dekking aangegeven voor het tekort van vijf miljoen en dus gere kend op Rijkssteun. Volgens we thouder De Loo is ook in het college nog niet gesproken over de situatie die ontstaat als het Rijk het onver hoopt af laat weten. "We gaan niet uit van het meest sombere scena rio", zegt de wethouder. In augustus start het Dag/Avond/College Ven loA/en ray overdag met, een schakelprogram ma naar het Mavo. Dit schakelpro gramma wordt uitgevoerd samen met de Stichting Volwassenenedu- katie Noord en Midden Limburg: 'De Wijzer' in Tegelen, 'SVE in Ven- lo en 'Vorkmeer' in Helden. In het schakelprogramma wor den de volgende vakken gegeven: Nederlands. Engels. Aardrijkskun de, Geschiedenis, Wiskunde en Handelskennis. Daarnaast zal er veel aandacht worden besteed aan studievaardigheden en studiebege leiding. U hoeft niet alle vakken te volgen, maar kunt ook een vak kiezen. De cursus duurt 1 jaar en wordt gegeven in Venlo. Hy is bedoeld voor iedereen die de drempel naar Mavo te hoog vindt en zich eerst wl orientem op de mogelijkheden en de vakken. De lessen worden in de ochtendu ren gegeven van 9.00 tot 11.30 en voor kinderopvang kan gezorgd worden. Bel voor meer informatie Dag/Avond/College VenloA/enray in Venlo tel. 077-510044. Diefstal oranje zwaailicht Een bijzondere vorm van oranje- koorts is de diefstal van een oranje zwaailicht van een op de St. Antho- niusveldweg geparkeerde vracht auto. De waarde van dit zwaailicht bedraagt F1 1500,-. Fietsendief aangehouden Vorige week dinsdag zag een be woner van de Patersstraat dat een jongedame een fiets plaatste by een winkel. Even later zag hij dat eens stel jongens die fiets meenam en dat vond hij maar vreemd. Dat gaf hij aan de politie door met een sig nalement van het drietal. De politie ging op onderzoek uit en trof in het centrum een jongen aan die aan het signalement voldeed. Hij werd meegenomen en hij bekende dat hij die fiets had gestolen. Nadat hij was voorgeleid aan de hulpofficier van Justitie kon hij met de medede ling dat proces verbaal zal worden opgemaakt naar huis.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 5