PEEL EN MAAS PRIJZEN kortingen van 10-50 COI\l>AINï Opluchting bij faillisement "Kleine" sporthal is het maximaal haalbare GOUDEN BRUIDSPA AR IN MERSELO gordijnstoffen OOI\PMIk\!ï MA BELLE leder- en boutique mode GEEFT EEN ..mialxrikt" Ü33>I3IAIIAI0 warmer wonen met de juiste kleur OOK Nieuwe direkteur DONPERDAG23JUNM994 Muziekschool Werknemers beëindigen bezetting galvanisch bedrijf Afsluiting Midden- peelweg in twee richtingen Klantvriendelij k of ontdek Ctdtr- en 'Boutique motüA A KI M A A li sSv Scnoolslraal 24 5801 8P Venray II/AAA 11 Ook zonder zon, voordelig gekleed! VERFfr WAND de beste in verfde beste in behang Paterslaan 7. Ventay, Tel 04780-82810 Venray kiest voor een kleine sporthal in Landweert. Onder klein wordt verstaan een hal van 24x44 meter. Een grote is voor Venray sim pelweg te duur. Wethouder Truijen wist met name dat laatste aan de commissie voor Onderwijs, Sport en Sociaal Cultureel Werk en de commissie Financiën duidelijk te maken. Alle partijen, met uitzonde ring van D'66, die in de gemeente raad hierop terug wil komen. SITUATIE Truyen stelde dat de bouw van deze hal, nabij het wijkcentrum in Landweert, bezien moet worden te gen de Financiële achtergrond van de gemeente. "Eind vorig jaar kre gen wij nog het advies om twee klei ne gymzalen te bouwen, omdat de financiële polsstok te klein zou zijn. Het college stelde echter dat dat politiek niet acceptabel was. Ge zien de Rijksbijdrage was en is de situatie nu of nooit, voor wat betreft de bouw van een sporthal" De wethouder gaf verder aan dat wel degelijk gekeken was naar de fi nanciële gevolgen van een grotere of kleinere hal. De wethouder noemde de financiële gevolgen van een grotere hal, een extra jaarlast van ongeveer 60.000 gulden, te groot "Plaatsen we een grotere hal in de financiële context waarin Venray verkeert, dan is het niet ver antwoord om op basis van deze cy- fers 60.000 gulden meer op te hoesten". De wethouder, dié in het begin van de discussie al de steun had van de PvdA, CDA en de fraktie v.d. Vorle, wist hiermee ook Samenwer king en de VAT) over de streep te krijgen. Alleen D'66 wil hier bin nen de fraktie nog over praten en komt hierop terug in de raad. voor uw A KETTING m FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 De gemeente komt met deze hal deels tegemoet aan de wensen van de gebruikers. Alleen een kantine, die met. name door de Rooyse VK was gewenst, wil de gemeente voor alsnog niet aanleggen. Een van de redenen ligt in het feit dat projec tontwikkelaar Ruijters nog een claim heeft liggen in de omgeving voor wat betreft de bouw van een winkelcentrum met woningen. In dien daar geen horeca inkomt, dan is een kantine op termijn wel bespreekbaar. Verder wijst de ge meente ook nog op het nabijgele gen wy keent rum van Landweertin, waar men kan nasporten. Op invaliden parkeerplaats Een bestuurder van een Mercedes kreeg een bekeuring van ƒ100,- we gens het parkeren op een invali denparkeerplaats. De man werd aangegeven door een automobilist, die wel in het bezit was van een invaliden-parkeerkaart. Deze had zich eerst beklaagd by de chauffeur van deze Mercedes. Tben hij een "grote mond" terugkreeg, schakel de hij de politie in. Het galvanisch bedrijf HFT uit Venray Is failliet. In tegenstelling tot men zou verwachten, zijn de tien personeelsleden opgelucht dat het. faillisement is uitgesproken. De tien hadden nog vanaf april hun sa laris tegoed. Zolang er geen faillis sement was uitgesproken, kon het personeel op hun centen blijven wachten. Reden voor hen om maan dagmorgen tot aktie over te gaan en het bedrijf te bezetten. De medewerkers hadden de poort met een ketting afgesloten en lieten de directie niet toe. De werknemers eisten van de directie betaling van him achterstallig loon. De medewerkers van HFT wilden met hun, naast het afdwingen van hun salaris, gelijktijdig het 'onbe schofte optreden van directie' aan de kaak stellen. Behalve dat ze geen salaris hebben gehad, heeft de di rectie het personeel steeds aan het lijntje gehouden over de situatie rond het bedrijf. "We voelen ons be- zeilct", zei bedrijfsleider Roel van den Eynden maandagmorgen. Van den Eijnden trad de afgelopen da gen als woordvoerder van de tien personeelsleden op. De laatste salarisbetaling van HFT (voorheen Remga) dateert van 21 april, toen het salaris van maart werd oveigemaakt. Daarna hebben de personeelsleden niets meer ont vangen. Directeur Heeren beloofde z'n mensen steeds geld, maar er werd niets overgemaakt. Inmiddels lag het galvanisch be drijf al drie weken stil, nadat het energiebedrijf de stroom afsloot. Volgens het personeel wegens beta lingsachterstand. Directeur Heeren stuurde het personeel daarop naar huis. Pogingen van de mensen om duidelijkheid te krijgen over de toestand wimpelde de directeur stelselmatig af. "We hebben alle maal samen misschien wel duizend keer gebeld", aldus de bedryfslei der. "Hij vond steeds weer kluitjes om ons mee in het riet te sturen", zegt de 62-jarige chauffeur van het bedryf. UITKERING Omdat de werknemers niet ont slagen waren en het bedrijf niet failliet was verklaard kwamen de mensen ook niet in aanmerking voor een uitkering. Toen de finan ciële situatie voor de personeelsle den steeds nijpender werd, besloten ze afgelopen weekend om het bedrijf te bezetten en de direc tie niet toe te laten. FAILLISSEMENT De advocaat wan directeur Hee ren, mr. Ten Brummelhuis. deelde de bezetters dezelfde dag mee dat directeur Heeren bezig was om zelf het faillissement aan te vragen voor HFT om daarna de boedel te verko pen. Heeren zou in onderhandeling zijn met een gegadigde. De advocaat stelde maandag verder dat de be drijfsvereniging mogelijk deze week nog een voorschot zou uitkeren. Dinsdag meldde het GAK inder daad dat zij tot uitkering over zou gaan. Later op de dag kwam de me dedeling van de rechtbank dat HFT failliet was verklaard. Dit tot grote opluchting van het personeel, om dat ze nu zeker waren dat zy hun achterstallig salaris zouden onvan- gen en een uitkering in het vooruit zicht hebben. Mocht het bedrijf worden overgenomen, dan. zo stel de een van de werknemers, zijn ze gaarne bereid weer aan de slag te gaan. "Wie goed en gemotiveerd galvanisch personeel zoekt hoeft niet ver te zoeken", zegt Roel van den Eijnden. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING De Muziekschool Ven ray heeft een nieuwe directeur. Met ingang van 1 augustus zal dhr. Kees Sim pelaar opvolger worden van Louis van den Hoonaert, die begin dit jaar afscheid nam van de Muziek school. Dhr. Simpelaar is afkomstig uit Purmerend. Hij studeerde af aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam voor schoolmuziek akte B in 1977. In 1978 studeerde hij af voor piano akte B. Thans is hij werkzaam als adjunct directeur aan de muziekschool te Purmerend. De provinciale weg Zeeland- Kessel krijgt op het gedeelte tussen de spoorlijn Venlo-Eindhoven en de afslag Middenpeelweg - Paardekop- weg in het kerkdoip Veulen in de gemeente Venray een nieuwe as- faltlaag. Om dit werk snel te kunnen vol tooien wordt het asfalt in één keer over de volle breedte van de weg aangelegd. Daarom wordt de weg tijdelijk afgesloten. Het werk zal in twee fases gedaan worden. De kosten ervan bedragen ongeveer 2,4 miljoen gulden. In de eerst fase wordt op 25 juni het deel van de weg vanaf de spoor baan tot de Laaglieideweg afgeslo ten voor het verkeer. Het verkeer dat uit zuidelijke richting komt zal via America worden omgeleid. Het werk zal één dag in beslag nemen. Hierna zal op 2 juli (fase 2) het ge deelte van de Laagheideweg tot de Paardekopweg worden afgesloten. Het verkeer uit zuidelijke richting zal worden omgeleid via de Peelheideweg-Lorbaab en Veulenseweg-Eykenrhofvveg. Het verkeer uit noordelijke richting zal zowel in fase 1 als in fase 2 gebruik dienen te maken van de bestaande omleidingsroutes. De gemeente Venray heeft haar mond vol van klantvriendelijkheid en klantgerichtheid. Woorden die de laatste tijd hoog in het vaandel stonden. Tydens de eerste commissiever gaderingen na de verkiezingen, blijkt daar maar weinig van. Raadslid v.d. Vorle zei het maandag avond, na de discussie, zeer tref fend. "Ik vind het maar niks dat we ruim drie uur zitten te vergaderen en het moeten doen met een kopje koffie". Wat is het geval. Binnen het ge meentehuis zijn de laatste tijd nog al wat zaken veranderd. Ten eerste worden de natjes en droogjes ver- zo rgd door een cateringbedrijf, dat overdag tot vier uur aanwezig is. Zyn er 's avonds vergaderingen dan wordt op dat moment de koffie in kannen klaargezet. Als dan tussen zeven en half acht de koffie inge schonken wordt, dan is die al bitter aan het worden. Bovendien is meer malen gebleken dat erbij lange ver gaderingen (en die zijn er nogal wat geweest) er te weinig koffie is. Over de thee hebben we het dan nog niet gehad. Er staat wel netjes een kan met warm water klaar maar theezakjes zijn in geen velden of wegen te bekennen. LO KATIE Ook over de vergaderlokatie valt een en ander te zeggen. De commis sievergaderingen vinden voortaan in de kantine, onder de raadszaal plaats. Daardoor kan in de rest van het pand de beveiliging al ingescha keld worden. Dat heeft tot nogal wat problemen geleid. Jassen die boven in de garderobe hingen, waren niet meer bereikbaar.... Vergaderstuk ken die men er nog graag bij wilde pakken, waren niet meer bereik baar.... De vergaderende commissie leden waren niet meer telefonisch bereikbaar.... terwijl ook niet naar buiten gebeld kon en kan worden.... Behalve deze problemen is de akoustiek allerbelabberst. Het pu bliek kan het haast niet volgen ter wijl de pers haast by de politici op schoot moet gaan zitten om de dis cussies goed te kunnen verslaan. Als dat niet mogelijk is dan beland de journalist achter een tafel die precies op de tocht staat. Een alles behalve werkbare situatie. Dat laatste geldt ook voor de nieu we persplaats tijdens de raadsverga dering. De pers zat voorheen, met per raadsvergadering gemiddeld drie personen, aan een mime tafel, waar men plek had om te schrijven en de stukken goed ter hand kon hebben. Nu is men verwezen naar twee kleine lessenaartjes waar je, als je met twee journalisten bent, nog niet voldoende ruimte hebben. En dat omdat het college haar sec tordirecteuren liever niet meer ach ter haar heeft zitten. Het is maar wat je klantvriendelijk noemt... wm Lin mm OVt Hbn Hkn Het is haast, gebruikelijk dat, in on- levensverhalen van gouden iruidsparen, veel geschreven wordt ■er de levensloop van de bruide gom, terwijl de levensloop van de iruiden veelal beperkt blijven. Dat tornt omdat deze bruidjes, zoals 50 jaar geleden gebruikelijk was, na hun huwelijk thuis bleven om te zorgen voor het gezin, zodat man en de kinderen niets tekort kwamen. Bij het gouden paar Cox-Emonts, dat sinds begin 1960 aan het Ivlein- dorp woont is dat niet anders. Maai de gouden bruidegom verklaarde nadrukkelijk dat hij zich voor de gemeenschap en dan in het bijzon der voor de gemeenschap van Mer- selo, heeft kunnen inzettten omdat hij gesteund werd door het thuis front en dan in het bijzonder van zijn echtgenote. SJENG COX (79) is geboren en ge togen in Horst waar hij na de lagere school al met de tuinbouw werd ge- konlronteerd. Als jonge knaap ging hij werken bij twee zusters die toen een drie ha. grote aspergeplak hadden. De aspergebedden worden nu machinaal opgemaakt maar dat gebeurde in die dagen met de ichop, voorwaar geen gemakkelijk 'erk. lijn ouders verhuisden naar Lies- 'sel en Sjeng Cox ging bij diverse ba zen werken. Ondertussen zag hij diploma's te halen, in de land- ;n tuinbouw maar ook voor de itteelt. In de oorlóg was hij dan iok werkzaam ineen fruitteeltbe- |drijf. Door zijn kennis in de land en tuinbouw kon hy na de bevryding gaan werken by het landbouwlierstel. Dat was een in stelling die de oorlogsschade moest vaststellen. Dat was veel cijferwerk en het ging vooral om de eerlijk heid van de schatters. Toen die dienst werd opgeheven kwam hij terecht by de loonboekhouding van de Grontmij die met. de ontginnin gen in de Vredepeel bezig was. In die tijd was hij ook naar Venray verhuisd en kwam daar in kontakt met de Arbeidersbeweging. Hij was doordrongen dat, wilde de arbei ders iets bereiken, dit via een orga- [nisatie moest gaan. Inmiddels behaalde hij zijn boekhouddiploma en werd hy boekhouder bij de boe renbond van Merselo. In 1960 werd bepaald dat een zaakvoerder van de boerenbond geen kassier meer mocht zijn van de toenmalige. Boerenleenbank, die toen een 30-tal lopende rekeningen had. en o.a. voor uitbetalingen van het melkgeld zorgde en betalingen van de boeren aan de Boerenbond moest regelen. Er zijn zelfs dagen geweest dat voor een bedrag van F1 .000,- in zakjes moest worden ge daan en aan de boeren moest wor- den uitbetaald. In de nu nog in de woonkamer van hun woning aan het Kleindorp staande brandkast werd toen het geld veilig opgebor gen. Tot 1962 hield de kassier zitting in de voorkamer van zijn woning, toen aan het Grootdorp. Het eerste bankgebouw werd in dat. jaar ge bouwd. Toen was de omzet ongeveer 1 miljoen gulden per jaar. De vlucht van het bankwezen maar ook de verzekeringen was heel hoog en toen de Vredepeel gerealiseerd was en een onderdeel ging vormen van de Boerenleenbank van Merselo, werd ook daar ten gerieve van de le den ook een zitdag gehouden. In 1972 werd de bank uitgebreid. Tben Sjeng Cox in 1979 afscheid nam was de omzet geste gen tot meer dan 50 miljoen gulden per jaar. Sjeng Cox maatschappelijk ver diensten zijn groot. Hij stond aan de wieg van de Gezinszorg van de Derde Orde, was meer dan 30 jaar bestuurslid (o.a. voorzitter) van de Katholieke Arbeidersbeweging, bestuurslid van de bejaardenbond, lid van 'kommissie van samenwerking' wat later de Dorpsraad in Merselo is ge worden. Namens het bankwezen was hij lid van de Karner van Koop handel en Fabrieken in Noord- Gedupeerde zag auto Dinsdagmiddag werd en aan de Henseniusstraat geparkeerde per sonenauto van een 23-jarige inwo ner van America aangereden door een personenauto, waardoor die auto beschadigd werd. De gedupeer de gaf het kentekennummer van de auto aan de politie door. Vrijdag middag zag de gedupeerde opnieuw de auto die zijn auto had bescha digd. Hij stelde de politie hiervan in kennis die nu wel tot aktie over ging. Zij kon de bestuurder aanhou den. Dat bleek een 35-jarige inwoner van Den Helder te zijn. De politie konstateerde verder dat die bestuurder niet beschikte over een rijbewijs en dat zijn auto niet verze kerd was. Nadat van het een en an der proces verbaal was opgemaakt, kon de man het politieburo verlaten. Snelheidskontrole Vrijdagavond werd door de politie van 18.00 tot 18.55 u. snelheidskon- troles gehouden op de Albionstraat in Leunen. 121 Voertuigen werden gekontroleerd en 34 hiervan reden te snel. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 85 km. per uur. Limburg, zat hij in het stichtings bestuur van de Sportvelden in Mer selo. Hy is nog steeds aktief in het Buurtbusprojekt, eerst als chauf feur. Nu verzorgt hij nog de admi nistratie van de buurtbus. Een baantje wat toch nog veel tijd in gaat zitten, want er wordt toch nog jaarlijks en bedrag van F1 80.000,- omgezet. DE GOUDEN BRUID TRUUS EMONTS (77) ging in Merselo naar school om daarna uit te werken als daghulp in Merselo, voor enkele dubbeltjes per dag. Ze vertelde dat ze ook in Sevenum heeft gediend by enkele boeren. Daar zijn ze ook in het huwelijk getreden. De witte broodsweken zat het paar onderge doken in een kippenhok onder een turflaag. Toen er werk kwam in Venray waar ze o.a. enkele jaren hebben gewoond in de Prinses Ire- nestraat. Later trok men naar Kleindorp in Merselo. Uit hun huwelijk kwamen zes kin deren die met dertien kleinkinde ren op Vrijdag 8 juli het Gouden Huwelijk zullen vieren. De dag zal begonnen worden met een plechti ge Eucharistieviering in de paro chiekerk van de H. Johannes de Doper. Na die dienst zal het feest in zaal 't Anker worden voortgezet. Sjeng Cox is bovendien een imker van de oude stempel, die het niet kan laten om, als men een beroep op hem doet, een lastige bijennest op te ruimen. Ook komt hij voor het verwijderen van wespen- en hom melnesten. Voor de beide laatste nestenopruimingen moet wel een vergoeding worden gegeven. Het gouden paar is nog zeer mobiel. Sjeng heeft nog een rijbewijs en de beschikking over een auto zodat ze beiden hun kinderen en kleinkin deren kunnen gaan opzoeken. bijpassende stoffen in onze behangboeken gordijnen eventueel op maat gemaakt compleet kleur-advies voor behang, verf en raamdecoratie aparte stoffencollecties met actuele dessins

Peel en Maas | 1994 | | pagina 11