Rabobank Q Onderwijsjubileum juffrouw Nellie Wennekers-Keijsers Met z'n allen naar de zon Collegekosten geen teken aan de wand Toezichthouders voor speelveldjes gezocht Commissie akkoord met krediet Geovas Wethouder minder nog niet in meer jarenbegroting zichtbaar Ein 5 int Hingen T Zin in zingen! VSL/Zuidooster wordt Hermes Groep NV Pap, wil je een wereldkado? Kom eens WereldWinkelen W.A.O. VAN SOEST Wereldwinkel Venray Paardenmarkt in Ysselsteyn PEEL EN MAASi aginapEEL EN MAAS Donderdag 16 juni 1994 - Pagina 7 Sinds 12 april van dit jaar wordt e gemeente Venray bestuurd oor een college van burge- ïeester en geen vier maar drie jethouders. Dat college liet enke- weken geleden de meerjarenbe- roting 1995-1998 het licht zien. ten stuk met weinig nieuwe ele- ïenten dat voornamelijk een oortzetting van het huidige be id laat zien. Wat wel opviel was at, ondanks het vertrek van één 'ethouder, de kostenpost 'college an B en W' geen daling te zien eeft. Integendeel, de kosten voor et vierkoppige college stijgen omend jaar licht. College en po- tiek willen het niet aanpassen an de begrting (nog) niet zien als en signaal richting terugkeer an de vierde wethouder. door Bert Albers) Ruim acht ton bedraagt de post losten college B en W'. Met een we- ïouder minder zou je een daling erwachten. Dat had ook CDA'er ein Dupont gedacht. "Hoe kan at?" vroeg hij zich vorige week in e commissie FinEcZa af. Wethou- er Truijen deelde daarop mee dat et college nog niet heeft beslist ver de aanwending van het espaarde geld. En aangezien de neerjarenbegroting is gebaseerd p feiten en zekerheden, zo zei ïuijen, zijn de kosten voor de vier- e wethouder nog niet van dit be- iidsstuk afgevoerd. "Daarover loeten we in het college en in de olitiek nog maar eens discussie- ten", aldus de wethouder. In een oelichting verklaarde Truijen des- evraagd dat het blijven van de osten voor de vierde wethouder liet opgevat moet worden als een ignaal richting politiek voor invul ing van deze post. "Bovendien be- laalt de politiek hoeveel rethouders er in het college zitten", ichuiven met het bespaarde geld en gunste van extra ambtelijke on- lersteuning voor het college ziet "ruijen wel als bespreekbaar. De Venrayse politiek beschouwt iet. -voorlopig?- niet besteden van het geld evenmin als een verkapt pleidooi voor terugkeer naar een vijfkoppig college. Voor CDA, PvdA, Samenwerking en de fractie Van de Vorle is een vierde wethouder in de ze coalitieperiode niet aan de orde. "De iaad heeft beslist met drie we thouders verder te gaan", zegt CDA- fractievoorzitter Jan Driessen, die zelf van dat besluit het slachtoffer werd. Op persoonlijke titel voegt hij er aan toe dat hij zich steeds tegen drie wethouders heeft verzet op grond van de werkdruk. "Ik benijd ze niet en vraag me soms af hoe lang ze dit volhouden", aldus de voormalige wethouder die per 1 juli weer als onderwijzer in Oirlo begint. EXTRA AMBTENAAR Over de mogelijkheid het bespaarde geld aan te wenden voor ambtelijke ondersteuning van het college zijn de meningen meer ver deeld. Voor de fractie Van de Vorle is er voldoende ambtelijke on dersteuning voor het college. Wat hem betreft kan er een ton bespaard worden en moet dat ook gebeuren. Fractievoorzitter Ike Bus- ser (Samenwerking) denkt er net zo over: "Ik zie 't vooralsnog als een re servepotje om extra wensen uit de bekostigenzegt hij. Voor Busser moet het college een vraag naar een extra ambtenaar eerst maar 'ns hel der beargumenteren. "Je kunt wel roepen dat het allemaal zo zwaar is, maar je moet niet vergeten dat ze het zelf zo hebben verdeeld". Burge meester Waals een zwaardere porte feuille. toebedelen biedt volgens Samenwerking meer soelaas. Joost van de Vorle wenst de burge meester eveneens meer werk toe. De CDA-fractievoorzitter vindt aanwending ten behoeve van amb telijke hulp 'een vreemd verhaal'. Wat hem betreft is een discussie prima, maar het moet geen verkap te personeelsuitbreiding worden. De enige van de gevraagde politici die extra bestuurs-ondersteuning wel ziet zitten is Truus Kemme- lings, fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid. Geert van Kreij is al ongeveer vier aar wijkcoördinator met betrek- dng tot. de speelveldjes in Veltum. !en funktie die uniek is in Venray. lij is daarmee de contactpersoon assen de bewoners van de wijk en de gemeente, waar het gaat om de speelveldjes in Veltum. Signalen die bij Geert van Kreij terecht ko nen worden door hem doorgespro ken met de gemeente. Daarmee wordt, voorkomen dat jan en alle- nan de gemeente gaat bellen, ter wijl het gemakkelijk via een kanaal kan. Het gaat in Veltum om ruim 20, speel terreintjes cq. trapveldjes. Voor een aantal van die terreintjes heeft- Geert contactpersonen gevon den die een signaleringsiunktie. hébben. Als er iets met een veldje aan de hand is, slecht onderhoud, gevaarlijke situaties, vernielingen, dan geeft die contactpersoon dit door aan Geert, die vervolgens de gemeente inschakelt. Dit funktio- neert prima maar er zijn nog diver se contactpersonen nodig voor een aantal speelveldjes in de wijk. Per sonen die hierin geïnteresseerd zijn, kunnen contact, opnemen met Geert van Kreij. tel. 10001. Op basisschool St. Anthonius in Maashees is het 17 juni (morgen) feest. Die dag vieren ze dat juffrouw Nellie 25 jaar als leerkracht aan on ze school is verbonden. In die 25 jaar heeft ze zich met hart en ziel aan het onderwijs gegeven. Deskundig en toegewijd heeft ze, voornamelijk in groep 3/4, de kin deren een prima basis gegeven om verder te bouwen. Daarbij was haar tijd nog inspanning teveel. Colle- tl en energiek heeft ze daar naast steeds alles aangepakt, wat het belang van de school zou kun nen dienen. Zo was ze, vanaf het be gin, als sekretaris, de ruggegraad van de MR. De dag begint met een kerkijke viering om 9.00 u., waarna om 10.30 u. de musical 'Niet goed, geld terug' uitgevoerd wordt in het ge meenschapshuis. Vanaf 13.30 u. is er een feestelijke spellenmiddag voor alle schoolkinderen op het ter rein rondom de school. Hierna is het feest voor de basisschoolkinde ren afgelopen. Van 19.00 tot 20.30 u. is er een re ceptie op school waarvoor iedereen wordt uitenodigd. Dat is lang geleden, dat we met z'n allen zongen. In school, thuis, op straat, in 't café, de club of de ver eniging. Best gezellig, maar de tijd veranderde ons leven door de op komst van veel meer keuze in vere nigingen, de televisie, het meer jachtige leven. Samen zingen verdween op de achtergrond. In de scholen kregen andere zaken meer aandacht, zodat onze liedjes van toen ook uit de ether verdwenen Maad 'de geschiedenis herhaalt zich', is 'n oud maar bekend gezeg de. Ook het Nederlandse lied is weer, hoewel langzaam, in opkomst. Dat geeft velen van ons toch het ple zierige gevoel en de behoeft terug van hoe het jaren geleden was. Tja, wat zongen we toenDaar bij die molen, De zilvervloot, In 't groene dal. Droomland, De klok van Amemuiden, Klein vogelijn, Sari marais, Ik hou van Holland, So ein Tag, Fliegermarsch, Mij Bonnie, Hup Holland hup, She'll be comin, Loeënde klokke. Dan ziede net als iken ga zo maar door. Als dat sa men gezellig zingen weer eens kon! U begrijpt nu wel wat er binnen afzienbare tijd dus te gebeuren staat!! Jazeker, samen zingen in een gezellige omgeving, voor jong en oud. De voorbereidingen voor 'Zin in zingen' zijn in volle gang. Om dan in zaal 'in den Engel' het eerste weer samen zingen te beleven. Aan belangstelling en enthousiasme zal het niet ontbreken, daar twijfelen de gangmakers niet aan. U hoort dus nog van ons. Zin in zingen?! Tbt dan! Ad Ilaans en Wim Smits. Het nieuwe vervoerbedrijf dat na de fusie van Zuidooster en VSL ontstaat zal de naam Hermes Groep NV gaan dragen. Naar ver wachting zal dit op 1 januari 1995, de geplande ingangsdatum een feit zijn. De gezamelyke direktie heeft unaniem de naam Hermes Groep NV gekozen uit-een selektie van mogelijke namen die een groep meewerkers van Zuidooster en VSL had aangedragen. VSL en Zuidooster hebben ervoor gekozen de naam door eigen perso neel te laten bedenken. De naamis afkomstig van Hermes, een belang rijke god uit de Griekse uitheid, be schermer van straten en wegen, van reizigers en van de koophan del. Daarnaast is Hermes de bren ger van voorspoed en zegen. De naam Hennes Groep NV sprak de direktie meteen aan, mede omdat deze god ook in verband wordt ge bracht met wijsheid en verstand van zaken. Na onderzoek naar de juridische beschikbaarheid is de naam Hennes Groep NV inmiddels gedeponeerd. Na hun intentieverklaring van 8 februari j.l. hebben VSL en Zuid ooster gewerkt aan een fusie- voorstel. Hierin zijn de gemaakte afspraken over strategische, organi satorische, juridische en sociale vraagstukken neergelegd. Dit fusie- voorstel wordt deze maand voorge legd aan Commissarissen en Ondernemingsraden van beide be drijven. Volgens planning zal de fusie op 1 januari 1995 ingaan, het proces ligt nog steeds op schema. Bij de uiteindlijke fusie zal de nieuwe kombinatie 2000 perso neelsleden omvatten en per jaar ge- middels 60 miljoen reizigers vervoeren met ca. 700 bussen, bus jes en taxi's. De gezamelijke jaarom zet bedragt naar verwachting 200 miljoen gulden in 1993. Verkeersongeval Vorige week woensdagmorgen verleende een 66-jarige bestuurster van een personenauto, toen zij ko mende vanaf de Mgr. Hanssenstraat de Wanssumseweg wilde opdraaien, geen voorrang aan de voor haar van links komende trekker met opleg ger, bestuurd door een 26-jarige in woner van Oirlo. Die bestuurder heeft nog getracht de personenauto te ontwijken, maar dat lukte niet meer. De personenauto werd ge raakt. Gelukkig bleef de schade be perkt tot materiele schade, want de bestuurster liep geen noemens waardige verwondingen op. :T Wereldwinkel ff/V (jDfDfZAA/C Wereldwinkel Venray Henseniusstraat 3a beëdigd makelaar en taxateur in onroerende i VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 Venray Telefoon 04780-86408 Voor vaderdagkado's naar de wereldwinkel Een flesje wijn, nootjes en een goed boek zijn enkele suggesties voor vaderdag. Wellicht niet de meest originele, maar het zijn wel suggesties voor produkten die te koop zijn in de wereldwinkel en daarmee garant staan voor eerlijke handel. Wereldwinkel Venray heeft wij nen uit Algerije, (Cuvée du Prési dent), Chili (Los Perales, Gran Roble) en Portugal (Vinho Alpiarga) in het assortiment. Kort geleden heeft de wereldwinkel Chileense wijn uit de Vinos Exposicion-groep ingekocht, de Conde del Maule, een witte wijn. Hiervan is nog slechts een beperkt aantal flessen over. De wereldwinkel verkoopt op het gebied van nootjes: cashewnoten, paranoten en pecannoten. De onge zouten cashewnoten wordn uit Mo zambique geïmporteerd, de licht gezouten uit Midden Amerika. De paranoten zijn afkomstig uit Boliia. Het bijzondere van de paranoot is dat hij alleen kan groeien in het tropisch regenwoud volgens een complex ecosysteem. Voor duizen den bewoners van het Amazone woud is de paranoot de belangrijkste bron van bestaan. Pe cannoten worden uit Peru geïmpor teerd. Ze komen nog steeds voor een deel van wilde bomen, maar va ker van nieuwe aanplant. Ze lijken gepeld op walnoten maar de smaak ervan is verfijnder. Tenslotte zijn hier nog enkele tips voor titels van boeken die het lezen waard zijn: Termietenheuvels in de Savanne, van Chinua Achebe; Eethuisje Amerika van XL Zhang en onmisbaar in de boekenkast: Sé- gou van Maryse Condé. De wereldwinkel is geopend op de volgende tijden: maandag van 12.oo tot 17.00 u., dinsdag tm donderdag van 14.00 tot 17.00 u. Vrijdag van 14.00 tot 21.00 u. en zaterdag van 10.00 tot 16.00 u. Voor meer informatie kunt u tij dens openingsuren bellen naar de wereldwinkel, tel. 88571. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwing Timmer- en onderhoudsbedrijf J. van de Ligt Wanssum, De Cuyperstraat 37 04784-2184 Paarden liepen los Opnieuw kwam er bij de politie eenmelding binnen dat aan de Muurpeper (in Landweert) enkele paarden los op straat hepen. Omdat de eigenaar bij de politie bekend is, kreeg deze de opdracht om zijn paarden van de weg te halen, voor dat er ongelukken konden gebeu ren. De eigenaar is te verstaan gegeven maatregelen te nemen zo dat herhaling voorkomen kan wor den. Er kon niet worden vastgesteld hoe de paarden uit de wei zijn kun nen komen. Zwitserse Tegelkachels Antiek in Eiken en Qrenen Eopie Antiek geloogd grenen Eet- en Salontafels Stoelen Kasten Dressoirs en C onmodes Slaapkamers 'Babykamers Banken en fauteuils Loyd Loom en Biet Messing Binnenverlichting Spiegels Woon- en Tuindecoraties Buitenverlichting Bielsen en Hekwerk Stationsweg 80 5807 /IC Oostrum-Venray tel. 0~478ü-85Q5Ó/803ÓI Open: di. t/m do. 13.30-17.30 uur vrij. 13.30-21.00 uur za. 9.00-16.00 uur ADVERTENTIE Gebruik geld- en betaalautomaat in buitenland bespaart kosten Met de slechte zomer van vorig jaar in het achterhoofd hebben miljoenen Nederlanders een zonvakantie geboekt naar Zuid- Europa. De reisorganisaties spreken van een ware 'storm loop'. De populairste landen zyn Spanje, Portugal en Grie kenland. Werd voorgaande jaren nogal lang gewacht met het vastleggen van een reis, dit jaar nemen de meesten het zekere voor het onze kere. Al vroeg in het vooijaar was het opvallend druk bij de reisbu reaus. En allemaal willen ze zon! Ook al is de vakantie maanden ge leden geboekt, veel mensen heb ben toch de neiging om de 'financiën' en de reisverzekering op het laatste nippertje te regelen. Toch zou het goed zijn als vakan tiegangers niet vlak voordat ze weggaan, maar juist een paar we ken eerder bij de bank zouden binnenlopen. Hierdoor kunnen ze profiteren van extra service en diensten. Zo kunt u terecht voor praktische informatie over 'pinnen' in het buitenland. Nog steeds denken veel vakantiegangers dat het no dig is om een flink bedrag aim bui tenlands geld mee te nemen. Maar dankzij de Europas met pin-code is dat verleden tijd. Voordeel Doorgaans goedkoper dan het van huis uit meenemen van buiten lands geld, is het gratis opnemen van geld via de geldautomaat op de vankantiebestemming. Ook is de omwisselkoers die wordt doorbe rekend, gunstiger. Een ander pluspunt van 'pinnen' is dat u niet gebonden bent aan de beperkte openingstijden van banken in het buitenland. By geldautomaten -in totaal nu 70.000 in Europa- kunt u 24 uur per dag terecht. Gratis informatie Om te weten te komen hoe het nou precies zit met 'pinnen' in het buitenland is het goed om -op tijd- bij een bank binnen te lopen. Een goed adres hiervoor is de Rabo bank (dit is niet alleen een van Ne derlands grootste banken, maar tevens ook het grootste reisbureau dat ons land kent!). Bij deze bank kan iedereen terecht -dus ook mensen die geen klant zyn- voor gratis informatie en advies. Alles op één adres Prettig is verder dat u by de Rabo bank al uw vakantiezaken in één keer kunt regelen. U hoeft dus niet naar verschillende adressen. Voor passen met pin-code, credit cards, reischeques en buitenlands geld kunt u er terecht, maar bij voorbeeld ook voor een reisverze kering of automobilistenhulpver- zekering. En zo zijn er nog meer diensten die de bank aanbiedt: diensten die er voor zorgen dat u met een ge rust hart op vakantie kunt. Voor meer informatie bent u welkom bij de Rabobank bij u in de buurt. De commissie Financiën en Economische Zaken (FinEcZa) is vorige week akkoord gegaan met een krediet van 2,1 miljoen gul den voor de aanschaf van het zo genaamd Geovas-systeem. Geovas staat voor GEmeente Omvattend VAStgoed-systeem. Met het systeem wordt het beheer van een aantal infrastructurele voorzie ningen geautomatiseerd. Zo wor den de gegevens over wegen, riolen, bossen, groen, grondbe drijf, gebouwen en milieu met el kaar gekoppeld. Als het systeem binnen enkele jaren operationeel is, zit bijna elk object in Venray, boven of onder de grond, in de computer. De totale investering kan oplopen tot circa 5 miljoen. Na invoering van het Geovas- systeem is er in de gemeente bijna geen boom, huis, lantaarnpaal of ri oolbuis meer die niet in de compu ter is opgeslagen, als onderdeel van een kaart of op een lijst. De gege vens zyn bovendien koppelbaar aan bijvoorbeeld financiële en be lastingbestanden. Doel van de ope ratie is te komen tot een doelmatiger en dus goedkoper be heer Van infrastructurele elemen ten. Begonnen wordt met het Venrayse rioleringstelsel digitaal in kaart te brengen. Prioriteit hebben ook de wegen en het gemeentelijk grondbezit. De prioriteitstelling heeft alles te maken met de artikel 12-status van Venray. Eén van de ei sen van Binnenlandse Zaken is dat de gemeente in de periode dat ze rijksgeld ontvangt, het beheer van riool, wegen en grond onder con trole krijgt. Al of niet geautoma tiseerd. HONDERDDUIZENDEN De eerste belangryke stap in het traject is inmiddels gezet: de fase van verzamelen en inventariseren van gegevens zit er bijna op. Die ge gevens worden /Vervolgens inge bracht in de computer. Het gaat om allerlei zaken die nodig zijn voor een goed onderhoud, maar ook ge gevens voor andere doeleinden. Van een rioolbuis zal bijvoorbeeld in het systeem staan waar het ding ligt en hoe diep, wat voor type het is, de naam van de fabrikant, de ou derdom en wanneer er reparaties zyn geweest. Maar ook moet aange geven worden of er telefoonkabels, gasleidingen en dergelijke in de buurt liggen. Handig om te weten als er onderhoud gepleegd moet worden. In het systeem worden ook min der tastbare gegevens opgenomen. Voor het onderhoud van wegen is bijvoorbeeld van belang te weten of er een busroute overheen loopt. Ook ongevallenregistratie kan wor den toegevoegd aan het systeem. In BEZORGING PEEL EN MAAS Peel en Maas verschijnt wekelijks op donderdagmiddag. Onze be zorgers doen hun uiterste best om de krant voor 19.00 uur bij u in de bus te hebben. Voor bezorgklachten kunt u bellen op vrijdag vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur, op ons kan toor, tel. 04780-82727. Wij be zorgen dan uw krant tussen 12.00 en 13.00 of tussen 18.30 en 20.00 uur. Ook kunt u met uw bezorgklach ten m onze boek- en kantoorboek handel, Grotestraat 68, terecht. Er wordt uitsluitend vrijdags op genoemde tijdstippen na bezorgd. ABONNEMENTEN Adreswijzigingen, nieuwe abon nementen en annuleringen die nen, voor zaterdagmiddag 17.00 uur bij ons zijn doorgegeven Al leen dan kunnen ze nog de vol gende week worden doorgevoerd. Anders zullen de wijzigingen pas een week later worden uit gevoerd, totaal gaat het om vele honderddui zenden gegevens die moeten wor den ingebracht en voortdurend by gewerkt. VERDIENEN De gemeente denkt met behulp van het systeem sneller een beter produkt te kunnen leveren. Be heersplannen zyn sneller klaar en snel is bekend of budgetten toerei kend zijn. Dat levert een besparing op. In de personele sfeer verwacht de gemeente op termijn jaarlijks 50.000 te besparen aan landmeet- kosten. Ontslagen voor dit of ander personeel als gevolg van de invoe ring worden niet verwacht. Het is wel mogelijk dat sommige functies veranderen, dus dat mensen ander werk moeten gaan doen. De gemeente verwacht ook op brengsten uit de verkoop van gege vens aan architecten, bouwbedrijven, het kadaster, water schap en bedrijven als Mega- Limburg. Vanaf 1997 denkt de ge meente jaarlijks minstens 125.000 gulden te verdienen met deze dienstverlening. BEDENTQNGEN De commïssïe TinEcZa"ging~ ak koord met het krediet van 2,1 mil joen voor dit jaar, al waren er wat bedenkingen. Zowel de commissie leden Jansen (PvdA), Pleit (Samen werking) en Heidens (CDA) twijfelden aan de de zogenaamde 'inverdieneffecten', het totaal aan baten die de gemeente door het Geovas-systeem kan genereren. B. Pleit vroeg zich af of die ver diensten per saldo zo groot zijn dat. ze de investering rechtvaardigen. 'Automatisering komt altijd duur der uit', zo was zijn ervaring. L. Hei dens voorspelde dat nieuwe mogelijkheden ook meteen nieuwe vraag oproept. Ook Twan Jansen zag de voordelen in het voorstel te weinig uitgewerkt. Hij ging niet ak koord met het voorstel dat op voor hand eventuele overschotten van het verstrekte krediet automatisch worden ingezet voor het vervolgtra ject. Wethouder Truijen ging ak koord met aanpassing van het voorstel in die zin. SLANK DE ZOMER IN? Dan nu plaatselijk afslanken door dieptewarmte. make-up met het 'Oog' op de toekomst SCHOUTENS1RAATJE 16 oproep voor getuigen Donderdagmorgen om 11.20 u. werd op het rijwielpad langs het Ilenseniusplein een 63-jarige fiet ser door een uit de richting van de Kortestraat komende, naar schat ting 16-jarige fietser aangereden. De 63-jarige kwam ten val, was even wat duizelig maar kon toch weer de weg vervolgen. De fietser die de man had aangereden is wel gestopt maar geen van de getuige, en dat waren er verschillende, heeft de jonge man naar zyn identiteit ge vraagd. De jongeman verklaarde dat hij snel naar zijn school moest gaan. Wel werd de gevallen man door omstanders gevraagd of men de dokter moest waarschuwen. De ze verklaarde, toen hy weer bij zijn positieven was, dat de jongeman voor de schade moest opkomen, maar toen was die jongeman al ver dwenen. Nu worden die getuigen of de jongeman, verzochtkontakt op te nemen met de politie, want de fiets van de man bleek beschadigd te zijn. KBO Het bestuur van de afdeling Venray-kom heeft vorige week de nota besproken, die het RISC heeft samengesteld over het aktiviteiten- centrum de Kemphaan. Zoals be kend zal zijn heeft het RISC gepleit voor een centrale akkomodatie op dezelfde lokatie als de Kemphaan. Daarnaast is voorgesteld een werk groep te installeren, die nader moet onder zoeken hoe die centrale ak komodatie kan worden gereali seerd. Tegen het laatste voorstel heeft de afdeling Venray-kon grote bezwaren. Gevreesd wordt dat er eindeloos veel geprat. gaat worden en dat het nog heel lang gaat duren voordat er een beslissing wordt genomen. Het gaat hier om een groot pro bleem, dat zeer urgent is. De Kemp haan is slecht toegankelijk voor mensen die niet goed ter been zijn. De bovenverdiepintg, waar verschil lende aktiviteiten plaatsvinden, is door het niet te bereiken. Het bete kent, dat een aantal mensen niet. kan deelnemen aan die aktivitei ten, terwijl deze voor hen van groot belang zijn. Daarnaast is de ruimte te klein om meer mensen te laten deelnemen aan de aktiviteiten. Ook ontbreekt de ruimte om bijvoor beeld een andere volksdansgroep te ontvangen, terwijl onze eigen volksdansgroep op andere plaatsen goed kan worden-ontvangen. Kortom: de Kemphaan ligt als centrale akkomodatie voor ouderen mylen ver achter bij vergelijkbare akkomodaties op andere plaatsen. Het bestuur van de afdeling KBO Venray-Kom zal er daarom bij alle betrokkenen op aandringen, dat er zo spoedig mogelijk een einde wordt gemaakt aan deze onhoudba re situatie. Voor de gemeenteraads verkiezingen is er tijdens een verkiezingsbijeenkomst in café het Podium gezegd, dat men van me ning was dat het probleem van de Kemphaan moest worden opgelost. Wij zullen de politiek nog eens aan die uitspraak herinneren. In ieder geval blykt opnieuw, dat het noodzakelijk is dat er sterke ou derenbonden zijn. Alle personen van 55 jaar of ouder doen er daar om, in hun eigen belang, goed aan om lid te worden van Ouderenbond KBO. Door dit lidmaatschap (waar van de kontributie minder is dan F1 1.50 per maand) werken zij mee aan het zeker stellen van hun toe komstige belangen. Voor inlichtin gen kunt u bellen met de sekretaris van de KBO, dhr. J. Lipman, tel. 84897 of met een van de on derstaande adressen. Agenda aktiviteiten: De dat, waarop in het Schutters veld wordt gekiend zijn gewijzigd. Wilt u hiervan goede nota nemen! De nieuwe data zijn nu: 21 juni, 5 en 19 juli, 2,16 en 30 augustus. 13 Juli:Picknic bij Beukenrode. Nadere mededelingen volgennog, maar houdt u deze dag alvast vry. Voor inlichtingen over het lid maatschap van de KBO en over de aktiviteiten kunt u bellen met een van de volgende bestuursleden: mw. I. Claessens, Handelstraat 55, tel. 85123: Mw. P. Loonen, Reek- graafstraat 13. tel. 87943 of dhr. J. Lipman, Isabellahof 17, tel. 84897. a.s Zaterdag 18 juni is er wederom een gezellige paardenmarkt in Paardensportcentrum Sonwil aan de Buntweg 12 te Ysselsteyn. De markt begint 's morgens al om 07.00 u.! De aanvoer van paarden en pony's is gratis en staat voor ieder een open. Ook als u een koets of sjees of iets dergelijks te koop heeft kunt u deze gratis binnenrijden. Dus paardenliefhebbers, zaterdag vroeg het bed uit en kom de sfeer proeven in Ysselsteyn! De koffie en broodjes staan klaar in de gezellige kantine van Sonwil. 'n abonnement waard

Peel en Maas | 1994 | | pagina 7