M Q 10-50 itte Vennen krijgt vorm cJazz '94 swingend dansfeest Discussie OB Landweert richt zich op de verkeersveiligheid Kindervakantiewerk zit zonder leiders 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND MA BELLE leder- en boutique mode GEEFT EEN ..ma bette" d33X3/\ll/\IO AAN HAAR PRIJZEN kortingen van Ook zonder zon, voordelig gekleed! Kollekte Lever-Darm stichting Voorverkoop Taptoe van start PEEL EN MAAS kommissie geïnformeerd over plan recreatiepark Afscheid Herman v.d. Steeg ZOWYZO Pagi 'EEL EN MAAS Donderdag 16 juni 1994 - Pagina 5 Ltder- en Houtique mode Scnoolsfaat 24 5001 BP Venray Tel 0478083500 nog eventjes 'de kaken op elkaar...' ZOWYZO OPENT IN JULI Groteslraat 3 5801 BD Venray 04780-89821 Illegale Polen aangehouden Dit is de slogan van de nationale kollekte van de Nederlandse Lever- Darmstichting die in de week van 19 tm. 25 juni a.s. plaatsvindt. De Nederlandse Lever- Darmstichting zet zich in voor de bestreiding van sp ij sverteringsziektenDe kollekte staat dit jaar in het teken van Voe ding en Spijsverteringsziekten. Twee miljoen mensen in Neder land tobben dagelijks met een niet goed funktionerende spijsverte ring. Er is weinig begrip voor hun problemen. Mw. C. Aerts: 'Ik krijg er zo genoeg van. Het wil maar niet tot de mensen doodringen dat ik geen taart of koekjes mag hebben. Je moet ze zien kijken als ik vertel dat ik zelfs geen hap brood mag eten omdat ik er ziek van word!' Mw. Aerts heeft een spijsverte ringsziekte, coeliakie. Haar darmen kunnen bepaalde stoffen (gluten) die in verschillende soorten graan voorkomen niet verdragen. Als zij produkten eet waar gluten in zitten dan wordt zij ziek. Er bestaan geen medicijnen voor deze ziekte, zodat zij haar hele leven een glutenvrij dieet moet volgen. Gewoon eten als ieder ander kan zij nooit. Dhr B. Engwerda heeft de ziekte van Crohn, een chronische dar montsteking. Hij is al vier keer geo pereerd. waarbij telkens een stuk van zijn ontstoken darm is verwij derd. Voeding wordt via de darmen opgenomen. Nu de heer Engwierda een groot deel van zijn dunne darm mist moet hij kunstmatig worden gevoed. Men vroeg hem laatst: 'Is het lekker, eten door je neus?' De Nederlandse Lever Darm Stichting wil deze mensen met spijsverteringsproblemen helpen. Zij zamelt geld in om onderzoek mogelijk te maken naar oorzaak en behandeling van de spijsverterings ziekten. Zij geeft voorlichting over deze ziekten en biedt steun aan pa tiëntenorganisaties). Met de slogan 'Eetlust wordt eet- last, je zult maar nooit gewoon kun nen eten!' vraagt de Nederlandse Lever Darm Stichting dit jaar spe ciale aandacht voor al die mensen die door een spijsverteringsziekte niet in staat zijn gewoon te eten als ieder ander. De Stichting hoopt dat velen tijdens de kollekteweek ge hoor willen geven aan de oproep: 'Geef om mensen met spijsverte ringsziekten' en deze mensen zul len steunen door een royale gift in de kollektebus of een storting op gi ronummer 2737 of banknummer 70 70 70 538 t.n.v. de Nederlands Le ver Darm Stichting te Breukelen. Taptoe Venray, die op zaterdag 2 juli a,s. wordt gehouden, telt dit jaar zes korpsen, die vanaf 20.00 uur 's avonds op de Grote Markt zul len musiceren en paraderen. Naast MMSK St. Petras Banden treden op de Drumfanfare Deume 1976, Showkorps Wilhelmina. Juliana;s Drum and Bugle Corps, Concord Pi pe Band en Christelijke Muziek- en Showband Conconrdia. De voorverkoop voor dit spectacel is inmiddels gestart. Toegangskaar ten, variërend in prijs van 2,50 tpt ƒ7,50, z\jn verkrijgbaar by Sigaren magazijn Jansen, Grote Markt; het VVV-kantoor; OLA-ijs, Chopinstraat 64 en Cafetaria Happy Corner, Vier- lingsbeekseweg 2 te Overloon. Inbraak in caravan Zondagmorgen werd ontdekt dat er was ingebroken in een aan de Overloonseweg staande caravan. Door de zijkant open te breken was de dader in de caravan gekomen. De koelkast werd ontvreemd. Hoe groot de schade was voor de 44-jarige eigenaar kon ons niet wor den medegedeeld. Het heeft er alle schijn van dat ie dereen zich inmiddels heeft neer gelegd bij het feit dat twee groepen van de Openbare Basisschool De Landweert volgend jaar les krijgen in lokalen van De Foekepot in het Brukske. De leerlingen zullen, tot dat er "verkeersveilige voorzienin gen" genomen zijn, met een bus van Landweert naar Brukske gere den worden. Hoe lang deze situatie zal gaan duren is nog niet duidelijk. Een en ander hangt samen met de ontwikkeling van de nieuwe wijk Antoniusveld. VEILIG De discussie in de commissie voor o.a. onderwijs, vorige week donderdag, richtte zich dan ook hoofdzakelijk op de verkeersveilig heid. "De routing tussen Brukske en Landweert moet wel adequaat worden opgelost", zo stelde PvdA-er v.d. Borgt. Hij sprak zijn twijfels uit bij het aanstellen van verkeersbri- gadiers op deze route. Rein Dupont (CDA) vroeg zich af wat "verkeersveilige voorzienin gen" zijn. "Wat is dat?" Hij noemde het toch wel belangrijk om dat te weten. Wethouder Kersten gaf wel aan dat met betrekking tot de verkeers veiligheid naar een structurele oplossing gezocht zal worden. "We zullen een situatie creëeren waarin de kinderen veilig over kunnen ste ken. Dat zit momenteel in studie." Of die structurele oplossing in ver- keersbrigadiers of verkeerslichten gezocht moet worden liet de we thouder in het midden. Hoe lang de kinderen nog met de bus vervoerd gaan worden, kon de wethouder niet zeggen. "Wat ons betreft zo kort mogelijk" De wethouder gaf wel aan dat de Servatiusweg en de Antoniusveld- weg geen tijdelijke verharding zul len krijgen voor de fietsende schooljeugd. Gezien de op til zijnde bouwaktiviteiten noemt de wethou der dit weggesmeten geld. Het commissielid Lam era (Sa menwerking) deed vervolgens het voorstel om de jeugd over de Kerk dijklaan van het Vincent van Gogh Instituut te laten fietsen. De we thouder zegde toe dit met het Insti tuut te bespreken. 'n abonnement waard Ook dit jaar heeft Kindervakan tiewerk Venray e.o. weer een week lang aktiviteiten georganiseerd voor de Venrayse jeugd. In de week van 4 t.m. 8 juli worden maar liefst 640 kinderen "vermaakt". Er is echter een groot probleem. De orga nisatie heeft een schrijnend tekort aan leiding, waardoor een optimale begeleiding van de jeugd zeer moei lijk wordt. In totaal komt Kinderva kantiewerk Venray nog zo'n 30 leiders of leidsters tekort. Als U ouder bent dan 15 jaar. graag kinderen begeleid, in boven genoemde periode beschikbaar bent en het Kindervakantiewerk uit de nood wil helpen, meldt U dan aan als leiding bij Marie-José Flin- senberg, tel. 87560; Karin Mandera, tel. 84687 of Wim Lenssen. tel. 88606. GROTE LOTERIJ 18 EN 19 JUNI-SPORT TERREIN OOSTSINGEL dlnb ti «va Autodiefstal Terwijl de 57-jarige eigenaar op bezoek was in het ziekenhuis werd zijn 1 jaar oude VW Golf, die hij op het parkeerterrein tegenover het ziekenhuis had geparkeerd, gesto len. In die auto lagen ook twee dure brillen (waarde F1 1800.=), de auto papieren, zoals kentekenbewijs, paspoort een aantal cheques en pasjes en een tas met gereedschap pen. Tbtale waarde F130.000. Scheidsrechter gedupeerd Een 17-jarige uit Ulestraten af komstige scheidsrechter bij het In ternationale Judotoernooi, werd ernstig gedupeerd. Hij had zijn sporttas met daarin zijn kleding, schoenen en persoonlijk spullen (bankpasje en portemonnaie) bij de jurytafel neergezet. Tben hij die wil de ophalen bleek die verdwenen te zijn. Navraag leverde geen enkel re sultaat op zodat hij van die diefstal aangifte moest doen bij de politie. Voor die scheidsrechter een schade post van F1 1145. Op 1 juli 1994 heeft Herman v.d. Steeg 40 jaar in het onderwijs ge werkt. Hij gaat op 1 augustus ge bruik maken van het recht op de VUT en neemt afscheid van mavo 'de Kolk'. Een 'glanzende' onderwij- scarrière wordt daarmee af gesloten. Na het behalen van de onderwys akte, begin vijftiger jaren, start Her man zijn onderwijsloopbaan aan de lagere school in Mill (1-7-1954). Oploo, zijn geboorteplaats, wordt zijn volgende standplaats. Vanaf 1-9-1958 is Heiman verbonden and e R.K.Mulo-school voor Jongen en Meisjes te Venray. de latere Katho lieke mavo 'de Kolk'. De Brabantse onderwijsman heeft dus 36 jaar het Venrayse onderwijs gediend! Herman heeft in al die jaren niet alleen veel energie gestoken in het geven van lessen, hij heeft voortdu rend zijn eigen kennis verbreed, verdiept en ven-ijkt. Na de L.O. ak tes wiskunde en Frans behaalde hij in 1978 M.O. -A-wiskunde. Hij heeft pioniersaktiviteiten ont plooid op het gebied vaq informati- ka. Door zijn niet-aflatend streven heeft het informatika-onderwis op de mavo een duidelijk plaats ver worven, op didaktisch en admi nistratief terrein. Een riante lesruimte, met hypermoderne ap- peratuur siert sinds kort het mavo gebouw. Om dit alles te kunnen rea- liseeren, heeft Hei-man talloze na scholingscursussen gevolgd. Daaruit vloeide ook voort zijn des kundigheid op het. gebied van het systeembeheer. Herman heeft di verse interne kuraussen informati- ka voor zijn kollega's verzorgd. Waar geen goede software voorhan den was, ontwierp hij zelf de beno digde programma's, bijv. wat betreft het voorraadbeheer en'^flfhiïïMTa- rtie van het boekenfonds. In breder Verband heelt'Henhan de school gediend, door heel wat ja ren in de Katholieke Onderwijs (KOV) een bestuursfunktie te ver vullen. In het tot stand komen van een medezéggenschapraad heeft hij een grote inbreng gehad. Hij heeft enke le jaren de M.R. als voorzitter lei ding gegeven. Zijn lesgevende aktitviteiten omvatte met neme de vakken wiskunde, informatiekun de en Frans. Eind zestiger jaren heeft Herman mede de aanzet gege ven tot een dagopleiding (binnen de school) voor Mulo-B. Door zijn gro te, didaktische kwaliteiten zijn Her mans lesuren tot een bron van kennis en vaardigheden geworden waaruit de Venrayse jeugd heeft kunnen putten. Een konsekwente docent, deskindig op diverse terrei nen, die zoveel jonge mensen bege leid heeft naar volwassenheid, en dat met een tomeloze energie en geestdrift. Ook naar teamgenoten toe is Her man al die jaren een hartelijke col lega geweest, wie niets te veel was als het om de belangen van de school ging. Dat Herman zo lang heeft gewikt en gewogen voor hij het VUT-besluit nam, typeert zijn gebondenheid met 'de Kolk'. Een illistratie van die binding met de school: hoewel Herman niet meer verbonden zal zijn met de nieuwe scholengemeenschap, heeft hij in het afgelopen jaar veel werk verzet in de fusiewerkgroep finan ciën en gebouwen. Zo nadert het moment, waarop Herman afscheid neemt van de school, en de school van Hei-man. Op 24 juni is er een intern af scheid, voor leerlingen en team. Jazz in Venray brandt los Terwijl in het gebied zelf de idzuigers en bidldozers hun irk doen, kreeg de Venrayse po- iek deze week zicht op het eind- itje van bungalowpark de 'itte Vennen. Maandagavond ird de commissie VROG (Volks- luisvesting, Ruimtelijke Orde ning, Grondbedrijf) geïnformeerd iver de voortgang van het project. 'I Ie plannen van ondernemer Har- i ie Maessen hebben al de goed- reuring van het college. De fenrayse gemeenteraad gaf B en de uitvoering van het project in iden. De Ysselsteynse ondernemer pre- ;nteerde maandag z'n plannen lan de commissie: een ruim opge- et park met vakantiewoningen ondom de waterplas. De grond is odanig afgegraven dat een aantal andtongen zijn ontstaan. Op deze ongen en in het bos rondom de ilas komen in de eindsituatie in to- een kleine 300 vakantiehuizen liggen. Het gaat om luxe 'rijstaande woningen met eigen larkeergelegenheid. Daarnaast aal bestaat het park uit een centraal ge deelte met de noodzakelijke voor zieningen en een camping. Van de gepresenteerde eindsitua tie kan de Ysselsteynse ontzander komende tijd slechts een deel daad werkelijk realiseren. Z'n complex ligt gedeeltelijk buiten het gelden de bestemmingsplan. Voordat het hele plan kan worden verwezen lijkt dient het bestemmingsplan te worden herzien. De procedure daarvoor start rond september en duurt, inclusief het voorbereidende werk op het gemeentehuis, tot de zomer 1995. COMPENSATIE Voor die herziening hebben Maes sen cs een aantal wensen: het be drijf wil graag het huidige sportcomplex aan de Sparrendreef bij het park betrekken. De sportvel den zouden naar een andere plek in Oostrum verhuizen. In het defi nitieve plan wordt het sportpark een camping, waarbij een deel van de aanwezige inrichting gehand haafd blijft.. Omdat Maessen met de provincie is overeengekomen voor De valtant/iebungalows warden gesi tueerd. op verschillende niveaus. Op die manier wordt een vrij uitzicht (op het water) bereikt vanuit bijna alle woningen. 1995 een camping en 50 woningen gerealiseerd te hebben, legt het be drijf een tijdelijke camping aan el ders op het terrein. Het nieuwe bestemmingsplan dient ook te gelden voor een terrein dat de firma Maessen ter compen satie krijgt voor het gedeelte van de Witte Vennen dat het bedrijf enkele jaren geleden heeft afgestaan aan Frans Maas. De Venlose multinatio nal wilde haar logistiek centrum uitbreiden op het terrein dat Maes sen juist van de gemeente had ge kocht. De beide bedrijven en de gemeente kwamen toen een rege ling overeen waarbij Maessen el ders in het gebied grond mag afgraven. Voor dit gedeelte heeft Maessen onlangs een ontgron dingsvergunning aangevraagd bij de provincie. De grond is al eigen dom van Maessen. Aanstaande zaterdagavond staat de Witte Hoeve aan de Gasstraat. in Venray op zyn kop. Dan begint >m 20.30 u. Jazz '94 met in de >p van de avond het optreden de Engels 'jazzster' Beryl Bry- :n, beeleid door the HOtsnacks. ok treedt op, de Venrayse Base- lent Band. Het swingende feest wordt georganiseerd door Kiwa- nis Club Scliiëpersland. De op brengsten zijn voor de nieuwe tuin kas van Nieuw Spraeland. PTT Telecom treedt op als hoofd- sponsor van het jazzfeest. De f|! voorverkoop van de kaarten is een groot succes. Neemt niet weg dat er nog enkele te koop zijn voordat het maximum aantal feestgangers va 1000 bereikt wordt, 's Middags loop de Sail Jazzband een streetparade in het centrum van Venray. Voor het bestellen van kaarten voor Jazz 94 is een dag en nacht bereikbaar telefoonnummer opengesteld. yADat nummer is 04780-81626. «8 Omdat de accommodatie geheel Hg overkapt- en zonodig verwarmd is, H zal regen de feestvreugde niet kun- nen verstoren. Bij de Witte Hoeve aan de Gasstraat in Venray is boven dien voldoende parkeerruimte. Dit jaar speelt een deel van het feest zich af in de nieuw aangelegde bar- becuetuin waar allerlei hapjes en drankjes te verkrijgen zijn. DANSEN MAG Dit jaar heeft de organiserende Ivi- wanis Club Schiëpersland ervoor gezorgd dat er lekker gedansd kan worden. Speciaal daarvoor is een grote dansvloer dichtbij het podi um aangelegd. Van Beryl Bryden is bekend dat, ze haar publiek gemak kelijk op de vloer weet te krijgen. Beiyl Bryden barst uit haar voegen van energie. En ze laat haar publiek van harte in die overvloed delen. NOG KAARTEN TE KRIJGEN Toegangskaarten zijn te koop bij de leden van de Kiwanis Club, de Ven rayse VW aan de Grote Markt, en bij Music World aan de Passage. De entreeprijs is in de voorverkoop F1 12.50 en aan de kassa F115.00. Jazz '94 Venray opent op zaterdag 18 ju ni rond 20.30 u. de poorten. Rond 21.30 u. zal burgemeester Jos Waals Jazz '94 officieel openen. Lelijke eend beschadigd Een inwoonster deed bij de poli tie aangifte dat haar personen- auto, een lelijke eend, door haar bescha digd werd aangetroffen. Zij kon echter bij de politie niet verklaren waar dit gebeurd zou zijn. Zij had haar auto op de parkeerplaats tegen over het ziekenhuis geparkeerd, maar ook op de parkeerplaats bij de flats aan de Zuidsingel. De politie hoopt dat er getuigen zijn die ge zien hebben dat die 'lelijke eend' geramd is door een andere auto. Die getuigen worden verzocht kontakt. op te nemen met de politie.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 5