mumwm Wie is Peter? wet ruimtelijke ordening PEEL EN MAAS Donderdag 2 juni 1994 - Pagfo ;L i.' :.i Grote Kerk Deken J. Coenen, Bindstraat 6, tel. 81275: kapelaan H. de Wit. Paters- straat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855; ka pelaan L. Ilouben. Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215. Missen bestellen: ma t/m za (niet op do) 09.30-10.30 uur Eind- straat 6. Zaterdag: 9.00 Jaap Hendricx. 13.30 PI. viering b.g.v. de huwelijksslui ting tussen Marion Thomassen en Hendrik Jorgensen. 19.00 ZON DAGSVIERING; Jrd. echtpaar An- toon Poels-Schots en zoon Theyke; Til Janssen-Pelzer en schoondoch ter Ellen; Jan Peeters en overl. lam.; Margaretha Ehren-Hendricks (koll.); Teng Aben en overl. fam. Aben-Geurts; Joep en Lies Loonen- Quicken: overl. ouders V.d. Boom- Custers; overl. ouders Swinkels- C'remers; Jo Swinkels. Zondag: Hoogfeest van het H. Sa crament van het Lichaam en Bloed van Christus. 9.30 Martha Gerrats-Sticnen en zoon Hay; W. Broers, echtgen. en overl. kinderen; Harrie Stevens (koll.); Comelis Ba rents; overl. ouders Gerardus Thijssen-Maters; overl. kinderen en overl. fam.; overl. medewerkers Avondvierdaagse; Piet en Wout Lenssen-Jeuken. 11.00 Jan M.H. Janssen: overl. ouders en overl. broers; Lambertus van Haren en Wilhelmina van Haren-v.d. Hoogen; Frans van Els wijk (koll.); Leo Goo- ren; Christiaan Beclet, ouders Her- manus Beclet. Petronella Raema- kers en Marie Beclet; Antoon Jans sen en echtgen.; ouders Laurensse- Maassen. dochter riek en zoon Jacques. Maandag: 9.00 Marriet en Martha Goumans-Janssen; Lea v.d. Pasch (koll.); Jan Oudenhoven en echtgen. Godefrida van Tilburg en Gerarda van Mil. Dinsdag: 9.00 Tot bijz. int.; Eduard v.d. Berg (koll.); zswd. zuster Immaculee-Gossens. Woensdag: 9.00 Overl. echtp. Ti 11 emans-Duij f. Donderdag: 9.00 Jacob Verhalle, Lodewijk Aben, overl. ouders en fam. Vrijdag: Hoogfeest van het H. Hart van Jezus. 9.00 Eduard v.d. Berg (koll.). 13.45 Eucharistieviering b.g.v. huwelijkssluiting Ester Trui- jen en René Verbeek. Akolieten: Zo: 9.30 G. Hoppenbrou wers en H. van Pelt. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Daisy Straetman en Mark Lauren- se; lektor: A. Noijens. Zo: 11.00 Ties Koopmans en Koen Voermans: lek tor: C. Hendriks. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Aniiakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Ilartog. Lektrice: Zr. Hél ene. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lektor: P. Wittenbols. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif in spreekkamer 2 in het hoofdgebouw. We bespreken de lezingen van de komende zondag. 16.45 Groepsme- ditatie in het stiltecentrum. 16.45 Liturgieviering in de St.. An nakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Groepsmeditatie in het stilte centrum. Iedere zaterdag en zondag rijdt er een bus van de ene kapel naar de andere. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutc- ring, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misint. ma t/m vr 09.30- 10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 80202. Voor verering van II. Antonius is de kerk op dinsdag geopend van 10.00-12.00 uur en van 18.00-19.30 uur. Zaterdag: Communieuitreiking zie ken thuis. 14.30 Sacramentsproces sie Beukenrode. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Jean Achten (koll.); Jo van Els. Zondag: Sacramentsdag. 8.30 Jgt. Theo Linders; uit dankbaarheid bij gelegenheid van veijaardag. 11.30 M.m.v. het zangkoor van het Bruks- ke. Deze zondag maken de gemeen schappen van Paterskerk en Brukske nader met elkaar kennis; Iluberdina Bardocl-Kusters (koll.); Sjen Hoedemakers; Coletta en Elly Gal; Antoon Lenssen (koll.). Maandag: 19.00 Voor de parochie. Dinsdag: 9e dinsdag van de Anto- niusnoveen. 19.00 PI. Hoogmis Gertruda Wilmsen-Litjens; overl. fam. Hendriks en overl. fam. Van Boven. Woensdag: 19.00 Constance Rojer en te.v. II. Geest. Donderdag: 19.00 Constance Rojer en t.e.v. H. Geest. Vrijdag: 19.00 Fam. Peters-Arts; Teng Arts en overl. fam. Parochie Brukske Bereikbaarheid priesters: kapelaan A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray. tel. 71.215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misint. ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Leunseweg 5 of tel. 80202. Op deze zondag is er geen H. Mis. Het koor zingt in de Paterskerk. Al le parochianen zijn uitgenodigd, aanvang 11.30 uur. Intenties: zie Pa terskerk. Vredeskerk Zaterdag: Priesterzaterdag vie ring. 8.00 Geen II. Mis. 10.30 Rozen krans en biechtgelegenheid. 11.15 H. Mis. 13.15 Kruisweg, uitstelling van het Allerheiligste en slui tingslof. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Voor avondmis voor Sacramentsdag. Kinderwoorddienst, Voor Gerritje Hendriks (koll.); Jan van Cuyck (koll.); Theo van Thiel (koll.); ouders Simons-Willems; An Stevens (koll.). Zondag: Hoogfeest van het H. Sa crament, 8.30 Overl. ouders Drabbels-Klaassen; voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn van de paro chie. 10.00 Hoogmis, Gregoriaans. Voor Trees Derickx-Onkels (koll.). Maandag: H. Norbertus. 8.00 Overl. ouders Van Lin-Heyligers en zoon Nout; Tbos van Rooy (koll.). Dinsdag: 19.00 Jrd. voor Gerlach van Ass. Woensdag: 19.00 Martinus Pont man en Gijsbertus van Blokland. Donderdag: H. Efrem. 19.00 Voor priester- en diaken roepingen en roepingen tot het religieuze leven. Vrijdag: Hoogfeest van het H. Hart van Jezus. 14.00 Kerk: 50-jarig huw. dhr. en mevr. Thomassen- Peeters. 19.00 Jan v.d. Laar (koll.). Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Camps-Wolters; overl. oudei's en fam. Sikes-Rutten; Theodora Lemmens-Stevens (buurt); overl. ouders Janssen-Peeters; overl. ouders Achten-Verdijk en kinderen; Lies Janssen; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen: Antoon Janssen. 10.00 Overl. oudera Jeuken-Verhulsdonk en Gerda Janssen; Jan Raedts; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam.; Frits Veugen-, overl. ouders Loon en-van Rens en deken Loonen (koor Harmony). Maandag: 9.00 tot zekere int.; uit dankbaarheid. Dinsdag: 9.00 Leo Coppens. Woensdag: 9.00 Voor het behoud van het geloof in onze gezinnen. Donderdag: 9.00 Truus Vermeulen. Vrijdag: 9.00 Harry Valckx en overl. fam. Misdienaars: Za: 19.00 Niels Cox, Richard Duin, Niels Nielen, Rogier Peeters. Zo: 8.30 Marco Janssen, Itoel van Haeren, Frank Frederix, Rik Op den Camp; 10.00 Maud Kes- sels, Loes Kessels, Lieke ten Brum- melhuis; Maijolijn Moraal. Parochie Oirlo Hoogfeest van het Sacrament- Zaterdag: 19.00 Gez. H, Mis (Jonge Garde koor); Jan Houwen; Frank Voermans; overl. van de fam. Noyen-Claessens; Mie Classens- Volleberg (Oudervereniging St. Ma- chutus); voor genezing van een zieke, Zondag: 10.00 Hoogmis van het H. Sacrament (Herenkoor); Overl. ouders Van Rijswijck-Baltussen en zoon Mathieu; Harrie Rongen en Truus Rongen-v.d. Berg; Grad Ron gen; Annie Nelissen-Gerards. Woensdag: 9.00 H. Mis Piet Steeghs; Hendrika Hagens; Johan na Bisterfeld en dochter Anna. Vrijdag: 14.00 PI. huw.mis bruidspaar Sanders-Arts. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. Josef Geerets en Maria Dinghs; Maria en Sjang van Kuyck en overl. ouders Van Kuyck-Verrijdt; overl. ouders Smulders-Philipsen; Herman Dinghs. Woensdag: 9.00 Leen Emonts (ou derenbond). Vrijdag: 12.30 Huw. Thea Peeters en E. v.d. Mortel. Misdienaars: zaterdag: 19.00 Thijs en Suzanne. Vr: 12.30 Tom. Parochie Leunen Sacramentsdag; H. Sacrament van het Lichaam en Bloed van Chris tus. Eerste zondag van de maand: bijz. kollekte voor onze eigen pa rochie. Zaterdag: 13.30 Doopviering Valerie Bazelmans. 19.00 In deze avondmis zingt de gemengde zangvereniging Ars Musica uit Venray: lsm. Leo Loonen en echtgen.; overl. fam, Jenneskens-Arts en overl fam. Van Dooren-v.d. Ven; Wim bouten; Nelly van Dijck (LVB); 'Heng Custers (Oir lo); wcekd. Jan v.d. Berg (2); mndd. Marie Versteegen-Moorrees en Har rie Versteegen; gest. jrd. Willem Verheijen, echtgen. en overl. kinderen. Zondag: 10.00 Hgm. Piet Keijsers en Marie Keijsers-Hendrix; Teng Jenniskens (buurt). 11.15 Lsm. Henk Ouwerkerk (C): Gerard Thijs sen. 14.30 Doopviering Bram Nies- sen. 15.00 Doopviering Nick Reintjes. Maandag: 19.00 Lsm. Pierre Philip- sen en Anna Philipsen-Lenssen. Dinsdag: 19.00 Lsm. Henk Ouwer kerk (Ouderenvereniging); Nelly van Dyck (Ouderenvereniging); weekd. Handrie Peeters (2). Woensdag: 19.00 Lsm. Leo Loonen en echtgenote. Donderdag: 19.00 Lsm. overl. oudera Martens-Smedts en Henri Martens: jrg. Teng Voesten. Vrijdag: Hoogfeest van het H. Hart van Jezus. 19.00 Lsm. t.e.v. H. Hart (offerblok); Liza Breugelmans-Radt; Frans Baltussen en overl. fam. Baltussen-Loonen Misdienaars: Za: 19.00 Sonja Broers en Bianca Achten. Zo: 10.00 Davy Leyendeckers, Stephan Jen niskens en Rick Cremers; 11.15 Maayke Jenniskens en Jenny Jen niskens. Ma t/m vr: 19.00 Nanette v.d. Berg en Kim Berkers. Lektoren: Za: 19.00 Jan Jennis kens. Zo: 11.15 Jan Reintjes. Huwelijksafk.: William Dique Lu- que en Petra Martens, beiden uit Gennep (2e roep); Mare Keijsers en Jacqueline Hagens, beiden uit Ven ray (le roep). Rektoraat Heide Zondag: Hoogfeest van het H. Sa crament van het Lichaam en Bloed van Christus; Sacraments dag. 9.30 PI. Hoogmis voor Mia Nellen-Hendrikx en Piet Rongen (koll.). Donderdag: Gedachtenis van de H. Efrem, diaken en kerkleraar. 9.00 H. Mis uit dankbaarheid. Rektoraat Veulen Hoogfeest Sacramentsdag. Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt. Jae v. Wylick; Harry Hendrikx; priester roepingen: overl. fam. Janssen- Smulders. Zondag: 10.30 Hoogmis voor de pa rochie. Maandag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Dinsdag: 9e van de 9 dinsdagen te.v. SL Antonius. 8.00 H. Mis t.i.v. offeraars. Woensdag: 8.00 H. Mis Hendrikus Thissen en overl. fam. Thissen- Hendriks. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Vrijdag: Feest van het H. Hart, 8.00 II. Mis voor de parochie. Akolieten: Za: Bas Reintjes en Ruud Bexkens. Misdienaars: Zo: Tom Derlts en Ni co Knapen. Parochie Ysselsteyn Sacramentsdag. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); M. Linders-Snijders (buurt Kerkweg); ouders Ehren-Heijnen. Zondag: Hoogfeest: Allerheiligste Sacrament 9.30 (Asperges me'); jrd. Toon Marcellis; geestelijk wel zijn van de parochie. 11.15 Jan Dobb; Willy van Hugten (buren). Maandag: 19.00 Overl. paro chianen. Woensdag: 19.00 Overl. ouders Van Well-Thoonen. Vrijdag: 19.00 Jrd. overl. fam. Verhoeven-Arts. Misdienaars: Za: 19.00 K. Jaspers en H. v.d. Hoff. Zo: 9.30 R. Keijzer en M. Arts; 11.15 T. van Asten en J. Slangen. Ma: 19.00 M. Pouwels en W. Verheijen. Wo en vr: 19.00 N. Pouwels en M. Verheijen. Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Mèlanie Hendriks, Veenmos 16. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Misd.: Linda Poels en Diana v.d. Duyn. Zondag: Sacramentsdag. 10.00 Voor de parochie. Misd.: Marielle Poels en Ingrid Willems. Dinsdag: 8.30 Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kinderen; Tien de Rijk; overl. ouders Mertens- Eikelberg. Woensdag: 19.00 Jgt. Lamb. Mi- chels en Wilhelmina Rongen: Mar tinus Thijssen en Maria Arts. Misd.: Paul Engels en Bjom de Mulder. Vrijdag: Feest van het H. Hart 8.30 Jgt. Joep Versteegen en Cath. Arts; Tien de Rijk. Kerk poetsen: Mevr. Wilms en mevr. Poels. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: Pricsterzaterdag. 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Jgt. Bertha v.d. Pas- Camps; Jo v. Eerd-Strijbos; overl. ouders Botden-Geuris en zoon Ibnny. Maandag: 19.00 Fam. V.d. Heuvel- Peters. Donderdag: 19.00 Voor vrede. Misdienaars: Za: Mariska en Mieke. Zo: Anke en Nicole. Lektoren: Za: Jo Wijnands. Zo: Ma ria Lenkens-Ermens. De kollekte voor de Nederlandse missionarissen heeft het mooie be drag van 255,- opgebracht. Hier voor heel hartelijk bedankt, Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor ouders en fam. V.d. Winkel-Geurts; Sjef Schaelïers en Nelly Peters- Fleuren en uit dankbaarheid. Zondag: Feest van het Heilig Sa crament 8.30 H. Mis te Holthees voor bijz. int voor de zieken en uit dankbaarheid. 10.00 PI. Hoogmis van Sacramentsdag opgeluisterd door onze fanfare. Int.: René Buy- zen; fam. Seykens-Cuppen; fam. Janssen-IIuibers; mevr. Evers en uit dankbaarheid. Woensdag: 9.30 II. Mis t.e.v. de II. Jozef voor alle geviaagde intenties. Op deze niet al te beste en besei digde foto zien we meubclmal Huub Custers met zijn gezin en f soneelsleden vóór zijn werkpla aan de Hofstraat nr. 38. Vanaf i 1910 is aan dit zelfde adres ook vestigd de 'goedkope winkel' huishoudelijke artikelen, band, porselein en glaswerk. Op april 1921 werd de zaak overge men door Joh. Claessen-Wijnhov Huub Custers vestigde zich t< aan de Stationsweg. We zien op de foto van 1! v.l.n.r.: Huub Custers, zoontje Loi dochter Marietje, Bertha Custi Hoedemaeckers met neelje Hoedemaeckers, Drieltske Sni Wim Sijbers, Jeannette van zaath, Agnes Gommans, Harrie; Opbergen en Piërre Goumans. Vo aan: Piet Baken en Bér Litjens. 1 lemaal links met fiets is postbt Piet Michiels. Jan v.d. Put,| Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 5 juni zal in het Inter ven College, Leunseweg 2a te Ven ray, ds. Faas uit Eist voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderop vang en wordt er kinderneven- dienst gehouden. Na afloop van de dienst is er koffiedrinken. In de Ned. Herv. Kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck zal ds. Fhas even eens voorgaan in de dienst. Aan vangstijd is hier 11.00 uur. Tijdens deze dienst is er geenkinderopvang en er wordt geen kinderneven- dienst gehouden. Na afloop is er koffiedrinken. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Is dit leven alles wat er is?' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstiaat 11, aan vang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Gebouw Rehoboth: Cuppenped- je 2a Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax 04709-87786. Kerkdiensten: Zondag 5 juni om- 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ltand. H.H. Adriaanse, Houten. Tij dens de middagclienst is er kinder oppas. Na de middagdienst is er gezamenlijk koffiedrinken. Bijbel/Kontaktavond: Donder dag 2 .juni in gebouw Rehoboth. Waar de mens meent dat alles verlo ren is, baant Gods liefde weer de weg. Het thema luidt: 'De haast der liefde'! Inleider: ev. J.A.J. Bals. Aan vang 20.00 uur. Iedereen is welkom. Dat vraagt de huidige bezitter van een zilveren plaatje met daarin gegiaveerd de naam PE TER zich af. Zaterdagmiddag tussen 14.00 en 15.00 uur vroeg een nog on bekende vrouw aan een inwo ner van Oostrum of zij het door die inwoner gebruikte Aldi win kelwagentje in het Brukske mocht overnemen. De dame in kwestie had echter geen gulden bij zich en betaalde met vier kwartjes. Zij overhandigde die muntjes en nam het wagentje van de man over. Thuis gekomen ontdekte de man uit Oostrum dat hij in het bezit was van een zilveren plaat je, met daarin de naam PETER gegraveerd. De man kent de vrouw niet maar denkt dat de dame gedupeerd zal zijn met het verlies van het zilveren plaatje. De inwoner van Oostrum ver zoek daarom om onze mede werking. Als de dame dit leest wordt zij verzocht kontakt op te nemen met onze redaktie. Dan zullen wij zorgen dat het zilve ren plaatje op de juiste plaats te rug komt. Wielen gestolen In de nacht van vorige woensdag op donderdag werden de sloten ver nield van een op de parkeerplaats van het Mgr. Goumansplein gepar keerde personenauto van een Ven- raynaar. Met de in de auto aangetroffen wielmoersleutel en met gebruikmaking van de even eens gevonden krik werden de vier wielen onder de auto vandaan ge haald. De schade bedraagt voor de eigenaar meerdere duizenden gulden. Dure lijm Een 54-jarige inwoner van Venray werd maandagmiddag aangehou den toen hij twee tubes lijm, zon der te betalen, wilde meenemen uit een zaak op het gouden Leeuwter rein. Hij werd aan de politie overge geven die, nadat proces-verbaal was opgemaakt, de man naar huis stuurde. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bou- waanvragen medewerking te verlenen. - het plaatsen van een schotelan tenne aan de Urbanusweg 10b te Leunen tnv J.A.G.J.Fransen, Urba nusweg 10b; - het bouwen van een serre aan de Mgr. II an ssen straat 34 te Oost rum tnv R.J.B.Zeelen, Mgr.Hans- senstraat 34; - het vergroten van de woning aan de Zwanenbloem 44 te Venray tnv N.A.T.H.J.Luttikhuizen, Ahornweg 13 te Stolzenau BRD; - het bouwen van een carport aan de Vogelwikke 15 te Venray tnv G.J.A.van Haren, Pavanestraat 15; - het bouwen van een berging aan de Vossestaart 37 te Venray tnv E.G.O.M., Ravelstraat, 32; - het bouwen van een serre aan de Buitenhof 5 te Oostnun tnv G.P.R.M. Janssen, Buitenhof 5; - hëUvergroteh van de woning aam de Allegrostraat 42 te Venray tnv J.P.A.M.Bonants, Allegrostraat 42; - het bouwen van een carport aan de Kogeldistel 44 te Venray tnv J.H.Kusters, Kogeldistel 44; - het bouwen van een carport aan de Whistlerstraat 8 te Venray tnv L.W.J.Arts, Whistlerstraat 8; - het bouwen van 10 vrije-sector wo ningen aan de Zwanenbloem te Venray tnv G.Raaijmakers, Mo lenstraat 4 te Gemert; - het bouwen van een woning aan de Randen rade 61 te Oostrum tnv A.G.M.Stam, Calkoenstraat 21 te Landsmeer; - het veranderen en vergroten van de woning aan de Herenpasweg 1 te Oostrum tnv H.W.M.Cremers, Herenpasweg 1; - het bouwen van een berging/gara ge aan de Wasbloem 11 te Venray tnv W.P.B.Bouwsema, Ulmenweg 17 te Stolzenau BRD; - het vergroten van de woning aan de Stationsweg 44 te Venray tnv P.H.E.M.Muijres, Stationsweg 44. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 3 juni 1994 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende déze termijn kunnen eventuele bezwaren bij burge meester en wethouders worden in gediend. Bouwmeldingen (Procedurestart art 18a WR( Lb.v. bouwmeldingen) Burgemeester en wethouders? voornemens om met toepassi van artikel 18a van de Wet op Ruimtelijke Ordening vrijstellin| verlenen van het ter plaatse geld de dan wel van de in voorbereid zijnde herziening bestemmin 'VE plan ten behoeve van de volgei 80 bouwmeldingen: - de bouw van een fietsenhok de Akelei 2 te Venray tnv E.J.Hi man. Altelei 2; - de bouw van een tuinhuisje i de Pavanestraat 34 te Venray N.F.Kretschmer, Pavanestraat De op de bouwmeldingen betifl king hebbende stukken liggen if ingang van 3 juni 1994gedurend[ weken voor een ieder ter in zager" de vakbalie gemeentewerken, durende deze termijn kum schriftelijk bezwaren bij bui meester en wethouders worden gediend. Venray, 2 juni 1994 Burgemeester en wethouders Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling volkshi vesting, ruimtelijke ordening milieu. Aantasting flora en fauna Namens de gemeente werd aan gifte gedaan van aantasting van de flora en fauna door een inwoner van de Vredepeel. De landbouwer was bezig met het bouwen van een nieuwe stal en had een zg. bronne ring toegepast om het overtollige grondwater af te voeren. Omdat er geen afvoersloot, was, had hij het water afgevoerd naar de nabijgele gen bossen. Dat bosperceel kwam blank te staan. De jonge aanplant in dit bos kan hierdoor mogelijk schade ondervinden. Om dat te voorkomen werd de landbouwer ge last het overtollige water naar een verder gelegen afvoersloot te lood sen. Daaraan heeft hij voldaan. Of er schade is ontstaan zal pas later blijken. Voor die eventuele schade is de landbouwer aansprakelijk gesteld. Vernielingen aan personenauto's Maandag werden er verschillende aangiften gedaan van vernielingen aan geparkeerde personenauto's. Een 28-jarige inwoonster van Leunen deed aangifte van vernie lingen aan haar 'In de Wieën' ge parkeerde auto. Er was moedwillig een ruit vernield. Een inwoner van Beringe deed aangifte van vernieling van zijn aan de Bontekoestraat geparkeerde auto. Daar bleken beide portieren met een scherp voorwerp bekrast te zijn- Van een op een oprit van een wo ning aan de Serenadestraat gepar keerde personenauto van een 39- jarige Ven ray naar was een ruit vernield. Een 27-jarige inwoner deed aan gifte van vernieling van zijn in de Patersstraat geparkeerde perso nenauto. Een 47-jarige inwoner van Venray deed aangifte van vernieling van zijn op het Blekersveld geparkeerde auto. Die beschadiging was vermoe delijk door een winkelwagentje ver oorzaakt. De auto van een 62-jarige Venray- se, die geparkeerd stond aan de Akelei, werd eveneens vernield aangetroffen. Brisantgranaten gevonden Op het. spoorwegemplacement in Oostrum en op een landbouwbe drijf aan de Veulenseweg werden nog 'op scherp staande' brisantgra- naten gevonden. Die werden in af wachting van de ruiming door de EOD, veilig gesteld. Serie inbraken in De Bleek In de nacht van donderdag op vrijdag werden in De Bleek ver schillende inbraken gepleegd cq. pogingen tot inbraak ondernomen. Het meeste sukses hadden de in brekers bij de haarmodeshop. Daar was een geldbedrag van ƒ1.474,- meegenomen. Ook was toegang verkregen tot een groentenzaak. Daar werd een bedrag aan klein geld van 500,- ontvreemd. Zowel de bloemenzaak als de stof fenzaak bleken him achteringang deugdelijk te hebben beveiligd. Hier bleef het bij een poging. Man had medelijden niet hond Een dierenlielhebber zag woens dagavond een bouvier in het win kelcentrum in het Brukske. Omdat hij geen eigenaar kon ontdekken nam hij de hond mee naar zijn wo ning aan de Lupine in Landweert. Inmiddels had de eigenaar bij de politie aangifte gedaan van het ver dwijnen van zijn negen maanden oude bouvier. Via getuigen kwam de politie op het spoor van de hon denliefhebber die de hond had meegenomen. De eigenaar van de hond heeft van de politie het advies gekregen zijn hond beter onder kontrole te houden. De 'vinder' van de hond kreeg het advies om in de toekomst, als hij een hond 'vindt' de politie daarvan in kennis te stellen. Remmen werkten niet Omdat de remmen van de fiets van een 48-jarige Venraynaar niet werkten op de kruising Oostsingel- Stationsweg, wilde de fietser met zijn voeten afremmen. Dat lukte niet en hij botste tegen een perso nenauto aan bestuurd door een in woner van Well. De fietser moest voor behandeling van opgelopen verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Het ongeluk vond donderdagmiddag plaats. Ruiten wijkcentrum vernield Er werd aangifte gedaan van ver nieling van een drietal thermopa- neruiten van het wijkcentrum De Kiosk in het Brukske. Tevens werd er aangifte gedaan van diefstal van een draadloze telefoon uit dat cen trum. Of de vernielingen verband houden met de diefstal kon niet worden vastgesteld. De waarde van de telefoon bedraagt ƒ9.00,-. Stro in brand In de nacht van donderdag vrijdag werd omstreek 00.20 brand ontdekt in een aantal roll stro aan de Brienshoekweg in 1 nen. De gealarmeerde brandt kon niets meer uitrichten en stro, naar schatting 9000 k moest als verloren worden schouwd. Gezien het tijdstip van brand vermoedt de politie dat brand opzettelijk is gesticht en hoopt de brandstichters in de knfiooi te kunnen grijpen. Getuigen die rond dat tijdstip die buurt iets verdachts hebben nsc zien worden verzocht kontakt op 16 nemen met, de politie. De eigenaar zit met een schafjk post van ƒ2.500,-. |E rs: chi |arj 7.0 )ub [ijk let nsc 1 Diefstal portemonnee Een 29-jarige inwoonster van lo deed aangifte van diefstal haar portemonnee uit haar kledi toen zij nachtdienst had by een v de inrichtingen. In de portemi nee zal een geldbedrag van ƒ50, In een sportzaal in de Antü usstraat werd uit de kleding een 22-jarige Venrayse de p< monnee met daarin ƒ65,- en bankpasje ontvreemd. Uit de kleding van een 20-jar Venraynaar, in een kleedlokaal de sporthal aan de Zuidsingel, v de portemonnee ontvreemd. Da T in zaten o.m. zijn rijbewijs, pas en een geldbedrag van ƒ10 De diefstal vond donderdag tuss 19.00 en 21.00 uur plaats. Poging inbraak In de nacht van vorige week dii dag op woensdag heeft een onl voegde een gat geslagen in de dc aan de achterzijde van een winl in de Grotestraat. Door het gat is onbekende naar binnen gekrop en heeft daar een en ander ov hoop gehaald. Voor zover kon W den nagegaan is er niets o vreemd. De mogelijkheid is n uitgesloten dat de inbreker in z werk is gestoord. De schade bl beperkt. Vernielingen aan zeven personenauto'! In de nacht van zaterdag op z( dag hebben vandalen zich 'uil kuurd' op een zevental nabij Kiosk in het Brukske geparkeei personenauto's. Van iedere auto v een ruit met grof geweld kaf geslagen. Uit een auto bleken visattributen (die erin lagen) o vreemd te zijn.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 16