50% PEEL EN MAAS Arbeidsvoorziening joekt goede resultaten met 1000 banenplan Geslaagde Muziekfeesten Merselo VOERMANS MEUBELEN Wereldnaturistendag op zondag 29 mei 1994 korting sj Literaire wedstrijd voor schoolkinderen over thema Toekomst Fotowedstrijd over Meerlo-Wanssum Kleding van ini v.d. Leur 1 voetballertjes gestolen Nieuw Spraeland organiseert vierde motordag Nationale kollekte epilepsiebestrijding Wijziging dienstrooster Zuidooster Informatieavond Allergie Zonnebloem loterij 1994 PEEL EN MAAS je arbeidsbureaus in Noord- en Iden-Limburg zijn enthousiast r de tot nu toe behaalde resulta- van het 1000 banenplan. Het •1 van dit plan is werkzoekenden een baan te helpen met behulp opleidingen die goed in de rkt liggen. Dat de arbeidsbu- us daar heel aardig in slagen kt uit een recent verschenen artaalrapportage van Arbeids- irziening Noord- en Midden- iburg. Ruim 54% van de kur- ten die tussen januari en april opleiding via het arbeidsbu- u begon, vond tussentyds of na aop een baan. Met name de oplei- igen tot gastheer/gastvrouw, itaurantkok en procesoperator suksesvol. 100% Van de Jaagden vond na afloop een KANSRIJKE BEROEPEN rbeidsvoorziening Noord- en Iden-Limburg heeft op basis van ierzoek een lijst samengesteld beroepen waar in 1994 veel ag naar is. Werkzoekenden wor- door de arbeidsbureaus extra timuleerd zich in die beroepen aten scholen. De kosten van de aiding zijn dan voor rekening het arbeidsbureau. Met een >ot aantal bedrijven is de af- aalc gemaakt dat zij kursisten na wp een baan aanbieden. De uit- ring gebeurt in nauwe samen- •king met het LCB en diverse ionale opleidingsinstituten. )e resultaten van het eerste artaal van 1994 tonen aan dat we goede koers varen', aldus A.J. ippert, regionaal direkteur van >eidsvoorziening Noord- en iden-Limburg. 'Ons doel is eind )4 minimaal 80% van alle kur- ten die met de opleiding zijn be- ïnen, een baan te bezorgen. AFGERONDE OPLEIDINGSPROJEKTEN fet eerste kwartaal van 1994 heb- verschillende kursisten hun opleiding via het arbeidsbureau af gerond. Van het opleidingsprojekt tot gastheer/gastvrouw en restau rantkok zijn zeven personen volle dig geslaagd en hebben inmiddels allemaal werk in de horeca. Ook het projekt 'Vrouwen in de Noord-Lim burgse Procesindustrie' dat een aantal vrouwen opleidde tot Proces operator A, bezorgde alle acht geslaagden een baan. In mei wordt het projekt daarom herhaald. De kursus voor aankomend assi stent installatiemonteur is even eens een sukses. Van de 22 kursis ten die de opleiding begonnen, hebben twintig mensen de oplei ding afgerond. Veertien van het kregen een kontrakt, terwijl twee deelnemers elders werk vonden. De opleiding aankomend ver koopmedewerker is eind maart zo wel in Venlo als in Roermond beëindigd. In Venlo behaalden elf van de achttien deelnemers een certificaat, waarvan acht mensen inmiddels werk hebben. Van de 23 Roermondse kursisten behaalden ook elf deelnemers een certificaat. Vier van hen vonden een baan in de detailhandel. Drie personen gaan door met een vervolgop leiding. De opleiding fijnplaatwerk BBS was als enige minder suksesvol. Slechts een van de acht kursisten die in maart de opleiding afrondde heeft werk. Daarom wordt geen tweede groep meer gestart. ENORME TOELOOP Voor de uitvoering van het 1000 banenplan heeft Arbeidsvoorzie ning diverse opleidingsinstituten gekontrakteerd, waaronder ook het eigen Centrum Vakopleiding in Venlo. Het Centrum Vakopleiding konstateerde afgelopen kwartaal een enorme toeloop van kursisten. In totaal zyn het eerste kwartaal 65 personen een opleiding in de metaal- en bouwsektor gestart te genover een taakstelling van 27 per sonen. Van de zestien personen die hun opleiding in de metaalsektor afrondden hebben er dertien reeds een baan gevonden. In de bouwsek tor ligt dat aantal lager. Daar von den dertien geslaagde kursisten een baan, tegenover zestien ande ren die weliswaar een getuigschrift, maar nog geen werk hebben. Het gaat om twee tekenaars CAD, acht schilders, een installatiemonteur, twee metselaars, twee tegelzetters en een timmerman. Voor hen wordt nog intensief gezocht. KLAARSTOMEN Op dit moment zijn nog verschil lende projekten in volle gang. Zo worden onder meer twaalf MBO- en HBO-ers klaargestoomd voor het be roep van technisch commercieel medewerker. Er zijn al diverse kon takten gelegd met potentiële werk gevers om deze mensen na afloop van de opleiding een baan te bie den. Voor acht mensen is dat in middels gelukt. Een ander voorbeeld is de oplei ding tot produktietechnisch vak man die loopt van medio maart tot half augustus. Voor alle vyftien deelnemers liggen er al baangaran ties. Elf kursisten kunnen terecht by Inalfa, de overige vier deelne mers gaan naar Rank Xerox. Ook zyn er baangaranties voor al le elf vrouwen die deelnemen aan het projekt 'Basisopleiding Voe dingsmiddelenindustrie'. Ibt eind 1994 zullen de arbeids bureaus in Noord- en Midden- Limburg nog diverse kansrijke pro- op uw 2e afdruk Alleen bij ontwikkelen en afdrukken van uw hele kleurenfilm 1 UUR FOTO SERVICE Rfoto I video Paterastraat 10, Venray, Tel. 04780-84485 DONDERDAG 26 MEI 1994 Nr. 21 HONDERD VIJFTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING "De aktie 'OUDSTE NOTA' was een geweldig sukses. Bedankt voor de vele spontane reakties!" VOERWA STEENSTRAAT 13, 08855-71611 Scholieren kunnen verhalen en gedichten schrijven Zaterdagmorgen kwamen ugdige voetballertjes uit Ny- egen een voetbalwedstrijd telen op sportterrein De ieën. De leiding van het team oeg aan de leiding van SV ray om een sleutel om het ueedlokaal af te kunnen slui ten. Die sleutel werd geweigerd. Iben de voetballertjes weer in het kleedlokaal terugkeerden, Mitdekten zij dat hun kleding [estolen was. De leiding van de Nijmeegse loetballertjes overweegt om SV Venray aansprakelijk te stellen roor de geleden schade, die be- jroot wordt op bijna duizend julden. Een woordvoerder van de po- itie verklaarde het onbegrijpe- ijk te vinden, mede omdat er ie laatste tijd veel diefstallen lit kleedlokalen plaatsvinden, lat niet voor een goede afslui- ing van die kleedlokalen kon worden gezorgd. Hoeveel kledingstukken pre- ;ies gestolen zijn, werd door de lolitie niet medegedeeld. uto's veelvuldig doelwit an inbrekers en dieven let lijlet wel of autodieven de laat- tijd hun kans grijpen om inbra- in auto's te kunnen plegen, or de politiereorganisatie lijkt nl. kans om gepakt te worden eds kleiner. Ook de diefstal van o's neemt steeds verder toe. n de auto van een 32-jarige inwo- r van Ysselsteyn, die geparkeerd nd aan het Veenmos, was door reld toegang verkregen. Ont- lemd werd de radiocassette- Bler. Verderop in dezelfde straat bleef t by een poging. Wel zit de eige- ar met een behoorlijke braak- lade. De dader is hier kennelijk zijn werk gestoord. !en personenauto van een Ven- naar die aan de Raadhuisstraat ad geparkeerd, was opengebro- ï- Uit de auto waren de radiocas- tespeler en de CD-speler ont- emd. 'it een auto die op het parkeer- rein 't Liene geparkeerd stond, rden de visspuUen ontvreemd, k hier was met geweld toegang kregen. ietracht werd om een personen- o van het merk Opel van een jarige inwoonster van Venray te vreemden. De auto stond aan de rioonseweg geparkeerd. Met ge- d was toegang tot deze auto ver- 'gen, maar het stuur was afge- 'ken waardoor niet meer met de 0 kon worden gereden. Vaarschijnlijk is ook getracht de el van een 54-jarige Venraynaar •ntvreemden. De auto stond ge keerd in de Tuinstraat. Toegang 1 op dezelfde wyze verkregen en t hier was het stuur afgebroken. Vaarschijnlijk is ook getracht i auto die geparkeerd stond in de toniusstraat te ontvreemden, gelijk is de dader in zijn werk toord. De eigenaar zit wel met de ade. Over de hele wereld houden de naturistenverenigingen jaarlijks een open dag. Iedereen die het na turisme een warm hart toedraagt of iets meer wil weten over het natu risme kan op zondag 29 mei terecht bij diverse verenigingen in Ne derland. Nederland telt 45 naturistenver enigingen. die allen vaUen onder de overkoepelende organisatie, de Ne derlandse Federatie van Naturisten verenigingen (NFN). Een daarvan is de in Venray gevestigde vereniging 'Vrij-Uit'. Ook deze vereniging zet op zondag 29 mei de poorten open voor belangstellenden, en wel van 11.30 tot 16.00 uur. HISTORIE VRIJ-UIT Het initiatief tot het oprichten van een vereniging is ruim tien jaar geleden genomen. Er waren diverse mogelijkheden maar uiteindelyk zyn de initiatiefnemers in zee ge gaan met de gemeente Venray. Het toegewezen terrein, dat in de bos sen nabij vliegbasis De Peel aan de Middenpeelweg ligt, is in negen jaar tijd uitgegroeid tot een terrein waar het goed toeven is. De harmo nie met de natuur is goed bewaard i Op 24 september 1994 wil de ge meente Meerlo-Wanssum aandacht schenken aan het 25-jarig bestaan van deze gemeente. Een van de on derdelen van de feestelijkheden zal bestaan uit een fotowedstrijd. Wilt u hieraan meedoen dan zijn de volgende mededelingen van be lang. Een duskundige jury zal de in zendingen beoordelen in twee categorieën nl. 1. Meerlo-Wanssum 25 jaar; 2. Eigen idee. Per categorie kunt u een foto in sturen. Het formaat voor een foto in kleur is 20x28 cm en voor een foto in zwart-wit 20x24 cm. De inzendingen dienen ingele verd te worden vóór 30 augustus a.s. en voorzien te zyn van een sti- gebleven. De naam van het terrein 'De Ossendijk' is aangepast aan de daar lopende straat, de Ossendijk. Ongeveer 50 gezinnen zijn inmid dels lid van deze dynamische ver eniging. Er wordt veel georgani seerd voor en door de eigen leden. Maar ook in naturistisch Nederland heeft 'Vry-Uit' inmiddels een naam verworven, wat blijkt uit de bezoe kers die van heinde en ver komen en de verzoeken om landelijke akti- viteiten te organiseren, zoals in 1994 een handboogtoemooi voor al le Nederlandse naturisten. Iedereen die meer wil weten over deze vereniging, of zich wil aanmel den als nieuw lid, is van harte wel kom op de open dag. Ook belang stellenden zijn van harte welkom. U vindt het terrein aan de Mid denpeelweg. By het stoplicht Ys- selsteyn/Vredepeel - Deume/Venray, gaat u richting Vredepeel. Na enke le honderden meters staan bonkjes met NFN erop die verder de route aangeven. De koffie staat klaar. Hebt u vooraf vragen, dan kunt u tydens kantooruren bellen met het NFN hoofdkantoor, tel. 030-328810. cker waarop duidelyk de naam en adres van de inzender vermeld staan, zodat wij u de foto's na de wedstrijd terug kunnen zenden. Er worden twee pry zen toege kend nl. een prys van 300,- voor de beste foto met het thema 'Meerlo-Wanssum 25 jaar' en een prys van ƒ200,- voor de beste foto in de categorie 'eigen idee'. Afhanke lijk van het aantal inzendingen zul len de foto's op 24 september in het gemeentehuis worden geëxposeerd. Wilt u meedoen aan deze foto- wedstryd lever dan uw foto/foto's in vóór 30 augustus a.s. op het ge meentehuis in Meerlo, Beatrix- straat 2, t.a.v. mevr. I. de Schipper. Inbraak Boerenbond opgelost Pas nu is bekend geworden dat de politie van de distrikten Venray en Uden de inbraak in de Boerenbond winkel te Leunen, op 21 april jl. vrij snel hadden opgelost. Al diezelfde avond meldde de po litie van Uden dat in die plaats een aanhangwagen was aangetroffen met goederen, die van deze inbraak afkomstig waren. Het betrof een grote partij elektrisch gereedschap, handgereedschap, werkschoenen en klompen, overalls, bodywarmers en werkblouses. De totale waarden van de goederen bedroeg ƒ40.000,-. Aan de hand van de sporen, die bij de aanhangwagen waren veilig gesteld kon de politie uiteindelijk drie verdachten aanhouden. Alle drie de mannen, in de leeftijden van 20, 23 en 20 jaar, zijn woonach tig in Uden. Uit het onderzoek kwam verder vast te staan dat de drie verdachten meerdere inbraken hadden ge pleegd, o.a. in een gemeenteloods en in een garagebox te Uden. De verdachten zijn inmiddels weer op vrije voeten gesteld. De goederen zyn inmiddels weer terug by de rechtmatige eigenaar. Op zondag 29 mei a.s. is er weer een motordag bij Nieuw Spraeland aan de Wanssumseweg 14 te Oos trum. Nieuw Spraeland zet dit eve nement op touw in samenwerking met motorclub MC Aostrum. Tus sen 13.30 en 16.30 uur rijden mo torrijders af en aan met bewoners van Nieuw Spraeland en bewoners van enkele andere zorgvoorzienin gen in de regio, als passagier. Start plaats is de parkeerplaats van paviljoen de Hulst. De toegang is gratis en alle belangstellenden zijn van harte welkom. Het belooft weer een hele happe ning te worden. Clubleden van de motorclub MC Aostrum bieden, reeds voor de vierde keer, de bewo ners van Nieuw Spraeland een spektakulaire middag aan. Motoren en motoren met zijspan maken tochtjes op het terrein van Nieuw Spraeland. Ook kan op een skelter van het Vincent van Gogh Instituut gereden worden. Voor de muzikale omlijsting zorgt orkest The Sparks. Een groot terras geeft de mogelyk- heid tot neerstrijken onder het ge not van koffie, bier, limonade, belegde broodjes en een lekker schepysje. Ook wordt voor de in- wendinge mens gezorgd met een hartige hap van de grill of barbecue. Als extra attraktie geeft de Venrayse handboogsportvereniging Diana een demonstratie handboog- schieten. Voor meer informatie: vrijetyds- voorziening Nieuw Spraeland, Alex van Vliet en Hans VoUenberg, tel. 04780-27929 of 27908. Van 30 mei tot en met 4 juni vindt dit jaar de kollekte voor de epilepsiebestryding plaats. Veel mensen uit onze gemeente zijn hier aktief mee bezig. Meer dan honderdduizend men sen hebben epilepsie. Voor die mensen is het Nationaal Epilepsie Fonds aktief. In 1994 wordt wederom aandacht geschonken aan de kinderen met epilepsie. Kinderen hebben de toe komst. Werken voor kinderen met epilepsie is daardoor werken aan de toekomst. Met uw financiële steun kan o.a. worden onderzocht wat de gevolgen zyn van langdurig medicijngebruik en of kinderen met een lager medi cijngebruik kunnen worden gehol pen.. Daarnaast blyven andere zaken de aandacht vragen, zoals voorlichting aan epilepsiepatiën- tjes, hun ouders en omgeving; ont spanning en rekreatie, kinderva kanties en speciaal ondèrwys. Al deze aktiviteiten kosten meer geld dan de overheid Iran bijdragen. Daarom is het Nationaal Epilepsie Fonds afgehankelijk van giften en donaties. Help ons! Steun de tegenaanval op het on verwachte! Polen kampeerden in bossen Een aantal Polen die in de streek verblijven hadden hun tentje opge zet in de bossen aan de Loonsedijk. In die bossen waren ook hun auto's geparkeerd. Door de politie is hen te verstaan gegeven dat zyn moesten vertrekken, waaraan ze ook gevolg hebben gegeven. Of zij een andere plek hebben gevonden is niet bekend. Het Literair Café Venray-regio or ganiseert een literaire wedstrijd voor de kinderen van groep 7 en 8 van de basisscholen. Dat gebeurt in samenwerking met de Openbare Bi bliotheek Venray. Kinderen kunnen voor deze wed strijd verhaaltjes en gedichtjes in zenden over het thema Toekomst. Tijdens de kinderboekenweek, die dit jaar van 5 t/m 15 oktober plaatsvindt, worden de prijswin naars bekend gemaakt en de prij zen uitgereikt in de openbare bibliotheek van Venray. Tijdens de ze feestelijke bijeenkomst is een bekende Nederlandse kinderboe kenschrijver van de partij. De deel nemers of deelnemende scholen dienen zich vóór 1 juli aan te mei- Op 29 mei a.s. gaat het nieuwe dienstrooster van de Zuidooster in werking. Het aantal wijzigingen is relatief klein. Zo zuUen reizigers op de lijn 27 (Venray-Helmond) in Deume merken dat het busstation is verplaatst. Dat ligt nu by het zie kenhuis. Hierdoor zijn in Deume wel enkele haltes verplaatst. Verder zal voortaan op lijn 39 (Venray-Gennep) een 8-persoons busje worden ingezet. De bezetting van deze lyn is zo laag dat de Zuid ooster er vanuit gaat dat men met een klein busje op deze lijn wel uit komt. De frequentie van de ritten op deze lijn is hetzelfde gebleven. den. De werkstukken hoeven pas vóór 15 september ingeleverd te worden bij de openbare bibliotheek te Venray. Om de kinderboekenweek in de openbare bibliotheek wat op te fleu ren is de bibliotheek voornemems om werkstukken van kinderen over het thema Toekomst te expose ren in de bibliotheek en de etalage. Kinderen van de groepen 7 en 8 kunnen daarvoor werkstukken ma ken en inleveren. De creaties moe ten gaan over de Toekomst, hoe zien kinderen de toekomst en wat ver staan zy onder by voorbeeld science fiction. Indien scholen of scholieren inte resse hebben om aan dit projekt mee te doen kunnen zij daarover kontakt opnemen met Jan Driegen, coördinator Jeugdaktiviteiten Lite rair Café Venray-regio en afdelings hoofd by de openbare bibliotheek in Venray. Hy is bereikbaar onder nr. 04780-81970. Op 7 juni a.s. organiseert het Ge zondheidscentrum Landweert een informatiebijeenkomst over aller gie in het wijkgebouw 't Stekske Landweert. niet alleen wykbewo- ners maar ook andere geïnteres seerden worden uitgenodigd. Het begrip allergie wordt uitge legd aan de hand van voorbeelden door F.A.J. Schmeetz, huisarts. Mevr. V.d. Borg-Boselie, diëtiste zal verder ingaan op voedingsallergie. De avond begint om 19.30 uur. Afgelopen weekend vonden on der grote belangstelling de Muziek feesten in Merselo plaats. Woensdag startten de feesten met een grandi oos modespektakel. De donderdag stond in het teken van een dorps avond met karaoke. In het weekend vonden het Goud van Oud live spektakel, de Country-avond en de DriekapeUenshow plaats. Optre dens die allemaal een volle tent trokken. De weergoden waren de Aid Mer- selse dag goed gezind. Zag het er 's morgens nog naar uit dat het zou gaan regenen, 's middags kon de in groten getale opgekomen menigte genieten van diverse oude ambach ten. kinderspelen, veel muziek, een grote hobbymarkt en een aantal tentoonstellingen onder een stra lende Pinksterzon. De Muziekfees ten werden maandagavond afgeslo ten met een optreden van Henk Wyngaard. De vrijwilligers van de Zonne bloem, regio Venray, komen deze weken weer in Venray en aUe kerk dorpen bij u aan de deur om loten te verkopen van de landelijke georganiseerde Zonnebloemloterij 1994. Ieder lot kost ƒ2,50 en u heeft twee kansen' per lot. Van ieder verkocht lot mag ƒ1,- in Venray blijven op de rekening van onze penningmeester. Uit deze in komsten kunnen wij onze ontspan ningsmiddagen en boottochten gedeeltelijk financieren. Verleden jaar hebben de vrijwilli gers van onze regio 6500 loten ver kocht. Dit was een geweldig mooi resultaat en we proberen met zyn aUen ook dit jaar dit aantal weer te halen en liefst nog te overschreden. Maar dat kan alleen als vele men sen in Venray en de kerkdorpen de Zonnebloem goed gezind zijn. Helpt u mee om het ons mogelyk te maken iets te kunnen doen en betekenen voor langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulp behoevende ouderen? U kunt altijd loten afhalen of telefonisch bestel len bij de kontaktpersoon loterij: mevr. D. Heetkamp, Langeweg 37, 5801 XV Venray, tel. 82724. Visitekaartje Vorige week meldden wy in een bericht dat een dame, nadat zij met haar auto tegen een ander voertuig was gereden, doorgereden zou zijn, zonder dat haar identiteit was vast gesteld. Een getuige had het kente kennummer opgeschreven, waar door de dame alsnog achterhaald werd. Wat de politie ons niet door gaf was het feit dat de dame wel de- gelyk een briefje onder de ruite- wisser van de beschadigde auto had gestoken. Van doorrijden was dus absoluut geen sprake. De dame heeft dus korrekt gehandeld. Auto tegen boom In de nacht van zondag om maan dag rond één uur, werden bewoners van het Christoffelkruid wakker door een knal. Die werd veroor zaakt door een personenauto die te gen een boom botste. Ondanks dat de auto behoorlyk werd bescha digd, reed de bestuurder door zon der dat zijn indentiteit kon worden vastgesteld. Een patrouille van de politie trof de beschadigde auto aan in de Kogeldistel. De bestuurder, een 32-jarige inwoner van Venray, kon zo worden achterhaald. Hy ver klaarde in een schrikreaktie te z^jn doorgereden. Hy kreeg hiervoor een extra proces-verbaal aangezegd. De bestuurder had geen noemens waardige verwondingen opgelopen. 'n abonnement waard Aanbieding is geldig tot één week na verschijning in deze krant of zolang de voorraad strekt.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 11