en... soms een froege Fietsvierdaagse de Peel Paranormale manifestatie in Venray WE KUNNEN NIET ZONDER. GEEN MINUUT. Structuurplan: belangrijk, maar niet wereldschokkend Thema-avond Down's Syndroom Brillenaktie sukses J9'n )EEL EN MAAS Donderdag 19 mei 1994 - Pagina 7 De negentiende editie van de fietsvierdaagse de Peel is een vroege. Vanwege de vaste plaats jp de Nederlandse fiets-kalender de eerste week van de schoolva- lanties in Zuid-Nederland - wordt de Fietsvierdaagse 1994 al van 5 ot en met 8 juli gehouden. Voor itartplaats Venray en de lokale or ganisatie is 1994 het jaar dat /oorafgaat aan het jubileumjaar, n 1995 viert Venray het tienjarig ubileum als startplaats. Hoewel mede-organisator Nol Ver- lerkt daarbij aantekent dat eigen- ijk al in 1985 de eerste fietsers lanuit Venray vertrokken. Het ging oen om de route van 40 km, die bij vjjze van proef verreden werd. Des- 72ijondanks verschenen er in de nieu- le startplaats 200 fietsers aan de neet. Er was echter nog geen spra- van een volwaardige Fietsvier- aagse en evenmin van een eigen /erkgroep. Die werd pas in 1986 op- ericht. Dat jaar wordt dan ook gezien als iet officiële startjaar van de Fiets- lerdaagse de Peel in Venray. Se- ertdien is het alleen maar berg- pwaarts gegaan, dankzij het nthousiasme en de professionali- eit van de Venrayse werkgroep. Het antal deelnemers steeg elk jaar venals de omlijstende aktiviteiten. >e Fietsvierdaagse is - zeker ook in Venray - uitgegroeid tot een evene ment waarmee rekening gehouden wordt. Een rampjaar als 1993, toen het drie van de vier dagen regende, kan daaraan geen afbreuk doen. Ook vorig jaar startten bij de schouwburg nog 2200 fietsers. FIETSVAKANTIE De komende jaren is continuïteit dan ook de voornaamste doelstel ling van de Venrayse werkgroep. 'We hebben het afgelopen jaren niet slecht gedaan. Het evenement staat er', zegt Verberkt. 'Maar het is moei lijker om een bepaalde positie te be houden dan om die plaats te bereiken', relativeert hij. De Venray se werkgroep is daarom nu al bezig om vers bloed in de eigen gelederen te brengen. 'Drie van de zes werk groepleden horen inmiddels tot de oude garde', zegt Nol Verberkt, die daartoe zelf ook behoort. De Venray- naar wordt over enkele maanden 70 jaar, een leeftijd die één van z'n collega's al heeft en de ander bin nenkort ook hoopt te bereiken. Vol gens Verberkt is het de komende jaren zaak voor de Fietsvierdaagse de Peel om te tonen dat het evene ment meer inhoudt dan een vier daagse fietstocht. Door de vele omlijstende aktiviteiten, het pro gramma onderweg, de kampeermo- gelijkheden is het steeds meer een Kosten Inschrijfgeld voor alle afstanden: Volwassenen: Kinderen tot 14 jaar (onder geleide): Houders bejaardenpas: Kinderen t/m 4 jaar (onder geleide): Daginschrijving: By inschrijving t/m 20 juni ƒ2,- korting p.p. Bij inschrijving 21 juni t/m 4 juli 1,- korting p.p. ƒ16,- p.p. ƒ12,- p.p. ƒ14,- p.p. gratis 6,-p.p. Inschrijving en inlichtingen Poels Rijwielen, Grotestraat 64, 5801 BH Venray, tel. 04780-81553 VW-Venray, Grote Markt 23, 5801 BL Venray, tel. 04780-10505 Profiel, Hoofdstraat 10, 5961 EZ Horst, tel. 04709-81561 VW-Horst, Kerkstraat lb, 5961 GC Horst, tel. 04709-87604 Rabobank, Kerstraat 8, 5871 AR Broekhuizenvorst, tel. 04763-1541 3VW-Arcen, Raadhuisplein 5, 5944 AH Arcen, tel. 04703-1247 VW-Bergen, Raadhuisstraat 4, 5844 AX Bergen, tel. 08854-1922 VW-Boxmeer, De Raetsingel 1, 5831 KG Boxmeer, tel. 08855-76665 Inschrijven kan ook op de weekmarkt maandagmiddag te Venray: maandagen 13, 20, 27 juni en 4 juli op de hoek Grotestraat- Henseniusplein (Bartels). ge- 11.00 en 17.00 uur informatie, ad vies, demonstraties en uitgebreide consulten verwachten op een groot aantal terreinen. Astrologie, horos copen, handlijnkunde, edelsteen therapie, aura-healing, iriscopie, voetreflexzonetherapie, magnetise ren, aromatherapie, tarot, pendelen en yoga zijn allemaal vertegen woordigd. Verder zijn er demonstraties van een helderziende en zijn er allerlei attributen, boeken en geschriften te koop. Speciale gast is de klankschaal-sjamaan Gerard de Backer, die het publiek betovert met z'n sjamanisaties. De toe gangsprijs voor de manifestatie be draagt ƒ7,50 per persoon. Voor dat geld dingt de bezoeker ook gratis mee in een loterij met als hoofd prijs een kristallen waarzegbol. De Fietsvierdaagse is zeker niet al leen een evenement voor oudere fietsers. Gezinnen uit heel Neder land komen naar Venray om te ge nieten van het landschap en het fietsen. verzorgde fietsvakantie aan het worden, die veel Nederlanders in hun vakantieplanning opnemen. KAMPEREN De mogelijkheid tot overnachten vlakbij het centrum is dan ook be houden gebleven. Evenals de voor gaande twee jaren heeft de orga nisatie, in samenwerking met de atletiekvereniging Venray Regio, op het atletiekterrein een camping in gericht. Verberkt hoopt dat de peri kelen en publicaties rond de kampeergelegenheid niet al teveel gasten hebben weggejaagd. Kampe ren kost nog steeds ƒ70,- voor de week van 2 tot en met 9 juli en voor informatie en inschrijving kunnen fietsers terecht bij de VW Venray. WEGENWERK Vorig jaar werd de Fietsvierdaagse geconfronteerd met routeproble men in verband met de aanleg van de A73 tussen Venray en Boxmeer. Dit jaar zyn wegwerkzaamheden aan de gang op het tracé Venray- Venlo van de nieuwe autoweg. Bo vendien wordt gewerkt aan de pro vinciale wegen tussen Ysselsteyn en Deume en aan de Middenpeel- weg tussen Ysselsteyn en America. De laatste twee waren al in een vroeg stadium bekend zodat de rou tes zijn aangepast en met een boog om de 'probleemgebieden' heen gaan. De mogelijke problemen op de A73 heeft de organisatie zo goed mogelijk in kaart gebracht met de welwillende medewerking van Rijkswaterstaat en ook dat overleg heeft geresulteerd in enkele aan passingen, zodat de organisatie de Fietsvierdaagse 1994 volledig onder kontrole heeft. De kern Noord-Limburg van de Stichting Down's Syndroom (SDS) organiseert op woensdagavond 8 ju ni a.s. een thema-avond 'Feuerstein'. Prof. Feuerstein is ervan over tuigd dat ieder mens het vermogen heeft om te leren en dat dit vermo gen te beïnvloeden is. Ook kinde ren met een achterstand en/of handicap, kunnen volgens Feuer stein, ongeacht de aard of de oor zaak, tot een effektiever funktione- ren worden gebracht. Hiertoe is een speciale methode ontwikkeld welke is neergelegd in een zgn. ktrainingsprogramma Dit programma heet het 'Instru menteel Verrij kings Programma' (IVP). De kern hiervan is dat een ouder of leerkracht door middel van een dialoog de ander denkge woontes aanreikt. Ook een verstan delijk gehandicapte kan hierdoor effektiever leren denken. De Stichting ter Bevordering van de Cognitieve Ontwikkeling (StiB- CO) brengt de theorie van Feuer stein in ons land onder de aan dacht. Emiel van Doom (vice- voorzitter) en Bemadette Lansdorp (docent IVP) zullen op deze avond een toelichting geven op en spre ken over de praktische toepassing van Feuerstein in het dagelijks le ven. Ook is er een stukje video over Feuersteins werk te zien. De avond wordt gehouden in ba sisschool De Bongerd, Eikenlaan 1 te Venray. De aanvang is om 19.30 uur en de kosten bedragen ƒ10,- per persoon. Ouders, verzorgers, hulp verleners en andere belangstellen den zyn van harte welkom. Opgave en nadere informatie bij René en Franka Stevens, tel. 87889. Asperges gestolen Vorige week woensdagmorgen omstreeks zes uur ontdekte een aspergeteler dat hij op zyn perceel aan de Spurkterweg niet meer hoef de te steken. Dieven waren hem voor geweest. Hoevel kilo daar ille gaal gestoken waren kon hij nog niet mededelen, evenmin wat het verlies was. BLOEDTRANSFUSIES GIRO 68 68 Het Nederlandse Rode Kruis I Vanavond eerste voorlichtingsavond over toekomstige inrichting Venray Vanavond, donderdag 19 mei, wordt op het gemeentehuis een voorlichtingsavond gegeven over het in opdracht van de gemeente op te stellen Structuurplan ruimtelij ke ordening. Een plan waarin de hoofdlijnen van het ruimtelijk or deningsbeleid voor de komende tien a vijftien jaar worden neerge legd. Het Structuurplan wordt om geven door een aantal voorlich- tings- en inspraakavonden. Van avond de eerste, waarop vooral verteld zal worden over opzet, in houd en procedure. Veel inspraak, want het gemeen tebestuur, in casu wethouder Bert Kersten vindt de Structuurvisie een belangrijk plan. En daarbij moet je iedereen het gevoel geven dat ze echt kunnen meepraten. 'We willen de burgers niet de indruk ge ven dat een dergelijk belangrijk plan op een achterafkamertje tot stand komt', zegt Kersten. Kersten noemt het Structuurplan nuttig en noodzakelijk omdat het voor boeren, bouwers, burgers, be- dryven en natuurliefhebbers dui delijk wordt wat waar wel en niet lean. Woonwijken, natuurontwikke ling, industrieterreinen, agrarische ontwikkeling. De wethouder geeft meteen toe dat het geen wereldschokkend plan zal worden. Immers, Venrayse plan nen moet allereerst passen in lan delijk en provinciaal beleid. De vierde nota ruimtelijke ordening (VINEX) en het Streekplan voor Noord- en Midden-Limburg. Ker sten erkent dat de speelruimte daarbinnen beperkt is. Maar zegt erbij dat bijvoorbeeld in dat laatste plan een heel stuk Venrayse in breng zit. 'Het grijpt allemaal in el kaar', zegt hij. 'Onze mensen van ruimtelijke ordening zijn voortdu rend in dialoog-met de provincie en dat is ook in het Streekplan te zien'. Daarnaast zijn er de laatste jaren binnen Venray de nodige ontwikke lingen geweest die al de richting aangeven waarin Venray ruimtelijk gezien marcheert: het besluit Kei- zersveld in te richten en Smakter- heide op te knappen maakt het aanwijzen van nieuwe industrieter reinen overbodig. Woningbouwuit- breidingslokaties voor Venray staan ook al vast, terwijl bouwen op de kerkdorpen door verschillende fak- toren bemoeilijkt wordt. De wethouder weet dat uiteraard ook. Hij ziet de waarde van de Structuurvisie dan ook vooral op de lange termyn en in een breed perspectief. Hoewel het plan ook concrete resultaten oplevert: Het eerste is het Bestemmingsplan Bui tengebied. Daaraan wordt gelijktij dig met het Structuurplan gewerkt- Wanneer dit bestemmingsplan klaar is kan de Venrayse burger ook formeel nog 'n keer van z'n in- spraakrecht gebruik maken. Een zelfde procedure geldt voor latere bestemmingsplannen die voort vloeien uit het Structuurplan. De voorlichtingsavond wordt ge houden in de burgerzaal van het ge meentehuis en begint om 20.00 uur. De avond is rond 22.00 uur af gelopen. Vernielingen aan telefooncel Namens PTT-Telecom werd aan gifte gedaan van vernieling van de zijruiten van een aan de Stations weg staande openbare telefooncel. De brillenaktie, die onlangs door de Lions Club was gehouden in Ven ray is een groot sukses geworden. Ruim 3.000 brillen werden ingele verd bij opticiens en diverse ban ken. De brillen zijn bedoeld voor mensen uit Divinolandia en uit Zimbabwe. De eerste groep mensen krijgt de brillen via de Stichting Di vinolandia. De brillen die naar Zim babwe gaan, komen daar via het bedrijf Douwe Egberts, die daar kontakten heeft, terecht. Vernieling aan auto Een inwoonster van Venray deed aangifte van vernieling aan haar op de parkeerplaats aan de Eindstraat geparkeerde auto. Met een paal was een van de koplampen ingeslagen. Hoe groot de schade is kon nog niet worden medegedeeld. Zonnewijzer gestolen Een 78-jarige inwoner van Vrede- peel deed aangifte dat tussen 11 en 13 mei jl. uit de vyver bij zijn wo ning aan de Ripseweg een zonne wijzer met betonnen voet was ontvreemd. De waarde bedraagt ƒ600,-. Poging tot inbraak In de nacht van zondag op maan dag is getracht in te breken in het aan de Stationsweg gelegen tanksta tion. Een thermopane ruit was in geslagen. Mogelijk zijn, door het afgaan van het alarm, de daders er vandoor gegaan. De schade aan de ruit bedraagt ƒ1.600,-. Diefstal personenauto In de nacht van zondag op maan dag werd ten nadele van een in woonster van Venray een Volks wagen Santana van het bouwjaar 1985 ontvreemd. Die auto stond voor de woning aan de Ouvertu restraat geparkeerd. Oorlogstuig Uit een sloot aan Kempkensberg kwam nog gevaarlyk oorlogstuig boven, namelijk een verschoten 25 ponder. Op een landbouwperceel aan de Rouwkuilenweg kwam een nog op scherp staande brisantgranaat naar boven. Het oorlogstuig is in afwach ting van de EOD veilig gesteld. Diefstal uit kantoor Vrijdag heeft een onbevoegde kans gezien in het kantoor van een zaak aan de Henseniusstraat te ko men. Uit het kantoor werden een zakagenda en enkele eurocheques ontvreemd. Rotjes in brievenbus Vorige week maandag omstreeks 17.00 uur zagen bewoners van een woning aan het Fluitekruid dat jeugdige knapen in de brievenbus van hun buren - die niet thuis wa ren - enkele rotjes gooiden, die in de gang tot ontploffing kwamen. Ze waarschuwden de politie maar on danks een direkt gestarte zoekaktie lukte het niet de vandaaltjes aan te houden. Gelukkig ontstond er geen brand en bleef de schade beperkt. Wiel gestolen Ten nadele van een 29-jarige in woonster van Venray werd van een aanhangwagen die voor haar wo ning aan de Boterbloem stond het komplete reservewiel meegeno men. Wanneer de diefstal precies heeft plaats gevonden kon niet wor den vastgesteld, wel dat de schade voor haar ƒ300,- bedraagt. Inbraken in bedrijf In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in een werkwagen en vier werkketen die stonden op het terrein van het as- faltverwerkingsbedrijf aan de Wan- ssumseweg. Door forcering van de ramen was toegang verkregen en ontvreemd werden enkele elektri sche gereedschappen waaronder een klopboor en een betonschaqr.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 7