f99,- |furkse gemeenschap eleurgesteld in CDA Kunst, decoratie, interieur en antiek in het groen Samenstelling commissies bekend Dialezing over effekt natuurontwikkeling op vogels 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND PEEL EN MAAS fm- VAN OORSCHOT MODE Organisatie Pentagon-reünie aan de slag Nieuwe bodembedekker bij Keuten PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS EMOBO WEEKAANBIEDING Tuin- en interieurbeurs in Botanische Tuin Overloon PEEL EN MAAS 4 HEN MAAS Donderdag 19 mei 1994 - Pagina 5 uw weekblad EXPOSITIE De beurs is meer een mengeling van beurs en expositie. Behalve het groen van de Botanische Tuin, dat het aanzien zeker waard is, is in sa- Rosner pantalon in katoen/linnen jubileumprijs Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. EEN KWESTIE VAN STIJL Mogelijk woningbouw op St. Anna van Gogh-terrein. Afgelopen dinsdag ontvingen de 'Vrienden van de Pentagon', die op 28 mei a.s. de reünie organiseren, de sleutel van het pand in de Hof straat. Daarmee kon het echte werk, het opknappen van het pand aan de binnenkant, beginnen. De benedenverdieping is momenteel helemaal leeg en zal verder schoon gemaakt en opgeruimd moeten worden. De dansvloer zal ook een flinke beurt krijgen en zal worden gepolijst om haar glans weer terug te krijgen. Als inrichting is gekozen voor zg. 'staantafels', die verspreid in het Pentagon zullen worden op gesteld. Er worden verder drie ge huurde bars neergezet om alle reünisten van een drankje te voor zien. Ook aan de verlichting is gedacht. Bovendien zal er een noodaggregaat worden geplaatst zodat, als de stroom mocht uitvallen, de aanwe zigen niet in het donker komen te zitten. De reünie is georganiseerd door een vriendenclub die in de zestiger en zeventiger jaren ook al in de Pentagon kwam. Een van hen, Jo Wientjes, was toen discjockey in de ze vermaarde bar. Thans is hij be trokken bij de lokale Omroep Venray. De opbrengst van deze reünie zal dan ook ten goede ko men aan de LOV, die daarvoor nieu we technische apparatuur wil aanschaffen. Pompgemaal niet goed beveiligd De politie werd verzocht een on derzoek in te stellen omdat enkele kinderen aan spelen waren op de bouwplaats van gemeenschapshuis 't Stekske aan de Pinksterbloem in Landweert. Die bouwput is, gezien de diepte, nogal gevaarlijk. Boven dien is er ook nog een pompgemaal in werking, die het water moet weg pompen. De politie trof daar drie kinderen aan. Hen werd te verstaan gegeven dat dit een wel zeer gevaar lijke speelplaats is. Verder werd het bouwbedrijf de opdracht gegeven om de omheining dusdanig te ver beteren en te beveiligen dat spelen de kinderen niet meer op de bouwplaats kunnen komen. rialer,16 Turkse gemeenschap heeft een brief haar misgenoegen [esproken over het feit dat hun 'tio tegenwoordiger, Erdogan Ca- erdele j niet door het CDA is be- en >jnd in een van de raadscom- aies. De Turkse gemeenschap van mening dat dhr. Cadirci, anks de 176 stemmen die op zijn uitgebracht, op deze wij- kf onelegant aan de kant is ge- oven. mssi COMMISSIEWERK hr. Cadirci heeft de afgelopen alf jaar voor het CDA zitting ge in diverse raadscommissies. In euwb laatste periode was dat in de omissie Sociale Zaken. Tijdens laatste raadsverkiezingen stond Cadirci op een 16e plaats van verkiezingslijst. Hij kreeg op 2 art 176 stemmen, waarmee hij de CDA-ers op de tiende plaats stond voor wat betreft het aantal voorkeursstemmen. Desondanks heeft het CDA dhr. Cadirci niet voorgedragen voor een plaats in een raadscommissie. Voorzitter Theeuwen van het CDA was niet bereikbaar voor commen taar. Wel liet hij in het Dagblad voor Noord-Limburg weten dat een plek in de commissie geen automatisme is. 'Achterban is niet het enige crite rium. Geografische spreiding, de verhouding man/vrouw, de vakken nis en dat soort zaken spelen ook mee bij de samenstelling van een commissie', aldus Theeuwen in het Dagblad. Vreemd mag daarbij wel genoemd worden dat Theeuwen het begrip allochtonen niet in dit rijtje noemt. En dat terwyl in het verkie zingsprogramma van het CDA een volledige pagina is gewyd aan inte gratie van allochtonen. Dan zou het toch belangrijk kunnen zijn dat iemand uit deze groep in een com missie vertegenwoordigd is. VERTEGENWOORDIGER De Turkse gemeenschap schrijft in haar brief diep teleurgesteld te zijn dat hun vertegenwoordiger en vertrouwensman, met zoveel stem men, door het CDA zo onelegant op- zy is geschoven. De Turkse gemeenschap zal zich dan ook bera den of zij in de toekomst nog wel vertrouwen kunnen stellen in dit CDA. De party wordt dan ook ge vraagd terug te komen op haar besluit en deze gemeenschap weer inspraak te geven op commissie niveau. Die Turkse gemeenschap bestaat uit ongeveer 800 mensen, waarvan bijna 300 zijn genaturaliseerd tot Nederlander. 377 Turken waren op 2 maart opgeroepen voor de verkie zingen. Onlangs werd een nieuwe bodem bedekker gepresenteerd: Terra d'Or. Terra d'Or is een natuurpro- dukt van de cacaoplant en door zyn unieke samenstelling zowel ge schikt voor professionele toepas sing als voor particulier gebruik. Terra d'Or is 100% organisch en verbetert de struktuur van de bo vengrond van vrijwel alle grond soorten voor langere periodes. De voedingswaarde is vergelijk baar met natuurlijke stalmest. Een extra hoge dosering sporenelemen ten zorgt voor betere groei en bloei. Het ijzergehalte geeft natuurlijke groenkleuring aan planten en gaat mosvorming tegen. Verder bevat Terra d'Or Borax wat wortelrot voor komt. Bij een strooidikte van drie vier centimeter is de tuin nagenoeg het hele jaar onkruidvrij. Verder voorkomt Terra d'Or de verzuring van de grond. Verder heeft Terra d'Or ook enke le müieuvriendelijke aspekten: het bespaart afgraving van tuinturf- gröhd/~ÏTet voorkomt overmatige chemische onkruidbestrijding en het voorkomt grote kunstmestgif- ten. Omdat Terra" (POf de eigen schap heeft om vocht lang vast te houden, hoeft uw tuin minder besproeid te worden. Hoveniersbedrijf Keuten aan de Beekweg is dit weekeinde vertegen woordigd tijdens de beurs Impres sion in de Botanische Tuin te Overloon. Drie gewonden; drank in bestuurder Zondagmorgen omstreeks 10.30 uur raakte een personenauto, bestuurd door een 24-jarige man uit Venray op de Beekweg ter hoog te van Op de Beek van de weg en in een greppel. De bestuurder en twee inzittenden moesten voor behande ling naar het ziekenhuis worden vervoerd. De politie konstateerde drankgebruik bij de bestuurder en nadat hij de bekende proeven had ondergaan werd hem een ry verbod van zes uur opgelegd en kreeg hij een proces-verbaal inzake het rij den onder invloed. elke week nieuws Kerkdorpen sterk binnen CDA Nadat in april de nieuwe raad aantrad, starten in juni de nieuw samengestelde adviescommissies met hun werk. Het college heeft deze week de door de politieke partyen opgestelde verdeling be keken. Officieel moet de raad deze verordening goedkeuren. Dat ge beurt in de vergadering van 31 mei. Daags daarna vinden de eer ste commissievergaderingen plaats. Er komen dus geen tien, maar ze ven commissies. De partyen heb ben die suggestie vanuit het college overgenomen. De onderwerpen die besproken worden komen overeen met de portefeuilles van de wethou ders. Iedere wethouder krijgt twee commissies. Wethouder De Loo doet Maatschappelijke, Sociale en Culturele zaken en de commissie milieu. De samengevoegde commis sies Economische zaken en Finan ciën worden geleid door wethouder Truijen. Deze wethouder zit ook als vanouds de commissie Openbare Werken voor. Recreatie en jonge- renzaken zijn uit de commissies verdwenen. Sociaal cultureel werk wordt behandeld in dezelfde com missie als onderwijs en sport. Deze club wordt voorgezeten door wet houder Kersten. Het grondbedrijf is toegevoegd aan de commissie volks huisvesting en ruimtelijke orde ning Burgemeester Waals is traditioneel voorzitter van de com missie algemene zaken, waarin de fraktievoorzitters zitting hebben. De politieke partijen hebben af gesproken dat elke commissie twaalf leden krygt: vier van het CDA-leden, twee van PvdA-huize, twee van Van de Vorle en eentje van de WD. Samenwerking Venray en D'66 hebben in drie van de zes com missies twee leden en in de overige drie commissies één lid. Afgespro ken is verder dat in elke commissie minstens vijf raadsleden zitten, met uitzondering van maatschap pelijk, culturele en sociale zaken. In die commissie zitten slechts twee leden van de raad. KERKDORPEN De verkiezingsuitslag van 2 maart blykt ook uit het aantal nieu welingen in de commissies. Elke commissie bestaat voor ongeveer de helft uit nieuwe namen in de poli tiek. De commissie openbare wer ken is met zeven nieuwelingen op papier de meest onervaren club. Opvallend is verder het groot aan tal vertegenwoordigers ran de kerk dorpen onder de commissieleden van het CDA. Vyftien van de twintig CDA-commissieleden komt niet uit Venray-kom. Maar ook bij andere partijen zitten kerkdorpelingen, die de vertegenwoordiging vergro ten. Met name Oost rum is met zes commissieleden goed bediend. Ys- selsteyn levert in totaal vijf com missieleden. Gekeken naar het aantal raadsle den dat commissiewerk verricht valt op dat CDA en Van de Vorle in elke commissie met een raadslid vertegenwoordigd zijn. De PvdA heeft zes raadsleden en D'66 vaar-i digt naar vijf van de zeven commis-! sies een raadslid af. Het minste scoren de WD en Samenwerking Venray met vier raadsleden in ze ven commissies. Met name Samen werking deed dat vorige periode aanmerkelijk beter: toen zaten de twee raadsleden in vyf van de tien commissies. Tijdens de maandelykse bijeen komst van kring Venray van het Na tuurhistorisch Genootschap Lim burg op 26 mei, zal Gys Kurstjens een dialezing verzorgen over de ef- fekten van natuurontwikkeling op vogels. Dat economie en natuurontwik keling samen lean gaan blijkt in het Grensmaasprojekt. De grindwin- ning die de komende jaren langs de Maas in Limburg moet gaan plaats vinden, wordt zodanig vormgege ven dat er een prachtig nieuw natuurgebied ontstaat. Het grind wordt over een groot oppervlak, on diep afgegraven. De stroomgeul van de Maas wordt zo verbreed. De aan grenzende gronden worden even eens verlaagd maar komen alleen by noge waterstanden onder in vloed van de rivier. Door deze verbreding kan de na tuur zich in dit gebied verder ont wikkelen en bovendien zal de waterstand dalen. Overstromingen zullen hierdoor afnemen. Door dit rivierenlandschap zal er voor plant en dier een verbindings weg door heel Limburg ontstaan die diverse natuurgebieden aan elkaar koppelt. Gijs Kurstjens zal de mogelyk- hedne laten zien en vooral het ef fekt op vogels aan de hand van voorbeelden uit Koningssteen en de Ooypolder. Belangstellenden zijn van harte welkom bij deze lezing op donder dag 26 mei om 20.00 uur in de Kar- klingel te Oostrum (tegenover de Rabobank). 12 Juni is er een excursie van de Plantenwerkgroep naar Geiselberg. Vertrek om 09.00 uur bij restaurant De Schelaart in Wanssum. Be langstellenden zyn hierby welkom. elke week nieuws Wasmachine ging lekken Doordat de slang van de wasma chine van een flat aan de Passage los raakte, stroomde het water over de vloer van de keuken en vond een weg naar het daaronder gelegen be drijf. Doordat de politie werd ge waarschuwd kon de watertoevoer worden afgesloten. De schade zal onderling worden geregeld. Zwitserse 'Tegelknekels Ilntiek in Cikcn en £jrenen C°opie llnliek fjeloogd fjrenen Let- en Salontafels Stoelen Kasten 'Dressoirs en C ommodes Sluapkumers Bubykumers h Sunken en fauteuils Loyd Loom i'n Biet Messing Bimenverlichting Spiegels Woon- en Tuindecoraties Buitenverlichting Bielsen en Hekwerk Stationsweg 80 5ÖÜ7 IK Ooshnm-YWui/ tel. O478O-85050/8(101 Open: dl t/m do. 1330-17.30 uur vrij. 13.30-21.00 uur za 9.00-16.00 uur werkoverall OE AA 100% katoen £WiUU Pampers boy/girl 4mm mm 10-20 kg 40 st 1 /.JJ EMOBO - DE GOEDKOOPSTE WINKEL VAN NEDERLAND faillissements- en partijverkoop Schootsveld 6B, Vierlingsbeek, telefoon 04781-31307, fax 04781-32138 Openingstijden: do. 9.00-18.00 uur, vrij. 9.00-21.00 uur, za. 9.00-17.00 uur IEDERE WEEK NIEUWE AANBIEDINGEN De Stichting Impression houdt, onder het motto van 'Impression '94', van 21 tot en met 24 mei een grootse tuin- en interieurbeurs in de Botanische Tuin te Overloon. De Stichting wilde niet zomaar een beurs organiseren, in een grote hal, gevuld met kramen. Daarom koos men voor een perfekte vermenging van de natuur. In een schitterende lente-achtige entourage presente ren bedrijven zich op het gebied van tuinen, interieurs, kunst en an tiquiteiten. menwerking met kunstgalerie Toro een expositie gehouden. Zes kunstenaars zullen tydens deze da gen hun werken exposoren. Het zyn Pieter Kortekaas (brons), Henk Oddens (hardsteen, graniet en mar mer), Sias Fïanoembi (brons), Jo Snijders (Marmermortel), Kathinka Roovers (keramiek) en Wim Köm- koff (brons) PIRAMIDE De bedryven die zich presente ren, komen uit alle geledingen van de binnen- en buitenlandse tuin en interieursektor. Zij presenteren zich in zeshoekige piramidetenten en open priëlen/baldakijnen. On der deze bedrijven bevinden zich ook enkele Venrayse bedryven: An- geline woondecoraties, Thomassen interieurs, Keuten hoveniersbe drijf, September bloemsierkunst en boekhandel Van den Munckhof. Ook het interieur standbouwbe drijf Interstyling is bij Impression '94 betrokken. ONTSPANNING Behalve alles op het gebied van tuinen, kunst, antiek en interieur, is er ook de nodige ontspanning. Op het centrale grasveld van de Bo tanische Tuin is een restaurant waar men zich tegoed kan doen aan verschillende delicatessen. Voor de fijnproevers is er een biertent met verschillende soorten bier. In de Heidetuin is het winterverblijf van de bijen omgetoverd tot een thee huis in Engelse stijl, waar men ech ter ook voor koffie met Limburgse vlaai terecht kan. Ook is er voor kinderopvang ge zorgd. De dierenweide is hiervoor ingericht. Onder toezicht van erva ren mensen kunnen de kinderen hier vrijuit spelen. BOTANISCHE TUIN De Botanische Tuin in Overloon vormt het fraaie decor voor deze beurs. De tuin, ongeveer 5 ha. groot, is op zich al een bezoek waard. Men vindt daar een grote variteit aan boemen, planten, een kruidentuin, een vijver met rotstuin en waterval, heide- en drachtplanten etc. In dit jaargetijde zijn de Rhododendrons en Azalea's op zijn mooist. De beurs is dagelijlts geopend van 11.00 tot 18.00 uur, op maandag en dinsdag tot 21.00 uur. De entree be draagt ƒ15,- voor volwassenen, ƒ7,50 voor kinderen tot 12 jaar en ƒ12,- voor 65 ers. 'n abonnement waard je week woensdag was voor bodes van het Venrays ge intehuis een bijzondere dag. ir het laatst gingen zij deze q rond met de kannen koffie thee. Vanaf maandag jl. rd deze taak overgenomen een cateringbedrijf, die [NB or de bevoorrading van diver- coffeecomers zal zorgen. De des wilden deze gedenkwaar- je dag echter niet zonder slag stoot voorbij laten gaan. is bode's laatste leut, O)- mij was dit de laatste leut, ig lieve (dame) heer, et koffie ziet U mij niet meer. deze ludielte tekst op de atste kan', lieten zij hun colle- spum 's u,eten, dat zij voortaan de laten voor wat ze is.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 5