spetters 50% Zesjarige reorganisatie moet leiden tot klantgerichte dienstverlening fVerontruste ouders nodigen politiek uit voor gesprek berden Marktkoopman pleit voor extra politie tijdens markt korting WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING 'Het moet kloppen tussen de oren van de medewerkers' Daders snel gepakt AUTOBEDRIJF REPKES BOXMEER VOLVO Even parkeerbon halen... PINKSTEREN 1994 Bedankt voor het lenen... ini v.d. Leur iNDERDAG 19 MEI 1994 Nr. 20 HONDERD VIJFTIENDE JAARGANG PEEL EN MAAS GAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY lat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 Advertentieprijs: 36 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar f15,00 Abonnementsprijs buiten de regio f22,00 uitsluitend bij vooruitbetaling lag Groot in jonge mode Venray De gemeente Venray is klaar voor de grote sprong voorwaarts. Ruim zes jaar geleden werd gestart met de reorganisatie van het ambtelijk apparaat Een van de doelstellingen toen was een klantgerichtere dienstverlening. Een groep verontruste ouders, die lun kinderen op de openbare ba- ichool De Landweert hebben, luden vrijdagmiddag een bijeen- imst over de toekomst van deze ihool. Gezien de explosieve groei de wijk, ziet het er naar uit dat je openbare basisschool te klein irdt. Het is niet uitgesloten dat iepen in andere scholen onder- iracht moeten worden. Voor deze jeenkomst is ook de Venrayse po- Itiek uitgenodigd. GROEI In de raadsvergadering van april, Rerd voor het eerst de ongerust heid naar voren gebracht. De ge meenteraad gaf toen haar goedkeu- ing over de uitbreiding van de lasisschool met een lokaal. Daar- zit de school ruimtelijk gezien san haar top. De verontruste ouders wyzen de jemeente erop dat de explosieve [roei van de wijk tot gevolg heeft ook het aantal kinderen toe neemt. Volgens de ouders zal dit lei den tot een dislokatie van de groepen 7 en 8, naar alle waar- ehynlijkheid naar De Foekepot in irukske. Zij willen dit zien te voorkomen. REDENEN In de uitnodiging aan het college Een 56-jarige vrouw uit Ys- selsteyn ging vrijdag tussen 11.10 en 12.50 uur bij twee van haar werknemers in Ysselsteyn op ziekenbezoek. Omdat de be zoekjes maar korte tyd duur den, had zij haar auto niet afgesloten. Die onzorgvuldig heid kwam haar duur te staan, want bij terugkeer ontdekte zy dat haar portemonnee verdwe nen was. Daarin zaten enkele bankpasjes, creditkaarten en een geldbedrag van ƒ60,-. Na die ontdekking liet zy haar kaarten blokkeren. Dat dit sukses kan hebben bleek al snel want vrijdagavond was het een allerte bankbedien de van een bank in Beek die ontdekte dat een van die credit cards geblokkeerd was. Hy schakelde de politie in en die kon de daders van de diefstal in Ysselsteyn aanhouden. Dat ble ken een 27-jarige inwoner van Heerlen en een 25-jarige inwo ner van Maastricht te zyn. Een gedeelte van de buit kon worden achterhaald. van b. en w., de Venrayse politieke partijen en de individuele raadsle den, geven de ouders een zestal re denen aan, waarom zij dat willen voorkomen. Allereerst is daar de verkeersveiligheid. De kinderen zullen dan twee ontsluitingswegen van Venray moeten oversteken. Door de dislokatie zal verder de kwaliteit van de school teruglopen terwijl ook het 'specifieke' (openba re) van de school verloren zal gaan. Ook wijzen ze erop dat groepen op een andere lokatie geen gebruik kunnen maken van de faciliteiten van de school. De ouders zijn ver der van mening dat de dislokatie emotionele en sociale problemen bij de kinderen kan veroorzaken. Tenslotte wijzen de ouders erop dat zij bewust voor deze school hebben gekozen. 'Men is niet in Landweert komen wonen om in een andere wijk naar school te moeten gaan', aldus de ouders in hun brief. GEDACHTEN De politici en bestuurders wor den uitgenodigd om op vrijdagmid dag 13.00 uur in de school met de ouders van gedachten te wisselen over de situatie. 'Wij vragen u, als vertegenwoordiger van de burgers van Venray, zich dringend voor de ze zaak te willen inzetten'. Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray Uw Volvo dealer voor Boxmeer e.o. Via A73 15 min. van Venray Repkes staat voor: alle Volvo modellen nieuw 100% betrouwbare occasions optimale service schade herstel LPG inbouw leasing Op 300 meter vanaf station Valendries 14 Boxmeer 08855-76565 'Er is veel werk verzet door het personeel. Over het geheel geno men ben ik best tevreden maar het is zeker nog niet af laat ge- meentesekretaris Ad de Bever we ten. Volgens hem is het ambtelyk apparaat wel zo ver dat het de toetsing door de burger kan on dergaan. REORGANISATIE De eerste twee jaar is men binnen de gemeente bezig geweest om de struktuur van het apparaat te wijzi gen. De oude struktuur stamde uit de begin zestiger jaren en was sindsdien ongewyzigd. 'Een ingrij pende verandering waarmee 60% van de medewerkers direkt mee te maken kreeg. Men kwam op een an dere afdeling, kreeg een andere chef of kreeg ander werk. Ook het aantal lagen in de bedrijfsstrulctuur werd teruggebracht van acht naar zes'. Nadat deze nieuwe struktuur was weggezet, werden de mensen in de gelegenheid gesteld om in deze nieuwe struktuur te leren werken. De Bever spreekt van een mentale ombuiging. 'Het belangrijkste is dat het moet kloppen tussen de oren van de medewerkers. Ze moeten zich realiseren dat ze werken voor de burgers en niet voor henzelf. Dat lukt ook alleen als ze de bereidheid hebben om zich in die geest te ver plaatsen'. Dit laatste bracht toch wel een grote verschuiving binnen het ap paraat te weeg. In driejaar tyd wis selde ongeveer 50% van het perso neel van baan. Mensen stapten uit, kregen ander werk of maakten ge bruik van de vervroegde uittre- dings mogelijkheid. ARTIKEL 12 De laatste fase was gereserveerd voor het aanpassen van de instru menten, om zo te komen tot een ef ficiënter en klantgerichter ambtelijk apparaat. Daarbij kwam bovendien dat de gemeente inmid dels geconfronteerd werd met de artikel 12 status. De rapportage door de inspekteur van binnen landse zaken, vergde ook de nodige Vorige week dinsdag om streeks 13.40 uur stopte op 't Liene een personenauto en de bestuurster stapte uit om haar parkeerbon te halen bij de auto maat. Door tot nu toe onver klaarbare oorzaak ging de auto aan het 'rollen' en botste tegen de geparkeerde personenauto van een 59-jarige Venraynaar. De bestuurster zag wat gebeur de... dacht aan geen parkeerbon meer, stapte in de auto en reed weg, zonder dat haar identiteit kon worden vastgesteld. Maar ze had pech, want een getuige had alles gezien en gaf ook het door hem opgenomen kente ken van de auto aan de politie door. Dat kenteken stond op naam van een bedryf in het Brabantse Langenboom. De po litie aldaar zal de bestuurster horen en haar proces-verbaal aanzeggen. Een baliemedewerkster aan het CIP, verwijst een burger naar een van de vakbalies. energie van het personeel, waar door de reorganisatie een tot ander half jaar vertraagd werd. Maar volgens De Bever heeft artikel 12 ook haar positieve kanten. Omdat er nu meer financiële middelen vrij kwamen, kon er in de laatste fa se meer gerealiseerd worden. Meer dan wanneer de gemeente de arti kel 12 status niet had aangevraagd. ACHTERSTAND Met het afronden van de reorga nisatie heeft de gemeente Venray een achterstand, die in de 80-er ja ren door alle bezuinigingen was ontstaan, grotendeels weer ingelo pen. De Bever schat dat Venray nu bij ongeveer 80 gemeentes hoort, die een cultuuromslag hebben on dergaan om tot een klantgerichtere dienstverlening te komen. Volgens De Bever loopt de gemeente op som mige punten zelfs vooruit en is ze klaar voor toekomstige ontwikke lingen. DIENSTVERLENING Voor de burger komen de veran deringen er in grote lijnen op neer dat hij of zij sneller geholpen zal gaan worden. Kon de burger in het verleden een 'keuze maken' uit 16 verschillende balies, nu is dit aan tal tot vijf teruggebracht. Dat zijn het Centraal Informatie Punt en de vakbalies Sociale Zaken, Burgerza ken, Gemeentewerken en Finan ciën. De burger kan in eerste instantie terecht bij het Centraal Informatie Punt (CIP). Daar kunnen de mede werkers de bui'ger al op een groot aantal punten helpen. Daarbij wordt gebruik gemaakt van het computernetwerk. Komt een bur ger informeren hoe het met by- voorbeeld zijn bouwvergunning is, dan kan de baliemedewerker al aangeven in welk stadium die ver gunning zich bevindt en by welke ambtenaar de burger moet zijn. Wil de burger een afspraak met die ambtenaar, dan kan dat geregeld worden. Het is overigens niet zo dat de burger direkt by de ambtenaar binnen kan lopen. Een afspraak heeft als voordeel dat burger en M E U B E I. E N VENRAY, GROTE MARKT 12 VENlO-BUfllCK.- HEÏJttEN. - AOERUONO Ook de komende feestdagen bent u van harte welkom! In een gezellige sfeer bieden wij voor elk wat wils: m muziek ip le Pinksterdag 's avonds ecng«e%<Kmrm" een spetterend dessentalfa vanaf 59,50 p-P- Met medewerking de Hop Swing Band hotel asteria venray Maasheseweg 80a, Venray op le en 2e Pinksterdag voor f32,50,- p.p. (kinderen t/m 12 jnJl.-pet lOcra lichaamslengte) Speciaal 3-£ANGEfl KEUZE-MEN! I (keuze uit 4 gerechten per gang) voor ƒ35,- p.p. en een a la carte kaart in ons restaurant, dat op beide Pinksterdagen geopend is. Voor onze jonge gasten hcerlnke kindermenu's, boeiende tekenfilms en een leuk presentje. Op beide Pinksterdagen is tijdig reserveren aan te bevelen. Bel voor onze gratis Pinksterfolder 04780-11466 ambtenaar zich beiden op het ge sprek kunnen voorbereiden. Kan een burger niet direkt bij het CIP geholpen worden, dan wordt hy of zij doorverwezen naar een van de vakbalies. Het is wel de be doeling dat uiteindelijk de meeste zaken aan het CIP worden afge handeld. Om de klant verder tegemoet te komen heeft de gemeente de ope ningstijden van vakbalies en CIP verruimd. De burger kan nu dage lijks aan het CIP terecht van 8.30 tot 17.30 uur (telefonisch is de ge meente bereikbaar van 8.00 tot 18.00 uur). De vakbalies zijn op maandag op dezelfde tijden ge opend. Op de andere werkdagen van 8.30 tot 13.00 uur. KLACHTEN Klachten van burgers worden in de computer geregistreerd. Daarbij wordt meteen aangegeven wanneer de klacht afgehandeld dient te zijn. Een korte demonstratie leerde ech ter dat dat nog niet vlekkeloos ver loopt. Een klacht bleek de afgesproken termijn al ruim over schreden te zijn. De Bever ontkent dan ook niet dat de gemeente er nog niet is. 'Daar wil ik ook niet om heen draaien. Het geloof en de be reidheid is er. Er is veel verzet en bereikt maar we zijn er nog niet'. ich zyn er volgens hem al op veel onderdelen resultaten zichtbaar. METING De gemeente Venray hecht daar om veel waarde aan kwaliteitsme ting. Vanaf september zullen burgers, die gebruik maken van de diensten van de gemeente, ge vraagd worden hoe men over de af handeling denkt. 'We gaan de kwaliteit van de dienstverlening meten. We krijgen daardoor inzicht in de mening van de burger, de ver wachting van de burger en de knel punten die er zijn', aldus de gemeentesecretaris. Hoe deze me ting exact tot stand komt moet nog worden vastgesteld. 'Feit is dat we ons openstellen voor kritiek'. Ver der zullen er vervolgmetingen ko men om de effekten van tussen tijdse maatregelen weer te kunnen meten. Tbch zal deze meting niet het eni ge instrument zijn wat de gemeente zal hanteren. 'Als wy iemand een kapvergunning weigeren op grond van de regelgeving, en die aanvraag is verder korrekt afgehandeld, dan heeft de burger daar natuurlijk ba len van. Hy zal dan geen objektief oordeel over de afhandeling geven'. Daarom zal ook de wil van de poli tiek belangrijk zijn voor de klant vriendelijkheid van de gemeente Venray. Textielhandelaar Toon Jaspers, wekelijks op de Venrayse week markt met een kraam, pleit er voor dat maandagmiddag een extra politieagent wordt ingezet om de fietsers van de weekmarkt te weren. Volgens Jaspers zorgen fietsers tijdens de weekmarkt met name in de Schoolstraat en op het Henseniusplein voor gevaarlijke situaties. Tydens de weekmarkt zijn deze straten afgesloten voor alle verkeer, maar er staan geen marktkramen. Voetgangers mo gen gebruik maken van de fiets paden, maar ze worden ook ge bruikt door fietsers. De Brabantse textielhandelaar zegt de problematiek ook al in een brief aan het college aan de orde te hebben gesteld en heeft er met bur gemeester Waals over gesproken. Raadslid J. v.d. Vorle van de gelijk namige fraktie kent de problemen en heeft ze eveneens onder de aan dacht van de burgemeester ge bracht. Waals heeft volgens Jaspers begrip voor de problemen van de marktkooplieden Burgemeester Waals heeft op zyn Zondagavond deed een 22- jarige inwoonster bij de politie telefonisch aangifte van dielstal van haar bromfiets. Zaterdag avond werd by een uitgaans centrum in Leunen haar zwarte bromfiets, een Puch Maxi gesto len. Zij vroeg bij de aangifte te vens of haar bromfiets mis schien gevonden was. Omdat achter het politiebu reau twee Puch Maxi's stonden, verzocht de politie de dame om zelf te komen kijken of die van haar er by was. De dame vervoegde zich bij het bureau en vertelde dat het niet meer nodig was om te gaan kijken naar die brommers, om dat zij in de fietsenstalling vóór het politiebureau, haar brom fiets al had aangetroffen. Aan haar bromfiets hing een kaartje met de tekst 'Bedankt voor het lenen'. Haar bezoek aan het po litiebureau was dus niet voor niets geweest. beurt de klacht van de marktkoop man doorgespeeld naar de politie, maar verwacht niet dat er op het politiebureau hoge prioriteit aan de fietsers op de markt wordt gegeven. Dat wordt bevestigd door woord voerder Hermans van de politie, waar het probleem overigens al lang bekend is. 'Gezien de persone le bezetting is dat inderdaad zo. Op dit moment wordt er tijdens de markt helemaal niet gesurveil leerd. Als we veel klachten krijgen zullen we incidenteel ingrijpen', al dus de politiewoordvoerder. 24 Gloednieuwe gestolen fietsen achterhaald De afgelopen week heeft de poli tie van de basiseenheid Venray op drie verschillende adressen in Ven ray, 24 gloednieuwe fietsen in beslag genomen, die een waarde hebben van 1.000 tot 1.500 gulden per stuk. De fietsen waren gestolen in Apel doorn, Amersfoort, Eersel en Ber- geyek. In overleg met de officier van justitie zijn wel personen verhoord, maar er zyn geen arrestaties ver richt. Het verdere onderzoek is overgedragen aan de regiopolitie van Apeldoorn. De politie kwam de fietsen in Ven ray op het spoor naar aanleiding van goedkope aanbiedingen van fietsen. op uw 2e afdruk Alleen bij ontwikkelen en afdrukken van uw hele kleurenfilm 1 UUR FOTO SERVICE Rfoto I video Paterostraat 10, Venray, Tel. 04780-84485 V

Peel en Maas | 1994 | | pagina 1