Venray in schetsen Jeugdige ontwerpers in de prijzen Nieuwe wijze van presenteren voor It's Porkhof verbouwt slachterij Uit de raadsvergadering van de gemeente Meerlo-ffanssum De tweede Bont Koe Popquiz Expositie in Eetcafee Astmafonds zoekt kollektanten Gigantjes in café 't Podium Fuchsiashow Wordt het je ook wel eens teveel? 20 Jubileum ci ci tl b i cd i nj~f f289,- VAN OORSCHOT MODE Sporthal p» peel en maas Woensdag 11 mei 1994 - Pagina 3 ^Expositie werk van Giel Kusters in Freulekeshuus )nd Vrijdag 13 mei wordt in mu seum Freulekeshuus de expositie 'Grasduinen in de schetsen van Giel Kusters' geopend. Van zater dag 14 mei tot en met zondag 28 augustus toont het Venrayse mu seum een bloemlezing uit het werk van de in 1979 overleden Venrayse amateurkunstenaar. Giel Kusters was wat men noemt een rasechte Venraynaar. Z'n groot ouders waren linnenwevers uit Vel- tum en misschien ligt daar de oorsprong van z'n Giels voorliefde voor dit oud stukje Venray. Giel werd geboren in de Bontekoestraat, waar vader Jan - bijgenaamd Jan Has - een kapperszaak begon. Later verhuisde de familie Kusters naar de Schoolstraat, naar het pand naast, de familie Schols. Giel Kusters tekende, schetste en aquarelleerde vooral na z'n pensio nering in 1964 het Venray dat hij kende en liefhad. Vastleggen van het dierbare was een nooit voltooi de jongensdroom, die hij pas na >n werkzaam leven kon realise ren. In de jaren na z'n 65e kon men Giel Kusters dan ook menigmaal er in Venray of op de dorpen te genkomen, steevast gewapend met z'n schetsboek. De jaren daarvoor had Giel geen tijd gehad voor z'n hobby. Na de tweede wereldoorlog iad Kusters in Venray een eigen boekbinderijtje, eerst in de Pa terstraat, later in het Witte Huis aan de Paterslaan. Sinds 1955 woonde en werkte Giel Kusters in een pand aan de Prinses Beatrixstraat, tot hij met pensioen ging. De boekbinderij werd overgedaan aan St. Servatius, waar boekbinden deel ging uitma ken van de arbeidstherapie. De boekbinderij van de NLW-bedryven is nog een uitvloeisel van Kusters' aktiviteiten. Het boekbindersvak had hij geleerd tijdens z'n oplei ding tot ziekenbroeder bij de Broe ders van Liefde. In 1968 resulteerde Giels teken werk in de uitgave van een eerste schetsboek, by gelegenheid van het afscheid van burgemeester Custers. Uit de vele boeken vol tekeningen die hij na z'n dood naliet aan het museum selecteerde Yvonne Her mans er aan aantal voor de exposi tie. Hoewel Giel Kusters ook olieverfschilderijen maakte en por tretten schilderde, ging z'n grote liefde uit naar het landschap, al dan niet door de mens ontgonnen. Dat legde hij bij voorkeur vast met pen, potlood en aquarelverf. De werken van Giel Kusters zijn daarom van groot belang voor de kennis van de historie van Venray en omgeving, maar ze geven bóvendien de sfeer weer van het Venray van niet eens zo heel lang geleden. Vijf moeders uit de regio wer den afgelopen zondag door hun kinderen met een bijzonder moederdag-cadeau verrast In ho tel Asteria kregen zij een exclusief tad opgespeld of omgehan- De sieraden zijn gemaakt door de goudsmid van juwelier Verlinden in Venray, naar ontwerp van de kinderen. Op moederdag was de prijsuitrei king van de wedstrijd 'Kinderen ontwerpen sieraden voor moeder', die de Venrayse juwelier had be dacht. Aan de prijsvraag mochten kinderen individueel of in klasver- band meedoen. In totaal deden acht van de veertig aangeschreven basis scholen mee. Scholen en individue le kinderen zonden byna 50 ontwerpen in. De vijf mooiste daar van werden uitgevoerd. De eerste prys werd gewonnen door Marli Gommans uit Merselo. Haar moe der kreeg een gouden broche met diamant, ontworpen door haar dochter, die op basisschool St. Jan De vijf jeugdige ontwerpers met hun moeders exposeren voor hotel Asteria. Op de foto Levens leerkracht Johannes Berhitu van de Hommel en de heer Verlinden (r). de Doper zit. Mevrouw Keyzer uit Horst kreeg een gouden broche van dochter Loes en Bas Custers ont wierp voor z'n moeder met wask nijpers en bierviltjes een paar oorhangers. De goudsmid- werkte het ontwerp in zilver uit. Het collier van fimo-klei dat Marjolein Weerts uit Venray voor haar moeder maak te, was goed voor een juewliersche- que van 100 gulden. Fons Jacobs uit Geysteren won met z'n monument je uit ijzerdraad en alufolie een waardebon van 50 gulden voor moeder. Voor basisschool de Hom mel was er een extra cadeau omdat van deze school de meeste leerlin gen hadden meegedaan. De Venray se school kreeg handvaardigheids materialen ter waarde van 200 gulden. Vanaf 9 mei is in eetcafee Yellow Bean aan Hoenderstraat 12 in Ven ray keramisch werk te bezichtigen van Kristel Verstralen. Kristel volg de keramiek aan de Vrije Akademie te Venray en is autodidact. Haar werk kenmerkt zich door gestalte te geven aan iedeeën die zy opdoet in het dageliijks leven, en is sterk figuratief. Voorts zyn nog steeds vier naaktstudies van vrouwen te be zichtigen van Nathalie Boel. Het eetcafee Yellow Bean is ge opend van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 19.00 uur. Men kan hier tevens tegen een zeer lage prijs van een komplete maaltijd ge nieten. Het eetcafee ligt in het centrum van Venray tegenover de Torro, links langs OJC Dingus. Snorfiets gestolen Een 68-jarige Venraynaar stalde zyn snorfiets, van het merk Bata- vus, in de stalling achter een waren huis in de Schoolstraat, omstreeks 14.30 uur woensdagmiddag. Toen hij na een kwartier terugkeerde bleek zijn goed afgesloten snorfiets verdwenen te zijn. De bejaarde zit met een behoorlijke strop. Voor hun jaarlijkse kollekte zoekt het Astma Fonds weer kollektan ten. De kollekte vindt plaats in de week van 15-21 mei. De opbrengst van de kollekte wordt gebruikt voor onderzoek naar de oorzaken van astma, bronchitis en longemfy seem. Daarnaast wordt het geld besteed aan direkte patiëntenzorg, scholing en voorlichting. Kollektanten kunnen zich aan melden by mevr. N. van Gerven-de Vreede, Pr. Marykestraat 17, 5802 BV Venray, tel. 84201. Vrydagavond geven de Gigant jes een concert in de feesttent bij café 't Podium. Het concert vindt plaats in het kader van de Bier feesten. Die beginnen vandaag en duren tot en met zondag 15 mei. De Bierfeesten spelen zich deels in het café zelf en deels in de feest tent ervoor af. Elke dag zyn er op tredens van bands en stromen er tien verschillende biersoorten uit de tapkranen. Zondag worden de Bierfeesten afgesloten met een kin dertheatervoorstelling en een kara- okeshow. De start vindt plaats vanavond met een optreden van Paddy's Hea vy Circus. Hemelvaartsdag staat een optreden van de bluesformatie The Red Rooster Club op het program ma, vrijdag zoals gemeld de Gigant jes en zaterdag een concert van de in Venray overbekende Clemens van de Ven met z'n band. Alle optre dens beginnen 's avonds om 21.30 uur; de karaokeshow zondag om 15.00 uur. Op 13 en 14 mei houdt Bloemsier- kunst Semperflorens aan de Sta tionsweg haar jaarlijkse fuchsia show met 400 soorten fuchsia's. Het houden van fuchsia's is voor veel mensen een vorm van vrije tijdsbesteding geworden. Daarom willen wij u langs deze weg enkele korte maar duidelijke tips geven om te bereiken dat u aan uw hobby nog meer plezier gaat beleven. De fuchsia's worden ingedeeld in verschillende groepen t.w.: 1. Botanische soorten (ook wel spe cies genoemd). Dit zyn de oor spronkelijke soorten. 2. Cultivars of gehybriseerde. Dit is wel de grootste groep; elk jaar ko men er tientallen by. Deze soor ten ontstaan door kruising. 3. Bontbladige cultivars. Deze plan ten hebben bonte bladeren en groeien vaak minder snel. 4. Winterharde cultivars. Dit zijn soorten welke 's winters buiten in de volle grond kunnen bly ven staan; er zyn enkele botanische en gewone cultivars die tegen ons winterklimaat bestand zijn. Op de show ontvangt u verder uit leg over: - Stekken: welke stekperiode van het jaar, groeistof, stekmedium. - Oppotten: potmaat, grondsoort. - Voeding: bijmesten - met snelle en langzame werking. - Snoeien: struik, hanger, pyrami- de, kroonboompje. - Standplaats: zon, schaduw, half schaduw. - Overwinteren: inkuilen of bewa ren op vorstvrye plaats. 'Als ik 's morgens wakker word en bedenk wat ik allemaal moet doen, dan word ik al n. 'Het is net alsof iedereen mijn omgeving iets heeft, problemen of zietóes of zo. Je valt van het een in het ander'. 'En als je zo een avond naar de tv gekeken hebt, dan denk je wel eens: wat gebeurt er toch allemaal in de wereld'. 'En dan kom je thuis van je werk en dan moet er daar nog van alles gebeuren'. 'Ik zou zo graag eens wat tijd echt voor mezelf hebben...' Er gebeurt zoveel om je heen. Je hoort zoveel over wat er in de we reld gebeurt. Je ziet zoveel om je heen gebeuren. Er wordt zoveel van je verwacht. Je moet dit nog regelen en dat nog doen. Er is nauwelijks tijd om bij te tanken, om zaken even op een rijtje te zetten. Soms heb je het nodig om even tot rust te komen. Om even te zijn wie je bent, zonder dat er eisen aan je gesteld worden en zonder dat je dingen moet. Om even pas op de plaats te maken. Wordt het je ook wel eens te veel? Misschien dat een anoniem telefo nisch gesprek met een vrijwilliger van de Telefonische Hulpdienst je kan helpen om stoom af te blazen en een rustpunt te vinden. Je kunt ons dag en nacht berei ken via het telefoonnummer 077- 548888. Bel gerust, we hebben alle tijd voor je. jaar mode in Venray Ruitblazer met veel kombinatie mogelijkheden in een linnen optiek. nu voor Grotestraat 73. Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. EEN KWESTIE VAN STIJL Na verbouwing weer onder eigen naam op de markt De Houbensteyn Groep in Ys- selsteyn gaat haar varkensslachte rij en versvleesbedrijf Porkhof verbouwen. Na de verbouwing breidt Porkhof haar aktiviteiten uit in de richting van detailhan del en consument. Met de verbou wing is een investering van een kleine miljoen gulden gemoeid. De bedoeling van de operatie is dat de naam Porkhof terugkeert als zelfstandig vleesmerk. Dat was bij het opstarten van de slachterij al de bedoeling, maar vier jaar geleden werd deze ontwikkeling onderbro ken doordat Pofkhof ging samen werken met de Encebe in Boxtel. Na de verbouwing wordt de samenwer king met Encebe afgebouwd en werkt Porkhof verder aan het eigen, dat onder het motto 'vlees van de boerenhof wordt verkocht. Om zelf te kunnen slachten voor detailhandel en consument is een aanpassing van de slachterij nodig. Porkhof wil bovendien een grotere variatie in vleesprodukten kunnen leveren. Ook dat vergt investerin gen, vooral in machines. Bij wie en op welke manier Porkhof-vlees verkocht gaat worden is nog niet bekend. Momenteel laat de Houbensteyn Groep een markt onderzoek doen naar de mogelijk heden. Over ongeveer een maand zijn de uitslagen van dat onderzoek bekend. Het personeel van Porkhof gaat tijdens de werkzaamheden werken in de slachterij van Encebe in Hel mond. De 35 personeelsleden ke ren na de verbouwing, die medio juli moet zijn voltooid, voor het grootste deel terug naar Ysselsteyn. Volgens de direkteur J. Houben van Houbensteyn is het ook mogelijk dat er werknemers bij Encebe blij ven werken. Uitbreiding van de werkgelegenheid bij Porkenhof slidt Houden vooralsnog uit. De raad van de gemesente Meerlo- Wanssum had in de maandag ge houden raadsvergadering maar weinig tijd nodig voor de behande ling van de agenda. Eigenlijk had de raad voor de behandeling van de ingekomen stukken nog de meeste woorden nodig. By de eerstvolgende wijziging van de Algemene Politieverorde ning zal rekening worden gehou den met de brief van de Provincie Limburg inzake de plaatselijke strafverordening, zo kreeg Henk Janssen van de voorzitter te horen. De heer De Groot wenste de aan tekening te hebben dat in de brief van de gemeente Soest geen adhe sie zou worden betuigd. De voorzit ter stelde dat omdat de commissie algemene zaken en het college ook deze brief als voor kennisgeving zou worden aangenomen zoals het ook met andere verzoeken gebeurd. Mevr. Hamstra wilde dat het ver zoek van de Koninklijke Bond tot het Redden van Drenkelingen reeds nu financieel zou worden ge honoreerd. De raad zal straks nog een voorstel in deze krijgen, want de inzet van die vereniging met de watersnood heeft aangetoond dat een subsidie gerechtvaardigd is. Henk Janssen werd op zyn wen ken bediend toen hij vroeg omtrent de stand van zaken betreffende de rondvaartboot, want binnenkort zal een nota van b. en w. aan de raad worden toegezonden. OVERDRACHT AANDELEN CAI De heer De Groot van de PK- fraktie gaf het college een schou derklopje voor de manier waarop het had onderhandeld omtrent de overdracht van de aandelen van de Stichting CAI Limburg aan de ME GA Limburg. Een bedrag van ƒ200.000,- uit te laten betalen. Over de bestemming van dit bedrag zal het college straks een voorstel aan de raad doen en voor onrendabele uitbreidingen blijft een bedrag be schikbaar van ƒ95.000,-. Over de wijze waarop straks uitbreidingen van de netten plaatsvindt is nog geen duidelykheid. De verdere besluiten werden door de iaad in handen gelegd van het college. De raad had er geen moeite mee dat de gemeente Gennep aanslui ting krygt by het Gewest Noord- Limburg. Bij de vaststelling van het meerja renprogramma vroeg raadslid Henk Janssen duidelykheid om trent wat nu eigenlijk de subsidie zal zyn voor herstel van RK kerk in Blitterswijck. Volgens hem was er onduidelijkheid over de uitgebrach te offertes, waarvan de laatste op 31 december 1993 verlopen was. De voorzitter deelde desgevraagd mee dat uitvoering daarvan in handen is van het kerkbestuur. Bij die vast stelling was rekening gehouden dat voor de St. Willibrorduskapel in Geysteren in het jaar 1997 een bud get gereserveerd is van ƒ31.038,-, maar dat nu reeds vast staat dat dit bedrag met 17.477,- zal moeten wor den verhoogd. De St. Annakapel in Blitterswijck moet worden gerenoveerd. De kosten daarvan zijn begroot op ƒ65.282,-. Aan boerdery Lutjeshof in Meerlo vergt vernieuwing van ramen en deuren een investering van ƒ49.080,-. In totaal heeft men bin nen de gemeente Meerlo aan restauratie van monumentale pan den geschatte kosten ten bedrage van ƒ194.151,- maar besteding daar van zal nog tot het jaar 2000 duren. De raad had geen bewaren dat een bestemmingsplan zal worden voorbereid voor het gehele buiten gebied, niet vallende onder de gel dende bestemmingsgebieden voor de diverse woonkernen en het haven- en industriegebied van Wanssum. Vermelden wij verder nog dat het ïaadslid mevr. Minken, wethouder L. Beterams en sekretaris De Ruy- ter afwezig waren. Gewonden bij aanrijdingen Vrijdagmiddag omstreeks 16.15 uur was mogelyk een te hoge snel heid van een personenauto oorzaak dat een 21-jarige bestuurder de bocht in de Horsterweg ter hoogte van het Schoor niet goed kon ne men. De bestuurder trachtte de auto weer onder kontrole te krij gen, maar voordat dit lukte was de auto al frontaal tegen de tegemoet komende personenauto, bestuurd door een 41-jarige inwoner van Horst gebotst. Het leek aanvanke lijk met de verwondingen wel mee te vallen, maar tijdens het onder zoek door de politie voelde de Horster bestuurder pijn in zyn borst, waarna hij alsnog voor on derzoek naar het ziekenhuis werd vervoerd. Vrijwel op hetzelfde tijdstip wilde een 41-jarige bestuurder van een personenauto uit Vierlingsbeek op de Wanssumseweg linksaf richting de Zömp rijden. Hy gaf richting aan en bracht zijn auto tot stilstand. Maar de bestuurder, een 22-jarige inwoner van Aerdt, kon zijn trek ker met oplegger niet meer tijdig tot stilstand brengen en botste op de toen reeds stilstaande personen auto. De Vierlingsbeekse bestuur der moest met nekklachten naar het ziekenhuis worden vervoerd. De Wetteling Donderdag: Rooyse VK Rooyse VK/Manual Manual Vrijdag: Rank Xerox Jumpers Trepke Drukshop-Leunen 1 Huukske 3-Venray 1 Bonte Koe l-Rooy'84 Zaterdag: Damesvoetbal Hento-Venray Maandag: Gemeente Rooyse VK Venray 3-Leunen 2 Noir-Huukske 1 Bonte Koe 2-Hento Dinsdag: Rooyse VK Badmintonclub Woensdag: Gemeente Badmintonclub De Schuivers 17.30-21.00 21.00-22.00 22.00-23.00 16.30-17.30 17.30-19.30 19.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 16.30-17.30 17.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 17.30-21.00 21.00-23.30 16.30-17.30 17.30-22.30 19.30-21.30 Gevonden en verloren voorwerpen GEVONDEN Bril, klein model; Leesbril met gewone glazen; Kinderschoentje mt 17/18; Sleutel no. 20400 in zwart lederen etui. VERLOREN Bankpassen: Credit Lyonais; 3x Rabo; Postbank 12.03.762; Rabo 12.81.00.079; ABN-Amro; Postbank. Portemonnees: Dames inh. ƒ100,-. eurocheque, Libeellepass; Inh. 4 sleutels, ƒ100,- en europas (Credit BA); Inh. 2 munten van ƒ5,-; Inh. telefoonkaart en biebpas; Langwerpig plat, model, bruin flu weel met groen; Klapportemonnee inh. ca. ƒ100,- en visitekaartjes; Zwart, met europas; Heren, leder, dichtklapbaar, inh. kleingeld; Klit- tebandsluiting, kleingeld ca. ƒ5,-. Diversen: Autosleutel in donker etui, VW-Golf antennesleuteltje; Bankbiljet ƒ100,-; Damestas, klein, zwart; Hond, Yorkshire terriër reu; Dameshorloge, zilverkleurig, band donkerblauw; Horloge met zwart le deren bandje met lichtkl. wijzer plaat; Babyschoentje; 2 Sleutels aan ring, 1 Lips en 1 gewone nr. 24; 1 Autosleutel, 1 benzinedopsleutel, 1 huissleutel; Sporttas opschrift Adi das, voetbalkleding en schoenen; Theoriecertificaat (tbv praktisch rij examen); Zonnebril, witte strip aan bovenkand, meekleurende glazen. SneïhëidsRöffEt'öféir Donderdag werden weer snel- heidskontroles gehouden, en daar uit bleek dat de op de Timmer- mannsweg gehouden kontroles, op verzoek van de bewoners, geen overtreders hebben opgeleverd. Op de tijdstippen van de kontroles werd niet te hard gereden. Op de Puttenweg werden 24 over treders op de film vastgelegd. Dat het hier nodig is blijkt wel uit de hoogste score van 131 km per uur, 51 meer dan toegestaan. Op de Deumeseweg werden elf overtreders op de film vastgelegd en de hoogste snelheid bedroeg hier 129 km per uur. Op de Noordsingel werden 34 overtreders geregistreerd. De hoog ste snelheid bedroeg hier 82 km per uur. In totaal werden ongeveer 500 voertuigen aan de kontrole onder worpen. Geen prettige terugkeer van vakantie Een in Venray wonende vertegen woordiger van een zaadteeltbedryf, zal zondag bij terugkeer van zijn va kantie op het station in Oostrum voor ander vervoer moeten zorgen, want de politie ontdekte dat op zeer grove wijze, de op de parkeerplaats staande personenauto was ver nield. Het portier van de nieuwe auto was met grof geweld openge broken. Kennelijk is het de bedoe ling geweest de auto te stelen en dat het niet is gelukt. Uit wraak is toen maar de benzinetank met zand vol- gegooid. De politie, heeft de auto vei lig gestel. Uit de auto werd niets ontvreemd. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld, H. Schreven en J. Wittgen: 12 mei: T. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 14-15 mei: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: 12 mei: E. de MUINCK KEIZER Patersstraat 60, tel. 88800 14-15 mei: D. VERCAUTEREN Merseloseweg 75, tel. 82200 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen-. DR. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN 12 mei: DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 14-15 mei: DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: 12 mei: S. BILLET, tel. 81458 14-15 mei: G. VALLEN, tel. 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer. W.G.A.M. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak 12 mei: W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 14-15 mei: R. EELDERINK Moleneind 13, Meerlo tel. 04789-2820 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.MrrRm«nheek^J.M^-van Winden. W.I1.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak 12 mei: V. GEURTS, tel. 81336 14-15 inei: R. GOEDEGEBUURE, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren 12 mei: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 14-15 mei: A. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-86538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door H. van EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 82411 Vernielingen aan geparkeerde auto's Vandalen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag aan het werk ge weest en hebben hun lusten gebot- vierd op een achttal bij De Kiosk geparkeerde personenauto's. Rui tenwissers werden afgebroken en met een scherp voorwerp werden diepe krassen in het lakwerk aan gebracht. Een in de Handelstraat gepar keerde personenauto was met een stuk hout bewerkt. Een ruit was in geslagen. De elektrospeciaalzaak It's in de Grotestraat, voorheen bekend on der de naam Van Boxtel, is onlangs na een interne verbouwing her opend. De winkel is volgens"een ge heel nieuw concept ingericht Ibr gelegenheid van de heropening krygt de klant bij aankoop van een groot, aantal artikelen een It's-beer cadeau. Uitgangspunt bij de nieuwe in richting is de consument optimale vergelykingsmogelij kheden te bie den. Daarom staan de W-toestellen bijvoorbeeld allereerst gerang schikt op beeldbuisformaat. Daarna volgt een onderverdeling op verde re mogelijkheden, funkties, acces soires en pry's. Deze opstelling wordt over de hele linie doorge voerd, van walkman tot wasauto maat van videorecorder tot koffiezetapparaat en van cd-speler tot stofzuiger. Gemakkelijk en over zichtelijk voor de consument die bij elk apparaat bovendien uitge breide produktinformatie aantreft. Daarnaast kan de klant natuurlijk de It's-verkoper raadplegen voor ad vies of een demonstratie. Behalve door de nieuwe manier van presenteren wil It's, een win kelketen met 46 vestigingen in Ne derland, zich onderscheiden door een goede voorlichting en uitleg en door nazorg. It's beschikt over een uitgebreide eigen technische dienst die snel repareert. Een storing aan een kleurentelevisie bijvoorbeeld, die 's morgens voor negen uur wordt gemeld, wordt dezelfde dag nog gerepareerd. Op kleurentv's geeft It's trouwens drie jaar garan tie. Daarnaast blijft de garantie dat It's de laagste prys heeft bestaan.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3