COLLEGA'S m/v GEZOCHT... „Veilig drinkwater van levensbelang vooi miljoenen kinderen unicef ||P w Sjoukje Smit voor UNICEF in Vietnam: ronos Pr. Marijkestraat 17, 5802 BV Venray PEEL EN MAAS Woensdag 11 mei 1994 - Paginj 'El Grote Kerk Deken J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit, Paters- straat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; ka pelaan L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215. Missen bestellen: ma t/m za (niet op do) 09.30-10.30 uur Eindstraat 6. Zaterdag: H. Mattias, apostel. 8.40 Gelegenheid om gezamenlijk de ro zenkrans te bidden. 9.00 Voor de parochie. 19.00 ZONDAGSVIERING; Ibnie Flinsenberg-Cremers en Jan (koll.); Chris Smits; Louis Custers en Ilarrie Broeren; Beatrix Minten- Philipsen; overl. ouders Seijkens- Colling en overl. ouders; L. Wekx- Weinrich; Lea v.d. Pasch (koll.); Wil lem Swaghoven. Zondag: 7e Zondag van Pasen. 9.30 Jrd. overl. ouders Wim van Dyck- Duijkers; ouders Neeteson-Custers; Jan Heyl (koll.); Martha Gerrats- Stienen en zoon Hay. 11.00 Overl. fam. Janssen; Wiel Jansen en Marie Jansen-Giesbertz; Eduard v.d. Berg (koll.); Felix Peters. Maandag: 8.40 Gelegenheid om ge zamenlijk de rozenkrans te bidden. 9.00 Om genezing en kracht en voor een bijzondere int. Dinsdag: 8.40 Gelegenheid om ge zamenlijk de rozenkrans te bidden. 9.00 Ben Schim v.d. Loeff; Gerard Spee. Woensdag: 8.40 Gelegenheid om gezamenlijk de rozenkrans te bid den. 9.00 Marie Linders (buurt). Donderdag: 9.00 W. Broers, echt- gen. en overl. kinderen; pastoor Joos Arts. Vrydag: 8.40 Gelegenheid om geza menlijk de rozenkrans te bidden. 9.00 Mariet en Martha Goumans- Janssen; W. Broers, echtgen. en overl. kinderen; Pierre Pouwels, echtgen. en zoon Frans; Johanna Cremers-v.d. Steenstraeten (koll.). 19.00 Marialof in de meimaand. Akolieten: Zo: 9.30 G. Hoppenbrou wers en br. Th. Thijssen. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Ties Koopmans en Koen Voermans; lektor: W. Bistervels. Zo: 11.00 Su zanne en Sylvia Laurensse; lektor: T. Verbeek. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Léktrice.- B. Kuiper. Er rijdt een bus vanaf de St. Anna kapel naar de Stationsweg; vertrek 18.15 uur. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lektor: Edward de Jong. Er rijdt een bus vanaf de St. Servatius kapel naar de Noordsingel; vertrek 09.45 uur. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif in het stiltecentrum boven Den Kerk dijk (ingang aan de achterkant). We bespreken de lezingen van de ko mende zondag. 16.45 Groepsmedi- tatie in het stiltecentrum. 16.45 Liturgieviering in de St. An nakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Groeps- meditatie in het stiltecentrum. Iedere zaterdag en zondag rijdt er een bus van de ene kapel naar de andere. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woute ring, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misint. ma t/m vr 09.30- 10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 80202. Voor verering van H. Antonius is de kerk op dinsdag geopend van 10.00-12.00 uur en van 18.00-19.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 ZONDAGSVIERING m.m.v. de Zangers van St Frans; Theo Huls (koll.); jrg. Hub Stevens; Gerard Peeters (koll.); jrg. Sef Drab- bels; Betsie Lucassen en fam. Zondag: 8.30 Voor de parochie. 11.30 Overl. fam. Janssen-Krijst (st.); overl. moderd, grootmoeder en fam. Theuvenet; Miet Arts (koll.); overl. ouders Janssen-Wolbertus. Maandag: 19.00 Jrg. Tbon Jeuken. Dinsdag: 6e Dinsdag van de Anto- niusnoveen. 19.00 PI. Hoogmis; Antoinette Elsevier en Eva Rojer. Woensdag: 19.00 Fam. Peters-Arts. Donderdag: 19.00 Leo Creemers. Vrydag: 19.00 Dankbaarheid aan Maria. Parochie Brukske Bereikbaarheid priesters: kapelaan A. Woutering Horsterweg 57, Cas tenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misint. ma t/m vr 09.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 80202. Zondag: 10.30 Eerste H. Commu nie. 12.30 Doopsel Remco van Box tel, Luitstraat. Vredeskerk Zaterdag: H. Mattias. 8.00 T.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00- 18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 7e zon dag door het jaar. Kinderwoord dienst. Voor An Stevens (fam. Van Soest); Sraar Evers (tam. Cramers). Zondag: 7e Zondag van Pasen. 8.30 Overl. ouders Drabbels-Klassen; voor het geestelijk en tydelijk wel- zijn van de parochie. 10.00 Hoog mis, Gregoriaans. Voor Maria v. Meijel en overl. fam.; overl. fam. Van Rossum-Janssen; Harrie v. Meijel en dochter Ans (jrd.) en zoon Ger- rit; overl. ouders Flinsenberg- Erkelens: ouders fhesen-Stalpers; Wim Philipsen. Veltumse kapel: Eerste H. Commu nie kinderen De Keg. Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie; overl. ouders Jenneskens-Elbers en fam. Dinsdag: 19.00 Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland; Jac ques Janssen; Lei Versteegen. Woensdag: 19.00 Voor vrede en ge rechtigheid. Donderdag: H. Johannes I. 19.00 Voor priester- en diaken roepingen en roepingen tot het religieuze leven. Vrijdag: H. Bernardinus van Sië- na. 19.00 Jan v.d. Laar (koll.). Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Graat-Verhaag; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen. 10.00 Lei en Ger Jans sen; Fien Broeren-Kersten; gest. jrd. Piet Camps en Gerarda Vermeulen; Pierre Jacobs en overl. fam.; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Gem. koor en Harmonie). Maandag: 9.00 Uit dankbaarheid. Dinsdag: 9.00 Voor de fam. T. Woensdag: 9.00 Overl. fam. Thielen-Steeghs. 19.00 Lof met Ro zenkransgebed (Oere Toe). Donderdag: 9.00 Voor het behoud van het geloof in onze gezinnen. Vrijdag: 9.00 Uit dankbaarheid. 15.00 Voor bruidspaar Vermeulen-Smits. Misdienaars: Za: 19.00 Noud v.d. Mortel, Tom Rouwette, Rogier Pee ters, Marco Janssen. Zo: 8.30 Iris van Dijk, Judith Philipsen, Susan Frederix, Annet Jeucken; 10.00 Fie- ke en Els Basten, Maud Lepsi, Maud Kessels, Loes Kessels. MARIA-PROCESSIE Zondag 15 mei houden we na de Hoogmis van 10.00 uur onze jaar lijkse Maria-processie met het Ge nadebeeld van O.L. Vrouw van Oostrum. Deze processie wordt evenals de Hoogmis opgeluisterd door onze Harmonie en ons Ge mengd koor. Hónderden jaren is deze mooie, zinvolle traditie in ere gehouden. Laten we deze traditie in ere blijven houden en in groten getale het Ge nadebeeld begeleiden in processie rondom de kerk; uit dankbaarheid dat Maria Oostrum heeft uitverko ren tot haar genade-oord, om rijke lijk haar genaden uit te strooien. Velen hebben in de loop der eeu wen troost, steun en kracht gevon den bij Maria in onze genadekapel. Zoals geen kind zijn moeder mis sen kan, zo kunnen wij allen ook onze hemelse Moeder niet missen. In onze moeilyke, angstige tijd heb ben we een machtige voorspreek ster by God nodig en dat 'is' Maria. Laten we zondag gezamenlyk Ma ria vereren, tot haar bidden om echt geloof, om hulp in onze moei lijkheden, om vreugde in ons christen-zijn, om haar te denken. We besluiten de processie bij het Mariabeeld op het dorpsplein met het lied 'God groet U zuivere bloe- me', gevolgd door het 'Tantum Ergo'. Volgorde processie: 1. Misdie naars met kruis; 2. Harmonie; 3. Processiegangers met vaandels en vlaggen die er zyn; 4. Kinderen die bloemen strooien; 5. Beeldje van O.L. Vrouw van Oostrum; 6. Ge mengd Koor; 7. Kerkbestuur, balda- kijndragers met het Allerheiligste. Laat ons tot Maria gaan in 'haar heiligdom in Oostrum, om samen met haar te bid den voor hen die geen hoop meer hebben. Laten wij aan Maria vra gen ons in de moeilijke mo menten van droefheid en angst te leiden naar Jezus, de Bron van alle troost. O.L. Vrouw Behoudenis der kranken Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dames koor); Gerrit Bastiaans; Sophia Ver dellen; Catharina Bisterfeld; overl ouders Loonen-Raymakers; overl ouders Van Heesch-Lemmen-Cox Jan en Mie Classens-Volleberg; An nie Nelissen-Gerards (Oudervereni ging St. Machutus). Zondag: 10.00 Hoogmis (Heren koor); Gerardus Ilubertus Arts; Leo- nardus Custers en Barbara Lens- sen. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de pa rochie. Vrydag: 14.00 PI. Huwelijksmis bruidspaar Cavis-Rongen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Wismans-Nooyen; jrd. Peter v.d. Wa ter; uit dankbaarheid namens een tachtigjarige. Woensdag: 9.00 O.L. Vrouw van Al tijd Durende By stand (zij die of ferden). Misdienaars: zaterdag: 19.00 Jos en Fred. Parochie Leunen 7e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Lsm. uit dankbaar heid vw. een 40-jarig huwelyk; overl. fam. Jacobs-van Cruchten; Mathys Litjens en echtgen.; Antoon Voermans, echtgen. en zoon An toon; Wim Bouten; Wim Swinkels; weekd. Nelly van Dy'ck (6); gest. jrd. Antoon Peeters en Johanna Rayma- kers; gest. jrd. Helm van Rens. Zondag: 10.00 Hgm. overl. ouders Martens-Verhees en overl. fam.; Teng Jenniskens (buurt); Sef Goo- ren; gest. jrd. Wim Heidens en Dri- ka Heidens-Smits. 11.15 Lsm. overl. fam. Leijssen-v.d. Wallen; Pierre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen. 15.00 Doopviering van Roy Raats. Maandag: 19.00 Lsm. lev. en overl. leden Lourdescomité Venray; H. Mis voor Hendrik Philipsen en Ca tharina Philipsen-Spreeuwenberg. Dinsdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Koen en-Janssen. Woensdag: 19.00 Lsm. Wim Lit jens; gest. jrd. Jacob Thijssen en echtgen.; Corrie van Berlo-Thijssen en Petronella Frissen-Thijssen. Donderdag: 19.00 Lsm. Leo Loenen en overl. fam. Vrijdag: 19.00 Mndd. overl. ouders Martens-Smedts en Henri Martens. Misdienaars: Za: 19.00 Sonja Broers en Jenny Jenniskens. Zo: 10.00 Mark en Henk de Klein; 11.15 Nanette v.d. Berg en Kim Berkers. Ma t/m vr: 19.00 Maayke Jennis kens en Bianca Achten. Lektoren: Za: 19.00 Gonny Weijs. Zo: 11.15 Jan Reintjes. Huwelijksafk.: Harrie van Hees uit onze parochie en Anthony van Haa- ren uit Eindhoven (3e roep). Rektoraat Heide Zondag: 7e Zondag van Pasen. 9.30 Hoogmis ggjt. overl. ouders Droessen-Poels en overl. kinderen; Herman Janssen en Petronella Janssen-Franssen; Jan Janssen (fam. Van Dijck); jgt. Harrie Muysers en Piet Spee; Piet Rongen en Marti nus Rongen. Akoliet: Gijs en Chiel. Donderdag: 9.00 H. Mis. Rektoraat Veulen 7e Zondag van Pasen. Week van de Nederlandse missionarissen. Zaterdag: 19.00 Hgm. Teng Hagens; Harry Hendrikx; mndd. Piet Spreeuwenberg; Dien Burgers- Driessen. Zondag: 10.30 Hoogmis voor de pa rochie. Maandag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Dinsdag: 6e van de 9 dinsdagen t.e.v. St. Antonius. 8.00 II. Mis t.i.v. offeraars. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Vrydag: 8.00 H. Mis rektor Hoogers. Akolieten: Za: Bas Reintjes en Gert- jan Holtermans. Misdienaars: Zo: Tbm Derks en Ni co Knapen. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Marie v. Osch; Hubertha Mich els-van Ryswyck en H. Pingen; uit dankbaarheid; Jac. van Dijck; Tien de Rijk. Misd.: Ma rijke Loonen en Bianca Zegers. Zondag: 10.00 Eerste Communie feest. Misd.: Diana v.d. Duyn en Lin da Poels. Dinsdag: 8.30 Bert Hoenselaar (koll.); Tien de Rijk. 19.00 Rozen- hoetye, kapel Haag. Woensdag: 19.00 Jgt. Grada Arts- janssen; Harrie v. Cuyck en overl. Ouders Van Cuyck-Hellegers. Misd.: Sanne Derkx en Christel Poels. Vrydag: 8.30 jgt. Martinus Hub. de Rijk en Maria van Meyel. Kerk poetsen: Mevr. Van Hoof en mevr. Willems. Van 15-22 mei: Week van de Ne derlandse Missionaris. HP m ppwMmi i I I I I Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Jgt. ouders Arts Cuy- pers; fam. Botden-Classens. Maandag: 19.00 M. Jansen. Woensdag: 19.00 Rozenhoedje bidden. Donderdag: 19.00 Voor vrede. Misdienaars: Za: Mariska en Ange la. Zo: Anke en Anita. Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Jan Classens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Henk en Thea v.d. Heuvel-van Eist uit dankbaarheid; fam. Maas-van Gestel; vader en moeder V.d. Win kel Geurts; fam. Berden; jgt. Jan Rouwens; t.z.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees uit dankbaarheid en v.b.i. 10.00 Hoog mis voor fam. Logtens-Seroo; Lei Thijssen; Stien Michiels; Jaap Franssen; overl. ouders en lam. Van Triel; Josephina en Henricus Jans sen;' Herman Janssen; Gerardus Gooren; Sjaak Janssen en Jo Thys- sen en t.z.i. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef uit dankbaarheid en voor E. Robbers en voor alle stichtingen. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op donderdag 12 mei, Hemel vaartsdag, zal in de Ned. Herv. Kerk te Blitterswijck mevr. ds. W. Weersma uit Venray voorgaan in de dienst, Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er geen kinder opvang en geen kindemeven- dienst. Op zondag 15 mei zal in het In- terVen College, Leunseweg 2a te Venray, mevr. ds. W. Wersma uit Venray voorgaan in de dienst. Aan vangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst gehouden. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Gebouw Rehoboth: Cuppenped- je 2a Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax 04709-87786. Kerkdiensten: Zondag 15 mei om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. P. v.d. Kraan, Bleskensgraaf. Tij dens de middagdienst is er kinder oppas. Na de middagdienst is er gezamenlyk koffiedrinken. Voor kinderen vanaf 4 jaar is er zondags school om 16.00 uur. Bijbel/Kontaktavond: Donder dag 19 mei in gebouw Rehoboth. Aanvang 20.00 uur. Thema 'Ik ben Jozef. Inleider is ev. J.A.J. Bals uit Horst. Ibegang is vrij. Iedereen is welkom. Een dagje uit voor enkele lede van de molenaarsbond Sint-Vio|( afdeling Venray e.o. Venrayers wellicht de zee nog nooit haddi gezien, hier op het strand in veningen. Het Kurhaus op de ac tergrond maakt dat duidelijk, daar allemaal op de strande» voor een leuk plaatje! Variatie in de ezels, variatie in. gezichten, variatie in de hoede. Voor de heren ongetwijfeld een pl zierige dag in het stofrijke nio! naarsbestaan. V.l.n.r. herkennen we: Grad Stol uit Venray, Willem Michels uit ft lo, Sjaak Nijsen uit Veulen en Ji Kersten uit Venray. De foto dateert van omstreel 1950. We plaatsen ze in verbai met de landelijke Fiets- en MoIq dag op de tweede zaterdag in nu 14 mei dus. Bij gunstig weer m voldoende wind wentelen dan versierde molenwieken in h rond. Zo ook by de Sint-Petrus m len, beter bekend als: Stoks' molt in Venray. Als de blauwe wimpel buitt hangt, betekent dat, dat die mole ter bezichtinging open is. Jan v.d. Putte Ruit ingegooid met hierfli In de nacht van vrydag op zate i dag moest de politie in aktie komt i voor het overnemen van een 3 jarige Venraynaar. Die had gedro ken, was lastig en wilde op verzot van het aan de Hoenderstraat g gen jongerencentrum niet. vertrti ken. Toen dat uiteindelijk toch m zachte drang gebeurde, zinde dati bezoeker niet en met een bierflt gooide hy een ruit van 120 bij S cm kapot. De bezoekers hielde daarop de vandaal, in afwacht! van de komst van de politie, in li dwang. De politie nam hem ter on nuchtering mee naar het bureai Hem werd proces-verbaal „Af en toe schaamde ik me wel een beetje, daar in Vietnam", zegt zangeres Sjouke Smit. „Als je ziet, hoe weinig die kinderen daar hebben en hoeveel wij onze kinderen hier kunnen geven...". Sjoukje Smit bezocht Vietnam op uitnodiging van UNICEF. Zij doet verslag van haar ervaringen in de uitzending 'Kans voor een Kind' bij RTL4 op donderdag 19 mei. Jarenlang stond Vietnam bij veel Nederlanders bekend als het land, dat zijn onafhankelijkheid moest bevechten tegen Frankrijk, de Verenigde Staten en China. Het land had nauwe banden met de Sovjet-Unie. Vanaf 1986 stel den de Vietnamese leiders het land langzaam open voor de bui tenwereld. 'Doi Moi', wat ver nieuwing betekent, dus het stre ven naar een vrije marktecono mie, staat nu hoog in het vaan del van de hele bevolking. Toch, na het einde van de koude oor log en de opheffing van het han delsembargo in 1992 is Vietnam één van de armste landen van Zuidoost Azië. Volop bedrijvigheid Rond het vliegveld van Hanoi, de hoofdstad van Vietnam, zijn nog duidelijke sporen van de oorlog te zien. „Overal waar bommen insloegen zijn ronde meertjes ontstaan", zegt Sjoukje, „dat is duidelijk te zien vanuit de lucht. Het land is enorm groen en er is veel water, net zoals bij ons." In Hanoi zelf heerst volop bedrij vigheid. Een groot deel van de bevolking heeft meer dan één baan, soms wel drie. De hele procent van de kinderen chro nisch ondervoed. En 20 procent van de pasgeboren baby's heeft een te laag geboortegewicht. Eén van de succesvolste pro gramma's, die UNICEF in Viet nam onder meer in het departe- Veel Vietnamese kinderen lijden aan ondervoeding. Met behulp van Unicef worden gezondheidsposten ingericht om dit pro bleem aan te pakken. dag, van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat, verplaatst men zich met fietsen en motorbikes luid bellend en toeterend van de ene plek van de stad naar de andere. Auto's zijn er nauwelijks en het lijkt of er geen verkeersregels bestaan. Toch verloopt alles zon der veel ongelukken. Waar twee jaar geleden nauwelijks winkel tjes bestonden, is het nu een drukte van belang. ment Ninh Binh ondersteunt, is het VAC-projekt, waarin de aan leg van groentetuintjes en visvij vers en het fokken van kippen en varkens worden gestimuleerd. Via lokale overheden kunnen boerenfamilies een lening afslui ten van 30 dollar om zaden en pootvisjes aan te schaffen. Be staande visvijvers moeten wor den schoongemaakt. Wie donateur van 'Kans voor een Kind' wil worden, kan bel len naar 06-300.121. Ernstig ondervoed De rijstproduktie van Vietnam is enorm toegenomen. Door de ge stegen export en de weinige va riatie in de voeding is de bevol king toch ernstig ondervoed. „Dat is eigenlijk verwonderlijk", zegt Sjoukje, „het land ziet er zo groen en vruchtbaar uit. Ook de kinderen zien er niet echt slecht uit." Volgens UNICEF echter is 45 Schoon water Gebrek aan veilig drinkwater en sanitaire voorzieningen zijn ook faktoren, die de gezondheid van de kinderen in ernstig gevaar brengen. Er is voldoende water. Het meeste oppervlaktewater is echter vervuild en in de kustge bieden is het water brak. In het noorden van Vietnam kampt meer dan 95 procent van de bevolking met darminfecties, in het zuiden is dat 40 procent. Ziekten, zoals cholera en uitdro ging door diarree, eisen slachtoffers onder jonge kinde ren. Ook hier bieden simpele op lossingen, die weinig kosten, uitkomst in een alarmerende si tuatie. Bijvoorbeeld de aanleg handwaterpompen, als het water niet te diep zit. De dorpsbevol king wordt geleerd de plek rond de pomp af te schermen schoon te houden. Het vee mag niet te dicht bij komen. In de bergen waar het water moeilijker toegankelijk is, worden pijpleidin gen aangelegd. Ook bij dit pro ject krijgt de bevolking voorlich ting over het belang van hygiëne. Nieuwe ideeën „Wat mij ook hier weer opviel", zegt Sjoukje, „is dat de me openstaan voor nieuwe ideeën, De mensen luisteren naar elkaar en kijken hoe ze de nieuwe me thoden kunnen inpassen in hun bestaan. Een familie had zoveel succes met de opbrengst van het groentetuintje en de visvijver, dat ze een auto konden kopen. Ook komt het voor dat de kosten van de aanleg van een water pomp worden gedeeld met meerdere families. Zo kan ieder een profiteren van veilig drinkwa ter." Nu ze weer terug is in Nederland zegt Sjoukje, „Ik wist eigenlijk niet wat ik moest verwachten toen ik naar Vietnam ging. Een ding is zeker, je komt terug een ander mens. Je kijkt heel anders naar de dingen. Vietna- mezen werken hard, voor zich zelf en hun kinderen. Om ze een betere toekomst te geven." Kinderfonds der Verenigde Naties Uitzending op donderdag mei via RTL4 om 21.25 uur. Doet u dit jaar ook met ons mee? Wij zoeken enthousiaste collega-collectanten. Voor de week van 15 tot 22 mei. ^Sf IH3 Meld u aan bij uw plaatselijke collecte- ,3!s®tor' N. van Gerven-De Vreede LAAT CARAPATIËNTEN NIET STIKKEN 04780-84201

Peel en Maas | 1994 | | pagina 14