LICHTINGS ENK0MST Startsein voor nieuwe inrichting Venray li Toko-afdeling bij Bart Oomens Fanfare Maashees viert 75-jarig bestaan 'Belangrijke plannen vragen om aandacht' NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Ontwerp- streekplan ter inzage Structuurplan en Bestemmingsplan Buitengebied wet mimtelijke woningwet venray FOTOTIP Dat staat er weer leuk op. PEEL EN MAAS Woensdag 11 mei 1994 - Pagina GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Fax: 04780-23425 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden Informatiebalie: maandag t/m vrij dag 09.00-17.30 uur. Telefonisch: 08.00-18.00 uur. In de oneven we ken op vrijdag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Socia le Zaken, Financiën en Gemeente werken: maandag 09.00-17.30 uur, dinsdag t/m vrijdag 09.00-13.00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken-spreek uur (tel. 23326 of 23327). Maandag 08.30-17.30 uur, dinsdag t/m don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00- 17.00 uur en vrijdag 08.30-13.00 uur (en in de even weken ook van 14.00-16.30 uur). Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00-11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mo gelijk na telefonische afspraak, tel. 04780-23269 (alléén vóórmiddag). Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. De burgemeester van Venray maakt op verzoek van Gedeputeer de Staten van Limburg bekend dat het Ontweïp-Streekplan Noord- en Midden-Limburg (algehele herzie ning), op 29 maart 1994 vastgesteld door Gedeputeerde Staten, met in gang van 11 mei 1994 gedurende 8 weken (tot 6 juli 1994) voor een ieder ter inzage ligt in het gemeen tehuis bij de vakbalie gemeentewer ken, op maandag van 9.00 tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 9.00 tot 13.00 uur. Daarnaast kunt u het. plan tijdens openings uren op de openbare bibliotheek inzien. Veniay. 11 mei 1994 de burgemeester voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals De gemeente Venray is volop in ontwikkeling. Daarvoor is ruimte nodig. Ruimte voor nieuwe be drijven of extra woningen, maar ook ruimte voor landbouw en na- tu urontwikkeling. Om de ontwikkeling van Venray in goede banen te leiden, maakt de gemeente nieuwe plannen: het Structuurplan en het Bestem mingsplan Buitengebied. In deze plannen wordt de ruimtelijke toe komst van de gemeente Venray vastgelegd. De plannen komen niet van de ene op de andere dag tot stand. Daarvoor is veel tijd nodig, zowel in de voorbereiding als in de uitvoe ring. De gemeente heeft daarbij de hulp ingeroepen van externe advi seurs. Zij helpen mee lijn in de ont wikkeling van Venray te brengen. Met de beide plannen wordt een or dening aangebracht in de schaarse ruimte waarover de gemeente Ven ray beschikt. Duidelijk wordt waar de komende twintig jaar woningen gebouwd kunnen gaan worden en waar bedrijven een plaats kunnen vinden. Tevens wordt bepaald wel ke ruimte de landbouw kiijgt en in welke gebieden juist de natuur en rekreatie voorrang krygen. Vastge legd wordt ook waar er wegen, par keerplaatsen of openbaar vervoers voorzieningen moeten komen. BELANGRIJK VOOR IEDEREEN Het Structuurplan en het Bestem mingsplan Buitengebied zijn veel omvattende plannen waar iedereen die in de gemeente Venray woont mee te maken krijgt. Met de plan nen zijn vele uiteenlopende belan gen gemoeid. De uitkomsten zijn straks in ieders belang. Op dit mo ment verkeert de planontwikkeling nog in een beginstadium. Er wordt onderzoek verricht en op verschil lende fronten worden eerste ideeën ontwikkeld. Dat betekent niet dat de gemeente Venray met haar advi seurs alles op eigen houtje doet en de bevolking geen inbreng heeft. Integendeel: de gemeente wil de in woners van de gemeente zoveel mo gelijk betrekken bij de opzet en invulling van de plannen. De organisatie van de voorlich tingsbijeenkomst op 19 mei a.s. is daarbij een eerste stap. Op die bij eenkomst wordt duidelijk wat de plannen gaan inhouden en hoe ze tot stand zullen komen. Er is dan voldoende, gelegenheid om vragen te stellen. In de maanden na de bij eenkomst zorgt de gemeente met behulp van een nieuwsbrief en be richtgeving in de pers ervoor dat iedereen op de hoogte blijft van de voortgang. In een later stadium kunnen bewoners van de gemeente Venray ook daadwerkelijk meepra ten over de keuzes die moeten wor den gemaakt. Daarvoor komen er officiële inspraakprocedures. U HOEFT NIETS TE MISSEN Zover is het nog niet. Het is nu be langrijk dat alle inwoners van de gemeente te weten komen wat er gaat gebeuren. Iedereen is daarom van harte welkom op de voorlich tingsbijeenkomst. op 19 mei om 20.00 uur in de Burgerzaal van het gemeentehuis. Op die bijeenkomst zal ook het officiële logo worden Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bou- waanvragen medewerking te ver lenen. - het bouwen van een woning aan de Reiger$bek te Venray tnv de heer Arnold, Middenerf 41 te Breda: - het bouwen van een woning met carport aan het Ridderspoor te Venray tnv M. van Melis, Akelei 120. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 13 mei 1994 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij burge meester en wethouders worden in gediend. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. - het vernieuwen en uitbreiden kantoor aan de PJ^laanstraal 15 tg Venray tnv, Woningstichting ^oord-Limburg, Plataanstraat 15; (J - het bouwen van een verkoopma gazijn aan de Zuivel weg 15 te Leu nen tnv C.A.V. Leunen, St. Apol- loniastraat 5; - het bouwen van een carport aan de Frans Michelsstraat 21 te Ven ray tnv H.P.M. van Rossum, Pava nestraat 30; - het uitbreiden van de woning en bouw carport aan de Kamperfoelie 88 te Venray tnv H.P.J. Franssen, Kamperfoelie 88; - het bouwen van een garage en car port aan de Langstraat 74 te Ven ray tnv J.J. Voermans, Langstraat 74; Structuurplan en bestemmingsplan buitengebied gemeente Venray. De gemeente Venray is volop in ontwikkeling. Om die ontwikkeling in goede banen te leiden, maakt de gemeente plannen: het Structuurplan en het Bestemmingsplan Buitengebied. Voor alle inwoners van Venray die meer willen weten over de inhoud en opzet van deze plannen organiseert de gemeente een voorlichtingsbijeenkomst. De bijeenkomst vindt plaats in de Burgenaal van het gemeentehuis van Venray op donderdag 19 mei en begint om 20.00 uur. ledereen is van harte welkom. JV gf-m V i - het bouwen van een berging aan de Sleutelbloem 45 te Venray tnv J.M. Sijben, Sleutelbloem 45; - het bouwen van een fietsenstal ling aan de Stationsweg 213 te Oostrum tnv N.V. Ned. Spoorwe gen, Neckerspoel 22 te Eindhoven; - het verbouwen woning en garage aan de Molenhofweg 6 te Leunen tnv L.G. van Dijck, Molenhofweg 6. 2319X\UÖ .J36"i Zij dië'm'énen door dé afgifte van éert Of rtïêëiWan deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd (art. 17 WRO) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van art, 17 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening aan de volgende bouwaanvraag medewerking te verlenen. - het plaatsen van een tijdelijk club gebouw aan de St. Jozeflaan tei Venray tnv P.H.V. Bij Dag en Nacht, p/a H. Olde Daalhuis, Kruisstraat 7. j De op de bouwaanvraag betrekking] hebbende stukken liggen met in gang van 13 mei 1994 gedurende 2l weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Ge-, durende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij burge meester en wethouders worden in-[ gediend. j Venray, 11 mei 1994 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieu, F Insluiting Een foto laat maar een klein deel van een omgeving zien. Probeer daarom een natuurlijke insluiting te vinden. Door vanuit een laag standpunt (gehurkt) te fotografe ren, kunnen op de voorgrond grassprietjes of bloemen ook op de foto gezet worden En mis schien kunt u links of rechts op de foto een boom of muur zetten. Maak in ieder geval van de mo gelijkheden die u ter plekke (aantreft! Venray. Schoolstraat 15 onthuld van het Structuurplan en het Bestemmingsplan Buitenge bied van Venray. Met dit logo is alle berichtgeving over de beide plan nen duidelijk herkenbaar. Zo hoeft u niets te missen! 't Brukske vanuit de lucht Wethouder Bert Kersten: Als wethouder van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening van de gemeente Venray heeft Bert Kersten de ontwikkeling van het Structuurplan en het Bestemmingsplan buitengebied in zijn porte feuille, Hij onderstreept het belang van de beide plannen. 'De plan nen betekenen heel veel voor Venray. Vandaar dat ik het erg belangrijk vind dat de inwoners van onze gemeente zo goed moge lijk op de hoogte zijn van hetgeen er wordt bedacht en besloten. De voorlichtingsbijeenkomst van 19 mei is daarvoor een eerste gelegen heid. Ik roep daarom iedereen die-geïnteresseerd is in de ontwikke ling van Venray op om aanwezig te zijn op die bijeenkomst. Het Structuurplan- en het Bestemmingsplan Buitengebied zijn er be langrijk genoeg voor'. U Bewoonster werd waK» In de nacht van zaterdag op zo [ei dag werd de 77-jarige bewoonst van een woning aan de Bolerostrj [n wakker door enkele geluiden biji i8< voordeur. Ze ging kijken en 2 'et twee jonge mannen bij haar voori M deur staan en doe vroegen haari weg naar het centrum. Ze wees bi ze moesten lopen, maar ze vond li vreemd dat de mannen richtii Leunen liepen. Later konstateen ze dat een ruitje van 't schuurtjel de woning was vernield. De ma nen hebben kennelijk wat hen gemaakt om te kijken of de bea ners thuis waren.1 Het?-vermoed! bestaat dat ze hebben willen inbi ken, maar door- dé ontdekking inbraak niet hebben voltooid. Sinds korte tijd heeft slagerij Oo mens zijn toch al zeer brede assor timent uitgebreid met een toko afdeling. Wie intensief omgaat met de konsument leert dat de konsu- ment anno 1994 in is voor een an der potje dan 'de Hollandse pot'. Verre vakanties etc. leert hen dat, 'Om aan deze wensen te kunnen voldoen, moetje allert zijn, vandaar ons brede pakket, wat nu uitgebreid Het is echter niet de bedoelii van Bart en Petra Oomens om een afhaal centrum van te make Wel worden er enkele gerechtig! kant en klaar gemaakt voor verkoop. 'Het voordeel van onze tob Be; afdeling is dat we alles in huis lid i8l ben. Deze artikelen hebben reel streeks te maken met vark< rund- en kippevlees. Het sluit got aan op ons huidige assortiment'. Een leuke bijkomstigheid is di Bart Oomens YÏVi jaar zelfstand; slager is, waarvan bijna negen jai in Veltum. In al die jaren is er ee fijne klantenkring opgebouwd di vertrouwen heeft in goede kwalitc en service. 'Onze waardering daar ook geheel naar uit. De kïai ten zijn een deel van onze zaak g J worden. Het geeft een enorn voldoening, dat je voor zoveel vas klanten iets betekent'. 'Dit geldt echter ook voor Karii die al tien jaar bij ons bedrijf wert met 200% inzet. Voor haar zijn In haar klanten waar ze alles voor o\i heeft. Schertsend zeggen wij ha! altijd dat zij in de jaar-eindbalai wordt opgenomen al inventaris. V hopen haar in ieder geval nog lat met zeer veel respekt te mogen 0 nemen in onze eindbalans. In het lange weekend van Hemel vaart viert fanfare St. Cecilia uit Maashees haar 75-jarig bestaan. De fanfare heeft voor jong en oud in heel Maashees en omgeving een at- traktief programma opgesteld. Dat begint Hemelvaartsdag 's morgens met een speciale mis in de sporthal. Uitgevoerd wordt Die Deutsche Messe van Franz Schu bert door een gelegenheidskoor van ruim 300 zangeressen en zan gers. Het koor is samengesteld uit leden van tien koren uit de regio. Verder werkt natuurlijk de fanfare zelf mee aan deze imposante uit voering. Schubert's mis betekent het start sein voor de festiviteiten, die tot en met zondag 15 mei duren. Direkt na de mis volgt een receptie met een matinee. De middag krijgt het karakter van een reünie, want er zijn zo'n 600 oud-inwoners van Maashees aangeschreven. Receptie en matinee worden muzikaal on dersteund door orkest de Dalonies. ORIGINAL 's Avonds het hoogtepunt van het jubileumprogramma: het optreden van de Oostenrijkse kapel Die Origi nal Tiroler Spatzeil, onder leiding van Horst Müller. Een achtmans top-orkest dat overal in Europa vol le zalen trekt met hun gevariëerde blaasmuziek. Hoogtepunt in hun vernieuwde programma is de Austria Tap Show, een muzikale reis met veel afwisseling in stijl en en presentatie. Vrijdag staat'de jeugd centraal. Voor hen speelt 'Fasten your seat- belts', een professioneel orkest on der leiding van Roelie van Langen en met de charmante zangeres San dra Abbink. De groep heeft een af wisselend en swingend repertoire, dat wordt gebracht met een uiterst professionele licht- en geluidsshow. Zaterdag is gezelligheid troef in het Maasheese. Voor de muziek zorgt de Oplose formatie OEF (Op- loos Eerst Filharmonisch). Muziek gemaakt met 'gezellige' instrumen ten als saxofoon, trompet en acc.or- lii la t: deon en muziek met een grot meezing- en mecswinggelialte. 0E heeft op het repertoire dan 00 werk van onder meer de Jan! Bagge Bend, Raymond van Groenewoud en Rowwen Hèze. avondje voor de oudere jongerci dus, waarbij dansen zeker niet vei boden is. De feestelijkheden in Maashet worden zondag 15 mei afgeslote J met een open podium. Amateui bands en -artiesten, al dan niet bi e ginnend, krijgen de kans zich het publiek en aan een deskundif jury te presenteren. Overdag vit A. den de voorronden plaats, 's avond Vei bepalen de beste drie van de wie winnaar wordt van het Podium. Voor alle verdere informatie ovf aanvangstij denent reep rij zen voorverkoop kunt u bellen met teli el. foon 04781-36510 of met Ö478fla 36394. Even dochter ophalen.. Een 31-jarige Venrayse wili woensdagmiddag omstreeks 17.5 uur haar sportende dochter oph len by de sportzaal aan de Lang weg. Zij zette even haar boodschi pentas in het lokaal. Toen ze die enkele minuten weer wilde oppal ken zag zij dat haar portemonnf g eruit was gehaald. Een bedrag va ƒ75,- en haar bankpasje was kwijt. yl 147

Peel en Maas | 1994 | | pagina 12