Coninklijke lintjesbui in Venray en omgeving PEEL EN MAAS [I EN MAAS Donderdag 5 mei 1994 - Pagina BEZORGING PEEL EN MAAS Peel en Maas verschijnt wekelijks op donderdagmiddag. Onze be zorgers doen hun uiterste best om de krant voor 19.00 uur bij u in de bus te hebben. Voor bezorgklachtèn kunt u bellen op vrijdag vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur, op ons kan toor, tel. 04780-82727. Wij be zorgen dan uw krant tussen 12.00 en 13.00 of tussen 18.30 en 20.00 uur. Ook kunt u met uw bezorgklach ten in onze boek- en kantoorboek handel, Grotestraat 68. terecht. Er wordt uitsluitend vrijdags op genoemde tijdstippen na bezorgd. ABONNEMENTEN Adreswijzigingen, nieuwe abon nementen en annuleringen die nen, voor zaterdagmiddag 17.00 uur bij ons zijn doorgegeven. Al leen dan kunnen ze nog de vol gende week worden doorgevoerd. Anders zullen de wijzigingen pas een week later worden uit gevoerd. J. HENDRIKS Dhr. Hendriks uit Overloon was in oktober vorig jaar 40 jaar in dienst bij bouwbedrijf Koenen uit Holthees. 40 Jaar aktief in de bouw is een bijzondere prestatie. Vele werkne mers houden dat als gevolg van de zware lichamelijke belasting en de hoge werkdruk niet vol. De heer Hendriks had bovendien een ziek teverzuim dat lager was dan 1%. Na de Ambachtsschool startte dhr. Hendriks op 15-jarige leeftijd als leerling-timmerman bij de fir ma Koenen. In de praktijk leerde hij het eigenlijke vak en kon zich na enige tijd dan ook vakman noemen. Na circa vijftien jaar had hij zich door de praktijk en door het volgen van een aantal aanvullende oplei dingen. zodanig ontwikkeld dat. hij voortaan als voorwerker/uitvoerder kon gaan funktioneren. Die funktie vervult hij nog steeds. In deze posi tie geeft hij rechtstreeks leiding aan circa zes andere werknemers van de firma Koenen, alsmede aan tien personeelsleden van onde raannemers. De heer Hendriks was altijd nauw betrokken bij het wel en wee van zijn collega's. Van 1976 tot 1992 was hij bestuurslid van de personeels- vereniging. Binnen de vakbond, waarbij hij al 40 jaar aangesloten is, heeft hij zich steeds als een aktief lid opgesteld. Ook op andere terreinen was de heer Hendriks aktief. Vanaf 1962 is hij al lid van de Duivenvereniging Overloon. Sinds 1969 vervult hij daarin een bestuursfunktie. Voor al deze inspanningen ont vang dhr. Hendriks de eremedaille in zilver. werkzaamheden voor het Oranjeco mité gestopt. De voorzittershamer heeft hij aan zijn dochter overge dragen. In 1964 is de heer Janssen voor zitter geworden van het St. Nico- laascomité Smakt-Holthees. Dit ging toen nog samen met het Oran- jec.omité. In verband met, het ver krijgen van subsidie zijn deze comité's niet veel later gesplitst. Ook mevrouw Janssen is aktief bin nen dit comité. Van 1972 tot, 1974 is de heer Jans sen voorzitter geweest van voetbal vereniging Holthees, maar is daar mee gestopt omdat hij als zelfstan dige ging werken. J. FLEUREN Na het behalen van het UTS- diploma is de heer Fleuren achter eenvolgens werkzaam geweest als constructie-bankwerker en lasser. In 1978 kwam hij in de ziektewet en een jaar later in de WAO. Sinds 1983 is hij werkzaam by het werk voorzieningschap NIWOB in Uden. Van daaruit is hij gedetacheerd bij de gemeente Vierlingsbeek (groen voorziening en gemeentewerf). Samen met de heer P.H. Janssen uit Holthees richtte hij in de jaren 1952/1953 een wandelvereniging op. Aanvankelijk trok de vereniging een behoorlijk aantal leden, maar na een aantal jaren nam het lede naantal zienderogen af en in 1960 ging de wandelvereniging ter ziele. Het geld wat nog in kas zat ging naar het al bestaande St. Nicolaa- scomité. Na het opheffen van de wandel- vereniging, richtte de heer Fleuren samen met de heer Janssen het Oranjecomité op in 1960. Tot 30 april 1992 vervulden de beide he ren in het bestuur ervan de funktie van respektievelijk sekretaris/pen- ningmeester en voorzitter. Dat wil zeggen ruim 32 jaar bestuurslid. In 1964 werd de heer Fleuren (we derom samen met de heer Janssen) ook bestuurslid van het St. Nico- laascomité. Nog steeds is hij de se- kretaris/penningmeester, terwijl de heer Janssen nog steeds de funktie van voorzitter vervult. Beiden blij- elke week nieuws FALCO FRANKEN Pater Falco (Franken) is in muzi kaal Venray geen onbekende. Deze geboren Heerlenaar, die in 1963 tot priester werd gewijd, kwam een jaar later naar Venray, waar hij al eerder op het gymnasium van het Lyceum (Boschveldcollege), als leer ling had gezeten. Op diezelfde school ging Falco Franken gods dienst geven en begeleidde hij de internen van het jongensintemaat. In 1976 ging hij van start met de eerste lessen muziek op de brug klassen. In de jaren daarna ont stond onder zijn leiding het schoolkoor Capriccio en het school- orkest, dat later werd aangevuld met leerlingen van de Mavo en Je rusalem, en de toepasselijke naam BoJeMa kreeg. Falco Fianken ging vervolgens verder studeren in de muziek en slaagde in 1980 voor het Muziekon derwijs B - schoolmuziek aan het conservatorium in Maastricht. Behalve eerder genoemd school koor en -orkest hield Falco zich ook bezig met het lerarenkoor, het lera- rencabaret en ontelbare dansgroe pen. Hij was betrokken bij vyf grote musicals en revues en gaf daarmee een extra dimensie aan de school. Zijn eigen muzikale talenten uit te hij in diverse orkesten zoals het Venloos Symphonie-orkest, Malle moer en salonorkest Romance. In augustus van dit jaar gaat Fhlco Franken het Boschveldcollege en Venray verlaten om maatschappe lijk pastoraal werk te gaan verrich ten in Heerlen. Dat werk richt zich vooral op de jongeren met proble men cüe voortvloeien uit drugs verslaving, alcoholisme en asiel zoekersvraagstukken. Hij komt daar in de parochie van pastoor Huub Latten, ook in Venray geen onbekende franciscaan. Voor al zijn Venrayse inspannin gen werd Falco Franken onder scheiden als Ridder in de Orde van Oranje Nassau. ven dit doen totdat zy geschikte op volgers hebben gevonden. Net als dhr. Janssen kreeg ook dhr. Fleuren de zilveren eremedail le opgespeld. van zijn boerderij beschikbaar voor de opslag van materialen die nodig waren bij de tweejaarlijkse muziek feesten. Maar hij droeg er ook zorg voor dat de spullen droog bleven en goed onderhouden waren. Het verwerven van gelden voor verenigingen zat de heer Deriet al vroeg in het bloed. Van 1946 tot 1953 was hij zeer aktief voor het Oorlogsmuseum in Overloon. Via het verzorgen en uitvoeren van voorlichtingsavonden wist, hij ook in die moeilyke tyd, gelden te ver werven voor de opbouw cq. uitbrei ding van dit museum. In 1969 was de heer Deriet de ini tiatiefnemer van het veteranenvoet- bal in Overloon. Vele van zijn (voetbal-Jvriemlen waren gestopt, omdat er - gelet op hun leeftijd - geen vervolg was voor hun sportie ve karrière. Vanaf 1969 tot. hij in 1986 de leeftijd van 65 jaar bereikte heeft hij een vooraanstaande rol gespeeld binnen het veteranenvoet- bal in Overloon. Maar ook op sportgebied was de heer Deriet al eerder aktief. Van 1941 tot 1951 was hij lid van de Jon ge Boeren Sportvereniging. Van 1945 tot 1950 was hij lid van de sportcommissie die met name be last was met het inhoud geven aan de sportaktiviteiten van de om geving. Van 1981 tot 1987 was hy bestuurslid van de Tuinbouwver- eniging Overloon. PIETER REIJNDERS De 56-jarige Pieter Reijnders uit Wanssum was de enige gedecoreer de in de gemeente Meerlo- Wanssum. Reijnders is al meer dan veertig jaar werkzaam in het aanne mersbedrijf dat eerst aan zijn vader behoorde en later onder zijn lei ding kwam. Dhr. Reijnders is in het doips- en verenigingsleven ran Wanssum zeer aktief. Hij is al meer dan 50 jaar lid van de voetbalvereniging, waarvoor hij ook 16 jaar bestuurs lid was. Ook na zijn bestuursperio de kon SV Wanssum altijd een beroep op hem doen. Binnen de carnavalsvereniging De Wiendbuul is Pieter Reijnders al jarenlang lid van de optochtcom missie. Bovendien sponsort hij de optocht door veel materialen voor weinig of niets ter beschikking te stellen. Voor al zijn inspanningen werd dhr. Reijnders onderscheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. bestuur van de Rabobank en lid van de financiële commissie Onze Lieve Vrouwe Geboorteparochie. Van het kerkbestuur van deze parochie" is dhr. Loonen ook nog lid geweest van 1982 tot 1991. DHR. NABBEN Dhr. J. Nabben uit Oirlo werd in Den Bosch onderscheiden met de eremedaille in zilver door de voor zitter van de raad van Bestuur van de Koninklijke PTT. Hij ontving de ze medaille in het kader van zijn 40-jarig dienstjubileum bij de post. Dhr. Nabben verzorgt de laatste ja ren bij de PTT de opleiding van nieuwe medewerkers, die hij behal- COLLEGA Aan dhr. Kessels uit Oostrum werd eveneens de eremedaille in zilver toegekend. Omdat hij echter in het buitenland vertoefde, zal die later worden uitgereikt. Ook hij is 40 jaar in dienst van de PTT, o.a. als besteller, bestellervoorman en plaatsvervangend kantoorhouder. Bovendien hielp hij zoveel mogelijk zijn echtgenote die 15 jaar lang een postagentschap in Oostrum heeft gehad. Vanuit de AbvaKabo heeft dhr. Kessels vyf jaar lang zitting ge had in het medezeggenschapsor gaan van de PTT. In Oostrum is dhr. Kessels o.a. lid geweest van de Raad van Elf van de Karklingels. Tbur- en Wielerclub Oostrum heeft ook kunnen profite ren van de inzet van dhr. Kessels. Voor deze vereniging bekleedde hij 15 jaar het penningmeesterschap en zet hij zich nu nog aktief in. Ver der is dhr. Kessels correspondent voor het Dagblad voor Noord-Lim burg en heeft hy grote kennis van de historie van Venray en omge ving. Kennis die hij graag over draagt aan anderen. van de EHBO bij Sphinx in Maas tricht en bij Rank Xerox in Venray. In 1985 richtte hij in Venray de plaatselijke EIIBO-vereniging op, waarvan hij tot heden voorzitter was. Dhr. Kessels was al sinds 1980 voorzitter van het rayon Noord- Limburg en lid van het distrikts- bestuur Limburg. Landelijk is dhr. Kessels lid van de Bondsraad (het hoogste EHBO-orgaan) en van de fi nanciële commissie. De Venrayse vereniging telt in middels 200 leden en organiseert al vele jaren landelijke EHBO-wed- stryden. Dhr. Kessels is bovendien een groot voorstander en promotor van samenwerking tussen de diver se hulpverleningsorganisaties. ve vakkennis ook de liefde voor het vak bijbrengt. Hoewel het vak van postbesteller redelijk zelfstandig is, heeft dhr. Nabben toch altijd gepro beerd het 'wij gevoel' binnen de PTT Post Venray te stimuleren. In Oirlo is dhr. Nabben aktief be trokken geweest bij de voetbalver eniging DIS. Tussen 1950 en 1958 leidde hij de jeugdafdeling en zat hij ook in het bestuur van DIS. Bin nen dat bestuur bekleedde hij tot 1970 diverse funkties, waaronder het sekretariaat en het penning meesterschap. In 1977 werd hij ere lid van DIS en kreeg hij een onderscheiding van de Nederland se katholieke Sportfederatie. P. JANSSEN Dhr. P. Janssen uit Holthees werd eveneens onderscheiden met de zil veren eremedaille. De heer Janssen ging op jeugdige leeftijd bij een agrariër in Holthees werken. Daarna is de heer Janssen ongeveer acht jaar buschauffeur ge weest. Vervolgens is hij vier jaar melkboer geweest. In die tijd kwa men er steeds meer zelfstandigen die met een SR.V-wagen rond gin gen. Ook de heer Janssen heeft dit acht jaar gedaan. Toen zijn gezond heid het niet meer toeliet om dit werk nog langer te doen, kwam hij in de WAO. Zyn zoon heeft het be drijf overgenomen. Ongeveer in 1952 richtte de heer Janssen samen met de heer Fleu ren uit Holthees een wandelvereni ging in Holthees op. Rond 1960 was er geen animo meer voor deze ver eniging. Het geld wat nog in de kas van de wandelvereniging zat, ging naar het St. Nicolaascomité. De heren Janssen en Fleuren hebben in 1960 het Oranjecomité Smakt-Holthees opgericht. De heer Janssen is meer dan 30 jaar voorzit ter geweest van dit comité. Elk jaar werd en wordt er iets georganiseerd voor de jeugd van Smakt-Holthees. In 1992 is de heer Janssen met zyn MUZIKANTEN Eveneens zilver was er voor dhr. Cruysen die al sinds 1934 lid is van fanfare De Vriendenkring Over loon. waarvan 45 jaren als muzi kant. Voorts is hij al 22 jaar bestuurslid van fanfare De Vrien denkring, waarvan negentien jaar als penningmeester. Verdere verdiensten van de heer Cruijsen: vijf jaar lid Steun Wettig Gezag; tien jaar bestuurslid RK Jon ge Boeren; 25 jaar lid voetbalvereni ging SSS'18; 24 jaar sekretaris Tuinbouwvereniging Overloon en van 1987 tot heden penning meester van Bond van Ouderen Overloon. De heer Verstraaten is al sinds 1934 lid van fanfare Vriendenkring Overloon, waarvan 40 jaar aktief als muzikant. Voorts was hij 27 jaar bestuurslid van fanfare Vriendenk ring, waarvan zeven als voorzitter. Verdere verdiensten van de heer Verstraaten zijn: lid vooroorlogs Overloons toneel; bij de wederop bouw van Overloon aktief voor de HARK o.a. het lossen van schepen uit de Haarlemmermeerpolder, die geladen waren met meubels, enz.; het distribueren van goederen on der de Overloonse bevolking, waar bij de heer Verstraaten tweemaal over een landmijn gereden is, ge lukkig zonder persoonlijk letsel: bij de inrichting van het Nationaal Oorlogsmuseum Overloon in de ja ren 1945-1946 aktief met het trans porteren van licht en zwaar oorlogsmateriaal o.a. kanonnen; uit dankbaarheid dat de Haarlemmer meer het verwoeste Overloon adop teerde, ging het toenmalig Overloonse Tbneel op toeraee in de Haarlemmermeer met het toneel stuk 'Kinderen van ons Volk' van Antoon Collen. Dhr. Verstraaten verzorgde verschillende malen het transport van dekors en leden; 25 jaar lid van voetbalvereniging SSS'18, waarvan vijf jaar als bestuurslid; tien jaar lid geweest van de vervoersorganisatie NOB Land van Cuijk. De heer Deriet is al sinds 1934 lid van fanfare De Vriendenkring, waarvan 58 jaar aktief als muzikant in het Fanfare-orkest. Dhr. Deriet heeft de jeugd altijd een waren hart toegedragen. Hij heeft op allerlei manieren de jeugd gestimuleerd om lid te worden en te blijven van de fanfare. Daarnaast stelde hij zich zeer aktief op tijdens de vergaderingen om de belangen van de jeugd te behartigen. Van 1974 tot 1990 was hij toege voegd bestuurslid en verantwoorde lijk voor de inkomsten van de fanfare. In die hoedanigheid was hij belast met. verschillende taken. Van 1975 tot 1992 stelde hij een gedeelte P. LOONEN Dhr. P. Loonen uit Oostrum. was ags voor koninginnedag de Dogst gedecoreerde Ven ray naar. In en Haag werd hem door minister ikman van Landbouw en Visserij i versierselen, behorend bij het perschap in de Orde van ranje-Nassau uitgereikt. Dhr. Loonen, melkveehouder van gine, werd in 1971 aktief in het In-bestuurlijke vlak. In dat jaar erd hij lid van het hoofdbestuur in de Zuivelcoöperatie Maasvallei. Dor de fusie van de zuivelin- ïstrie in Zuid- en West-Nederland, crd dhr. Loonen vervolgens voor tter van het bestuur en de Raad n Commissarissen van Campina eikunie b.v. Bij de onlangs tot andgekomen fusie met Sudmilch It Stuttgart heeft dhr. Loonen een iet onbelangrijke rol gespeeld. Dhr. Loonen bekleedt in de 'zui- elwereld' diverse funkties. Boven- ien is hij ook in Oostrum maat- ihappelijk aktief. Sinds 1978 is hr. Loonen vice-voorzitter van het onlangs gehouden verkiezingen, niet meer beschikbaar stelde voor de raad, nam hij afscheid na 20 jaar onafgebroken raadlidmaatschap. De wijze waarop Toon Broeksteeg inhoud gaf aan dit raadlidmaat schap en de warme belangstelling en grote betrokkenheid bij de sa menleving en haar burgers, was mede aanleiding om hem te bevor deren tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. ontving deze medaille vooral voor zijn aktiviteiten voor de EHBO. Al in 1953 slaagde hij voor het EHBO eenheidsdiploma. Vanuit zijn werk kringen was hij o.a. commandant grond raakte Frits Hovens betrok ken bij de Duitse Militaire Begraaf plaats in Ysselsteyn. Vanaf de oprichting van dit kerkhof heeft Frits Hovens zich ingezet om de ver stoorde relatie tussen de beiden landen en hun burgers zo snel mo gelijk te normaliseren. Het motto van de Deutsche Volksbund fur Kriegsgraberfürsorge (de beheerder van het. kerkhof), 'Verzoening over de graven heen', ,was vanaf het be gin, en nu in 1994 nog, ook het motto van Frits Hovens. De inspanningen van Frits Ho vens bleven ook in Duitsland niet onopgemerkt. In 1967 werd Frits Hovens ontvangen door de toenma lige bondspresident Lübke en ne gen jaar later door diens opvolger, president Scheel. In 1983 kende de Duitse regering aan Frits Hovens het 'Bundesverdienstkreuz' toe. Vo rig jaar ontving dhr. Ilovens van de eerder genoemde Volksbund de Spinoza-plaquette. Nu dus heeft ook de Nederlandse koningin haar waardering voor het werk van Frits Hovens ge-uit. DHR. KESSELS Dhr. Kessels van het Zandakker ferd verrast met de eremedaille in [oud, verbonden aan de Orde van >ranje Nassau. Dhr. Kessels. Hy Hare Mqjesteit was Venray en ngeving goed gezind tijdens de ering van Koninginnedag. Maar >fs( zeven Venraynaren werden Düinklijk onderscheiden. Buur- inieente Vierlingsbeek deed met s onderscheidingen nauwelijks ider. Alleen Meerlo-Wanssum ivain er met een onderscheiding linnetjes' af. FRITS HOVENS Bijzonder, voor ons weekblad iel en Maas, was de onderschei- ng van Frits Hovens, die de ere- edaille in goud, verbonden aan de rde van Oranje-Nassau ontving, lis Hovens is al ruim 45 jaar ak- in de journalistiek, waarvan eer dan 40 jaar bij Peel en Maas, sinds kort. ook voor Kabelkrant ui ray. Vanuit, zijn journalistieke litergrond was hij ook vele jaren «respondent voor diverse kran- h en omroepen. Vooral zijn men- lijke benadering van nieuws- derwerpen, is een kenmerk van its Hovens. Vanuit zijn journalistieke achter- TOON BROEKSTEEG Het oud-raadslid Toon Broeksteeg Perd bevorderd. In 1986 ontving lij al de eremedaille in zilver, ver- 'onden aan de Orde van Oranje •'assauIn dat jaar was dhr. Iroeksteeg 40 jaar in dienst van het arkensonderzoekcentrum Nieuw- lalland. In dat jaar zat dhr. Broek- leeg al 12 jaar in de Venrayse ge- neenteraad. Nu hij zich met de

Peel en Maas | 1994 | | pagina 9