Beursdagen streekschouwburg op 7 en 8 mei a.s. Lenteconcert m de Grote Kerk Tuin- en Interieurbeurs in de Botanische Tuin Fanfare Maashees viert 75-jarig bestaan Een boeketje van meer dan woorden ZONDAG 8 MEI MOEDERDAG Bibliotheek- nieuws PEEL EN MAAS De Sneeuwklokjes in de Jera PEEL en maas Donderdag 5 mei 1994 - Pagina 3 Op zaterdag 7 mei a.s. organiseert het Venrays Mannenkoor voor de tweede maal het Lenteconcert. Dankzij de bereidwillige medewer king van deken J. Coenen en het kerkbestuur is het wederom moge lijk om dit voorjaarsconcert te hou den in de Ven rayse Peelkathedraal. Dit jaar is gekozen voor een optre den door het Venrays Mannenkoor en het Mannenkoor Lambardi uit Helmond met een instrumentaal intermezzo door het duo Apra (gi taar en harp). Mannenkoor Lambardi bestaat inmiddels 42 jaar en bestaat uit 70 aktieve zangers. Het was het eerste amateurkoor dat optrad in het Fits Philips muziekcentrum, Verder verleende het koor diverse optre dens in het land w.o. het Daklozen- concert in de Koepelkerk te Amterdam en optredens met het Amsterdams Promenade orkest. Het programma bestaat uit wer ken van o.a. O. di Lasso, Vittoria, Mozart, Schubert, Martinu en Grieg. Solistische medewerking wordt verleend door B. van Lies hout (bariton) en het koor wordt be geleid door R. v.d. Laar (piano). Lambardi uit Helmond staat on der leiding van dirigent Ton Siegers en heeft eveneens diverse volkslie deren, delen uit musicals, barbers- In de Botanische Tuin in Over- loon zal van 21 t/m 24 mei de Tuin de Interieurbeurs Impression '94 worden gehouden. Deze beurs, die georganiseerd wordt door de Stich ting Impression, is bijzonder van opzet. Gekozen is voor een perfekte vermenging van de natuur, de lente en bedrijven die zich presenteren. Presenteren op het gebied van tui nen, interieurs, kunst, antiquitei- In het lange weekend van Hemel vaart viert fanfare St. Cecilia uit Maashees haar 75-jarig bestaan. De fanfare heeft voor jong en oud in heel Maashees en omgeving een at- traktief programma opgesteld. Dat begint Hemelvaartsdag 's morgens met een speciale mis in de sporthal. Uitgevoerd wordt Die Deutsche Messe van Franz Schu bert door een gelegenheidskoor van ruim 300 zangeressen en zan gers. Het koor is samengesteld uit leden van tien koren uit de regio. Verder werkt natuurlijk de fanfare zelf mee aan deze imposante uit voering. Schubert's mis betekent het start sein voor de festiviteiten, die tot en met zondag 15 mei duren. Direkt na de mis volgt een receptie met een matinee. De middag krijgt het karakter van een reünie, want er zijn zo'n 600 oud-inwoners van Maashees aangeschreven. Receptie en matinee worden muzikaal on dersteund door orkest de Dalonies. ORIGINAL 's Avonds het hoogtepunt van het jubileumprogramma: het optreden van de Oostenrijkse kapel Die Origi nal Tiroler Spatzen, onder leiding van Horst Müller. Een achtmans top-orkest dat overal in Europa vol le zalen trekt met hun gevarieerde blaasmuziek. Hoogtepunt in hun vernieuwde programma is de Austria Tbp Show, een muzikale reis met veel afwisseling in stijl en en presentatie. hopliederen en Slavische werken op het repertoire. Onlangs nog werd de 'Mis in F' van Joseph Rheinberger voor de eerste keer in Nederland uitgevoerd. Het Venrays Mannenkoor opent het concert met werken van o.a. Pa- lestrina, Elgar, Sullivan en Poulenc. Onder leiding van Hans Noyens zingt en 110 leden tellende koor een breed en afwisselend repertoi re. Enkele werken zullen an de pia no begeleid worden door Ron Wehrens. De toegang voor dit tweede Lente concert is gratis. Aanvang om 20.30 uur. De echte koorliefhebber mag dit fraaie concert zeker niet missen. PROGRAMMA Het Venrays Mannenkoor o.l.v. Hans Noyens zingt: O Bone Jesu; Feasting I Watch; The long day clo ses; Quatres Petites Prières, deel 2 en 3; Schoon Jonkvrouw; Slotkoor uit Die Zauberflöte; Bandoera; Plo- vi, Plovi; Maske in Blau. Intermezzo door Arpa. Mannenkoor Lambardi zint o.l.v. A. Siegers: Audite Nova; Dir, Seele des Weiltalls; Domini non sum dig- nus; La Pastorella; Stavaju; Andan te; Landerkennung. ten, tuinarchitectuur, decoraties, bloemen en planten. De presentatie van bedrijven vindt plaats in zes hoekige piramide tenten en open prielen/baldakijnen. Beeldende kunstenaars zullen aktief tijdens de beurs aanwezig zijn. Impression '94 is op 21 en 22 mei open van 11.00 tot 18.00 uur en op 23 en 24 mei van 11.00 tot 21.00 uur. Vrijdag staat de jeugd centraal. Voor hen speelt 'Fasten your seat- belts', een professioneel orkest on der leiding van Roelie van Lingen en met de charmante zangeres San dra Abbink. De groep heeft een af wisselend en swingend repertoire, dat wordt gebracht met een uiterst professionele licht- en geluidsshow. Zaterdag is gezelligheid troef in het Maasheese. Voor de muziek zorgt de Oplose formatie OEF (Op- loos Eerst Filharmonisch). Muziek gemaakt met 'gezellige' instrumen ten als saxolbon, trompet en accor deon en muziek met een groot meezing- en meeswinggehalte. OEF heeft op het repertoire dan ook werk van onder meer de Jansse Bagge Bend, Raymond van het Groenewoud en Rowvven Hèze. Een avondje voor de oudere jongeren dus, waarbij dansen zeker niet ver boden is. OPEN De feestelijkheden in Maashees worden zondag 15 mei afgesloten met een open podium. Amateur bands en -artiesten, al dan niet be ginnend, krijgen de kans zich aan het publiek en aan een deskundige jury te presenteren. Overdag vin den de voorronden plaats, 's avonds bepalen de beste drie van de dag wie winnaar wordt van het Open Podium. Voor alle verdere informatie over aanvangstijden, entreeprijzen en voorverkoop kunt u bellen met tele foon 04781-36510 of met 04781- 36394. Een keuze uit de nieuwe studie boeken. Azteken: De Azteken: k rij ge ra en kunstenaars. Opkomst en onder gang van het Azteekse Rijk (12e eeuw-1521). Boelens, L.: Vrouwenwerk naar waarde betalen: over het recht op gelijke beloning. Crawshaw, A.: Aquarel: in 32 les sen naar sukses. Elco: Elco Brinkman: in gesprek met Bibeb, Willem Breedveld e.a. Ewijk, P. van: Met zang dans: de geschiedenis van de musical in Ne derland. Heim, M.: De Ötztal vervalsing: ana lyse van een archeologische schijn vertoning. Schrijvers trachten aan te tonen dat de mummie uit het Ötztal in Oostenrijk elders vandaan komt en dat de vondst geënsce neerd is. Maychick, D.: Audry Hepburn. Bio grafie van de Engels-Nederlandse filmactrice (19929-1993). Organisaties: Organisaties op de di van. Psychoanalytische benadering van oraganisaties en de mensen die daarin werkzaam zijn. Owen, Ch.: Knuffels. Werkbeschrij vingen met patronen van een aan tal knuffeldieren van textiel, opgevuld met polyester vulling of plastic korrels. Stouthuysen, P.: Extreem-rechts in na-oorlogs Europa. De bibliotheek is gesloten op donderdag 5 mei (Bevrijdingsdag) en donderdag 12 mei (Hemel vaartsdag). Verloren en gevonden voorwerpen VERLOREN Bankpassen: ABN-Amro rek.nr. 53.78.40.583; Rabo 15.39.46.415; Cre dit Lyonais; Rabo; 2x Postbankpas. Portemonees: Grote chauf feursportemonnee met inhoud; Met 2 bankpassen en rijbewijs; Da mesmodel, inh. bankpas Rabo, rij bewijs; Bruine lederen met goud kleurige nopjes; Rose/paara, groot model met twee sleutels; Klapporte- monnee. inh. ca. ƒ100,- en visite kaartjes; Inh. 4 sleutels, ƒ100,- en europas (CB); Inh. tel.kaart en biebpas. Sleutels: Fietssleutel met trol; 2 Sleutels, 1 met nr. 245732 aan ket ting; Sleutelbos (7 stuks, Ford, Sil- ka); Sleutelbos met Opelsleutel. Sieraden: Gouden armband, open gourmette; Gouden armband met schakeltje; Dameshorloge Sei ko, bandje goud-zilver; Gouden da meshorloge, bandje doublee; Dameshorloge, zilverkleurig, rand donkerblauw. Diversen: 3 Bankbiljetten van ƒ25,-; Mechelse herder; Blauw grijze jas, dun; OV jaarkaart tnv Mea Mandere; Lapjeskat; Poes 3-4 jaar oud; OV studentenkaart: Lede ren handtas; Handtas met goud kleurig ranf\je inh. rijbewijs en bankpas; Lederen tas, inh. bril, ko ker, portemonnee; Theoriecertifi caat tbv praktisch rijexamen; Verzek.bewijs bromfiets Ymanaha XRL-427; Verzek.bewijs bromfiets Puch BPP-200; Sierdop; Zonnebril met vlindertje op zijkant. GEVONDEN Sleutels: Sleutel nr. 20400 in zwart lederen etui; Sleutelbos met 8 sleutels; Sleutelbos met 7 sleutels, hanger M. de Bruyn isolatie; 3 Au tosleutels; Autosleutels Ford en huissleutels 9 stuks. Diversen: 3 Bankbiljetten van ƒ25,-; Labrador; Dameshorloge, ovaal, merk Indus, grove schakel; Horloge Citizen met steentjes voor tijdsaanduiding; Kinderzitje voor in auto, Storchenmühle; Portemon nee inh. rozenkrans en tel. 11878 (Door): Landschildpad; Ihs shopper- model, met boodschappen. elke week nieuws Henseniusplein 9a 5801 BB Venray Tel. 04780-88198 dans met het beroemde Carmina Burana van Carl Orf en Opus One met Porgy en Bess. Operette wordt gebracht door het Operettetheater van Praag (Die Czardasfürstin) en door de Hoofd stadoperette (Die Lustige Witwe). Er is dit jaar goed toneel. We noe men hierbij het luchtig blijspel met Henny Orri In de hemel mag alles, het aangrijpende drama met Peter Fhber Oleanna dat momenteel in Parijs triomfen viert, De vrouw van de zanger met Brigitte Kaandorp, Japon over het balkon met John Lanting, De Spaanse hoer naar Hu- go Claus, Blauwdruk en Het kie vitsei door een Belgisch gezelschap en eveneens het dubbelprogramma van Het Vervolg De meid en Open huwelijk van Dario Fo. Uitzonderlijk en spektakulair mag men de revueachtige folklore- voorstellingen Caribbean Festival eii Folklorico de Mexico noemen. Twee totaal verschillende uitvoerin gen, maar men komt ogen en oren tekort in beide voorstellingen. Het ballet Folklorico de Mexico was trouwens al twee keer in Venray te zien en toen was het telkens een overweldigend sukses. De liefhebbers van muziek ko men dit jaar heel goed aan hun trekken. Theaterprogramma's van B.Z.N.. Golden Earring, Frank Boeyen, Jazzpolitie liegen er niet om. Maar ook in het andere mu ziekgenre is het raak. Les Percussi ons de Guinee is wereldtheater zoals men dat zelden in Venray be leefd zal hebben. In alle wereldste den waar men optrad puilden de zalen uit. Dit is nieuw, dit is een be levenis. Datzelfde kan gesteld worden van The Blues Brothers. Deze Londen- se produktie was reeds meerdere malen in Nederland te gast en de mensen in de zalen gingen uit de stoel. Zoveel enthousiasme en mu zikaal vuurwerk kan men zich nau welijks voorstellen. Ook dit is wereldtheater. Flairck komt met een geheel nieuwe formatie. Hans Visser 8c Friends komt met een programma dat klinkt als een klok. Dan is er een bijzondere samenstel ling van Thijs van Leer, Pim Ja cobs, Louis van Dijk en Ruud Jacobs. De Berini's slaan weer keihard toe met een programma dat de vori ge uitvoeringen nog overtreft. Het Deep River Quartet behoelt nauwe- lijks nog aanbeveling, want het is top. Het Groot Niet Te Vermijden Dans en Show Orkest is gewoon weg een feest. Wie de vorige uitvoe ringen zag, zal zich niet meer hoeven te bedenken, want die gaat nu weer. Het Rosenberg Trio was vorig jaar een groot sukses en men komt nu met een nieuw program ma. Revelation is een zanggroep van een heel bijzonder gehalte. De NCRV gaat de voorstelling promo ten André Rieu in Wenen is voor de liefhebbers van operettemuziek en salonorkest bijna een must. Op het gebied van cabaret is er weer veel te beleven. Enkele grote namen ontbreken, omdat men om de twee jaar in Venray kan optre den. Maar er is nog zoveel te bele ven, dat daarom niet getreurd hoeft te worden. Bert Visscher komt met zijn nieuw programma, Tineke Schouten herhaalt haar 'All you need is lach', Lebbis en Janssen worden als de opvolgers van Wim Kan beschouwd. Hard en snel caba ret. Seth Gaaikema is helemaal te rug en wel met een zeer suksesvol programma. Marjolijn Touw is een naam die "men niet mag vergeten. Een andere naam die men moet op tekenen is Tom Oosterhuis, die een verrassing blijkt te zijn. Tijdens de eerste beursdagen om ca. 10.30 uur zal Tam Oosterhuis fragmenten uit zijn programma laten zien. Rein- der van der Naait is een opkomen de ster, die ter introduktie als tientjesvoorstelling wordt aangebo den. Wie laat zoiets liggen? Purper komt terug met de voorstelling die vorig jaar binnen enkele uren uit verkocht was. Waardenberg en De Jong zullen de boel weer op stelten zetten. Mars Teunisz is een cabare tier in het genre van Herman Finkers. Na het gigantische sukses op te TV zal men de hypnotiseur Paul Mc Kenna live kunnen meemaken. De ze show wordt wereldwijd als de grootste hypnoseshow beschouwd. Opnieuw in Venray zal men kun nen genieten van het Kerst-winter- circus, Het zwarte theater van Bra tislava, Het kliekske en een aantal nog nader aan te kondigen voorstel lingen. Niet in het programmaboekje op genomen, maar wel reeds toege voegd aan het programma is de literaire avond met Boudewijn Biich op maandag 19 december. De ze uitvoering kan in abonnement geboekt worden. Er stonden heel belangrijke voorstellingen geboekt, waarvan de data verschoven moe ten worden, omdat de premièeres uitgesteld worden. Men komt daar beslist op terug. De beursdagen zijn-, zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en zondag van 12.00 tot 15.00 uur. Poging diefstal auto Weer werd een poging onderno men tot diefstal van een by het zie kenhuis geparkeerde personen auto. Portierslot en kontaktslot waren al bewerkt. Mogelyk is de da der in zijn werk gestoord en daar om bleef de schade voor de in Maashees wonende eigenaresse beperkt. De traditionele beursdagen zijn dit jaar in verband met de vroege Hemelvaart een week eerder dan normaal. Op zaterdag 7 mei en zon dag 8 mei kunnen cultuurliefheb bers weer intekenen voor het nieuwe programma. Intekenen kan uiteraard ook schriftelijk, met dien verstande, dat deze inschrijvingen na de eerste beursdag worden be handeld. De beursdag is gekozen om ieder een gelijke kansen te geven. Post bestellingen vinden namelijk op verschillende dagen plaats. Dat geeft dan ongelijke kansen en daar om is de eerste beursdag als start- lunt bepaald. Er zijn weer uitstekende voorstel ingen in de aanbieding. We noe- nen de grote Joop van den Ende produktie My Fair Lady meti de ichitterende rolbezetting Paul van liet, Piet Bambergen en Vera Mann. Een betere kombinatie is lauwelijks denkbaar. Verwacht nag worden, dat deze groots opge- ette en dure produktie de legenda- Ische versie met Wim Sonneveld jaat overtreffen. Ook de musical The Sound of [otown zal beslist een hit worden. wereldpremière is in oktober in [otterdam en in november zal de itvoering twee dagen in Venray te ien zijn. De musical wordt gepro- üceerd door de mensen die 'Jose- hine' en 'The Cotton Club' tot rereldsuksessen voerden. De bezet ing bestaat weer grotendeels uit warte topsterren. Chess is een andere musical door iet Koninklijk Ballet van Vlaande- en, dat reeds zoveel byzondere mu- icals in Venray bracht. De muziek s van ABBA en kent diverse we- eldhits. 'Chess' wordt weer een roots gemonteerde uitvoering, eans komt in twee versies. Eeiste ie reprise van Jeans 4 en vervol- ens op het einde van het seizoen Ie nieuwe Jeans 5. Niet vergeten uag worden de reprise van La doemen, de voorstelling die vorig aar de zaal van enthousiasme bijna lit elkaar deed barsten. Er komen twee prachtige opera's, jgoletto door de Opera van Kazan n midden Rusland. Deze schitte- ende uitvoering in het Italiaans ge- Miden, wordt beslist een hoogte- unt. De Opera van Kazan is een ntdekking van de eerste orde. Men eschikt over uitstekende solisten a een even uitstekend orkest. La Boheme is eveneens een troef n het programma. De opera komt lit Cluy in Roemenië. Ook deze uit- oering werd vooraf bekeken en iet veel genoegen naar Venray ge laaid. De Opera van Kazan komt iet een tweede grote verrassing, amelijk het ballet La Bayadera. lit is wel zo mooi en groots van op- ot, dat men nauwelijks zal kunnen eloven, dat zoiets in Venray moge- jk is. Dit avondvullende ballet ordt. voor iedereen, ook' voor niet allet-liefhebbers een belevenis, allet komt er verder door Intro- mak< mei het 'Oog' op de toekomst Lfpn, v&M- <- make-up SLANK DE ZOMER IN? Dan nu plaatselijk afslanken door dieptewarmte. ZONDAGSDIENST HUTSAHTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen. F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen: DK. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VEN RAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 81458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer, W.G.A.M. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak R. EELDERINK Moleneind 13, Meerlo tel. 04789-2820 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H.M. de Vocht. R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak E. RUYMBEEK, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst. van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 13727 Alhoewel de winter al lang ver dwenen is en de kerstman door de paashaas veijaagd is, treden ze op zaterdag 7 mei in de Jera op: De Sneeuwklokjes. De Sneeuwklokjes is een spraak- makende Brabantse band die stel ling neemt in de schemerzone van de geldende muziektrends. De mu ziek van dit kwartetje zou omschre ven kunnen worden als rauw en hard. maar het is en blijft fijne her rie vol levenslust, agressie en ero tiek. Kortom: lekker wild met een vette knipoog! Dat ze onder dit motto veel suk ses hebben behaald blijkt wel, want zo hebben ze al onder meer in het voorprogramma gestaan van o.a. Burma Shave, Hallo Venray en Normaal. Dit alles dus op zaterdag 7 mei in de Jera te Ysselsteyn. De zaal gaat open om 20.00 uur en de entree be draagt ƒ3,50. Tevens kunnen wy met heel veel gepaste trots de hoofdact van het Je ra Open Air Festival '94 bekendma ken. Dat zal dit jaar namelijk zijn Sleeze Beez. Meer hierover binnen kort in dit blad. Grote ravage bij vallende lading Vorige week woensdagmiddag was een losgeschoten dekzeil oor zaak dat enkele honderden kratten met frisdrank vanaf een vrachtwa- genkombinatie op het wegdek te recht kwamen. Dat gebeurde toen de vrachtwagenkombinatie vanaf de Metaalweg de tijdelijke oprit naar Rijksweg 73 opdraaide. Een ploeg van de brandweer moest de helpende hand bieden by het opruimen van de ravage. Het ver keer werd gedurende de operatie omgeleid, maar door de onbekend heid van vele bestuurders was de volgende aansluiting soms moeilijk te vinden. De schade bleef beperkt.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3