Zon-fït Venray geopend Avondvierdaagse van 9 t/m 12 juni Bierfeesten Podium rondom Hemelvaart Kindervakantiewerk Venray e.o. Gezond naar de (sub)tropen! Gezond weer terug Kursus Edukinesiologie, zicht op woordblind Een boeketje van zegt meer dan woorden ZONDAG 8 MEI MOEDERDAG Twee Venrayers op lijsten kamerverkiezing Ziekenhuis werkt mee aan experiment Tweede voorronde Havenpop Wanssum Kursussen Stichting Focus Weet U, wat er gebeurt als U NIET adverteert PEEL EN MAAS FOTOTIP Dat staat er weer leuk op. OOK asm PEEL EN MAAS Donderdag 28 april 1994 - Pagina 7 Henseniusplein 9a 5801 BB Ven ray Tel. 04780-88198 Voor de verkiezingen van de le ien van de Tweede Kamer kunt u dinsdag ook stemmen op twee fen ray naars. Zoals bekend is, heeft de PvdA de l'enrayse Europarlementariër Eisso 5 Voltj er op een verkiesbare plaats ip hun lijst geplaatst. Gezien de pei- ingen zal Woltjer inderdaad itraatsburg voor Den Haag gaan erruilen. Verder komt op de CDA-lijst, op ien onverkiesbare plaats, Wiske foster-Maris voor. Dit heeft niets te naken met het feit dat zij op '2 !ji| baart jl. niet werd gekozen voor de mrayse gemeenteraad. Mevr. ister had vorig jaar al kenbaar ge laakt dat zij best bereid was om op e lijst plaats te nemen, zonder een erieuze gooi naar een zetel in de 'eede Kamer te doen. De ziekenhuizen van Venray en ènlo werken mee aan een experi- lent van het ministerie van WVC. joel is om de kosten van specialisti- che behandelingen beter beheers- aar te maken en te werken aan liteitsverbetering. Ook de re- 's Alkmaar/Den Helder, Emmen, jergen op Zoom en Rijnmond doen laan het experiment mee, waarvoor het ministerie een garantiebedrag van 15 miljoen gulden beschikbaar ilt. De specialisten in Venlo en Ven ray krijgen met ingang van 1 janua ri 1995 een vaste vergoeding voor elke klant die zich bij hen aan meldt. Nu is het nog zo dat de spe cialisten voor elke verrichte behandeling een vergoeding krij- De direktie van de ziekenhui zen Venlo-Venray, de specialisten en ziektekostenverzekeraars zijn al nagenoeg tot overeenstemming ge komen over de invulling van het ex periment. Vernielingen Weer was met een steen een ruit van het gemeenschapshuis De Brink in Leunen kapot gegooid. Ge dacht wordt aan vandalisme. Een 27-jarige Venraynaar deed aangifte van vernieling van de bui tenspiegel van zijn aan de Paters- straat geparkeerde personenauto. Ook die vernieling heeft in het weekend plaats gevonden. Inbraak in personenauto In de nacht van zaterdag op zon- ig werd door forcering van een ruit toegang verkregen tot de perso nenauto van een inwoner van Ys- feelsteyn. Die had de auto op een parkeerplaats b(j een café aan de Heidsepeelweg geparkeerd. Uit de auto werd de radiocassettespeler ter waarde van ƒ1.800,- ontvreemd. Inbraak in bedrijf In de nacht van 16 op 17 april werd ingebroken in een aan het Roosendaal, onder Merselo gelegen bedrijf. Door het doorknippen van de afrastering op verschillende plaatsen waren de daders aan de achterzijde van het bedrijf gekomen. Met twee kruiwagens werden 100 stuks aluminium voerbakken naar !en gereedstaande vrachtauto ge bracht. Tevens werd een hetelucht kanon meegenomen. De kruiwa gens bleven op de plaats waar de vrachtauto had gestaan achter. Onlangs werd Zon-fït aan de Kruitweg 5 (tegenover de biblio theek) in Venray geopend. Zon-fït is een bruinstudio en verzorgt, tevens de verkoop van zonne-apparatuur. De zaak heeft alles te bieden wat u zich op het gebied van bruin wor den maar kunt wensen. In de brui- ningsstudio zijn volop gezichts- b miners, zonnekanonnen en zonnebanken aanwezig. De hele bruiningsstudio is geautomati seerd. U hoeft maar aan te geven hoelang u wilt bruinen. De rest gaat vanzelf. Hebt u advies nodig over hoe lang of hoe vaak, dan krijgt u dat eveneens bij Zon-fït. Daar heb ben ze namelijk voldoende erva ring. Een goed advies is heel belangrijk. Het is mogelijk bij Zon-fït te re serveren (tel. 04780-13470), maar dat is niet per se noodzakelijk. Mocht u even moeten wachten, dan kan dat aan de gezellige bar. Wat de verkoop van apparatuur betreft, heeft Zon-fit net de meest moderne zonnebanken en zonne hemels binnen. U vindt Zon-fit in de nabijheid van het winkelcen trum van Venray, dus u hoeft niet ver te lopen zou u in de lunchpauze Op zaterdag 7 mei a.s. zal gemeen schapshuis De Zandhoek te Wan ssum wederom als dekor fungeren van een voorronde in het kader van de talentenjacht Havenpop. Inzet ook deze keer het veroveren van een plaats in de finale in de feest tent aan de jachthaven van Wan ssum, op vrijdag 17 juni. Inmiddels staat vast dat de forma tie Power Supply in deze finale zal gaan optreden, aangezien deze groep er in geslaagd is de eerste voorronde winnend af te sluiten. Op zaterdagavond 7 mei zal Hob- son's Choice vanaf 21.15 uur het spits afbijten, gevolgd door Endless Wire, Moryon en Smason's Barber, terwijl de formatie Vantage vanaf kwart over twaalf het podium zal betreden. Rond de klok van een uur 's nachts kan de jury zich dan gaan buigen over de ongetwijfeld zware opgave een winnaar aan te wijzen. Ook deze keer zal de lokale om roep Horst opnames maken, welke in 'specials' van Radio Rozah zullen worden uitgezonden. Overigens zal Captain Gumbo als hoofdact worden gepresenteerd tij dens de finale vrijdagavond 17 juni Diefstallen van portemonnees Een 28-jarige medewerkster deed aangifte van diefstal van haar porte monnee uit haar handtas, uit het kantoor van een bedrijf aan het Henseniusplein. In de portemon nee zaten een bankpasje, persoon lijke bescheiden en een bedrag van ƒ15,. Uit kleding van een 15-jarige sporter, die in een kleedlokaal van een sportcomplex aan de Kempweg hing, werd zijn portemonnee ont vreemd. Ook in die portemonnee zaten pasjes, persoonlijke beschei den en een bedrag van ƒ20,-. Loslopende paarden In de vroege maandagmorgen werden op de Maasheseweg twee loslopende paarden aangetroffen. Het lukte de politie, met assistentie van enkele automobilisten, de paar den in een wei te dry ven. Naar de eigenaar wordt een onderzoek in gesteld. even willen ontspannen onder de zonnebank. Mocht u met de auto komen, een ruime parkeerplaats ligt voor de deur. Zon-fit is dagelijks geopend van 09.30 tot 20.30 uur en op zaterdag van 09.30 tot 18.30 uur. Op 11 mei 1994 gaat Stichting Fo cus van start met de volgende kur sussen: Werken aan genezing Deze kursus bestaat uit verschil lende groepjes die aktief aan hun genezing/gezondheid gaan werken d.m.v. natuurgeneeswijzen, menta le technieken, ontspanning en het paranormale. De groepjes zijn be doeld voor mensen met lichamelij ke kwalen die niet of moeilijk op de gewone manier te genezen zijn als ook voor mensen met emotionele problemen zoals spanning, stress, het gevoel vastgelopen te zijn, etc. Ook voor andere geïnteresseerden is deze kursus verruimend en ten zeerste aan te bevelen. Voor men sen met lichamelijke kwalen is het aan te raden de diagnose door de huisarts te laten stellen. Verbeteren van gezichtsvermogen In deze kursus wordt men bewust gemaakt van dit wonderlijk vermo gen. Men leert om de werking er van te begrijpen en er op de juiste manier mee om te gaan. Veel men sen maken onvolledig gebruik van hun vermogen om te zien. In onze tijd van kunstlicht, televisie, com puterschermen, onvoldoende oog ontspanning bij eentonig, dagelijks werk, enz., hebben onze ogen het zwaar te verduren. Het is dus beslist geen overbodige luxe om de ze zeer belangrijke organen te leren verzorgen, ontwikkelen, korrigeren en verbeteren. Als de ogen niet op de juiste ma nier worden gebruik en zich niet voldoende kunnen ontspannen, kunnen er ook andere klachten op treden zoals hoofdpijnen, concen tratieverlies, ontstekingen, even wichtsstoornissen en verkeerde lichaamshoudingen. De kursist leert er door middel van oefening en een juist begrip beter mee om te gaan. De kursussen worden in beginsel gegeven op woensdagavond van 19.30 tot 21.45 uur. Voor informatie en inschrijving kan men terecht bij: Stichting Focus, tel. 04780- 80963 of 89979. Door de week na 17.00 uur en in de weekenden de gehele dag. Vorige week donderdag bezochten groep 4 en 5 van basisschool De Hommel streekboerderij De Locht in Merselo. Daar werd onder deskundige leiding van bakker Hay Kateman brood gebakken op de oudenvetse manier. Op deze manier konden de kinderen zich voorbereiden op de Eerste Commu nie die zij op 22 mei zullen ontvangen. De vakantieperiode staat weer voor de deur. Veel mensen hebben een reis geboekt en de voorberei dingen zijn in volle gang. Bij zo'n voorbereiding hoort ook het voor kómen van ziekten. Zeker voor een reis naar de (sub)tropen, waaronder Turkije, Egypte, Marokko en Tune sië! Want ziek worden op vakantie is héél vervelend en kan de reis on nodig bederven. Gelukkig staan we hier niet machteloos tegenover. In tegendeel zelfs. We kunnen er veel zelf aan doen om gezond te blijven. ENKELE TIPS Reist u naar gebieden in Azië, Midden- en Zuid-Amerika, Afrika en Oost-Europa, laat u dan vaccine ren. Soms zij vaccinaties zelfs een voorwaarde voor toegang tot het land. Vaccinaties hebben tijd nodig om in te werken. Informeer daar om bij voorkeur zes weken voor ver trek bij de GGD naar de vaccinaties die u nodig heeft. Vaccineren kan trouwens vanaf 1 januari 1994 ook op dinsdagmorgen in het GGD- kantoor in Venray. Neem een aantal eenvoudige leef regels in acht: was uw handen vóór het koken, vóór en na het eten en na toiletgebruik; drink mineraal water of gekookt water; gebruik geen ijsblokjes en eet alleen ver pakt ijs; eet alleen goed gekookt of gebakken voedsel en geen rauw kost; eet alleen fruit dat u kunt schillen en maak het zelf schoon; neem middelen mee tegen diarree en vochtverlies; bescherm u, vooral rond en na zonsondergang, tegen muggen; zwem alleen in zee en in zwembaden: vrij veilig bij eventuele wisselende sexuele kontakten. Voor vragen of afspraken kunt u kontakt opnemen met de GGD Noord-Limburg. Elke maandag t/m vrijdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Vandaag over zes weken begint de jaarlijkse Avondvierdaagse. Bent u van plan om mee te doen, dan is het volgende voor u van belang: De afstanden zijn op 9,10,11 en 12 juni 3, 5, 10 en 15 km per dag. Op BEZORGING PEEL EN MAAS Peel en Maas verschijnt wekelijks op donderdagmiddag. Onze be zorgers doen hun uiterste best om de krant voor 19 00 uur bi] u in de bus te hebben. Voor bezorgklachtén kunt u bellen op vrijdag vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur, op ons kan toor, tel. 04780-82727. Wij be zorgen dan uw krant tussen 12.00 en 13.00 of tussen 18.30 en 20.00 uur. Ook kunt u met uw bezorgklach ten in onze boek- en kantoorboek handel, Grotestraat 68, terecht. Er wordt uitsluitend vrijdags op genoemde tijdstippen na bezorgd. ABONNEMENTEN Adreswijzigingen, nieuwe abon nementen en annuleringen die nen, voor zaterdagmiddag 17.00 uur bij ons zijn doorgegeven. Al leen dan kunnen ze nog de vol gende week worden doorgevoerd. Anders zullen de wijzigingen pas een week later worden uit gevoerd. zondag 12 juni kan men ook in schrijven voor een 20- en een 30 km-route. Het inschrijfgeld is ƒ7.- per per soon, bij voorinschrijving voor vier dagen. Wil men één dag wandelen, dan betaalt men ƒ3,50 p.p. Alle deel nemers ontvangen elke dag op de rustplaats een traktatie. Alle deel nemers ontvangen een herinne ringsmedaille. Iedereen kan deelnemen, jong en oud, groot en klein, alleen of met z'n tweeën, met een klein groepje of met een grote groep. De start, en finish zijn dit jaar weer op het Schouwburgplein. Starttyden: Op donderdag 9, vrij dag 10 en zaterdag 11 juni starten we vanaf 17.30 uur. Op zondag 12 ju ni wordt er in de namiddag gewan deld (de 30 km vertrekt al vanaf 09.00 uur). Défilé: Op zondag 12 juni doen alle deelnemers mee aan het défilé door het centrum van Venray. Dit défilé wordt opgeluisterd door een achttal muziekkorpsen uit Venray en om geving. Wilt u deelnemen met een school of een vereniging dan nodigen wij u van harte uit voor een informatie bijeenkomst in de kantine van sporthal De Wetteling op dinsdag 3 mei om 19.30 uur. Informatie: mevr. G. van Ham- Frederix, Kerkpad 1, Venray, tel. 83765 of mevr. G. Goosens, Hel- frichstraat 10, Venray, tel. 87352. Tbt ziens op deze 36e Avondvier daagse. Met Clemens van de Ven en de Gigantjes De derde Podium Bierfeesten krygen rondom Hemelvaartsdag hun beslag Vanwege het extra lan ge weekend voor velen zyn ook de Bierfeesten verlengd. In 1994 is het liefst vijf dagen genieten van mu ziek van klasse en bier van 't vat. Extra service voor de verwende horeca-bezoeker: alle aktiviteiten vinden plaats in een grote tent of in het café. Dat geeft al aan dat de progressie er dik in zit. Drie jaar geleden be scheiden begonnen met een aantal tappunten en statafels onder de blo te hemel, werden de Bierfeesten vo rig jaar al wat weersonafhankelijk. Wat de weergoden ook doen, de be zoekers aan de Bierfeesten hebben er geen last van. Dat gegeven betekent ook dat 't Podium qua programmering wat meer mogelijkheden heeft gekre gen. En dat blijkt, want het Bier feest-muziekprogramma mag er zijn. Hoogtepunt is ongetwijfeld het concert van 'de Gigantjes' op vrij dag 13 mei. De band met saxofonist Rob Kruisman en zangeres Mieke brengt met hun rock 'n roll elke zaal (of tent) aan het swingen. En dat al vele jaren. Een springlevende veteraan is ook Clemens van de Ven, die al ja ren iets heeft met Venray. Ofschoon hij regelmatig in verscheidene lo- katies te zien en te horen is ge weest, is Clemens altijd goed voor een verrassing. Alleen al de muzi kanten die hij telkens meebrengt. Dit keer zijn dat gitarist Bart-Jan Baartmans, ook al geen onbekende; bassist Gerard van Beuningen, die even weg mocht bij 'Nancy works on payday", en drummer Sjoerd van Bommel. Clemens van de Ven en band spelen ongetwyfeld ook num mers van 'n laatste CD 'Is it you?'. Maar laten we de rest van het mu ziekprogramma niet uitvlakken. Woensdag 11 mei gaat het al hevig loos met Paddy's Heavy Circus, de band die het begrip 'geiteharenwol- lensokken' ineens een heel andere inhoud heeft gegeven. Swingen tot het einde op op Ierse folk gebaseer de muziek. Vanaf 21.30 uur en dat tijdstip mag je noteren want ook de overige optredens beginnen op de zelfde tijd. Op Hemelvaartsdag een bluesverrassing uit het oosten. The Red Rooster Club is een band die al allerlei bluesgrootheden begeleidde en by wie regelmatig dezelfde men sen een avondje komen meespelen. Op hun CD is by voorbeeld de Haag se ex-Barrelhouse-zangeres Tineke Schoemaker te horen. Vrydag dus 'the Little Giants' zo als de Gigantjes in het Engels he ten, zaterdag Clemens van de Ven en dan is het alweer zondag. Die dag is het publiek zelf aan de beurt. Eerst de kinderen, die vanaf 11.00 uur al kunnen genieten ran 'Raiy'a met 'n rietje'. Letterlijk en figuur- lyk, want het is ook de titel van het nieuwe kindertheaterprogramma van de Noordlimburgers Wies Wer- son en Frank Jans. Een onaange kondigde try out van het program ma was kortgeleden een daverend sukses. Kinderen -en volwassenen zijn van harte welkom en ze kun nen rustig blyven want om 15.00 uur start het laatste onderdeel van de Bierfeesten, een laser-karaoke- show. Zelf de solo zingen bij de ori ginele muziek van je favoriete nummer. Het kan in de tent bij het Podium. Uit bovenstaande blijkt al: het ac cent bij de Bierfeesten ligt op de muziek. Dat. wil echter niet zeggen dat er voor de ware bierliefhebbers niets te genieten valt. Integendeel. Tien bieren van het vat, waaronder de nieuwe Meibock van Brand, Lef- fe Dubbel en Grimbergen Tripel. Uiteraard in het daarvoor bestemde glas. Maar dat is de kenner ran de betere bieren in Venray al langer bekend. Het is weer zover! We zijn volop bezig met de voorbereidingen voor het Kindervakantiewerk 1994. Het programma begint al vaste vormen te krijgen. Dit jaar wordt het pro gramma opgezet rond het thema 'De Hort op'. Belangrijk voor jullie en jullie ouders is de week waarin we het Kindervakantiewerk 1994 gaan houden. Noteer de data maar in de agenda van je ouders en zorg ervoor dat ze in die week niets anders plannen, want wij beloven jullie dat je weer een schitterende week gaat beleven. In deze week hebben jullie o.a. een schuupmiddag; zwemmen in De Sprank; bezoek aan een speel tuin; een survivaltocht, etc. Wanneer: Van maandag 4 tot en met vrijdag 8 juli 1994. Kinderen van groep 3 t/m 8 kun nen meedoen. De kosten voor een week zullen voor het eerste kind ƒ30,- zijn. In mei krijgen jullie op school hierover een boekje met meer informatie. LEIDING GEZOCHT Elk jaar weer is het onze grootste zorg voor alle groepen voldoende leiding te krijgen. Zijn er mensen die zich beschikbaar willen stellen als leiding voor deze week, dan kunnen ze zich opgeven bij ons se- kretariaat na 18.00 uur, tel. 87560. Een methode om te werken met kinderen en volwassenen die kam pen met leermoeilijkehden. We ho ren het steeds raker; mijn kinde ren hebben leermoeilijkheden..., ik kan me niet meer concertreren..., als ik even gelezen heb vallen mijn ogen dicht... Of: ik kan wel schry- ven maar het is voor anderen on leesbaar en soms zelfs voor mijzelf..., ik kan wel lezen maar vraag me niet waar het over gaat. Er worden aan deze problemen verschillende namen gegeven: con- centratiestoomissen, lees- en leer moeilijkheden, woordblindheid, dyslexie en: het niet kunnen om gaan met spnningen. Brandjes door baldadigheid In de vroege zaterdagmorgen werd omstreeks 02.30 uur de brandweer gealarmeerd voor een brandje, ontstaan in een container iri de Schoolstraat in de buurt van de Hema. De brand was snel geblust. Zaterdagmiddag werd brand ont dekt. in een vuilnisbak bij een be drijf aan de Merseloseweg. Ook voor die blussing rukte de brandweer uit Het is vrywel zeker dat beide brandjes zijn aangestoken. Horizon De horizon speelt een belangrijke rol in landschapsfotografie Afhan kelijk van het gewenste resultaat, wordt de horizon hoog, in het mid den of laag op de foto geplaatst. De horizon in het midden van het beeld levert in veel gevallen een foto op die rust uitstraalt. Wanneer er een imposante wolkenlucht is, kan de horizon beter laag in beeld worden gebracht Plaats de horizon hoger op de foto als de voorgrond het meest interessant is en alle aan dacht moet trekken l dom metekens Hoewel Edukinesiologie niet op al deze verschijnselen een antwoord heeft, leert de ervaring toch dat zeer veel mensen baat hebben ge vonden by de oefeningen en test methodes zoals die in de Edukine siologie worden gehanteerd. Deze kursus wordt gegeven door Giel Terwyn, op 27, 28 en 29 mei a.s. in De Lochting te Venray. Voor informatie/aanmelding kunt u bel len naar 04780-86807. TE KOOP fuchsia's, 300 soorten geraniums, margrieten J. Heesen Horsterweg 11 Leunen Poging diefstal auto In de nacht van maandag op dins dag is getracht een op een oprit van een woning aan de Smakterweg ge parkeerde rode Volkswagen te ont vreemden. Men had geprobeerd het portierslot te forceren maar dat was kennelyk niet gelukt Toen heeft men het rechter raam ingeslagen. Of getracht is met de auto weg te ko men kon niet worden vastgesteld, wel dat het bedieningspaneel uit de auto was gesloopt. Vernielingen Een inwoonster van Venray deed aangifte ran vernielingen aan haar auto. Deuken waren aangebracht in het rechter voorport ier. Zij kon niet zeggen of die vernielingen aan haar auto op de parkeerplaats aan de Merseloseweg waren aangericht dan wel elders. voor uw A KETTING FORMULIEREN w drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727

Peel en Maas | 1994 | | pagina 7