PC Hooftprijswinnaar J. Bemlef naar Venray doe mee met het literair café #PvdA Het is de hele maand april feest bij Van Oorschot VAN OORSCHOT MODE Rode Kruis Kollekte 1994 PEEL EN MAAS Kleuren voor moeder Regionale 1 mei viering in Venray Geslaagd Gimsel Natuurvoeding, de smaak van de toekomst! staat ook in de Kamer zijn man In the name of the father PEEL EN MAAS Open dag Mariaschool Bibliotheek- nieuws Verloren en gevonden voorwerpen Sterilisatie van katten Zwangerschaps INFOmarkt Eerste evenementen kalender Donderdag 28 april 1994 - Pagina 3 Omroep Venray is een donateursciktie gestart om geld bij elkaar te krijgen zodat men met de studio in Veulen naar Venray kan ver huizen, In totaal is hiervoor tienduizend gulden nodig. Deze week werd hiervoor het startsein gegeven door de omroep, in samenwer king met diverse bekende Venrayse sporters. Iedereen Itan voor een tientje donateur worden van de lokale omroep. Meer informatie hierover kunt U krijgen bij dhr. Matthijsen, Dennenoord, 18, tel. 13656. jaar mode in Venray Aanstaande zaterdag live music met 's morgens iets lekkers bij de koffie en 's middags een feestelijk glas champagne. Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. In de afgelopen maanden is er door berichten in diverse kranten mogelijk verwarring ontstaan om trent de jaarlijkse inzamelingsaktie de zg. Rode Kruis Campagne. De uit zendingen van de Ron's Jong Geluk Shows hebben oók in het teken van het Rode Kruis gestaan, maar spe ciaal voor de financiering van het nieuwe vakantieschip van het Rode Kruis. Dat is overigens nog net niet kt. Reden temeer om ook dit jaar in Venray de bekende kollekte te organiseren. Dit zal gebeuren in de weken van 8 t/m 14 en van 22 t/m 27 mei. Dus niet twee aanslui tende weken. Meer dan honderd kollektanten zullen in die weken weer op stap gaan voor het Rode Kruis in Nederland, de wereld en Venray. Meer dan honderd vrijwilli gers zullen bij u aan de deur klop pen voor het werk van Het Rode Kruis. Dat er geld nodig is, is het laatste jaar gebleken. Denkt u maar eens aan de overstromingsramp in Limburg, de strijd in voormalig Joe goslavië, Armenië, Georgië, Soma lië. Het Rode Kruis is veel gewend. Nooit eerder is het Rode Kruis in zo'n kort tijdsbestek gekonfron- teerd met zoveel menselijke trage dies op zoveel verschillende plaatsen tegelijk. Oorlogen, konflik- ten en natuurrampen eisten meer slachtoffers dan ooit. En dus meer middelen, meer inzet, meer geld. Het Rode Kruis Bestuur en de vry- willige kollektanten rekenen weer op u. Stel hen niet teleur. Campagne-coördinator is de heer R. van Wijk, tel. 82847. Daar zijn nog steeds kollektanten welkom. elke week nieuws De Venrayse winkeliers organise ren dit jaar voor Moederdag een kleurwedstrijd. Kinderen kunnen een tekening inkleuren, waarna de inzendingen beoordeeld worden. Voor de mooiste tekeningen heeft de winkeliersvereniging diverse prijzen, speciaal voor moeder, be schikbaar gesteld. Voor de adressen Waar de tekeningen verkrijgbaar zijn, en ingeleverd kunnen worden, P Verwijzen wij U naar de advertentie elders in dit blad. De regionale 1 mei-viering, die PvdA-afdelingen in Noord-Limburg de laatste jaren bij toerbeurt op touw zetten, vindt ditmaal in Ven ray plaats. Uiteraard op zondag 1 mei. Onder meer de eerdere Venrayse vieringen leidden tot de oprichting van 't Rooy Orkest iets later 't Rooy Koor. Samen en apart zorgen orkest en koor regelmatig voor een 'an dersluidend' muzikaal en vocaal ge luid. Het koor, dat liederen 'met een boodschap' (milieu- en protestlied- jes) zingt, trad vijfjaar geleden op 1 mei voor het eerst op. De viering van het eerste lustrum van 't Rooy Koor vormt de aanzet voor de regi- nale 1 mei-viering (Dag van de Ar beid). De happening voor Noord- Limburg en Oost-Brabant vindt vanaf 14.00 uur plaats in zaal In den Engel. De manifestatie begint met een matinee-concert van het jubileren de koor, waaraan behalve 't Rooy Orkest ook het Eindhovense straat- en aktiekoor Lopend Vuurtje mede werking verleent. De drie gezel schappen zorgen vervolgens samen voor een toepasselijke opening van de 1 mei-viering (15.45 uur). Daarop voert Europarlementslid Eisso Woltjer uit Venray, die nu voor de PvdA kandidaat is voor de Tweede Kamer, het woord. Voor de muzika le omlijsting van deze viering zorgt de Venrayse joekskapel 't Göt Net. Matinee-concert en 1 mei-viering zijn gratis toegankelijk. Na haar afgesloten opleiding tot basis-arts aan de Rijksuniversiteit te Maastricht is Elianne van den Brand uit Venray op 26 april jl. geslaagd voor de opleiding tot huis arts aan de Katholieke Universiteit Nijmegen. Sleutels 'even laten liggen' Een 23-jarige medewerkster uit Horst had even twee sleutels van een bedrijf aan de Kempweg op de toonbank laten liggen. Die bleken daama verdwenen te zijn. Inbraak in stacaravan Dinsdag werd aangifte gedaan van inbraak in een op de camping aan de Zeilbergseweg staande sta caravan van een inwoonster van Deurne. Er werden een beeldje, een cd-speler, 60 cd's, de opbergbox voor de cd's en een geldbedrag van ƒ60,- ontvreemd. Toegang was ver kregen door forcering van de deur. Literair café Venray-regio Voor de liefhebbers van poëzie ditmaal een niet al te gemakkelijke opgave. Het is tijd voor een eerste schifting in het peloton van poëzie- kenners. Vandaar! Veel plezier bij het zoeken naar het gedicht, waar onderstaand citaat een wezenlijk bestanddeel van vormt: 'En als je soms een traan ontglipt, Dan roep mij maar, en aanstonds keer Tc Als zefier, aan mijzelf ontslipt, En kus je wang en droog hem weer: Wie is de auteur van bovenstaande versregels en hoe luidt de titel van het gedicht waaruit deze versregels afkomstig zijn? Inzendingen kunt u vóór 13 mei sturen naar het sekretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR VENRAY. Onder de goede inzenders van de oplossing van de opgave van deze maand signaleerden wij weer nieuwe sterren aan het firmament. Mevr. G. de Beyer-Crenels en mevr. S. Lemmens proefden voor het eerst van de hogere (maart)-honing!. De stand in het klassement is na de derde ronde: - Mevr. L. Colsen en de heren A. Kroft en A. Leyssen, alle drie met 30 punten. - Mevr. T. Smits, mevr. R. van Dommelen, mevr. G. de Beyer-Crenels en mevr. S. Lemmens, hebben 10 punten. Bij deze stand is alles nog mogelijk. Doe dus mee met het Literair Café! Het prachtige gedicht van Ed Hoornik 'Op school stonden ze...' staat dit keer in de schijnwerpers. De tweede strofe daarvan vormde de maart-opgave. Het thema van het gedicht vergelijkt twee kanten van het menselijk bestaan. Het werkwoord hebben symboliseert de tijd, de verganke lijkheid, de werkelijkheid van het leven. De dichter ervaart hebben als iets negatiefs, als oorlog, als de dood; hebben verbindt hij met de wereld van alle dag, met oppervlakkigheid, met wereldse dingen be langrijk vinden (2e strofe). Hebben is hard. is de buitenkant, is sexualiteit, is aan de aarde han gen, is zintuiglijkheid en domme plicht (3e strofe). Het is duidelijk dat de voorkeur van de dichter uitgaat naar het werkwoord 'zijn'. Hij omschrijft dat begrip als eeuwigheid, als tot een andere wereld beho rend. 'Zijn' is boven het aardse verheven en wordt door de dichter weergegeven 'als een goddelijke pijn'. De climax in de laatste strofe: 'Zijn' is waar het om gaat in het leven, het is de ziel, het luisteren naar elkaar, het is elkaar de ruimte geven, is weer eenvoudig worden als een kind en genieten van de sterren en langzaam daarmee vere nigd worden ontstijgen aan het aardse). Wat mij betreft heeft Hoornik met dit gedicht onsterfelijkheid ver worven! Op donderdag 28 april - vanavond dus - zal de lokale Omroep Venray, dit gedicht uitzenden, prachtig voorgedragen door mevr. Rennie van Windt. Tussen 18.00 en 19.00 uur is het te beluisteren! ED Hoornik: OP SCHOOL STONDEN ZE... Op school stonden ze op het bord geschreven, het werkivoord. hebben en het werkwoord zijn-, hiermee was tijd, was eeuwigheid gegeven, de ene werklijkheid, de andre schijn. Hebben is niets. Is oorlog. Is niet leven. Is van de wereld en haar goden zijn. Zijn is, boven die dingen uitgeheven, vervuld worden van goddelijke pijn. Hebben is hard, Is lichaam. Is twee borsten, Is naar de aarde hongeren en d,orsten, Is enkel zinnen, enkel botte plicht. Zijn is de ziel, is luisteren, is wijken, is kind, worden en naar de sterren kijken, en daarheen langzaam worden opgelicht, Gedurende de komende maanden zal er elke 4e donderdag van de maand een citaat van een of meer dichtregels verschijnen in Peel en Maas. Per keer vallen er 10 punten te verdienen. - 5 punten voor de juiste titel van het gedicht - 5 punten voor de juiste naam van de dichter. Veel leesplezier! Bemlef is op vrijdag 6 mei de laatste gast van dit literaire seizoen in ons literair café. Dit mag u niet ontgaan! Jus d' Orange Aardbeienjam Uiteraard EKO-kwaliteit, zonder suiker. Heerlijke, frisse smaak. Venray Paterstraat 4, tel. (04780) 87217 Literaire avond op vrijdag 6 mei in De Volle Maan De Amsterdamse schrijver en dichter J. Bemlef (57), die in de maand mei de PC Hooftprijs der Letterkunde krygt uitgereikt, is vrijdag 6 mei te gast in het Literaire Café Venray regio. Zijn literaire op treden in Venray vindt plaats in het zaaltje van De Volle Maan aan de Merseloseweg te Venray en begint om 20.30 uur. De muzikale omlijsting van deze bijzondere literaire avond is in handen van de bekende Venrayse chirurg Hans van der Pol (piano performance). Het Literaire Café Venray is geluk kig met het feit dat zij, nog voordat Bemlef (pseudoniem van Hendrik Jan Marsman) de PC Hooftprijs voor Letterkunde kreeg toegekend, heeft uitgenodigd voor een literair optreden in Venray. 'Het is natuur lijk prachtig dat wij als jong literair café zo'n groot schrijver en dichter als gast mogen begroeten', aldus een woordvoerder van het Literair Café Venray. De jury van de PC Hooftprijs prijst Bemlef om zijn rijk, vernieu wend, geanimeerd, nieuwsgierig en beweeglijk dichterschap. De Am sterdamse schrijver is vooral be kend als proza-schrijver. Zes jaar geleden ontving hij de AKO-litera- tuurprijs voor zijn roman Publiek Geheim. Een echte bestseller werd de roman Hersenschimmen waar van meer dan 400.000 exemplaren over de toonbank zijn gegaan. Bemlef debuteerde in 1960 met de bundel Kokkels. Sindsdien schrijft hij behalve poëzie ook ro mans, verhalen, toneelstukken en essays. Eind 1992 verscheen de dichtbundel 'Niemand Wint' en in het najaar van 1993 kwam 'Schiet niet op de pianist, Over jazz' op de markt. Bemlef is geboren in het Noord hollandse dorpje Sint Pancras. Hij bracht zijn jeugd door in Amster dam, verhuisde in 1949 naar Haar lem waar hij de HBS bezocht en de jazz ontdekte. Tijdens zijn militaire dienst debuteerde hij onder zijn eigen naam met het korte verhaal 'Mijn zusje, Olga'. Tussen 1958 en 1960 pendelde Bemlef tussen Zwe den en Nederland, werd ober en bordenwasser in een hotel in Karlstad en werkte tussen de be dreven door aan zijn verhalen (Ste nen spoelen) en gedichten (Kok kels). Hij werkte in het begin van de jaren zestig enige tijd bij een im porteur van boeken. Die baan gaf hij in 1965 op toen hij van het schrijven definitief zijn beroep maakte. Bemlef is enorm produktief en won de afgelopen jaren de ene na de andere literaire pry's. De entree bedraagt ƒ15,-. Venray Eisso Woltjer Vanaf deze week draait in Venray een nieuwe indrukwekkende film die zeven Oscar-nominaties kreeg. De film speelt zich af in het on rustige Noord-Ierland. Gerry Con- lon groeit op in Belfast, temidden van IRA-geweld en Britse militairen die orde moeten handhaven. Zoals zovelen heeft Gerry geen werk. Hij bemoeit zich niet met politiek en komt met kruimeldiefstalletjes aan geld, waardoor hij zowel met de Britse militairen als met IRA-leden in konflikt komt. Na het zoveelste konflikt stuurt vader Guiseppe hem naar Engeland. Op de boot naar Engeland komt Gerry zijn oude vriend Paul Hill tegen. Ze be landen in Londen in een hippie commune. Na een ruzie zoeken ze een slaapplaats in een park. Daar ontmoeten ze ene Charlie Burke, een oude, Ierse dakloze. Net als ze afscheid genomen hebben van Charlie horen ze een luide knal. Een pub in de Londense wijk Guild- fort zorgt voor vijf doden en tiental len gewonden. De publieke opinie schreeuwt om de daders en om wraak. Een haastig aangenomen wet geeft de politie de bevoegdheid 'mogelijke terroristen' maar liefst zeven dagen vast te hou den. Gerry en Paul waren in de burnt gesignaleerd, beantwoorden aan het terroristen-beeld en wor den daarom opgepakt. Paul be zwijkt onder de keiharde verhoren en tekende een bekentenis om van het fysieke en psychische geweld af te zijn. Hij noemt Gerry als mede plichtige. Paul is ervan overtuigd dat een proces de waarheid aan het licht zal brengen. Een grote vergissing. De politie is blij met hun bekentenis. De zonde bokken zijn gevonden en moeten hangen. Met een onwaarschijnlijk zwakke bewijsvoering worden niet alleen zij tweeën, maar ook een in Londen wonende tante, haar twee zoons en Gerry's vader veroordeeld, evenals Paddy Armstrong, een Ier se vriend uit de commune en Caro le Richardson. Gerry, Paul, Paddy en Carole zouden bekend worden als de Guildford Four. Pas na vijf tien jaar werden ze, nadat de zaak heropend werd, alsnog vrij gesproken. Een monumentale en indringen de film gebaseerd op het waarge beurde verhaal van de Guildford Four. elke week nieuws Op dinsdag 3 mei a.s. houdt de Maria basisschool haar tweejaar lijkse open dag. Ouders, opa's en oma's, familieleden, kennissen en oud-leerlingen worden uitgenodigd om een kijkje in de 'keuken' te ko men nemen. Ook deze open dag zal, traditiege trouw, in het teken staan van een Derde Wereld-projekt, waaraan de afgelopen dagen in de groepen veel aandacht is besteed. Het thema van deze open dag is 'Straatkinderen in Rio de Janeiro'. De open dag wordt 's middag in geluid met een sponsorloop bij de Watermolen. Aansluitend wordt door kinderen en ouders een grote variëteit aan aktiviteiten gepre senteerd. Zo geven de Wereldwinkel en Am nesty International acte de presen ce, verkopen kinderen zelfgemaak te werkstukjes, laten kinderen zien hoe de zwerfkinderen aan de kost moeten zien te komen, worden 'tro pische' drankjes, hapjes en Max Havelaar-koffie verkocht, is er een loterij en prijsvraag met mooie prij zen, worden Zuidamerikaanse kin derspelen gedemonstreerd, is er een fototentoonstelling, videopre sentatie, muurkrant en straat toneel. Uiteraard ontbreken het lucht kussen springen, pony kar rijden en het schminken natuurlijk niet. Kortom, voldoende redenen om eens te komen kijken. De op brengst van deze middag gaat in zijn geheel naar de Stichting St. Martinus, die hiervan naaimachi nes aan zou willen schaffen waar mee deze kinderen geleerd wordt zelf de kost te verdienen in een eigen kledingfabriekje. Een keuze uit de nieuwe romans en de nieuwe studieboeken. Everyman: Everyman's book of evergreen verse. Bloemlezing van de bekendste en meest geliefde En gelse gedichten. Guillou, J.: Vendetta: Coq Rouge contra de mafia. Een Zweedse in lichtingenofficier krijgt de op dracht gijzelaars te bevrijden en illegale wapenhandel op Sicilië te beletten. Gutermans, S.: Het opgedoken boek. Autobiografisch relaas van het leven van een joods gezin in het Poolse Plock in de Tweede Wereld oorlog. Michener, J.A.: Mexico. Een jour nalist, die in Mexico een beslissend duel tussen twee gevierde matadors verslaat, ontrafelt de geschiedenis van zijn Mexicaanse voorouders. Spijkerman, J.: Spijkerwerk. Tek sten van liedjes en conferences uit zes programma's van de cabaret groep Dubbel en Dwars. Toonder, M.: Het geluid van bloe men. Autobiografie van de Neder landse striptekenaar over de periode 1939-1945. Vreugdenhil, M.: Brief aan Eva. Een 19-jarige meisje dat de plaats van haar overleden moeder in neemt in een gelovig gezin maakt een snelle ontwikkeling door. Welton, Jude: Monet. Overzicht in woord en beeld van leven en werk van de Franse schilder Claude Mo net (1840-1926). Wharton, E.: De jaren van on schuld. De liefde tussen een jonge, gescheiden vrouw en de man van haar nicht, spelend tegen de achter grond van de New Yorkse society aan het einde van de vorige eeuw. In de etalage van de bibliotheek staan en hangen knutselwerkjes van kinderen die meegedaan heb ben aan de knutselwedstrijd n.a.v. het 10-jarig bestaan van de speel- o-theek. De bibliotheek is gesloten op: zaterdag 30 april (Koninginnedag) en donderdag 5 mei (Bevrijdings- dag). Overzicht van verloren en gevon den voorwerpen vanaf 17 april. VERLOREN Gevlochten armband touwmodel; Gouden armband met gouden hart je; Gouden armband zgn. open gourmette; Bankpas Rabo 10.57.44.514; Bankpas Rabo *17.39.05.676; Beurs met o.a. bank pas, geld, sleutels, siez.krt. Ajax; Brievenbus van Stadspost; Doosje met. 2 gehoorapparaten: Bankbiljet van 50 gulden; Horloge Seiko met datum en goudkl. bandje; Dames horloge Seiko, bandje goud-zilver; Kentekenplaat JG-72-FR; Portemon nee met opdruk Café Het Doelhuis; Portemonnee met ritssluiting en drukknip; Portemonnee met bank- pasje, codicil, pasfoto, ANWB-pasje: Leren herenportemonnee zwart/ bruin met OV-jaarkaart; Portemon nee met drie pasjes en huissleutel; Ring inscr. Mohammed 14-2-1993; Sleutelbos in groen leren etui; 2 Sleutels met wit label; 2 Sleutels, 1 cisc sleutel en 1 wilka sleutel; Ihnk- dop Datsun Bluebird; Leren tas met o.a. bril en portemonnee; Verzeke ringsplaatje '94 geel met blauwe let ters QXF436. GEVONDEN Acculaderbatterij Kyocera model BP-1501: Hond, Duitse staander, wit, bruin, zwart gevlekt; Dameshorloge Pulsar quarts 806702; Grijze roodstaart papegaai; Portemonnee met rozenkrans tel. 11878 (een zekere 'Door'); Zwarte kanvas rug zak met roze veter inh. pak melk; Sleutel silca Italy nr. NE 43; 3 Sleu tels aan opener/zakmes/adressen; 4 Wieldoppen afkomstig van BMW. Iedereen is wel bekend met het verschijnsel zwerfkatten. Jaarlijks raken de dierenasiels overbevolkt door grote aantallen jonge katten, welke nergens anders onderge bracht kunnen worden. Vele katten brengen het zelfs niet zo ver en zwerven dakloos rond. Om de jaarlijkse geboorte explosie terug te dringen wil de Dierenbescherming het laten steri liseren van poezen en het castreren van katers promoten. Gedurende de maanden april, mei en juni geeft de Dierenbescherming dan ook ƒ20,- korting op het laten sterilise ren van een poes en ƒ10,- korting op het laten castreren van een kater. Aangezien deze aktie wordt geor ganiseerd door de afdeling Venray van de Dierenbescherming, geldt deze aktie alleen voor de gemeentes Venray, Horst-Sevenum en Meerlo- Wanssum met omliggende kerk dorpen. De korting zal rechtstreeks door de dierenartsen verleend worden, zodat men direkt minder hoeft af te rekenen. De afdeling Venray van de Dieren bescherming hoopt dat grote aan tallen mensen aan deze oproep gehoor zullen geven. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, II. Schraven en J. Wittgen: za.: T. LANKVELD langstraat 106, tel. 83558 zo.: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen-. DR. Van DONGEN PasL Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. HAMMINGA, tel. 11132 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer, W.G.A.M. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H.M. de Vocht. R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak V. GEURTS, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers. mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-86538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door H. van EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 82411 Het Groene Kruis Noord-Limburg organiseert een zwangerschaps- INFOmarkt op zaterdag 7 mei a.s. van 13.00 tot 16.00 uur in het Groe ne Kruisgebouw De Clockert, Berg weg 4 te Venray. Een zwangerschapsINFOmarkt is speciaal bedoeld voor aanstaande ouders maar ook andere belangstel lenden kunnen zich laten voorlich ten over zwangerschap, bevalling en de zorg rondom een baby. De in formatie wordt verstrekt door mid del van tentoonstellingsborden, video, boeken en folders. Als u viagen heeft, dan kunt u die gerust stellen aan de aanwezige ver pleegkundige en kraamzorgver- pleegkundige. Onder het genot van een kop koffie of thee, kunt u alles rustig bekijken. De toegang is grata. Voor meer informatie kunt u terecht by uw wijkverpleegkundige of het buro klantenservice van het Groene Kruis, Drie Decembersingel 48 te Blerick, tel. 077-874800. Maandagmiddag werd het eerste exemplaar van de Venrayse aktivi- teitenkalender aan burgemeester Waals overhandigd. Het is de bedoe ling dat de VW en de ACE, de Ad viesgroep Coördinatie Evenemen ten, elke twee maanden een aktuele kalender in postervorm en ate strooifolder, uitbrengen. De evenementenkalender is een onderdeel van het stroomlijnen van aktiviteiten en evenementen binnen de gemeente. Eind vorig jaar werd hiervoor de ACE in het le ven geroepen. Verder is de kalender ook bedoeld om Venray landelijk meer te promoten. 4

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3