Auto bestellen? Open huis in nieuwe Albert Heijn-supermarkt f Venray... we komen er aan...' Eerste Venray-Cup voor De Batavieren Kampioen van Nederland voor Red Stars-speler Dodenherdenking op maandag 4 mei a.s. Tekort aan klaslokalen dreigt in Landweert Dodenherdenking De Zwarte Plak Verhuizing komende week een feit ai Nieuwbouw Van Schaijik vordert gestaag... Ingezonden PEEL EN MAAS Pag PEEL EN MAAS Donderdag 28 april 1994 - Pagina 15 Je zal er maar te genaan lopen. Jaren naar gezocht en opeens staat-ie daar. Uw droom komt uit. Maar is het ook finan cieel haal baar? Bel de Rabofoon- Leenlijn en u weet het meteen. 7 Dagen Rabobank. Eerst de Rabofoon-Lccnlijn bellen! 06 - 9275. in de week, dag en nacht bereikbaar: 06 - 9275 (40 cent per minuut). Om snel te weten hoe veel u kunt lenen, wat dat kost en of uw droom werkelijk heid kan worden. Makkelijk èn volstrekt Rabobank Q Aangenaam. Op woensdag 4 mei zal ook in America de traditionele, jaarlijkse dodenherdenking plaatsvinden. Oud-verzetsmensen van de Zwarte Plak en sympathisanten van deze groep organiseren jaarlijks deze plechtigheid om de gevallen me destrijders te gedenken. Bovendien heeft het tot doel om bij de bewo ners van deze streek de herinne ring levend te houden aan de offers die in de bezettingsperiode werden gebracht door bewoners van de Limburgse/Brabantse Peel, die zich niet bij de overheersing en onder drukking door Duitse bezetters wil den neerleggen. Overlevenden en nabestaanden van de leden van de verzetsgroep nemen om 19.00 uur deel aan de eucharistieviering in de parochie kerk van America. Na afloop van de ze dienst begeven de aanwezigen zich naar het verzetsmonument aan de Griendtsveenseweg, waar om ca. 20.00 uur een sobere plech tigheid zal beginnen, met als afslui ting twee minuten stilte gevolgd door het leggen van bloemen. In de nabijgelegen blokhut is er na afloop van de herdenkingsplech tigheid gelegenheid om elkaar in ongedwongen sfeer weer te ont moeten en herinneringen op te ha len. Alle verzetsvrienden, familieleden en nabestaanden zijn daarbij van harte welkom. Op woensdag 4 mei opent om 09.30 uur een geheel nieuwe super markt aan het Henseniusplein 7 te jVenray. De oude AH-winkel, even verderop gelegen, sluit op Konin ginnedag om 14.00 uur definitief haar deuren. OPEN HUIS Op dinsdg 3 mei wordt er voor omwonenden en belangstellenden in de nieuwe AH-supermarkt een open huis gehouden tussen 19.30 en 21.00 uur. Supermarktmanager de heer A.J.P. Verhaegh en zijn on geveer 90 medewerkers stellen aan- izigen in de gelegenheid een ijkje achter de schermen te ne- len. Ook zullen zij meer vertellen 'er wat er allemaal komt kijken bij iet reilen en zeilen van een AJI- supermarkt. Tijdens het open huis zal er rond 19.30 uur voor de winkel een groot show op het plein worden wegge- ven door het muziek- en majoret- tenkoips St. Petrus Banden. Al voor die tijd zal het korps tussen 18.15 en 19.15 uur door de straten van Venray lopen. OPENIN GS AKTIVITEITEN Op woensdag opent om 09.30 uur 'de 77-jarige mw. J. van Uden, beter bekend als 'Jo van Albert Ileijn' de Bieuwe supermarkt. Zij is de doch ter van de eerste bedrijfsleider van de eerste AlI-winkel die geopend iverd in 1924. Die dag speelt er een draaiorgel voor de winkel en is er voor de kin deren een draaimolen. Op vertoon (van de kassabon krijgen klanten op Woensdag en zaterdag een suiker spin. Bij de koffie trakteert Albert 'Heyn de klant de gehele openings week op iets lekkers. Donderdag 5 mei worden bij een oud-Hollandse kraam op vertoon van de AH-kassabon poffertjes uit gedeeld aan klanten. Vrijdagavond brengt de plaatselij ke joekskapel Göt Net haar muziek ten gehore. Zaterdag rijdt er een treintje door de buurt en is er kinderschminken voor de jongere klantjes van Albert Heijn. VERHUIZING Op maandag 2 en dinsdag 3 mei a.s. worden de laatste puntjes op de i gezet van de verhuizing van de AH-winkel. Na drie maanden druk ke bouwaktiviteiten aan de panden waar voorheen Xenos en Leen Bak ker gevestigd waren is de verhui zing van AH-supermarkt een feit! RUIM EN MODERN De nieuwe AH-winkel is tweemaal zo groot als de oude supermarkt en heeft een verkoopvloeroppervlakte van 1450 vierkante meter. De arti- kelverlcrijgbaarheidscode op de deur van de winkel is veranderd van een drie in een vyf. Het gehele vers- en houdbare assortiment is met ongeveer twintig procent toe genomen. De supermarkt is ingericht vol gens het nieuwste winkelbeeld van Albert Heijn. Warme pasteltinten, moderne verlichting direkt gericht op de produkten in de schappen en ronde stellingen zijn enkele belang rijke vernieuwingenAaneenge schakelde versafdelingen langs de wanden van de winkel met in het midden de houdbare kruideniers waren zorgen daarnaast voor een overzichtelijk winkelbeeld. VERS Veel van de versafdelingen zijn in de nieuwe winkel onderverdeeld in een bedienings- en een zelfbedie ningsgedeelte. Vanachter een toon bank bij de vlees-, kaas-, delicates sen- en broodafdeling adviseren medewerkers de klant en snijden bijvoorbeeld op de kaasafdeling in een open vitrine verse en al voor verpakte binnen- en buitenlandse kaassoorten om direkt mee te kun nen nemen. Behalve een ambachtelijke slage rij is er op de vleesafdeling een zelf bedieningsvitrine met bijvoorbeeld diverse pizza's in het assortiment. Op de broodafdeling staat een oven waarmee vele artikelen vers in de winkel afgebakken worden; het zo genaamde bake-off-systeem. Crois sants, pistolets en bolletjes, maar ook banket zoals gevulde koeken en kokosmacronen komen vers uit de ze oven. WIJNASSORTIMENT Extra aandacht is besteed aan een breed wijnassortiment. Naast het bestaande assortiment kan de ex clusieve wijndrinker kiezen uit een speciale selektie witte en rode wijn soorten. KLANTGERICHT Tijdens het boodschappen doen kunnen klanten tydens het winke len bij een koffiecounter genieten van een vers gezet gratis kopje koffie. Aan de zijkant van de AH-winkel in het Gouden Leeuwpad is een inname-automaat voor lege flessen en kratten. Bij een moderne infor matiebalie achter het kassapark kunnen klanten terecht met al hun vragen en opmerkingen. Ook zijn hier tabaks-, foto- en filmartikelen verkrijgbaar. Albert Heijn biedt daarnaast de service voor het laten ontwikkelen en afdrukken van toto- en filmrolletjes. Het kassapark bestaat uit negen scanningkassa's. Bij vijf kassa's kan elektronisch betaald worden. Aanstaande woensdag 4 mei heeft alom in den lande de jaarlijkse Na tionale Dodenherdenking plaats. Ook in Venray wordt deze herden king gehouden door middel van een bijeenkomst in de Grote Kerk, die aanvangt om 19.00 uur. Tijdens deze bijeenkomst zullen burgemeester Waals, deken Coenen en dominee mevr. Weersma het woord voeren ter herdenking van alle mensen, die in de Tweede We reldoorlog en daarna, waar ook ter wereld, het slachtoffer zijn gewor den van oorlogen of oorlogshande lingen. Ook zullen de kinderen van groep 8 van basisschool De Bon gerd. die dit jaar het Oorlogsmonu ment bij het Kerkpad hebben geadopteerd, aan deze herden kingsplechtigheid bijdragen. Voor afgaand aan de bijeenkomst zal burgemeester Waals de kinderen in het raadhuis ontvangen. Verder verzorgen de kerkelijke fanfare St. Oda uit Merselo en het Collegium Vocale Venray de muzi kale opluistering van deze herden kingsplechtigheid. Na afloop van de by eenkomst in de Grote Kerk zal men in stille tocht via de Grote Markt, de Hof straat en de Raadhuisstraat naar het Oorlogsmonument trekken, al waar de Venrayse afdeling van de Bond van Wapenbroeders de Ere wacht houden. Daar zullen, na het blazen van de 'Last Post', kransen en bloemen gelegd worden door on der andere de burgemeester, de voorzitter van het Oranjecomité en de kinderen van De Bongerd. Ook ander instanties en personen kun nen daarby hun bloemenhulde aan de gevallenen brengen. Daarna wordt de herdenking besloten met het Wilhelmus. Op het zaterdag en zondag gehou den Nederlands Tafeltennis Kam pioenschap voor Jeugdspelers is Martij n Dehing kampioen van Ne derland geworden in zyn klasse, Jongens Pupillen B. Zonder één ga me te verhezen wist. hij onver wachts alle andere kandidaten achter zich te laten. In een span nende eindstrijd wist hij de zenu wen goed in bedwang te houden en de felbegeerde titel naar zich toe te trekken. De andere spelers kwamen wel al lemaal door in de hoofdronde maar moesten toen toch voor en na alle maal afhaken. Op zondag speelden de A-spelers. Roel Zegers wist zich bij het geweld van de hoogste klasse goed staande te houden. Tbch moest hij in de kwarfinale het onderspit delven te gen de latere kampioen. Nederlands kampioen Martijn Delmig Ook Jeroen Renkens deed het voortreffelijk. Jammer voor hem kwam hij Daan Sliepen (de gedood verfde kampieon) te vroeg tegen en verloor eervol. Sabine Larmene speelde bij de Meisjes Pupillen. Na een wat moei lijke start wist zy door te dringen tot de laatste vier plaatsen maar voordien had zij de nummer één geplaatste speelster, Lia Kooy in twee games verslagen. Dat was voor haar reeds een grote triomf. De hal ve finale was toen te zwaar voor haar. Maar met een prachtige derde plaats kwam ze toch nog op het ere- schavot. Een terecht felicitatie voor de kampioenen. De Batavieren is de eerste hand boogsportvereniging die een jaar lang de Venray-Cup in huis mag houden. Algelopen zondag werd voor het eerst door de Venrayse ver enigingen om deze beker 'ge schoten'. De Batavieren schoten 326 pun ten bij elkaar, tien meer dan de or ganiserende vereniging Diana. Mede-organisator St. Sebastiaan uit Heide werd met 277 punten derde, net voor St. Joris uit Leunen. De vijfde plaats was voor St. Hubertus Over fatsoensnormen gesproken... Gemeenteraadsvergadering dinsdag 26 april jl., punt 7: uit breiding van OBS De Landweert met één lokaal per augustus '94. Wij als verontruste en geïnteres seerde ouders wilden op de voet vol gen op welke manier de gemeente zorg wil gaan dragen voor het ruim tegebrek dat toch blijft bestaan on geacht dat we er een lokaal by krijgen. De leerlingenstroom is der mate groot dat er naar grote waar schijnlijkheid dislokatie plaats zal gaan vinden buiten de wijk Land weert, Dit even ter verduidelijking. Wat wij echter onder de aandacht willen brengen is de manier waar op onze burgemeester, dhr. Waals, ons en andere belangstellenden op de publieke tribune tegemoet trad (niet dus...!!!). Onze konklusie is dat dhr. Waals op z'n zachtst uitgedrukt als kursist ingeschreven zou kunnen worden bij het volgen van elementaire om gangsvormen en etiquette. Aangezien het ons eerste bezoek aan een gemeenteraadsvergadering was. wilden wij te goeder trouw rea geren nadat dit agendapunt behan deld was. Dit bleek niet de gebiuikelijke gang van zaken te zyn wat ons ook 'hardhandig' dui delijk werd. Dhr. Waals reageerde zo 'onbeschoft' door tegen ons te 'zeggen' cq. 'binnensmonds bulde ren' dat we 2 maar jl. hadden kun nen stemmen en dat we over vier jaar terug konden komen! Het 'shockeffekt' bij ons was der mate groot, dat we meteen in de pic ture stonden. Dit is niet het enige incident wat plaatsvond en dan te weten dat zo wel in het openings- als slotgebed er gepretendeerd wordt door dhr. Waals dat hij in eer en geweten de belangen van de Venrayse burgers behartigt! Ans Odekerken Anita Kupers Josien Sturz De Venrayse gemeenteraad heeft afgelopen dinsdag ingestemd met de uitbreiding van de openbare school De Landweert in de gelijkna mige wijk. Hiermee is echter maar tijdelijk invulling gegeven aan de 'onderwijsbehoefte' in deze wijk. Politiek en wijkbewoners maken zich echter zorgen voor de toe komst. De wijk groeit snel terwijl de drie scholen bijna vol zitten. Mevr. Sturz, wijkbewoonster, ver woordde de zorg van de wijkbewo ners na de raadsvergadering. 'Een lokaal is ontoereikend. Het aantal leerlingen groeit sneller. Wij willen een oplossing binnen de wijk Land weert, De gemeente heeft hier een morele plicht. Zij hebben ook de militairen naar Venray gehaald, waardoor deze snelle groei is ontstaan'. Wethouder Kersten was het daar wel mee eens maar wees op de nor men die door het Ryk worden opge legd. 'Als je daar niet aan voldoet dan mag je geen nieuwe school bou wen. Daar zit hem de bottleneck'. Hij nodigde de wijkbewoners wel uit voor een gesprek over deze zaak. Het nieuwe CDA-raadslid V.d. Ven uit Castenray deelde de zorg van de wijkbewoners. Ook hij vroeg zich af of er binnen de wyk nieuwe loka len gerealiseerd kunnen worden of dat dit buiten de wijk moet ge beuren. Volgens Kersten ziet het er nu naar uit dat dit buiten de wijk zal zijn. 'Dit najaar hebben we in beeld of we een dislokatie kunnen voor komen. Dan hebben we iets meer zicht op leerlingenaantallen', aldus de wethouder. Ondanks geruchten over ver koop van de nieuwbouw... on danks de tijd vertragende proce dures rond hel verlenen van bouwvergunningen en dergelijke gaal het nu toch gebeuren. Niets is er waar van alle praatjes over liet niet doorgaan van Leo van Schaijik op het Wilhehninaplein. Integendeel. Zoals uit de foto's bij dit artikel blijkt vordert de bouw van het riante winkelpand met daarboven veertien exclusieve ap partementen en penthouses ge staag. Vorige week werden de vloeren gestort en liet zal niet lang meer duren alvorens aan de finale afwerking kan worden be gonnen. Venray en verre omgeving kan uitzien naar een nieuwe aanwinst op winkelgebied. De nieuwste vesti ging van het elektrowarenhuis Leo van Schaijik op het Wilhehnina plein, midden in het centrum van Venray, heeft echt veel te bieden. Het is een superstore op het gebied van radio's, kleurentelevisies, vi deo's. stereo-apparatuur, elektri sche apparaten, huishoudelijke artikelen, fietsen, tuinmeubelen, verlichting, solaria, personal care produkten, grasmachines enz. Met de woorden van Leo van Schaijik: 'het grootste elektrowarenhuis van Zuid-Oost Nederland'. Zo de zaken er nu voorstaan zal kort na de zo mer de officiële opening gaan plaatsvinden. Het nieuwe pand in Venray is erg imposant. De winkelvloer, zoals dat heet, heeft een oppervlakte van maar liefst 2000 vierkante nieter. is een flinke oppervlakte waar in in logistieke zin alle produkt- groepen een eigen plaats krijgen. Eigenlijk treft men straks in de af delingen een groot aantal speciaal zaken onder één dak. Behalve de winkel zelf is er in het nieuwe pand ook een technische dienstbalie waar men de produkten kan aan bieden. De grote technische dienst is gevestigd in de hoofdvestiging in Cuijk. Hoewel het nieuwe Leo van 1 e Schijikpand op een vroegere par keerplaats (het Wilhelminaplein) wordt gebouwd is er straks aan par keerruimte geen gebrek. Onder de zaak is namelijk een ruime par keergarage. Dat is een service die menige zaak ontbeert en geeft de a.s. klanten de mogelijkheid om zeer dichtbij te parkeren. VENRAY: DE VIJFDE ZAAK! Leo van Schaij ik/Osnabrugge heeft momenteel al vier winkels. In Cuijk staat de hoofdvestiging en verder zijn er zaken in Nijmegen, Arnhem en Venlo. In Zuid-Oost Ne derland kan Leo van Schaijik gere kend worden tot de grootste op dit gebied. De Leo van Schaijik-zaken hebben een zeer groot marktaan deel. Dat is ontstaan door een jaren lange groei van de klantenkring. Redenen voor die groei zijn te vin den in verschillende typische facet ten van Leo van Schaijik. Allereerst koopt men er uitsluitend merkpo- dukten van alle bekende merken. Voor het produkt wat men nodig heeft kan men altijd kiezen uit een breed scala in diverse pry skiassen. EIGEN TECHNISCHE DIENST Achter de koop staat naast de fa brieksgarantie, de zekerheid van een grote eigen servicedienst. Een team van bijna dertig monteurs en fietsenmakers werken in de Centra le Technische Dienst, aan de mon tage en eventuele reparaties. De kwaliteit van die afdeling is van dien aard dat bijna alle grote mer ken hun fabrieksgarantie door de eigen technische dienst van Leo van Schaijik laten uitvoeren. Dat bespaart veel kosten en de klant krijgt de produkten, die men im mers niet graag wil missen, snel weer terug. THUISBEZORGEN Een ander uniek punt van Leo van Schaijik is de bezorgdienst. Da gelijks rijden de monteurs en chauffeurs routes door het verzor gingsgebied. Wanneer men produk ten koopt zoals wasmachines. drogers, koelkasten, vrieskisten, bruiningshemels enz., produkten die volumineus zijn of die ter plek ke moeten worden aangesloten, dan worden die produkten thuisbe zorgd. Ondanks de lage prijzen die men by Leo van Schaijik betaalt heeft dat geen financiële gevolgen want de bezorging is gratis. Vandaag kopen betekent in vrijwel alle geval len dat de volgende dag het gekoch te artikel wordt thuisbezorgd. OPEN 'ZONDAG' Op zaterdag 30 april a.s. is het Ko ninginnedag en zijn in veel plaat sen de winkels geopend. Voor de Leo van Schaijik-vestigingen is dat het geval in Cuijk, Nijmegen en Venlo. Het is bovendien extra de moeite waard om Leo van Schaijik te bezoeken want er zijn in alle af delingen speciale aanbiedingen en ook zijn er enkele demonstraties. Het is trouwens een week vóór Moe derdag en dat is op zich al een goe de reden voor een bezoek aan deze zaak met zoveel Moederdag kado- mogelijkheden. VENRAY... WE KOMEN ER AAN! Het duurt nog maar een paar maanden. Dan gaan de deuren open van een geheel nieuwe, mo derne en ruime zaak in Venray van Leo van Schaijik. Dan is het winkel centrum Venray een nieuwe zaak rijker waar men trots op kan zyn. Op een winkeloppervlakte van ruim 2000 vierkante meter wordt een keur van produkten aangebo den. Maar liefst vijftien medewer kers zullen in de vestiging Venray een nieuwe job vinden. Momenteel worden de nieuwe medewerkers/ sters geselekteerd (zie de perso neelsadvertentie in deze krant) en in de komende maanden krijgen de nieuwe mensen een gedegen oplei ding. Het is nog even wachten... maar zeker is zeker zegt Leo van Schaijik: 'Het grootste elektrowa renhuis van Zuid-Oost Nederland komt er aan...' uit Merselo, gevolgd door Ons Ge noegen uit Ysselsteyn en Willem Ttell uit Oirlo. Deze laatste twee ver enigingen konden, in verband met verplichtingen elders, niet op volle sterkte aantreden. Man werd onwel Aan de Merseloseweg werd zater dagmiddag door een postbode de hulp van de politie ingeroepen voor een 50-jarige man die zich niet goed voelde. De politiemannen wil den hem naar de EHBO-post van het ziekenhuis brengen, maar de man kon niet in de surveillanceau to omdat hij zich te beroerd voelde. De politie verzocht de EHBO- afdeling van het ziekenhuis de man met een brancard naar het zieken huis te brengen. Daar bleek dat op name noodzakelijk was. De Pentagon-reünie kan doorgaan. Jo Wientjes, ex-discjockey in deze voormalige discotempel en thans medewerker van de lokale omroep is blij dat de nieuwe eigenaar van het pand, zijn medewer king wil geven aan de Pentagon-reünie op 28 mei a.s. Jo en enkele andere 'vrienden van de Pentagon' zijn al volop bezig met de voor bereidingen. De opbrengst van deze avond zal ten goede komen aan de lokale omroep om zo oude apparatuur te kunnen vervan gen. Kaarten voor deze reünie zijn o.a. verkrijgbaar bij het Kruid vat, videotheek a, la. carte en Wolff kleding elke week nieuws Op heterdaad In de vroege zondagmorgen hoorde een bejaarde bewoonster van een woning aan de Kolkweg vreemde geluiden in haar kelder. Zy waarschuwde de politie en die kon een 30-jarige inwoner op heter daad aanhouden, die zich met ge weld toegang had weten te ver schaffen tot die kelder. De man is ingesloten en wordt verhoord.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 15