PEEL EN MAAS Voor elk wat wils op Koninginnedag Limburgse artiesten te gast bij 'Zuutjes an' #PvdA 20 Het is de hele maand april feest bij Van Oorschot VAN OORSCHOT MODE PEEL EN MAAS Koninginnedag Smartlappendag De Bonte Koe 3 mei GA STEMMEN 3 mei Wat u kiest, Daarom moet u Werkgroep Mondiale Vorming Venray In kader tienjarig bestaan joekskapel Zuutjes an stelt voor... zorgt voor ruggegraat in Kamer Zaterdag is het weer Koninginne- j. Herauten te paard nodigen tra- litioneel vanaf 10.30 uur in het struin van Venray de gehele be- oiking uit tot het vieren van de i-eijaardag van H.M. de koningin. Als gasten zullen ten gemeente- iuizen de gedecoreerden worden ntvangen. Hier zal dhr. J. Waals na ,en toespraak een toost uitbrengen ip Hare Mgjesteit. Een muzikaal combo van de Mu- iekschool zal voor een klein inter- aezzo zorgen waarna burgemeester m de nieuw gedecoreerden recep- iéren. Voor het bordes zal hierna de Ko- linklijke Harmonie Euteipe een lubade brengen en het Wilhelmus ipelen. Kindermarkt Vast programma-onderdeel van le viering van Koninginnedag is de uadermarkt. Kinderen tot 16 jaar ftordt hier de mogelijkheid gebo- len hun oude speelgoed en zelf ver- iaardigde artikelen te koop aan te bieden. De markt is op het Schouw- lurgplein. De kindermarkt begint im 11.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Beklimming kerktoren Evenals voorgaande jaren zal de oren van de St. Petrus Bandenkerk reer beklommen kunnen worden, lit jaar bestaat de mogelijkheid om liet volledige carillon in de toren te lezichtigen. Het carillon dat uit 50 speelklokken bestaat is nu in aan- aal volledig. Het met de hand lespelen is echter nog niet moge- (jk. Het carillon wordt nu elektro- lisch bespeeld. De toren kan beklommen worden tot aan de galmgaten, net onder de lokken. ltevens is op deze dag de kerk zelf [eopend, inclusief de schatkamer, kunt hier tussen 10.00 en 16.00 ïur terecht. De entree voor de toren een gulden. De opbrengst zal ge- iruikt worden voor restauratiedoe- en in de Grote Kerk. iymnastiekdemonstraties Op de Grote Mark zullen van 13.00 tot 15.00 uur gymnastiekde- nonstraties gegeven worden door jymnastiekvereniging St. Christof- il. De demonstraties worden gege- en door leden in de verschillende seftijdscategorieën regenachtig weer kunnen de- e demonstraties echter geen doo.r- ing vinden. Paardrijden Manege Vlakwater zorgt er voor at kinderen, die eens op een pony f paardje willen zitten een rondje p het Schouwburgplein kunnen ïaken. Deze manege, waarin sinds ortweer les wordt gegeven door de igenaar Bernd Burkheimer, wordt éze dag geholpen door de ruiter- jes van Landelijke Rij vereniging n ponyclub St. Isidorus. Hondendemonstraties Kynologenclub Venray en om- treken zal van 14.00 tot 15.30 uur ip het Henseniusplein diverse hon- endemonstraties geven. Deze club, uet meer dan 750 leden, wil deze laten zien wat je met honden unt bereiken. Het is een spel van ragen en belonen en met enthou- iasme honden aanzetten tot ge- oorzaamheid en prestaties. De leden die nonnaal in Oirlo jefenen, geven met drie onderde en weer wat de club beoogt.. Gedrag in gehoorzaamheid, behendigheid in een rashondenparade. Het publiek wordt wel gevraagd achter de dranghekken te blijven om de concentratie van de dieren en hun baasje niet te verstoren. Smartlappendag in De Bonte Koe Een ontzettend sukses is de jaar lijks terugkerende Smartlappen- dag, voor de zevende keer georga niseerd door De Bonte Koe. De ene na de andere smartlap zal heel ver schillend van kwaliteit en heel ver rassend gebracht worden. Iedereen die kan zingen of dit van zichzelf ze ker weet kan het podium op. Een vier-persoons orkest zal de zangers en zangeressen begeleiden en staat klaar vanaf 15.30 uur. Gezongen wordt alleen Nederlands repertoire. Aanmelding vóór Koninginnedag wordt op prijs gesteld, maar is niet noodzakelijk. Voor hen die niet meedoen is het een waar genoegen om het lokale talent te horen en zien optreden. 'Talent' kan zich aanmelden bij café De Bonte Koe in de Hoenderstraat. Ballonwedstrijd Op de Grote Markt bij het VW- ANWB-kantoor worden gratis bal lonnen voor de grote ballonwed strijd voor kinderen uitgedeeld. Meer dan 1000 oranje ballonnen worden uitgedeeld aan de kinderen van de basisscholen. Het Winkel centrum, die deze aktie sponsort, stelt een aantal prijsjes ter beschik king. Deze prijzen, voor die ballon nen die het verst van Venray weg drijven zullen enkele weken later op het VW-kantoor worden uit gereikt. Winkels open Ook de winkels in het centrum zijn met Koninginnedag geopend. Een prettige gelegenheid tot rekrea- tief winkelen dus. Vanaf 10.00 tot 17.00 uur kunt u in het centrum van Venray terecht voor uw bood schappen of gebruik te maken van de horecagelegenheden (bij goed weer natuurlijk van de terrasjes). Bridgen In de schouwburg wordt het tra ditionele Koninginne-bridgetoer- nooi gehouden, georganiseerd door diverse Venrayse bridgeverenigin- gen. De inschrijftermijn hiervoor is al verstreken. Silhouetknippen Op liet VW-ANWB-pleintje zullen demonstraties silhouetknippen ge geven worden. Dé dames Nel Strij- bos en Gon Hoeymakèö uit Oirlo vormen sinds jaren een team en hebben al op diverse plaatsen men sen geportretteerd. De dames zitten tussen 13.30 en 16.00 uur op het plein. Voor de gemaakte kosten wordt hier wel een vergoeding ge vraagd. Poppenkast Voor de kleinste kinderen zijn er tussen 13.00 en 15.00 uur enkele poppenkastvoorstellingen. Het Ko ninginnedagtheater van dhr. Ro ling zorgt, elk jaar weer voor een spannende voorstelling. De voor stellingen worden gehouden bij de artiesteningang van de schouw burg. Straattekenen Creatief talent met gevoel voor grote maten krijgt tussen 10.30 en 12.00 uur weer de beschikking over een flink stuk Merseloseweg om te tekenen. Onder het toeziend crea tief oog van leden van de Vrije Aca demie kan men zich in kleur uitleven. Voor de deelnemers zijn kleine prijsjes ter beschikking. jaar mode in Venray Aanstaande zaterdag live music met 's morgens iets lekkers bij de koffie en 's middags een feestelijk glas champagne. Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Danswedstrijden Dans- en Partycentrum Jeanne en Paul Janssen is het middelpunt van dansminnend publiek. Vanaf 11.00 uur tot 17.00 uur zijn er dans wedstrijden voor kinderen, volwas senen en paren. De inschrijvingen zijn echter al geweest. Voor het pu bliek is er gratis toegang. Tevens is er voor de eerste maal een rolstoeldanswedstrijd voor rolstoeldansers uit heel Limburg. 's Avonds is er het traditionele Oranjebal. Vanaf 21.00 uur speelt het orkest Dubbel Vision. De entree is ƒ5,-. Huifkar Tenslotte mogen alle kinderen weer mee in de huifkar voor een rondje Venray. Sjaak Reinders zal met de pony Mirza van 11.00 tot 16.00 uur voor de kinderen klaar staan. Opstapplaats is hoek Merse- loseweg/Deken Thielenstraat. De 17 jaar oude pony Mirza loopt al vanaf haar derde jaar op Koninginnedag voor de huifkar. Mirza is overigens de trotse moeder van het veulentje Mendy. Deze mag echter nog niet mee naar het centrum want zij is nog niet aan het verkeer gewend. Het tochtje gaat door het centrum en duurt een kwartiertje. Koninginnedag in Merselo Peuterspeelzaal De Rakkertjes or ganiseert op 30 april weer een feestelijke Koninginnedag voor de kinderen van 2 tot 12 jaar. De festi viteiten zullen plaatsvinden op het speelterrein van de peuterspeel zaal. Van 11.00 tot 12.00 uur Fietsver- sieren. Alle kinderen mogen hun fiets versieren in de feestelijke rood-wit-blauwe kleuren. Als alles versierd is zullen we in een lange stoet door Merselo trekken waarbij Flan fare St. Oda voorop zal gaan. Vanaf 12.00 uur Kinderspelen. Gezellig die oude spelletjes, waar aan iedereen kan meedoen. Op het speelterrein staan een heleboel spelletjes opgebouwd: ballon-opla ten, schmincken, korfbal gooien, zaklopen, springkussen, pony rij den en nog veel meer. Ook aan de ouders van de kinderen is gedacht. Zij kunnen onder het genot van een drankje en een hapje meespe len met het Rad van Avontuur, afles met live accordeon-muziek. Vanaf 13.00 uur Kinder-speel- goedmarkt. Iedereen heeft thuis na tuurlijk nog wel speelgoed waar bjjna of helemaal niet meer mee gespeeld wordt. Andere kinderen vinden het misschien wel leuk om dit van jou te kopen. Het Rad van Avontuur draait dan gewoon door. Het gehele programma kost voor alle kinderen 2,50. Inlichtingen bij Wim Jacobs, tel. 46655. Koninginnedag in Wanssum Ter gelegenheid van de Koningin nedag organiseert de commissie Buitenschoolse Aktiviteiten op za terdagochtend 30 april met behulp van een groot aantal vrijwilligers diverse festiviteiten. Hier kunnen alle Wanssumse kinderen in de ba sisschoolleeftijd aan deelnemen. Kinderen die op een school voor speciaal onderwijs zitten kunnen ook deelnemen. Voor de kinderen van groep 1 en 2 zal vanaf 09.00 uur een speur tocht met als thema een sprookje plaatsvinden in het bos bij het sportkomplex De Broekberg. De kinderen van groep 3 t/m 8 worden met hun versierde fiets om 09.30 uur bij de basisschool ver wacht. Hiema vertrekken ze voor een rondrit door Wanssum. Route: school, Tiendstraat, Sint Leonard- weg, De Cuyperstraat, Gouverneur Houbenstraat, Ien De Nej Erf, Agter De Hoven, Kapelstraat, Broekberg. Omstreeks 10.15 uur starten de spe len voor de kinderen van groep 3 t/m 8 op het sportkomplex De Broekberg. De prijsuitreiking van de spelen en van de mooist versier de fiets wordt omstreeks 11.45 uur verwacht. uw weekblad DONDERDAG 28 APRIL 1994 Nr. 17 HONDERD VIJFTIENDE JAARGANG >itserse Tcgelkachels flntiek in Ciken en grenen Sopte /Inttek Ejeloogd §renen Eet- en Salontafels Stoelen Kasten 'Dressoirs en Sommodes Slaapkamers Babykamers Banken en fauteuils Loyd Loom en Biet Wlessing Binnenverlichtmg Spiegels Woon- en Tuindecoruties Buitenverlichting Bielsen en Hek werk Stationsweg 86 5807 BS Oosttum-Venray tel. 0-4780-85g56/8036l Open: di. t/m do 13.30-17.30 uur vrij. 13.30-21 00 uur za. 9.00-16.00 uur Voor de zevende keer op rij al weer, 30 april Koninginnedag - Smartlappendag in café De Bonte Koe. Dagen lopen ze er al mee rond, de artiesten van deze dag, of ze nu in de Mallemolen van het leven zit ten of in Droomland, Waarheen of waarvoor ze het doen. Geert Jan sen. Leny Wessel en Mia Roby zul len het ons duidelijk maken. Ook Sjef Goiunans en ziene hus- hald hebben de Smartlappendag definitief ontdekt en laten ons als één familie meedeinen op hun favo rieten. Bij deze roepen we alsnog ieder een op die op deze dag zijn of haar Nederlandstalig levenslied wil zin gen. Harrie laat de rest deze keer thuis en zingt als de Zangeres zon der Naam over zacht, oranje, rozen, een loflied op onze koningin. Bij Bruno Lucassen kun je je mel den deze dag. Hij presenteert de Smartlappendag alweer voor de zes de keer, bijgestaan door de rasmuzi kanten Gerard Schütte jr. op bas, Gor van de; Cruijsen op accordeon, Otto Kooien op toetsen en Hans van Els op drums. Koninginnedag - Smartlappen dag, laten we hopen op het wonder schone lenteweer zoals we dat vorig jaar hadden. De Oranjebitter staat koud, De Bonte Koe en de tent voor het café zijn weer versierd zoals het hoort op deze dag, het zigeunerjon getje zal ons weer de hele dat met een traan in zijn ogen aankijken; om 15.30 uur begint het program ma, het publiek zingt zelf een lied, ben een van onze zangers deze dag en zing het lied dat je normaal al leen zacht voor jezelf zingt... Gereedschappen tegelzetter gevonden In het Blekersveld onder Merselo werd een grote hoeveelheid gereed schappen van een tegelzettersbe- drijf aangetroffen. Daaronder ook bouwlampen, kabels met haspels, een tegelsnijmachine, gips en ge mengde cement. Het spul moet daar opzettelijk zijn gedumpt. Het gevonden goed werd door perso neel van gemeentewerken opge ruimd en naar het politiebureau overgebracht. Er was nog geen mel ding van de diefstal binnengeko men zodat de politie over de herkomst niets kon mededelen. Diefstal van planten De gemeente deed aangifte van de diefstal van ongeveer 40 planten uit een aantal bloembakken. De bloem bakken staan in Leunen. De schade bedraagt ongeveer 200 gulden. is ook voor mensen in ontwikkelingslanden van belang, maar... zij hebben er geen invloed op. in het stemhokje ook hun belangen in de gaten houden. Mgr. Nolenstraat 20 Venray WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Op 11 april was het tien jaar gele den dat in Veltum de joekskapel Zuutjes an werd opgericht. Dit ini tiatief werd destijds genomen door een aantal echteheden uit het Ven rayse, die live-muziek tijdens de vastelaovend in het wijkcentrum in de toekomst wilden gaan invullen. De joekskapel trad het eerst naar buiten tijdens het joekskapellen- festival in 1985 en heeft inmiddels een keur van festiviteiten en evene menten in binnen- en buitenland opgeluisterd. De kapel, die getooid gaat in zwart-wit, staat garant voor een eigen stijl qua muziek en joeks. Zuutjes an bestaat op dit moment uit zestien mannen en vrouwen en wordt getraind door Jo Thijssen uit Blerick. De kapel beschikt als enige in Limburg over een eigen barkee per, Emil Kreyfelt, een man met een 'fijne' neus voor de dorstige blazers. RIJNDJE LIMBURG Zuutjes an heeft een .jaar geleden besloten om het jubileumjaar groots te vieren. Het moest een ge beurtenis worden voor de gehele bevolking toegankelijk, met voor elk wat wils. Het kader voor deze happening is: "n Rundje Limburg'. Binnen dit kader is op uitnodiging van de kapel op 30 september 1993 het Fanfarekorps der Limburgse Ja gers uit het Duitse Seedorf te gast geweest in Venray, waar zij een ge weldig concert op het Schouwburg plein hebben verzorgd. Een ander streven van de kapel was deelname aan de Prinseproclamatie, met een persiflage op het OLS. Het hoogtepunt van tien jaar joekskapel Zuutjes an is aanstaan de zaterdag op het Schouwburg plein bij café Hulsman. De kapel zal daar eerst recipiëren van 11.30 tot 13.00 uur waarna "n Rundje Lim- BRUNO MAJCHEREK De artiesten die Zuutjes an heeft uitgenodigd zijn niet de eerste de beste. Bijvoorbeeld Bruno Majche- rek, de voormalige koempel van Poolse afkomst die begin jaren zestig furore maakte met liedjes als 'Laila' en 'Oh Donna Clara'. Met z'n orkest de Regento Stars trad Bruno zelfs op in het Grand Gala du Dis- que naast grootheden als Catharina Valente. Na het uiteenvallen van het orkest stopte Bruno Mqjcherek een tijdlang met optreden, maar nu vindt hij het weer leuk om af en toe z'n oude suksessen nog 'ns te zin gen, omdat hij weet dat het publiek dat nog steeds waardeert. OUD-LIMBURGSE JAGERS Na een reünie in 1990 van het fanfarekorps der Limburgse jagers werd het idee geboren om de reünie ook muzikaal voort te zetten. Dit initiatief leidde in 1992 tot de oprichting van het reünie-orkest der Limburgse jagers, bestaande uit oud-muzikanten van de fanlare en onder leiding van de oud-kapel meester Alwien Liew-On. Doelstel ling van het reünie-korps is de geest van de fanfarekorpsen der Limburgse Jagers te bewaren, nu het eigenlijke korps is opgegaan in een algemeen fanfarekorps. Tweede doelstelling is natuurlijk een puik stuk blaasmuziek brengen, in Lim burg en daarbuiten. BEN VERDELLEN Blerickenaar Ben Verdellen is in enkele jaren uitgegroeid tot de be kendste mannelijke vertolker van het Limburgse dialectlied. De zan ger van de vroegere top-formatie de Vrijbuiters maakte eind 1991 z'n eerste solo-CD en sedertdien is het voortdurend crescendo gegaan, tot aan het voorlopig hoogtepunt, de CD 'Van herte', een echt Noordlim burgs produkt. Ben Verdellen zingt op menig evenement z(jn liedjes, die muzikaal allerlei invloeden heb ben, maar allemaal even plezierig als vakkundig worden uitgevoerd. 8JPAS-PARTOUT Een orkest met stevige wortels in de Limburgse muziekwereld. De le den van Sjpas-Partout hebben erva ring opgedaan in bekende orkesten als Carboon en Valsj Plat. Ook bij Sjpas-Partout is het Limburgs ruim vertegenwoordigd, maar de groep beschikt over een uitgebreid en ge- variëerd repertoire. BEPPIE KRAFT De leading lady van de Limburgse muziek. De dochter van de bekende Limburgse muzikale vader Sjeng, begon als carnavals-artieste en groeide, uit tot de trekpleister van zittingen en grote carnavaleske eve nementen. Een kleine tien jaar ge leden waagde Beppie zich aan andere liedjes, evergreens voorzien van Limburgse teksten. Het sukses was onverwacht groot en sindsdien heeft Beppie Kraft het alleen maar drukker gekregen. Met carnavals liedjes is het seizoen beperkt, maar met haar andere repertoire zingt de Maastrichtse zangeres het hele jaar door. Zoals zaterdag op het Schouw burgplein in Venray. burg' kan losbarsten. Als gasten tre den in dit programma, dat wordt gepresenteerd door Hub Clephas, op de Reünisten-kapel van de Lim burgse Jagers, Ben Verdellen, Sjef Diederen, het orkest Sjpas-Partout, Bruno Majcherék, natuurlijk Zuut jes an en tot slot Beppie Kraft. "n Rundje Limburg' is gratis toe gankelijk en duurt tot 22.00 uur. BEERTJES Het geheel werd georganiseerd in een zeer prettige samenwerking met de gemeente Venray, het WV, het Oranjecomiteé. de winkeliers en het Venrayse bedrijfsleven. Win- keliei's en bedrijven hebben ook financieel en materieel steun gege ven. Daarnaast heeft Zuutjes kn zelf een behoorlijke duit in het zakje gestopt. In overleg met de gemeente heeft de joekskapel besloten met de baten van dit evenement een goed doel te sponsoren. Gekozen is voor de Beertjesgroep van Scouting Venray. Deze groep bestaat uit ongeveer veertien geestelijk en/of lichame lijk gehandicapte jongeren uit de regio, die in hun home nog enkele noodzakelijke voorzieningen ontbe ren. Speciaal voor dit doel wordt op 30 april een loterij gehouden met tal van aantrekkelijke prijzen die variëren van rondvluchten, eten tjes tot arrangementen in de par ken in de omgeving. Tbt slot wordt er voor de kleintjes een vingerverfwedstrijd gehouden met. leuke attenties. Venray Eisso Woltjer Werkzaamheden aan Puttenweg begonnen Het wegenbouwbedrijf dat werk zaamheden uitvoert aan de Putten weg is jl. dinsdag met de werk zaamheden begonnen en dat houdt in dat sinds die tijd de omleidings- route in werking is getreden. Omleidingen zijn er ook als je via Ysselsteyn naar Helmond en Deur- ne rijdt bij de afrit van de Rijksweg 73 in de buurt van de Maasheseweg en treden vertragingen op voor het verkeer dat van de Venloseweg rich ting Horst en Venlo gebruik moet maken. Duur pakje sigaretten Een 17-jarige jongeman uit Ven ray werd op heterdaad betrapt toen hij een pakje sigaretten ter waarde van ƒ4,90 uit een supermarkt mee wilde nemen zonder al" te roken en. Hij werd aan de politie overgegeven.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 13