'Geen sprake van miljoenenstrop' Gedeputeerde Kockelkorn op bezoek bij Duimelot Provinciale steun voor TBS-inrichting Brillenaktie voor Dhinolandia en Zimbabwe Van Schaijik nog steeds in september open Na veertig jaar een nieuwe Engel Koninginnedag Grenen uit de molen 60 Jaar in het klooster Dressuurclinique door Tineke Bartels Ongenode gast weer binnen Wethouder Traijen over stopzetten rioolwaterlozing op Loobeek: 'Burgers' naar Den Haag agin pEEL EN MAAS Donderdag 21 april 1994 - Pagina 7 De gemeente Venray kan op pro vinciale steun rekenen bij haar po- rtng om een tbs-inrichting naar /enray te krijgen. In een brief aan ustitie-minister Hirsch-Ballin heb- ien Gedeputeerde Staten laten we en dat voor een tbs-inrichting in Limburg Venray de voorkeur moet krijgen boven Maastricht. Het is overigens niet nieuw dat GS deze steun uitspreekt. Gedeputeerde Oreweldinger-Beudeker pleitte eind vorig jaar al voor toewijzing van een TBS-kliniek aan Venray, tij dens de ondertekening van het convenant zorgvernieuwing van het Vincent van Gogh Instituut. De voorkeur voor Venray vloeit voort uit het verdwijnen van 300 tot 400 arbeidsplaatsen bij het Vin cent van Gogh Instituut. Gemeente, Provincie en Rijk zyn volop bezig naar het zoeken van vervangende werkgelegen heid Volgens Provincie ontstaat door het verdwijnen van bedden en ar beidsplaatsen bij het Vincent van Gogh Instituut er een ideale moge lijkheid om, mogelijk met onmid dellijke ingang, een tbs-kliniek in Venray te realiseren. Huisvesting en geschikt personeel is volgens de Provincie in Venray volop voor handen. De gemeente Venray is zich ook aan het oriënteren op de realisatie van een penitentiaire inrichting in Venray. Het is wel zo dat met de komst van een tbs-inrichting, de optie van penitentiare inrichting vervalt. Zuster Jeanne Rooyackers, die in Venray is opgegroeid, is op 27 april a s. 60 jaar in het klooster. Dit heug lijke feit wordt op zaterdag 30 april 75 gevierd in het Ursulinenklooster te Maastricht, aan de Grote Gracht 74. Jeanne Rooyackers is op 22 april 313 geboren in Schneppenbaum lil Duitsland. Zij was het tweede kind uit een gezin van totaal acht kinderen. In 1917 verhuisde het ge zin Rooyackers naar Venray, alwaar Jeanne Rooyackers de lagere school lezocht bij de Ursulinen. Op 22 december 1931 trad ze op 18-jarige leeftijd toe tot de Zusters Ursulinen in het klooster te Vught. Op 27 april 1934 deed ze haar gelof ten in Boxtel. Het meerendfeel van haar kloostertijd heeft. Jeanne Rooy ackers doorgebracht in het Ursuli nenklooster te Roermond. Vanaf 1973 verblijft zij in diverse plaatsen in Brabant en Limburg. Zij was vooral aktief in de wasserij en in de tuinen. Ondanks haar hoge leeftijd, leest zij nog dagelijks het epistel voor tijdens de H. Mis. Tien jaar geleden vierde zij haar Jouden kloosterfeest in Kerkrade. thans leeft zij in Maastricht, waar volgende week zaterdag haar 60-jarig kloosterjubileum zal vieren in het bijzijn van haar naaste fami lie en haar 25 mede-zusters. De bekende dressuur-amazone Ti neke Bartels houdt op 26 april a.s. ien dressuurclinique in paar- lensportcentrum Sonwil aan de itweg te Ysselsteyn. Tineke Bar- behorend tot de dressuur- ireldtop, zal theorieles geven ter- vijl ook diverse kombinaties met lony's en paarden deel zullen ne- ,,men aan het praktijkgedeelte. Be- lalve voor de deelnemers is deze linque ook zeer aantrekkelijk voor i iet publiek. Indien men aktief mee wil doen in de clinique dan kost dit slechts '25,- per kombinatie. De entree oor het publiek is slechts ƒ3,50. hor meer informatie Iran men te- echt bij het paardensportcentrum, 01. 41459. 1 70 Een 38-jarige man, zonder vaste woon- of verblijfplaats, maar veel in Venray vertoe vend, blijft het maar proberen om in te breken in een kantoor aan de Merseloseweg. Het gaat hem in de regel alleen maar om wat eten en drinken. Maar hij weet ook dat de kantoren voor zien zijn van een alarminstalla tie. Hy werd al verschillende malen voor inbraken in dat kantoor aangehouden. Hij dacht nu een weg te hebben ge vonden. Hij had zich via de kruipruimte toegang weten te verschaffen. Wat hij niet wist was dat ook by het betreden van het kantoor het alarm in werking wordt gesteld. De poli tie. die snel ter plaatse was, kon de man op heterdaad betrappen nog voordat hij zijn honger cq. dorst had gestild. Nadat tegen hem proces-verbaal was opge maakt werd hy weer de straat op gestuurd... Auto met aanhanger gestolen Dinsdagmiddag werd tussen 15.15 en 15.30 uur een Ford Sierra met daaraan gekoppeld, een 2-assige aanhangwagen van het merk Henra, in de Prinses Ire- nestraat gestolen. In die aanhanger, van een dak- dekkersbedrijf, lagen vele gereed schappen die gebruikt worden bij dakreparatiewerkzaamheden, zoals gasflessen, branders en andere ma terialen. De dakdekker was op een dak be zig met werkzaamheden toen zijn auto met aanhangwagen werd gestolen. Getuigen hebben gezien dat de dader per fiets kwam, die fiets ter plaatse neerzette, in de auto ging zitten en in het opbergkastje de sleutels van de auto heeft gevon den. Of hij dat geweten heeft of dat dit toeval was kon niet worden vast gesteld. Diezelfde avond, omstreeks 19.15 uur, zag een inwoner van Oirlo voor zijn woning de gestolen aanhang wagen onbeheerd staan. De aan hangwagen werd door de politie veilig gesteld. Alle materialen en ge reedschappen waren nog aanwezig. Omstreeks 19.30 uur zag de dak dekker zelf, op de afrit van de Ven- loseweg naar de Deumeseweg in de richting van Wanssum, zijn gesto len Ford Sierra staan. Omdat hij geen sleutels van de auto bij zich had ging hij naar het politiebureau. De politie ging on middellijk naar de plaats waar de auto stond maar die was weer ver dwenen. Getuigen hebben gezien hoe een vrij groot persoon met lan ge haren vanaf de talud in de rich ting van de auto was gelopen en toen met de auto wegreed. Een on middellijk gestarte zoekaktie, waar aan ook de omliggende korpsen deelnamen heeft niet het gewenste resultaat opgeleverd. Dader inbraken en diefstallen aangehouden Een Venrayse politieman heeft vorige week in het centrum een hem bekende 38-jarige man, zon der vaste woon- of verblijfplaats aangehouden. De man wordt ver dacht van het plegen van enkele in braken en diefstallen. Hij bekende tijdens de verhoren dat hij op 4 april jl. een op de Smakterweg ge parkeerde Ford Fiësta ten nadele van een 45-jarige Venraynaar had gestolen. Met die auto had hy een tankstation in Leunen voor enkele tientjes opgelicht, door te tanken zonder te betalen. Hij bekende ook te hebben ingebroken in een kan toor aan de Merseloseweg en daar een videorekorder te hebben ont vreemd. De videorekorder kon nog worden achterhaald. Verder beken de hij ook te hebben ingebroken in een vakantiebungalow aan de Maas- heseweg. Hij had daar wat goederen ontvreemd, maar die konden niet meer worden achterhaald. De gesto len Ford Fiësta werd in Maastricht onbeheerd aangetroffen en zal na de gebruikelijke procedures aan de eigenaar worden teruggegeven. De man is voor verder onderzoek in gesloten. Geen visitekaartje Een 37-jarige Venraynaar zit met een behoorlijke schade aan zijn auto. Hij had z'n auto onbeschadigd op de parkeerplaats in het Blekers- veld geparkeerd. Tben hij terug keerde bij zyn auto, zaterdag morgen omstreeks 09.50 uur, ontdekte hij de schade. Graag zou de politie in kontakt komen met eventuele getuigen (het mag ook de veroorzaker zijn die spyt heeft ge kregen geen visitekaartje te hebben achtergelaten). Inbraak in woning Tydens afwezigheid van de bewo ners, zondagavond tussen 20.30 en 24.00 uur, was met geweld toegang verkregen tot een woning aan de Touwslagerstraat. De gehele woning bleek doorzocht te zyn en ont vreemd werden de videorekorder, de cd-speler en autoradio, een foto toestel met toebehoren en drie fles sen parfum. Schokbrekers gestolen In de nacht van zondag op maan dag werden van een Mercedes bus van de Nederlandse Spoorwegen, die op de losplaats op het NS-station in Oostrum geparkeerd stond, de schokbrekers gesloopt. Die sloop moet door vaklieden zyn gebeurd. 'We moeten de komende tien tot vijftien jaar ons rioolstelsel op het gewenste niveau brengen. Dat vergt in die periode forse investe ringen. Maar van een miljoenen- strop is geen sprake'. Zo reageert wethouder Joos Truijen van open bare werken op berichten in de re gionale pers deze week. Daarin werd melding gemaakt van een tegenvaller van vele miljoenen voor de gemeente indien lozing van Venrays rioolwater op de Loo beek niet langer is toegestaan. Volgens Truyen zyn maatregelen nodig, maar kunnen ze worden uitgesmeerd over een langere pe riode. Bovendien vindt de Venray se wethouder dat het ryk Venray niet alleen voor de kosten moet laten opdraaien. Aanleiding voor het bericht in de krant is een mededeling van de provincie dat de Loobeek mogelijk tot 'natuurwater' wordt bestem peld. Dat zou betekenen dat Venray niet langer overtollig rioolwater mag afvoeren op deze beek. De Loo beek, die via Merselo en het Ven rays Broek in oostelijke richting naar Smakt-Holthees stroomt, voert momenteel ongeveer tweederde van het overtollig Venrays rioolwa ter af. De beek is in het provinciaal waterhuishoudingsplan aange merkt met een "bijzondere ecologi sche funktie'. Een aantal water lopen met deze aanduiding wordt waarschijnlijk in het najaar tot 'natuurwater' bestempeld en dat betekent dat slechts by hoge uit zondering nog rioolwater geloosd mag worden. Als die voornemens werkelijk heid worden betekent dat inder daad extra investeringen voor de gemeente. Volgens wethouder Truijen wordt de soep niet zo heet gegeten als ze wordt opgediend. 'Het gaat om aanscherping van be staande milieuwetten. Daaraan moeten we ons beleid aanpassen en daar zyn we mee bezig. Ik wil de zaak niet bagatelliseren, maar het moet wel binnen proporties bly- ven', aldus Truyen. Volgens de Ven rayse wethouder gaat het in totaal over een investering van zo'n 30 miljoen gulden in de komende vyf- tien tot twintig jaar. Een eerste part van zo'n 10 miljoen staat voor 1998 op de rol. Truijen benadrukt dat de gemeente voor deze investeringen al sinds de invoering van het riool recht jaarlijks zo'n 2V2 tot 3 miljoen opzij legt. Uit die pot kunnen de ex tra aanpassingen komende jaren worden betaald. Waarschijnlijk zonder dat dat hoeft te leiden tot verhoging van het rioolrecht. Trui jen sluit die verhoging echter niet uit. De wethouder van openbare wer ken vindt bovendien dat het rijk moet bijspringen bij een dergelijke investering. Venray wordt anders opnieuw de dupe van het groot aan tal kerkdorpen en de uitgestrekt heid. 'Ze kunnen ons niet voor voldongen feiten plaatsen', meent Truyen. Provinciaal bestuurder Kockel korn heeft afgelopen vrijdag een bezoek gebracht aan kinderdagver blijf Duimelot in Venray. Kockel korn was naar Noord-Limburg gekomen om te zien hoe hier de kinderopvang georganiseerd wordt. Verder toonde hij zich erg geïnte resseerd in de voorschoolse opvang van allochtone kinderen. Duimelot heeft een geslaagd projekt achter de rug om meer Turkse en Marok kaanse kinderen aan het kinder dagverblijf te stimuleren. Het Venrayse kinderdagcentrum heeft inmiddels zowel een Turkse als een Marokkaanse leidster in dienst. Kockelkorn wilde ook graag meer weten over de opvang van kinderen met een geestelijk of lichamelijke handicap en over de opvang van kinderen waarvan de moeder in de Op dinsdag 3 mei a.s. zullen vier Venrayse burgers een trip maken naar Den Haag om daar aanwezig te zijn bij de groots opgezette uitsla genavond in het gebouw van de Tweede Kamer. Tydens deze avond vinden er diverse live-uitzendingen plaats terwijl de avond wordt af gesloten met een slotdebat van de lijsttrekkers. Het idee van deze avond was om per kamerzetel vier inwoners van 150 gemeenten uit te nodigen om bij dit evenement aanwezig te zyn. De Kamer denkt dat dit een bijdra ge kan zijn om de afstand tussen kiezer en gekozene te verkleinen. Uit een a-selecte steekproef is daar uit ook de gemeente Venray 'gerold'. De gemeente is vry om vier perso nen aan te wijzen. Venray heeft ervoor gekozen om van alle landelijke politieke partij en een persoon af te vaardigen. Een CDA-er, PvdA-er, WD-er en een D66-er mogen dus de trip maken naar Den Haag. Voor deze insteek is gekozen na overleg tussen het colle ge en het 'seniorenconvent' waarin de fraktievoorzitters zijn verenigd. Op zich een vreemde keuze. Een van de achtergrondgedachten bij dit initiatief van de Tweede Kamer is om de afstand tussen kiezer en gekozene te verkleinen. Die afstand is al klein als men vier politiek ak- tieve mensen naar Den Haag afvaar digt. Het ware beter geweest, net zoals Venray a-select als gemeente was aangewezen, vier Venraynaren a-select te benaderen om deze avond mee te maken. Volgens burgemeester Waals is de keuze echte niet zo vreemd. Zo bestaat volgens hem de afvaardi ging uit mensen uit verschillende geledingen. 'Hadden we een oproep gedaan, dan hadden we ook moeten gaan selecteren', aldus Waals, die het er niet mee eens was dat met deze handelwijze het doel enigszins voorbijgeschoten werd. gevangenis zit. Volgende week wor den in het kinderdagverblijf in Se- venum drie kinderen opgevangen, wier moeder in de vrouwengevan genis Evertsoord verblyft. Het is de eerste keer in ons land dat dergelij ke opvang plaatsvindt. Het kinderdagverblijf in Seve- num maakt, evenals die in een aantal andere Noordlimburgse plaatsen, deel uit van een samen werkingsverband van een aantal stichtingen. Deze zelfstandige stich tingen hebben gezamenlijk een di- rektie en een administratief apparaat 'ingehuurd'. Dat model is volgens de gedeputeerde ook voor andere regio's in de provincie wel licht interessant. Daar wil de sa menwerking tussen de kinderdag verblijven nog niet zo vlotten. De direktie van de Noordlimburg se kinderdagverblijven heeft het bezoek van Kockelkorn aangegre pen om de provincie te verzoeken geld beschikbaar te stellen voor een tijdelijke acquisitieplaats in Noord- Limburg. Die funktionaris zou voor een periode van één of twee jaar moeten gaan werken om de kinder opvang by het bedrijfsleven te sti muleren. De belangstelling van het bedrijfsleven loopt, ook landelijk gezien, terug. De kinderdagverblij ven worden financieel echter steeds afhankelijker van eigen in komsten en daarvoor is bedrijfskin deropvang nodig. Ruim vier jaar geleden organi seerde de Lions Club Venray een brillenaktie voor Malawi. De aktie werd een overweldigend sukses. Duizenden brillen werden in veer tien dagen tijds op de inname- punten, by de Venrayse opticiëns en de Venrayse banken, afgege ven. Via de internationale kontak ten van Lions Nederland en de (gratis) verscheping naar Malawi, konden vele mensen in Malawi aan een goede bril uit Venray of omgeving geholpen worden. In Malawi was enkele jaren daar voor met financiële steun van Lions International een oogkliniek tot stand gekomen. Twee Amerikaanse en twee Nederlandse oogartsen wa ren uitgezonden naar Malawi en as sisteerden daar by staaroperaties en andere oogziekten. Met onder andere door Nederlandse Lions Clubs geschonken apparatuur werd het meten en slijpen van glazen mogeiyk. Gezien de dringende vraag om hulp uit vele ontwikkelingslanden en voortbouwende op het vorige sukses, gaat de Lions Club Venray óók nu weer een grote brillenaktie op touw zetten. De aktie is thans voor Divinolan- dia in Brazilië en voor Zimbabwe. Zoals bekend mag worden veron dersteld, onderhoudt de gemeen schap Venray al jarenlang kontak ten met Divinolandia via de Over- loonse ontwikkelingswerkster Jacqueline Eibers. Toen Jacqueline hoorde van de aktie van vier jaar geleden, deed ze gelijk een beroep op de Venrayse Lions om ook in aanmerking te mogen komen voor brillen. In Divinolandia is de situatie op het gebied van de oogheelkunde slecht. De dichtsbijzijnde opticiën en oogarts zitten op een afstand van circa 600 km. Voor behandelingen en oogoperaties is men aangewezen op de daar aanwezige specialis. Brillen, glazen en monturen zyn voor de mensen uit Divinolandia en omgeving bijna onbetaalbaar. Onlangs werden reeds een paar honderd brillen naar Divinolandia gezonden. De mensen die een bril nodig hebben zoeken er dan. uit de aanwezige brillen een uit die voor hen een verbetering van het zien geeft. Dus niet zoals bij ons, glazen die optimaal zyn en die eerst na meting in een bril worden gezet. Met deze verre van optimale oplossing is men daar echter al ge lukkig. Jacqueline schrijft: 'Als de vrouwtjes maar een draad door de naald kunnen krijgen'. Naast Divinolandia gaan er bril len naar Zimbabwe. De Lions Club Marlborough in Harare, Zimbab we's hoofdstad, garandeert via haar oogbank een optimale versprei ding. De glazen worden aldaar door gemeten en de monturen, indien nodig hersteld. Gezien het sukses in 1989 en de nadien nog regelmatig ontvangen reakties inclusief brillen, organi seert de Lions Club Venray ook nu weer een grote brillenaktie. Kom- plete brillen, losse glazen en mon turen zyn welkom. Kyk thuis eens in uw laden en kastjes. In vele ge zinnen zijn er brildragers en war- schijnlijk dus ook 'oude' brillen. Bewaar uw oude brillen niet voor uzelf; u gaat ze toch niet opnieuw gebruiken. Uw ogen veranderen en daardoor ook de sterkte van de voor u noodzakelijke glazen. Monturen zijn daarnaast ook aan veranderin gen onderhevig. In de periode van 22 april t/m 14 mei a.s. kunt u brillen, glazen en monturen deponeren in de daar voor bestemde dozen, in de zaken van de Venrayse opticiëns en in de publiekshal bij de Venrayse banken. U steunt het goede doel en boven dien 'opgeruimd staat netjes'. Voor nadere informatie: W.L. Lammertink, EilTellaan 4. 5801 PW Venray, tel. 04780-10610. Geruchten over wegblijven winkel 'kwaadwillende roddel' Elektrowarenh uis Van Schayik- Osnabrugge start deze week een advertentiecampagne om perso neel te werven voor de in aan bouw zynde winkel in Venray. Daarmee wil het bedrijf tevens ge ruchten ontzenuwen als zou Van Schayik niet zelf de winkel gaan exploiteren, maar de benedenver dieping willen verhuren. Die geruchten zyn volgens woordvoerder Gerrits van aankoop bemiddelingsbureau ABG, dat voor Van Schayik het Venrayse projekt begeleidt, volledig uit de lucht ge grepen. Gerrits vermoedt dat de geruchten te maken hebben met gevoelens van rancune bij de verlie zers in de kwestie rond het Wilhel- ntinaplein. Volgens Gerrits doen al enkele weken geruchten over de winkel de ronde. De bouw ligt ech ter op schema en het is nog steeds de bedoeling dat Van Schaijik in september open gaat Ook op het gemeentehuis zijn de verhalen over de komst van de win kel bekend. Woordvoerder P. Vos- beek heeft evenmin een idee waar de geruchten vandaan komen, maar ook hy is overtuigd van de on juistheid ervan. 'Ik doe het af als kwaadwillende roddel', zegt Vosbeek. Venrays bekendste café ingrijpend veranderd De oplettende passant zal het niet ontgaan zijn: bij café In den Engel, hoek Grotestraat-Post- straat, was iets aan de gang de laatste weken. Na een intensieve periode van verbouwen is 'd'n En gel' zowel van binnen als van bui ten een kompleet ander cafe geworden. Je zou bijna zeggen een 'grand ca fé', maar met die modieuze term wil Jan Kleeven niets van doen heb ben. Liever met beide benen op de grond. Bovendien wekt zo'n naam bepaalde verwachtingen en trekt daardoor een bepaald publiek ter wijl anderen worden afgeschrikt. En dat is het laatste wat men bij In den Engel wil. Het café is er voor iedereen. Dat is altijd zo geweest en dat moet ook na de ingrijpende ver bouwing zo blijven. Dat is ook de re den dat de openingstijden niet zijn aangepast. In den Engel is zeven da gen per week open van 's morgens negen tot 's nachts één. 'Daar gaan we niet aan tomen', zegt Jan. 'Daar mee zyn we groot geworden. En', voegt hy er aan toe', dat is ook de charme van dit vak'. Openingstyden zijn niet aan slij tage onderhevig. Meubilair is dat wel. Zeker als het al zo'n 40 jaar in een druk café als In den Engel heeft dienst gedaan. Duizenden bezoe kers hebben de afgelopen decennia op de stoeltjes gezeten. Boeren, l scholieren, verplegers, import en Venraynaren. Afgezien van een be hangetje en een likje verf is er nau welijks iets veranderd in al die jaren. Jan en Caria, alweer sinds bijna 16 jaar de dryvende krachten ach ter café en zaal, vonden het daarom tijd worden. Ook al omdat het café steeds minder paste by de achter liggende zaal. Direkt na de carnaval werd begonnen met de werkzaam heden. Het overdekte terras werd bij het café getrokken, nieuwe ra men en deuren werden geplaatst. Binnenin veranderde echter nog veel meer. In de afgelopen weken verdween al wat oud was en maakte plaats voor een interieur dat zowel klassiek als modem aandoet. Tijd loos, fris en met een uitstraling die past bij Venray anno jaren ne gentig. De nieuwe inrichting moet bij dragen aan het creëren van een nieuwe Engel. Het café gaat zich wat meer richten op het winkelend pu bliek. Een groter assortiment koffie met gebak en een ijskaart. Ook een klein hapje is voortaan mogelijk. Daarnaast biyft In den Engel ook het café waar Venraynaren van al lerlei pluimage zich overdag en 's avonds treffen. Als het aan Jan en Carla en hun medewerkers ligt tot in lengte van jaren... Op zaterdag 30 april a.s. worden er in Venray, onder auspiciën van het Oraryeeomité een groot aantal aktiviteiten georganiseerd in het kader van de viering van Koningin nedag. Dankzij de medewerking van de Venrayse winkeliers, de ho reca en talrijke verenigingen zal ook Koninginnedag 1994 een geslaagd en zeer druk bezocht feest worden. Al in de ochtenduren nemen de aktiviteiten een aanvang met diver se sportmanifestaties. In sporthal De Wetteling start een groot zaal voetbaltoernooi, en op alle sport parken in de gemeente begint het Oraqje-voetbal toernooi. Mixed Hockeyclub Venray organi seert haar jaarlijkse Oranjebitter- toemooi en in danscentrum Jans sen vinden open danswedstrijden Tegen tien uur in de ochtend stroomt het Schouwburgplein vol met jeugd, want daar wordt de zeer druk bezochte kindermarkt. gehou den. Tegelijkertijd vindt op de Mer seloseweg de straattekenwedstrijd voor de jeugd plaats, waarbij alle deelnemers een leuke herinne- ringsprijs krijgen. Op de hoek Merseloseweg/Deken Thielenstraat staat de huifkar klaar, waarmee gratis rondritten kunnen worden gemaakt. Op het raadhuis worden in de ochtend de Venrayse gedecoreer den ontvangen door het gemeente- bestuurd, waarbij de nieuw gede coreerde Venraynaren bijzonder in het zonnetje zullen worden gezet. Om 11.15 uur brengt Ven ray's har monie Euterpe ter afronding van de ontvangst haar muzikale huldebe toon in de vorm van een aubade. In de middaguren staat het Ven rayse centrum bol van aktiviteiten op sportief en cultureel gebied. Wij noemen hier de sportdemonstra- ties door gymnastiekvereniging St. Christoffel, dans- en twirlshows, een grote hondenshow door kyno- logenclub Venray en in het byzon der het jubileumprogramma 'Rundje Limburg', dat door de jubi lerende joekskapel Zuutjes An op het Henseniusplein wordt georga niseerd. Voor de jeugd is er in de middag uren ook van alles te doen, zoals een grote ballonwedstrijd die wordt georganiseerd door de winkeliers vereniging. poppenkastvoorstellin gen in De Bleek en ponyryden op het Schouwburgplein. Vanzelfspre kend rydt de eerder genoemde huifkar ook in de middaguren. Als bijzondere evenementen mo gen hier verder worden genoemd het zogenaamde silhouet-knippen op het Pomppleintje (Grote Markt) en het open podium in café De Bon te Koe, waar iedereen zijn of haar zangtalent kan demonstreren. Traditioneel vindt er in de avond uren de Koninginne-bridgedrive plaats in de schouwburg en in danscentrum Janssen kunt u te recht om deel te nemen aan het feestelijke Oranjebal. Graan komt er niet meer uit de enige nog draaiende molen die Ven ray nog rijk is. Maar des te meer grenen. Want in de sfeervolle en tourage van de St. Petrusmolen aan de Sportlaan in Venray is sinds en kelejaren de showroom van Gerard Stoks gevestigd. De molenaarszoon verkoopt er kwaliteitsmeubelen van geloogd grenen en vuren. Naast de vaste kollektie stoelen, tafels, kasten, kleinmeubelen en bedden van drie vooraanstaande fabrieken, wordt ook individueel maatwerk geleverd, op wens van de klant De kwaliteitsmeubelen, allemaal met driejaar garantie, kunnen per stuk worden gekocht, maar Gerard Stoks maakt ook met plezier een (vrijblij vende) offerte voor een kompleet in terieur met op elkaar afgestemde grenen meubelen. Tenslotte voert Stoks een bescheiden assortiment onbewerkt hout, dat de klant zelf op kleur kan brengen. Gerard Stoks begon vier jaar gele den met z'n eenmanszaak in gre nen en vuren meubelen, vanuit een kleinere ruimte in de molen. Dank zij kwaliteitsprodukten en goede service groeide het bedrijf al snel uit de showroom zodat die onlangs rigoreus aan de behoefte werd aan gepast. De showroom is nu twee keer zo groot qua oppervlak. Als u wilt gaan kijken aan de Sportlaan 10 bent u elke vrijdag van 13.30 tot 18.00 uur en op zaterdagen van 9.00 tot 16.00 uur welkom. Als die tijd stippen niet schikken kunt u telefo nisch (04780-81101) een afspraak maken. Poging tot inbraak Er waren nog al wat krassen en vernielingen aangebracht aan de BMW personenauto van een inwo ner van Venray. Hij had de auto aan de Plataanstraat geparkeerd. Uit sporen viel op te maken dat ge tracht was door middel van verbre king van het schuifdak in de auto te komen. Dat was niet gelukt. De schade bleef beperkt tot enkele honderden guldens.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 7