Groenwerkzaamheden Odapark is een driejarenplan [)irlo knapt het zelf op Klazien uit Zalk in Overloon PTT sponsort Venray's jazzfestival "HL*? Theehuis wordt 15 mei officieel geopend Restauratie Sint-Annakapel van start Jan Driessen leidt CDA-fraktie Het is de hele maand april feest bij Van Oorschot VAN OORSCHOT MODE 'T VEIMROJS LAEVE GETAEKEND Nieuwe aspergebrochure Noord- en Midden-Limburg >eel en maas Donderdag 21 april 1994 - Pagina 5 Op 15 mei a.s. zal het Theehuis het Odapark feestelijk geopend lorden. De laatste maanden is er chter niet alleen veel 'vertim- nerd' aan het theehuis. Ook het idapark ondergaat een facelift, en speciale werkgroep is mo- nenteel volop aktief om de in- ichting van het park aan te lassen. Daarbij worden ze ge leund door diverse Venrayse ver- nigingen. PADENPLAN Het totale inrichtingsplan zal ver een tijdsbestek van drie jaar erealiseerd worden. Afgelopen na- lar is men begonnen met het zg. Voor de aanleg van het hoofdpad heeft men enkele bomen moeten vellen. Elders in het park zullen hiervoor nieuwe bomen aange plant worden. padenplan. Als basis hiervoor dien de een padenplan dat in het mid den van de zestiger jaren by de gemeente is opgesteld. Hierin zijn echter een aantal paden rondom een beeldentuin geschrapt. Dit zou nl. teveel bomen kosten. Ten eerste is er een nieuw breed pad gelegd, vanaf het parkeerter rein tegenover het ziekenhuis, naar het Theehuis. De officiële ingang van het park is nl. te krap om een brandweerauto toegang tot het park te verlenen. Daarom is hiervoor een speciaal pad aangelegd, zonder dat daarvoor ingrijpende maatregelen nodig waren. Bomen die hiervoor moesten wijken, worden elders in het park weer aangeplant. Nadat alle oorspronkelijke paden waren blootgelegd, is bekeken wel ke paden konden blijven liggen en welke er zouden verdwijnen. Over de paden die verdwijnen zal groen worden aangeplant. Om te voorko men dat wandelaars toch nog over deze paden zullen gaan, zal er met takken of boomstammen een na tuurlijke buffer worden gecreëerd. In totaal zal 375 meter pad ver dwijnen. HOOFDPAD In het park is inmiddels een pad aangelegd, waarover men het hele park kan bereiken. Dit zg. hoofdpad loopt ook langs het stuifduingebied, tot aan het parkeerterrein van het oude zwembad, en vervolgens langs de plek van het oude zwembad weer terug richting theehuis. Dit pad is voorzien van een 15 cm dikke laag fijn puin, zodat het goed begaan baar is voor invalidewagens en kin derwagens. TERRAS Verder is er langs het theehuis een terras gepland van 60 m2 en wil men aan de voorzijde van het thee huis een soort trap aanleggen, wel ke ook gebruikt, zou kunnen wor den voor theatervoorstellingen in het park. Ook de trap naar het Odabeeld, vanuit de ingangspoort van het park, wil men vervangen. Deze trap bestaat uit bielzen die met nat weer nogal glad worden. Een oplossing hiervoor heeft men nog niet ge vonden. Verder is men nog van plan om de oude speeltoestellen, die in de cirkel van de 'rolschaatsbaan' lig gen, te vervangen door nieuwe speeltoestellen, zodat kinderen in de nabijheid van het theehuis kun nen spelen. AANPLANTING Het padenplan is inmiddels gro tendeels gerealiseerd. Hierbij heeft de Stichting St. Odapark volop me dewerking gekregen van de ge meente en Venrayse verenigingen zoals het IVN, de Imkersvereniging en Jong Nederland. Genoemde ver enigingen zullen zich ook inzetten voor het onderhoud van het park. De komende periode zal men zich gaan richten op de aanplant in het park. Ook zullen er op diverse plaatsen bankjes geplaatst worden. Een opvallende versehyning is de grote takkenhoop, die men tussen het stuifzandgebied en de eerderge noemde parkeerplaats heeft ge maakt. In deze hoop kunnen vele vogels een nest bouwen. De laatste fase van het buiten werk in het park bestaat uit de rea lisering van een onderkomen voor de imkersvereniging Volgende week komen we uitge breid terug op de werkzaamheden die aan het theehuis zyn verricht. De dikke lijn geeft aan hoe het nieu we padenplan in het Odapark er uitziet In Oirlo. richting Castenray, op de oek van de Hoofdstraat en de Ho- eweg staat een kapelletje, dat is )egewijd aan de Heilige Anna. Een öber bouwwerkje uit 1788. Begin Oe eeuw werd het gebouwtje met ement bepleisterd: de tand des (jds had de bakstenen en het voeg- 'erk behoorlijk aangetast. Het kapelletje, eigendom van de t. Gertrudis Parochie te Oirlo, was orspronkelijk voorzien van een ilen dak maar dat werd in de loop an de tijd vervangen door een af- ekking van foeilelijke grove, rode akpannen. De Stichting Kruisen en Kapellen i de gemeente Ven ray doet ook oor dit monumentje, naast vele nderen, haar uiterste best om het o goed mogelijk voor het nage- lacht te bewaren. Na enkele provi- orische opknapbeurten (de laatste 11980) is het kapelletje nu toch al reer geruime tijd aan een grondige estauratie toe. In maart 1986 (acht jaar geleden!) 'erd hiervoor al een begroting op- mei het 'Oog' op de toekomst SCHOU1C NSI RAAT JE li gesteld. De vertraging was onder meer het gevolg van het feit, dat dit gebouwtje op de monumentenlijst was geplaatst, waardoor toestem ming van diverse instanties vereist waren. En ambtelijke molens...! Onlangs werd dan toch eindelijk het licht op groen gezet: de Stich ting Kruisen en Kapellen in de ge meente Venray mocht met de restauratie beginnen. Het leek de Stichting een goede zaak om de bevolking van Oirlo hierbij te betrekken. Die gedachte bleek goud waard te zijn! Na een cir culaire aan de hele bevolking en en kele gesprekken met de dorpsraad werd Oirlo écht wel enthousiast voor het opknappen van hun kapel. Er kwamen financiële giften bin nen en diverse vrijwilligers (waar onder een stukadoor, schilder, timmerman, metselaar en tuin man) zegden hun medewerking be langeloos toe. Ook het kerkbestuur stond zeer positief tegenover deze restaurantie. Al met al een flinke meevaller voor de Stichting. Het werk was be groot op ongeveer 10.000 gulden, maar dankzy de dorps-hulp zullen de werkelijke kosten een stuk lager uitvallen. Alleen de dakbedekking met leien is dusdanig gespeciali seerd werk, dat de Stichting dat moet laten doen door vakmensen van buiten. Vorige week zaterdag werd door een aantal vrijwilligers gestart met de werkzaamheden (zie foto). Een einddatum is nog niet ter sprake gekomen. Vrijwilligerswerk laat zich nooit haasten! Maar het moet toch haalbaar zijn, dat op de maan dag van St. Anna, 26 juli, het geheel gereed is. De Stichting zou daar heel gelukkig mee zijn! En als dan de kapel weer keurig opgeknapt met een passende groenvoorziening er omheen, dan mag Oirlo bést trots zijn en zeggen: 'Wij hebben het zélf opgeknapt!' Jan Driessen wordt voorzitter van de CDA-fraktie in de Venrayse gemeenteraad. Afgelopen don derdag werd hij met algemene stemmen door de fraktie gekozen. Ook de Partij van de Arbeid heeft een nieuwe fraktievoorzitter. Truus Kemmelings-Verlieijen neemt die taak over van Twan Jansen. Driessen, die na de verkiezingen niet terugkeerde in het college, volgt Cees van de Ven op. Deze wordt op zyn beurt vice-voorzitter van de fraktie. Rein Dupont fun geert als secretaris/penning meester van de fraktie. Bij de Partij van de Arbeid neemt het nieuwe raadslid Harrie van der Borg deze taak op zich. Wethoudersverkiezingen Meerlo-Wanssum Met negen stemmen werden in de raad van de gemeente Meerlo- Wanssum de heren J. Rutten (CDA) en L. Beterams (PK) als wethouder herkozen. De fraktievoorzitter van GP'94, Henk Janssen, verklaarde dat zijn groepering ontevreden was over de gevoerde coalitiegesprekken waar bij zij met vier raadsleden geen kans had gekregen aan die bespre kingen deel te nemen. Verder kon digde hij aan dat zijn fraktie niet zal deelnemen aan het kwartaal- overleg. jaar mode in Venray Aanstaande zaterdag live music met 's morgens iets lekkers bij de koffie en 's middags een P feestelijk glas champagne. Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Vogeltje veroorzaakte stroomstoring Net voor de start van het asperge seizoen 1994 is de nieuwe asperge brochure van de Streek VW Noord en Midden-Limburg verschenen. De voorzitter van Koninklijke Hore ca Nederland, de heer G. v.d. Veen, nam tijdens de presentatie op 14 april in het Noordlimburgse Wan- ssum het eerste exemplaar in ont vangst. In de nieuwe brochure 'Asperge- land Noord- en Midden-Limburg' vindt de gast informatie over de deelnemende hotels en restaurants, toeristische aspergeroutes voor auto en fiets, recepten, asperge feesten, enz. Ook is er weer de 'Tour d'Asperges', een rekreatieve fiets driedaagse door het aspergeland. Van de Tbur d'Asperges, die op 17,18 en 19 juni vanuit Venray plaats vindt, is ook een aparte folder ver krijgbaar. Tijdens het seizoen zijn er vele mogelijkheden voor een culinaire aspergevakantie. Nieuw is de grens overschrijdende '3-landen asperge vakantie', die de Streek VW Noord en Midden-Limburg heeft ontwik keld in samenwerking met de Streek VW Eindhoven en Kempen- land. Naast een hotel uit een van de ze twee gebieden, kan de gast ook kiezen uit hotels in het Belgische en Duitse asperge(grens)gcbied. Na dere informatie staat in de brochure. De aspergebrochure is vanaf half april tot eind juni gratis verkrijg baar bij de VW-kantoren in Neder land en uiteraard by de Streek VW Noord- en Midden-Limburg en de deelnemende hotels en restaurants. Zaterdag 23 en zondag 24 april wordt er een kruidenweekend geor ganiseerd in de botanische tuin D'n Hof te Overloon. De bekende krui denvrouw 'Klazien uut Zalk' is za terdag 23 april te gast in Overloon. In de grote zaal van het gemeen schapshuis verzorgt zij van 14.00 tot 16.00 uur een boeiende lezing over de natuur, kruiden, bloemen en planten. Klazien Rotstein-van den Brink is na haar televisie-optredens een be kende persoonlijkheid geworden in ons land. Ze vertelt en schryft over alles wat met kruiden en dieren in de natuur te maken heeft. In haar lezing ligt de nadruk op de genees kracht en het huishoudelijk ge bruik van allerhande heel gewone dingen om ons heen. Bij genees krachtige planten denken veel mensen aan vreemde gewassen met vreemde namen en bereidings wijzen, maar als u deze lezing volgt zal dit een heel eenvoudige klus worden. In het weekend van 23 en 24 april staan de kruiden centraal in D'n Hof. In de kruidentuin staan niet alleen geneeskrachtige krui den, maar ook keukenkruiden, verfkruiden en giftige kruiden. Te vens zijn er een aantal stands met kruidenplanten en zaden, kruiden boeken, bloemen- en tuinboeken en milieuvriendelijk fruit. Als u za terdag 23 april in D'n Hof entree be taald heeft bent u ook gratis welkom op de lezing. PTT Telecom wordt hoofdspon sor van Jazz '94, het door de Ki- wanisclub Venray georganiseerde jazzfestival. Door de sponsoring kan de organisatie onder meer een bekende buitenlandse jazz zangeres naar Venray halen. De naam van die 'queen of jazz' wil de Kiwanisclub pas in een later stadiiun vrijgeven. Wel bekend is dat de Venrayse Basement Band een optreden zal verzorgen. De opbrengst van het vierde jazzfesti val is bestemd voor de pas geo pende tuinkas van zwakzinnigen instituut Nieuw Spraeland. Het jazzfestival in Venray vindt plaats op zaterdag 18 juni in en om de Witte Hoeve aan de Gasstraat. Burgemeester Jos Waals opent die dag om 21.30 uur officieel Jazz '94. Dat heeft de organisatie gisteren be kend gemaakt tijdens een perscon ferentie in de Witte Hoeve. Tijdens die bijeenkomst ondertekenden André Meyer, general manager re gio Noord- en Midden-Limburg van PTT Telecom, en Ruud van Coever- den van de Kiwanisclub Venray de sponsorovereenkomst voor Jazz *94. Daarbij was ook directeur Jos Nauts van Nieuw Spraeland aanwe zig, evenals Marlies de Loo, de kers verse Venrayse wethouder van cultuur. De persbijeenkomst markeerde tevens de start van de voorverkoop voor het jazzfestival. Toegangskaar ten zijn verkrijgbaar bij alle leden van de Kiwanisclub Venray, by het VW-kantoor aan de Grote Markt en bij MusicWorld in de I

Peel en Maas | 1994 | | pagina 5