KROKET MENU 50% (spetters tri h a [a eg [j] Aantal raadscommissies terug naar zeven korting Provincie wil van kruispunt rotonde maken Ysselsteyn ML '14 Illegale hennepkwekerij in Vredepeel opgerold (maximaal 5 per klant) Dure frikandellen ini v.d. Leur 'Ontvoering' 4-jarig meisje bleek 'legaal' te zijn [net WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING HILHORlffl Buurtbewoners zijn bezorgd over toekomstige verkeerssituatie Hotel Restaurant Asteria nodigt u uit voor... 1 Groot in jonge mode PEEL EN MAAS Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP geldig van 21 t/m 27 april I I cafetaria I Kruisstraat 2a tel.: 10211 Een 36-jarige inwoner van Ven ray heeft maandagavond twee zeer dure frikandellen ge kocht. Omstreeks 20.00 uur bestelde hij twee frikandellen in de snackbar aan de Paters- laan. Op dat moment werd zyn voor de deur geparkeerde per sonenauto, een rode Tbyota Ter cel gestart. Voordat hij kon beseffen dat het om zijn auto ging, was die reeds met snelle vaart verdwenen. Ook nu had de eigenaar zijn sleutels in het kontaktslot laten steken. Doorrijden na botsing: In de nacht van zaterdag op zon dag is op de kruising Kruidenlaan- Christoffelkruid een witte perso nenauto door onverklaarbare oor zaak tegen een boom gebotst. Toen buurtbewoners die een klap had den gehoord gingen kijken, was de veroorzaker al verdwenen. De boom zal niet meer kunnen worden ge red, terwijl op de plaats van de bot sing verschillende delen van de auto zijn achtergebleven. De auto moet behoorlijke schade hebben opgelopen. De bestuurder wordt verzocht kontakt op te nemen met de politie, terw\jl de politie tevens getuigen vraagt zich met haar in verbinding te stellen. Maandagmiddag omstreeks 13.15 uur werd groot alarm gegeven bij de politie, toen een melding binnen kwam dat een 4-jarig meisje, dat aan het spelen was voor een flat aan de Haammakerstraat, zou zijn ont voerd. Getuigen hadden gezien dat een bestelbus met een Duits kente ken kwam aanrijden. In die bus, zo als later bleek, zaten de vader en de oma van het kind. De vader pakte het kind b\j haar arm, trok haar de bus in en vertrok. Een getuige die alles had gezien heeft nog getracht de bus tot stilstand te brengen en sloeg vervolgens alarm. De vader van het kind, van Turk se afkomst, woonde met zyn 21-jarige vrouw tot voor enkele maanden in Mönchengladbach. Vanwege spanningen in het gezin vertrok de vrouw naar Venray om tijdelijk bij haar broer, die in een van de flats aan de Haammaker straat woont, in te trekken. Dit in afwachting van de uitspraak van de echtscheiding, tot de uitspraak van de rechter hebben vader en moeder dezelfde rechten. Het nieuwe college van b. en w. heeft dinsdag een voorstel gedaan naar de Venrayse politieke party en om het aantal adviescommissies voor de gemeenteraad terug te brengen van tien naar zeven. Ver der heeft het college eind vorige week een nieuwe verdeling van de portefeuilles gemaakt. De drie wet houders en de burgemeester be houden hun taken die zij in het vorige college ook al hadden. De ta- Tben de Duitse politie op het adres van de man verscheen was het kind daar inderdaad aanwezig. Nadat de vader van het 4-jarig meisje door de politie was verhoord is hij in de loop van maandagavond weer op vrije voeten gesteld. Het meisje is uit veiligheidsoverwegin gen in een pleeggezin geplaatst tot dat de rechter in Duitsland een uitspraak heeft gedaan aan wie het kind zal worden toegewezen. Wan neer die uitspraak komt is nog onzeker, omdat ook de echtschei dingsprocedure nog loopt De Duit se politie wilde geen risiko lopen dat het kind tijdens de procedure naar een onbekende bestemming zou worden gebracht. De Duitse po litie wilde, hangende het onder zoek en de uitspraak van de rechter, geen nadere mededelingen meer doen. Een woordvoerder van de politie sprak over een diep menselijk dra ma maar omdat de vader geen strafbaar feit heeft gepleegd is voor ons die zaak afgedaan'. ken van Jan Driessen zijn binnen het college 'broederlijk' verdeeld. EVALUATIE Begin dit jaar heeft er een evalua tie plaatsgevonden van de commis- siestruktuur, zoals die de afgelopen vier jaar heeft gedraaid. Aan het be gin van de vorige raadsperiodes werd het aantal commissies nl. uit gebreid naar tien. Dit o.a. om de vergaderingen iets korter te kun nen houden. In de praktijk bleek echter dat het bij een aantal com missies regelmatig ontbrak aan agendapunten, en de maandelijkse vergaderingen dus vaak niet door gingen. Dit gegeven heeft het college ge koppeld aan de nieuwe portefeuille- indeling. Burgemeester Waals, die in het vorige college algemene zaken en economische zaken onder zich had, heeft die laatste portefeuille overge daan aan Joost Truijen. Wel neemt Waals de acquisitie (bedrijventerrei nen) op zich. Nieuw voor hem is re creatie, toerisme en de VW, sociale zaken en mondiale vraagstukken. Joost Truijen behoudt dus zijn 'fi nanciële zaken' en openbare wer ken. Nieuw voor hem zijn naast economische zaken ook agrarische zaken. Marlies de Loo krijgt naast haar portefeuilles milieu en maatschap pelijke zorg ook cultuur onder haar hoede. Bert Kersten tenslotte krijgt als nieuwe portefeuille onderwijs, volwassenen-educatie, sport, jeugd- en jongerenwerk en sociaal-cultu reel werk onder zich. ZEVEN COMMISSIES Burgemeester en wethouders stellen nu voor om de komende vier jaar met zeven commissies te gaan werken (tussen haakjes de voorzitters): Algemene Zaken (Waals); Milieu (De Loo); Maatschap pelijke Zaken - Sociale Zaken en Culturele Zaken (De Loo, onder steund door Waals); Financiële en Economische Zaken (Truijen); Openbare Werken (Truijen); Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Grondbedrijf (Keraten) en de commissie Onderwijs, Sport en So ciaal Cultureel Werk (Kersten). Indien de Venrayse politiek hier mee akkoord gaat, wat overigens wel de verwachting is. dan zal men overgaan tot de bemensing van de commissies en zullen de vergader data worden vastgesteld. Ook zal er nog een besluit moeten komen over het aanvangstijdstip van de verga deringen. De laatste raadsperiode was die om 18.00 uur. B. en w. stellen nu een aan vangstijdstip van 19.00 uur voor. op uw 2e afdruk Alleen bij ontwikkelen en afdrukken van uw hele kleurenfilm 1 UUR FOTO SERVICE Rfoto I video Patersstraat 10, Venray, Tel. 04780-84485 ONDERDAG 21 APRIL 1994 Nr. 16 HONDERD VIJFTIENDE JAARGANG Oude prijs: SALLAND II jonge jenever 16.9S|;! hjERU^WUNHANDEL I Henseniusstraat 1 PEEL EN MAAS iAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY «Irotestraat 68 - Ftostbus 1 - Tel. 04780-827Z7 - Fax. 04780-10916 Venray Advertentieprijs: 36 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar f 15,00 Abonnementsprijs buiten de regio f22,00 uitsluitend bij vooruitbetaling 1 1 Venray naar gaan kijken. Het is dus niet zo dat de plannen al helemaal klaar zijn'. Volgens de eerste plannen zal de rotonde niet voorzien worden van stoplichten. WEL STOPLICHTEN Dat laatste is nu- net waar de buurtbewoners zich de meeste zor gen over maken. 'Onze kinderen, wonende aan de Peelweg en Kemp ken sberg, moeten dagelijks over ge noemde kruising met de fiets naar school. Daardoor ontstaat er een le vensgevaarlijke situatie die wij on mogelijk kunnen accepteren'. Verder wordt er in de brief nog ver wezen naar het overige fietsverkeer, dat van dit kruispunt gebruik maakt. Volgens de Buurtvereniging is een rotonde met stoplichten wel acceptabel. Ook een fietsveilige tun nel behoort volgens tot een reëele mogëlykheid. VERLEDEN In de brief wordt verder nog ver wezen naar de situatie toen er nog geen verkeerslichten waren. 'Er zijn toen op deze kruising vele ern stige ongelukken gebeurd met do delijke afloop. Sinds de verkeers lichten geplaatst zijn, hebben er bij na geen ongelukken meer plaatsge vonden.' aldus de Buurtvereniging in haar brief. De buurtvereniging wil zo'n situatie onder geen beding meer terug. elke week nieuws De bewoners van de Peelweg en de Kempkensberg maken zich zorgen over de plannen van de provincie, om van het kruispunt. Peel weg-Deurnese weg, mogelijk een rotonde te maken. De buurt vereniging Peelweg-Kempkens- berg heeft deze zorg geuit in een brief naar het college van Gedepu teerde Staten. Daarbij wordt met name naar het verleden gewezen, toen er op dit kruispunt nog geen verkeerslichten waren. PLANNEN Geert Rutten, verkeeramedewer- ker van de gemeente, maakte vorige week tijdens een bijeenkomst van de Ysselsteynse dorpsraad de plan nen van de provincie bekend. Voor jaar 1995 wordt nl. het gedeelte van de Midden Peelweg in Ysselsteyn- centrum tot en met het kruispunt gereconstrueerd. De provincie wil by dit kruispunt snelheidsrem- mende maatregelen nemen. Daar bij is het idee geopperd om een rotonde te maken. De provincie heeft haar plannen onlangs in een ambtelijk overleg aan de gemeente Venray kenbaar gemaakt. 'Het is niet zo dat de plannen definitief zijn' laat dhr. Rutten desgevraagd weten. 'Gemeente en Provincie zijn nog steeds in een overlegfase. Wij hebben de provincie dan ook gead viseerd om ook zelf met de dorps raad in overleg te treden. Volgens Rutten zullen voor de zomer alle ideeën op een rij worden gezet. Na de vakantie worden de definitieve plannen uitgewerkt. 'Punt van aan dacht is nu inderdaad het langzaam verkeer. De overateek van fietsers is nu via verkeerslichten goed gere geld. Hier moeten we met name Heerlijk genieten van een uitgebreid buffet met koude en wanne d'Oeuvres, des. rwv»l(»ré>-""*"*~ \liilr es nemen zoveel i Dat wordt smullen! oriis f2,7.50 p.p. serveren wij en melk. Pnjs ƒ29,50 kinderen t'm 12 jr 1,- per 10 cm lichaamslengte Hotel Asteria Venray maasheseweg 80a, 5804 ad venray Inlichtingenen reserveringen. Tel. 04780-11466 Op donderdag 14 april werd in de ochtenduren door het Monopo lieteam, in het kader van de aan pak illegale hennepkwekerijen, in samenwerking met de Basis eenheid Venray, een hennepkwe kerij ontmanteld in Vredepeel. De kwekerij, die een zeer professio nele indruk maakte, was ge vestigd in een loods achter een boerderij. Naast een geringe hoe veelheid hennep, werden een 50-tal assimilatielampen (groei- lampen), alsmede de gehele tech nische installatie in beslag genomen. Totale waarde circa ƒ35.000,-. Bij de kwekerij werd niemand aangetroffen, ook niet de eigenaar van de loods. Door het Monopolieteam zal de zaak verder worden onderzocht en in het kader van het onderzoek konden ons geen nadere medede lingen worden verstrekt. De kwekerij was zeer professio neel opgezet, niet alleen de 50 lam pen maar ook ventilatoren, snoe ren en stekers en daarnaast vele tientallen broeibakken bevonden zich in de loods. Het Monopolieteam is al vele maanden bezig met onderzoeken in het distrikt, Noord en heeft al ver schillende malen sukses geboekt. Maar zoals deze kwekerij erbij lag, dat hadden ze nog niet mee gemaakt. LAMPEN Assimilatielampen kosten per stuk ƒ500,- en in het laatste jaar zijn by inbraken in een 50-ta.l be drijven zeker 2000 lampen buitge maakt. De schade als gevolg van diefstal van assimilatielampen heeft de verzekeraars meerdere miljoenen guldens gekost. Dat is de reden dat de gezamenlijke verzeke raars hebben besloten het eigen risiko voor de verzekerden aanmer kelijk te verhogen als de verzeker den niet meer aan de preventie gaan doen. In overleg werd besloten dat de groeilampen. net als een fiets, moeten worden gegraveerd, zodat die na diefstal niet elders kunnen worden gebruikt Ook zal de verlichting deugelyker moeten worden bevestigd, zodat ze niet te gemakkelijk verwijderd kan worden. Daarnaast zal een inbraak beveiliging moeten worden aange bracht. Als niet aan die voorwaar den wordt voldaan kan de verzeke ring oplopen tot een eigen risiko van ƒ10.000,-. Ook in de gemeente Venray heb ben in het verleden al inbraken plaats gevonden waarbij het uitslui tend te doen was om de groei lampen. Grotestraat 76 Venray

Peel en Maas | 1994 | | pagina 1