'Sociaal aspect van notariaat niet vergeten' Stamtafel VAAT 69 bestaat 25 jaar NEW FOUR BAND SUNSET Vrijwilligerswerk in de kinderopvang bij een asielzoekerscentrum Red Stars organiseert Paastoernooi f229,- VAN OORSCHOT MODE Notaris Lunter nam afscheid iDANCINGi DE BREYENBURG m otv i wtÊtËBmKm In het Asielzoekerscentrum in Stevensbeek verblijven op dit mo ment ruim 200 vluchtelingen. On geveer de helft van de bewoners zijn kinderen. Zy komen uit alle delen van de wereld met hun ouders mee naar Nederland en ma ken veel kans om in Nederland te blyven. Tijdens hun verblyf in het centrum gaan velen van hen, net als ieder ander kind, dagelijks naar school. Behalve natuurlijk de ba by's en peuters. Deze kinderen wor den elke ochtend opgevangen in een speciaal daarvoor ingerichte crèche. Hun ouders gaan tijdens de opvanguren naar de Nederlandse taallessen. Dit is een van de voor waarden om te kunnen integreren in de Nederlandse samenleving. De begeleiding, tijdens de kinder opvang, wordt gedaan door een team van vrijwilligers onder lei ding van een medewerker-Intro- duktie. Op dit moment is er echter een ernstig tekort aan vrijwilligers die bereid zjjn om ongeveer drie uren per weck werkzaam te zijn in de kinderopvang. Voor ons is van groot belang dat u indien u hierin interesse heeft, ouder bent dan 18 jaar en in staat bent samen te werken met zowel vrijwilligers als bewoners. Daar naast vinden wy continuïteit erg belangrijk. Voordat u beslist of u als vrijwilli ger wilt gaan funktioneren, is er eerst een informatief gesprek en een rondleiding door het centrum. Behalve een boeiende werksfeer krijgt u een reiskostenvergoeding en een verzekerking aangeboden. Wanneer u interesse heeft dan kunt u kontakt opnemen met het team-Introduktie. Vraag even naar Nettie de Römph, tel. 08858-1541. Telefooncel vernield Namens PTT Telecom werd aa gifte gedaan van vernieling van de openbare telefooncel op de hoek Stationsweg-Kruidenlaan. De rui ten van de cel waren totaal ver nield. Hoe groot de schade is kon niet worden medegedeeld. optiek. Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. EEN KWESTIE VAN STIJL peel en maas Tydens het afgelopen weekeinde gehouden Nederlands kampioen schap voor garde- en showdansers, 2 behaalde Nancy Buise (13 jaar) uit Ysselsteyn een prima derde plaats. 2 Nancy Buise, in Venray en omge ving bekend vanwege haar optre- dens rond de carnavalsdagen, 1 kwam uit in de solo klasse Junio- I ren B eerste divisie. Zy had de moeilijke taak om als eerste van de 20 deelneemsters te moeten dan sen. Mede dankzy de intensieve training presteerde Nancy Buise uitstekend. Haar dansen werd uit eindelijk met een derde plaats beloond. De kampioenschappen werden gehouden in het Brabantse Beek en Donk. Nancy, lid van Daiisvereni- ging Avanti uit Eindhoven, mag vanwege het bereiken van deze der de plaats, ook deelnemen aan het Europese kampioenschap. Dat wordt op 23 april a.s. gehouden in 's-Hertogcnbosch. Afgelopen dinsdag 29 maart werd notaris Bernard Lunter 65 jaar. Een verjaardag met een grote betekenis voor de man die 1 ja nuari 1979 de toenmalige notaris Receveur opvolgde in Venray. Want nu is het zijn beurt om plaats te maken. Het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd betekent automatisch dat je niet meer als notaris mag optreden. Met ingang van vrijdag 1 april is de heer Mathijsen benoemd tot notaris in Venray. Het messing naamplaatje naast de deur van het kantoor aan de Raadhuisstraat vermeldt nog 'B.T. Lunter*. Het kantoor van de notaris is met degelyk hout gemeubileerd. Opvallend zyn de geluidsboxen van behoorlijke afmeting Uit de spea kers klinkt een symfonie van Mo zart. Aan tafel de nieuwe en de oude notaris in Venray. Dat ze elkaar al goed kennen en al jaren samenwerken is meer toeval dan regel. Een notaris mag sollicite ren als in een standplaats een vaca ture ontstaat. Of hij daar uiteinde lijk terecht komt bepaalt echter de koningin, bij koninklijk besluit. Dat is natuurlijk niet meer dan een pennestreek, maar de staatssekre- taris van Justitie, momenteel de heer Kosto, komt er wel aan te pas. Nadat de Regionale Commissie van Tbezicht op het Notariaat een voor dracht heeft gemaakt spreekt de staatssekretaris met de drie op het lijstje van de commissie. Hij wijkt daar overigens uiterst zelden van af. Bovenstaande geeft al aan dat er met de benoeming van notarissen zorgvuldig wordt omgesprongen. De hele doopceel wordt gelicht. De heer Lunter weet zich nog goed te herinneren dat zelfs een verkeerso vertreding in z'n sollicitatieproce-- dure aan de orde kwam. Die zorg vuldigheid hangt volgens z'n opvolger samen met het belang dat de overheid hecht aan dezelfde zorgvuldigheid op een aantal terrei nen in het maatschappelijk leven. Daarom is de juridische afhande ling van zaken als testamenten, huwelijkse voorwaarden, over drachten van onroerend goed en aandelen en het oprichten van rechtspersonen in de handen ge legd van een zorgvuldig geselek- teerde groep mensen: de notaris sen. Zy moeten er voor zorgen dat de wet zorgvuldig wordt toegepast, in het verkeer tussen (groepen) mensen. Des te spytiger vindt Mathijsen het dat in tegenstelling daarmee de wetten waarin dat verkeer geregeld wordt steeds minder nauwkeurig worden vastgesteld door de poli tiek. Dat stelt de uitvoerders, de no tarissen, niet alleen vaak voor onoverkomelijke problemen - 'Het is soms 'Mission impossible", zegt de nieuwe notaris - maar brengt hen ook in gewetensnood. Beide notarissen geven als voorbeeld de wetgeving rond het schenken van eigen vermogen aan kinderen, by- voorbeeld voordat ouders naar een bejaardenhuis gaan. 'Mensen ko men bij ons om raad, maar in feite gaat het om een praktyk die de sa menleving benadeeld. Die draait op voor de financiering van de bejaar denoorden. De wet is daarvoor niet ontworpen, maar maakt het wel mogelijk', zegt de heer Lunter. MEER BV's Notaris Lunter wordt dus opge volgd door een man uit het eigen kantoor. Zelf kwam Bernard Lunter vijftien jaar geleden vanuit Breda naar Venray. Voor de Baronie had hij een aantal jaren in Nymegen ge werkt op een notariskantoor. Lun ter is afkomstig uit Budel en kreeg het notariaat met de paplepel inge goten: pa oefende hetzelfde ambt uit. De nieuwbakken notaris kende Venray en z'n voorganger Receveur nauwelijks. Hij had vooral voor Ven ray gekozen vanwege de aantrekke lijke leefomgeving. Bernard Lunter verkeerde namelijk in de uitzon derlijke situatie dat hij op twee plaatsen nummer 1 op het lystje van een regionale commissie stond. De andere plaats was Lelystad. In Venray trof Lunter naar eigen zeggen een "perfekt lopend en goed georganiseerd notariskantoor aan'. 'Daar heb ik niets aan hoeven doen'. Dat wil niet zeggen dat er in de afge lopen vijftien jaar niets is veran derd. 'Notaris Receveur hielp per jaar ongeveer twee BV's oprichten. Ondernemers zochten hun heil nog vooral in de grotere steden. Dat is niet meer zo. Met name ook sinds de komst van de heer Mathysen heeft ons kantoor zich ook meer op ondememersrecht gericht'. Mathij sen: 'In het licht van het onderne mersklimaat in Venray hebben we een behoorlijke funktie hierin. Jaarlijks zijn we momenteel betrok ken bij de oprichting van zo'n 50 BV's'. Het kantoor ontwikkelde zich de achterliggende periode tot een all round zakelijk dienstverlener, met een vijftal juristen die elk hun spe cialisatie hebben. De oude en de nieuwe notaris in Venray. Staand de nieuwe man, mr. Mathijsen. zittend de scheiden de notaris Lunter. SOCIAAL Familierecht heeft al jaren de warme belangstelling van Bernard Lunter. Hoe dat zo gekomen is? 'Dat is zo gegroeid. Het komt al uit m'n kandidatentyd' zegt hy. Later in het gesprek komt hij er nog 'n keer op terug, waneer het sociale aspect van het notariaat aan de orde is. 'Mensen komen bij ons met zorgen, met problemen. Ze gaan soms ge bukt onder hun vragen. Met name over erfrechtkwesties. Er wordt nergens zoveel onzin over verteld dan over erfrecht. De notaris geeft hen raad, duidelijkJtieid. De proble men die de mensen zagen - of niet zagen - worden dikwijls opgelost De sociale kant van het notariaat mag je zeker niet vergeten', bena-, d in kt hy. Het afscheid van het kantoor komt niet uit de lucht vallen. Sinds vorig jaar is notaris Lunter al bezig met de overdracht, al was toen na tuurlijk nog niet bekend wie de op volger zou worden. Hy heeft nu dan ook geen enkele moeite met het af scheid. 'Ik heb het moment dat ik zou moeten stoppen nooit als iets onplezierigs ervaren'. Ook proble men met het invullen van de vrye tijd denkt hy niet te krijgen. 'Ik ben een enthousiast doe-het-zelver en er is in en om het huis nog van alles te doen'. Lunter zegt boven dien al lang uit te zien naar de mo gelijkheid om met z'n caravan een lange reis te maken door Europa. Die reis kan binnenkort beginnen, want met ingang van morgen is Bernard Lunter notaris af. Het is allemaal begonnen in de lunchroom van Verheugen in de Grotestraat (thans Jamin), in de zestiger jaren een voornaam cen trum van gemeenschapsleven. Daar ontmoette al jaren een selekt groepje autochtone Venraynaars el kaar die achter een goed glas gerste nat de plaatselyke politiek bepraatte en "bepaalden'. Om niet volledig op hun vingers gekeken te worden scheidde een jongere generatie gasten zich daar van af en zochten zy een onderko men in het toen geheel vernieuwde restaurant Vlakwater, by Geert en Henny Bakens.. Dat was het begin van VAAT 69. Na de brand in dit roemrucht oord in 1985, nestelde zich het il lustere gezelschap van VAAT 69, zich, na een omzwerving van enke le jaren by de Lion d'Or in de Schoolstraat, waar het tot op heden een gastvry onthaal geniet. JUBILEUMJAAR 1994 Is voor de leden van de Con frère een jubileum-jaar, dat zy niet ongemerkt voorbij laten gaan. Historisch geëngageerd als zy zyn en trouw aan de breedtegraads tradities van hun voorvaderen be gonnen zy hun festiviteiten met een reünie van oud- en ereleden, vrijdag jl. Het is een avond gewor den vol herinneringen en anekdo tes die menig oud-Venraynaar zich in zijn graf heeft doen omdraaien. De viering wordt verder voort gezet met het aanbieden van de Gouden Leeuw, die decennia lang boven de voordeur van het gelykna- mige etablissement op het Hense- niusplein prykte, aan de Venrayse gemeenschap. Dit historische pronkstuk is door VAAT 69 zelf aan gekocht en gerestaureerd en wordt eind juni middels de Stichting Cul tuurgoed Venray aan de Venrayse gemeenschap terug gegeven. De leeuw zal geplaatst worden op de oorspronkelijke plaats op het Hen- seniusplein. Om vooral de oude gebruiken Bromfietsen gestripped Nadat bij de politie een tip was binnengekomen dat in de struiken tussen de Verdi- en Vivaldistraat twee bromfietsen zouden liggen, stelde de politie maandagavond een onderzoek in. Op de aangegeven plaats werden twee bromfietsen aangetroffen die 'gestripped' waren. Uit het onderzoek bleek dat beide bromfietsen op 25 maart jl. waren gestolen en toebehoorden aan in woners van Venray. Die rechtmatige eigenaars kunnen hun bromfiet sen, of wat daar nog van over is, te rugkrijgen. Het onderzoek naar de daders van de diefstal loopt nog. rond de Stamtafel recht te doen we dervaren gaan de leden zelf, eind september op 'Teerreis'. Het jaar wordt dan afgesloten rond Kerstmis met een feestelijk diner met hun dames. Bromfiets gestolen Een 16-jarige inwoner van Venray deed maandag aangifte van diefstal van zijn in de stalling van de Mavo geplaatste bromfiets. Inbraak mislukt Het is vrijwel zeker dat de dader bij zijn poging tot inbraak in een reisbureau aan de Kempweg in zijn werk is gestoord. Uit sporen viel op te maken dat met een koevoet was getracht in dat reisbureau te ko men. Nu bleef de schade beperkt tot de poging. Ruitblazer met veel kombinatie mogelijkheden in een linnen Donderdag 31 maart 1994 - Pagina 5 Dinsdagmiddag heeft de Woningstichting Noord Limburg de eer ste drie voorlopige koopkon trakten gesloten met huurders van wo ningen in het Brukske. Het gaat hier om drie woningen in de Luitstraat In totaal hebben 40 huurders lateyi weten definitief tot koop over te gaan. In totaal zijn er 130 woningen in het Brukske, die voor verkoop in aanmerking komen. De prijzen variren tussen de f115.000 en f150.000,-, bepaald na taxatie. Op de foto de ondertekening van het eerste kontrakt Iedere vrijdag een gezellige disco-, dansavond! Vrijdag 1 april Zaterdag 2 april Zondag 3 april Mgr. Bekkersstraat 56 Ledeacker tel.:08858-3133 - PflftSRIT-VENKflslJ 1334 M In en rondom Venray zal op twee de Paasdag een groot aantal Old timers op de weg te zien zijn. Dan wordt namelijk door de Oldtimer Vereniging Brabant-Limburg de jaarlijkse paasrit georganiseerd. Middelpunt van deze rit is De Witte Hoeve in de Gasstraat, alwaar de Oldtimers met hun chauffeurs zich vanaf 11.00 uur verzamelen. Het be treft hier overigens niet alleen auto's, maar ook motoren, ouder dan 25 jaar, doen aan deze Old timerdag mee. De Oldtimer-rit start om 12.00 uur en gaat over een groot aantal wegen in en rondom Venray. De fi- nisch is rond 16.00 uur, wederom Links op de foto een Chevrolet am bulance uit 1933. Rechts een B-Ford uit 1932. I bij De Witte Hoeve, alwaar ook de prijsuitreiking plaatsvindt Iedereen, die in het bezit is van een auto of motor, die ouder is dan 25 jaar, kan aan deze rit meedoen. Hij of zy kan zich dan tussen 11.00 en 12.00 uur inschrijven by De Witte Hoeve. Toeschouwers zyn van harte wel kom en kunnen bovendien ook nog van 'plaatselijke kunst' genieten. De Kunstkring Amber organiseert nl. in De Witte Hoeve een expositie van werk van de leden. Traditioneel staan de paasdagen in Venray in het teken van het tafel tennis. Red Stars organiseert in het jaar waarin het 30 jaar bestaat we derom het paastoernooi. Een tafel- tennistoernooi dat in Nederland uniek is qua opzet en grootte. Zaterdag wordt begonnen met het Invaliden Sport toernooi. Samen met I.S. Venray organiseert Red Stars een van de sterkst bezette In validen toernooien in Nederland. Buiten de sterke Nederlanders Jeu Vossen en Harold Kersten, doen en kele leden van de Duitse en Belgi sche Plaralympics-selektie mee. Op zondag wordt het jeugdtoer- nooi gespeeld. Hier zyn de favorie ten bij de jongens Sander Renkens en Roel Zegers van het organiseren de Red Stars en by de meisjes juni oren Lianne Spanjers van Son en B reugel. De derde dag is het de beurt aan de senioren. By de dames zal de stryd gaan tussen Red Stars speelsters Danielle Poels en Angele Wientjes en de Panningse speelster Margo Janssen. De heren kennen een sterk veld. Fkvorieten zyn tic eredivisie spelers Hans de Boer (Wageningen) en Jos Verhulst (Bartok). Van de Red Stars spelers mag alleen van Ronald Bo gaard een finale plaats verwacht worden. De laatste dag van het toernooi is dinsdag 12 april. Deze dag staat in het teken van de basisscholen. Alle basisscholen van Venray en de kerkdorpen zijn uitgenodigd voor dit sportieve evenement Uiteraard loont het de moeite om tijdens de paasdagen een bezoekje te brengen aan sporthal De Wette- ling in Venray. De meeste finalepar- tyen worden rond 16.00 uur verwacht maar u bent uiteraard ge durende het gehele toernooi welkom. Diefstal uit schuur Een 65-jarige inwoner van Venray deed aangifte van diefstal van een tafelmodel zaagmachine uit het schuurtje by zijn volkstuintje aan de Merseloseweg. De waarde van de machine bedraagt ƒ580,-. Hy wist niet wanneer de diefstal heeft plaats gevonden. Hy had de zaag machine het laatst in maart 1993 gebruikt

Peel en Maas | 1994 | | pagina 5