iDameskoor Oirlo viert 25-jarig jubileum Zondagochtendconcert Bijzondere expositie in Kunstgalerie T0R0 De Hakkespits organiseert folklore-avond in de schouwburg Karaoke-show in Vierlingsbeek PEEL EN MAAS Schouwburg- nieuws EHBO-vereniging organiseert lezing over chemische letsels Circus Mino in Venray en Vierlingsbeek Havenpop Expositie van kursisten Vrije Academie Gimsel Natuurvoeding, de smaak van de toekomst! Knackebröd Honing 1 Dti™, i Omroep Venray Rommelmarkt en disco in Brukske Tibetaanse lessen Bibliotheek- nieuws Verloren en gevonden voorwerpen Shindlers List Film van het jaar 'Goed gewicht in zicht' I Op zaterdag 26 maart viert het Dameskoor Oirlo haar 25-jarig jubi leum. Tbr gelegenheid hiervan is er om 14.30 uur een eucharistievie ring in de Gertrudiskerk te Oirlo die door het koor wordt opgeluis terd. Aansluitend is er een receptie van 15.45 tot 18.00 uur in gemeen schapshuis De Linde aan de Hoofd straat- Na deze receptie volgt er een feestavond voor de leden met echt genoot. Het Dameskoor Oirlo telt 27 leden en staat onder leiding van de heer H. Staal. Tien leden maken vanaf de oprichting deel uit van het koor en vieren dus hun zilveren jubileum. De heer A. Nelissen is vanaf de oprichting de organist van het koor. Om de veertien dagen verzorgt het koor de zaterdagavondmis in Oirlo. Teven wordt er gezongen tydens di verse rouw- en jubileummissen. Ook wordt er regelmatig gezongen in verpleegtehuis Beukenrode, Het Schuttersveld en het ziekenhuis te Venray. Op zondag 27 maart a.s. geven het Harmonie-Orkest Noord-Limburg en gemengde zangvereniging Ars Musiea een zondagochtendconcert onder het motto 'Muzikale Rond reis'. Het belooft een afwisselend concert te worden, waarby u van harte wordt uitgenodigd. Ars Musiea werd in 1973 opge richt en staat onder de bezielende leiding van dirigent Wim Zwaag. Dit koor zal de muzikale ochtend ope nen. Pianiste Henriëtte Spanjers begeleidt de liederen van o.a. Dvo rak. Schumann en Haydn. Na de pauze vervolgt het Harmo- I nie-Orkest Noord-Limburg het pro gramma. Dit orkest dat in 1991 werd opgericht staat onder leiding van mede-oprichter en vaste diri gent Sjef Klinkers. Dit keer heeft het orkest gekozen voor werken van o.a. Waldteufel, Grieg en Brahms. Zoals u waarschijnlijk al weet is de repertoirekeuze van het orkest vooral gericht op romantische wer ken die in de 50er en 60er jaren een groot publiek wist te boeien. Zowel Ars Musiea als het Harmo nie-Orkest denken u een gezellige en gevarieerde ochtend te be zorgen. Tbt ziens op zondag 27 maart in de schouwburg te Venray, aanvang 11.30 uur. De toegang is gratis. Op zaterdag 23 april 1994 organi seert folkloristische dansgroep De Hakkespits een folklore-avond in de schouwburg van Venray van 20.00 tot 23.00 uur. Na afloop kan men vervolgens dansen in de foyer. De Venrayse dansgroep Las Ro se ie ros is uitgenodigd, en die zal haar Spaanse dansen tonen. De Morrisdansers uit Helmond zullen him specifieke 'Morris- dansen' showen en tenslotte brengt de Poolse dansgroep uit Wisniowa Gora een tegenbezoek aan Venray. Uiteraard zal ook De Hakkespits niet ontbreken op deze folklore- avond, want juist de Venrayse kui tuur mag in dit programma niet ontbreken! Van 24 maart t/m 1 mei expose ren de Horstenaar Jos van de Munckhof en beeldend kunstenaar Roel Köhlen uit Rotterdam hun nieuwe werken in Kunstgalerie TO- RO. Hun schilderyen worden geëx poseerd onder de titel 'Mondiaal Naïef Primitivisme'. De opening van de expositie vindt plaats op vry dag avond 25 maart a.s. tussen 18.00 en 20.00 uur. De beide kunstenaars Jos en Roel hebben een gezamenlyke liefde voor primitieve kunst (o.a. sculptu ren uit Afrika, Azië en Zuid-Ameri- ka). Vooral het ongecompliceerde, het naïeve dus! Door hun gezamenlyke reizen door o.a. Mexico en Guatamala ont-! stond daar het idee om verschillen de culturen naast elkaar te zetten, mondiaal! Enerzyds gingen beiden afzonderlyk aan de slag en ander- zyds wordt er met z'n tweeën een werk opgezet dat dan door één van de twee wordt voltooid. De voltooier signeert dan het eerst Het zyn realistische voorstellin gen, meestal fetisjen, met een fel kleurgebruik. Dit zyn (houten) beel<yes waaraan magische eigen schappen worden toegeschreven. Met verrassend resultaat worden hun 'westerse' ideeën vermengd met deze andere culturen en op het doek verduideiykt Hun werken la ten zeker ook zien, hoe men op an dere creatieve manieren om kan gaan met kunst en cultuur! Een opmerkelyk feit is de humor, die duidelyk in hun werk aanwezig is, en dat vanuit deze oude culturen een 'knipoog' brengt naar onze westerse samenleving. Ook de lysten hebben hun specia le aandacht gekregen. Kunstgalerie TORO is gelegen aan de Langeweg 30 te Venray. Ope-i ningstyden van donderdag t/ra zon dag van 14.00 tot 18.00 uur; vrydags tot 21.00 uur. Op vrydag 25 maart a.s. vindt in het Vierlingsbeekse jongerencen trum Gryphus en karaoke-show plaats. Wie ooit heeft willen weten hoe het voelt om beroemd te zyn of hoe het is om een valse noot te zin gen krygt op deze avond de kans. Of het nu om een lied van Corrie Ko- nings, André Hazes of Tina Turner gaat, alles valt te zingen voor de lief hebber. Natuurlyk moeten deelne mers wel zelf de juiste toon weten te vinden. De karaoke-show begint om 21.00 uur en de entree bedraagt ƒ2,50. 'n abonnement waard Groot Kamerorkest van 8L Petersburg in Venray Het wereldberoemde Kamer orkest (20 musici) onder leiding van Wladislaw Chernushenko die tevens dirigent is van het fameuze Glinka koor. maakte toemees door de gehele wereld. Dit is wereldklas se alleen te horen in De Doelen Rot terdam en in de schouwburg van Venray. De vele leerlingen van de muziekscholen zouden zich een dergelyke kans niet moeten laten ontglippen om de wereldtop te kun nen beluisteren. Als extra attraktie wordt het vioolconcert in a.kl.t. vertolkt door Mascha Skriabin die als 13-jarige reeds concerten op de wereldpodia gaf. Ze werd beschouwd als een wonderkind. Nu weliswaar iets ouder, ze is en blyft een fenomeen. Op het programma staan werken van Shostakovitch (Kamersympho- nie) en Tsjaikowki (Serenade voor strykers). De muzikanten uit St. Petersburg (het voormalige Leningrad) zullen muziekminnend Venray een uit- zonderlyke avond bezorgen (don derdag 31 maart). Op 11 april komt er een extra voorstelling van Carmen door de opera van Krakau. Deze schitteren de groots gemonteerde voorstelling werd in oktober jl. voor de stichting bedryf en cultuur gebracht Ook toen een byzonder sukses en daar om is het met deze extra voorstel ling een geluk voor de vele opera liefhebbers om dit werk te kunnen bewonderen. Deze feestelyke uit voering is een lust voor oog en oor. De opera heeft een voor toneeleffek- ten uitermate gunstig libretto, zit vol met aanstekelijke melodieën en ademt een zuidelyke muzikaliteit Deze dure produktie wordt gespon sord door de stichting Bedryf Cultuur, waardoor de uitvoering be taalbaar wordt. Voor de liefhebbers van operette attenderen wy nog op Grafin Marit- za die op 16 april te zien is. Ttenslotte attenderen wy op twee cabaretvoorstellingen, De Helden- lui met Erik van Muiswinkel (be kend van 'Ook dat nog', 'Megabrein' en 'Kinderen voor Kinderen' en Margot Ros. Toestanden rond de te levisie worden op de korrel geno men. Dat betekent lachen (26 maart). Schoudervulling met Peter Lusse. Een controversieel programma dat divers 'onbespreekbare' onderwer pen de revue laat passeren (9 april). Op dinsdag 29 maart a.s. zal na een korte jaarvergadering die om 20.00 uur begint, door de heer Bou ten, arts te Helmond, een lezing verzorgd worden over chemische letsels. Diezelfde avond zullen tevens de diploma's uitgereikt worden aan al le dit seizoen geslaagde kursisten voor het basis-diploma EHBO. Het bestuur doet een oproep aan alle le den van de vereniging om deze avond aanwezig te zyn. daar deze by een komst geldt als eerste herha- lingsles voor het nieuwe seizoen. De avond zal plaatsvinden in de schouwburg van het Vincent van Gogh Instituut, lokatie Noordsingel 39 te Venray. Ook niet-leden van de vereniging zyn op deze leerzame avond van harte welkom. Weer vernielingen aan scholen Namens het schoolbestuur van basisschool De Fbekepot werd aan gifte gedaan van vernielingen van de afrastering en van een toe gangsdeur. Namens het schoolbestuur van 't Groenewold werd aangifte gedaan van vernielingen van de bescherm- kooi van de sirenehoom. Het scha debedrag is ƒ500,-. Op dinsdag 29 en woensdag 30 maart brengt Circus Mino een be zoek aan Venray. Dit circus heeft dit jaar een geheel nieuw programma met diverse internationale ar tiesten. Het programma bestaat o.a. uit een poppendans, een clowns- nurnmer met muziek, een duiven- revue, een xylofoon-nummer, een Hoela Hoep-nummer, de clowns Mi na en Mino, een acrobaten nummer, een kattendressur met poema en een waterentree met de clowna Het circus slaat haar tenten op. op het terrein in Landweert (hoek Noordsingel-Oostsingel). Op 29 maart zyn de optredens om 16.15 en 19.00 uur. Op 30 maart is de aan vang van het circus 15.00 uur. Enkele dagen eerder, op 24 maart, staat Circus Mino in Vier lingsbeek. Aanvang van het optre den aldaar is 16.00 uur. In gemeenschapshuis De Zand hoek te Wanssum wordt dit jaar voor de derde keer Havenpop geor ganiseerd. De leiding van Havenpop is in handen van Sraar Beterams, als afgevaardigde van de haven feesten Wanssum, die elk jaar in het derde weekend van juni gehou den worden. Havenpop heeft als doel regionale popgroepen een kans te bieden, zich voor een groter publiek te pre senteren. De deelname aan deze ta- lentenjacht is gratis. De hoofdprys bestaat ook dit jaar weer uit een dag studio inclusief het maken van een professionele fo to. Dit alles ter waarde van 1.000 gulden. Er worden twee voorrondes ge houden, waarvan de winnaar zich automatisch plaatst Vöör dé finale op 17 juni in een feesttent. Ook de puntbeste van de als tweede geëin digde mag ih de finale een poging wagen de eerste prys te behalen. Voor de eerste voorronde op zater dag 26 maart zyn de volgende groe pen geselekteerd: Noisy Stuff, deze groep opent de ry optredens om 21.15 uur, gevolgd door The Gedge, The Dead Poets, Power Supply, ter- wyl Kachuk Whop vanaf 00.15 het laatste half uur mag volspelen. Tydens het optreden worden op names gemaakt, die in 'specials' van Radio Rozah (lokale omroep Horst) zullen worden uitgezonden. Miet Hendriks-Philipsen en Wil Tbebast, beiden leerlingen van de Vrye Academie, exposeren van 22 maart tot 12 april in café de Bonte Koe in de Hoenderstraat. Beiden zyn leerlingen van de teken- en schilderlessen, die door Jetty Kramer en Jeanny van Lies hout aan de Vrye Academie gege ven worden. Miet Hendriks heeft in haar jeugd altijd al graag getekend en volgt sinds 1990 lessen aan de Vrye Academie. Zij probeert zich vooral op abstracte wyze uit te drukken. Ook Wil Tbebast volgt sinds 1990 lessen aan de Vrye Aca demie. Haar werk is zeer gevarieerd omdat ze nog zoekende is naar een eigen styl. De schilderwerken zyn te bezich tigen tijdens de openingstyden van het café. Parkeerkaart gestolen Een 25-jarige inwoner van Venray deed aangifte van inbraak in zyn aan de Schakel geparkeerde perso nenauto. Er waren geen duidelyke sporen van inbraak te ontdekken, maar wel waren zijn parkeerkaart en de gemeen telyke vergunning die hem recht geven om daar te par keren, ontvreemd. Uil de volle korrel van maisl EKO-kwaliteit. Uit zomerse klaver- en zonnebloemvelden! Zacht van smaak. Venray Palerstraat 4, lel. 104780) 87217 Donderdag 24 maart: ia00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u-. Na tweeën. Muziek en informatie in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie, lokaal nieuws en het lokaal weerbericht. Rob Gommans heeft een gesprek met toneelvereniging Klapstuk uit Well. 20.00-21.00u: Samenvatting van het Politiek Café van 21 maart vanuit De Bonte Koe in Venray in het ka der van de 'Internationale dag te gen het racisme'. Vrydag 25 maart: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en informatie in de middag met Gerrit Baten. 18.00-19.00u: 'Natuurlyk in de tuin'. Herhaling van 18 maart 19.00-20.00u: Rock and Roll all fla vors. Muziek uit de jaren vyftig met Tbn Lemmers. Zaterdag 26 maart: 12.00-14.00u: Weekendkalender. Evenementen, schouwburgnieuws, boekennieuws van Openbare Bi bliotheek Venray. bioscoopnieuws, film- en videonieuws en de Radiova- katurebank. 14.00-16.00u: Cocktail-muziek met Peter Westheim. 16.00-18.00u: Jo on the road again; een programma van Jo Wientjes. 18.00-19.00u: Peelgrass, Country en westemmuziek met Rein Wor- telboer. 19.00-20.00u: Stopwatch - een voor uitblik op het sportgebeuren van zondag. Zondag 27 maart: ll.00-13.00u: Muziekverzoelyes op zondag met Mario. 13.00-15.00u: Ruben in de middag. Informatieve chaos met Ruben de Jong 15.00-18.00u: Sport Magazine. Ver slagen. uitslagen en veel sportinfor- matie. Henk Schol bericht LIVE van de voetbalwedstryd Baronie Breda ^SV Venray. Een programma van HÜub Geurts, Henk Schel en Loftneke Gillissen. 18.00-19.00u: YOVEL - hét jongeren programma van Omroep Venray. Maandag 28 maart: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en informatie in de middag me( Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie, lokaal nieuws en weer bericht 20.00-21.00u: Peelgrass met Rein Wortelboer. Dinsdag 29 maart: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en informatie in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Lokaal nieuws en weerbericht Woensdag 30 maart: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en informatie in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie, lokaal nieuws en weer bericht. 20.00-21.00u: Verzoekplatenpro- g ram ma met o.a. het 'Ven rods ke- tierke' met Liesbeth Lucassen. 21.00-22.00u: Muzikaal thema programma, presentatie VOS. Omroep Venray is te beluisteren via de ether op de FM 90.2 Mhz. en via de kabel op 102.6 Mhz. Voor in formatie kunt u schryven of bellen naar: Cees Matthyssen. Dennen oord 18, 5801 SV Venray, tel. 04780-13656, fax 04780-87598. Buurtvereniging Brukske organi seert op 26 maart van 09.00 tot 15.00 uur een rommelmarkt in wijkcentrum De Kiosk. Er zyn nog enkele tafels te huur. Voor meer in formatie: tel. 10402 of 10564. De Euro-masters organiseert op 25 maart a.s. een disco-avond voor de jeugd van 9 tot 14 jaar in De Ki osk. De avond duurt van 19.00 tot 21.00 uur. De zeer eerwaarde Tibetaanse Geshe Konchag Lhundup start op maandag 28 maart a.s. met de eer ste van een serie lessen, die gege ven worden vanuit de Lam-Rim tekst In de Lam-Rim staan alle es sentiële onderdelen van de leer van Boeddha samengevat De lessen worden gegeven op Beethoven straat 52 te Venray. aan vang 19.30 uur. Voor telefonische informatie: 86137. Een keuze uit de nieuwe romans. Brink, Jos: Doorgaan met adem halen. Columns over uiteenlopen de alledaagse onderwerpen. Dendermonde, M.: Het wonder van de gewoonheid. Een vertelling vol verhalen. De ervaringenvan drie betrokkenen by sociale werk plaatsen voor gehandicapten. Hoorn, M. van: De toekomst ben jy. Ondanks haar eigen moeilykhe- den helpt een vrouw haar by na vol wassen kinderen by het oplossen van hun problemen. Johnson, Ch.: De kleur van de nacht De zoon van een zwarte va der en een blanke moeder probeert in 1838 aan het slavenbestaan te ontsnappen. Kay, G.G.: Een lied voor Arbonne. Een ambitieuze jbngeman van hoge geboorte verhuurt zich als buiten-; lands krijgsman in het middel eeuwse Arbonne. King, Stephen: Nachtmerries en droomlandschappen. Bundel spook-, griezel- en science fiction- verhalen. Pamuk. Orhan: De witte vesting. In het 17e eeuwse Osmaanse ryk wordt een Italiaanse student de slaaf van een hodja; de twee man nen die als twee druppels water op elkaar lyken, zyn veroordeeld om samen te levenen te werken en deelgenoot te worden van eikaars kennis en geschiedenis. Segal, Erich: Waar liefde wonen wil. Een streng joods opgevoede vrouw wordt verliefd op een rooms- katholieke man, wat in beide groe pen veel weerstand oproept Yoshikawa, Eyi: Taiko. Het levens verhaal van Toyotomi Hideyoshi (1536-1598), de zoon van een Japan se samoerai van lage rang die na de nodige stryd degene wordt die als Thiko uit naam van de keizer het land regeert Overzicht van verloren en gevon den voorwerpen aangemeld by de politie. VERLOREN 2x Rabobankpas; Rabobankpas 1739.24.077; Rabobankpas Leunen; Zwart gevlochten centuur; Gouden ketting met vyQe; Dameshorloge. Pontiac, bruin leren bancye; Scha kelketting platte schakels; Gryze roodstaart papegaai 'Koko'; Neder lands paspoort; Roodbruine poes met zwart-wit befje 6 mnd. Porte monnee met ca. ƒ300,-, twee bank- pasjes en rybewijs; Rybewys; 3 Sleutels aa. klein plat sleuteltje van koelkast; 4 k 6 Sleutels met hanger Rabotop, blauw; Theoriecertificaat ryex. GEVONDEN Fietscomputer VDO trio; Rood- wit-blauwe keepershandschoen voor hockey; Hokeystick in tas; Ier se Setter; 9 Sleutels w.a 2 Axa fietssleutels. Afgelopen dinsdag is de film SCHINDLERS LIST met zeven Oscars bekroond. De hoogste on derscheidingen gingen naar Beste film van het jaar en Beste regisseur. De film trekt momenteel in de ge hele wereld rekord aantallen bezoe kers en wordt door het publiek als zeer indrukwekkend ervaren. Een film die iedereen gezien zou moeten hebben. In de meeste ste den worden er ook voor scholen ex tra voorstellingen gegeven. Ook in Venray is dat mogelyk. SISTER ACT 2 in première Na het sukses van Sister Act kon het niet uitbiyven of er moest een vervolg op komen. Het verhaal staat los van het eerste deel. dus de twee de film is voor iedereen goed te volgen. Een school raakt in de problemen en zal gesloten moeten worden. De zusters roepen de hulp in van de zingende non Deloris, die geen non is, maar een nachtclub-zangeres. Ze wordt aangesteld in de muziekklas en weeet het koor tot grote noogte te verheffen. Van een stelletje niets- willende jongelui maakt ze een saamhorig geheel. Dit geeft de nodi ge complicaties. Vooral het tweede gedeelte van de film is flitsend en maakt het publiek enthousiast De film laat zien en horen hoe een koor niet saai en melig hoeft te zyn. maar door een goede aanpak er iets fantastisch uit kan komen. Geprolongeerd worden Schind- lers List, Mrs. Doubtfire, Free Willy en De Drie Musketiers. Donderdag 24 maart 1994 - Pagina 3 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinek Keizer. A Coenen. F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DR. Van DONGEN Past Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 1800 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrydagavond 1800 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSSELSTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. IIAMMINGA, tel. 11132 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer. W.G.A.M. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens aispraak G. GELLING Vlasakker 1, Oostrum, tel. 10956 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumsèweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H.M. de Vocht. R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak R. GOEDEGEBUURE, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makers. mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 04784-2273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 42116 In de week van 11 april 1994 start het Groene Kruis Noord-Limburg weer kursussen 'Goed gewicht in zicht' op negen plaatsen in Noord- Limburg. Deze kursus onder lei ding van een diëtist bestaat uit zes bijeenkomsten. Na afloop hebben de kursisten de mogelijkheid tegen een geringe vergoeding een weeg knipkaart aan te schaffen. Met deze kaart kan de kursist naar behoefte het gewicht laten kontroleren. Geïnteresseerd? Bel dan voor meer informatie naar de klanten service van het Groene Kruis Noord-Limburg, te bereiken op tel. als by veel andere produkten uit ontwikkelingslanden vindt alleen de verbouw van het ruwe produkt in het land van herkomst plaats. Vrywel alle verdere bewerkingen vinden plaats in Noord-Amerika en Europa. De cacaomarkt zat de laatste ja ren flink fn het slop. Na jarenlange overproduktie en extreem lage prij zen lykt het ty nu gekeerd. Bij de laatste oogsten overtrof de vraag naar cacao het aanbod ruim schoots. Sinds het voorjaar van 1993 zitten de eacaopryzen ook weer in de lift. Die prijzen liggen nog altyd fors onder de bodemprys voor 'zuivere cacao'. Wereldwinkel Venray verkoopt het hele jaar door chocoladerepen in de smaken melk. hazelnoot, pra liné en puur. De hiervoor benodig de cacao is afkomstig uit Boliviad, de rietsuiker uit de Filipynen. Ook verkoopt de Wereldwinkel cacao in pakken van 250 gram. Alle chocola- dep rodukten hebben het Max Have- laar keurmerk dat garant staat voor eerlyke handel. Iedere dag is de Wereldwinkel open en wel: maandag 12.00-17.00 uur; dinsdag t/m donderdag 14.00- 17.00 uur; vrijdag 14.00-21.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Vlag uit, winkel open! Voor meer informatie tydens ope ningsuren: teL 88571. t

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3