'Scouting is voor kinderen die van afwisseling houden' A kt ie Tankslag Modeshow in Luxor-theater Venrays gemeenteraad vergadert a.s. dinsdag 50 Britse oorlogsinvaliden bij '50ste herdenking' 'Peter Jan Rens is zo gek als een deur' L Ook Venray roert zich tijdens Nationale Scoutingdag PEEL EN MAAS Donderdag 24 maart 1994 - Pagina >EEL I In week 10 werden 3885 adres sen aangeschreven met het verzoek een enquêteformulier in te vullen over de eventuele aanwezigheid van brandstoftanks. Inmiddels zijn 1500 enquêteformulieren bin nen gekomen bij de onderafdeling milieubeheer. Nogmaals wijzen wij u op de ver plichting die u volgens BOOT heeft om aangifte te doen van een al dan niet in gebruik zijnde tank. Niet iedereen weet of hij een olie tank in de tuin heeft. Vaak kunt u dat op een eenvoudige manier zelf ontdekken. Bijvoorbeeld doordat er een vuldop, putdekseltje of een ont- luchtingspijp zichtbaar is. Het is ook mogelijk dat er een oude olie leiding aanwezig is. Bij twijfel kunt u informeren by de yorige bewo ners. U kunt dan tevens vragen of zij die tank al hebben laten schoon maken. Heelt u een formulier ontvangen en heeft u nog niet gereageerd, dan verzoeken wij u vriendelijk doch dringend het enquêteformulier in te vullen en te retourneren." Probeert u zo weinig mogelijk te volstaan met het antwoord 'aanwe zigheid tank: onbekend', maar in plaats daarvan bovengenoemd on derzoek in te stellen. De adressen die reeds bij de ge meente bekend waren uit een eer der onderzoek in een deel van het buitengebied, Aktie Olieslag en ont vangen meldingen, hebben afgelo pen week een schrijven ontvangen hoe nu verder te handelen. Mocht u tot deze groep behoren en heeft u niets van ons vernomen, neemt u dan s.p.v. kontakt met ons op, door- kiesnummer 23248. SANERING Zoals vermeld in de publikatie van 3 maart jl., gaan we u ditmaal het een en ander vertellen over de sanering van de tank en de subsi dieregeling die hieraan verbonden is. Als u deelneemt aan de Aktie Tankslag, dan wordt de tank door een erkend bedrijf gesaneerd. Al leen door de KJ WA (Keurings Insti tuut Waterleiding Artikelen) erkende bedrijven mogen tanks on klaar maken en/of verwijderen. De gemeente zal onderhandelin gen voeren met bedrijven over de uitvoering van de Aktie Tankslag, zodra het aantal brandstoftanks be kend is dat gesaneerd dient te worden. Het bedrijf dat de Aktie Tankslag zal uitvoeren, gaat allereerst een bo demonderzoek doen om een idee te krygen van een eventuele bodem verontreiniging. Dit gebeurt onder meer om te kijken of het zinvol is de tank af te vullen met zand. Vervolgens wordt de tank leegge zogen en van binnen schoonge maakt. Daarna wordt de tank verwijderd of gevuld met zand. Ver wijdering geniet uit milieu-oogpunt de voorkeur. Ten slotte krijgt u een bewijs (KIWA-certificaat) dat de sa nering op de wettelijke vereiste ma nier is gebeurd. De kosten zijn voor eigen reke ning, waarbij opgemerkt dient te worden dat verwijderen duurder is dan het afvullen met zand. De uit eindelijke prijs is afhankelijk van het aantal deelnemende eigenaren en het subsidiebedrag per tank. Waarmee we zijn aangeland by het volgende onderwerp: DE SUBSIDIE Tot het instellen van de subsidie regeling werd besloten voordat BOOT (Besluit Opslaan in Onder grondse Tmks) van kracht werd, met als bedoeling de burgers te sti muleren deel te nemen aan de Ak tie Tankslag. Nu het verplicht is deel te nemen aan de Aktie, vormt de subsidie een tegemoetkoming in de kosten. Er is een maximaal bedrag van ƒ40.000,- beschikbaar voor de sub sidieverlening. De verdeling van dit bedrag vindt plaats aan de hand van het aantal gesaneerde tan lts en de wijze waarop dit is geschied. Het exacte bedrag aan subsidie is pas bekend als duidelijk is hoeveel tanks op welke wijze worden gesa neerd. Alnaargelang u de tank laat verwijderen of onklaar laat maken (schoonmaken en afvullen met zand) gelden verschillende subsi diebedragen. Als u de tank laat ver wijderen, komt u in aanmerking voor het gehele bedrag dat voor de subsidie per tank wordt vastgesteld. Als u de tank alleen laat reinigen zonder deze te verwijderen, krygt u 2/3 van dat bedrag. Om in aanmerking te komen voor subsidie moet aan een aantal voorwaarden worden voldaan: Zoals wij reeds in de vorige publi katie vermeldden, wordt de sub sidie alleen verstrekt als de aanvrager kan aantonen dat de tank gesaneerd is conform de eisen van BOOT. Dit gebeurt door het overleggen van een KIWA- certifieaat. Alleen dan heeft de ge meente een garantie dat de sane ring zorgvuldig is uitgevoerd. De subsidie is in beginsel van toe passing voor ondergrondse olie tanks die vanaf 1 januari 1992 gesaneerd zijn en alle saneringen in het leader van de Aktie Tmk- slag. De subsidie wordt verstrekt aan degene die een niet milieuver- gunningplichtige ondergrondse olietank saneert of reeds heeft ge saneerd. Uitgesloten worden de milieuvergunningplichtige on dergrondse olietanks. Om in aan merking te komen voor subsidie dient de aanvrager als eigenaar van een tank by de bedrijfswo ning aan te tonen dat de tank al leen voor huishoudelijk gebruik is ingezet. Een bedrijf kan wel deelnemen aan de Aktie Tank slag. Het krijgt dan weliswaar geen subsidie maar kan wel, net als alle particulieren, in aanmer king komen voor kwantumkor ting. Is uw tank inmiddels gesaneerd en bent u in het bezit van een KIWA- certificaat, dan heeft u, indien de sanering heeft plaatsgevonden na 1 A.s. dinsdag, 29 maart, wordt er in het Luxor theater aan het Schouwburgplein geen film ge draaid, maar vindt er een mode show plaats. De organisatie van deze show is in handen van Miep's Mode. Ook dit jaar zal zy u weer ver rassen met een wervelende presen tatie van de nieuwe vooijaars- kollektie. Een kollektie met veel verrassende effekten. Er zyn ver schillende creaties die door Miep zyn gemaakt uit zelfbeschilderde stoffen. Alle ontwerpen worden in eigen atelier/vervaardigd en elke creatie is slechts eenmalig. Miep wordt tydens de modeshow geassisteerd door enkele andere Venrayse bedrijven. Hairstudio Essenziale, sinds vorig jaar gevestigd aan de Merseloseweg, zal de komplete haarverzorging de ze avond voor haar rekening ne men. Essenziale is bekend om haar unieke uitstraling en haarmode vol gens de laatste trends. Tijdens de show zullen die laatste trends dan ook duidelijk naar voren komen. De medewerkers van Essenziale houden zich continu op de hoogte van de laatste trends door het vol gen van kursussen in binnen- en buitenland. Onlangs kwam nog de bekende Spaanse kapper Longveras vanuit Barcelona naar Nederland om de medewerksters van Essenzi ale de laatste haarlijnen aan te leren. De visagie van de mannequins zal ook dit jaar weer door Yvonne Bis- schops worden verzorgd. Tydens de modeshow zal zij bovendien met een dia-demonstratie laten zien wat er zoal in de schoonheidssalon van haar huidverzorgingsinstituut ge beurt. Bovendien krijgen bezoekers van de mode-show tot 1 april een 'kortingsbon van 25,-, als zij voor die tijd een afspraak maken voor een gezichtsbehandeling. Die kor tingsbon kan besteed worden aan de produkten uit de schoonheids salon. Bloemsierkunst September zorgt voor de 'plantaardige arrangemen ten' tijdens Miep's Modeshow. Naast de aankleding van de ontvangsthal en de bioscoopzaal zal September ook de modellen voorzien van haar- decoraties en boeketten. Wilt u meer weten over aparte boeketten en bruidsarrangementen, loop dan eens binnen by september, links langs de bioscoop. Daar vertelt men u graag iets meer over hun specia listisch bloemwerk. Verder is E VOI, Mode in Schoe nen, nog by de Modeshow betrok ken. Alle modellen zullen schoeisel dragen volgens de laatste trends, en natuurlijk uitstekend passend by de mode van Miep's Mode. Aanvang van de show, dinsdag avond, is 20.00 uur. Ambulance was snel... Vorige week donderdag werd be wezen dat een ambulance snel ter plaatse kan zijn. Omstreeks 20.10 uur vond op de kruising Oostsingel- Stationsweg een zg. kóp-staart bot sing plaats. Een 52-jarige bestuur der van een personenauto moest voor het verkeerslicht stoppen. Dat werd te laat opgemerkt door een 28-jarige bestuurster van een ande re personenauto. Bij de botsing werd een 52-jarige inzittende van die auto dusdanig gewond dat hy voor onderzoek van nekklachten naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Dat vervoer kon snel wor den geregeld. Net na het ongeval passeerde een ambulance, die de gewonde naar het ziekenhuis over bracht. Via de mibolofoon werd de alarmcentrale gealarmeerd die op hun beurt de politie waarschuwde. Verder bleef het bij materiële schade. Agenda voor de openbare verga dering van de gemeenteraad, te houden op dinsdag 29 maart 1994, aanvang 19.00 uur, in het gemeentehuis. Raadhuisstraat 1 te Venray. 1. Opening 2. Mededelingen. 3. Notulen van de openbare verga dering van de raad van de ge meente Venray, gehouden op dinsdag 25 jan. 1994. 4. Notulen van de openbare verga dering van de raad van de ge meente Venray, gehouden op dinsdag 22 febr. 1994. 5. Ingekomen stukken. 6. Onderzoek geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden van de gemeenteraad. 7. Herprivatisering zwem-, squash- en recreatiecentrum De Sprank. 8. Bekostigingsbesluiten nieuwe bouwlokaties. 9. Invoering Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). 10. Convenant Interim-Ammoniak- beleid Limburg (Regionaal am moniakbeleid). 11. Voorstel verdeling financiële bijdrage ontwikkelingssamen werking 1994. 12. Vaststelling verdeelbesluit wo ninggebonden subsidies 1994 (BWS). 13. Vaststelling Woningbouwpro gramma 1995. 14. Plan van Aanpak Structuurvi sie Brukske. 15. Aanpassing legesverordening in verband met nieuwe ge meentelijke regelgeving. 16. Aanpassing legesverordening Venray 1984. 17. Verlenen van gemeentegarantie voor de (herfinanciering van le ningen voor woningbouwpro- jekten. 18. Beschikbaar stellen van een krediet groot ƒ483.000 tb.v. ci vieltechnische werken in het bestemmingsplan Veulen, fase 3, De Vlies. 19. Beschikbaar stellen van een krediet groot ƒ445.000,- t.b.v. ci vieltechnische werken in het bestemmingsplan Oirlo Zuid- West fase 3, gedeelte Oeldershof en De Leng. 20. Verkoop bosperceel Breehei aan Waterleiding Maatschappij Lim burg. 21. Wijziging Verordening Leerlin genvervoer Venray 1990. 22. Beschikbaar stellen van een krediet ad ƒ17.524,- voor uitbrei ding van het aantal groepen t.b.v. openbare basisschool De Landweert. 23. Voorbereidingsbesluit potentië le bouwlokaties aan de Etna- laan in Westeinde, de Silvester/ Matterhomlaan in Hardeweg en de Beukelaan/Eikenlaan in Zuid. 24. Voorbereidingsbesluit partiële herziening bestemmingsplan 'Ysselsteyn' t.b.v. het bouwplan van dhr. G. van Vegchel, Tim- mermannsweg 71 te Ysselsteyn. 25. Voorbereidingsbesluit algehele herziening bestemmingsplan Landweert. good vibrations- januari 1992 eveneens recht op subsidie. U moet dan, indien u dit nog niet heeft gedaan, by de ge meente een formulier voor subsidie aanvragen, en dit met een kopie van het KIWA-certificaat retour neren. Diegenen die in het enquêtefor mulier hebben aangegeven dat ze een niet in gebruik zijnde tank hebben, krijgen een schryven van de gemeente waarin zij zich aan dienen te melden voor de Aktie Tankslag. Doordat zij meedoen aan de Aktie Tankslag, hoeven zij niet apart een aanvraag voor subsidie in te dienen. Het kostenvraagstuk zullen wij in een volgende publikatie aan de or de stellen. Aangezien het aantal te saneren tanks dan nog niet exact bekend is, kunnen we alleen een ra ming van de kosten geven. In het kader van de viering van de 50ste verjaardag van de bevry- ding van Zuid-Nederland organi seert de Bond van Wapenbroeders afd. Venray en Omgeving op 18 sep tember a.s. de inmiddels traditione le Herdenking op het Britse Oor logskerkhof aan de Hoenderstraat te Venray. Omdat deze bevrijding van Zuid-Nederland op diverse plaatsen groots wordt gevierd (b.v. in Overloon en Grubbenvorst) en de officiële viering van een halve eeuw vrijheid pas in mei 1995 plaats vindt, hebben de organiserende Wapenbroeders 18 september geko zen voor deze '50ste herdenking'. BRITSE GASTEN Evenals de afgelopen jaren zullen wederom een aantal Britse oorlogs invaliden, die hun lichamelijke en geestelijke problemen hebben op gelopen gedurende de bevrijding van Nederland in 1944-1945, wor den uitgenodigd voor een verblijf van een week in Venray en omge ving. Omdat het wellicht de laatste gelegenheid is dat een dergelijk projekt kan worden herhaald ho pen de Wapenbroeders op voldoen de financiële stun om een groep van 50 oorlogsinvaliden met hun echtgenotes te kunnen uitnodigen. GASTGEZINNEN De Britse gasten zullen evenals de afgelopen jaren worden onderge bracht by gastgezinnen, die niet HULP GEVRAAGD Mensen, die de Venrayse Wapen broeders in enige vorm willen steu nen met dit projekt worden verzocht zich te melden bij de ge noemde personen. De organisato ren hopen dat talrijke inwoners van Noord-Limburg aanwezig zul len zijn op deze bijzondere herden king op 18 september a.s. vergeten zyn welke hoge offers hun gasten zich moesten getroosten. De Britten krijgen een dagprogramma aangeboden, waaronder een ont vangst op het gemeentehuis. Gezien het grote aantal van 50 worden gastgezinnen gezocht. Vrij willigers kunnen zich opgeven by afdelingsvoorzitter Nico van Hoek, Op den Bosch 2,5823 CG Maashees, tel. 04781-36467 of bij de penning meester Henny Meyer, Vollenberg straat 6, 5801 RP Venray, tel. 04780-82992. BLOEMENHULDE De organisatoren hopen op deze 50ste herdenking van de bevrijding van Venray en omgeving dat, even als in 1984, schoolkinderen bloe men zullen leggen op de bijna 800 oorlogsgraven. Medewerking van de scholen wordt dan ook van harte toegejuichd. De betrokkenheid van de Nederlandse jeugd zal zeer zeker grote indruk maken op het Britse Kontaktslot was beveiligd In de nacht van zondag op maan dag is getracht een by een garagebe drijf aan de Paul Burgmanstraat geparkeerde groene Rover te ont vreemden. Er was een ruit ingesla gen maar omdat het kontaktslot deugdelijk was beveiligd bleef de schade beperkt tot de vernielde ruit en een gedeeltelijk vernield kon taktslot. Mountainbike ontvreemd Een 16-jarige inwoner van Yssel steyn deed aangifte van diefstal van zijn mountainbike die hij bij de bushalte in Ysselsteyn had neerge zet. De waarde van deze fiets kon niet worden medegedeeld. Scouting Nederland tinnnert de laatste jaren driftig aan de weg. De vereniging wil af van het ou bollige imago van hopmannen en altela's, van corduroy broeken tot net boven de knie en oude men sen helpen oversteken. Scouting is al lang niet meer de padvinde rij, maar een moderne vereniging voor de jeugd van 5 tot 18 jaar. Za terdag 26 maart is Nationale Scoutingdag. In heel Nederland presenteren de seouting-afde- lingen zich aan het volk. Ook de Venrayse scouts zyn van de party. Scouting Nederland voert al eni ge tijd een campagne die de vereni ging afschildert als een moderne club. Spannend en afwisselend, een bescheiden Pepsi-reclame. Bij de campagne hoort onder meer een rappende radio-commercial en een loterij waarmee je een Twingo win nen kan. Een beeld waarin de lei ding van scouting Venray zich prima kan vinden. 'We zijn al lang niet meer de verkenners van 'heitje voor een karweitje", zegt Nicole Linssen, 'maar veel mensen weten nog steeds niet wat we allemaal doen'. Johan Pouwels, leider van een Beertjes-groep, geeft een in druk wat dat allemaal is. 'Van alles. Sport, knutselen, muziek maken, koken. Bij een voetbalclub wordt al leen gevoetbald, bij een zangkoor alleen gezongen. Als je bij scouting bent gebeurt het allemaal. Scouting is voor kinderen die van afwisse ling houden. Een beetje van avon tuur ook'. Niet alleen hutten bouwen, vuurt jes stoken en moeilijke knopen le ren leggen dus. De ouderwetse uniformen zijn verdwenen. Maar het element 'liefde voor de natuur' is, ook anno 1994, nadrukkelijk ge bleven. Opnieuw een meerwaarde boven allerlei andere jeugdvereni gingen, vindt de leiding. Een beetje achting voor natuur en milieu, het leren samenwerken in een groep en een beetje creatief zijn. 'Met wei nig middelen veel doen', vertelt Mo nica Clephas, Bever-leidster. Venn 1994 Klein onbes oinge hopei vancU dit te ,UCA largo M\jn zyn jlaudk anssei /jj woi Vinstr A 4780-: Hoen een 1 IAAN geboi 17 m (strid lendri lilene K >1. 047 'eetooi ionmi; >eettar loniqi Gebo 20 m JRITT dpch lartin eunis an Po 813 B el. 04 BEERTJES Bevers, Beertjes, Welpen, Kabou ters, Gidsen, Verkenners, Rowans en Sherpa's. Het zyn allemaal scouting-groepen. Afhankelijk van de leeltijd en of je een jongen of meisje bent hoor je bij één van die groepen. Waar je ook bijhoort, elke spout heeft wekelijks een middag of Venraynaar Norbert Hulleman oog in oog met z'n idool De showmaster Peter Jan Rens is al jaren het TV-idool van Ven raynaar Norbert Hulleman. Diver se keren heeft hij dan ook al brieven geschreven om mee te kunnen doen aan één van de shows die Rens presenteert Vori ge week was het zover en toog Hulleman met een 25-koppig Ven rays gezelschap naar Hilversum. Als kandidaat van 'Doet-ie 't of doet-ie 't niet?'. Norbert wilde dolgraag meedoen om eens te zien hoe zo'n TV-pro- gramma nou achter de schermen in elkaar zit. Bovendien wilde hij Peter Jan Rens in levende lijve ont moeten om te kijken hoe hij zich buiten het bereik van de camera's gedraagt. 'Ik volg hem al jaren. Die man is fantastisch. Z'n natuurlijke uitstraling en z'n gekte. Je vraagt dan wel eens af hoe zo'n man in werkelijkheid is', zegt Norbert Hul leman. Hij weet het nu en heeft na een indrukwekkende dag studio al leen maar lof voor de TV-man. 'Hy is nog gekker dan op de televisie. Die man is zo gek als een deur'. En Norbert praat met een beetje ervaring: Vorig jaar was hij te zien in het puzzleprogramma Boggle, sa men met een collega van Rank Xe rox. Bovendien 'zit' hij binnenkort ook in het programma 'Topscore', dat 'Boggle' inmiddels is komen vervangen. 'Het is voor my elke keer een uitdaging om dat mee te maken. TV is toch wel een beetje mijn wereld merk ik'. Ofschoon Norbert zegt niet van plan te zijn alle televisiespelletjes al te werken. 'Boggle was eigenlijk een grapje. Ik was eigenlijk een brief aan het schrijven voor een show van Peter Jan Rens, toen m'n collega vroeg waarom ik niet aan Boggle meedeed. Hy wilde wel mee doen, dus heb ik gezegd 'Waarom niet'. BRIEF Boggle, Tbpscore en niet te verge ten Doet-ie 't of doet-ie 't niet zijn toch programma's waarvoor de be langstelling gigantisch is. De meeste aspirant-deelnemers moe ten helaas afvallen. Hoe komt het dat Norbert Hulleman uit Venray in alle drie de programma's mag mee doen? De Venraynaar vermoedt dat het aan z'n brief ligt. Of beter, hij weet het wel bijna zeker. Maar juist daarom wil hij niet vertellen hoe hij die brieven opstelt. Anders dan de meeste anderen in elk geval. Als de eerste horde van de brief eenmaal is genomen zal bij de ver dere selektieprocedure ongetwij feld Norberts ervaring voor de camera een rol meespelen. Hij is namelijk ook aktief als toto-model voor modehuizen en beurzen en fi gureerde onder meer in een recla mefilmpje. 'Het is een hobby', zegt Norbert, 'maar langzamerhand groeit het wel. Ik krijg steeds meer aanbiedingen'. NIKS Terug naar de afgelopen 'televisie- week' van Hulleman. Met name de opnamedag bij Peter Jan Rens noemt Norbert in een woord gewel dig. Hoewel hij zonder prijs thuis kwam, heeft hij er een fantastische herinnering aan over gehouden. Veel bewondering ook voor de men sen achter de schennen. 'Tben ik weer thuis kwam heb ik het een paar dagen moeilijk gehad. Je komt terug uit een soort droomwereld en dan is alles ineens weer zo gewoon'. Ook maandag wist Norbert niet met de hoofdprijs terug te keren. Integendeel, hy kreeg een soort van black out en liep een achter stand op die niet meer was in te ha len. 'Ik dacht dat m'n hemde- knoopje in m'n keel zat', zegt hij. 'Ik wist niets meer. Maar ja, nou weet ik ook weer wat dat is', reageert hij luchtig. Wie de Venrayse deelnemer aan het werk wil zien, moet zaterdag 26 maart om 20.30 uur kijken naar RTL4. Wanneer de opnamen van Tbpscore worden uitgezonden is nog niet bekend. Norbert Hulleman moest natuur lijk samen met z'n idool op de foto. Linies Sylvia Morales, de vriendin van de Venraynaar. Ondanlcs de veranderingen binnen scouting blijft het een club die de natuur hoog in het vaandel heeft geschreven. Na v pen iron over zusj( ïïoet zove' mijn Ik n II ANC ilisab Uex e van SI llirian /en ra; iondaj 8.15 [ewicl it I 'eter: leter: Hls en /an li avond voor zijn of haar groep. Dan worden er allerlei dingen gedaan, binnen of buiten, vaak naar aanlei ding van de aktualiteit. Daarnaast is er ter afsluiting van het seizoen het jaarlijkse kampweekend of -week. Het hoogtepunt voor veel kinderen. Weg van huis, echt kamperen in de natuur. Een aparte plaats binnen scou ting nemen de Beertjes in. Sinds drie jaar kunnen verstandelijk en meervoudig gehandicapte kinde ren tussen 7 en 16 jaar uit Venray en omgeving terecht bij scouting. 'De meisjes en jongens krijgen zo veel mogelijk hetzelfde programma als de overige groepen', vertelt :n Gebi 199' 1ÈLA zusj Jhris lendi feenn >813 YVET Adria lohar is n 211 mijl kale Willei 821 eter: leter: iary leidster Nicole. Het initiatief werd )verar destijds genomen door enkele ouders van scouts die ook een ge-I handicapt kind hadden. Momen teel komen er eens per twee weken zo'n veertien kinderen naar het scoutinggebouw aan de Oostsingel! De Beertjes hebben goed kontakt met instituten in de omgeving, als Den Doevenbos en Spraeland. 'We mogen regelmatig gebuik maken van de snoezelruimte van Sprae land', zegt Nicole Linssen. TOREN Zaterdag tussen 10.00 en 16.00 wil scouting Venray graag laten zien wat ze allemaal doen. Uiter aard met de bedoeling om het aan tal leden - nu ruim 200 - nog wat op te krikken en af te rekenen met het oude stoffige beeld dat de buiten wacht heeft. De jongere groepen presenteren een twee uur durend programma in en om het scouting gebouw. Elke groep presenteert zich op een speelse manier. Daar naast kunnen kinderen ge schminkt worden, wordt er eten gekookt en worden er spelletjes gespeeld waar ieder kind aan mee Iran doen. Ook ouders zijn van har te welkom. De oudere groepen, vanaf 12 jaar, zijn present op de Grote Markt, Daar bouwen ze met behulp van sjortechnieken - verbindingen met behulp van touw - een grote toren en demonstreren ze abseilen. Be zoekers kunnen bovendien aan de weet komen hoe je op een tafel een vuurtje Iran stoken, zonder dat daarbij het meubilair in vlammen opgaat. Op de Grote Markt is verder een informatiestand ingericht. Buitenlamp ontvreemd Het afgelopen weekend werd een buitenlamp van een woning aan de Stationsweg gesloopt. Ook werd de sensor van de muur gehaald. Zowel buitenlamp als sensor stonden on der stroom maar dat was schijn baar geen beletsel. De schade bedraagt 300,-. Winkeldiefstal Een 28-jarige inwoner van Uden werd betrapt op diefstal in de aan de Gouden Leeuwterrein gelegen doe-het-zelf-zaak. Toen de man de zaak verliet ging het alarm af. Per soneel van de zaak ontdekten dat de man in zijn tas een schaafmachi ne ter waarde van ƒ169,- en een boormachine ter waarde van ƒ71,- bij zich had en die niet had afge rekend. De man werd aan de politie over gegeven die hem, na verhoor en op making van proces-verbaal, naar huis stuurde. Wy gebc zoor ÏEER' lerari 21 r an, I 'hisst Jragp 1814. leert ante lamn uster (5.00 We tocl kon wij lenk llilm Moi kwa het Ven U k ren 20.( Hoe Ver ïart lelm het u k van hm zal 25 LL me De nin 14. tun Vei Ut koi var UU] Alt Lei SEVI in 1EVI wei 16 tee kei tui -oon el. 0 'lal IEV1 Pot gei lel. 0

Peel en Maas | 1994 | | pagina 18